ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Η ΜΕΤΑΛΛΑΞΗ ΤΟΥ ESOTERICA
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Reo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


200 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2003, 18:06:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Reo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκέφτηκα (μου συμβαίνει πότε-πότε).
1. Στα φόρουμς τα φακελάκια ανεβοκατεβαίνουν και αναβοσβήνουν (ή δεν αναβοσβήνουν) αναστατώνοντας τους βιορυθμούς μας και την κουνταλίνι μας. Ωραία η φαντασμαγορία, αλλά θα ήταν προτιμότερο να υπάρχει μια σταθερή σειρά για να τα βρίσκουμε πιο εύκολα, καθώς επίσης τα ίδιου περιεχομένου τόπικς να τοποθετούνται στο ίδιο φόρουμ. Αυτό καμμία θεία επέμβαση δεν μπορεί ή δεν αξιώνει να το κάνει, άρα χρειάζεται να παρέμβει κάποιος καλός άνθρωπος και να το κάνει χειροκίνητα.
2. Όποιος θέλει ανοίγει ένα τόπικ με συνοπτικές διαδικασίες. Μπορεί το θέμα αυτό να υπάρχει ήδη άλλες τρεις φορές, σπαρμένο σε διάφορα φόρουμς, και μπορεί αυτός που το ανοίγει να μην το έχει αντιληφθεί. Θα εξυπηρετούσε, πριν ανοίξουμε ένα τόπικ, να κάναμε μια αίτηση άνευ χαρτοσήμου προκειμένου οι συντονιστές να δέχονται ένα καινούργιο θέμα και να υποδεικνύουν το καταλληλότερο φόρουμ ή, αν ξέρουν ότι αυτό το θέμα ήδη αναπτύσσεται, να μην το δέχονται.
Σας αφήνω τώρα, πάω να αναζητήσω τα τόπικς που παρακολουθώ και έχω αρχίσει να μη θυμάμαι που βρίσκονται. :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2003, 19:00:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ RMCCTR,

ΕΙΧΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΠΑΡΟΜΟΙΟ TOPIC....

ΜΟΛΙΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΗΡΘΕΣ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ.


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=965

ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΑ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΕΘΕΣΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ....ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΤΟΤΕ ΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΟΛΙΣ 30 MHNYMATA,ΑΡΧΗΣΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ.

ΟΜΩΣ ΤΟΤΕ ΕΓΩ ΒΓΗΚΑ Ο ΚΑΚΟΣ ΚΑΙ Ο ΦΤΕΧΤΗΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ.ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΕΙ ΑΡΧΗΣΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΤΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΜΕΤΑΔΩΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΕΙΝΟΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ.

ΔΗΛΑΔΗ Η ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΧΗΜΑΤΙΣΕΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΠΗΓΑΔΑΚΙ ΤΟΥΣ.ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΑΡΧΗΣΑ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΩ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΠΑΡΕΜΒΕΝΟΥΝ ΤΑ ΠΗΓΑΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ.

ΦΙΛΙΚΑ

ΑΓΑΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΣΕΙΣ.

ΤΑ ΛΕΩ ΑΥΤΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΠΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑΤΙ ΜΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ Η ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2003, 20:24:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ Skies tou Fegariou ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΜΗΝΗΜΑ ΣΟΥ.
ΑΝΟΙΞΕΣ 25/2/2003 ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΑΤΑΞΙΑ "CHAT" .
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΟΥ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΟ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ.
ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΑΛΛΑ ΑΝΑΦΟΡΑ.

ΕΧΩ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΝΟΙΞΕΙ 2 ΘΕΜΑΤΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.

1-ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΤΟΥ ESOTERICA.gr 19/1/2003
2-ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΣ ΘΕΜΑΤΩΝ /ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ 9/1/2003

ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥΣ.
ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΑΞΗ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Η ΤΥΧΗ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΟΛΩΝ ΜΑΣ....
ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΜΕ.
ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΣ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΑΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.


** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2003, 22:33:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ AVATARGR ΝΑΙ ΠΑΡΑΤΗΣΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ ΑΚΟΜΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΣΟΒΑΡΑ ΑΡΧΗΣΑΝ ΝΑ ΧΑΡΙΤΟΛΟΓΟΥΝ.ΑΝ ΠΡΟΣΕΞΕΣ!


ΑΔΙΑΦΟΡΗΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ.ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΕΙΠΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΑ.ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΩΡΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ.ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΛΥΣΩ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ,ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΟΥΜΕ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟ.

ΦΙΛΙΚΑ

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2003, 23:42:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΛΟΙ ΜΕΓΑΛΑ "ΠΑΙΔΑΚΙΑ" ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΑ 1000 ΤΟΣΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΕΣΟΤΕΡΙΚΑ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΕΓΩ, Ο ΑΒΑΤΑΡ, Ο ΣΚΙΕΣ ΤΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ Π.Χ. ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΝΤΑΝΤΑΔΕΣ Η ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΝΑ "ΦΕΡΟΜΑΣΤΕ" ΚΑΛΑ...

(ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΛΕΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΒΑΤΑΡ, ΑΠΛΑ ΤΟ ΛΕΩ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΛΑΙΚΑ...)


"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2003, 08:52:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ Silverwolf,Skies tou Fegariou.
ΑΛΛΑ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΙΤΕ.

ΤΟ ESOTERICA.gr ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΤΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ.

ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΟΙΩΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΥΠΕΘΥΝΟΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

buda36gr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 15:10:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους buda36gr  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος buda36gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΤΑΝ ΤΟ ΧΑΟΣ ΕΚΔΗΛΩΝΕΙ ΤΑΞΗ,ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Ο ΚΡΟΝΟΣ....ΟΤΙ ΑΡΧΙΖΕΙ,ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ..ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ ΑΠ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ SITE,ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΦΡΕΣΚΙΑ,ΠΟΛΥΔΙΑΣΤΑΤΗ ΣΚΕΨΗ..ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΗ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΤΩΝ ΜΕΤΑΛΛΩΝ ΣΕ ΧΡΥΣΟ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΟΤΑΝ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΕΙ,Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Reo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


200 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 18:15:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Reo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΗ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΤΩΝ ΜΕΤΑΛΛΩΝ ΣΕ ΧΡΥΣΟ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

...Και εκείνοι δεν απήντησαν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 19:59:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας.

Λυπάμαι που κάποια μέλη (όπως τώρα ο Buda36gr) απογοητεύονται από το forum όταν αυτό δεν ανταποκρίνεται στις προσδοκίες τους.

Έχω όμως κάποιους προβληματισμούς για όλους τους απογοητευμένους αλλά και τους... γοητευμένους;

Με τι συγκρίνουν το Esoterica;

Ποια είναι τα topics τα οποία τους απογοητεύουν; Συμμετέχουν και ζωογονούν τα πιο υγιή topics (και υπάρχουν πολλά τέτοια); Ή απλώς απογοητεύονται από τις αντιπαραθέσεις όταν θεωρούν ότι οι άλλοι είναι πολύ κατώτεροι των περιστάσεων;

Αυτοί που συνεχίζουν να γράφουν εδώ και μήνες είναι χαζοί, χωρίς διάκριση; Δεν βλέπουν ότι εδώ μέσα μπορείς να δεις μια μικρογραφία της εσωτερικής αναζήτησης στην Ελλάδα, με τα πολλά άσχημα και χονδροειδή που αυτή έχει; Και αν τα βλέπουν γιατί αυτοί συνεχίζουν και παλεύουν; Και αν δεν τα βλέπουν, τα μέλη που συνεχίζουν, τι τους έχει τυφλώσει, το οποίο οι απογοητευμένοι το έχουν δει;

Ποιες είναι οι προτάσεις τους; Τις έχουν θέσει; Είδαν θερμή ανταπόκριση από τα άλλα μέλη έτσι ώστε να τις βάλουμε σε εφαρμογή εμείς οι διαχειριστές;

Είναι καλύτερο να έχουμε ένα αποστειρωμένο, κλειστό, μυστικό, δικτυακό club, όπου όλοι θα συμφωνούμε σε γενικές γραμμές ή να δούμε μέσα από ένα μεγάλο ανοικτό παράθυρο ποιο είναι το περιβάλλον της αναζήτησης στην Ελλάδα, με τα καλά του και τα κακά του;

Ποιος είπε ότι το forum είναι τέλειο; Ποιος είπε ότι το forum πρέπει να είναι ο μοναδικός φορέας και μέσον για να καλλιεργήσει κάποιος τον σπόρο της εσωτερικής αναζήτησης;

Συγνώμη αν ακούγομαι επικριτικός. Πιστέψτε δεν είμαι. Εγώ και ο Admin είχαμε πολλές πολύωρες και επίπονες συζητήσεις πριν πάρουμε την απόφαση να δημιουργήσουμε αυτό το forum μέσα στο γενικότερο site (με τις ειδήσεις από το διεθνές Ιντερνετ και τα άρθρα-μελέτες).

Και σε εκείνους τους προβληματισμούς... σας είχαμε δει όλους και τα... είχαμε δει όλα καλά και κακά. Ήμαστε από τότε έτοιμοι για αυτά τα παράπονα και τις απογοητεύσεις. Και παρόλα αυτά είπαμε:

- "Ας πάει στο παλιάμπελο."

-"Αφού ήρθαμε μέχρι εδώ, ας πάμε και λίγο πιο πέρα."

-"Λες; Και αν αποτύχουμε;"

-"Ε, δεν πειράζει. Τουλάχιστον θα έχουμε την υγιή περηφάνια ότι τουλάχιστον εμείς, δεν ζητούσαμε από τους άλλους να κάνουν αυτό που μπορούμε να κάνουμε όλοι και προσπαθήσαμε και ας μην τα καταφέραμε."

-"Χμμμ. Έχεις δίκιο. Θα είναι μια όμορφη περιπέτεια για να διηγούμαστε στα εγγόνια μας και να την... μηρυκάζουμε... στον Παράδεισο ή στην.. Κόλαση όταν πεθάνουμε"

Καλώς ήρθατε και καλώς να φύγετε. Μάθατε και μαθαίνουμε. Όλοι βγαίνουμε κερδισμένοι από αυτήν την περιπέτεια. Και οι κερδισμένοι και οι... χαμένοι.

Φιλικά


"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 20:23:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΩΘ ΕΦΟΣΟΝ ΜΙΛΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΛΙΓΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΡΩΤΑΣ.

ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΕΧΩ ΛΑΒΕΙ ΜΕΡΟΣ ΣΕ ΕΤΟΥΤΟ ΕΔΩ ΕΧΩ ΑΠΟΚΟΜΙΣΕΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ.

ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΑΝ ΠΡΩΤΟΜΠΗΚΑ ΕΔΩ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟΥΣ ΜΟΛΙΣ ΜΗΝΕΣ ΟΤΙ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΦΤΙΑΞΑΤΕ ΤΟ ΣΙΤΕ ΚΑΙ ΤΟ "ΣΥΝΤΗΡΗΤΕ" ΜΙΑ ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΜΕΝΑ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ.

ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ, ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΘΑ ΚΟΝΤΡΑΡΙΣΤΟΥΜΕ, ΘΑ ΠΑΡΕΘΗΓΗΘΟΥΜΕ Κ.Τ.Λ. ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΔΩ ΑΠΟ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΖΩΗ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΜΑΣ ΛΟΓΙΑ ΕΥΚΟΛΑ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΝΤΑΙ.

Η ΠΟΛΥΜΟΡΦΙΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΛΟΥΤΟΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ "ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ" ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΟΠΤΙΚΕΣ ΓΩΝΙΕΣ, ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ.

ΥΣΤΕΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΜΕΝΑ ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΩ. ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΟΧΛΟΥΝ.

ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΑ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΤΟ esoterica ΔΕΝ ΘΑ ΉΤΑΝ ΑΝΤΊΘΕΤΟ ΣΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ; ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΕΙΤΑΙ Η ΙΣΟΡΟΠΙΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΕΡ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑ; (ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΔΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΠΕΤΑΞΑ ΜΕΓΑΛΗ Η ΜΙΚΡΗ ΚΟΤΣΑΝΑ;)


"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2003, 20:28:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φιλικά

ok thoth!!! Ακόμα και μόνο γι' αυτά τα φιλάκια (!) αξίζει να βρίσκεται κανείς εδώ και να συμμετάσχει...

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2003, 12:11:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ ΜΟΥ Silverwolf ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.
ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΕΣ ΔΙΑΦΩΝΙΕΣ ΜΑΣ ΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΗΣ ΣΩΣΤΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ.

ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΦΩΝΙΕΣ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΝΟΜΙΖΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΥΝΓΚΕΡΑΣΜΟΥ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΠΟΨΕΩΝ ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗΣ ΤΗΣ ΟΠΟΙΑΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑΣ.

ΟΛΟΙ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ Silverwolf.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2003, 01:23:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλησπέρα μου σε όλους...
Τα ερωτήματα του Ερμή του Τρισμέγιστου, με εκφράζουν και εμένα...
Στο θέμα αυτό το παρακολουθώ ΣΤΕΝΑ και ΣΥΝΕΧΕΙΑ διαβάζω και ξαναδιαβάζω ΟΛΑ τα μηνύματα...

Προσπαθώ να καταλάβω ΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ (τα μέλη) ΑΠΟ ΤΟ ΕSOTERICA.GR....
Προσπαθώ να κατλάβω ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ (τα μέλη) ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ του Esoterica.gr...

Δεν είχα την ευτυχή συγκυρία να γνωρίσω του Admin και Ερμή ΠΡΙΝ απο τη κατασκευή του Esoterica.gr και ΠΡΙΝ απο τη κατασκευή των forums...
Τους ΓΝΩΡΙΣΑ, εδώ...
Μέσα απο ΣΥΖΗΤΗΣΗ και μέσα απο τον ΔΙΑΛΟΓΟ...
Κέρδισα ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ απο ΟΛΑ τα μέλη του Esoterica.gr...
Το έχω ΞΑΝΑΠΕΙ...

Γιατί δεν βρίσκουμε ΜΕΣΑ απο τις ΥΓΕΙΗΣ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ όπως αυτή που "φαίνεται" να έχω με τον AvatarGr και τον ΕοΝ στους Τέκτονες, νέο υλικό για ΔΙΕΡΕΥΝΗΣΗ;;;
Γιατί δεν ανακαλύπτουμε ΜΕΣΑ απο τις ΑΡΡΩΣΤΕΣ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ όπως αυτή που "φαίνεται" να έχω με τον 'Ηλιο στον κρισναμούρτι ή τον Παρμενίωνα στου εκλεκτούς λαούς, νέο υλικό για ΔΙΕΡΕΥΝΗΣΗ;;;

Μόνο στα καλά ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ;;;;
Απο τα κακώς κείμενα ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ;;;

Η "πικρή" αλήθεια πάντως είναι, ότι μου έχουν λήψει η ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΣΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ τότε που ξεκίνησαν τα forums....
Αλλά ΤΟΤΕ είμαστα 3 και ο κούκος...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2003, 09:56:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΦΙΛΗ SILVERWOLF

ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΤΗΝ ΕΥΓΝΩΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΣΙΤΕ.
Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ.

ΕΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΟΙ ΔΙΑΦΩΝΙΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΑΜΕ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.

ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΤΟ FORUM ΠΛΕΟΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΛΑΘΗ ΚΛΠ ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ???
ΑΝ ΒΡΗΚΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΠΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΝΑ ΤΙ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ.
ΕΓΩ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΨΑΞΑ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ.

ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ(ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ Κ.Λ.Π)ΕΧΩ ΒΡΕΘΕΙ ΤΩΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 1000 ΑΤΟΜΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑΝ <<ΠΕΛΛΑΡΑΝ>>ΜΕ ΕΜΕΝΑ(ΛΕΩ <<ΠΕΛΛΑΡΑ>>(ΤΡΕΛΛΑ)ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΟΣΟΙ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΛΟΙ.ΕΤΣΙ ΛΕΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ)

Ο ΦΙΛΟΣ THOTH MOY ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΣΟΦΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ.....
<< "Ξεφλούδισε" τα topics και φάε μόνο τον καρπό τους.>>
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΑ ΤΟPΙCS ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ.ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΓΙΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΚΦΡΑΣΗΣ, ΦΥΣΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΩΝ ΟΡΩΝ ΤΟΥ FORUM, ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ.
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΣΤΕΙΕΨΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΧΙΟΥΜΟΡ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ.

ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΙΕΤΕ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ,ΕΙΤΕ ΕΒΡΑΙΟΙ,ΕΙΤΕ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ,ΕΙΤΕ ΤΕΚΤΟΝΕΣ,ΕΙΤΕ ΣΑΤΑΝΙΣΤΕΣ,ΕΙΤΕ ΜΑΥΡΟΙ, ΕΙΤΕ ΕΙΤΕ ΕΙΤΕ ΕΙΤΕ.
ΟΧΙ ΜΟΛΙΣ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ, Η ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΑ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΣΤΟ FORUM KAI ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ.
ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ.

ΕΧΩ ΗΔΗ ΜΑΚΡΗΓΟΡΗΣΗ ΓΙΥΤΟ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΩΣ ΕΔΩ.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΑΙ Η ΔΙΑΦΩΝΕΙΤΑΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.
ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΟΛΟΙ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΕΙΣΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ Η ΑΔΙΚΟ.

ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΣΩ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΧΩΡΟΣ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΣΥΜΕΤΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΣΥΜΕΤΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ.


THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2003, 11:52:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ τα μέλη που πρόσφεραν τους προβληματισμούς τους και έδωσαν την δική τους οπτική πάνω στο θέμα.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2003, 22:57:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΓΡΑΦΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΑΛΛΑ ΗΔΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΙΤΛΟ ..... ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ ..

ΔΙΑΒΑΣΤΕΤΟ ΑΞΙΖΕΙ....

Ο ΚΑΛΟ ΦΙΛΟΣ ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΤΑ ΕΓΡΑΨΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΩΡΕΙ ΤΟ ESOTERICA.gr ΚΑΤΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥ...

ΝΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΤΟ ESOTERICA.gr ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΑΣ....
ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΚΑΤΑΘΕΤΟΥΜΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ
ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΓΝΩΣΗ.

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η Η ΜΕΤΑΛΛΑΞΗ ΤΟΥ ESOTERICA ΚΑΙ ΧΑΙΡΩΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.....

ΑΣ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΕΔΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΤΟΠΟ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ......

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2003, 00:41:14  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το οτι καθε βράδυ που γυρνάω σπίτι μου πτώμα μετά απο την δουλεια ....
και το πρώτο πράγμα που κάνω ειναι να μπώ μέσα .......Τότε νομίζω πως αυτό λέει πολλά !!!!!

Edited by - cat on 25/03/2003 00:43:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2003, 13:12:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ??????
ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Η ΚΑΛΗ ΦΙΛΗ cat..

quote:
Το οτι καθε βράδυ που γυρνάω σπίτι μου πτώμα μετά απο την δουλεια ....
και το πρώτο πράγμα που κάνω ειναι να μπώ μέσα .......Τότε νομίζω πως αυτό λέει πολλά !!!!!

ΝΑΙ ΦΙΛΗ cat ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ ....
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ..................

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 04:06:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΜΕΤΑΛΛΑΞΗ ΤΟΥ ESOTERICA ΜΕΡΟΣ 2ον.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 12:32:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η ΜΕΤΑΛΛΑΞΗ ΤΟΥ ESOTERICA ΜΕΡΟΣ 2ον.

Μπορούμε να μάθουμε τον λόγο ύπαρξης δεύτερης γυροβολιάς;


Πάνα καλώ κρατερόν,νόμιον,κόσμοιο τό σύμπαν...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 13:40:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να μας πείτε εσείς οι παλιότεροι αν μετά 7 μήνες και μετά την Δρούζα εποχή , εξακολουθείτε να έχετε την ίδια γνώμη.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 19:22:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τότε είχα πει...

quote:
Γεια σας.

Λυπάμαι που κάποια μέλη (όπως τώρα ο Buda36gr) απογοητεύονται από το forum όταν αυτό δεν ανταποκρίνεται στις προσδοκίες τους.

Έχω όμως κάποιους προβληματισμούς για όλους τους απογοητευμένους αλλά και τους... γοητευμένους;

Με τι συγκρίνουν το Esoterica;

Ποια είναι τα topics τα οποία τους απογοητεύουν; Συμμετέχουν και ζωογονούν τα πιο υγιή topics (και υπάρχουν πολλά τέτοια); Ή απλώς απογοητεύονται από τις αντιπαραθέσεις όταν θεωρούν ότι οι άλλοι είναι πολύ κατώτεροι των περιστάσεων;

Αυτοί που συνεχίζουν να γράφουν εδώ και μήνες είναι χαζοί, χωρίς διάκριση; Δεν βλέπουν ότι εδώ μέσα μπορείς να δεις μια μικρογραφία της εσωτερικής αναζήτησης στην Ελλάδα, με τα πολλά άσχημα και χονδροειδή που αυτή έχει; Και αν τα βλέπουν γιατί αυτοί συνεχίζουν και παλεύουν; Και αν δεν τα βλέπουν, τα μέλη που συνεχίζουν, τι τους έχει τυφλώσει, το οποίο οι απογοητευμένοι το έχουν δει;

Ποιες είναι οι προτάσεις τους; Τις έχουν θέσει; Είδαν θερμή ανταπόκριση από τα άλλα μέλη έτσι ώστε να τις βάλουμε σε εφαρμογή εμείς οι διαχειριστές;

Είναι καλύτερο να έχουμε ένα αποστειρωμένο, κλειστό, μυστικό, δικτυακό club, όπου όλοι θα συμφωνούμε σε γενικές γραμμές ή να δούμε μέσα από ένα μεγάλο ανοικτό παράθυρο ποιο είναι το περιβάλλον της αναζήτησης στην Ελλάδα, με τα καλά του και τα κακά του;

Ποιος είπε ότι το forum είναι τέλειο; Ποιος είπε ότι το forum πρέπει να είναι ο μοναδικός φορέας και μέσον για να καλλιεργήσει κάποιος τον σπόρο της εσωτερικής αναζήτησης;

Συγνώμη αν ακούγομαι επικριτικός. Πιστέψτε δεν είμαι. Εγώ και ο Admin είχαμε πολλές πολύωρες και επίπονες συζητήσεις πριν πάρουμε την απόφαση να δημιουργήσουμε αυτό το forum μέσα στο γενικότερο site (με τις ειδήσεις από το διεθνές Ιντερνετ και τα άρθρα-μελέτες).

Και σε εκείνους τους προβληματισμούς... σας είχαμε δει όλους και τα... είχαμε δει όλα καλά και κακά. Ήμαστε από τότε έτοιμοι για αυτά τα παράπονα και τις απογοητεύσεις. Και παρόλα αυτά είπαμε:

- "Ας πάει στο παλιάμπελο."

-"Αφού ήρθαμε μέχρι εδώ, ας πάμε και λίγο πιο πέρα."

-"Λες; Και αν αποτύχουμε;"

-"Ε, δεν πειράζει. Τουλάχιστον θα έχουμε την υγιή περηφάνια ότι τουλάχιστον εμείς, δεν ζητούσαμε από τους άλλους να κάνουν αυτό που μπορούμε να κάνουμε όλοι και προσπαθήσαμε και ας μην τα καταφέραμε."

-"Χμμμ. Έχεις δίκιο. Θα είναι μια όμορφη περιπέτεια για να διηγούμαστε στα εγγόνια μας και να την... μηρυκάζουμε... στον Παράδεισο ή στην.. Κόλαση όταν πεθάνουμε"

Καλώς ήρθατε και καλώς να φύγετε. Μάθατε και μαθαίνουμε. Όλοι βγαίνουμε κερδισμένοι από αυτήν την περιπέτεια. Και οι κερδισμένοι και οι... χαμένοι.

Φιλικά


Το... ξανά υπογράφω.

Ένας... παλιός

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 21:23:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τίποτα δεν μένει ποτέ στάσιμο. Τα πάντα αλλάζουν από στιγμή σε στιγμή.
Από την φύση μας όμως φοβόμαστε τις αλλαγές. Θέλουμε το γνώριμο να το κρατήσουμε για όσο γίνεται κοντά μας και γατζωνόμαστε πάνω του με νύχια και με δόντια.
Αλλά χωρίς να υπάρξει αλλαγή δεν μπορεί να υπάρξει εξέλιξη, εξέλιξη προς το καλύτερο ή το χειρότερο...
Για αυτό ας αφήσουμε το esoterica να εξελίσεται, χωρίς να γαντζωνόμαστε στο παρελθόν, με κάποια ευθύνη όλων μας για το πώς θα είναι αυτή η εξέλιξη.

Εγώ ως απλό μέλος παραμένω για όσο καιρό θεωρώ ότι έχει «κάτι» να μου δώσει και ίσως κάποιες φορές να δώσω κάτι και εγώ πίσω. Όταν κάποια στιγμή πάψει να έχει κάποιο νόημα για μένα, όπως είπε και ο Θώθ (για δεύτερη φορά ) μόνη μου ήρθα μόνη μου αποφασίζω να φύγω μαζί με όσα κέρδισα.


"Εάν νιώσεις την σκιά σου να φεύγει μην γυρίσεις πίσω να την κοιτάξεις"

Συγνώμη για την "κλοπή" της υπόγραφης σου φίλε μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 09:44:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν πιστευω οτι το φορουμ εχει αλλαξει τοσο ωστε να απογοητευει τα μελη

Ερχετε καποια στιγμη που το μελος εξαντλειτε
αφου εχει ερθει ως εδω και εκφρασει ολα αυτα που πιστευει..ολα αυτα που ειναι
παρει καποιες απαντησεις... προσπαθησει να πεισει
δεχτει την προσπαθεια καποιου αλλου να τον πεισει
μετα απο καποια στιγμη το μελος αρχιζει να βαριετε
αυτο γινεται διοτι το μελος δεν διαβαζει τι γραφουν οι αλλοι
απλα γραφει αυτα που πιστευει και προαπαθει να τα επιβαλει
ολες οι αλλες απαντησεις δεν σημαινουν τιποτα
παρα μονο αν ειναι προσωπικες

μετα απο ....αρκετους μηνες εδω βλεπω συμπαθειες... αντιπαθειες...
κοντρες που σερνονται και αγαπημενα θεματα
οπως Ε,Τεκτονισμος, Συνομωσιες, αντισημητισμος...
Βλεπω προβολη του "εγω" καποιων.... πολλες φορες και του δικου μου
βλεπω καλους συνομιλητες και αντιπαθειες που σερνονται απο τοπικ σε τοπικ
βλεπω μελη που μπαινουν λεν αυτα που εχουν να πουν και φευγουν διοτι ενιωσαν καλα....ξαλαφρωσαν-


ουσιατικα δεν παιρνει κανεις τιποτα απο εδω περα
παρα μονο αν θελει να παρει...

και για να παρει πρεπει να δεχτει την αυθεντια καποιου
εκει ειναι η δυσκολια διοτι το "εγω" προβαλει και τον σταματα...

απο την αλλη το εσωτερικα δεν ειναι σχολειο
για να μαθεις
ειναι λαθος αυτο.....
διοτι η οποια γνωση προερχεται απο βιωμα

οποτε καμια κουβεντα δεν μπορει να φτασει σε ενα τελικο συμπερασμα
διοτι κανενα απο τα μελη δεν εχει διαθεση να φτασει

ολοι θελουν να εντυπωσιασουν να διεκδικισουν χωρο... και να φανουν

καποιοι θελουν τα αξιωματα και της φανταχτερες υπογραφες


ολα αυτα συντελουν στην "εξαντληση" των μελων
και υπαρχει μια χρονικη στιγμη που το μελος βαριετε
διοτι εξανληθηκε .... δεν εχει τιποτα καινουργιο να πει

τοτε το μονο που θα τον κρατησει ειναι καποιες φιλιες που εκανε εδω
αν εκανε

γι αυτο ολο και συχνοτερα τα μελη καταφευγουν στην "τυροαχλαδου"

για νεες φιλιες περιμενοντας καποιο αξιολογο.... για να ασχοληθει κανεις θεμα να φανει στην οθονη...

τα ποιο αξιολογα θεματα ανοιγονται απο νεα μελη
διοτι τα παλια εξαντλυθηκαν
και τα αγαπημενα θεματα τους.... κουραστικαν

δεν αλαξε το εσοτερικα λοιπον
εμεις αλαξαμε
και βαρεθηκαμε
και οι φιλοι μας κρατανε ποια εδω μεσα
καθως και η αισθηση της εξαρτυσης που σερνεται μετα απο λιγο στα μελη

και που εχει ανοιχτει τοπικ για να εκφραστει

το θεμα ειναι που θελει να παει το forum

θελει μελη που θα μπαινουν θα εξαντλουνται αφου παραθεσουν οσα ξερουν και θα φευγουν?

θελει μελη που θα μενουν με την ελπιδα να παρουν αξιωματα?

Θελει παρεες που θα δημιουργουνται και θα δημιουργουν εξαρτυση στα μελη?

θελει να μετεξεληχθει σε φορεα ενημερωσης ?

θελει να γινει πορταλ?

θελει να γινει κινηση?

θελει να γινει στοα?

θελει να γινει κομμα?

θελει να μην γινει τιποτα και οσο παει και βλεπουμε και κανουμε?

θελει να εχει καμια 50αρια μελη που μπαινουν και γραφουν ημερισιως..
και καμια 25αρια νεα μελη καθε εβομαδα που θα φυγουν σε 1,5 μηνες κατα μεσω ορο?

τι θελει το forum
....ειναι το ζητουμενο

...αλλα το forum ειμαστε εμεις.... τα μελη


εμεις.... μπορουμε.... να επιβαλουμε την γνωμη μας


freedom


Αγαπη για οτι ερχεται και συγχωρεση για οτι εχει ηδη γινειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 16:24:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

οταν αγαπας κατι μπορεις και να το καταστρεψεις με τον τροπο σου...
ισως αυτο που μας προσφερεται δεν το χρησιμοποιουμε σωστα απο την αλλη
καθε λαθος πρεπει να γινει ωστε να μαθουμε...
και εν κατακλειδι...
ενα σαιτ οπως το εσωτερικα θα πρεπει να μαθει,αρα ολα τα μελη θα πρεπει να μαθουν αυτο που ηδη ξερουν και δεν αποδεχονται,κατι που εχει ακουστει πολλες φορες αλλα λιγες κατανοηθηκε:
ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΡΕΙ
εκτος απο τον ιδιο τον μηχανησμο της αλλαγης...

σε οποιον δεν αρεσει το εσωτερικα
ας τα βαλει πρωτα με τον εαυτο του
και μετα ας κανει κατι γι αυτο εκτος απο το να φωναζει οτι δεν του αρεσει πια...η μεθοδος της σιωπης ή ανοιγμα θεματων με επιπεδο ειναι μια καλη λυση...

να ειστε καλα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 16:37:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό ξαναπέστο
quote:
οταν αγαπας κατι μπορεις και να το καταστρεψεις με τον τροπο σου...
ισως αυτο που μας προσφερεται δεν το χρησιμοποιουμε σωστα απο την αλλη
καθε λαθος πρεπει να γινει ωστε να μαθουμε...
και εν κατακλειδι...
ενα σαιτ οπως το εσωτερικα θα πρεπει να μαθει,αρα ολα τα μελη θα πρεπει να μαθουν αυτο που ηδη ξερουν και δεν αποδεχονται,κατι που εχει ακουστει πολλες φορες αλλα λιγες κατανοηθηκε:
ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΡΕΙ
εκτος απο τον ιδιο τον μηχανησμο της αλλαγης...

σε οποιον δεν αρεσει το εσωτερικα
ας τα βαλει πρωτα με τον εαυτο του
και μετα ας κανει κατι γι αυτο εκτος απο το να φωναζει οτι δεν του αρεσει πια...η μεθοδος της σιωπης ή ανοιγμα θεματων με επιπεδο ειναι μια καλη λυση...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

paidi-thayma
Νέο Μέλος

Italy
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2003, 20:16:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους paidi-thayma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με συγχωρείτε για το "διπλό" post αλλά έκρινα σκόπιμο να απαντήσω και στις δυο συζητήσεις ωστε να μοιραστώ την άποψή μου με περισσότερα μέλη.Παραθέτω και εδώ το post μου απο το θέμα "προτάσεις για καλύτερο esoterica":

quote:
Χαιρετώ όλους τους "ενεργούς" και ανοιχτόμυαλους ανθρώπους αυτού του forum.Παρακολουθώ το esoterica καιρό αλλά μόνο πρόσφατα γράφτηκα μέλος για να μπορώ να συμμετέχω κι εγώ ενεργά στις συζητήσεις.Μόλις πριν λίγη ώρα ολοκλήρωσα την ανάγνωση των 28 (!!!) σελίδων του topic της Πεντέλης που τελικά κλειδώθηκε.Πραγματικά εντυπωσιάστηκα απο τον γνωσιακό πλούτο ορισμένων παιδιών που ασχολήθηκαν με το θέμα.Θέλω όμως να παρατηρήσω κάτι.Στη συζήτηση αυτή συνάντησα απαντήσεις που απείχαν "ποιοτικά" πάρα πολύ.Υπήρχαν παιδιά που έγραφαν όταν πραγματικά είχαν να πουν κάτι, να προσθέσουν ένα λιθαράκι στην όλη εξέλιξη / ανάλυση του θέματος, και κάποιοι άλλοι που έγραφαν κάτι το τελείως ανούσιο που εντάσεται σε συζητήσεις τύπου chat ! μου ξένισε παραδείγματος χάριν, μετά απο τις πλουσιότατες αναλύσεις παιδιών όπως ο ntavelis666 / ΠΑΥΛΟΣ / Old Tiger, να διαβάζω posts τύπου " σελωω κι εγώωωωωω να ανέβωωωωω" .Συγνώμη αλλά τα μέλη που απαντούν έτσι,ξέρουν οτι οι απαντήσεις τους μένουν εκεί για πάντα ;( αν οι ίδιοι δεν τις σβήσουν απο το κουμπάκι του edit).Τι προσφέρουν αυτές τελείως εφήμερες απαντήσεις στην όλη συζήτηση; Φίλοι μου ομολογώ οτι απο τις 28 σελίδες του θέματος, περίπου οι μισές είναι το "ζουμί" της συζήτησης.Οι υπόλοιπες είναι σαβούρα που το μόνο που προσφέρουν είναι να κουράζουν τον αναγνώστη και να αποπροσανατολίζουν τη συζήτηση.Προς Θεού παιδιά, για τα ραντεβού υπάρχουν και τα προσωπικά μηνύματα, μη γράφετε σαβούρες εν μέσω σοβαρών συζητήσεων.
Αυτά είχα να πώ εύχαριστώ για το χρόνο όσων τα διάβασαν.
Και μια πρόταση προς τον Admin: σε άλλα forums (πχ http://forum.kithara.gr ) λειτουργεί χώρος CHAT.Μια τέτοια λύση ίσως θα καθάριζε τις συζητήσεις απο πολλά "περιττά" posts.Αφήνω την εκτελεσιμότητα αυτού του εγχειρήματος (λόγω bandwidth / hosting ) στους συντελεστές του forum.

Φιλικά,

Babis (padova-italia)

Υ.Γ. Είμαι σίγουρος οτι έχει ξανασυζητηθεί το θέμα απο άλλα παιδιά, συγχωρήστε με αλλά μετά την ανάγνωση των 28 σελίδων του post για την πεντέλη, δεν έχω το κουράγιο να διαβάσω τις προτάσεις που έχουν ήδη γίνει...


Προσωπικά μου αρέσει να διαβάζω παλιότερες συζητήσεις του ESOTERICΑ και τις αντιμετωπίζω ως ντοκουμέντα ή καταθέσεις εμπειριών.Τι θέση έχουν λοιπόν εφήμερα μηνύματα του τύπου " κακά παιδιά - ντα ! " μετά απο 6 μήνες απο τη δημοσίευσή τους ;

Έυχαριστώ και περιμένω τις απόψεις σας

Για να γίνει το θαύμα,τα πάντα ξεκινούν απο την καρδιά.Η φαντασία είναι το παιχνίδισμά της.Μετά είναι η σειρά του μυαλού να αναλάβει το κατασκευαστικό μέρος.

Edited by - paidi-thayma on 07/12/2003 20:23:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2004, 11:03:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ! Επίκαιρο!...ίσως...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κάθυ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Australia
767 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2004, 12:26:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κάθυ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
σε οποιον δεν αρεσει το εσωτερικα
ας τα βαλει πρωτα με τον εαυτο του
και μετα ας κανει κατι γι αυτο εκτος απο το να φωναζει οτι δεν του αρεσει πια...η μεθοδος της σιωπης ή ανοιγμα θεματων με επιπεδο ειναι μια καλη λυση...


Συμφωνώ!


Αυτή που σας μιλάει από το...μέλλον


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy