ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 ΕΞΟΡΚΙΣΤΗΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 18:56:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να'σαι καλά φίλε "Ω" και σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

quote:
Αν κατέβω απο Λονδίνο μεριά (εκεί είσαι;) θά 'ρθω να σε βρώ να πιούμε μια (τρόπος του λεγειν) μπύρα.

Τι εννοείς; Απο που θα κατέβεις; Κι εσυ Αγγλία βρισκεσαι;
Εγω είμαι μια ώρα από Λονδίνο στο Λουτον.
Και βέβαια να βρεθούμε (μπυρίτσα, κρασι, καφέ κι αναψυκτικο αμα λάχει). Ότι γουστάρεις

C U Lazer mate!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

omega
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
167 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 22:32:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι είναι Αθήνα-Λονδίνο. Τρεισημισι ώρες περίπου.
Γρηγοροτερα απο Ν. Σμυρνη που μένω για Ομόνοια.
Ασε που αν πάρω easyjet έρχομαι Λούτον πίνουμε τις μπύρες και κατηφορίζω προς London για κανένα βινυλιο.
Αλήθεια το Λούτον έχει κανένα καλό μεταχειρισματάδικο;

Λέω για 25 Μάρτη που έχει ακόμα φτηνά εισητίρια (100 Ευρώ πάε έλα)
Παρεπιμπτώντος η ταινία Ο θρύλος του 1900 αξίζει γιατί σήμερα είμουν έτοιμος να την νοικίασω αλλά πήρα το ντοκιμαντέρ το Moore.


Edited by - omega on 22/11/2003 22:33:41

Edited by - omega on 22/11/2003 22:38:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2003, 05:07:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Ο θρύλος του 1900" είναι απλά μαγεία...
Είναι η ιστορία ενος βιρτουόζου πιανίστα που έζησε όλη τη ζωή του πάνω σ'ενα πλοιο!
Καταπληκτική ταινία, απ' τις αγαπημένες μου.
Η σκηνοθεσία είναι του Giuseppe Tornatore (αυτός που έκανε το "Σινεμά ο Παράδεισος")
Η μουσική του Ennio Moricone.
Δες την! Εμένα πάντως μ'αρεσε.

Βεβαια κι αυτό που πήρες είναι πολύ καλό...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iasonas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
231 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 00:27:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iasonas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρήκα κάτι ηχητικά αρχεία, στα οποία υπάρχει καταγεγραμμένη η φωνή ανθρώπων και στην συνέχεια ότι έχει πει ακούγεται ανάστροφα, στο ένα αρχείο ακούγεται ο Μπιν Λαντεν να λέει κάτι και στην ανάστροφη πλευρά ακούγεται να λέει “i will buy you the palace of evil”.

"Εν οίδα ότι ουδέν οίδα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iasonas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
231 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 00:29:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iasonas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επίσης σε ένα άλλο αρχείο ακούγεται ένα μωρό να προσπαθεί να πει κάτι και στην συνέχεια στην ανάστροφη πλευρά ακούγεται να λέει “Hello”. Πολύ περίεργο δεν είναι;

"Εν οίδα ότι ουδέν οίδα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

omega
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
167 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 14:01:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε iasonas όντως πολύ περίεργα αυτά που λές.
Όταν λές "ηχητικά αρχεία" τι εννοείς;
Μήπως είναι mp3 κατεβασμένα απο το δίκτυο γιατί αν είναι ίσως βρεθεί τρόπος να τα ακούσουμε και εμείς.
Ωστόσο πιστεύω ότι είναι καλύτερα για το παρόν θέμα να γράφουμε σε ένα topic δηλαδή στο ΝΟΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΟΔΗ ΟΜΙΛΙΑ? μιάς και το παρόν topic ξεκίνησε σαν ΕΞΟΡΚΙΣΤΗΣ και νομίζω ότι έχουμε ξεφύγει εντελώς πλέον απο τον σκοπό για τον οποίο ανοίχτηκε αρχικά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iasonas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
231 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 14:40:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iasonas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχεις δίκαιο omega, από χθες άρχισα να γράφω στο topic του endorama για το θέμα αυτό.
Όταν λέω ηχητικά εννοώ αρχεία που περιέχουν μόνο ήχο. Τα αρχεία αυτά είναι mp3 από το internet. To site είναι http://reversespeech.com

"Εν οίδα ότι ουδέν οίδα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 23:28:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ασχετο....;;;;

αν εχετε το κομματι "mr.crowley" του OZZY,ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΚΤΕΛΕΣΗ,...

μετα απο την λεξη horse..στην επομενη πιο κατω προταση ,για να δημιουργησει ρημα,προσφωνει με αμερικανικη προφορα..ΟΜΩς..στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ..."εισαι πολυ κακος"...

το παρατηρησαμε με ενα παιδι καθως βλεπαμε σε βιντεοκασσετα συναυλια του...

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

omega
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
167 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2003, 10:48:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
ασχετο....;;;;

Καθόλου.
Αλλά πρόσεχε μην ακούς πολύ τέτοια μουσική και
γίνεις κάπως έτσι:

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 12:28:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειναι αληθεια οτι το κοριτσακι που πρωταγωνιστουσε στον εξορκιστη τρελλαθηκε?!?!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iasonas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
231 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 17:19:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iasonas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ειναι αληθεια οτι το κοριτσακι που πρωταγωνιστουσε στον εξορκιστη τρελλαθηκε?!?!

Φίλη scully, αυτό που αναφέρεις για το κορίτσι που πρωταγωνίστησε στην ταινία είναι αλήθεια, έχω διαβάσει ότι κατά την διάρκεια των γυρισμάτων της ταινίας το κορίτσι δεν ήξερε το αντικείμενο της ταινίας που παίζει και δεν του είχαν πει ότι παίζει το δαιμονισμένο. Όταν λοιπόν το κορίτσι ζήτησε να δει την ταινία που είχε παίξει, με αυτά που είδε ότι έκανε τρελάθηκε και νοσηλεύτηκε σε κλινική. Τώρα για το πόσον καιρό έμεινε στην κλινική ή για το αν βγήκε ποτέ από αυτήν δεν έχω ακούσει τίποτα. Ίσως υπάρχει κάποιος που μπορεί να μας πληροφορήσει περισσότερο για το θέμα αυτό.

"Εν οίδα ότι ουδέν οίδα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 17:24:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως εμένα μου φαίνεται λίγο απίθανο να έπαιζε το δαιμονισμένο
και να μην ήξερε τι έπαιζε! Εκτός αν ήταν μαστουρομένοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
iasonas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
231 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2003, 17:31:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iasonas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1900 σωστό αυτό που λες, αλλά μπορεί να έλεγαν στο κορίτσι να κάνει κάποια πράγματα χωρίς να της έχουν πει για ποιο λόγο, έτσι το κορίτσι τα έκανε χωρίς να ξέρει ότι ο πόλος που έπαιζε ήταν τέτοιος. Δεν ξέρω μια υπόθεση κάνω.

"Εν οίδα ότι ουδέν οίδα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

omega
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
167 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2003, 10:52:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά μη τρελαθούμε κιόλας.
Απο ότι θυμάμαι και απο μια μικρή έρευνα που έκανα δεν υπάρχουν πληροφορίες ότι η Linda Blair είχε νοσηλευθεί σε νοσοκομείο ή ότι τρελάθηκε.
Η Linda Blair όταν έκανε την ταινία ήταν 13 χρονών και όλα τις φαινόντουσαν αστεία και ποτέ δεν περίμενε ότι ο κόσμος θα επηρεαζόταν τόσο πολύ. Αυτά τα λέει και σε μια συνέντευξη που βρήκα εδώ:http://www.jeanluc.demon.co.uk/articles/dispossessed.htm
Είναι επίσης γεγονός ότι τις σκηνές με το σταυρό όπως και άλλες "δύσκολες" σκηνές τις έκανε σωσίας του κοριτσιού για προφανής λόγους.
Το μόνο μεμπτό σε σχέση με την προσωπική ζωή της είναι ότι τελικά πέρασε απο όλα τα στάδια του Σταρ Συστεμ δηλαδή sex-drugs και όχι rock 'n' roll.
Επίσης η μετέπειτα καριέρα της δεν ήταν ανάλογη της επιτυχίας του Εξορκιστή αν σκεφτούμε ότι τα σημαντικότερα φίλμ στα οποία έπαιξε ήταν: Airport 1975 , Repossessed 1990 (Lesslie Nielsen μια παρωδία του Εξορκιστή) , Scream 1995 του Wes Craven.
Όλες οι υπόλοιπες ταινίες της ήταν ως επι το πλείστον τηλεοπτικές παραγωγές.
Τωρα τελευταία το έχει ρίξει και στις φιλανθρωπίες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iasonas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
231 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 00:13:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iasonas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το διάβασα το άρθρο που μίλαγε για την Linda Blair, σε ευχαριστώ Omega. Ειλικρινά ήξερα ότι όντως το κορίτσι είχε νοσηλευτεί σε κλινική, είμαι σίγουρος ότι το έχω διαβάσει κάπου πολύ παλιά, δεν θυμάμαι όμως που, αλλά με αυτά που λες διαψεύδετε κάτι τέτοιο, τι να πω. Προσοχή τι πέφτει στα χέρια μας και τι διαβάζουμε.

"Εν οίδα ότι ουδέν οίδα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aeriko
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 08:00:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aeriko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα σε ολους, εγω παλι εχω ακουσει οτι κατα την διαρκεια τον γυρισματων το κοριτσακι δεν το αφειναν να δει ουτε καν το προσωπο του στον καθρεφτη.Για να μην τρελαθει αλλα απο οτι εχς διαβασει παραπανω ειδε στο τελοσ ολοι την ταινια και τα εχασε
φιλικα παντα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TRIPIOS
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2003, 18:46:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TRIPIOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΞΟΡΚΙΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ

1.Η ΕΛΕΝ ΜΠΕΡΣΤΙΝ ΔΕΧΤΗΚΕ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΣΤΟΝ ΕΞΟΡΚΙΣΤΗ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΟΙ ΠΑΡΑΓΩΓΟΙ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΝ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ Η ΑΤΑΚΑ ΤΗΣ "ΠΙΣΤΥΕΩ ΣΤΟΝ ΣΑΤΑΝΑ"

2.Η ΣΚΗΝΗ ΠΟΥ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΕΤΑΕΙ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΗΣ ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ ΜΑΚΡΥΑ ΕΙΧΕ ΣΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΤΗΣ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΕΝΑΝ ΜΟΝΙΜΟ ΚΑΙ ΕΠΩΔΥΝΟ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟ ΣΤΗΝ ΣΠΟΝΔΥΛΙΚΗ ΤΗΣ ΣΤΗΛΗ(ΤΑ ΟΥΡΛΙΑΧΤΑ ΤΗΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΚΗΝΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ)

3.Η ΓΥΝΑΙΚΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΣΑΤΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΤΥΧΕΙ ΕΦΑΓΕ ΩΜΑ ΑΥΓΑ-ΗΠΙΕ ΑΡΚΕΤΟ ΑΛΚΟΟΛ-ΚΑΠΝΙΣΕ ΠΟΛΛΑ ΤΣΙΓΑΡΑ-ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΕΝΤΟΛΗ ΤΟΥ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗ ΗΤΑΝ ΔΕΜΕΝΗ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΡΕΚΛΑ(Η ΗΘΟΠΟΙΟΣ ΑΥΤΗ ΜΗΝΥΣΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΣΥΝΟΔΕΥΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ "Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΣΑΤΑΝΑ"

4.ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ Ο ΦΡΙΝΤΚΙΝ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΤΙΣ ΕΠΙΘΥΜΗΤΕΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ ΠΥΡΟΒΟΛΟΥΣΕ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥΣΕ ΤΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΕΝΩ ΧΑΣΤΟΥΚΙΣΕ ΗΘΟΠΟΙΟ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟΝ ΕΞΟΡΓΙΣΕΙ

5.ΣΤΑ ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΠΥ ΣΧΕΤΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΞΟΡΚΙΣΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ 9 ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΩΤΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΕ ΤΟ ΠΛΑΤΟ

ΑΥΤΑ!

PAS MI ELLIN BARBAROSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 10:56:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε παιδια μηπως ολα αυτα ειναι "φημες" που οι παραγωγοι δεν διεψευσαν για προφανεις λογους...?!?!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexeyev1970
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 12:00:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexeyev1970  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ότι η Linda Blair , η μικρή πρωταγωνίστρια πέρασε από όλα τα άσχημα είναι αλήθεια. Δείτε την ταινία Hot pants and Baby dolls και θα καταλάβετε. Μόνο που αν πάτε στο βίντεο κλάμπ θα πρέπει να την αναζητήσετε στα ερωτικά. Πολύ τσόντα μιλάμε. Πάντως η κοπέλα χαίρει άκρας υγείας και επιδίδεται σε φιλανθρωπίες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 11:16:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δείτε την ταινία Hot pants and Baby dolls και θα καταλάβετε. Μόνο που αν πάτε στο βίντεο κλάμπ θα πρέπει να την αναζητήσετε στα ερωτικά. Πολύ τσόντα μιλάμε.

Να υποθεσω οτι την πετυχες "τυχαια"....?!?!?!?!

Στην Αφρικη θα παω με τους MassaiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexeyev1970
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 11:56:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexeyev1970  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπέθεσε ότι θέλεις. Όποιος ψάχνει,βρίσκει.Αλλά μην πιστεύεις πάντα ότι λένε οι Αμερικάνοι. Όλα τα παράξενα εκεί συμβαίνουν?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 13:51:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Episis to koritsi pou protagonistouse otan teleiose tin tenia kai tin ide olokliromeni trelathike kai nosileftike se psixiatriki kliniki.

Φίλε Ιάσωνα,

Αυτό το είχα ακούσει και ‘γω από αρκετά άτομα και ειλικρινά είχα σοκαριστεί.

Πριν από αρκετά χρόνια όμως (πάνω από μια 5ετία) είδα σε μία συνέντευξη την ηθοποιό που έπαιζε το κοριτσάκι να απαντάει γι’ αυτή την «φήμη» όπως είπε χαρακτηριστικά και είπε ότι κάτι τέτοιο δεν συνέβη ποτέ και τρανή απόδειξη (όπως ισχυρίστηκε) ήταν οτι δέχτηκε να «γυρίσει» τον Εξορκιστή Νο.2

Φυσικά δεν έχω ιδέα αν έλεγε την αλήθεια, απλά το αναφέρω επειδή έτυχε να το ακούσω η ίδια.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexeyev1970
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2004, 22:00:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexeyev1970  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάρκετινγκ, μάρκετινγκ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 13:07:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
τρανή απόδειξη (όπως ισχυρίστηκε) ήταν οτι δέχτηκε να «γυρίσει» τον Εξορκιστή Νο.2


Εξορκιστης Νο2................................?!?!?!?!
Αυτο το ακουω πρωτη φορα!!!
Ξερει κανεις κατι για την ταινια...?!?!?!?!?!?!?!?!?!!?!?!?!?!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iasonas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
231 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 14:48:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iasonas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρώτη φορά ακούω για την συνέχεια του Εξορκιστή. Είναι όντως αλήθεια ότι θα υπάρξει και Εξορκιστής Νο2 ή απλά φήμες;
Oneiric1 μήπως θυμάσαι που είχες διαβάσει αυτήν την συνέντευξη; Θα ήθελα πολύ να την διαβάσω.

"Εν οίδα ότι ουδέν οίδα"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2004, 15:29:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στη συνέχεια της ταινίας παίζει και πάλι η Linda Blair, φυσικά σε μεγαλύτερη ηλικία αυτή την φορά. Μένει στην ταράτσα ενός ψιλού κτιρίου και της συμβαίνουν πολλά περίεργα. Αν και την έχω δει πολλά χρόνια και δεν θυμάμαι λεπτομέρειες πρόκειται για μεγάλη «πατάτα»!

Την συνέντευξη την είχα παρακολουθήσει στην τηλεόραση.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexeyev1970
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2004, 00:27:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexeyev1970  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μηνν τρελλαίνεστε. Υπάρχει και νούμερο τρία(3) που είναι από τις πιο απογοητευτικές ταινίες όλων των εποχών. Την είδε ο διάβολος κι αποφάσισε να αλλάξει επάγγελμα.
Δεν έχει ουδεμία σχέση με το αυθεντικό σενάριο παρά μόνο στην ανακάλυψη ξανά ενός περίεργου αγαλματιδίου που φέρει μαγικές δυνάμεις.
Δεν παίζει κανένας από τους original πρωταγωνιστές αλλά ο τίτλος είναι ίδιος κι απαράλλαχτος.
Α, κάπου μπλέκεται κι ένα λυκόσκυλο στην ταινία και γίνεται το έλα να δεις.
Τώρα που θυμήθηκα. Στον αυθεντικό ΕΞΟΡΚΙΣΤΗ , θυμάστε που ο παπάς λέγεται Δημήτρης κι επισκέπτεται τη μάνα του στο διαμέσρισμά της ? Ακούγεται το τραγούδι "ιστορία μου , αμαρτία μου" με τη Ρίτα Σακελλαρίου. Έχει γούστο αν το παίξουμε ανάποδα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 11:23:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στη συνέχεια της ταινίας παίζει και πάλι η Linda Blair, φυσικά σε μεγαλύτερη ηλικία αυτή την φορά. Μένει στην ταράτσα ενός ψιλού κτιρίου και της συμβαίνουν πολλά περίεργα. Αν και την έχω δει πολλά χρόνια και δεν θυμάμαι λεπτομέρειες πρόκειται για μεγάλη «πατάτα»!

Δηλαδη εχει ηδη γυριστει...?!
Προφανως δεν θα ειχε καμια σχεση με την πρωτη ταινια, γι'αυτο και δεν ακουστηκε πολυ!

quote:
Τώρα που θυμήθηκα. Στον αυθεντικό ΕΞΟΡΚΙΣΤΗ , θυμάστε που ο παπάς λέγεται Δημήτρης κι επισκέπτεται τη μάνα του στο διαμέσρισμά της ? Ακούγεται το τραγούδι "ιστορία μου , αμαρτία μου" με τη Ρίτα Σακελλαρίου. Έχει γούστο αν το παίξουμε ανάποδα...

Ναι, θυμαμαι, λεγεται Δημητρης Καρράς, αν δεν κανω λαθος!
Μου εκανε μεγαλη εντυπωση οταν ακουσα τη γυναικα να μιλαει ελληνικα!
Λες να εχει νοηματα απο την αναποδη...?!?!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2004, 12:39:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΛΑ ΟΣΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΤΡΙΚ.Ο ΕΞΟΡΚΙΣΤΗΣ 2 ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΓΥΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΑΙΧΤΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ.ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΚΗΝΕΣ.ΠΡΟΤΑΓΩΝΙΣΤΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΗΛΙΚΙΑ.Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ.ΔΕΝ ΤΗ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΔΕΝ ΘΥΜΑΤΑΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΗ ΥΠΝΩΤΙΖΕΙ ΕΝΑΣ ΨΥΧΙΑΤΡΟΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΙ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ.ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕΡΟΣ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΓΥΡΙΣΜΕΝΗ Η ΤΑΙΝΙΑ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2004, 13:30:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα την ψαξω την ταινια, να τη δω ετσι απο περιεργεια!

"Στην Αφρική θα πάω με τους Massai...!"
http://img.pathfinder.gr/clubs/photos/70380/29.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy