ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Επισκεψη δαιμονα στον υπνο {οχι Μορα]
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2015, 03:16:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Νικόμαχε, είσαι γρουσούζης. Δεν εξηγείται αλλιώς. Την έκανε και ο draryan.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.


Δεν φεύγει εύκολα αυτός ρε χαζέ.
Τι τον πέρασες? Regulus?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2015, 03:39:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έγραψα πολλά.. κατεβατά ολόκληρα.. τα έσβησα και θα το αφήσω εδώ το θέμα και δεν θα χαλάσουμε τις καρδιές μας με άτομα που συμπαθώ (δεν εκφράζω την άποψη μου προς χάριν προσωπικών συμπαθειών.. κακό πράγμα αλλά ανθρώπινο ελάττωμα)
Δεν έχω λοιπόν να πω κάτι άλλο επί του θέματος.

Νικόμαχε απέχω μόνο απ τα σχόλια, διαβάζω συνεχώς αλλά κάποια στιγμή η ανάγκη που είχα στο να ανταπαντώ στο οτιδήποτε (ειδικά σε ότι με σύγχυζε) με κατεβατά (δεν μιλάω για εδώ μέσα... γενικά) κατάλαβα πως δεν βγάζει πουθενά.. οπότε προτιμώ να τα συζητώ με μένα σαν καλός ψυχάκιας παρά να χαλάω την ζαχαρένια μου (όταν δεν την παλεύω απλά γράφω και μετά τα σβήνω έτσι να μου περάσει). Ποτέ δεν έλεγα πολλά έτσι κι αλλιώς :) Αν υπάρξει κάτι ενδιαφέρον τότε εδώ είμαστε.

Άσχετο draryan επειδή τώρα το πήρε το μάτι μου που το ανέφερε ο DSM.. μην πέφτεις στην παγίδα να πετάς ότι σου έρχεται στο μυαλό απλά για να αποκτήσεις αντίλογο. Όσο και αν σου φαίνεται περίεργο που δίνω τόση σημασία, αυτά τα περί ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΈΝΩΝ 10 διαστάσεων και άλλα όμορφα, είναι το λιγότερο αχρείαστα και πάτημα για να μην σε πάρει ο απέναντι στα σοβαρά. Στο "θεωρία των χορδών" (και σε άλλες θεωρίες που προβλέπουν τόσες και παραπάνω διαστάσεις) υπάρχει μια λέξη κλειδι.. το ΘΕΩΡΙΑ
Ας προσέχουμε γιατί τέτοιες λεπτομέρειες δείχνουν πόσο ελαφρά πέρνουμε τα θέματα με τα οποία πραγματευόμαστε, αν τα παίρνεις τόσο ελαφρά λοιπόν καλύτερα να κάνεις ότι σου λένε και να σταματήσεις να ψάχνεσαι γιατί το μυαλό σου συνεχώς θα τα διογκώνει. Προφανώς σου βγαίνει αντίδραση αλλά δεν παύει όλο αυτό να δείχνει πόσο ανέτιμος είσαι να κάτσεις να σκεφτείς με την λογική έξω από πρέπει (που στην δική σου περίπτωση είναι "πρέπει να βρω κάτι περίεργο και ενδιαφέρον") Επίσης το μήνυμα μου ήταν κατά 70% αφιερωμένο σε σένα.. τσάμπα τα έγραψα όπως φαίνεται καθώς δεν κατάλαβες καν το ότι πήρες απάντηση που λες ότι δεν βρίσκεις και ασχολήθηκες και εσύ όπως και οι άλλοι με το άλλο 30% .. προφανώς δεν ψάχνεις απλά απάντηση αλλά την απάντηση που εσύ θες και θα ικανοποιούσε την περιέργεια σου ή την ματαιοδοξία σου.

Edited by - Craven on 06/06/2015 03:45:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2015, 03:45:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Craven σε διαβάζω πολύ πριν αρχίσω να γράφω σχετικά συχνά εδώ μέσα. Αν και νομίζω είσαι πολύ πιο προσγειωμένος από μένα σε κάποια θέματα, νομίζω ότι και εσύ, όπως και άλλα άτομα, λείπεις από το esoterica, αρκετά θα έλεγα, και θα ήθελα να σε διαβάζω συχνότερα. Αυτά και καλό σου βράδυ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2015, 10:21:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
draryan, υπάρχουν φόρουμ στο εξωτερικό που ασχολούνται αποκλειστικά με όλα αυτά που σε ενδιαφέρουν. Μιας και αυτή η ιστορία που μετέφερες εδώ προέρχεται απο εκεί -απ' ότι κατάλαβα- γιατί δεν ψάχνεσαι να ρωτήσεις στο ίδιο μέρος που τα διάβασες αυτά ή να βρεις κάποιο καλύτερο τόπο συζήτησης που θα έχει ανθρώπους που ασχολούνται πρακτικά με αυτό που σε ενδιαφέρει. Το κάθε φορουμ είναι οι χρήστες του και στην παρούσα φάση υπάρχουν αυτοί οι δεδομένοι χρήστες που βλέπεις. Δεν έχει νόημα ούτε να απολογηθείς γιατί έγραψες ότι έγραψες, ούτε να ανοίγεις διαμάχες για το τι έγραψε κάποιος άλλος. Πίσω απο ενα πληκτρολόγιο ο καθένας μπορεί να γράφει οτι θέλει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LordThomas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2015, 12:21:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LordThomas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγματικα απορω με την Τρομολαγνία των ανθρώπων που όταν θέλουν να ασχοληθούν με κάτι πέρα απο την καθημερινότητά τους ψάχνουν πάντα το κακό και τον επικίνδυνο δρόμο. Γιατί δεν ψάχνεις να μάθεις πως να επικοινωνήσεις με τον πνευματικό σου φύλακα, να επικοινωνήσεις με μια φωτεινή οντότητα ή έναν μεγάλο πνευματικό δάσκαλο; Γιατί τόσο περιέργεια να επικοινωνήσω με έναν δαίμονα; τι ώφελος για μένα; ένα ον που μονο κακο προσφέρει!

quote:
Τελικά αυτό με τις 10 διαστάσεις θα το εξηγήσεις?

Αυτο με τις 10+ διαστασεις μου εμεινε κι εμενα απορια να μας το αναπτυξεις.

Μια συμβουλή, αν σε ενδιαφέρει να ασχοληθείς σε αυτό τον τομέα, ξεκίνα καλύτερα με το να μάθεις πρώτα τον εαυτό σου, ποιος είσαι πραγματικά, να αναπτύξεις πιο πνευματικό τρόπο σκέψης, να αναπτύξεις μια πνευμτική προστασία και όταν θα νιώθεις έτοιμος και δεν θα φοβάσαι και την σκιά σου που λεει ο λόγος, παράκληση ασχολήσου με κάτι φωτεινό και ανώτερο όχι και δαίμονες και μαυρίλα!

Ο Θεός βρίσκεται τόσο σ' ένα κομμάτι ξύλο, όσο και σ' ένα ανθρώπινο όν. Η διαφορά είναι ότι το κομμάτι ξύλο δεν γνωρίζει τίποτε για το Θεό, ενώ ο άνθρωπος μπορεί να συνειδητοποιήσει την παρουσία Του, μέσα του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy