ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ 2012;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 12
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ελεύθερος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


537 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 02:13:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ελεύθερος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Μορφέα,
όπως τα ιερατεία πωλούν ανύπαρκτους θεούς και τα πέρνουν από τον κοσμάκη, το ίδιο κάνουν και ορισμένοι έξυπνοι συγγραφείς. Άκου κούφια γη και ενεργειακά πεδία! ! ! Βρε τους μασκαράδες. Μην τους δίνεις καθόλου σημασία φίλε μου. Καλύτερα ξόδευε τα λεφτά σου στη διασκέδαση, παρά να διαβάζεις τα παραμύθια τους. Είναι μασκαράδες
quote:
Πληροφορίες απο τους Πλειάδιους, απο τους Σείριους και απο άλλους πλανήτες ισχυρίζονται. Λες να είναι όλα ψέματα; Μπορεί...

quote:
Τέλος λέγεται οτι ο Κύριος της Γης, ο Σανάτ Κουμάρα όπως τον έχουν βαφτίσει είναι απο την Αφροδίτη (;)

Άκου πράγματα που γράφουνε Μασκαράδες είναι Μορφέα μου, μασκαράδες

Ελεύθερος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εχετλαίος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


141 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2003, 16:06:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εχετλαίος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΘΕΜΑ......

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1673

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 02:02:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Ελεύθερε, καταρχήν να σου πω οτι τα ενεργειακά πεδία είναι επιστημονικά αποδεκτά και φωτογραφίζονται με την κιρίλιαν φωτογραφική αν την έχεις ακουστά. Κι εσύ ο ίδιος μπορείς να δεις το ενεργειακό σου πεδίο βλέποντας απλά τα χέρια σου γύρω γύρω στο σκοτάδι. Αυτό το λεπτο φως είναι το ενεργειακό σου πεδίο.

Ωστόσο ο πραγματικός λόγος που συνεχίζω αυτό το θέμα είναι επειδή θα ήθελα να σημειώσετε αυτές τις ημερομηνίες που λέγεται απο αυτές θα αρχίσουν οι πρώτες "αλλαγές" μέχρι το 2012. Αυτές οι τρεις ημερομηνίες είναι η αρχή και η αιτία όπως ειπώθηκε απο μια πολύ αξιόπιστη πηγή που δεν θα γίνουν και Ολυμπιακοί αγώνες στην Ελλάδα...

6/6/2004 = 666
15/6/2004 = 666
24/6/2004 = 666

Όσοι δεν πιστεύετε απλά σημειώστε αυτές τις ημερομηνίες και σε 7 μήνες θα είμαστε ακόμα εδώ για να τα πούμε!

ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Akashic
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2003, 12:00:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Akashic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ποίημα "περιμένοντας τους Βάρβαρους" του Καβάφη ταιριάζει απόλυτα με όλη την καταστροφολογία. Είμαστε τόσο απογοητευμένοι με την κατάσταση που επικρατεί που φτάσαμε στο σημείο να πιστεύουμε πως μια καταστροφή θα μας σώσει και την προσδιορίζουμε συνέχεια και συνέχεια πέφτουμε έξω και όταν κάποτε πιθανό να συμβεί, κάποιος θα τύχει να πέσει μέσα και θα τον χρίσουμε προφήτη. Αν δεν δραστηριοποιηθούμε μόνοι μας, ο καθένας ξεχωριστά, κανένας Ολύμπιος και κανένας Νιμπιρού δεν θα μας σώσει.
Λένε ότι το 2012 ένας κομήτης που ήδη βρίσκεται σε πορεία σύγκρουσης με τη Γη, θα πέσει πάνω της αλλά θα επέμβουν οι εξωγήινοι και θα μας σώσουν. Άλλοι λένε ότι τέτοιος κομήτης δεν υπάρχει αλλά είναι κόλπο των εσωγήινων για να μας σώσουν δήθεν και να παρουσιαστούν ως δήθεν εξωγήινοι σωτήρες με τελικό σκοπό να ανέλθουν στην επιφάνεια της Γης και να κυριεύσουν τον πλανήτη. Άλλοι λένε ότι θα γίνει η Δευτέρα Παρουσία. Πόσες Δεύτερες Παρουσίες έχουν γίνει μέχρι τώρα άραγε?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jass
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 23:50:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jass  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
23-12-2012
Απλά είναι τα πράγματα.Η γη και η φύση είναι ζωντανοί οργανισμοί.Σαν τέτοιοι,λειτουργούν στα πλαίσια κανόνων και νόμων που δεν επιτρέπεται να παραβιαστούν και επιτελούν καποια αποστολή.
Ο άνθρωπος κατάφερε το ακατόρθωτο.Κακοποιώντας ασύστολα τη φύση επι σειρά αιώνων την ανάγκασε να αντιδράσει βίαια και αυτή η αντίδραση παραβίασε κανόνες που δεν έπρεπε να παραβιαστούν.Με λίγα λόγια παρασύραμε τη φύση στην πτώση μας.Η πορεία πλέον είναι μη αναστρέψιμη.Η 23-12-2012 είναι η τελευταία μέρα της ζωής στη γη όπως την ξέρουμε.Η φύση θα καταστραφεί και θα αναγεννηθεί με νέα μορφή.Η ζωή θα συνεχιστεί σε άλλο επίπεδο συνειδητότητας,με νέους οργανισμούς και με ελάχιστους από μας που θα καταφέρουν να προσαρμοστούν στα νέα δεδομένα.Το ανθρώπινο είδος είτε μας αρέσει είτε όχι απέτυχε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2003, 02:01:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλωσήρθες Jass και καλησπέρα. Απο που αντλείς ατρές τις πληροφορίες; Εγώ ξέρω για 31 Δεκεμβρίου 2011 οτι θα γίνει οτι λέγεται οτι είναι να γίνει. Πραγματικά πιστεύεις στην καταστροφή της ανθρώπινης φυλής; Σίγουρα λέγονται πολλά και σίγουρα πιστεύω οτι ο άνθρωπος παραβίασε συμπαντικούς νόμους αλλά δεν νομίζω οτι απέτυχε κι όλας.
Νομίζω οτι ήδη η στροφή που έχει κάνει τώρα είναι αρκετά σημαντική ώστε να αποφύγει αυτήν την καταστροφή που πολλοί παλιοί προφήτες όπως ο Νοστράδαμος είχαν προβλέψει.
Πιστεύω οτι κάτι θα γίνει αλλά πραγματικά δεν νομίζω οτι απέτυχε η ανθρωπότητα. Εξάλλου η εποχή του Υδροχόχου είναι η εποχή του φωτός!

ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jass
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2003, 23:04:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jass  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλησπέρα,καλώς σας βρήκα.Λοιπόν,ο άνθρωπος ως σύνολο απέτυχε να κατανοήσει την ύπαρξη της ψυχής που του δίδαξε ο Σωκράτης,και του πνεύματος,που του δίδαξε ο Χριστός
(όχι,δεν δέχομαι την χριστιανική διδασκαλία όπως την έχει διαστρεβλώσει το πανάθλιο ιερατείο).Το αποτέλεσμα είναι αυτό που βλέπουμε.Είμαστε εγκλωβισμένοι στην ύλη ,παντελώς αποπροσανατολισμένοι και σπαταλάμε τη ζωή μας κυνηγώντας λάθος στόχους.Για να μην αναφερθώ στην εκμετάλλευση και την καταστροφή του ίδιου του είδους μας για οικονομικά συμφέροντα μικρών μειοψηφειών.Η φύση όπως την ξέρουμε έχει κλείσει τον κύκλο της.Οι νέοι οργανισμοί,θα ζουν σε διαφορετικό περιβάλλον.(Για παράδειγμα με περισσότερη ηλιακή ακτινοβολία,άλλη σύνθεση της ατμόσφαιρας,κλπ).Πάντως οι άνθρωποι δεν θα εξαφανιστούν.Μερικοί θα συνεχίσουν να ζουν,κάπως διαφορετικοί,προσαρμοσμένοι στα νέα δεδομένα.
Πιστεύω όμως ότι μέχρι τότε θα συμβούν πολλά που θα μας κρατήσουν το ενδιαφέρον.
Καληνύχτα.
Υ.Γ. Αυτά δεν τα έχω κατεβάσει από την γκλάβα μου,αν και ο κοινός νους λέει ότι ο τρόπος ζωής του ανθρώπου δεν έχει μέλλον.
Υπάρχουν και σε βιβλία και σε περιοδικά και στο internet.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 01:54:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα, φίλε μου... Σίγουρα ο άνθρωπος έχει φτάσει στην αποκορύφωση του υλισμού και σίγουρα είναι αποπροσανατολισμένος.Όμως αυτό μου θυμίζει μια παλιά κατάσταση, την εποχή στην οποία η ανθρωπότητα έίχε φτάσει πάλι σε εκείνο το επίπεδο και τότε αυτή η τόσο μεγάλη οντότητα που σήμερα την ξέρουμε σαν Χριστός ήρθε και έδωσε το το χέρι σε όλη την ανθρωπότητα.
Δεν πιστεύω στον Χριστιανισμό αλλά πιστεύω και λατρεύω τον Χριστό. Ωστόσο δεν πιστεύω στην Δευτέρα Παρουσία όπως έχει ερμηνευτεί σήμερα. Δεν πιστεύω οτι ο Χριστό θα εμφανιστεί για δεύτερη φορά. Είμαι υπέρ του Μεσσιανισμού, νομίζω οτι ο Μεσσίας πλέον δεν είναι κανένας άλλος παρά εμείς οι ίδιοι. Αυτό το τεράστιο κίνημα του εσωτερισμού, η τεράστια εξάπλωση της εναλλακτικής ιατρικής, οι ενεργειακές θεραπείες, τα χιλιάδες βιβλία που έχουν εκδωθεί μέχρι τώρα και συνεχίζουν να εκδίδονται και πολλά απο τα οποία επίσης υποστηρίζουν οτι ο άνθρωπος θα περάσει μέσα απο δυσκολίες αλλά τελικά θα την βγάλει ζωντανός, τουλάχιστον η πλειονότητα, κσι σκόμσ το πιο σπυδαίο επίτευγμα (κατά την γνώμη μου) της ανθρωπότητας έγινε στον πόλεμο στο Ιρακ. Ασχέτως που έγινε τόσο μεγάλο κακό, ήταν η πρώτη φορά στην ανθρωπότητα που όλοι οι λαοί του κόσμου ενώθηκαν για ένα κοινό σκοπό. Πιστεύω οτι η εποχή του Υδροχόου θα είναι μια εποχή φωτός, γεμάτη ανάπτυξη και εξέλιξη.


Δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται πάρα πολύ άδικο μετά απο τόσο μεγάλη πνευματική κινητοποίηση να έρθει απλά η καταστροφή.

Εξάλλου τα πάντα ρει είπε ο Ηράκλειτος, τίποτα δεν μένει σταθερό.

ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jass
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 23:32:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jass  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλησπέρα.
Δεν μίλησα για καταστροφή και για δευτέρα παρουσία.Απλά το κλείσιμο ένος κύκλου και το άνοιγμα ενός άλλου.Καλά το είπες τα πάντα ρει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ZIEL23
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2003, 18:44:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ZIEL23  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΕΞΕΤΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΙΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΡΙΣΗ ΝΕΡΟΥ ΘΑ ΤΑΛΑΝΙΖΕΙ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΓΕΝΟΣ ΚΑΙ ΔΕΙ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΑΝΑΤΟΛΗ.ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΑ ΗΝΙΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΠΟΛΥΤΙΜΗΣ ΠΗΓΗΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΓΕΩΓΡΑΦΙΚΗΣ ΤΗΣ ΘΕΣΗΣ ΕΙΝΑΙ Η ΤΟΥΡΚΙΑ.ΕΝΩ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΧΝΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΒΡΑΙΚΗ ΠΑΡΟΙΚΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΑΜΕΡΙΚΗ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΩΣ ΔΙΨΑ ΓΙΑ ΔΥΝΑΜΗ.ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ 2012;

Α-ΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xeirwn
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 17:27:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xeirwn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια και αναφέρεστε όλοι για πιθανό τέλος του κόσμου, γνωρίζετε ότι ο
Ισαάκ Νεύτων προέβλεψε ότι η αποκάλυψη θα συμβεί το 2060 ?

(Ναι! Ήταν και αυτός ένας απο τους μασκαράδες που λένε παραμύθια φίλε Ελεύθερος)
Είχε αποκωδικοποιήσει τη Βίβλο, που όπως πίστευε ο ίδιος περιείχε τους κρυφούς νόμους του Θεού για το σύμπαν.

Τι να πει κανείς???

http://www.focusmag.gr/articles/view-article.rx?oid=8191

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελεύθερος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


537 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2003, 00:47:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ελεύθερος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλοι προσπαθούν να τα πάρουνε. Το θέμα είναι εμείς τι κάνουμε. Θα βάζουμε αυτί στο κάθε τι που θα κατεβάσει η μάπα του κάθε αγύρτη-μασκαρά;
Τέτοιοι παρέλασαν πολλοί μέσα στην ιστορία. Και δυστυχώς τα παραμύθια τους έγιναν πιστευτά, με αποτέλεσμα να αιματοκυληθεί χίλιες φορές η ανθρωπότητα. Τότε δεν μπορούσες ούτε καν να τους αμφισβητήσεις. Στην εποχή μας ευτυχώς δίνουμε κάποια λεφτά ο καθένας για τα βιβλία τους και καθαρίζουμε. Δεν έχουν άλλη απαίτηση.
Γράψε κι εσύ ένα βιβλίο μπορείς Θα τα οικονομήσεις χοντρά. Θελεις να σου προτείνω ένα θέμα; Άρχισε να καταγράφεις τις διδασκαλίες που σου φανερώνει κάθε βράδυ το πνεύμα της Νταϊάνας. Θα ξεκολωθούν οι Εγγλέζοι στο αγόρασε. Αν η δουλειά πάει καλά, συνέχισε με τις περιγραφές που θα σου κάνει για τον απάνω και τον κάτω κόσμο

Ελεύθερος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

coperrolo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


191 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2003, 02:10:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους coperrolo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το 2012 μπορεί να πάρουμε πρωτάθλημα...

.

My Karma ran over your Dogma
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hrismig
Μέλος 2ης Βαθμίδας


325 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2003, 11:21:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hrismig  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το 2012 μπορεί να πάρουμε πρωτάθλημα...

.



Αυτό κι αν θα ήταν ΘΑΥΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andrian
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
63 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2003, 12:54:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andrian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,
-ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ,ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ "ΠΡΩΤΗ ΕΙΚΟΣΑΕΤΙΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΥΔΡΟΧΟΙΚΗΣ ΧΙΛΙΕΤΙΑΣ" ΠΟΤΕ ΕΝΝΟΟΥΜΕ ΧΡΟΛΟΓΙΚΑ? ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΥΣΗ ΤΩΝ ΘΕΩΝ Κ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΕΙ ΕΚΕΙ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΚΑ
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΧΙΛΙΕΤΙΑ..
-ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2879
ΡΙΞΤΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ Κ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ 2012 ΤΕΛΙΚΑ Κ ΤΟ ΣΧΗΜΑ ΔΕΝ ΕΠΑΛΗΘΕΥΕΤΑΙ
-ΟΣΟ ΓΑ ΤΟΝ NIBIRU EXΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ Κ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ,ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΧΕΙ ΖΩΗ Κ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΡΟΓΟΝΟΥΣ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΡΘΟΥΝ ΣΤΗ ΓΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΜΙΓΕΙΣ ΑΠΟΓΟΝΟΥΣ ΤΟΥΣ Κ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΟΥΝ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥΣΞΑΝΑ ΑΛΛΑ Κ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΣΩΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΟΥΣ.
ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Ο ΜΥΘΟΣ Κ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ???????

ΤΕΤΡΑΚΤΥΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gpa
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2003, 22:41:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gpa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΜΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΝΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ. ΟΠΟΙΟΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ 2012. ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΣ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΧΘΕΣ??

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2003, 02:25:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα φίλοι μου,

Φίλε Ελεύθερε, η αλήθεια είναι οτι έχουν υπάρξει πολλοί ψευδοπροφήτες αλλά και πολλοί προφήτες που έχουν προβλέψει πράγματα που έχουν ήδη γίνει (όπως η πτώση των δίδυμων πύργων απο τον Νοστράδαμο) Θέλω να πω όμως οτι δεν πιστεύω σε ψευδοπροφήτες και αληθινούς προφήτες... όλοι είναι αληθινοί, όλοι έχουν πει την αλήθεια. Ωστόσο όμως ο άνθρωπος έχει το μεγαλύτερο χάρισμα, αυτό της ελεύθερης βούλησης και μπορεί να αλλάξει ανά πάσα στιγμή αυτά που επίκειται να γίνουν, να αλλάξει δηλαδή όλο το σενάριο της ερχόμενης ιστορίας.
Κάθε πράξη είναι μια αιτία για ένα αποτέλεσμα, το γνωστό και διάσημο Κάρμα, ή στα ελληνικά ανταποδωτική δικαιοσύνη. Αυτοί οι προφήτες προέβλεψαν γεγονότα που θα ήταν αποτελέσματα των πράξεων που οι άνθρωποι έχουν κάνει στον καιρό τους, γι αυτό εξάλλου οι περισσότερες προφητείες είναι απαισιόφοξες και καταστροφολογικές. Σίγουρα και ο Χείρων μπορεί να γράψει ότι θέλει αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι δεν είναι αλήθεια. Ναι, οτιδήποτε μπορεί να φανταστεί ο άνθρωπος οτι μπορεί να γίνει στο μέλλον μπορεί πράγματι να συμβεί, είναι ένα σενάριο που δεν αποκλείεται.
Παρόλα αυτά υπάρχουν και κάποιες ημερομηνίες οι οποίες είναι σταθμός γιατί είναι μεταβατικές απο μία περίοδο σε μία άλλη και όπως θα ξέρεις όπου υπάρχει μεταβατική περίοδο και αλλαγή, τα πράγματα είναι σκούρα και υπάρχει πόνος τις περισσότερες φορές.

Andrian, η εποχή του υδροχόου απο όσο ξέρω εγώ άρχισε απο το 1931 αλλά επειδή έχω ακούσει κι εγώ για αυτήν την προφητεία αναφέρεται απο την 1/1/2012 μέχρι 31/12/2031.

ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2003, 09:41:36  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
katia symfwnw....

quote:
ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΦΟΒΟΜΑΣΤΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΕΤΑΞΥ 1999 -2000.ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ.ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ.ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙ.


SIMORIL .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NUKE
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2004, 18:28:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NUKE  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΙ ΜΑΓΙΑΣ ΟΥΤΕ ΣΤΙΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΝΟΣΤΡΑΔΑΜΟΥ ΟΥΤΕ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΤΕΤΟΙΟ.ΕΧΩ ΕΠΙΣΗΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟ 2000 ΠΟΥ ΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ, ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΙΓΤΠΤΙΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΤΕΛΕΙΩΝΕ ΤΟ
ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥΣ.ΑΥΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ.ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΤΙ Η ΓΗ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ ΤΟ 3000 ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΟΙ ΑΠΟΓΟΝΟΙ ΜΑΣ ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΜΟΝΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΕΙΔΟΣ ΑΠΕΤΥΧΕ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.

ΥΣ. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ.
ΥΣ2. ΜΗΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΤΟ 2004 ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΥΝΗΜAΑΠΟ ΤΟ 2003?

TSEA

TSEAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2004, 08:03:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΚΑΘΑΡΑ ΥΛΙΣΤΙΚΑ,ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΖΩΑΚΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΚΑΤΣΕ Η ΕΥΦΥΙΑ..ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΓΟΝΟΥΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΖΟΥΣΑΝ ΣΤΙΣ ΣΠΗΛΙΕΣ Α ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΛΑ,ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΠΑΛΛΑΓΗΚΑΜΕ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΖΩΟ ΜΕΑΣ ΜΑΣ..
ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΜΑΣ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΛΑΝΗΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ,ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ..Η ΦΥΣΗ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ Η ΜΕ ΕΜΑΣ Η ΧΩΡΙΣ ΕΜΑΣ..

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2004, 16:23:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΝ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΚΑΘΑΡΑ ΥΛΙΣΤΙΚΑ,ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΖΩΑΚΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΚΑΤΣΕ Η ΕΥΦΥΙΑ..ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΓΟΝΟΥΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΖΟΥΣΑΝ ΣΤΙΣ ΣΠΗΛΙΕΣ Α ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΛΑ,ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΠΑΛΛΑΓΗΚΑΜΕ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΖΩΟ ΜΕΑΣ ΜΑΣ..
ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΜΑΣ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΛΑΝΗΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ,ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ..Η ΦΥΣΗ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ Η ΜΕ ΕΜΑΣ Η ΧΩΡΙΣ ΕΜΑΣ..

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφος



Πολυ σωστος φιλε Beyond.Για αυτο αλλωστε δεν αποκλειω ο θανατος να ειναι το τελος.Διοτι τι σημασια εχει για το συμπαν αν δεν θα υπαρχει viking και BEYOND.Η φυση θα συνεχισει να υπαρχει,η ζωη θα συνεχιζεται,οι απογονοι μας θα παρουν " τα σκηπτρα" και θα συνεχισουν να συμβαλλουν στην εξελιξη της κοινωνιας.Σκεφτειτε λιγο,αυτους που πεθαναν πριν χιλιαδες χρονια.Για το συμπαν τι εχει αλλαξει που δεν υπαρχουν πια,τι νοημα θα ειχε μια ενδεχομενη ανασταση τους ή μετενσαρκωση για το συμπαν μια και ο ρολος(αν μπορουμε να ισχυριστουμε βεβαια οτι εχουν καποιο ρολο) τους ολοκληρωθηκε στην Γη πριν χιλιαδες χρονια;Η ζωη συνεχιστηκε απο τους απογονους τους οι οποιοι συνεχισαν το εργο των προγονων και συνεβαλλαν στην εξελιξη της κοινωνιας.Το ιδιο θα γινει και με μας.Και εμεις καποτε θα αφησουμε αυτην την ζωη και δεν θα ειχε κανενα νοημα οπως το βλεπω εγω μια ενδεχομενη ανασταση
,μια νεα αρχη.

Οι ανθρωποι ανεκαθεν ειχαν την αναγκη να πιστευουν οτι κατι θα συμβει,οτι ο θανατος δεν ειναι το τελος,οτι καποιοι θεοι που βρισκονται σε καποιο αλλο πλανητη θα ερθουν να μας σωσουν κ.λ.π.Τιποτα κακο σε αυτο.Πολυ φοβαμαι κυριοι οτι και το 2030
εδω θα ειμαστε και θα λεμε τα ιδια και καποιοι θα λενε οτι το 2060 θα γινει κατι το τρομερο,οτι το ταδε γεγονος το προεβλεψε ο ταδε προφητης και διαφορα αλλα.

Πιστευω οτι δεν προκειται να γινει τιποτα ουτε το 2012,ουτε το 2060.
(Αμα θελετε βαζουμε και κανενα στοιχηματακι.)
Τα ιδια λεγανε και πριν αιωνες.


Και αν καποτε καταστραφει ενα κομματι της Γης θα ειναι απο κανενα κομητη οπως εγινε πιθανοτατα και επι εποχης δεινοσαυρων,αυτο δεν το αποκλειουν οι επιστημονες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NUKE
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
68 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2004, 14:46:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NUKE  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θεμα δεν ειναι το τι ειμαστε για το συμπαν. Το θεμα είναι το εξερευνήσουμε και να το κατανοήσουμε. Και σε αυτό έχουν συμβάλει όλοι αυτοί που πέθαναν πριν από χιλιάδες ή εκατομμύρια χρόνια.

Το 1999 διάβασα σε ένα περιοδικό ότι το 2012 σύμφωνα με τη ΝΑΣΑ έιναι πολύ πιθανό ένας κομήτης να συγκρουστεί με την Γη. Όμως παρόλα αυτά οι επιστήμονες με τα μέσα που διαθέτουν θα μπορούσαν να ανατηνάξουν τον κομήτη πολύ πριν έρθει. Κάτι σαν το Αρμαγγεδών.
ομως υπάρχει και η περίπτωση να χάσει τη τροχειά που έχει και να μην γίνει όλο αυτό.

TSEAΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

giannnis
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2004, 18:10:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους giannnis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλισπερα παιδεια!ειναι η πρωτη φορα που μπαινω εδο και μολισ εισα το θεμα ειπα να κανω log-in και να πο και εγο την γνωμη μου.
Εγω δεν θελω να αναρωτηθο τι θα συμβει το 2012,αλα για το τι αλλο μπορει να γινει απο ολα αυτα ποθ γινονται σημερα:Οι μεγαλοι κιβερνανε και χρισιμοποιουν εμας τους απο κατω σαν πιονια σε μια παρτιδα σκακι,οι αμερικανοι κανουν πολεμο οποτε και οπου θελουν και τορα σκεφτονται να πανε στην Κινα και στην Ιαπωνια να τουσ παρουν τα χημικα οπλα(φανταστιτε τι εχει να γινει αν δεν βρουν καπια ειρηνικη λυση),οι ανθροποι εχουν χασει αξιες και ιδανικα και για το μονο που ενδιαφερονται ειναι το χρημα.

Ασ μην λεμε λοιπον τη θα γινει το 2012 αλλα για το τη κανουμε εμεις και που εχοθμε καταντισει εμεισ τον τοπο μας.

Αν πιστευουμε σε εικασιες:ο νοστραδαμος ειχε πει οτι ερχεται το τελος και για να παμε πολι παλια οταν γινονταν τα ελευσινια μιστιρια λεγεται οτι λεγοταν ποσ η γη θα καταστραφει οταν θα κατεβει ο αρχοντας της,(σιμφονα με τον χριστιανισμο ο αρχοντας κατεβικε αλλα δεν εγινε τιποτα) περα απο το χριστιανισμο δεν ξερο εγο προσοπικα πιοσ ειναι ο αρχοντας.
Πιστευο ποσ ολα αυτα ειναι ικασιες ποθ αποσκοπουν σε κατι που δεν ειμαι σε τηεσι να κσερο ή προφιτιες αλλον θρισκιων που μερικοι τισ κανουν γνοστες με σκοπο να αμφισβιτιθει ο χριστιανισμος και η κιριαρχεια του χριστου συμφονα με τον χριστιανισμο.

Ευχαριστο!!!

mbhd65ru78y9hΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

adrogan
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 13:01:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους adrogan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
xairetw olh thn parea.
mexri twra paratirisa oti oloi milate gia mia sinteleia toy kosmoy to 2012. gia thn ypothesi afti sas lew oti mexri exthes kai ego den to pisteva. gia aftoys omws pou pisteyoyn ston ellhniko leksarithmo toys lew afto :
Α ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΔΩΔΕΚΑ 2169 <<<<ΠΙΘΑΝΟΝ ΤΟ "Α" ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΡΙΛΙΟΣ Η' ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ>>>>
ΤΡΙΤΟΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ 2169


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chaos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
62 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2004, 15:05:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chaos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας , πραγματικά και γω έχω προβληματιστεί με το 2012 . Πρόσφατα διάβασα ένα βιβλίο αναφερόμενο στην ομάδα Ε που λέι οτι το 2012 θα έρθουν οι Ε , αλλά πραφματικά ποιός ξέρει ..;Επίσης έχω ακούσει κάτι με τους λεξαρίθμους , που αν γράψεις η διέλευση των εψιλον συμπίπτει με το 2012. Ακόμα έχω ακούσει ότι τα μέντιουμ δε μπορούν να δούν μετά από αυτή την ημερομηνία (αν έχουμε ένα ας μας βοηθήσει).Τέλος το ημερολόγιο των Μάγια....(που δεν έχω να πω κάτι για αυτό ,καθώς δεν ξέρω και πολλά).Συνοψίζοντας δεν έχουμε παρά να αναμονούμε .....το..........

Πίστευε και μη , ερεύνα !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ksenitia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Spain
328 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 04:22:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ksenitia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kalhspera se oloys sas, apo thn Ispania!
Diabazontas sxetika me to 8ema, brhka se ena site sto internet to e3hs :
"Παραλίγο πρόσκρουση αστεροειδή στο Βόρειο Ημισφαίριο.

Αστρονόμοι παραλίγο να καλέσουν τον αμερικανό πρόεδρο Τζορτζ Μπους για να του ζητήσουν να προειδοποιήσει τον πλανήτη για επικείμενη πρόσκρουση αστεροειδή σε διάστημα λίγων ημερών. Το αντικείμενο, όμως, με την ονομασία 2004 AS1 προσπέρασε τη Γη σε απόσταση 12 εκατομμυρίων χιλιομέτρων.

Στις 13 Ιανουαρίου η επιστημονική κοινότητα ενημερώθηκε για έναν αστεροειδή, διαμέτρου 30 μέτρων, που είχε μόλις εντοπιστεί από τα δίδυμα αυτοματοποιημένα τηλεσκόπια Linear στο Νέο Μεξικό με πιθανότητα 25% να προσκρούσει στο Βόρειο Ημισφαίριο.

Το Κέντρο Πλανητοειδών στη Μασαχουσέτη, αρμόδιο να επικυρώνει τέτοιες παρατηρήσεις, δημοσίευσε ανακοίνωση στο δικτυακό του τόπο, με την οποία ζητούσε στοιχεία από οποιονδήποτε αστρονόμο είχε τη δυνατότητα να παρατηρήσει το σώμα.

Ένας ερευνητής απάντησε ότι η λαμπρότητα του 2004 AS1 επρόκειτο να αυξηθεί κατά 4 φορές σε διάστημα μίας ημέρας. Αυτό αποτελούσε ένδειξη ότι ο αστεροειδής πλησίαζε πολύ γρήγορα.

Η αγωνία κορυφώθηκε όταν ο Στίβεν Τσέσλεϊ, ερευνητής του Εργαστηρίου Αεριώθησης (JPL) της NASA, ανακοίνωσε ότι υπήρχε πιθανότητα 25% ο 2004 AS1 να προσκρούσει στο Βόρειο Ημισφαίριο τις επόμενες ημέρες.

Τελικά, ένας ερασιτέχνης αστρονόμος κατάφερε να κοιτάξει σε ένα κομμάτι ουρανού καθαρό από σύννεφα, για να διαπιστώσει ότι ο αστεροειδής δεν ήταν ορατός σε τροχιά πρόσκρουσης.

Μετέπειτα παρατηρήσεις έδειξαν ότι ο αστεροειδής είχε διάμετρο 500 μέτρα, και όχι 30, και πλησίασε στη Γη σε απόσταση περίπου 32 φορές όσο η απόσταση Γης-Σελήνης."

Ki egw, mias kai exw katamperdeytei, kanw thn e3hs erwthsh :
Mhpws telika, opws kapoioi eipate oti to 2012 twn Magias sympiptei me to grhgoriano 2003, mhpws, lew, htan telika aytos o asteroeidhs poy htan na sygkroystei me to boreio hmisfairio, alla telika "thn ekane" pros allh katey8ynsh????
Pantws, ontws, polloi eipan gia 1999, 2000, 2001, 2003, kai emeis akomh edw. To oti 8a ginei, 8a ginei. Pote omws.... Ante na 3emperdeyoyme dhladh. Na mhn mas trwei kai to agxos... swstos??? Kai gia na milhsw sobara, den m aresei ka8oloy h symperifora ths nasa, poy prospa8ei na kryftei pisw apo to daxtyolo ths. Ti poio dikaio, na gnwrizame oloi mas thn poreia toy kosmoy, gia na laboyme kai ta metra mas, re aderfe....
Kai kati akomh :
Edw sthn Ispania lene synexws oti o planhths x poy entopisthke apo toys episthmones, einai enantia toy planhth mas, kai oti h anakalypsh toy odhghse th nasa se synexeis prospa8eies na dhmioyrghsei "opla" apo leiser gia tyxon e3ontwsh. Ola ayta poly episthmonikhs fantasias moy fainontai, alla, an to skeftoyme kalytera, kai h alh8eia telika moiazei polles fores me "tainia".
Ante kai kati teleytaio :
Edw miloyn gia mia allagh ths troxias ths Afrodiths, poy 8a perasei apo thn ey8eia Gh-Hlios, kai 8a ginei stis 6/6/2004 orath, san mia koykida mayrh sthn epifaneia toy Hlioy. To opoio epishs diastayrwsa kai se ena site sto internet. Les loipon, Morfea, na einai h hmeromhnia poy eleges???

quote:
Ωστόσο ο πραγματικός λόγος που συνεχίζω αυτό το θέμα είναι επειδή θα ήθελα να σημειώσετε αυτές τις ημερομηνίες που λέγεται απο αυτές θα αρχίσουν οι πρώτες "αλλαγές" μέχρι το 2012. Αυτές οι τρεις ημερομηνίες είναι η αρχή και η αιτία όπως ειπώθηκε απο μια πολύ αξιόπιστη πηγή που δεν θα γίνουν και Ολυμπιακοί αγώνες στην Ελλάδα...

6/6/2004 = 666
15/6/2004 = 666
24/6/2004 = 666



Telika polla eipa, elpizw na mhn sas aposyntonisa....

edw ksenitiaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2004, 14:34:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΠΛΕΟΝ ΟΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΕΦΤΑΣΑΝ...

ΣΕ 5 ΜΕΡΕΣ ΕΧΟΥΜΕ **** 6/6/2004 = 666 **** ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ Μορφέας....

quote:
Αυτές οι τρεις ημερομηνίες είναι η αρχή και η αιτία όπως ειπώθηκε απο μια πολύ αξιόπιστη πηγή που δεν θα γίνουν και Ολυμπιακοί αγώνες στην Ελλάδα...

6/6/2004 = 666
15/6/2004 = 666
24/6/2004 = 666

Όσοι δεν πιστεύετε απλά σημειώστε αυτές τις ημερομηνίες και σε 7 μήνες θα είμαστε ακόμα εδώ για να τα πούμε!


ΑΝΑΜΕΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ....
ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ...
ΕΙΝΑΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΣΗΜΑΔΙΑΚΕΣ....

ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Infected Mushrooms
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2004, 04:25:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Infected Mushrooms  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
?
......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2004, 08:34:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΩΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟ 666 ΑΠΟ ΤΟ 6/6/2004 ?

Ήρθα, είδα, νίκησα, είπε ο στρατηγός. Ανέβηκες, ξεκίνησες, έφτασες! ώρα να κατεβείς! λέει ο φιλόσοφοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2004, 10:26:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ beyond ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ Μορφέα 6/6/2004 = 6/6/2+4=6 ->666 !!!!!!

ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΩΣ ΗΔΗ ΜΑΣ ΕΜΕΙΝΑΝ 4 ΜΕΡΕΣ ΦΙΛΕ Μορφέα ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ......

Ο ΦΙΛΟΣ gpa ΑΝΑΦΕΡΕΙ...

quote:
ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΜΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΝΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ. ΟΠΟΙΟΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ 2012. ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΣ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΧΘΕΣ??

ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ gpa.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΓΕΜΙΣΕΙ ΜΕ ΠΑΡΑ-ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 12 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy