ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Τα Ξωτικα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2010, 21:13:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΣΥ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΕΣ ΤΟ ΣΤΟΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ...

Ακόμα περιμένω το βαμπίρ που θα μου έστελνες να με φοβερίσει... άμα έρθει τα ξαναλέμε...

quote:
ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΔΩ...

Γιατί θα μου στείλεις και τον μπαμπούλα να μου κάνει μπου;
χιχιχι


Αλζαρό, συμφωνώ απόλυτα, όμως ο Finrod Felagund το προσεγγίζει οπτικά το θέμα και δεν θέλει να λοξοδρομούμε από την εικόνα που έχει δώσει στα ξωτικά. Να τον ρωτήσουμε αν μας επιτρέψει να βάζουμε συμπληρωματικά κείμενα από τη Μυθολογία.
Όσο για τα άτομα που δηλώνουν ξωτικά κλπ, πιστεύω και μελετώ την θεωρία της κυτταρικής μνήμης,... και τυχαία; συμπτωματικά; μοιραία; συναντώ ανθρώπους που με εφοδιάζουν με υλικό!
Είδωμεν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2010, 21:28:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ακόμα περιμένω το βαμπίρ που θα μου έστελνες να με φοβερίσει... άμα έρθει τα ξαναλέμε...

ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΥΡΙΝΙΚΗ ΕΚΡΗΞΗ ΕΣΥ ΘΑ ΕΠΙΖΗΣΕΙΣ..
ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ ΠΟΥ ΖΟΥΝ ΣΤΑ ΥΠΟΓΕΙΑ...ΧΕΧΕΧΕ

quote:
ιατί θα μου στείλεις και τον μπαμπούλα να μου κάνει μπου;
ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΞΥΝΗ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΤΟ ΒΑΜΠΙΡ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΕ
ΔΑΓΚΩΣΕΙ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΣΗ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ...ΧΕΧΕΧΕ

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2010, 22:02:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό είναι αλήθεια. Δεν χαμπαριάζω... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2010, 22:12:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mimoza
quote:
Αλζαρό, συμφωνώ απόλυτα, όμως ο Finrod Felagund το προσεγγίζει οπτικά το θέμα και δεν θέλει να λοξοδρομούμε από την εικόνα που έχει δώσει στα ξωτικά. Να τον ρωτήσουμε αν μας επιτρέψει να βάζουμε συμπληρωματικά κείμενα από τη Μυθολογία.

O Finrod Felagund ως θεματοθέτης του τόπικ εχει κάποια ευθύνη σε οτι αφορά την κατεύθυνση του θέματος.
Επειδή ομως είναι νέο μέλος και πιθανόν να μην γνωρίζει οτι αυτές οι λοξοδρομήσεις εχουν εποικοδομητικό χαρακτήρα.
Το θέμα με τα ξωτικά οπως και αλλα θέματα εχουν να κάνουν με το παράξενο με το μεταφυσικό με το μυστήριο με το άλυτο και οσο επικεντρωνόμαστε απευθείας πάνω στο θέμα χωρίς να το ταυτίζουμε με κάτι αλλο, δεν κάνουμε τίποτα.
Συνεπώς αυτές οι λοξοδρομήσεις πχ οπως εσύ mimoza ή εγώ που ταυτίζουμε τον κόσμο των ξωτικών με τις νύμφες είναι μια άποψη, μία τοποθέτηση που εχει υπόβαθρο.
Ο Finrod Felagund διαφωνεί και πιστεύω οτι θα μας εξηγήσει

quote:
Όσο για τα άτομα που δηλώνουν ξωτικά κλπ, πιστεύω και μελετώ την θεωρία της κυτταρικής μνήμης,... και τυχαία; συμπτωματικά; μοιραία; συναντώ ανθρώπους που με εφοδιάζουν με υλικό!
Είδωμεν.

To θέμα είναι πολύ ενδιαφέρον γι`αυτό και συμμετέχω.
Ολες οι απόψεις είναι ευπρόσδεκτες ακόμα και αυτές που δεν συνάδουν με τον τίτλο του τόπικ.
Για το λόγο αυτό προσπαθήστε να μειώσετε τις εντάσεις, δεν υφίσταται λόγος για τσακωμούς.
Θεωρία κυτταρικής μνήμης? ενδιαφέρον..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Finrod Felagund
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2010, 00:40:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Finrod Felagund  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα!!!Λοιπον Ας Παρουμε Τα Πραγματα Με Την Σειρα,Dr Τα Ξωτικα Ειναι Αυτοθεραπευονται Και Πολλα Απο Αυτα Εχουν Την Δυναμη Της Προορασης,Αυτες Ειναι Ιδιοτητες Που Δεν Κατεχει Ο Ανθρωπος,Και Αν Ναι Σε Ελαχιστο Βαθμο!Δεν Γνωριζω Το Πως Ξερουν Αν Καποιος Ειναι Αγνος,Απλα Ισως Το Διαισθανονται!Το γιατι Δεν Το Γνωριζω,Δεν Ξερω Γιατι Δεν Μας Επιτρεπεται..!Δεν Εχουμε Τα Ξωτικα Γιατι Πολλους Λογους,Επειδη Αυτα Δεν Θελουν,Επειδη Δεν Ειμαστε Ικανοι Ακομη κτλ!Δεν Ειναι Μικροσωμα,Κρυβονται Για Λογους Κυριως Ασφαλειας,Επειδη Δεν Θελουν Να Διαταραξουν Την ''Ηρεμια '' Μας Αλλα Και Την Ηρεμια Τους,Αλλωστε Φαντασου Τι θα Γινοταν Αν Εβγαιναν Στο Ασχετο Τα Ξωτικα.....!Δεν Μπορω Να Μιλησω Για Τους Χωρους Αυτους!Πρεπει Να Δειξεις(Θαρρος,Πιστη,Αγαπη,Δικαιοσυνη,Καλοσυνη,Συνεση)Για Να Μπορεσεις Να Τα Δεις,Ειναι Κατι Σαν Κριτηρια!Ο Δρομος Εμφανιζεται Μονος Του Φιλε Μου Dr..!Τα Ξωτικα Χωριζονται Αναλογα Με Την πνευματικη Τους Προοδο Η Και Με Καποια Χαρακτηριστικα,π.χ Τα Ξανθα Ξωτικα Ειναι Μια Φυλη Ξωτικων κτλ!Αναλογα Με Την Φυλη Μπορει Να Εχουν Ξανθα Μαλλια,Μπορει Να Εχουν Καστανα Αλλα Και Μαυρα Μαλλια!

Charmed,Τα θεματα Οντως Μπορει Να Κρατησουν Πολυ Καιρο...!

Allzzaro Δεν Ξεκινα Μονο Η Αρχαια Ελληνικη Μυθολογια Απο Το 0,Αυτο Βεβαια Το Ξερεις Και Εσυ!Οι Νυμφες Ειναι Πνευματα Της Φυσης Τα Ξωτικα Δεν Ειναι,Απλα Την Σεβονται Και Την Αγαπουν!Α Και Συγγνωμη Για Τον Τροπο Γραφης Μου Απλα...Μου Ειναι Συνηθεια...!Οσο Για Την Αρχαια Ελληνικη Γραμματεια Θα Συμφωνησω,Αλλα Δεν Ειναι Η Μονη.!

Mimosa,Δεν Ειναι Ετσι Τα Πραγματα Δεν Ειναι Πως Δεν Θελω Να Ξεφευγετε Απο Την Εικονα Που Εχω Για Τα Ξωτικα,Απλα Οταν Μου Λες Για Την Δαφνη,Κτλ Επειτα Θα Μου Πεις Για Την Ευρυδικη,Επειτα Για Την Θετιδα Και Το Θεμα Θα Ξεφυγει,Αυτα Δεν Ειναι Ξωτικα Αλλα Πνευματα Της Φυσης,Τουλαχιστον Ετσι Της Τοποθετω Εγω!

Allzzaro,Εχεις Συμμετασχει Σε Παλιοτερο Θεμα Και Γνωριζεις Την Κατευθυνση Που Ειχε,Εκει Θα Ηθελα Να Κινηται Και Αυτο!Το Θεμα Ειναι Οντως Ενδιαφερον,Και Χαιρομαι Για Την Μεχρι Τωρα Ανταποκριση Αν Και Περιμενω Και Αλλους!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2010, 17:03:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Finrod Felagund
quote:
Mimosa,Δεν Ειναι Ετσι Τα Πραγματα Δεν Ειναι Πως Δεν Θελω Να Ξεφευγετε Απο Την Εικονα Που Εχω Για Τα Ξωτικα,Απλα Οταν Μου Λες Για Την Δαφνη,Κτλ Επειτα Θα Μου Πεις Για Την Ευρυδικη,Επειτα Για Την Θετιδα Και Το Θεμα Θα Ξεφυγει,Αυτα Δεν Ειναι Ξωτικα Αλλα Πνευματα Της Φυσης,Τουλαχιστον Ετσι Της Τοποθετω Εγω!

Φίλε μου Finrod Felagund.
Καλό θα είναι να μην είμαστε απόλυτοι.
Λές ``έτσι`` τα τοποθετείς εσύ.
Ναί,αλλά ``αλλοιώς`` τα τοποθετώ εγώ.
``Διαφορετικά`` η mimoza
Με αντιλαμβάνεσαι λοιπόν οτι ο καθένας τα τοποθετεί έτσι οπως νομίζει,έτσι οπως φαντάζεται, ετσι οπως του αρέσει.

Τα ξωτικά είναι ενας μύθος που εδώ, μέσα απο αυτό το τόπικ προσπαθούμε να τα απομυθοποιήσουμε.
Για να γίνει η απομυθοποίηση αυτή μέσα στα πλαίσια κάποιας σοβαρότητας θα πρέπει οτι λέμε να ανταποκρίνεται αντικειμενικά και οχι υποκειμενικά.
Πηγές λοιπόν, μαρτυρίες, εμπειρίες επιστημονικές αλλά και μυθολογικές ενδείξεις και αποδείξεις για να μην καταλήξουμε να συζητούμε σε ``αχλαδότυρο``.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2010, 17:25:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Finrod Felagund οφείλω να πω ότι ήσουν αρκετά κατατοπιστικός.
quote:
Τα Ξανθα Ξωτικα Ειναι Μια Φυλη Ξωτικων κτλ!Αναλογα Με Την Φυλη Μπορει Να Εχουν Ξανθα Μαλλια,Μπορει Να Εχουν Καστανα Αλλα Και Μαυρα Μαλλια!
Όταν λέμε χωρόζονται σε ξανθά κλπ εννοούμε όπως οι άνθρωποι χωριζονται σε κίτρινους, μαύρους κλπ(καθαρά εμφανισιακή διαφορά δηλαδή)?


Και τώρα πάμε στη βασική ερώτηση!
Ποιές είναι οι πηγές σου! Πού βασίζονται δηλαδή αυτές τις απόψεις?

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Finrod Felagund
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2010, 20:31:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Finrod Felagund  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Μου Allzzaro Η Ετσι Οπως Του Εχουνε Πει Η Ετσι Οπως Εχει Διαβασει Η Δει κτλ κτλ κτλ!Κανεις Δεν Θελει Ενα Αχλαδοτυρο,Αλλωστε Το Ειπα Εξ'αρχης!

Φιλε Μου Dr,Xαιρομαι Που Μπορεσα Να Σε Κατατοπισω,Οσο Μπορω Και Εγω!Ναι!
Οι Πηγες Μου Ειναι,Πολυ Στενα Μου Προσωπα Που Εχουν Μιλησει Μαζι Τους,Που Εχουν Δει,Βασιζομαι Επισης Σε Ενα Απο Τα Μεγαλυτερα Εργα Για Εμενα,Αυτο Του Τολκιν,Το Σιλμαριλιον!Επισης Τριτα Προσωπα Πολυ Εμπιστα Στον Πνευματικο Αδελφο Μου,Αυτες Ειναι Μερικες Απο Τις Πηγες Μου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2010, 21:38:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Finrod Felagund ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ....

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2010, 14:17:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πολυ Στενα Μου Προσωπα Που Εχουν Μιλησει Μαζι Τους

Πού τα βρήκαν, στο δάσος; υπάρχουν σήμερα στα δάση;
'Ελληνες+δάσος=Έρωτας. Άν υπήρχε πολιτισμός ξωτικών στις μέρες μας εκεί δεν θα τα είχαν συναντήσει πολλοί;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2010, 15:45:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Finrod Felagund όλα καλά ζεις??

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Finrod Felagund
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2010, 22:46:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Finrod Felagund  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζω Αν Και Δεν Βασιλευω...Λοιπον Συγγνωμη Για Την Καθυστερηση Απλα Ειχα Καποια Προβληματα Που Επρεπε Να Λυσω..!

Mimosa,Βασικα Δεν Ειναι Ολοι 'Αξιοι'Να Τα Συναντησουν,Και Ουτε Θελουνν Τα Ξωτικα Να Φανερωνονται,Επισης Αν Τα Εβλεπαν Ολοι,Τοτε Πλεον Θα Διετρεχαν Κινδυνους Η Θα Εθεταν Την ''Ισορροπια'' Της Γης Σε Κινδυνο κτλ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2010, 23:27:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πώς έτυχε λοιπόν οι δική σου να τα δούνε?

Και πώς αντιμετωπίστηκαν απ τα ξωτικά.
Τι είδαν.
Τι έμαθαν για αυτά γενικά.

Και τι έμαθαν για αυτά σε επίπεδο θρησκείας-πίστης.
Επιπλέον ποια είναι η γνώμη τους για τη καταστροφή του περιβάλλοντος.
Πόσα χρόνια ζούνε? Πώς αναπαράγονται (και αν το κάνουν μονογαμικά-πολυγαμικά) ποιες είναι οι προσδοκίες τους κ οι επιθυμίες τους,

αν εργάζονται,
αν έχουν κάτι αντίστοιχο με τα δικά μας χρήματα.
Αν διασκεδαζουν.
Πώς επικοινωνούνε.
Αν ασχολούνται με την τέχνη.
Ποια είναι η γνώμη τους για τα UFO ή/και τη κούφια γη χεχε.


Γενικά βάλε τη φαντασία σου να δουλέψει και δώσε μας όποιες πληροφορίας θεωρείς ενδιαφέρουσες(με έμφαση στις παραπάνω ερωτήσεις).

Εμένα μου έχει μείνει η απορία πώς αφού εχουν υλική υπόσταση μένουν απαρατήρητα ακόμη κ απ την τεχνολογία μας.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2010, 23:59:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξαναμπερδεύτηκα. Είναι αόρατοι και αποκτούν υλική υπόσταση για λίγους εκλεκτούς; ή μικρόσωμα πλασματάκια που έχουν φτιάξει το δικό τους πολιτισμό στα δάση;
Αν μιλάμε γι αυτούς, τότε οι απορίες του Δρ είναι και δικές μου.
Έπίσης αν μου έλεγες ότι ένας τέτοιος πολιτισμός υπάρχει στα απέραντα δάση του Αμαζονίου θα έλεγα ίσως. Αλλά στην Ελλάδα που και στο πιο απομακρυσμένο δάσος βρίσκεις κουτάκι μπύρας και αποτσίγαρα (απαράδεκτο αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας);; Έχουν σπίτια; Καλά να κρύβονται αυτοί όταν πλησιάζει κάποιος, αλλά κρύβουν και τα σπιτάκια τους; Αλλά θα μου πείς, μπορεί να γνωρίζουν και το ανάλογο ξόρκι.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2010, 15:40:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλλά θα μου πείς, μπορεί να γνωρίζουν και το ανάλογο ξόρκι.
ΡΕ Finrod Felagund ΜΕ ΞΟΡΚΙ ΤΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΣ...?
ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ
ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΞΟΡΚΙΑ...

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noel
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
119 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2010, 20:25:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τοτε Πλεον Θα Διετρεχαν Κινδυνους Η Θα Εθεταν Την ''Ισορροπια'' Της Γης Σε Κινδυνο κτλ!

Χαιρετώ την παρέα.
Φίλε μου Finrod Felagund τι εννοείς?


Edited by - noel on 05/02/2010 20:35:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2010, 21:18:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε μου Finrod Felagund τι εννοείς?

ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΟΥ...
Η ΦΥΣΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΤΗ ΔΙΑΤΗΡΗΣΕΙ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ..(ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ)
ΠΑΡΕ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟ ΓΥΝ ΓΙΑΝ..

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noel
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
119 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2010, 22:10:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
whichpage=3&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=5369
quote:
Η ΦΥΣΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΤΗ ΔΙΑΤΗΡΗΣΕΙ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ..(ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ)
ΠΑΡΕ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟ ΓΥΝ ΓΙΑΝ..


Μπορείς να ρίξεις μία ματιά φίλε CHARMED3 σε οτι αφορά την ορατότητα των ξωτικών.http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?
Διάβασε λοιπόν τι λένε κάποιοι λίγο πρίν το τέλος της σελίδας όπου δηλώνουν ξωτικά..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Finrod Felagund
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 02:20:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Finrod Felagund  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα Πλεον,Συγγνωμη Για Την Καθυστερηση Μου!

Dr Εννοεις Σε Μερος Των Πηγων Μου Πως Ετυχε Να Τα Δουν?Αν Εννοεις Αυτο Μερικοι Απο Τους Δικους Μου Ειχαν Την Τιμη Να Τους Φανερωθουν,Βασικα Ηταν Ενα,Φανερωθηκε Σε Ατομο Συγγενικο Το Οποιο Δεν Ειναι 'Ψαγμενο',Δεν Μιλησε Για Τιποτα Σχετικο Με Την Φυλη Των Ξωτικων Απλα Ειπε Κατι Σχετικο Με Την Ωρα,Χαμογελασε Και Επειτα Χαθηκε Οπως Μου Διηγηθηκε Αυτο Το Ατομο,Ηταν Ντυμενο Το Ξωτικο Πολυ Ομορφα,Ηταν Γυναικα,Πολυ Ομορφη Και Νεα!Δεν Νομιζω Να Μπορω Να Απαντησω Σε Ολες Σου Τις Ερωτησεις...Λογικα Η Καταστροφη Του Περιβαλλοντος Θα Τους Θλιβει,Διασκεδαζουνε Βεβαιως Χορευουν Πολυ Αλλωστε Ειναι Γνωστος Ο Χορος Των Ξωτικων,Κοιταξε Δεν Ξερω Πως Επικοινωνουν Καθως Εχουν Επικοινωνησει Στην Γλωσσα Μας(Π.χ Στο Γεγονος Που Αναφερω Μιλησε Κανονικα Στην Γλωσσα Μας)Επικοινωνουν Επισης Και Με Ενα Ειδος Τηλεπαθειας!Ειναι Αθανατα,Αν Και Μπορουν Να 'Πεθανουν'Να Αφησουν Το Σωμα Τους Απο Κουραση(Ψυχικη)Και Πονο!Τελος Dr Η Τεχνολογια Δεν Χρησμοποιειται Για Να Ψαχνουν Για Ξωτικα,Ουτε Ψαχνουν Σε Ερημικα Δαση,Αυτο Πιστευω Εγω!

Mimosa Eλπιζω Να Σε Καλυψα Και Εσενα Εστω Οσο Μπορω Μεχρι Στιγμης..!Τα Ξωτικα Οπως Και Οι Νεραιδες Αποκαλυπτονται Μονο Σε Οσους Εχουν Τα Κριτηρια Που Προανεφερα,Αλλα Και Στους Αλαφροισκιωτους!Οσο Για Τα 'Σπιτια' Τους Δεν Ξερουμε Πως Ειναι Κατασκευασμενα,Η Γενικα Πως Ειναι!

Charmed Δεν Ειπα Εγω Κατι Για Ξορκια!

Tελος Χαιρομαι Νoel Που Συμμετασχεις Και Εσυ Στο Θεμα,Θα Θελαμε Να Ακουσουμε Και Τα Δικα Σου Πιστευω Και Αποψεις Σχετικα Με Το Θεμα!Τωρα Σχετικα Με Την Ερωτηση Σου,Φαντασου Αν Ο Καθενας Μας Εβλεπε Μια Καινουργια Φυλη Τι Θα Γινοταν,Καποιοι Θα Θελανε Να Γινουν Ξωτικα,Αλλοι Θα Σκεπτονταν Αν Εχουν Θυσαυρους Και Χρυσο Και Διαφορα Τετοια,Γι'αυτο Λεω Την Ισορροπια!Οσο Για Το Λινκ Δεν Ξερω Αν Ειναι Σωστο Γιατι Με Παει Στα Γενικα Θεματα Και Οχι Καπου Συγκεκριμενα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 08:04:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν ένα πλάσμα δεν έχει γήινες ιδιότητες κι συνήθειες τότε για πιό λόγο να υπάρχει στη Γή; Το να χορεύουν στα δάση σε μια αόρατη κατάσταση και να εμφανίζονται πού και πού σε περαστικούς για να ρωτήσουν για την ώρα και μετά να χάνονται τι νόημα έχει; Αυτό σημαίνει "ΖΟΥΝ στα δάση";


Edited by - mimosa on 06/02/2010 08:08:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 08:41:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ζωή η [zoí] Ο29 : I. (βιολ.) το σύνολο των ιδιοτήτων ή των φαινομένων (όπως ο μεταβολισμός, η ανάπτυξη, η αναπαραγωγή κτλ.), που αποτελούν τα διακριτικά γνωρίσματα των έμβιων όντων, δηλαδή του ανθρώπου, των ζώων, των φυτών κτλ.· το σύνολο των βασικών και κοινών λειτουργιών που παρατηρούνται σε κάθε έμβιο ον (άνθρωπο, ζώο, φυτό κτλ.) από τη γέννησή του ως το θάνατό του:


Με ποιά κριτήρια δηλαδή αυτά τα πλάσματα "ζούν" στα δάση;

Edited by - mimosa on 06/02/2010 08:42:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 13:52:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Charmed Δεν Ειπα Εγω Κατι Για Ξορκια!

EIΠΑ ΜΗΠΩΣ ΓΛΥΚΙΕ ΜΟΥ...!

quote:
φίλε CHARMED3

ΧΑΧΑΧΑ!!

quote:
Οσο Για Το Λινκ Δεν Ξερω Αν Ειναι Σωστο Γιατι Με Παει Στα Γενικα Θεματα Και Οχι Καπου Συγκεκριμενα!

ΓΙΑ ΧΙΛΙΟΣΤΗ ΦΟΡΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noel
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
119 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2010, 15:02:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Finrod Felagund
quote:
Tελος Χαιρομαι Νoel Που Συμμετασχεις Και Εσυ Στο Θεμα,Θα Θελαμε Να
ακουσουμε Και Τα Δικα Σου Πιστευω Και Αποψεις

Φίλε μου Finrod Felagund λάθος link έδωσα.

Αυτό είναι το σωστό.

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=3&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=5369

Εδώ λέγονται πολύ ενδιαφέροντα πράγματα απο κάποιους και κάποιες που υποστήρίζουν οτι έχουν άμεση σχέση με τον κόσμο των ξωτικών.
Είναι παλιά μέλη, που άφησαν εποχή.
Θα ήθελα και τη δική σου γνώμη αλλά και τη γνώμη των αλλων.

Η δική μου γνώμη τώρα.
Ο κόσμος των ξωτικών ταυτίζεται με το Χρυσούν Γένος.
Ενα είδος ανθρώπων που ζούσε ακριβώς οπως οι Θεοί.
Τα ξωτικά, οπως ανέφερε και ο allzzaro ταυτίζονται με τις Νύμφες και τις Νεράιδες. Η Ελληνική Μυθολογία είναι ακριβέστατη, οπως και ολες οι γραφές φτάνει κάποιος να μπορεί να την ``ξεκλειδώσει``.
Μία τόσο λεπτομερέστατη κοσμογονική περιγραφή είναι αδύνατον να μην περιλαμβάνει τον κόσμο των ξωτικών.
Οπως προαναφέρθηκε κάθε δημιούργημα έχει άμεση σχέση με τη φυσική ισορροπία και τη φύση. Το κάθε τι με τις δράσεις του φροντίζει με τον δικό του μοναδικό τρόπο ώστε να ισορροπεί η φύση.
Ο άνθρωπος είναι το μόνο δημιούργημα που ΔΕΝ συμβάλλει στην ισορροπία αυτή.
Ο κόσμος των ξωτικών γενικά, είναι άρρηκτα συνδεδεμένος με ενα είδος ζωής που εμείς δεν μπορούμε να κατανοήσουμε.
Τα θεωρούμε απλά υλικά, δεδομένα απλά υλικά που ο άνθρωπος τα χρησιμοποιεί στις καθημερινές του δραστηριότητες χωρίς να σκέφτεται αν αυτά έχουν ψυχή. Ο ενδιάμεσος αυτός ρόλος των Νυμφών και Νεραιδών εχει πλέον απομακρυνθεί απο το ρόλο του εξαιτίας της αλαζονείας του Σιδηρούν Γένους και για να μπορέσει κάποιος να τα κατανοήσει θα πρέπει να ταυτιστεί απόλυτα με τη Θεία Φύση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Finrod Felagund
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2010, 01:17:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Finrod Felagund  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα Φιλοι Μου,Eλπιζω Να Ειστε Καλα!
Mimosa,'η Βιολογία σήμερα ορίζει ως προϋποθέσεις ενός ζωντανού όντος πρώτον τον μεταβολισμό, δηλαδή την πρόσληψη ουσιών από το περιβάλλον (τροφή) και την επεξεργασία τους για την παραγωγή ενέργειας που θα χρησιμοποιηθεί στις λειτουργίες του όντος, και δεύτερον την αναπαραγωγή'Πραγματα Που Τα Ξωτικα Δεν Ειμαστε Σιγουροι Πως Κανουν Αλλα Με Βαση Την Λογικη,Θα Πρεπει Να Γινεται Αν Σκεφτουμε Πως Ειναι Ενας Λαος!Δεν Ανεφερα Εγω Πως Ρωτησε Την Ωρα Αλλα Πως Ειπε Κατι Σχετικο Με Αυτην!Το Τι Εχει Νοημα Δεν Μπορουν Ουτε Οι Πιο Σοφοι Να Προσδιορισουν,Καθως Ειναι Κατι Το Σχετικο!Οταν Λες Με Ποια Κριτηρια Ζουν Στα Δαση Τι Εννοεις?

Φιλη Charmed Συγγνωμη Για Το Φιλε..!Χαιρομαι Που Συμφωνεις!

Νοel,Διαβασα Την Σελιδα,Αν Και Την Εχω Ξαναδιαβασει,Δεν Ειδα Ομως Κανεις Να Ισχυριζεται Πως Ειναι Ξωτικο...,Μηπως Θα Μπορουσες Να Κανεις Καποιο Copy paste Η Να Με Παραπεμψεις Στην Συγκεκριμενη Σελιδα?Με Μεγαλη Ευχαριστηση Θα Σου Εδινα Την Γνωμη Μου!Θα Συμφωνησω Με Τα Περισσοτερα Απο Οσα Λες,Δηλαδη Ναι Η Ελληνικη Μυθολογια Ειναι Οντως Ακριβεστατη,Αν Θυμαμαι Ομως Καλα Οι Νυμφες Ειναι Γυναικειες Μορφες Ολες,Ο Ανθρωπος Οντως Δεν Συμβαλει Στην Ισσοροπια Αυτο Φαινεται Αλλωστε!Και Ναι Εχεις Δικιο Ειναι Αρρηκτα Συνδεδεμενος Ο Κοσμος Των Ξωτικων Με Κατι Που Δεν Μπορουμε Να Κατανοησουμε Παρα Μονο Αν Ελθουμε Κοντα Στην Φυση ΞΑΝΑ!Οι Αποψεις Σου Κρινονται Σωστες Απο Εμενα Και Θα Συμφωνησω,Διαφωνω Μονο Στο Θεμα Των Νυμφων,Τις Νυμφες Θα Τις Ταυτιζα Με Τις Νεραιδες!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2010, 01:33:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοίτα, οι λέξεις υπάρχουν για να συνεννοούμαστε. Γιατί χρησιμοποιείς τη λέξη "ζούν" (στα δάση);
Να ξέρουμε για πιό θέμα να συζητήσουμε, για πλάσματα που έχουν αναπτύξει έναν πολιτισμό στα δάση, ή για ενεργειακές οντότητες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2010, 01:35:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν Ειδα Ομως Κανεις Να Ισχυριζεται Πως Ειναι Ξωτικο..

Ισχυρίζεται ότι είναι ενσαρκωμένο ξωτικό για την ακρίβεια. Αυτή τη στιγμή που μιλάμε είναι άνθρωπος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Finrod Felagund
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2010, 02:01:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Finrod Felagund  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι Ποιο Μελος Το Ισχυριζεται Αυτο,Και Σε Ποιο Μηνυμα Αυτο Ρωταω ..!
Ειναι Λαθος Αυτο Που Ειπα Το Ζουν Στα Δαση,Το Σωστοτερο Θα Ηταν Οτι Μονο Εκει Εχουν Θεαθει!Ενεργειακη Οντοτητα Που Εχει Αναπτυξει Πολιτισμο Δεν Ειναι Και Ο Ανθρωπος?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noel
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
119 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2010, 09:40:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Finrod Felagund
quote:

Ναι Ποιο Μελος Το Ισχυριζεται Αυτο,Και Σε Ποιο Μηνυμα Αυτο Ρωταω ..!

Φαίνεται οτι δεν διάβασες σχολαστικά το link στη συγκεκριμένη σελίδα.
Ξαναδιάβασε το.
Τα μέλη αυτά εχουν αποχωρήσει πλέον απο τις συζητήσεις και επειδή δεν πρέπει να σχολιάζουμε μέλη που δεν μπορούν να συμμετέχουν στις συζητήσεις, αυτό ανήκει στους άγραφους νόμους των forums, θα πρέπει να το ανακαλύψεις μόνος σου

quote:
Ο Κοσμος Των Ξωτικων Με Κατι Που Δεν Μπορουμε Να Κατανοησουμε Παρα Μονο Αν Ελθουμε Κοντα Στην Φυση ΞΑΝΑ

Είναι πολύ δύσκολο.
Πολλοί είναι αυτοί που έρχονται πολύ κοντά στη Φύση αλλά την πλησιάζουν με διαφορετικό όχημα και οχι με τα ``μάτια της Ψυχής``.

quote:
Ομως Καλα Οι Νυμφες Ειναι Γυναικειες Μορφες Ολες,

Ειδικά οι Νύμφες είχαν εναν πατέρα, Νηρέας, Τρίτωνας κλπ..
Μην ξεχνάς οτι η μυθολογία αναφέρει ενα ολόκληρο γένος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2010, 10:52:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Finrod Felagund προτείνω να διαβάσεις όσες σελίδες μπορείς απ το λινκ κ θα καταλάβεις πολλά.
Επίσης τα όσα λέγονται εκεί συνάδουν με τις απόψεις μου περι ξωτικών.

quote:
Dr Εννοεις Σε Μερος Των Πηγων Μου Πως Ετυχε Να Τα Δουν?Αν Εννοεις Αυτο Μερικοι Απο Τους Δικους Μου Ειχαν Την Τιμη Να Τους Φανερωθουν,Βασικα Ηταν Ενα,Φανερωθηκε Σε Ατομο Συγγενικο Το Οποιο Δεν Ειναι 'Ψαγμενο',Δεν Μιλησε Για Τιποτα Σχετικο Με Την Φυλη Των Ξωτικων Απλα Ειπε Κατι Σχετικο Με Την Ωρα,Χαμογελασε Και Επειτα Χαθηκε
Ως εδώ καλά.

quote:
Λογικα Η Καταστροφη Του Περιβαλλοντος Θα Τους Θλιβει,Διασκεδαζουνε Βεβαιως Χορευουν Πολυ Αλλωστε Ειναι Γνωστος Ο Χορος Των Ξωτικων,Κοιταξε Δεν Ξερω Πως Επικοινωνουν Καθως Εχουν Επικοινωνησει Στην Γλωσσα Μας(Π.χ Στο Γεγονος Που Αναφερω Μιλησε Κανονικα Στην Γλωσσα Μας)Επικοινωνουν Επισης Και Με Ενα Ειδος Τηλεπαθειας!
Ως εδώ καλά.
quote:
Ειναι Αθανατα,Αν Και Μπορουν Να 'Πεθανουν'Να Αφησουν Το Σωμα Τους Απο Κουραση(Ψυχικη)Και Πονο!Τελος Dr Η Τεχνολογια Δεν Χρησμοποιειται Για Να Ψαχνουν Για Ξωτικα,Ουτε Ψαχνουν Σε Ερημικα Δαση,Αυτο Πιστευω Εγω!
Φίλε Finrod Felagund πώς ξέρεις τι κάνουν τα ξωτικά με το σώμα τους αφού κανένας δικός σου δεν συζήτησε μαζί τους

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2010, 21:38:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φιλη Charmed Συγγνωμη Για Το Φιλε..!Χαιρομαι Που Συμφωνεις!
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΑΛΛΑ Ο noel ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΛΑΘΟΣ..
ΑΠ' ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ...ΤΕΣΠΑ...

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy