ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Επισκεψη δαιμονα στον υπνο {οχι Μορα]
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 00:43:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οχι δάσκαλε. Καθαρόαιμος αιρετικός.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 00:48:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας το πιστέψουμε. Για την ώρα, τολάστιχο. Θα είσαι υπό παρακολούθηση ωστόσο. Είναι πονηροί οι καιροί...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 00:52:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχουμε και λέμε:

Ραγού, βούτυρο, αλτάνες, βελόνες, διακόπτης, αρθριτικά, βαζελίνη...

Ενδιαφέρον. Πολύ ενδιαφέρον...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 00:55:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι είναι όλα αυτά;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 00:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στοιχεία, μειράκιον. Στοιχεία.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 00:58:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστά! Στοιχειώδες αγαπητέ Γουότσον...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 00:59:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπέκας, αγαπητέ. Μπέκας.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 01:04:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΚ. Ηταν και πνευματιστής ο A.C Doyle, οπότε προκρίνεται ο Μαρής.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 01:06:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κακουλίδης, νεαρέ. Κακουλίδης.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 01:17:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο σεναριογράφος;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 01:20:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλαλούμ.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 01:25:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, το βλέπω τωρα. Ξεχασμένο αλλα ανεπανάλληπτο. Αλλά... μάλλον πρέπει να φτιάξεις μόνος σου τον καφέ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 01:36:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προφανώς. Αλλά επειδής, μ'αυτά και μ'αυτά, η συζήτηση ξεστράτισε, νομίζω πως είναι η ώρα να καταθέσω και την προσωπική μου εμπειρία, πάνω στο θέμα που έθεσε ο θεματοθέτης.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 02:08:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν έχω σχέση με ιγμόρια και σαλαμωνικές. Γνωρίζω, οπωσδήποτα, που είναι κάτι τρύπες στο κρανίο κι έχουν να κάνουν με κάτι αλλεργίες και τέτοια, αλλά γενικά, εκτός του συμφοιτητή μου του Γιώργου από την Κάλυμνο, άλλην εμπειρία με τέτοια θέματα δεν έχω.

Ταλαιπωρούνταν ο κακομοίρης, κι όταν φταρνιζότανε, έκανε σαν βουβουζέλα. Αφού να φανταστείς, στις τελευταίες εκλογές έβαλε υποψηφιότητα με τη ΔΗΜΑΡ. Είναι βαρύ το πρόβλημα. Αυτό εννοώ.

Η Σαλαμωνική, βέβαια, είναι άλλο πράγμα. Είχαμε πάει μήνα του μέλιτος στο Καρπενήσι με την Ευγενία, κι εκεί ήσαντε κάτι τύποι, που φτιάχνασι προσιούτο στον Προυσό. Ο γάμος δεν ευτύχησε, αλλά το προσιούτο ήντουνε σούπερ. Και παραμένει. Το προσιούτο πάντως, σαλάμι δεν το λες. Άρα, ούτε και με τη Σαλαμωνική δεν έχω σχέση. Ίσως έχω με τον Προυσό, που άλλωστε εκεί με βαφτίσανε χριστιανό, αλλά όχι με τα σαλάμια. Ούτε και με τη σαλαμοποίηση. Μάλλον.

Τώρα που το καλοσκέφτομαι –για αυτό είναι πολύ σημαντική η θεματοθέτηση του θεματοθέτη-, μόνο στον Προυσό θα μπορούσε να φτιάχνεται προσιούτο. Το πιάνεις? Προυσός – προσιούτο. Ποιό μικροκλίμα και παπαριές, εδώ μιλάει η γλώσσα από μόνη της. Εκτός και τίποτα δεν είναι τυχαίο. Άματις κι έχεις βουνά και νερά και υγρασίες κι εκκλησίες, φτιάνεις προσιούτα. Και ουμπέρτους έκους και σον κόνερις και κάτι τσουλιά που κάνουν άνω-κάτω τους αθρώπους του θεού. Δεν ξέρω. Όλα παίζουσι.

Επανέρχομαι στο θέμα. Σχέση με αυτά τα μυστήρια, δεν έχω. Εκτός δυο τρεις φορές που ονειρεύτηκα να με βλέπω. Με είδα ως DSM, να μιλάω στον Μάνο-εμένα τον ίδιο- περί της αξίας των έργων μου. Αν είναι σωστή η τάξη των πραγμάτων, οι ατέλειες με τα φωτόνια και τις καμπυλώσεις του χωροχρόνου, και κάτι άλλα τέτοια ψιλά, που εδώ που στα λέω, μόνο αν έχεις πετριά βαρβάτη, τα παίρνεις χαμπάρι. Αρχικά, αισθάνθηκα λίγο αμήχανα. Μετά, το είδα πιο χαλαρά. Πέρασα από το στάδιο των τύψεων, αλλά τελικώς ηρέμησα.

Άλλωστε, εκτός από μένα, μόνο εγώ υπάρχω. Δε γαμιέται...


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

draryan
Νέο Μέλος


23 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 02:52:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Ταλαιπωρούνταν ο κακομοίρης, κι όταν φταρνιζότανε, έκανε σαν βουβουζέλα. "

χαχαχ τρομερη εμπειρια, ατιμο ιγμοριο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 02:54:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επίσης, όταν μιλάς για υποσυνείδητο, είναι σαν να λες τον άλλον φυσιοθεραπευτή. Υπάρχει το ασυνείδητο, αλλά υπάρχει κι ο φυσικοθεραπευτής. Τα άλλα, τσούκου. Νάδα. Γενικά, άμα και μιλάς, θα πρέπει να το κάνεις με το στόμα. Με τίποτις άλλο. Γιατί τρύπες υπάρχουσι πολλές. Δεν επαρκούν όλες για την ομιλία. Εκτός και σε λένε Πάολα, αλλά τότες το πράμα πάει αλλού. Κι άμα γράφεις, θα πρέπει να το κάνεις με το χέρι. Αυτός είναι και ο πρόβλημας. Διότι με το χέρι γίνονται λογιώ-λογιώ πράματα κι ενέργειες. Θέλει υπολογισμό το πράμα. Και περίσκεψη.
Μου συνέβη αυτό, σε λέει ο άλλος. Πες ρε μάστορα, τί ήντουνε αυτό που συνέβη? Μην ήντουνε το υπερπέραν σε free wi-fi? Μην ήντουνε η τύφλα σου? Η σούρα σου? Τα σουτζουκάκια που πέσασι βαρέα? Ο Μαμαλάκης κρατάει ρομφαία? Ο Μάρλεϊ ζει? Ποιός μας οδηγεί? Ψαγμένες απορίες, λέμε.

Ο αβαδαίος άφησε έγκυο την κοπέλα μου. Τί να κάνω? Δε μπαίνω στο esoterica? Τί διάλο. Όλο και σε κάποιον άλλο θα έχει συμβεί.

Περίπτωσις να τον παίρνει η γκόμενα και από τα αυτιά, δεν υπάρχει. Όπως και το να ανοίξουμε κάνα Φρόυντ. Που κι αυτός ήβλεπε διαβόλια και τριβόλια στα όνειρά του, αλλά τολάστιχο αυτός την έπινε, και περνούσε μια χαρά. Λέω τώρα...


There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 11:27:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Επίσης, όταν μιλάς για υποσυνείδητο, είναι σαν να λες τον άλλον φυσιοθεραπευτή. Υπάρχει το ασυνείδητο, αλλά υπάρχει κι ο φυσικοθεραπευτής. Τα άλλα, τσούκου. Νάδα.

Χμμμ ενδιαφέρον. Ποιός το λέει αυτό (εκτός απο εσένα); Τεκμηρίωση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

draryan
Νέο Μέλος


23 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 12:21:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το υπερπεραν σε free WiFi, πολυ πιθανον :-p

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 15:20:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
https://www.youtube.com/watch?v=GiWp0Kgg2d8

Η γνώση του αχινού στο πιάτο σας, σε ένα link.

Νικόμαχε περαστικά.

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

https://www.youtube.com/watch?v=0aRi4R01CZMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 15:29:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic

quote:
Ποιός το λέει αυτό (εκτός απο εσένα);

Το οτι το λέω εγώ, αρκεί. Μπορείς όμως να ρωτήσεις έναν ψυχολόγο κι έναν φυσικοθεραπευτή.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 16:04:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, δεν αντιλέγω σενιόρ. Επειδή το λες εσύ έτσι θα είναι. Εγώ όμως θα συνεχίσω να χρησιμοποιώ τον όρο "υποσυνείδητο" όταν αναφέρομαι σε αυτό που αναφέρομαι τεσπα, το οποίο προφανώς και δεν σε ενδιαφέρει. Θα μπορούσες να μην συμμετάσχεις σε παρόμοια θεματολογία btw. Και όταν θα θίξω ψυχολογία και ψυχανάλυση εδώ μέσα, και αντικαταστήσω ψευδοεπιστημονικώς τον όρο "ασυνείδητο», με τον όρο «υποσυνείδητο», τότε μπορείς να με εγκαλέσεις δικαίως. Για την ώρα το κάνεις αδίκως, αλλά επειδή πρώτα φεύγει η ψυχή και μετά το χούι, σε καταλαβαίνω. φύλαξε όμως τα βέλη στην φαρέτρα σου για το θέμα "Ψευδοεπιστήμη" που ετοιμάζω (ψήνεται σε σιγανή φωτιά), γιατί εκεί πιστεύω θα μπορέσεις να συνεισφέρεις παραγωγικά. Όχι ότι δεν το κάνεις γενικώς, αλλά εκεί θα αγγίξω «τον τύπον των ήλων». Και χωρίς να είμαι χριστιανός (ή θρησκευόμενος γενικά).
Αυτά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 16:13:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι εγώ που νόμιζα οτι θα γούσταρες κάτι τέτοιες εξάρσεις μεγαλείου(sic)...

Αν υποψιαστώ που αυτοσαρκάζω...

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 16:19:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε, γουστάρω ντε, αφού κι εγω αυτοσαρκάζω. Αλλά πρέπει να μένουμε έστω και επιφανειακώς πιστοί εις τις αρχές μας. Και κάπως πρέπει να συντηρούμε την περσόνα μας στο φόρουμ. Μικρέ.


...σου ρίχνω κι ένα έτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 16:25:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να υποθέσω κατεβάζω το μ.ό. ηλικίας του φόρουμ.

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

https://www.youtube.com/watch?v=0aRi4R01CZMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 17:04:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
...σου ρίχνω κι ένα έτος

Για βάστα ρε μάστορα. Έχω κλείσει τα 46.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 18:02:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, κι εγω Φεβρουάριο τα 47. Σκανάρισμα ταυτότητας δεν γινεται πάντως. Trust my word

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 20:18:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νιάνιαρα!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 21:02:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιερολέρες και νεολέρες ενωθείτε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2015, 02:19:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά, καλά. Σε λίγο θα βγάλετε και τα σουτιέν σας να τα κάψετε δημοσία.

Αλλού είναι το θέματο. Όχι το θεματοθετημένο, μιας κι αυτό μάλλον εξηντλήθη, ή το έφαγεν κάποιο πνεύμα δαιμονικό, το οποίο μπορεί να έχει ψυχή ή να μην έχει, αλλά μπορεί να είχε και σώμα, κάποτε ή στο μέλλον*.

Θα το πω μπέσα, με την ευκαιρία των 150 χρόνων που μαζεύουμε ο Heretic, ο Νικόμαχος και η εξοχότης μου:

Είναι εντελώς κι απολύτως λυπηρό, ακόμα και σε ένα μέσον σαν το ιντερνέτ και τα τζιτζιμπρικόλια του, μόνο οι μαθουσάλες να μπορούν να αρθρώσουν έναν κάποιο λόγο. Πόσο ξεφτίλα είναι αυτό?

*Αυτό δεν αφορά στον draryan, αλλά σε κάτι άλλους που έχουν κάνει το τέντωμα ολυμπιακό άθλημα, ηλιακή ενατένιση, μονοκοτυλήδονο όργιο και σφαγιαστική χορτοφαγία.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2015, 05:20:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θεωρείτε δηλαδή κύριε μου ότι δεν μπορω να αρθρώσω λόγο;;;;; Πάντως ειναι ολοφάνερο οτι σε αυτή την εποχή, ελάχιστοι ασχολούνται με θέματα τύπου εσωτερικα. Άντε καμία πολιτική συζήτηση, και αυτή σε επίπεδο κουτσομπολιού. Εχει αλλάξει συχνότητα η κοινωνία, προς υλισμό μεριά.

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

https://www.youtube.com/watch?v=0aRi4R01CZMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy