ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 υπερφυσικες δυναμεις
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2015, 11:57:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αχώνευτε ψευτοαιρετικέ με τα 1000 πρόσωπα άσε να κρίνει ο κόσμος ποια είναι τα εμετικά. Δεν έχω να σου πω και να σου εξηγήσω τίποτε, απλώς μην διανοηθείς να μου απαντήσεις και να μου ξαναγράψεις ποτέ.


Ποιος "κόσμος να κρίνει"; Μήπως ζεις με την ψευδαίσθηση ότι διαβάζει πραγματικά κανένας κάτι από αυτά τα άρρωστα που αφήνεις; Οι μόνοι που ασχολούνται μαζί σου είναι μόνο μερικοί από δω μέσα, όταν σου γράφουν με τον τρόπο τους ο καθένας "άντε χάσου, γιατί ενοχλείς". Αλλά σου αρέσει αυτό ε; Τουλάχιστον κάποιοι να ασχολούνται μαζί σου, έστω και έτσι;

Σε έχουν διαγράψει πάνω από 20 φορές εδώ μέσα και άλλες τόσες σε 2-3 άλλα φόρουμ τουλάχιστον και εσύ συνεχίζεις σαν το κουνούπι να ζαλίζεις παλιούς και νέους χρήστες. Έχεις καταλάβει ότι είσαι ανεπιθύμητος; Όχι σαν χρήστης σε φόρουμ, γιατί αυτό φροντίζεις να το παγιώσεις μετά από τους 100 πρώτους ρύπους που αφήνεις. Σαν άνθρωπος είσαι ανεπιθύμητος. Η μόνη σου παρέα που μπορείς να βρεις είναι κάποιος νέος χρήστης σε κάποιο φόρουμ, πριν σε μάθει, αφού δεν βλέπει σε ποιο σούργελο απευθύνεται και αυτό για μερικές ημέρες. Εντελώς τραγική η κατάσταση σου. Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα τα βουνά. Που ξέρεις, εκεί μπορεί να έβρισκα παρέες, τίποτα ζωντανά δηλαδή.

Abderon, αν συνεχίζεις να διαβάζεις το φόρουμ, άκου λίγο τα παρακάτω: επειδή είσαι ανήλικος, οφείλω να σε πληροφορήσω ότι ο χρήστης «Julius Caesar” είναι επιεικώς επικίνδυνος και αυτό είναι εξακριβωμένο από τουλάχιστον 10 διαφορετικά άτομα εδώ μέσα. Σε περίπτωση που ξεκινήσει αλληλογραφία μαζί σου μέσω email και π.μ, θέλω να προσέξεις πάρα πολύ τι θα του απαντήσεις. Ειδικά στην περίπτωση που σου ζητήσει προσωπικά στοιχεία ή αναφέρει συνάντηση. Καλά θα κάνεις να το αναφέρεις σε κάποιο διαχειριστή ή ακόμα και δημόσια.


Edited by - Heretic on 05/12/2015 13:11:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Julius Caesar
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2015, 20:37:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Julius Caesar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

δυναμεις οπως του site που ανεβασα π.χ απο οσο θυμαμαι εγραφε για καποιον που μπορουσε να χρησιμοποιησει το σωμα του ως μαγνητης και ελκει τα μεταλλα ή ενας αλλος που σηκωνει 10 φορες το βαρος του

Φίλε, να σε ενημερώσω πως κάποια γελοία άτομα που ζούνε από το trolling, παθαίνουμε κρίση όταν βλέπουνε ανθρώπινες συζητήσεις σε φόρουμ. Σκάνε από το κακό τους, μην δίνεις σημασία.

Αν θέλεις να συζητήσουμε για τις δυνάμεις, απάντησέ μου στο ποιιοι είναι οι σκοποί σου. Ρωτάω γιατί υπάρχουν πολλοί πονηροί που υπόσχονται δύναμη και κοροιδεύουν για βλάκες παπάδες και κατηχητικά που λένε στα παιδιά να προσέχουν, ενώ δεν υπάρχει και καλά κανένας κίνδυνος.

Όμως φίλε ο κίνδυνος είναι αληθινός. Είδες τί έγινε με το νεαρό 20 χρονο που σκότωνε κόσμο, επειδή είχε κάνει συμβόλαιο με τον Σατανά.

Όχι ότι με πολυνοιάζει το τί θα κάνεις στη ζωή σου, έχω την δική μου, αλλά μου αρέσει γενικά ως χριστιανός να αντι-επιχειρηματολογώ στην θεωρία της εξέλιξης, του πνευματισμού, του σατανισμού κτλ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Julius Caesar
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2015, 21:08:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Julius Caesar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σε περίπτωση που ξεκινήσει αλληλογραφία μαζί σου μέσω email και π.μ, θέλω να προσέξεις πάρα πολύ τι θα του απαντήσεις. Ειδικά στην περίπτωση που σου ζητήσει προσωπικά στοιχεία ή αναφέρει συνάντηση. Καλά θα κάνεις να το αναφέρεις σε κάποιο διαχειριστή ή ακόμα και δημόσια.

'Εχεις σοβαρό πρόβλημα εσύ. Άρχισα να το καταλαβαίνω από αυτά τα άρρωστα που έγραφες για "αντισημιτισμό"(ότι θα με πάνε μέσα και άλλα), που ακόμη και οι Εβραίοι τα θεωρούν πλέον ντεμοντέ και δεν τα λένε μη γελοιοποιηθούν.

Βρε εμίρη κακομοίρη που παριστάνεις τον εβραίο αστυνομικό και τον ασφαλίτη της mossad, εδώ πέρα κυκλοφορούν ελεύθεροι βαρυποινίτες και δολοφόνοι με σουγιάδες και πολυβόλα. Σφάζουν κόσμο ελεύθερα και εσύ θεωρείς παράπτωμα το θίξιμο της εβραικής περηφάνειας στο διαδίκτυο; Κακομοίρη ε κακομοίρη.

Και αν νομίζεις πως στην ιδανική μου κοινωνία θα σε μαστίγωνα και θα σε βασάνιζα...είσαι βαθιά νυχτωμένος. Νομίζεις ότι είσαι τόσο σημαντικός ρε ανθρωπάκο ή μήπως νομίζεις ότι κουβαλάω τα μοχθηρά γονίδια που κουβαλάς εσύ και οι όμοιοί σου; Απλά θα σε έστελνα στην πατρίδα σου (και με προμήθειες κιόλας για να μην παριστάνεις τον διωγμένο).

quote:

και εσύ συνεχίζεις σαν το κουνούπι να ζαλίζεις παλιούς και νέους χρήστες.

Ammophila "heretic" σου είπα να μην μου μιλάς και να μην γράφεις για εμένα; Ποιος είναι το κουνούπι τώρα;

Περίεργο πράγμα ένα κουνούπι να ενοχλεί και να μιλάει για ενόχληση.

Μην γράφεις σε εμένα(και για εμένα), για να μην γράφω σε εσένα και για εσένα. Αλλιώς κάτσε και ζουζούνα μόνο σου μέχρι να βαρεθείς.

Αν δεν κατάλαβες τί σου λέω, εσύ θα συνεχίσεις να είσαι ο δυστυχισμένος στην ζωή σου. Βρες κάτι δημιουργικό να κάνεις.

Δεν με γουστάρεις, το κατανοώ. Δεν σε γουστάρω και εγώ. Να έλκεις λοιπόν τα άτομα που σου αρέσουν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2015, 00:32:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χρηστος Ελ, βάζεις ενα στοίχημα; Πόσες μέρες θα μετρήσεις απο τη στιγμή που κάποιος θα ασχοληθεί σοβαρά μαζί σου;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abderon
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2015, 23:15:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας συγνωμη που εκανα καιρο να μπω θα ηθελα να λιξει η κοντρα που γινεται μεσα στο θεμα μου αν ειναι εφικτο Heretic σε ευχαριστω για το ενδιαφερον.Φιλε με ρωτησες τι θελω τις δυναμεις τισ θελω για να κανω καλο φυσικα να βοηθισω ανθρωπους και επειδη ανεφερες ενα παραδειγμα για σατανισμο δεν πιστευω σε πνευματικες δυναμεις γιατι δεν βγαζουν νοημα δηλαδη δεν υπαρχει τροπος να τις αποκτισεις αν βαλεις την λογικη.Εγω μιλαω για δυναμεις που μπορουν να δημιουργηθουν ή με την επιστημη επειδη ζουμε στο 2015 ή σε δυναμεις σωματικες γενικοτερα π.χ καποιος τροπος να αυξηθει το ποσοστο λειτουργιας του μυαλου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2015, 00:08:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Abderon, εγώ πρέπει να σου ζητήσω συγνώμη, και για δυο λόγους. Πρώτα για την λίγο άτσαλη γνωριμία μας, σε κάποιους εδώ μέσα, μας έχει μείνει κεκτημένη ταχύτητα στο άτσαλο, από τις πολλές επισκέψεις-επιθέσεις διαφόρων αλλοπρόσαλλων τύπων και παρεξηγούμε λίγο πιο ευκολά απ' ότι θα ‘πρεπε και δεύτερον, είναι και ευθύνη δικιά μου που παρεκτράπηκε το θέμα που έφτιαξες. Θα σου πω περιληπτικά πως οι δυνάμεις αυτές που υπαινίσσεσαι ήδη υπάρχουν. Για παράδειγμα, στο ποσοστό λειτουργίας του μυαλού: Είναι ένας σύγχρονος μύθοςπου έχει δημιουργηθεί από μια παρερμηνεία του παρελθόντος και συντηρείται σκόπιμα από σημερινούς συγγραφείς που φτιάχνουν τα λεγόμενα βιβλία αυτοβοηθείας. Πρώτα δηλαδή σε πείθουν ότι χρησιμοποιείς το 10% του εγκεφάλου σου και στη συνέχεια σου πουλάνε τρόπους να το αυξήσεις. Φυσικά συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο, καταστρέφεις εγκεφαλικά κυκλώματα διαβάζοντας ανοησίες. Εγώ πιστεύω πως ο άνθρωπος χρησιμοποίει κα χρησιμοποιούσε πάντοτε το 100% του εγκεφάλου του. Το θέμα είναι πως το χρησιμοποιεί και τι περιεχόμενο διαμορφώνει.

Από το σημείο στο οποίο θα υποθέσουμε πως δεν χωράει τίποτε άλλο, βρισκόμαστε πολύ μακριά. Γι' αυτό και οι προτροπές μου να μάθεις πρώτα κάποιο ή κάποια επιστημονικά πεδία που νομίζεις πως έχεις κλίση, να δεις που βρίσκονται τα όρια τους και να προσπαθήσεις να τα επεκτείνεις. Ένα πεδίο από αυτά είναι η κυβερνητική, με τεράστιες προεκτάσεις, που μια από αυτές αγγίζει την εξωσωματική εξέλιξη του ανθρώπου με την βοήθεια της τεχνολογίας. Ένα άλλο πεδίο είναι η μοριακή βιολογία και κάτι πιο ενιαίο, πιο γενικευμένο, ολιστικό να το πούμε με σύγχρονη ορολογία, η επιστήμη συστημάτων. Εδώ, μελετάς γενικά την ανάπτυξη που μπορεί να συμβεί όχι μόνο στην μονάδα αλλά και στο σύνολο αντικειμένων, αυστηρά καθορισμένων έως ακαθόριστων. Στα γράφω αρκετά γενικόλογα, μα αν βρεις κάπου ενδιαφέρον μπορείς να ρωτήσεις.

Η κινητήρια δύναμη να κάνεις την υπέρβαση σε όλα αυτά, ήταν και θα είναι πάντα οι πνευματικές δυνάμεις. Αν και διαφέρουν αρκετά από αυτά που θα διαβάσεις να ισχυρίζονται ότι κατέχουν διάφοροι, είναι το αποτέλεσμα της εσωτερικής εξέλιξης του ανθρώπου και η αιτία που αντικατοπτρίζεται στα εξωτερικά του δρώμενα, σε αυτά που παράγει και εντυπωσιάζει τους άλλους. Χωρίς αυτές δεν κάνεις τίποτε, δεν πας πουθενά. Και αυτές, ως προς το παρόν, είναι ανυπέρβλητο κατώφλι για πολλούς, την πλειοψηφία, γι' αυτό και είμαστε στάσιμοι στο παρόν. Το οποίο, πνευματικά, έχει διαρκέσει τουλάχιστον ένα αιώνα ανεξέλικτο. Αν νομίζεις ότι σε αγγίζει ένας τέτοιος στόχος, είσαι στην κατάλληλη ηλικία να ξεκινήσεις την δουλειά, και τα αποτελέσματα θα τα δεις στην συνέχεια της ζωής σου, εκτός κι αν όλα σου πάνε στραβά, εκτός κι αν είσαι τόσο άτυχος. Αλλά δεν το πιστεύω αυτό.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abderon
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2015, 11:35:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic εχεις κταλαβει τι εννοω και βλεπω οτι εχεις αναφερει την επιστημη δηλαδη θεωρεις πως ο ανθρωπος δεν εχει φτασει σε σημειο τετοιο στην επιστημη που να μπορει να αλλαξει το σωμα του΄? (παραδειγμα να σηκωνει 10 φορες το βαρος του)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2015, 13:02:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Abderon, υπερβολική δύναμη, ταχύτητα, τόλμη και επιδεξιότητες, αν δεν έχει κάποιος κάποια φυσική κλίση σε αυτές, μπορούν να αυξηθούν με σκληρή προπόνηση και μεθοδική εργασία. Αλλά όσο και να προσπαθήσεις, ολυμπιονίκης δεν γίνεσαι αν δεν διαθέτεις τα ουσιαστικά προσόντα. Κάποια πράγματα χρειάζεται γενετική προδιάθεση και άπαξ και γεννήθηκες αλλιώς είναι δύσκολο να αλλάξουν. Επίσης, η μοριακή βιολογία και η έρευνα πάνω στο dna δεν έχει καταφέρει ακόμα όλα αυτά τα θαυμαστά που βλέπεις στον κινηματογράφο. Εδώ προσπαθούν ακομα να νικήσουν -ανεπιτυχώς- ασθένειες όπως το aids και ο καρκίνος. Οι βελτιώσεις που αναφέρεσαι είναι σε πολύ δεύτερη μοίρα. Εκτός κι αν έχουν γίνει πράγματα που αγνοούμε. Επίσης, κάποιες βελτιώσεις που γίνονται με φαρμακευτικά σκευάσματα, έχει αποδειχτεί ότι καταστρέφουν την υγεία, όπως τα αναβολικά. Τα παραδείγματα που αναφέρεις, είναι περιπτώσεις μια στο δισεκατομμύριο και δεν είμαι σίγουρος αν όλα όσα λένε ότι κάνουν είναι αλήθεια ή ταχυδακτυλουργικά στιλ Κόπερφιλντ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Abderon
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2015, 23:13:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σε ευχαριστώ πολυ μου λυθηκανε όλες οι απορίες και επιτελους 3ερω επιτελους τι υπαρχει και τι οχι και τι ειναι πραγματικο και τι οχι και παλι σε ευχαριστω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2015, 10:52:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
....οφείλω να σε πληροφορήσω ότι ο χρήστης «Julius Caesar” είναι επιεικώς επικίνδυνος και αυτό είναι εξακριβωμένο από τουλάχιστον 10 διαφορετικά άτομα εδώ μέσα. ...
Α... υπάρχει ειδικό τόπικ που ασχολείται με την "τυραννία των μεγάλων αριθμών, ως ένδεια διάνοιας" http://www.esoterica.gr/FORUMS/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=1&TOPIC_ID=11631

Δεν μπορώ να κρίνω την "επικινδυνότητα" αλλά μπορώ να κρίνω ότι αν 10 "διαφορετικά" αλλά συνεννοημένα "άτομα εδώ μέσα" έχουν εξακριβώσει κάτι αυτό είναι πιθανά λόγο της συνέννόησης τους κι όχι ένδειξη ότι έχουν σίγουρα δίκιο.

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2015, 12:21:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω θα θέσω μια ερώτηση πως τον... Aitherovamon. Διάβασα προχθές μια δημόσια παρατήρηση που έκανε προς το μέλος NIKOMAXOS για ένα, όπως προσδιόρισε, σεξιστικό και υποτημιτικό σχόλιο προς το μελος panpam.

quote:
panpam

quote:
Abderon

σε ευχαριστω για την συμβουλη να σε καλα


Φυσικά σου είπε μπούρδα αλλά στα 16 δεν το πιάνεις
Συλλυπητήρια

Σε αυτό το θέμα που βρισκόμαστε, έχω παρατηρήσει πως το μελος panpam, έχει προβεί δυο φορές σε ειρωνικά και υποτιμητικά σχόλια με αποδέκτη εμένα, χωρίς να του απευθύνω αρχικά το λόγο και το σπουδαιότερο, ενεργεί τώρα προς υποστήριξη του χρήστη Julius Caesar, ο οποίος είναι ο γνωστός και πολλάκις διεγραμμένος Χρίστος Ελ (αν διαφωνεί κάποιος με αυτό, μπορούμε να το συζητήσουμε). Αναρωτιέμαι πάντως ποιοί εκμεταλλεύονται πραγματικά την ασυλία του φόρουμ και ποιοί την πληρώνουν στο τέλος.

Edited by - Heretic on 09/12/2015 12:34:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2015, 15:02:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Heretic
Αναρωτιέμαι πάντως ποιοί εκμεταλλεύονται πραγματικά την ασυλία του φόρουμ και ποιοί την πληρώνουν στο τέλος.

Ασε μας ρε Heretic τώρα κι εσύ!

Τι θέλεις δηλαδή?
να σε κάνω μια ερώτηξη?

Αν δεν υπήρχε η χαζοβιόλα, πως θα ήξερες εσύ πως είσαι έξυπνος?
Φιλοσοφική που λέει κι ο Πυθαγόρας.

Σε έθιξε η πανπάνε από δώ?
Χαχαχα

Μπορείς να επικαλεσθείς την βοήθεια του Sesostris, άσε το αφεντικό στην ησυχία του και μην τον δυσκολεύεις.Χάριν της πολυτισμικοτέτοιας, είναι κι αυτός θύμα.

Ενα << Μάσ'τα αφεντικό>> είναι αρκετό.Δείχνει υποταγή στις κελεύσεις της Ν.Τ.Π, που θέλει τα ζωντόβολα ισότιμα, επειδή είναι κι αυτά δίποδα.

Από προχθές είχα μιά απορία:
Τι είδους σεξιστικό σχόλιο-υπονοούμενο είναι ο νεροχύτης?
και τι νεροχύτης? e-motion!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2015, 15:17:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω μια ρητορική ερώτηση έκανα, μάλλον ψέλλισα, εσύ άλλα 10 σεξιστικά/υποτιμητικά σχολια βρήκες και αράδιασες. Φταίει τώρα αν σε καμπανιάσει;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2015, 15:31:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
Από προχθές είχα μιά απορία:
Τι είδους σεξιστικό σχόλιο-υπονοούμενο είναι ο νεροχύτης?
και τι νεροχύτης? e-motion!!!

Την ίδια απορία είχα κι εγώ Μάριε, γιατί τις περισσότερες φορές που λείπει η γυναίκα μου στην Αθήνα, εγώ μαγειρεύω και πλένω τα πιάτα για να μη βάλω πλυντήριο για 2-3 πιάτα. Κι από την άλλη σκέφτομαι ότι, αφού το πλύσιμο τω πιάτων είναι σεξιστικό, γιατί τότε στον νεροχύτη δεν γράφει ¨ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΝ ΔΙ ΑΝΗΛΙΚΟΥΣ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 18"?

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2015, 15:47:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έκπληκτος ανέγνωσα τις "κατηγορίες" περί μεροληψίας ή ασυλίας προς συγκεκριμένο μέλος του φόρουμ...
τόσο απο το μέλος Heretic, όπως κι απο το μέλος ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ και το ειρωνικό σχόλιο του τόσο στο θέμα: "Παρερμηνείες ορθόδοξης χριστιανικής εκκλησίας" οσο και εδω.
Προφανές ότι ξενίζουν, σε κάποιους, οι συντονιστικές παρεμβάσεις...

Αν υπάρχει όμως πραγματικά θέμα με αυτές, είμαι θετικός να ανοίξουμε ενα topic να το κουβεντιάσουμε,
πολύ θα με ενδιέφερε να μάθω τελικά πως πρέπει να λειτουργεί ενα φόρουμ
και μέχρι που πρέπει να φτάνει ο πολιτισμός, η δημοκρατία, η ανοχή, το δικαίωμα στην άποψη και άλλα που ευαγγελίζονται τα μέλη του.
Κι αν όντως υπάρχει θέμα, ευχαρίστως παραιτούμαι της ευθύνης συντονισμού των φόρουμ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2015, 17:37:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά, δεν το 'γραψα για να σε στεναχωρήσω. Μια παρατήρηση έκανα κι εγώ, απόηχο της παρατήρησής σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2015, 17:40:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οχι Αιθηρ, σίγουρα όχι.
Τι είναι αυτά που λες?

Μια χαρά ασκείς τα καθήκοντά σου.Ειλικρινώς.Μπέσα που λέει ο ψηλός των Εξαθλίων.

Βέβαια μην περιμένεις αναγνώριση από τον Χριστο-Ελ και το σόϊ του, αλλά από αυτούς που πρέπει την έχεις.

Τα υπόλοιπα είναι απλώς καλαμπουράκια.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2015, 19:41:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
AitheroVamon
Αν υπάρχει όμως πραγματικά θέμα με αυτές, είμαι θετικός να ανοίξουμε ενα topic να το κουβεντιάσουμε,
πολύ θα με ενδιέφερε να μάθω τελικά πως πρέπει να λειτουργεί ενα φόρουμ
και μέχρι που πρέπει να φτάνει ο πολιτισμός, η δημοκρατία, η ανοχή, το δικαίωμα στην άποψη και άλλα που ευαγγελίζονται τα μέλη του.
Κι αν όντως υπάρχει θέμα, ευχαρίστως παραιτούμαι της ευθύνης συντονισμού των φόρουμ.

Αν καθ' οιονδήποτε τρόπο φίλε Αντρέα, σε έθιξε το σχόλιο που ανάρτησα χάριν πλάκας, είμαι έτοιμος να σου ζητήσω συγνώμη.

Με εκτίμηση πάντα sesostris.


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2015, 20:02:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οχι Σωτήρη, δεν έγινα ξαφνικά μη μου άπτου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy