ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2011, 20:25:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εαρινε θα κανω μια προσπαθεια (αγκαλια με τον Βενιζελο), να απαντησω στα ερωτηματα που εθεσες..

Πιστευω οτι οι σχεσεις δεν ειναι κατι απλο και ευκολοδημιουργητο...Ο καθενας εχει δικαιωμα σε μια σχεση....Το θεμα ειναι αν θα το πετυχει αυτο και πολυ περισσοτερο αν θα κατεφερει να την κρατησει...Και μπορει στην αρχη να ειναι κατι αυθορμητο αλλα σιγουρα υπαρχουν προυποθεσεις για την εδραιωση μιας σχεσης....Η καθημερινη καλλιεργεια και μεριμνα για μια σχεση ειναι απαραιτητη για την συνεχεια και την εξελιξη της....

Και γενικα,αποψη μου ειναι οτι αν καταφερεις να εδραιωσεις μια υγιη σχεση-αλληλεπιδραση, οταν στο προσωπο του αλλου βλεπεις κομματια του εαυτου σου, και οταν φορτιζεσαι συναισθηματικα με καθε ειδους επαφη μαζι του, κατι παιζει...

Ελπιζω να μην φανηκα δογματικη.....

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2011, 21:23:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Chess , καλησπέρα!
Όμορφη και απόψε η βραδιά -συνεφιασμένη και βροχερή-...τονώνει την επιθυμία για τον ερχομό ενός ηλιόλουστου πρωϊνού και αν αυτό δεν έρθει θα τονώσει και θα τονίσει ακόμα πιο πολύ αυτήν την επιθυμία , την μη απολαυθείσα...

Επι του προκειμένου -μολονότι σε συμπαθώ...- θα εκφράσω τις διαφωνίες μου σε ορισμένα επιμέρους θεματάκια...

Όχι , δεν έχουν όλοι το δικαίωμα σε μια σχέση , το δικαίωμα κατακτάται και ανήκει -όπως και η σχέση- σε αυτούς που κοπιάζουν και σέβονται τον εαυτό τους -εμπράκτως- αλλα και τους απέναντί τους...
Σε 'κείνους που κατα-νοούν και σε 'κείνους που δρούν συγκρατημένα και όχι αντιδρώντας...
Σε 'κείνους που γνωρίζουν τι σημαίνει αγάπη και το πως αυτή υποστασιοποιείται σε μια σχέση...
Σε 'κείνους που αντιλαμβάνονται , ότι αγάπη και σεβασμός είναι να προσφέρουμε το όμορφο στον απέναντί μας...
Τον όμορφο χαρακτήρα ... τον καλλιεργημένο , τον σωματικά και πνευματικά καλλιεργημένο και υγιή , εκείνο που με την παρουσία του δημιουργεί όμορφα συναισθήματα στον απέναντί του αλλα και στον ίδιο πρωτίστως...τον χαρακτήρα εκείνο που ήδη -πρίν μπεί σε μια σχέση- αισθάνεται όμορφα και αυτό το όμορφο "θέλει" να μοιρασθεί με κάποιον άλλο και όχι την μιζέρια και την ελλειματικότητά του και την ανεπάρκειά του...!!!
Όχι chess , ζητώ την κατανόησή σου αλλά διαφωνώ με ορισμένα πράματα...ο "στείρος έρωτας" π.χ δεν σημαίνει την ύπαρξη και την θεμελίωση της αγάπης...η αγάπη -για μένα- δεν πρόκειται για προϊόν λεκτικής διατύπωσης αλλα προϊόν καθημερινής φροντίδας και νοιασμού -καλησπέρα Noema-...νοιασμού περισσότερο για τον ίδιο μας τον εαυτό σε όλα τα επίπεδα!!!
Οι περισσότεροι άνθρωποι , "μπαίνουν" σε μια σχέση για να συμπληρώσουν την εικόνα τους ή την ανέπαρκειά τους -ασυνειδήτως- και όχι για να προσφέρουν τον πιο όμορφο εαυτό* τους στον άλλο απέναντί τους...στον εκλεκτό/ή..!!!
Και δώ ακριβώς , έχουμε επίσης και τις ευθύνες μας...ως προς την επιλογή μας!!!

Θα ήθελα τις παρατηρήσεις σου...

*Θέλει πολύ συζήτηση το θέμα περί "όμορφου εαυτού"...δεν μπορεί π.χ κάποιος να λέει ότι αγαπάει και είναι ερωτευμένος με καποιον/α και να βρωμάει το στόμα του ή να εμφανίζεται "πατσαβούρης" ή να μην φροντίζει την συμπεριφορά του και ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ*!!!

Τελειωμό δεν έχουν οι αστερίσκοι...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2011, 22:08:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εαρινε,καλησπερα!

Και οι αποψεις σου σεβαστες και οι αποψεις μου... Ειναι λιγο δογματικη ομως,νομιζω, η αποψη σου οτι δεν εχουν ολοι το δικαιωμα σε μια σχεση... Ολοι οι ανθρωποι εχουν δικαιωμα στις σχεσεις, οπως ολοι οι ανθρωποι εχουν δικαιωμα στον ερωτα κλπ...

Ειναι υποκειμενικη η υγεια μιας σχεσης,απλα βασισμενη σε καποια αντικειμενικα προτυπα της σημερινης κοινωνιας...Πχ (ακραιο παραδειγμα) Σε μια σαδομαζοχιστικη σχεση,ο ενας εχει τον ρολο του "αφεντη" και ο αλλος του "δουλου"...Για εσενα κι εμενα αυτο μπορει να φαινεται κατι ανωμαλο,παραλογο και εναντια στη φυση...Γι'αυτους αυτη η σχεση ειναι υγιεις..Απο την στιγμη που αφορα αυτους τους δυο,ειναι δικο τους θεμα...

Η σχεση που περιγραφεις εσυ,ειναι η σχεση οπως θα επρεπε να ειναι, ομως ειναι σχεδον ουτοπικη γιατι η ψυχολογια του ανθρωπου ειναι τετοια ωστε να μην επιτρεπει την υπαρξη της...

Συμφωνω μαζι σου στο οτι η σχεση πρεπει να βασιζεται σε αμοιβαιοτητα και σε ανιδιοτελεια και οτι δεν πρεπει να φορτωνουμε στους αλλους τα δικα μας ψυχολογικα συμπλεγματα...

Γενικα ειναι θεμα καθαρα υποκειμενικο....

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krishna
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός (troll)


151 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2011, 22:19:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krishna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικα ο φιλος Εαρινος εχει καποιο δικαιο.

Στον ερωτα δεν εχουν ολοι δικαιωμα.

Στην αγαπη εχουν αυτοι που την ψαχνουν και δεν εχει να κανει με τιποτα απο αυτα που λεει ο φιλος μας. Αγαπη ειναι θυσια και πονος δυστηχως.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2011, 22:33:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Chess , ασφαλώς και οι απόψεις σου είναι σεβαστές...όπως και σύ ως πρόσωπο!!!
Όμως ποιός έχει κατακτήσει δικαίωμα να τρέξει τετρακοσάρι σε Ολυμπιακούς αγώνες...ποιός ν'ανέβει στο ρίνγκ αντιμέτωπος με τον Παγκόσμιο Πρωταθλητή στην πυγμαχία...ποιός να δώσει διάλεξη σε φοιτητές Πανεπιστημίου...ποιός να σηκώσει τετρακόσια κιλά στο ζετέ ή ποιός να έχει το δικαίωμα ανατροφής ενός παιδιού..???

Έχουν όλοι το δικαίωμα άραγε???
Κατα την άποψή μου , όσο σκληρό και αν ακούγεται ... ελάχιστοι και οι έχοντες κατακτήσει το δικαίωμα!!!

Σχέση δεν μπορούν όλοι να κάνουν ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ..και αυτό προβάλλεται καθημερινά!
Την ευκαιρεία ασφαλώς ολοι την έχουν αλλα και το δικαίωμα να προσπαθήσουν αλλα το δικαίωμα να την κατακτήσουν ελάχιστοι φίλη μου!!!
Εμφανίζομαι ως σκληρός???
Όχι Chess...δεν είμαι , η καθημερινότητα αυτό όμως δείχνει.εγώ απλά την αποτυπώνω , όπως και σύ επίσης την γνωρίζεις και όλοι μας!!!
Δεν φτάνει ένας Chess , όσο καλός και συγκροτημένος να είναι και όση προσπάθεια και να καταβάλει , αν ο άλλος απέναντι κινείται σε αρνητικό πρόσημο , μέλλεται πέραν κάθε αμφιβολλίας να ισχύσει ο κανόνας..σύν επί πλήν = πλήν... τόσο απλά...!
Με βρίσκεις δογματικό ή ρεαλιστή..???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krishna
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός (troll)


151 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2011, 22:33:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krishna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πριν απο μερικες μερες στο fb ανοιξα ενα διαλογο με κατι κοπελες της εθνικης θρησκειας, οι οποιες αμφισβητουσαν την αγαπη εναντι του ερωτα, καθως δεν υπαρχει τετοια λεξη στην Ελληνικη παραδοση. Αν ειναι λοιπον να μιλαμε για αγαπη, για ανιδιοτελεια και αυτοθυσια
κλπ, καλο θα ηταν να γνωριζουμε, οτι αυτο ειναι δημιουργια του Χριστιανικου κοσμου, που υψωσε μια ασπιδα στην καρδια του ανθρωπου και παρειχε στον αδυναμο στεγη και τροφη, μεσα σε ενα οχειρο που τον προστατευε και απο την φλυαρια.

Αυτη ειναι η αγαπη, μην μπερδευουμε τα πραγματα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2011, 22:55:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου , το κάνεις πολύ περίπλοκο το θέμα τώρα με όλα όσα αναφέρεις...και με "προκαλείς" με την καλή έννοια του όρου βέβαια και μένα οι "προκλήσεις" μου αρέσουν.....θα μπορούσα ωστόσο να συμφωνήσω , ότι ενίοτε η αγάπη είναι πόνος και θυσία...όντως!!!
Θα προσέθετα δε , ότι όταν ένας άνθρωπος θέτει τον εαυτό σου σε δοκιμασία και πόνο , ως προϋπόθεση εμφανίζεται η μεγάλη του επιθυμία να κατακτήσει κάτι και η πίστη σε αυτό ... η ακλόνητη πίστη , που υπερβαίνει και αυτόν ακόμα τον πόνο αλλα και την θυσία -του- την ίδια...που ενδεχομένως αποτελούν το τίμημα!!!

Θα αρκεσθώ όμως σε αυτό , διότι αν συνεχίσω μπορεί να το χαλάσω το θέμα στην ρομαντική του διάσταση , εμφανίζοντας σε ρεαλιστικό επίπεδο την πραγματική της διάσταση...

Μου άρεσε η παρεμβασή σου ωστόσο , να το κάνεις πιο συχνά..σε γνωρίζω φίλε μου , με βοήθησες να σε γνωρίσω καλύτερα!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krishna
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός (troll)


151 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2011, 23:06:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krishna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οχι η αγαπη ειναι θυσια και την κατακτας μονο μεσα απο την τριβη και τον πονο και οχι μεσα απο τις ανεσεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2011, 23:38:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σέβομαι την άποψή σου αλλα έχω τις απόψεις μου επ'αυτού αλλα το "αργόν" της ώρας δεν μου επιτρέπει να τοποθετηθώ αυτή την στιγμή!
Αύριο ίσως κάποια στιγμή το κάνω!
Καληνύχτα σε όλη την παρεούλα!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krishna
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός (troll)


151 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2011, 23:47:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krishna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καληνυχτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ζουζου
troll


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2011, 02:27:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Εαρινός <="" font="" bgcolor="whitesmoke" valign="top">Απεστάλη: 21/03/2011, 22:55:13 Φίλε μου , το κάνεις πολύ περίπλοκο το θέμα τώρα με όλα όσα αναφέρεις...και με "προκαλείς" με την καλή έννοια του όρου βέβαια και μένα οι "προκλήσεις" μου αρέσουν.....θα μπορούσα ωστόσο να συμφωνήσω , ότι ενίοτε η αγάπη είναι πόνος και θυσία...όντως!!!
Θα προσέθετα δε , ότι όταν ένας άνθρωπος θέτει τον εαυτό σου σε δοκιμασία και πόνο , ως προϋπόθεση εμφανίζεται η μεγάλη του επιθυμία να κατακτήσει κάτι και η πίστη σε αυτό ... η ακλόνητη πίστη , που υπερβαίνει και αυτόν ακόμα τον πόνο αλλα και την θυσία -του- την ίδια...που ενδεχομένως αποτελούν το τίμημα!!!

Θα αρκεσθώ όμως σε αυτό , διότι αν συνεχίσω μπορεί να το χαλάσω το θέμα στην ρομαντική του διάσταση , εμφανίζοντας σε ρεαλιστικό επίπεδο την πραγματική της διάσταση...

Μου άρεσε η παρεμβασή σου ωστόσο , να το κάνεις πιο συχνά..σε γνωρίζω φίλε μου , με βοήθησες να σε γνωρίσω καλύτερα!!!


Αυτό ίσως βοηθήσει περισσότερο!!!

http://kwejk.pl/obrazek/22144

Καληνύχτα σε όλη την παρεούλα!
{κι απο μένα παιδάκια}

http://www.krassanakis.gr/gelio.files/image014.gif

I never said that I may deceive all the people all the time.
It's enough for a human to do either one or the other.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ζουζου
troll


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2011, 02:29:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Εαρινός <="" font="" bgcolor="whitesmoke" valign="top">Απεστάλη: 21/03/2011, 22:55:13 Φίλε μου , το κάνεις πολύ περίπλοκο το θέμα τώρα με όλα όσα αναφέρεις...και με "προκαλείς" με την καλή έννοια του όρου βέβαια και μένα οι "προκλήσεις" μου αρέσουν.....θα μπορούσα ωστόσο να συμφωνήσω , ότι ενίοτε η αγάπη είναι πόνος και θυσία...όντως!!!
Θα προσέθετα δε , ότι όταν ένας άνθρωπος θέτει τον εαυτό σου σε δοκιμασία και πόνο , ως προϋπόθεση εμφανίζεται η μεγάλη του επιθυμία να κατακτήσει κάτι και η πίστη σε αυτό ... η ακλόνητη πίστη , που υπερβαίνει και αυτόν ακόμα τον πόνο αλλα και την θυσία -του- την ίδια...που ενδεχομένως αποτελούν το τίμημα!!!

Θα αρκεσθώ όμως σε αυτό , διότι αν συνεχίσω μπορεί να το χαλάσω το θέμα στην ρομαντική του διάσταση , εμφανίζοντας σε ρεαλιστικό επίπεδο την πραγματική της διάσταση...

Μου άρεσε η παρεμβασή σου ωστόσο , να το κάνεις πιο συχνά..σε γνωρίζω φίλε μου , με βοήθησες να σε γνωρίσω καλύτερα!!!


Αυτό ίσως βοηθήσει περισσότερο!!!

http://kwejk.pl/obrazek/22144

Καληνύχτα σε όλη την παρεούλα!
{κι απο μένα παιδάκια}

http://www.krassanakis.gr/gelio.files/image014.gif

I never said that I may deceive all the people all the time.
It's enough for a human to do either one or the other.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2011, 12:17:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

-καλησπέρα Noema-...
Οι περισσότεροι άνθρωποι , "μπαίνουν" σε μια σχέση για να συμπληρώσουν την εικόνα τους ή την ανέπαρκειά τους -ασυνειδήτως- και όχι για να προσφέρουν τον πιο όμορφο εαυτό* τους στον άλλο απέναντί τους...στον εκλεκτό/ή..!!! "συνειδητα"...

- ειχα τον νου στις αιματοθυελες απο την Αφρικη και στα χαμηλα βαρομετρικα που ευνοουν την μεγαλη τους διαρκεια ...

- εχεις μεθυσει αρκετα , για να σου πω πως σ' αγαπω ... ;

- σχεσεις με ημερομηνια ληξης ΛΕΕΙ ...
- και καλλιο στο χωμα , παρα σε βαζο περιοπτο ο ανθος ...
- καθορισμενες σχεσεις , σχεσεις συνειδητοποιημενες , σχεσεις εφημερες για εφημερους , σχεσεις αναγκης , σχεσεις απροσδιοριστες , κοινωνικες σχεσεις , σχεσεις κρυφες οπως οι αμαρτιες , σχεσεις ανθρωπων για τα κοινα μεταξυ τους , σχεσεις αφηρημενων αφηρημενες γενικα γενικες , σχεσεις κλειστες , ειδικες σχεσεις , σχεσεις δημιουργικες , εξ αποστασεως 'η εκ του συνεγγυς σχεσεις ... σχεσεις συμφεροντων , σχεσεις φυσικες ... σχεσεις ανθρωπινες κοινες , απλες ... σχεσεις εχθρων και φιλων ...σχεσεις ανδρων και γυναικων ... σχεσεις ανδρων μεταξυ τους ανδρικες ... σχεσεις μεταξυ γυναικων κοινωνικες ... σχεσεις ιδανικες και ονειρικες ... σχεσεις προσγειωμενων ... σχεσεις αναποφευκτες ... σχεσεις με νοημα 'η ακατανοητες σχεσεις ... σχεσεις για να περναει η ωρα , τυπικες ... ... ...
- σχεσεις με ημερομηνια ληξης λεει και σχεσεις διαρκουσες ... !!!


- η σχεση Μας πρωτιστα με τον Εαυτο Μας τον καλο , και υστερα και με οσους οποιους αλλους , απομεινε Τελευταια Τελευταια ...
- αμα και λιγοκαλοπερναμε , πολυαφηρημενοι γινομαστε ...
- δεν λεω "δεν πειραζει" αοριστα και γενικως ...
- και δεν λεω "αφηρημενα" , καλημερα ...
- λεω πως οπως αποζητουμε , επιθυμουμε , επιλεγουμε και απαιτουμε συχνα απο τους αλλους για Μας , να μην ξεχναμε πως , κι' οι αλλοι αποζητουν , επιθυμουν και απαιτουνε απο Μας κι' Αυτοι για Εκεινους ...
- καλημερα Μας παρ' αυτα ...
-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2011, 12:33:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Noema κι'αν εγύρεψες , λάβωμα θα λάβεις...
Και 'κείνο πό'ρθε την αυγή ,επιταγή θα λάβει...
Και πριν τ'απομεσήμερο εξόφληση ζητήσει...
Μια κούπα πλέρια απο κρασί..ψυχή σου μην λογίσει...

Την καλημέρα μου σε έναν υπέροχο άνθρωπο και φίλο..!!!



Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2011, 16:30:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω το μονο που εχω να πω στον geostat sucks his dad's dick (συγνωμη αμαλια) ειναι να παρει την αγαπουλα του και να πανε να κοψουνε τν λαιμο οτυς, οτι μας τα εχουν κανει γαμηλιες τουρτες και οτι δεν θα κατσω να σχολιασω τους ηλιθιους χαρακτηρισμους του...

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2011, 16:31:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω το μονο που εχω να πω στον geostat sucks his dad's dick (συγνωμη αμαλια) ειναι να παρει την αγαπουλα του και να πανε να κοψουνε τν λαιμο οτυς, οτι μας τα εχουν κανει γαμηλιες τουρτες και οτι δεν θα κατσω να σχολιασω τους ηλιθιους χαρακτηρισμους του...

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2011, 13:59:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- μερα καλη να ειναι για σενανε ψυχη αντοχερη ...
- μερα καλη και για ολους ...

- η χαρη σου η υπομονη και η επιμονη , και το καλεσμα σου , για λιγη συναισθηση και τοση δα κοινοκατανοηση και αλληλοπροθυμια για συνυπαρξη και συντροφικοτητα , χαμενη δεν παγαινει ...
- οχι ...
- ξεπερναει τους ανθρωπινους εγω'ισμους και τις εγωπαθιες ...
- στεκεται 'κει που πρεπει , για να ευναζει και να ενθαρρυνει την επαναπροσεγγιση ...

- ας τις πληρωνουμε "τις νυφες τις ενστικτες επιλογες Μας" ...
- ας μην τις ευκολογυριζουμε τις πλατες "της συνειδησης Μας" ...
- ας μην ευκολοπαραταμε , "τις πρωτες της ψυχης Μας τις επιλογες"
- αξιζει αληθεια σου λεω Πολυ ... ο κοπος αυτων που καταλαβαινουνε για να καταλαβαινουνε κι' οι αλλοι ...
- δικα Μας και τα λαθη Μας , δικα Μας και τα σωστα Μας ...


*** μεινε στο παιγνιδι μου λες 'ωρε καλοψυχε ... !
*** τουτοι εδωνα ομως , "δεν με παιζουνε" , ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΧΑΡΑΜΤΖΗΣ ...
*** ΣΧΕΣΕΙς-ΠΑΡΤΙΔΕς "με άβγαλτους" , δεν θελουνε λεει να εχουν ...!
*** με "τους παρα τοις νομοις της λογικης" , δεν κανουνε χωριο ...
*** "το ανταρτικο για την Παρανοηση" , το αποφευγουν ...

-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2011, 21:40:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.youtube.com/watch?v=MdSQhuepj0A

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2011, 21:41:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωρε Νoema , σύ δεν χρειάσθηκες πολύ για να μιλήσεις , καρδιο-μιλάς μονάχα...δεν χρειάσθηκε πολλά να πείς , μια φορά μου έγνεψες και σ'αυστηρό τον τόνο απέναντι εστάθηκες , ύψωσες το βλέμμα και στάθηκες στο μετερίζι το ανθρώπινο , εκείνο το όχι λησμονημένο του "Νοιασμού" που γνώση μόνο έχει...σε άκουσα και σ'οίδα...
Την καλησπέρα μου , φίλε...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2011, 21:43:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Chess , Καλησπέρα...τι κάνεις???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2011, 21:46:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλησπερα Εαρινε!! Τι κανεις?

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2011, 21:48:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά είμαι φίλη μου , εσύ???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2011, 21:51:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλα ειμαι κι εγω...Σε μια φαση αγχους αλλα το παλευω....

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2011, 21:54:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εδω υπαρχει ενας μεγαλος ερωτας. Μικρουλα ειναι ρε συ, προσεχε γιατι ειναι μπλεξιμο.

ΑΦΥΠΝΙΣΗ ΕΛΛΑΝΙΩΝ ΓΟΝΩΝ
greekawakening.blogspot.com


Μαρτυριάρη , βουλωμένο γράμμα διαβάζεις...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2011, 21:55:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mα τωρα γιατι μας εκθετει? ΜΑ ΓΙΑΤΙ???

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2011, 21:57:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Kαλα ειμαι κι εγω...Σε μια φαση αγχους αλλα το παλευω....

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύ


Κάτι ανάλογο έχω και γώ αλλα μπορω και γελάω...όπως πάντα....χαζοχαρούμενος...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2011, 21:58:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι εγώ για τον Εαρινό νόμιζα ότι έλεγε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2011, 21:58:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oπως βλεπεις ειναι αμοιβαια η αντιπαθεια....Εαρινε, αγαπη μου,καρφωθηκαμε....

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chess
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2011, 21:59:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαζι μου ειναι...Πες αγαπη μου....

Όταν ο κλόουν του τσίρκου, αυτοκτόνησε πάνω στη σκηνή, όλοι νομίσαν ότι ήταν μέρος του σόου και γελάσανε ακόμη πιο πολύΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2011, 21:59:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωχ, μπήκαν και άλλοι έρωτες στη μέση...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy