ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Τα Ξωτικα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2010, 18:16:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΛΛΑ ΧΤΥΠΑΣ ΕΜΕΝΑ ΕΝΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΩΡΑ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ Ο Finrod Felagund...
Μα και τους δυό σας ""χτυπάω"" γιατί λέτε πράγματα που τα στηρίζεται στον αέρα. Τα δικά μου λεγόμενα τα στηρίζω σε βιβλία γενικά, σε βιβλία με εμπειρίες ανθρώπων εικότερα και σε εμπειρίες ανθρωπως που γνωρίζω άμεσα τετ α τετ καθώς και τρίτων ή τέταρτων.
quote:
ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΤΟΝ Finrod Felagund ΤΡΙΤΟ...
ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΣΥΛΛΕΓΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ..

Οκ έχουμε τελείως άλλα κριτίρια αξιοπιστίας.
quote:
ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΑΥΤΟ...
ΚΑΙ ΕΔΒ ΕΙΝΑΙ Finrod Felagund ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ
ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΠΥΡΟΒΟΛΟΥΝ..ΜΜ ΜΕ ΠΑΡΑΔΕΧΕΣΑΙ?
Εσύ αναφερόσουν απ ό,τι καταλαβαίνω σε αυτούς που δεν πιστεύουν τιποτα κ τίποτε. Αυτοί είναι άλλη κατηγορία ανθρώπων. Εγώ διαφωνώ με την αερολογία.

quote:
ΠΡΩΤΟΝ ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ
ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΕΓΩ ΤΙ ΞΕΡΩ ?
Μα με το τι λες.
quote:
ΤΡΙΤΟΝ ΘΕΩΡΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΝΕ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΣΜΟ..

1)Δεν είπα ποτέ ότι ξέρω τα πάντα γύρω απ το θέμα.
2)Αυτό είναι δικό σου συμπέρασμα κ μάλιστα αστηρικτο. Εγώ θα μπροούσα να σου πω ότι αυτός που ξέρει ίσα ίσα θα θέλει να βοηθήσει τους συναθρώπους του κ να τους βγάλει απ το σκοτάδι. Αυτός που λες δηλαδή δεν είναι ο κανόνας κ αν θεωρείς ότι είναι κανόνας θα πρέπει να το αποδείξεις.
Αυτό που λες θα ίσχυε στη περίπτωση που μιλούσαμε για επικίνδυνη γνώση όχι στη περίπτωση των ξωτικών που η συζήτηση γίνεται σχεδόν σε αοριστολογικό επίπεδο.
quote:
EΔΩ ΛΟΙΠΟΝ DR ...ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟ...
ΟΣΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΜΑΓΕΙΑ.. ΞΩΤΙΚΑ...ΚΤΛ
ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΛΑΛΟΥΝ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΝ ΤΠΤ..ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΛΟΓΟΜΑΧΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ
ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ...ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΔΗΞΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ...
Και πάλι αυτά είναι δικά σου συμπεράσματα κ δεν αναφέρεις τον συλλογισμό με τον οποίο κατέληξες σε αυτά.

Όπως είπα κ πριν το πρόβλημα μου είναι η αερολογία. Υποστηρίζω τις πληροφορίες μου γιατι τις θεωρω πιο αξιοπιστές και ζητάω απο τους άλλους να κάνουν το ίδιο. Αντι δηλαδή να διαφωνούνε με τους δικούς μου λόγους να αναπτύξουν κ να στηρίξουν τους δικούς τους. Κάτι που ακόμα περιμένω.

quote:
ΤΟ ΝΑ ΜΕ ΘΕΩΡΕΙΣ ΑΣΧΕΤΗ ΕΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ..
ΤΟ ΝΑ ΤΟ ΛΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΜΑΤΙΚΑ ΟΧΙ ΟΜΩΣ..
Είπα ότι δεν ξέρεις καν τι είναι(αφενός γιατί σε ξέρω κάπως καλύτερα απ τους άλλους εδώ γύρω) αφετέρου όχι γιατί σε θεωρώ άσχετη, αλλά γιατί σε θεωρώ αδικαιολόγητα "σίγουρη" για αυτά που λες. θεωρώ δηλαδή ότι (καώς)αντιμετωπίζεις την γνώση "ρομαντικά".

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 30/01/2010 18:28:39

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 30/01/2010 19:05:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2010, 22:46:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μα με το τι λες.

MA ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΙ ΤΠΤ...
ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΚΦΡΑΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ...
ΑΠΛΑ COMMENTS KANΩ...

quote:
Είπα ότι δεν ξέρεις καν τι είναι

ΠΩΣ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ...ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΑΝ Η CHARMED ΓΝΩΡΙΖΕΙ
ΑΠΟ ΜΑΓΕΙΑ Η ΟΧΙ...

quote:
αφενός γιατί σε ξέρω κάπως καλύτερα απ τους άλλους εδώ γύρω)

ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ..
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ...
ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΠΙΟ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΗ ..
ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2010, 22:56:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
MA ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΙ ΤΠΤ...
ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΚΦΡΑΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ...
ΑΠΛΑ COMMENTS KANΩ...

ΠΩΣ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ...ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΑΝ Η CHARMED ΓΝΩΡΙΖΕΙ
ΑΠΟ ΜΑΓΕΙΑ Η ΟΧΙ...


Έχεις πει όσα χρειαζόμουν να ακούσω
quote:
ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ..
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ...
ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΠΙΟ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΗ ..
ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...
Αυτό δεν αναιρεί το δεύτερο κ βασικό σκέλος της απάντησης.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2010, 23:14:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Έχεις πει όσα χρειαζόμουν να ακούσω

TOTE MHN BGAZEIS ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ...ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ..

quote:
Αυτό δεν αναιρεί το δεύτερο κ βασικό σκέλος της απάντησης.

ΝΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΑΙΡΕΙ..ΤΟ ΚΑΤΑΡΓΕΙ...

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2010, 23:44:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΑΙΡΕΙ..ΤΟ ΚΑΤΑΡΓΕΙ...
Με κουράζεις με το να μην δικαιολογείς τις απόψεις σου. Αν κ μόνο προσπαθούσες να βρεις επιχειρήματα για κάθε αποψή σου θα καταλάβαινες ότι είναι(ή δεν είναι) λάθος. Τώρα όμως με αναγκάζεις να βγάλω εγώ το φίδι απ την τρύπα.
Γιατί να μη σε ρωτήσω απλά πού στηρίζεις την άποψή σου αντί του να καθήσω να σου απαντήσω? Κανονικά αυτό θα πρεπε να κάνω κ την επόμενη φορά θα το κάνω και θα περιμένω μάλιστα απάντηση που θα ξεπερνά τις τρεις σειρές με μικρή γραμματοσειρά. Δηλαδή απάντηση ολοκληρωμένη κ όχι υστερόγραφο.

Μου λες:

quote:
ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ..
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ...
ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΠΙΟ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΗ ..
ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...

σου λέω:
quote:
Αυτό δεν αναιρεί το δεύτερο κ βασικό σκέλος της απάντησης.
Μου λες
quote:
ΝΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΑΙΡΕΙ..ΤΟ ΚΑΤΑΡΓΕΙ...

Ολόκληρη η απάντηση μου ήταν αυτη:
quote:
Είπα ότι δεν ξέρεις καν τι είναι(αφενός γιατί σε ξέρω κάπως καλύτερα απ τους άλλους εδώ γύρω) αφετέρου όχι γιατί σε θεωρώ άσχετη, αλλά γιατί σε θεωρώ αδικαιολόγητα "σίγουρη" για αυτά που λες. θεωρώ δηλαδή ότι (καώς)αντιμετωπίζεις την γνώση "ρομαντικά".
Απο το παραπάνω το πρώτο επιχείρημα ήταν αυτό: "(αφενός γιατί σε ξέρω κάπως καλύτερα απ τους άλλους εδώ γύρω)" . Το οποίο μάλιστα το έβαλα μέσα σε παρένθεση ακριβώς για να δείξω ότι αυτό δεν ήταν το βασικό μου επιχείρημα.

Το 2ο κ κύριο επιχείρημα ήταν αυτό:"αφετέρου όχι γιατί σε θεωρώ άσχετη, αλλά γιατί σε θεωρώ αδικαιολόγητα "σίγουρη" για αυτά που λες."
Και ρωτάω: Τι σχέση έχει το ένα επιχείρημα με το άλλο? Για να ισχύει αυτό που λες CHARMED θα πρέπει το 2ο επιχείρημα να αποτελεί συμπέρασμα του πρώτου. Σε αυτή τη περίπτωση αν αναιρούταν το πρώτο θα αναιρούταν κ το δεύτερο.
Κάτι τέτοιο όμως προφανώς δεν ισχύει και αυτό φαίνεται κ απ τον τρόπο που συνδέονται τα δύο επιχείρηματα(αφενός - αφετέρου) που φανερώνει ότι αυτά τα δύο διαφέρουν.
Αν το ένα ήταν συμπέρασμα του άλλου θα τα συνέδεε μια λέξη ή φράση όπως: Άρα, εκ τούτου, Εξ αυτου, Εξ αιτίας αυτού, Κατ αυτό τον τρόπο, Κατα συνέπεια κοκ.
Αυτά.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημα

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 30/01/2010 23:52:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2010, 23:50:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Υπάρχει μια θεωρία που προσπαθεί να ερμηνεύσει μέσω της αρχαιολογίας και της ανθρωπολογίας την εμφάνιση των μύθων περί ξωτικών στην ευρωπαϊκή μυθολογία, ειδικά στις κέλτικες παραδόσεις. Ενα χαρακτηριστικό των ξωτικών(αν και όχι καθολικό) εκτός από το μικρό τους μέγεθος είναι και ο φόβος τους για οτιδήποτε σιδερένιο. Σύμφωνα με την παραπάνω θεωρία, υπήρχαν την Εποχή του Χαλκού στην ηπειρωτική και νησιώτικη Ευρώπη μερικές περισσότερο "μικρόσωμες" φυλές ανθρώπων που αργότερα κατακτήθηκαν από από τους περισσότερο ρωμαλέους και υψηλόσωμους Κέλτες οι οποίοι ήταν άριστοι τεχνίτες του σιδήρου. Οι αρχικοί κάτοικοι διωγμένοι πλέον στα δάση, περιστασιακά παρενοχλούσαν τις νέες κέλτικες ελίτ διεξάγωντας ανταρτοπόλεμο και κλέβοντας άλογα τροφοδωτώντας τους μύθους περί μυστηριωδών και αφανών ξωτικών ερχόμενων από τα δάση. Τα αερικά (pixies) αποτελούσαν τέτοια περίπτωση (κλέφτες αλόγων, φόβος για το σίδερο) στη Βρετανική λαογραφία της Κορνουάλης και του Ντέβον, πάλαι ποτέ κέλτικες περιοχές. Μάλιστα διατυπώθηκε η άποψη ότι η ονομασία τους(pixies) προήλθε από τους Πίκτες, ιθαγενείς που κατοικούσαν στη Βρετανία πριν την άφιξη των Κελτων (αν και μερικοί τους θεωρούν κι αυτούς Κέλτες). Τέλος πάντων, αυτά είναι μόνο θεωρίες, αρκετά αμφισβητήσιμες, αλλά προσφέρουν μια γοητεία όταν επιθυμούμε να σκεφτούμε πιο "ανάλαφρα"

Λογική θεωρία..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2010, 00:12:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
...ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΤΥΛ ΤΗΣ MIMOSA....

Ναι, λανσάρω αυτό το στύλ τα τελευταία χρόνια, λέγεται ειρώνιο αρμάνι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Finrod Felagund
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2010, 01:43:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Finrod Felagund  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα,Λοιπον Dr Εισαι Αγενης Οχι Σκληρος!Με Ρωτας Που Στηριζω Την Αποψη Μου Οτι Βγαζεις Γρηγορα Συμπερασματα Και Ειναι Αμεσα Λαθος,Σου Αναφερω Ενα Παραδειγμα Με Αποκαλεσες Παιδι!:-)Ναι Εχω ΠΟΛΥ Αξιοπιστες Πηγες!Ο Δρομος Στον Οποιο Αναφερομαι,Ειναι Αυτος Της ''Αρετης''Οπως Τον Λες,ΟΔηγει Λοιπον Και Στα Ξωτικα!Θεσπιστηκαν Απο Μονοι Τους Ωραια Απαντηση Και Πολυ Λογικη...Δεν Πας Να Ξαναδιαβασεις Την Θεωρια?Το Να Σηκωσεις Μια Πετρα Ναι Ειναι Ενας Νομος Της Φυσικης,Ο Νομος Της Βαρυτητας Διατυπωθηκε Απο Τον Ισαακ Νευτωνα!Η Πρακτικη Δεν Αναγεται Αμεσα Στην Εμπειρια,Καθως Μπορεις Να Εχεις Εμπειρια Μονο Στην Θεωρια..!

Mimosa,Μπορεις Να Κοψεις Τις Ηλιθιοτητες,Κατι Γελοιοι Σαν Και Εσενα Εχουν Στρεψει Πολλους Στο Να Μην Μιλανε Σε Φορουμς Σαν Αυτα!

Agnostic,To Oνομα Pixi Βγαινει Απο Σουηδικη Διαλεκτο Και Σημαινει Μικρη Νεραιδα!Η Θεωρια Δεν Εχει Να Κανει Νομιζω Με Ξωτικα Αλλα Με Κατι Αλλο.!

Dr Δεν Εισαι Ο Μονος Με Πηγες Και Ανθρωπους!Dr Charmed Δεν Βοηθαται Με Το Να Τσακωνεστε,Καλα Εσυ Mimosa Δεν Βοηθας Καθολου!Γιατι Δεν Κοβεται Λιγο Την Ειρωνεια?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2010, 01:55:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πως δεν βοηθάω, έμαθες πώς γράφεται η ειρωνία τελικα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Finrod Felagund
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2010, 02:02:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Finrod Felagund  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχεις Δικιο,Στηριξου Σε Ενα Ορθογραφικο Λαθος!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2010, 02:13:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα mounts τα ξέρεις;
Είναι κάτι λοφάκια για τα οποία λένε ότι είναι πολύ 'στρογγυλοποιημένα' για να είναι φυσικά. Υποτίθεται ότι είναι κατασκευασμένα από ξωτικά τα οποία ζούν εκεί μέσα. Η πόρτα εννοείται ότι είναι αόρατη. Ένα mount υπάρχει κοντά στην εθνική οδό Αθηνων-Λαμίας, φαίνεται απο τη διαδρομή με το τραίνο. Τι να σου πώ, πήγαινε να εξερευνήσεις...
Κάποια άλλα ξωτικά ζούν στο δάσος, άλλα σε σπηλιές, άλλα σε κουφάλες δέντρων και άλλα σε μανιτάρια.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Finrod Felagund
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2010, 02:21:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Finrod Felagund  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οχι Δεν Γνωρζω Για Τα Mounts,Που Διαβασες-Ακουσες Γι'αυτα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2010, 02:36:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε διάφορα βιβλία και άρθρα για ξωτικά. Και από κοντά έχω δεί, όχι κάτι το περίεργο όμως, τα μικρά μοιάζουν περισσότερο με φωλιές ζώων.
Αν θέλεις να γνωρίσεις τα ξωτικά, το πρώτο που θα πρέπει να κάνεις είναι να γνωρίσεις τη φύση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Finrod Felagund
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2010, 02:45:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Finrod Felagund  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνω Σε Αυτο,Αλλωστε Ειναι Στενα Συνδεδεμενα Με Αυτην!Το Να Εισαι Γενικα Κοντα Στην Φυση Ειναι Ενα Απο Τα Πολλα Βηματα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2010, 12:20:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Με Ρωτας Που Στηριζω Την Αποψη Μου Οτι Βγαζεις Γρηγορα Συμπερασματα
Σου ζήτησα γενικά να στηρίξεις τις απόψεις σου βασικά. Συγκεκριμένα να αναλύσεις τις θέσεις σου.


Κοίτα ένα οποιαδήποτε δικό μου μήνυμα κ ένα οποιαδήποτε δικό σου και πες μου ποιος αναλύει τις θέσεις του μετρώντας κ μόνο τον χωρο που πιάνουν οι απαντήσεις. Θα εκπλαγείς..

quote:
Σου Αναφερω Ενα Παραδειγμα Με Αποκαλεσες Παιδι!:-)

Δεν θυμάμαι αν και πού σε αποκάλεσα παιδί. Και δεν θυμάμαι να εχω τέτοια πρόθεση αλλά μπορεί όντως να εξάγεται ένα τέτοιο συμπέρασμα απο κάποιο μου κείμενο.. ώπα κείμενο είπα! Πού είναι το κείμενο?? προτείνω να υοθετήσεις την τακτική με τα quotes. Το πώς λειτουργού στο εξήγησα κ εγώ κ μπορείς να το δεις κ στη βοήθεια του φόρουμ.

quote:
Θεσπιστηκαν Απο Μονοι Τους Ωραια Απαντηση Και Πολυ Λογικη...Δεν Πας Να Ξαναδιαβασεις Την Θεωρια?Το Να Σηκωσεις Μια Πετρα Ναι Ειναι Ενας Νομος Της Φυσικης,Ο Νομος Της Βαρυτητας Διατυπωθηκε Απο Τον Ισαακ Νευτωνα!
Με το να λες ότι όλους τους νόμους τους θέσπισε κάποιος καταργείς άμεσα την αθεϊα!(κανένα πρόβλημα απο μένα ως προς αυτό) Αλλά σκέψου ότι η αθεϊα βασίζεται ακριβώς σε αυτό, στην αυθυρπαξία του κόσμου κ των νόμων του. Δεν είναι κάτι για το οποίο μπορεί κανείς να αποδείξει το αντίθετο! Επομένως ναι φυσικά κ έχει λογική.
quote:
Δεν Πας Να Ξαναδιαβασεις Την Θεωρια?
Δεν μένω κολλημένος στη θεωρία χαχα. Ότι υπάρχει θεωρία ως προς αυτό υπάρχει. Όχι μία, πολλές. Αλλά το θεωρώ άχρηστο να μπούμε σε τέτοιες αναλύσεις σε αυτό το θέμα για αυτό κ εντέχνως το αποφεύγω.
quote:
Η Πρακτικη Δεν Αναγεται Αμεσα Στην Εμπειρια,Καθως Μπορεις Να Εχεις Εμπειρια Μονο Στην Θεωρια..!
Έχω την εντύπωση ότι τα χεις μπερδέψει στο μυαλό σου. Γνώση θεωρητική είναι διαβάζω τη συνταγή και μένω σε αυτό. Γνώση εμπειρική είναι μαγειρεύω το φαγητό κ το καταναλώνω. Δεν υπάρχει ενδιαμεση κατάσταση. Ισως να αντιλαμβάνεσαι το ζήτημα διαφορετικά απο εννοιολογική άποψη. λλά έχω περιέργια, δώσε μου ένα παράδειγμα πρακτικής γνώσης κατά τα μέτρα σου που δεν είναι ούτε εμπειρική ούτε θεωρητική.

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 31/01/2010 12:31:55

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 31/01/2010 12:46:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2010, 20:29:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Finrod Felagund υπάρχει ιδιαίτερος λόγος που γράφεις με κεφαλαία τα πρώτα γράμματα κάθε λέξης.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2010, 21:27:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ENA ΘΑ ΠΩ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΣΑΙ DR...AXAXAXA
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΕ ΑΓΑΠΑΩ ....

quote:
Οχι Δεν Γνωρζω Για Τα Mounts,Που Διαβασες-Ακουσες Γι'αυτα?

ΟΚ ΓΛΥΚΑ ΑΣ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΛΙΓΟ...

quote:
Ένα mount υπάρχει κοντά στην εθνική οδό Αθηνων-Λαμίας, φαίνεται απο τη διαδρομή με το τραίνο.

ΝΑΙ ....
ΜΗΝ ΠΕΡΝΕΙΣ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗ ΜΙΜΟSΑ...

quote:
Dr Charmed Δεν Βοηθαται Με Το Να Τσακωνεστε,Καλα Εσυ Mimosa Δεν Βοηθας Καθολου!Γιατι Δεν Κοβεται Λιγο Την Ειρωνεια?

ΔΕΝ ΤΣΑΚΩΝΟΜΑΣΤΕ...ΕΤΣΙ ΜΙΛΑΜΕ...
ΑΥΤΟΣ ΔΗΛΑΔΗ..ΧΧΕΧΕΧΕ..
ΕΓΩ ΕΔΕΙΞΑ ΦΙΛΙΚΕΣ ΠΡΟΘΕΣΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΗΡΘΑ ΕΔΩ..

quote:
Mimosa,Μπορεις Να Κοψεις Τις Ηλιθιοτητες,Κατι Γελοιοι Σαν Και Εσενα Εχουν Στρεψει Πολλους Στο Να Μην Μιλανε Σε Φορουμς Σαν Αυτα!
ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΩ ΕΣΕΝΑ..
ΣΕ ΠΑΩ ΜΕ 1000 ΟΜΩΣ!!

ΚΑΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΓΕΜΙΣΕΙ..
ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ...
ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΔΕΝ ΥΠΟΧΩΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΑΣ ΥΠΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΕΚΕΙΝΟΙ...


quote:
Finrod Felagund υπάρχει ιδιαίτερος λόγος που γράφεις με κεφαλαία τα πρώτα γράμματα κάθε λέξης.

NAI ONTΩΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ...

GAR IT??
CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2010, 22:55:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ENA ΘΑ ΠΩ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΣΑΙ DR...AXAXAXA
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΕ ΑΓΑΠΑΩ ....
Ξέρει πώς μιλάω η CHARMED φίλε Finrod Felagund χαχα.

Και γω σ'αγαπάω(/Evil Grin Μπουχαχαχαχα)...


"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2010, 23:09:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O Νηρέας γιός του Τιτάνα Ωκεανού κατοικεί στα βάθη της θάλασσας σε ένα φωτεινό ανάκτορο.
Ο Νηρέας είχε το χάρισμα της μαντικής, μπορούσε να μεταμορφωθεί σε διάφορα σχήματα είχε δε πενήντα κόρες της Νηρηίδες μερικές από αυτές είναι ιδιαίτερα γνωστές όπως η Θέτις (μητέρα του Αχιλλέα) η Ψαμάθη (γυναίκα του Αιακού) και η Αμφιτρίτη (μητέρα του Τρίτωνα).
Οι Νηρηίδες (Νύμφες) ήταν αθάνατες είναι απευθείας απόγονοι των Τιτάνων.
Σύμφωνα με τον Ησίοδο ο Τρίτωνας είναι γιός του Τιτάνα Ποσειδώνα και της Νύμφης Αμφιτρίτης και όπως αναφέρει ο Απολλώνιος ο Ρόδιος στο σώμα ήταν όμοιος με τους άλλους θεούς αλλά από τους γλουτούς και κάτω κατέληγε σε ουρά οι δε παραδόσεις τον θέλουν να παρουσιάζεται στη θάλασσα της Σίδρας (Λιβύη).

Εκτός από τις παραπάνω νύμφες τις Νηρηίδες οπου κατατατάσονται στις Ωκεανίδες Νύμφες έχουμε και άλλες Νύμφες αρχαιότερες των Ωκεανίδων οι οποίες είχαν και αυτές καταγωγή από τους πρωταρχικούς Τιτάνες 1ης γενιάς αλλά ήταν θνητές, ζούσαν πάρα πολλά χρόνια και ετρέφοντο με αμβροσία συμμετείχαν στις γιορτές των Θεών και είχαν άμεση επαφή με αυτούς μιας και Νύμφες ήταν τροφοί αρκετών Θεών.
Οι Νύμφες ταυτίζονται άμεσα με τα στοιχεία της Φύσης και χωρίζονται στις Ναιάδες Νύμφες των ποταμών, οι Ορεστιάδες Νύμφες των βουνών και οι Δρυάδες Νύμφες των δένδρων.
Οι Νύμφες εκτός από την άμεση επαφή τους με τους Θεούς είχαν και άμεση επαφή με τους ανθρώπους. Είχαν πολλές και παράξενες ιδιομορφίες οι οποίες ήταν αρκετές φορές καταστροφικές για τον άνθρωπο.
Η ζωή τους ήταν ταυτισμένη με τη ζωή των ποταμών, των λιμνών των δένδρων ή ότι αντιπροσώπευαν.
Όταν το δέντρο πέθαινε ή λίμνη στέρευε η Νύμφη έχανε τη ζωή της.
Αρκετές Νύμφες δημιούργησαν απογόνους τόσο με Θεούς όσο και με θνητούς.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2010, 00:47:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Δάφνη: Μια από τις ωραιότερες νύμφες της ελληνικής μυθολογίας. Κόρη της Γης και του Θεού - ποταμού Λάδωνα ήταν ιδιαίτερα επιθυμητή. Την είχε αγαπήσει με πάθος ο Απόλλωνας και την καταδίωκε συνεχώς. Μια φορά κατάφερε να την πλησιάσει και ήταν έτοιμος να την αγκαλιάσει.
Ακουσε την ικεσία της η μητέρα της, Γη, και άνοιξε τους κόλπους της μέσα στους οποίους την εξαφάνισε. Εκεί φύτρωσε η Δάφνη από την οποία ο Απόλλωνας, για να παρηγορηθεί, έκοψε ένα κλαδί, με το οποίο διακόσμησε το κεφάλι του. Γι? αυτό την αποκαλούσαν και Δαφναίο ή Δαφνηφόρο και τα κλαδιά της Δάφνης ήταν βασικό σύμβολο των εορτών προς τιμήν του που ονομαζόντουσαν δαφνοφορίες. H Δάφνη, ως σύμβολο του Απόλλωνα -που ήταν και προστάτης των καλών τεχνών- χρησιμοποιήθηκε και για το στεφάνωμα των νικητών σε καλλιτεχνικούς και αργότερα σε αθλητικούς αγώνες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Finrod Felagund
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2010, 00:49:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Finrod Felagund  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα!Λοιπον Dr,Εχω Μιλησει Για Τις Αποψεις Μου Πιο Πριν,Οσο Για Το Μεγεθος Των Απαντησεων,Πρωτον Μετρα Ο Τροπος Που Γραφουμε(Εσυ Με Quotes Και Με Παραγραφους,Eνω Εγω Χωρις Αυτα)!Το Οτι Δεν Θυμασαι Αν Με Αποκαλεσες Παιδι Ειναι Κακο..Η Μνημη Σου Αρχιζει Να Σε Απατα!!Δεν Καταργω Την Αθεια,Δεν Ειναι Αναγκαιο Αυτος Που θεσπιζει Τους Νομους Να Ειναι Θεος!Οχι Δεν Τα Εχω Μπερδεψει Στο Μυαλο Μου Απλα Μπορει Να Μην Καταλαβες Αυτο Που Εγραψα!Θελω Να Πω Οταν Καποιος Διαβαζει Πολλες Φορες Την Συνταγη Και Μενει Σε Αυτην Αυτος Εχει Εμπειρια Αλλα Μονο Στην Συνταγη!

Allzaro Οχι Δεν Υπαρχει Καποιος Ιδιαιτερος Λογος!Πολυ Σωστα Αυτα Που Ειπες Σχετικα Με Τις Νυμφες,Ειναι Στοιχεια Της Φυσης,Δεν Νομιζω Ομως Πως Μπορουν Να Ταυτιστουν Με Τα Ξωτικα.!

Charmed Δεν Μπορω Να Μην Παρω Στα Σοβαρα Καποιο Μελος,Παρα Μονο Αν Μου Δωσει Αρκετες Αφορμες!Οντως Εδειξες Φιλικες Προθεσεις Και Η Οποια Σου Αποψη Εκτιμαται Να Το Ξερεις!Εμενα Πας Με Χιλια?Οσο Για την Διακοπει Του Θεματος Δεν Υπαρχει Περιπτωση,Αλλωστε Ειναι Νωρις Ακομα,Πρεπει Να Δω Καποια Πραγματα Και Γενικα Δεν Προκειται Να Κλεισω Το Θεμα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2010, 01:04:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΔΕΝ ΥΠΟΧΩΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΑΣ ΥΠΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΕΚΕΙΝΟΙ...

Στ άρματα, στ άρματα. Εμπρός μάρς (Μars, Άρης).
Παιδιά της Ελλάδος παιδιά,
που σκληρά πολεμάτε, για τα ξωωτικάα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Finrod Felagund
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2010, 01:09:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Finrod Felagund  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελατε Μην Ξεφευγετε!Mimosa Καλο Και Το Αρθρο Σου Αλλα Οπως Προειπα Δεν Πρεπει Να Ταυτιζουμαι Ξωτικα Με Νυμφες!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2010, 01:30:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επαρασύρθην από τον Αλζαρό.
Θα σου πώ και μια άλλη ιστορία. Πρίν αρκετά, γνώρισα μέσω συγγενών μια κοπέλα, μικρή σε ηλικία, μικροκαμωμένη, θα ορκιζόμουν ότι έχει βγεί από παραμύθι. Μια μέρα την άκουσα να μιλάει στον σκύλο της σε μιά άγνωστη γλώσσα. Όταν τη ρώτησα τι λέει, μου είπε ότι είναι κάποιες λέξεις που έχει βγάλει απο το μυαλό της (3-4 λέξεις). Αναγκάστηκα να αγοράσω το λεξικό των ξωτικών (η γλώσσα των ξωτικών είναι έργο του Τόλκιν) και διαπίστωσα ότι οι λέξεις αυτές υπήρχαν μέσα. Σκόρπιες λέξεις, χωρίς να συνδέονται μεταξύ τους ή να σχηματίζουν κάποια πρόταση. Τη ρώτησα αν έχει διαβάσει ποτέ Τόλκιν, μου είπε όχι. Από τότε την παρακολουθώ στενά, κάποιες φορές μάλιστα, ακούω, νοητικά, το κατεργάρικο γέλιο του ξωτικού από μέσα της.
Όποιος θέλει το πιστεύει. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Finrod Felagund
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2010, 02:09:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Finrod Felagund  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραιος Συνεχισε Να Την Παρακολουθεις,Οχι Πολυ Στενα Ομως!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2010, 14:35:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Finrod Felagund συγκέντρωσα όσα έχεις πει περι ξωτικών για να δείξω καθαρά τα μέρη στα οποία θεωρώ ότι δεν έχεις κάνει αρκετή ανάλυση καθώς κ να θέσω ερωτήσεις.

quote:
Εγω Charmed Τασσομαι Υπερ Της Αποψης Οτι Ζουν Κρυμμενα Καλα,Πολυ Καλα!Αλλωστε Εχουν Και Ιδιοτητες, [1]ιδιότητες που δεν έχουν οι άνθρωποι? [2]Όπως?Δεν Θα Πω Μαγικες Γιατι Δεν Εχουν Μαγικες Ιδιοτητες, Απλα Ιδιοτητες!Παρολα Αυτα Δεν Τα Βλεπουν Μονο Οι Αγνες Ψυχες, [3]Γιατί συμβαίνει αυτό? [4] Πώς ξέρουν ότι μια ψυχή είναι αγνή?

Πρεπει Να Δειξεις Καποια Πραγματα Για Να Σου Παρουσιαστουν!Παρολα Αυτα Υπαρχει Ενας Χωρος Που Δεν Μπορουν Να Περασουν οι Ανθρωποι,Δεν Εχουν Το Δικαιωμα...![5]Γιατί?
Charmed Τι Σε Κανει Να Δισταζεις Και Να Μην Εισαι Σιγουρη Για Το Αν Υπαρχουν?

Dr Κανεις Λαθος, Και Δυστηχως Δεν Ειναι Μονο Ενα...Κατ'αρχας Δεν Ειναι Σωστοτερο Τα Στοιχειακα,Δεν Κατοικουν Στο Αστρικο Πεδιο Αλλα Στην Γη,Εχουν Κατανοηση,Και Ψυχη,Και Στοχους![6] Τότε γιατί δεν τα χουμε δει?

Ως Οντοτητες Δεν Ειναι Μικροτερης Δυναμης Απο Τον Ανθρωπο,Ουτε Σωματικα Ουτε Ψυχικα[7]άρα δεν είναι μικρόσωμα? 8]Γιατί κρύβονται?

Πρεπει Να Δειξεις Καποια Πραγματα Για Να Τα Δεις,Και Πως Υπαρχουν Χωροι Που Ο Ανθρωπος Δεν Επιτρεπεται Να Πατησει![9]Πού είναι αυτοί?

Τα Πραγματα Που Πρεπει Να Δειξεις Ειναι Κυριως,Θαρρος,Πιστη,Αγαπη,Δικαιοσυνη,Καλοσυνη,Συνεση, [10]Γιατί?

Τελος Οταν Εισαι Ετοιμος Και Εχεις Αποκτησει Τα Παραπανω Το Μονο Που Πρεπει Να Κανεις Ειναι Να Παρεις Τον Δρομο! [11] πώς τον βρίσκεις αυτόν?

:-)Πες Τους Χωρους Εσυ..!:-P Δεν Εχει Σημασια ΑΝ και ΠΩΣ Τα Συναντησα Εγω, χεχε έχει

Οσο Για Το Να Μην Εμπιστευσαι Τριτους,Θα Πω Αναλογως,Ποιους..;-)Ταιριαζουμε Λες?Χαιρομαι! Μπορουν Να Χαρακτηριστουν Καλα Και Κακα,Βεβαιως Και Μπορουν,Αναλογα Με Τις Προθεσεις Τους,Κυριως Απεναντι Στους ''Ξενους''(Τυπους Σαν Τους Ανθρωπους)

Οι Φυλες Των Ξωτικων Δεν Χωριζονται Με Βαση Τα Στοιχεα Της
[12]Πώς χωρίζονται?

Ολοι Γνωριζουμε Πως Δεν Εχουν Ξανθα Μαλλακια,Ουτε Φτερα(Νεραιδες Εχουν Φτερα Και Οχι Τα Ξωτικα)!!! [13]πώς μοιάζουνε?


Όπως θα παρατήρησες απο πάνω αρίθμησα 13 ερωτήσεις πάνω στα λεγόμενά σου - και αυτό επειδή ξέρω ότι δεν χρησιμοποιείς quote και θεώρησα ότι οι αριθμοί θα σου είναι πιο βολικοί αλλά και ποιο ξεκάθαρες οι ερωτήσεις.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημα

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 01/02/2010 14:39:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2010, 17:50:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KΑΛΑ Ο DR ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ...

quote:
Charmed Δεν Μπορω Να Μην Παρω Στα Σοβαρα Καποιο Μελος,Παρα Μονο Αν Μου Δωσει Αρκετες Αφορμες!

ΟΚ ΜΩΡΟ ΜΟΥ...ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ..

quote:

Στ άρματα, στ άρματα. Εμπρός μάρς (Μars, Άρης).
Παιδιά της Ελλάδος παιδιά,
που σκληρά πολεμάτε, για τα ξωωτικάα.

ΕΣΥ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΕΣ ΤΟ ΣΤΟΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ...
ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΔΩ...

quote:
Οσο Για την Διακοπη Του Θεματος Δεν Υπαρχει Περιπτωση,Αλλωστε Ειναι Νωρις Ακομα,Πρεπει Να Δω Καποια Πραγματα Και Γενικα Δεν Προκειται Να Κλεισω Το Θεμα!

ΝΑΙ ΕΞΑΛΟΥ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ...

quote:
Εμενα Πας Με Χιλια?

ΝΑΙ ...ΕΣΕΝΑ
ΚΑΙ ΤΟΝ DR BEBAIA ...AΛΛΑ ΜΕ ΚΕΙΝΟΝ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ...

CHARMED
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2010, 19:09:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απλά αγάπη μου εγώ λέω τα ψάρια ψάρια κ τα αγκούρια αγκούρια Είναι πολύ απλό. Συγχώρα με που δεν πιστεύω κάτι βάσει.. μύθων κ δοξασιών

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημα

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 01/02/2010 19:11:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2010, 20:10:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Finrod Felagund
quote:
Ελατε Μην Ξεφευγετε!Mimosa Καλο Και Το Αρθρο Σου Αλλα Οπως Προειπα Δεν Πρεπει Να Ταυτιζουμαι Ξωτικα Με Νυμφες!

Η μοναδική Ελληνική Μυθολογία ξεκινά την κοσμογονία απο το 0.
Ετσι λοιπόν ο Ησίοδος αναφέρει οτι ο κόσμος γεννήθηκε από το Χάος , κατόπιν η Γαία, μετά το Έρεβος και η Νύκτα τον Αιθέρα, μετά την Ημέρα, τον Έρωτα κλπ.
Οι Ορφικοί στην κοσμογονική τους θεωρία αναφέρουν οτι ο Αιθέρας είναι ένα πρωταρχικό, βασικό δομικό στοιχείο της Δημιουργίας, ότι είναι η ψυχή του κόσμου, το Θείον Πύρ, ο σπινθήρας που δίνει ζωή σε όλα τα δημιουργήματα.
Ο Ουρανός (ο απόλυτος Νούς) η Γαία (η ύλη) συγχωνεύτηκαν και απο τότε ξεκίνησε η δημιουργία των Θεών των Τιτάνων, των ημίθεων, των Νυμφών των ζώων και των ανθρώπων.
Τι το πιο οφθαλμοφανές λοιπόν οτι οι Νύμφες είναι τα ξωτικά.
Τώρα αν δεν αναφέρονται με τη λέξη ξωτικά.
Εσύ πως κρίνεις οτι τα ξωτικά δεν έχουν κάποια σχέση με τις Νύμφες.

ΥΓ Αν θέλεις σε παρακαλώ μπορείς να χρησιμοποιείς πεζοκεφαλαία.
Είναι εύκολο και δεν βγάζουμε τα μάτια μας, είμαστε και πρεσβύωπες Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2010, 20:21:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mimoza
quote:
Επαρασύρθην από τον Αλζαρό.

Νομίζω οτι τα περί δάφνης που ανέφερες mimoza εχουν ιδιαίτερη σημασία και βαρύτητα σε οτι αφορά το θέμα αφενός, αφετέρου καλά έκανες και το ανέφερες και δεν παρασύρθηκες.
Κάποια στιγμή πρέπει να μάθουμε έστω και ως παραμυθάκι πως η αρχαία Ελληνική Γραμματεία περιγράφει τη γέννηση του Κόσμου.
Απο κεί και μπρός ο καθένας απομυθοποιεί οπως αυτός νομίζει.

Αυτό που είπες mimoza για το κοριτσάκι .. αν κοιτάξεις κάπου στην αρχή αναφέρω οτι κάποια μέλη που δήλωσαν ξωτικά..
Και γιατί λοιπόν να μην δηλώνουν ξωτικά οταν υπάρχουν άνθρωποι απόγονοι των Νυμφών απόγονοι των Θεών απόγονοι ξωτικών κλπ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy