ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 υπερφυσικες δυναμεις
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2015, 16:13:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

το θεμα ειναι πως τις ενεργοποιουμε αυτες τις δυναμεις

Αυτό είναι το θέμα. Εσύ πως νομίζεις;

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abderon
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2015, 17:22:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οταν εννοω δυναμεις εννοω δυναμεις που μπορουμε να επιτυχουμεμε την βοηθεια της επιστημης δηαδη ποιο δυνατοι ποιο εξυπνοι ποιο γρηγοροι ή εκγενετεις Heretic (Χαριτωμένος ο τύπος του ice age. Κάπως έτσι το βλέπω
Είναι όμως θέμα οπτικής γωνίας, άραγε; Οι ανακαλύψεις που πρόκειται να έρθουν, υπάρχουν ήδη; Προσμένουν αμίλητες σε κάποιο συμπαντικό buffer, μέχρι που κάποιος διανοητής να περάσει απο κοντά και να τις βγάλει στον αέρα; Ποιά είναι η πηγή της επιστημονικής έμπνευσης και που βρίσκεται πραγματικά; Είναι ίδιας φύσης με την καλλιτεχνική; Με την έμπνευση να ηγείσαι μιας ομάδας ανθρώπων; Με την έμπνευση να προσφέρεις στους άλλους; Με την έμπνευση να ... εμπνέεις; Για τέτοιες δυνάμεις μιλάω. Στην πρωταρχική τους κατάσταση, αυτές που περιγράφονται σαν καθαρή γνώση.) συμφονω μαζι σου εχω και εγω τα ιδια ερωτηματα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2015, 17:35:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πόσων χρονών είσαι Abderon, αν επιτρέπεις;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abderon
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2015, 17:39:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
16 γιατι ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2015, 19:01:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχολείο πάς, έτσι;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abderon
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2015, 20:15:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
nai fysika

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2015, 22:36:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν, απαραίτητη προυπόθεση για διερεύνηση και πιθανή καλλιέργεια υπερφυσικών δυνάμεων, είναι η μελέτη και η κατανόηση των φυσικών δυνάμεων. Και ενας απο αυτούς τους τρόπους είναι η ενεργή σου συμμετοχή στο λύκειο, η παρακολούθηση όλων των μαθημάτων και η καλή κατανόηση των θεμάτων που αναφέρουν.
Προσοχή, δεν αναφέρομαι σε φυτούλιασμα, παπαγαλία, απομόνωση μέσα στο δωμάτιο, αγκαλιά με ενα βιλίο και αποχή απο βόλτες, κορίτσια και διασκέδαση. Τα τελευταία είναι απολύτως απαραίτητα για να λειτουργήσουν τα πρώτα.
Θα ασχοληθείς σοβαρά με το λύκειο, θα διαλέξεις ενα πεδίο/κλάδο που σου ταιριάζει και μετά, αφού κατανοήσεις τις δυνάμεις και τις λειτουργίες του σύμπαντος, της Γης, της κοινωνίας, του ανθρώπου, των φυτών και των ζώων, θα δεις αν υπάρχει πεδίο για να προσφέρεις κι εσυ το λιθαράκι σου.
Αν βιάζεσαι πολύ, θα σου συστήσω πως είναι απολύτως απαραίτητο να μάθεις πως λειτουργεί το φυσικό, για να διαπιστώσεις μετά πως λειτουργεί το υπερφυσικό. Αν υπάρχει φυσικά κάτι τέτοιο και αν ναι, πως εκδηλώνεται. Εχεις δηλαδή κάποιο δρόμο ακόμα, αν συνεχίσει να σε ενδιαφέρει το θέμα αυτό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abderon
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2015, 00:01:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σε ευχαριστω για την συμβουλη να σε καλα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Julius Caesar
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2015, 06:46:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Julius Caesar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Julius Caesar
Νομίζω οτι ο Abderon μιλάει για δυνάμει που πηγάζουν απ' τον ίδιο τον άνθρωπο, όχι απο θεούς ή δαίμονες.

Λέει ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΕΣ δυνάμεις που ο άνθρωπος μπορεί να ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ. Δεν νομίζω να είπε για κρυφές δυνάμεις που δεν έχει ανακαλύψει μέσα του.

Όχι βέβαια ότι και το πρώτο είναι κακό για παγανιστές, νεοπαγανιστές, πλατωνιστές, εσωτεριστές, πνευματιστές, θεοσοφιστές.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2015, 10:08:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

σε ευχαριστω για την συμβουλη να σε καλα

Φυσικά σου είπε μπούρδα αλλά στα 16 δεν το πιάνεις
Συλλυπητήρια

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2015, 10:09:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
by γαβ-γαβ
quote:

Julius Caesar
Νομίζω οτι ο Abderon μιλάει για δυνάμει που πηγάζουν απ' τον ίδιο τον άνθρωπο, όχι απο θεούς ή δαίμονες.

Λέει ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΕΣ δυνάμεις που ο άνθρωπος μπορεί να ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ. Δεν νομίζω να είπε για κρυφές δυνάμεις που δεν έχει ανακαλύψει μέσα του.

Όχι βέβαια ότι και το πρώτο είναι κακό για παγανιστές, νεοπαγανιστές, πλατωνιστές, εσωτεριστές, πνευματιστές, θεοσοφιστές.




quote:
by μπαμ-μπαμ

quote:

σε ευχαριστω για την συμβουλη να σε καλα

Φυσικά σου είπε μπούρδα αλλά στα 16 δεν το πιάνεις
Συλλυπητήρια



Πολύ σωστά. Και για να μην ξεχνάμε και την επιστημονική περιγραφή που παρέδωσε ο φίλος Amophilla, στις υπερφυσικές δυνάμεις που κάνετε τεριρέμ, καθημερινά:

Ιεχωβάχιο, μονάδα μέτρησης θαυματουργικής ενέργειας.
1jhv = Θεράπεια τυφλής πουτάνας στο ένα μίλι
1Kjhv = Μου ρίξε τη λεγεώνα, ο γαμημένος στα γκρεμνά και παν τα γουρούνια... καρατρόλι του κερατά


...εκ γαρ του περισσεύματος τσι μαλακίας το στόμα λαλεί


Edited by - Heretic on 02/12/2015 10:17:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2015, 12:11:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

σε ευχαριστω για την συμβουλη να σε καλα

Βλέπεις πιο κάτω δείγμα "υπερδυνάμεων"
Ελπίζω να καταλαβαίνεις...

quote:
by γαβ-γαβ


quote:
by μπαμ-μπαμ


Πολύ σωστά. Και για να μην ξεχνάμε και την επιστημονική περιγραφή που παρέδωσε ο φίλος Amophilla, στις υπερφυσικές δυνάμεις που κάνετε τεριρέμ, καθημερινά:

Ιεχωβάχιο, μονάδα μέτρησης θαυματουργικής ενέργειας.
1jhv = Θεράπεια τυφλής πουτάνας στο ένα μίλι
1Kjhv = Μου ρίξε τη λεγεώνα, ο γαμημένος στα γκρεμνά και παν τα γουρούνια... καρατρόλι του κερατά


...εκ γαρ του περισσεύματος τσι μαλακίας το στόμα λαλεί


Edited by - Heretic on 02/12/2015 10:17:44


...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2015, 13:10:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Abderon, αυτά που βλέπεις παραπάνω, είναι δυο τραγικά παραδείγματα ανθρώπων που απέκτησαν την συνήθεια να σκορπάνε την ώρα τους στο ίντερνετ, γράφοντας ολημερίς χριστιανο-απολογητικό παραλήρημα. Η θέση τους εδω μέσα είναι δεδομένη εξ' αρχής: θα διαβάσεις βλακώδη σχόλια επιπέδου κατηχητικού ενορίας, έως παρανοϊκούς αυτοσχεδιασμούς ανάμεσα σε προτεσταντικές αιρέσεις και ενα συνοθύλευμα απο διάφορες ψευδοεπιστημονικές πηγές. Μπορείς να διασκεδάσεις ελεύθερα μαζί τους, δεν πρόκειται να φύγουν, ούτε χαλάνε, ούτε παρεξηγιούνται. Εχουν αποδειχτεί καλή επιλογή για προπόνηση, στην διάρκεια του χρόνου. Εχουν επίσης βραβευτεί για την συνεισφορά τους, πάνω απο μία φορές.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2015, 14:40:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να ενημερώσεις τον μικρό μας φίλο και για τα βραβεία που δόθηκαν στα ανωτέρω δύο σούπερ-βλήματα του φόρουμ.

Abderon

Πολύ σωστά απάντησες στον Heretic και μπράβο σου.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Julius Caesar
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2015, 16:23:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Julius Caesar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Abderon, αυτά που βλέπεις παραπάνω, είναι δυο τραγικά παραδείγματα ανθρώπων που απέκτησαν την συνήθεια να σκορπάνε την ώρα τους στο ίντερνετ, γράφοντας ολημερίς χριστιανο-απολογητικό παραλήρημα. Η θέση τους εδω μέσα είναι δεδομένη εξ' αρχής: θα διαβάσεις βλακώδη σχόλια επιπέδου κατηχητικού ενορίας, έως παρανοϊκούς αυτοσχεδιασμούς ανάμεσα σε προτεσταντικές αιρέσεις και ενα συνοθύλευμα απο διάφορες ψευδοεπιστημονικές πηγές. Μπορείς να διασκεδάσεις ελεύθερα μαζί τους, δεν πρόκειται να φύγουν, ούτε χαλάνε, ούτε παρεξηγιούνται. Εχουν αποδειχτεί καλή επιλογή για προπόνηση, στην διάρκεια του χρόνου. Εχουν επίσης βραβευτεί για την συνεισφορά τους, πάνω απο μία φορές.



Μπορεί να έχεις το πλεονέκτημα να προσβάλλεις δίχως τιμωρία, όμως επί της ουσίας αυτό που σε κάνει να είσαι λάθος δεν είναι η όποια άποψή σου(σωστή ή λαθεμένη, χριστιανική ή όχι), αλλά το ειρωνικό σου ύφος.

Από την εμπειρία μου είναι 100% αποδεδειγμένο ότι τα ειρωνικά άτομα ΔΕΝ έχουν δίκιο και ΔΕΝ γελάνε τελευταία. Δεν κρατάει πολύ η ειρωνεία και η υπερηφάνεια του ανθρώπου.

ΥΓ
Και μάλιστα υποκριτικών ατόμων που κατηγορούν άλλους για ψυχασθένεια, αλλά ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΑΠ'ΟΛΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ, ΤΑ ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ. Αφού λοιπόν από την εμπειρία σου δεν πειράζουν, να συνεχίζεις να τα παίρνεις κανονικά...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2015, 10:26:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι έκανα λέει; Εσυ προσβάλεις τους άλλους χωρίς τιμωρία. Γιατί αν ήμουν εγώ, στην θέση αυτών που ισχυρίζεσαι οτι με "καλύπτουν", θα σε είχα τυλίξει σε μια κόλα χαρτί εδω και χρόνια και θα σε είχα στείλει στον εισαγγελέα για αντισημιτική προπαγάνδα και άλλες ποινικές παροτρύνσεις και θα σου έλεγα εγω αν θα ξανάπιανες πληκτρολόγιο για τα επόμενα 10 χρόνια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2015, 14:39:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[quote]Μπορεί να έχεις το πλεονέκτημα να προσβάλλεις δίχως τιμωρία, όμως επί της ουσίας αυτό που σε κάνει να είσαι λάθος δεν είναι η όποια άποψή σου(σωστή ή λαθεμένη, χριστιανική ή όχι), αλλά το ειρωνικό σου ύφος.

Από την εμπειρία μου είναι 100% αποδεδειγμένο ότι τα ειρωνικά άτομα ΔΕΝ έχουν δίκιο και ΔΕΝ γελάνε τελευταία. Δεν κρατάει πολύ η ειρωνεία και η υπερηφάνεια του ανθρώπου.

ΥΓ
Και μάλιστα υποκριτικών ατόμων που κατηγορούν άλλους για ψυχασθένεια, αλλά ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΑΠ'ΟΛΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ, ΤΑ ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ. Αφού λοιπόν από την εμπειρία σου δεν πειράζουν, να συνεχίζεις να τα παίρνεις κανονικά...


Άσε να ξεκατινιάζεται "υποκριτές· για τον λόγο ότι, κλείνετε τη βασιλεία των ουρανών μπροστά από τους ανθρώπους· επειδή, εσείς δεν μπαίνετε, αλλ’ ούτε τους εισερχόμενους αφήνετε να μπουν."

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abderon
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2015, 19:40:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παιδια απλα εγω ειχα αποριες σε ενα θεμα και ηθελα τις γνωμη σας η τις γνωσεις σας δεν δινω βαση σε ανοησιες Heretic επισει ειμαι μικρος προφανος πιστευεται οτι ονειροβατω ο αδερφος μου που ειναι 24 εχει τις ειδιες αποψεις με εμενα απλα δεν ασχολειτια με site και γενικα με υπολογιστες για αυτο γραφω εγω για εκεινον

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2015, 20:21:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν σου είπε κανείς πως ονειροβατείς. Ξεκαθάρισε τι ακριβώς θέλεις να μάθεις και διατύπωσε το όσο πιο ξεκάθαρα μπορείς. Επίσης, πρόσεξε λίγο την ορθογραφία σου. Σχεδόν δυσκολεύεται να καταλάβει ο άλλος τι γράφεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abderon
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2015, 21:25:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οπως ειδες στο πρωτο πραγμα που εγραψα εβαλα και δυο link τα link αναφερουν για καποιους ανθρωπους διαφορετικους δηλαδη με υπερφυσικες δυναμεις με βαση τα δυο link ειφιστατε κατι τετοιο? μπορει να υπαρξει? και αν ναι πως?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Julius Caesar
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2015, 21:27:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Julius Caesar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι έκανα λέει; Εσυ προσβάλεις τους άλλους χωρίς τιμωρία. Γιατί αν ήμουν εγώ, στην θέση αυτών που ισχυρίζεσαι οτι με "καλύπτουν", θα σε είχα τυλίξει σε μια κόλα χαρτί εδω και χρόνια και θα σε είχα στείλει στον εισαγγελέα για αντισημιτική προπαγάνδα και άλλες ποινικές παροτρύνσεις και θα σου έλεγα εγω αν θα ξανάπιανες πληκτρολόγιο για τα επόμενα 10 χρόνια.



Σαν τον Πλεύρη που κυκλοφόρησε ολόκληρο τόμο και την έβγαλε καθαρή; Αλλά ναι, αυτός έβριζε την Παλαιά Διαθήκη οπότε ήταν cool έτσι; Φαντάζομαι θα είναι top ανάγνωσμα για πολλούς νεοπαγανιστές.

Lol, και εγώ θα σε στείλω για ανθελληνική προπαγάνδα που έβρισες τους κλέφτες, τους αρματωλούς, τον Κολοκοτρώνη, τον Κοσμά τον Αιτωλό, τον Παπαφλέσσα και άλλους.

Οπότε εσύ θα με στείλεις στο Σάνχεδριν, εγώ στον Άρειο Πάγο και έτσι καθαρίσαμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Julius Caesar
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2015, 21:43:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Julius Caesar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

οπως ειδες στο πρωτο πραγμα που εγραψα εβαλα και δυο link τα link αναφερουν για καποιους ανθρωπους διαφορετικους δηλαδη με υπερφυσικες δυναμεις με βαση τα δυο link ειφιστατε κατι τετοιο? μπορει να υπαρξει? και αν ναι πως?



Επικοινωνόντας με κακά πνεύματα και κάνοντας συμβόλαια μαζί τους.

Γιατί χρειάζεσαι τις υπερφυσικές δυνάμεις; Γιατί θες να γίνεις υπεράνθρωπος;

Δεν είναι καλύτερο να αναπτύξεις και να εξασκήσεις τις φυσικές σου ικανότητες;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2015, 21:52:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

οπως ειδες στο πρωτο πραγμα που εγραψα εβαλα και δυο link τα link αναφερουν για καποιους ανθρωπους διαφορετικους δηλαδη με υπερφυσικες δυναμεις με βαση τα δυο link ειφιστατε κατι τετοιο? μπορει να υπαρξει? και αν ναι πως?...

Δυνάμεις υπάρχουν. Τι ακριβώς αναζητάς;

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abderon
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2015, 22:00:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δυναμεις οπως του site που ανεβασα π.χ απο οσο θυμαμαι εγραφε για καποιον που μπορουσε να χρησιμοποιησει το σωμα του ως μαγνητης και ελκει τα μεταλλα ή ενας αλλος που σηκωνει 10 φορες το βαρος του

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2015, 22:37:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Lol, και εγώ θα σε στείλω για ανθελληνική προπαγάνδα που έβρισες τους κλέφτες, τους αρματωλούς, τον Κολοκοτρώνη, τον Κοσμά τον Αιτωλό, τον Παπαφλέσσα και άλλους.

Οπότε εσύ θα με στείλεις στο Σάνχεδριν, εγώ στον Άρειο Πάγο και έτσι καθαρίσαμε.


Κοίτα να δεις. Τα παράσιτα της κοινωνίας που έκλασαν μέντες όταν τους κάλεσαν στρατιώτες, δεν δικαιούνται να έχουν άποψη, ούτε για το '21, ούτε για το σήμερα. Και ειδικά για το '21, όπου αν ζούσαν τότε, η καρρίερα τους θα ήταν στην καλύτερη ευνούχοι στο χαρέμι του Αλή Πασά. Οπότε ξέρεις πολύ καλά με ποιανού το μέρος θα πήγαιναν στην επανάσταση. Οσο για το σήμερα, κάτι άλλοι παρανοϊκοί μισάνθρωποι, δεν δικαιούνται καν να λέγονται Ελληνες, πόσο μάλλον ανθέλληνες. Μιας και το προφίλ τους μάλλον στο ζωϊκό βασίλειο τους κατατάσει. Οπότε, αν χόρτασες κοσμητικά για σένα και τους φίλους σου, ξεκίνα τις ενέργειές σου να με στείλεις στον Αρειο Πάγο, γιατί όχι και στο ΣτΕ και στο Ελεγκτικό Συνέδριο, κι άσε με εμένα μετά να δείς που θα σε στείλω. Με one-way ticket

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Julius Caesar
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2015, 07:09:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Julius Caesar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοίτα heretic ο λόγος που συνέχιζα να σου μιλάω είναι διότι είχες μια ελάχιστη ευγένεια, αλλά φαίνεται πως δεν ισχύει αυτό.

Οι διάφορες προπαγάνδες που χρησιμοποιείς ανήκουν πλέον στο χρονοντούλαπο της ιστορίας. Αν θέλεις να γελειοποιείσαι περισσότερο και από τον Τσίπρα και τον Βαρουφάκη, συνέχισε να τα γράφεις και βγες και έξω να τα λες.

Και δεν με ενδιαφέρει να σου απαντήσω στα όσα γράφεις γιατί προφανώς δεν ασχολείσαι με τα επιχειρήματά του αλλά με το πρόσωπό μου. Δεν σπαταλώ την ώρα μου με άτομα που δεν διαβάζουν και δεν κατανοούν τί γράφω.

Αν είσαστε άντρες εσύ και ο άλλος πάψτε να ασχολείστε μαζί με εμένα και την panpam. Δεν μπορείτε να υπάρξετε χωρίς εμάς; Τόσο μηδαμινοί είστε; Από την μια μας βρίζετε και όλο με εμάς ασχολείστε, τί κόμπλεξ είναι αυτό; Ντροπή, αν είστε μεγάλοι στην ηλικία.

Λάθος μου να απαντήσω με 1-2 μηνύματα στα όσα πήρε κατά τύχη το μάτι μου.

Δεν απαντώ στις ύβρεις σας γιατί συνηθίζω να μην τις διαβάζω και είναι όλες ψέμματα. Γιατί να απαντήσω αφού τις γράφουν άτομα που δεν με ξέρουν και δεν ξέρουν τί λένε;

Σας σιχαίνομαι υπερβολικά για να ασχοληθώ μαζί σας, δεν με ενδιαφέρετε καθόλου ούτε εσείς ούτε οι όμοιοί σας έξω στην κοινωνία. Το λέω γιατί σαν και εσάς υπάρχουν πολλοί εκεί έξω, μην νομίζετε ότι είστε κάτι εξαιρετικό.

Βγάλτε τώρα την κακία , το μίσος σας και όλη την αρνητική ενέργειά σας στο ίντερνετ και άντε γεια από εμένα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2015, 09:23:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ασε τις βλακείες ηλίθιε και μην διανοηθείς να στείλεις π.μ σε νεα μέλη με αυτά τα εμμετικά που γράφεις, όπως και προσηλιτισμό στις κατά φαντασία θρησκείες σου. Είδατε που εμφανίστηκε ενα νέο μέλος και πέσατε σαν τα κουνούπια επάνω του.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2015, 12:01:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

δυναμεις οπως του site που ανεβασα π.χ απο οσο θυμαμαι εγραφε για καποιον που μπορουσε να χρησιμοποιησει το σωμα του ως μαγνητης και ελκει τα μεταλλα ή ενας αλλος που σηκωνει 10 φορες το βαρος του

Ξεκίνησε με το να ελέγξεις κάθε τέτοιο ισχυρισμό.
Επειδή κάποια σάιτ το λένε και βάζουν φωτό δεν σημαίνει ότι έτσι είναι.
Έπειτα πρόσεξε ότι ο καθένας κάνει ένα, όχι ένας όλα.
Άρα αν φτάσεις να κάνεις κάτι θα είναι 1 ιδιαίτερο πράγμα, όχι πολλά.
Μετά δες σε ποιο από αυτά (απ'όσα γίνονται, όχι ότι δείχνουν)

Κοίταξε και εδώ https://en.wikipedia.org/wiki/Stan_Lee%27s_Superhumans και δες τη σειρά ντοκιμαντέρ

Μερικά ασυνήθιστα συμβαίνουν αυθόρμητα. Σε άλλα χρειάζεται εξάσκηση και αφιέρωση.
Αφού εντοπίσεις σε τι θα μπορούσες - ανάλογα με τα ταλέντα και την κλίση σου - θα εστιάσεις σε ασκήσεις ανάλογες.

Σε τι σε βλέπεις να έχεις κλίση;

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Julius Caesar
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2015, 07:59:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Julius Caesar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ασε τις βλακείες ηλίθιε και μην διανοηθείς να στείλεις π.μ σε νεα μέλη με αυτά τα εμμετικά που γράφεις, όπως και προσηλιτισμό στις κατά φαντασία θρησκείες σου. Είδατε που εμφανίστηκε ενα νέο μέλος και πέσατε σαν τα κουνούπια επάνω του.



Αχώνευτε ψευτοαιρετικέ με τα 1000 πρόσωπα άσε να κρίνει ο κόσμος ποια είναι τα εμετικά. Δεν έχω να σου πω και να σου εξηγήσω τίποτε, απλώς μην διανοηθείς να μου απαντήσεις και να μου ξαναγράψεις ποτέ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Julius Caesar
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2015, 08:03:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Julius Caesar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

δυναμεις οπως του site που ανεβασα π.χ απο οσο θυμαμαι εγραφε για καποιον που μπορουσε να χρησιμοποιησει το σωμα του ως μαγνητης και ελκει τα μεταλλα ή ενας αλλος που σηκωνει 10 φορες το βαρος του



Φίλε, καταρχήν γεια χαρά. Δεν μου απάντησες όμως το λόγο που θέλεις τις δυνάμεις.

Θέλεις να κάνεις καλό στην κοινωνία, τις θες για αποκλειστικά προσωπικό όφελος, κάτι άλλο;

Για μένα η μεγαλύτερη δύναμη είναι η πνευματική, δηλαδή να μπορείς να δαμάσεις με το νου το σώμα σου και να μην είσαι δούλος του, δηλαδή αχόρταγος που διψά συνέχεια για κτήσεις και πλούτη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy