ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ 2012;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 12
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Centarius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2005, 17:30:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Centarius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Είμαι η Bizarre και όχι ο!


Sorry.....απο εδώ και στο εξής θα ξέρω.....
Όσο για το ερώτημά σου πιστεύω τα κείμενα του element είναι ενδιαφέροντα καλό θα ήταν να μας έλεγε και απο πού άντλησε τις πηγές του.....άν θέλει... όσο για άλλη προφητεία άν θυμάμαι καλά υπάρχει και στην αρχαία Ελλάδα και στην Αίγυπτο....τα είχα διαβάσει πριν αρκετό καιρό και το μόνο που θυμάμαι είναι ορισμένα αποσπάσματα πχ για τους έλληνες ότι το 2012 (το οποίο έτος βγαίνει σύμφωνα απο τους υπολογισμούς και τις ημερομηνίες που γράφτηκε το αρχαίο κείμενο) και λέει ότι θα έρθουν οι πρόγονοι μας απο τον ουρανό και θα μας βοηθήσουν την ύστατη στιγμη φέρνοντας και πάλι τα μεγαλεία(πνευματικά) πίσω σε αυτούς που τους ανήκουν....
Στους Αιγύπτιους λέει ότι ο θεος του φωτός θα δώσει μάχη με με αυτόν του σκότους και η μάχη θα διαδραματιστεί στα ουράνια και μετά την νίκη του θεού του φωτός θα υποδείξει στους εναπομείναντες της φυλής των Αιγυπτίων που και πως θα χτίσουν την Πυραμίδα για τον καινούργιο φαραώ που θα έρθει στην γή....Μπαρούφες η όχι 7 χρόνια έμειναν το μόνο που θα αλλάξει πιστεύω είναι η τιμή του πετρελαίου προς τα πάνω...άν έχει μείνει καθόλου...
Αυτά θυμάμαι, για τυχών λανθασμένα στοιχεία ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων αλλά δεν μου είναι διαθέσιμο το βιβλίο απο το οποίο άντλησα τα παραπάνω!

ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΔΙΟΣ
ΙΕΡΟΥ ΦΩΤΟΣ
ΕΞ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑΣ ΚΙΝΗΣΑΣΕΣ
ΔΥΟ ΤΕ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΓΑΛΑΞΙΑΣ
ΑΠΟΙΚHΣΑΣΕΣ
ΖΗΝ ΔΙΑΔΩΣΑΣΕΣ
ΕΙΣ ΓΑΙΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΣΕΣ
ΔΙΑ ΤΑΞΕΩΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΙΝ
ΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΘΑΡΣΙΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2005, 17:45:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία, μου αρέσει. Το 2012 θα πω λοιπόν στην φίλη μου που μου ζήτησε να ορίσω ημερομηνία για γάμο.
Μήπως έχει κανείς και την ακριβή ημέρα πρόχειρη;

Edited by - meΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Centarius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2005, 17:55:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Centarius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το καλύτερο πιστεύω είναι όταν θα σου ζητήσει να ορίσεις ημερομηνία είναι να της πείς ότι όρισες.......32 του μήνα παντρεύεστε.....καλά στέφανα...

ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΔΙΟΣ
ΙΕΡΟΥ ΦΩΤΟΣ
ΕΞ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑΣ ΚΙΝΗΣΑΣΕΣ
ΔΥΟ ΤΕ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΓΑΛΑΞΙΑΣ
ΑΠΟΙΚHΣΑΣΕΣ
ΖΗΝ ΔΙΑΔΩΣΑΣΕΣ
ΕΙΣ ΓΑΙΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΣΕΣ
ΔΙΑ ΤΑΞΕΩΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΙΝ
ΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΘΑΡΣΙΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2005, 18:01:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως έχει κανείς και την ακριβή ημέρα πρόχειρη;


23/12/2012

και ειναι κυριακη η ωρα ειναι λιγο βαρβαρη 04.00

αντε βρε καλα στεφανα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

element
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2005, 20:49:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους element  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
είναι σχεδόν ατελείωτος ο κατάλογος,
ένα απλό ψάξιμο στο google φανερώνει αρκετά,
δυο απο τα πιο καλα :


www.ascension2000.com
www.diagnosis2012.co.uk


/server srv.irc.gr
/join #2012Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2005, 23:33:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Centarius, την προφητεία των Ελλήνων δεν την ήξερα.
Των Αιγυπτίων όμως ναί.

quote:
Μήπως έχει κανείς και την ακριβή ημέρα πρόχειρη;


23/12/2012

και ειναι κυριακη η ωρα ειναι λιγο βαρβαρη 04.00


Μάλλον δεν θα φάμε γαλοπούλα τότε εκείνα τα Χριστούγεννα!

quote:
Ωραία, μου αρέσει. Το 2012 θα πω λοιπόν στην φίλη μου που μου ζήτησε να ορίσω ημερομηνία για γάμο.

Μάλλον θα σου πεί να παντρευτείτε το συντομότερο!
Με το καλό πάντως!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 02:58:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας... αυτό το τόπικ, δεν ήξερα οτι συνεχίζει να υπάρχει και έπεσα τελείως τυχαία απάνω του. Χαίρομαι όμως για να πω οτι από τότε που έγραψα αυτό το θέμα μέχρι σήμερα, περίπου δυο χρόνια, πολλά΄πράγματα άλλαξαν.
Πιστεύω οτι όλες οι προφητείες είναι αναληθή, και οι καταστροφολογίες έχουν έναν πολύ σημαντικό στόχο, την υποδούλωση της ανθρωπότητας στον φόβο.
Σήμερα μπορώ να πω οτι είμαι πεπεισμένος για αυτό και θα έλεγα οτι όπου ακούει κανείς προφητείες και καταστροφολογίες, θα πρέπει να τρέχει μακριά. Δεν ξέρω τι θα γίνει το 2012 ή αν θα γίνει οτιδήποτε, αλλά το σίγουρο είναι οτι δεν θα έπρεπε και να μας ενδιαφέρει. Θα πρέπει να ζούμε το τώρα μας για να μην χάσουμε το μέλλον.

Ευχαριστώ πολύ

ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Centarius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 16:02:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Centarius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θα πρέπει να ζούμε το τώρα μας για να μην χάσουμε το μέλλον.

ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΔΙΟΣ
ΙΕΡΟΥ ΦΩΤΟΣ
ΕΞ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑΣ ΚΙΝΗΣΑΣΕΣ
ΔΥΟ ΤΕ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΓΑΛΑΞΙΑΣ
ΑΠΟΙΚHΣΑΣΕΣ
ΖΗΝ ΔΙΑΔΩΣΑΣΕΣ
ΕΙΣ ΓΑΙΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΣΕΣ
ΔΙΑ ΤΑΞΕΩΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΙΝ
ΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΘΑΡΣΙΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 18:06:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sorry, είχα φύγει με άδεια.
Ευχαριστώ ρε παιδιά, αλλά να το αποφύγω θέλω. Καμιά συντέλεια σε πιο κοντινή ημερομηνία, δεν παίζει;
Centarius, το 32 του μήνα το δοκίμασα ήδη, αλλά δεν πιάνει
Έπεσα σε τσακάλι βλέπεις

Edited by - meΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 22:40:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοίταξε να παντρευτείς, φίλε μου, πρίν το 2012 γιατί τότε 8α έρθει ο Αντίχριστος, οι εξωγήινοι κτλ κτλ...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2005, 02:57:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας,

Centarius, αυτήν την επίκληση την άκουσα από κάποιον που παρακολουθεί τα σεμινάρια του Μπεξή.

Στεμίξ, μέχρι τώρα η πιο κοντινή ημερομηνία είναι το 2012 και σθγά σιγά άρχισαν να κυκλοφορούν κι άλλες ημερομηνίες στην πιάτσα, όπως το 2021 και το 2025 σύμφωνα με το Ο Καιρός Γαρ Εγγύς του Λιακόπουλου. Αν θες όμως πιο νωρίς φτιάξε κι εσύ μια ημερομηνία κι άρχισε να το λες από δω κι απο κει

Ευχαριστώ

ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2005, 10:19:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μορφέας σωστός

Edited by - meΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2005, 02:10:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΟΡΦΕΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ....
ΑΠΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ (ΔΕΝ ΔΥΝΑΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ....)
Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΛΛΑΞΕ....

ΕΓΙΝΕ 2099 ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ (Η ΚΥΡΑ ΚΑΤΙΝΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΜΠΑΚΑΛΙ....)

ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ....

ΑΛΛΑΖΕΙ Ο ΤΙΤΛΟΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ...

"ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ 2099 ?????"

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2005, 22:45:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

οταν περασει η χρονια που λενε και δεν γινει τιποτα τοτε θα αρχισουν να μεταφερουν την ημερομηνια σε καποιο κοντινο μελλον

το προβλημα με τα ατομα αυτα ειναι οτι δεν εχουναξιολογη προσοπικη ζωη
ειναι υπανθρωποι που στο μονο που ελπιζουν ειναι να βγει καποια προφητια

ατομα που δεν εχουν γνωρισει τι ειναι σεβασμος τι ειναι αγαπη προς τον πλησιον ατομα αρρωστα ψυχοπαθη τρομολαγνα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 04:04:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα αναφέρω κάποιες ημερομηνίες στις οποίες είχε προβλεφθεί η καταστροφή η άλλα ανατρεπτικά γεγονότα του πλανήτη και ο ερχομός του αντίχριστου,
1/1/1884 λόγω άφιξης κομήτη
20/5/1920 άγνωστος λόγος
6/6/1950 λόγω 666 γέννηση του Αντίχριστου
21/5/1962 γέννηση του παγκόσμιου διδασκάλου
Μάιος 1995 Εξωγήινες επεμβάσεις από τον Σύριο με προσγειώσεις ΑΤΙΑ θα ανατρέψουν το κατεστημένο και θα φέρουν την Νέα Εποχή στις τέχνες, στις επιστήμες και στο πνευματικό κομάτι του ατόμου
6/6/1996 γέννηση του Αντίχριστου
1/1/2000 η καταστροφή της Γης, Δευτέρα παρουσία
1/1/2001 τα ίδια με τα παραπάνω
1/2/2002 αλλάζουν οι πόλοι της Γης με αποτέλεσμα τρομερές καταστροφές ανά όλο τον κόσμο κ.ο.κ.

Αυτό σημαίνει καταστροφολογία...

Ευχαριστώ!

ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morpheaus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2005, 13:44:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheaus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους
Δεν ξέρω αν όντως γινει κάποια καταστροφή το 2012,
αλλα θέλω να προσθέσω κάτι σε αυτό που είπαι ο φίλος gigenis απο ότι ξέρω το τέλος του κόσμου θα έρθει στις 22/12/2012, σύμφωνα με το ημερολόγιο των Μάγια.
Ένα επιπλέον σενάριο που έχω ακούσει είναι οτι το 2012 η γη θα περάσει απο κάποιο είδος σκόνης του διαστήματος και ο ήλιος θα εκπέμπει ακτίνες Χ και θα πεθάνουν όλοι και οι φίλοι μας οι αμερικάνοι θα επιλέξουν έναν εκλεκτο τον οποίο θα πάρουν μαζί τους στον αστερισμο του Ωρίωνα, δεν θυμάμαι ακριβώς σε ποιον πλανητη.
τα σενάρια είναι πολλά τα γεγονότα πολύ λίγα.

Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντοσ και οδηγός του μέλοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2005, 02:01:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα συνονόματε,
Πιστεύω ότι όλη αυτή η καταστροφολογία έχει ένα πολύ βαθύ σκοπό και μάλιστα είναι επιτηδευμένη. ΄Ξέρουμε οτι η ανθρώπινη σκέψη είναι πάρα πολύ δυνατή, τόσο δυνατή ώστε μπορεί ακόμα και να υλοποιήσει. Δημιουργώντας λοιπόν μια τέτοια συλλογική σκεπτομορφή η οποία τρέφεται από το αίσθημα του φόβου όλο και περισσότερων ανθρώπων του τι θα γίνει το 2012 η την κάθε ημερομηνία που κυκλοφορεί, αυτή η σεκπτομορφή πραγματικά προσπαθεί να κάνει πραγματικότητα όλη αυτήν την καταστροφή πάση θυσία. Για αυτό λοιπόν η καταστροφολογία πρέπει απαραιτήτως να αντιμετωπίζεται με αισιοδοξία.

Και να σου πω και κάτι στο κάτω κάτω, δεν βλέπεις πόσες καταστρφοές γίνονται κάθε μέρα; Τι άλλο περισσότερο να γίνει;
Όσο για τους Αμερικανούς πιστεύω από την απληστία τους για το ποιός θα είναι ο εκλεκτός, θα κατηγορήσουν ο ένας τον άλλον για τρομοκρατία και θα αλληλοσκοτωθούν. Οπότε δεν θα γλιτώσει κανείς άμα γίνει η καταστροφή.

Ευχαριστώ

ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morpheaus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2005, 16:00:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheaus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφνώ με αυτό που λές και θέλω να σου πω πως αφου ούτε οι ίδιοι δεν είναι σίγουροι φτιάχνου διάφορα σενάρια.
το πρώτο που ξέρω είναι για το ημερολόγιο των Μάγια, οτι και καλά αφου το ημερολόγιο των Μάγια τελειώνει κάπου στις 22/12/2012
τότε είναι και το τέλος του κόσμου.
Ας μήν ξεχνάμε οτι και στις μέρες μας υπάρχει μια θρησκεία (δεν θυμάμαι ποια ακριβώς) που διαιρεί την αιωνιότητα σε κάποια μεγάλα διαστήματα και μετα απο αυτό έρχεται το τέλος του κάσμου. Και μετά ο κόσμος ξαναφτιάχνεται απο την αρχή.
Κάποια άλλη θεωρία που έχω ακούσει είναι οτι οι εξωγήίνοι που δεν είναι εξωγήίνοι αλλα εμείς απο το μέλλον. Εχουν έρθεί εδώ στην εποχή μας και ταξιδεύουν μέχρι και στην αρχαιότητα για να ανακαλύπσουν κάποιο φάρμακο για μία ασθένεια που έχουν.
Πως απεκατησαν αυτή την ασθένεια?
Το 2012 το ηλιακό μας σύστημα πέρασε απο κάποιο είδος αστρικής σκόνης και ο ήλιος μας εκπεμπε περίσοτερες ακτίνες Χ, έτσι το DNA τους μεταλάχθηκε απο δίκλονω σε τρίκλονω με αποτέλεσμα να αποκτήσουν κάποια νευρική πάθηση.
Τώρα λένε οτι ταξιδεύουν απο το μέλον και κάθε εννέα χρονια πραγματοποιούν μια συνθήκη με τα μεγάλα κράτη (Αμερική) αυτη η συνθήκη τους δίνει το δικαίωμα να κάνουν κάποιες απαγωγές για να κάνουν πειράματα για να βρούν την θεραπεία που θέλουν.
Λένε πως η τελευταία συνθήκη θα πραγματοποιήθεί στις 22/12/2012
και μετα απο αυτό θα έρθει το τέλος.
Οι μεγάλες κυβερνήσεις ενημερωμένες για το τι πρόκειται να γίνει έχουν φτιάξει κάποια καταφύγια απο τα οποία θα προστατευτούν απο την ακτινοβωλία του ηλίου και μετα εχουν κάποια επανδρωμένα σκάφη ωστε να μπορέσουν να φύγουν και να πανε στο αστερισμο της Ανδρομέδας σε εναν πλάνητη που ουτε καν θυμάμαι και εκει ανέρχεται και ο εκλεκτός που ανέφερε σε προηγούμενο μηνυμά μου οτι δηλαδή θα επιλέξουν εναν, δύο, πέντε , δέκα και εγω δεν ξέρω πόσους και θα τους πάρουν μαζί τους ωστε να συνεχιστεί το ανθρώπινο είδος με δίκλωνω DNA.

Αυτά απο εμένα είμαι σίγουρος πως μέχρι το 2012 θα έχουν βγεί και άλλες θεωρίες, το μόνο σίγουρο είναι οτι η ζωή συνεχίζεται
οτι και να σημαίνει αυτο.
Συγνωμη αν υπάρχουν ορθογραφικά αλλα επειδή βιάζομαι και γραφω και λίγο γρήγορα καταλαβαίνεται...


Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντοσ και οδηγός του μέλοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SoSaT
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
106 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2005, 20:57:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SoSaT  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στις 7 Ιουλίου του 1986 μέσα σε ένα μεταχειρισμένο φωτοτυπικό μηχάνημα ΙΒΜ, που αγόρασε ένας υπάλληλος της αεροπορικής εταιρείας Boeing, βρέθηκε, υποτίθεται τυχαία, ένα πολύ ενδιαφέρον έγγραφο. Αν και μια άλλη εκδοχή υποστηρίζει πως το έγγραφο αυτό βρισκόταν στην κατοχή των αμερικανικών μυστικών υπηρεσιών από το 1969, στο ίδιο έγγραφο δίνεται ως ημερομηνία σύνταξής του το έτος 1979. Υποτίθεται ότι περιγράφει μια πολιτική που άρχισε να επιβάλλεται από τα μέσα της δεκαετίας του 50, και ο «Αθόρυβος Πόλεμος» στον οποίο αναφέρεται υποτίθεται ότι κηρύχθηκε από τη διεθνή συνομωσία κατά τη διάρκεια μιας συνάντησης που πραγματοποιήθηκε το 1954 (έτος ίδρυσης της Λέσχης Μπίλντεμπεργκ).
Οι συντάκτες του το χαρακτηρίζουν σαν ένα «εισαγωγικό εγχειρίδιο προγραμματισμού» και δίνει τις κατευθυντήριες γραμμές για τον έλεγχο των μαζών, της πολιτικής και της οικονομίας. Σε γενικές γραμμές, το έγγραφο «Σιωπηλά Όπλα για Αθόρυβους Πολέμους», μοιάζει με κωδικοποιημένο κείμενο που παρουσιάζει τον οικονομικοπολιτικό έλεγχο της κοινωνίας με όρους που σχετίζονται με την τεχνολογία και την ηλεκτρονική.
Η φύση των όπλων που χρησιμοποιεί η παγκόσμια συνωμοτική ελίτ αναλύεται στο έγγραφο στο κεφάλαιο Περιγραφική Εισαγωγή του Σιωπηλού Όπλου: «Το όπλο αυτό πυροδοτεί καταστάσεις αντί για σφαίρες. Χρησιμοποιεί ως μέσο προώθησης την επεξεργασία πληροφοριών αντί για την χημική αντίδραση (έκρηξη). Η πυροδότησή του προέρχεται από στοιχεία πληροφοριών από ένα κομπιούτερ, αντί για κόκκους πυρίτιδας από ένα όπλο. Το χειρίζεται ένας προγραμματιστής Η/Υ αντί για κάποιο δεινό σκοπευτή. Βρίσκεται κάτω από τις διαταγές ενός μεγιστάνα του τραπεζιτικού συστήματος αντί για ένα στρατηγό. Το κοινό δεν μπορεί να αντιληφθεί πλήρως αυτό το όπλο και συνεπώς δεν μπορεί να πιστέψει ότι δέχεται επίθεση από ένα τέτοιο όπλο και έχει υποταχθεί σε αυτό.»
Στη συνέχεια το έγγραφο μας πληροφορεί ότι η παγκόσμια συνωμοτική ελίτ αποφάσισε να υιοθετήσει τη μαθηματική θεωρία του ελέγχου του συγκλονισμού που χρησιμοποιείται στην αεροναυπηγική, για να δοκιμαστούν οι αντοχές ενός αεροσκάφους και να την εφαρμόσει στην οικονομική και κοινωνική μηχανική:
«Με τη χρήση αυτής της μεθόδου ελέγχου του συγκλονισμού της ατράκτου ενός αεροπλάνου στην οικονομική μηχανική, συγκλονίζονται οι τιμές των εμπορευμάτων και παρακολουθούνται οι αντιδράσεις του καταναλωτικού κοινού. Οι αντηχήσεις που προκύπτουν από τον οικονομικό συγκλονισμό ερμηνεύονται θεωρητικά από κομπιούτερ και ανακαλύπτεται η ψυχοοικονομική δομή της οικονομίας. Είναι με αυτή τη μέθοδο που ανακαλύπτονται οι μερικές διαφοροποιήσεις και οι μήτρες διαφοράς που καθορίζουν ένα νοικοκυριό και κάνουν δυνατή την αξιολόγησή του ως μια οικονομική βιομηχανία (διάχυτη καταναλωτική δομή).
Τότε, η αντίδραση του νοικοκυριού αυτού σε μελλοντικούς συγκλονισμούς μπορεί να προβλεφθεί και να ρυθμιστεί και η κοινωνία ολόκληρη να γίνει ένα καλορυθμισμένο ζώο με τα ηνία της υπό τον έλεγχο ενός υπερσύγχρονου κομπιούτερ που θα ρυθμίζει την κοινωνική ενέργεια με ένα λογιστικό σύστημα».

Ένα άλλο κεφάλαιο που αναφέρεται ως Έλεγχος Οικονομικού Συγκλονισμού μας γνωστοποιεί ότι:
"Οι οικονομικοί μηχανικοί πέτυχαν τα ίδια αποτελέσματα μελετώντας τη συμπεριφορά της οικονομίας και των καταναλωτών, επιλέγοντας προσεκτικά ένα κύριο προϊόν όπως το βοδινό, ο καφές, η βενζίνη ή η ζάχαρη και προκαλώντας μετά μια ξαφνική αλλαγή ή συγκλονισμό στην τιμή ή τη διαθεσιμότητά του, κλονίζοντας έτσι τον προϋπολογισμό των πάντων και εκτρέποντας τις αγοραστικές τους συνήθειες. Μετά παρατηρούν τα κύματα συγκλονισμού που ακολουθούν, παρακολουθώντας τις αλλαγές στην πρόθεση, στις τιμές και τις πωλήσεις αυτού και άλλων αγαθών. Αντικείμενο αυτών των μελετών είναι η απόκτηση τεχνογνωσίας, ώστε να τεθεί η παγκόσμια οικονομία σε μια προβλέψιμη κατάσταση κίνησης ή αλλαγής."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Σπαρτιάτης
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 22:48:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σπαρτιάτης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μορφέας έγραψε....

quote:

Ωστόσο ο πραγματικός λόγος που συνεχίζω αυτό το θέμα είναι επειδή θα ήθελα να σημειώσετε αυτές τις ημερομηνίες που λέγεται απο αυτές θα αρχίσουν οι πρώτες "αλλαγές" μέχρι το 2012. Αυτές οι τρεις ημερομηνίες είναι η αρχή και η αιτία όπως ειπώθηκε απο μια πολύ αξιόπιστη πηγή που δεν θα γίνουν και Ολυμπιακοί αγώνες στην Ελλάδα...

6/6/2004 = 666
15/6/2004 = 666
24/6/2004 = 666



Τελικά γίνανε οι Ολυμπιακοί αγώνες ή οχι Είχα πάει για ραδίκια και γρούβες και δε πήρα χαμπάρι.....

Ω ξείν, αγγέλειν Λακεδαιμονίοις, ότι τήδε κοίμεθα, τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι


Edited by - Σπαρτιάτης on 03/10/2005 23:02:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aenaoss
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2005, 22:13:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aenaoss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το 2012 απλώς θα αλλάξει η παλμοδόνησή μας και θα ανέβουμε σε άλλο συνειδησιακό επίπεδο... Η ανθρωπότητα θα πάψει να υπάρχει με τον τρόπο που υπάρχει σήμερα αλλά θα είναι ένα βήμα κοντύτερα στη Θεία Ουσία...
ή απλώς θα έρθει ένας κομήτης αφού το ημερολόγιο των Μάγια λήγει στις 24 ΔΕκ,2012...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2005, 02:42:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμμμμ, ό,τι και να γίνει, γίνει δεν γίνει θα είμαστε εδώ, μιας και μιλάμε για πολύ κοντινά χρόνια. Βέβαια από την άλλη υπάρχει και το βιβλίο η Κοιλάδα των Ρόδω που τραβάει μακριά λίγο την βαλίτσα και μιλάει για το 4000 κάτι.

Φίλε Σπαρτιάτη, πράγματι όι ημερομηνίες ήταν αυτές και πράγματι και η πηγή μέχρι τότε ήταν πολύ αξιόπιστη, αλλά οι ολυμπιακοί αγώνες έγιναν και μάλιστα είχαν πολύ επιτυχία προς πληροφόρησην.

Ευχαριστώ

ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YMDK21
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 10:19:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους YMDK21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας παιδιά κι από μένα..

Έχει διαβάσει κανείς σας το βιβλίο του Ντέιβιντ Άικ "Το μυστικό όλων των εποχών";

Το διάβασα πρόσφατα.. κι όλα σχεδόν όσα διάβασα εδώ στο τοπικ σας, αναφέρονται μέσα...

Α! Επι τη ευκαιρία.. όσον αφορά την συγκεκριμένη ημερομηνία για το 2012.. Γράφει μέσα πως είναι 12/12/2012.. (αντί για 22 ή 24/12/2012)

Τα σχόλια, δικά σας..
Τα δικά μου επι του θέματος, είναι πως δεν ξέρω τι να πιστέψω.. που είναι η αλήθεια και που το ψέμα.. Απλά ακούω, διαβάζω & μαθαίνω χωρίς να υιοθετώ κάτι συγκεκριμένο..

φιλικά, ymdk21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 11:47:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα Υμοκ και καλώς ήρθες...

Ναι έχω διαβάσει το βιβλίο του Ντέιβιντ Άικ. Η αλήθεια είναι οτι είναι συγκλονιστικό αλλά παρόλα αυτά είμαι πολύ επιφυλακτικός ως προς το τι είναι αλήθεια, τι είναι υπερβολή και τι είναι φαντασία.

Από τη μία πραγματικά συνδέει τα πάντα, από την άλλη όμως καταρρίπτει τα πάντα, κατηγορεί την Θεοσοφική εταιρία, τον Άγιο Γερμανό, αρνείται την ύπαρξη του Χριστού και οποιυδήποτε διδασκάλου, ό,τι είναι καλό το παρουσιάζει σαν κακό, οπότε επιφυλάσσομαι ιδιαίτερα ως προς την πργματική αξία των όσων γράφει.

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 11:57:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δέν απορρίπτει μόνο τον Χριστό αλλά πολλά ακόμα πρόσωπα για τα οποία έχουμε ακόμα και αποδείξεις οτι είναι ιστορικά. Αποδίδει όλη την ιστορία ορθά-κοφτά σε μιά ερπετοσυνωμοσία. Μιά συνομωσία παγκόσμιας μορφής με πολλά παρακλάδια που διευθύνεται απο ανθρώπους - ερπετά.
Είναι πειστικός έχει και αποδείξεις και επιχειρήματα, αλλά πολλά απο αυτά που λέει κυριολεκτικά δέν στέκουν.

http://www.seasite.niu.edu/Indonesian/Indonesian_Elections/Indo-pemilu99/21.jpg
"Non, nisi parento, vincitur"
ΒΑΚΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YMDK21
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 13:26:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους YMDK21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αλήθεια είναι πως με χάλασε στο κομμάτι των θρησκειών περισσότερο..
Όχι γι'αυτά που έγραψε, αλλά για το γεγονός ότι πήρε θέση δίνοντας διάφορους χαρακτηρισμούς και έχοντας ένα ειρωνικό ύφος, αντί απλώς να σταθεί ουδέτερος.

Θέλω να πω, με έκανε να νιώσω, σαν να προσπαθούσε να μου αλλάξει την γνώμη κυρίως, αντι απλά να παραμείνει μόνο στο να μοιραστεί τις γνώσεις του..

Γενικά πάντως σαν βιβλίο το βρήκα πολύ καλό..
Αντιμετώπισα μια δυσκολία στα κομμάτια που αναφέρει διάφορα γεγονότα από την παγκόσμια ιστορία, μιας και οι γνώσεις μου είναι ελάχιστες γύρω από αυτήν..

Αλλά ας μην ξεφεύγω από το θέμα μας.. που είναι το 2012..

Γράφει ακόμα μέσα στο βιβλίο του, όσον αφορά το 2012, ότι η γη εκείνη την ημέρα, θα σταματήσει να περιστρέφεται γύρω από το εαυτό της.. για κάποιες ώρες.. και μετά θα ξεκινήσει να περιστρέφεται αντίθετα απ'ότι σήμερα..!! (έτσι κατάλαβα όπως το διάβασα.. παρακαλώ, διορθώστε με αν κάνω λάθος)

Είναι δυνατόν να συμβεί κάτι τέτοιο;; στέκει επιστημονικά;; Αν υποθετικά σταματούσε να γυρνάει και μετά ξεκίναγε αντίθετη στροφή, τι θα συνέβαινε;; Ποιά θα είναι τα αποτελέσματα;;;

φιλικά
ymdk21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 15:17:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είναι δυνατόν να συμβεί κάτι τέτοιο;; στέκει επιστημονικά;; Αν υποθετικά σταματούσε να γυρνάει και μετά ξεκίναγε αντίθετη στροφή, τι θα συνέβαινε;; Ποιά θα είναι τα αποτελέσματα;;;

Αυτό το στηρίζει σε επιστημονικές εξηγήσεις βάση του μαγνητικού πεδίου της γής που περιστρέφεται γύρω απο τον ήλιο, και βάση της κοσμικής ακτινοβολίας που εκπέμπει ο ήλιος (θεωρίες Κοκερέλ κτλπ.). Δίνει νούμερα και τιμές στα μετρητικά του μεγέθη.
Αλλά μάλλον πέφτει λίγο έξω

http://www.seasite.niu.edu/Indonesian/Indonesian_Elections/Indo-pemilu99/21.jpg
"Non, nisi parento, vincitur"
ΒΑΚΩΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nikostheater
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
332 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 15:21:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikostheater  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομιζω καπου διαβασα οτι ειναι πιθανον..ειχε γινει και παλιοτερα κατι αναλογο,ειχαν αλλαξει οι πολοι!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GDS1
Πλήρες Μέλος


937 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 15:45:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GDS1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
νομίζω ότι η αναστροφή των πόλων είναι διαφορετική από την αντίθετη περιστροφή το πρώτο είναι ο νότος γίνεται βορράς και ο βοράς νότος ενώ το άλλο η κίνηση πχ από ανατολικά στα δυτικά γίνεται από δυτικά σε ανατολικά.

Κάπου διάβασα ότι ήδη οι πόλοι έχουν αρχίσει και μετακινούνται


Το χρήμα δεν είναι το παν στην ζωή, η αγάπη είναι. Ευτύχως αγαπάω το χρήμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YMDK21
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 17:47:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους YMDK21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άραγε τι επιπτώσεις να έχει αυτή η μεταβολή κινήσεως της γης (από ανατολικά στα δυτικά σε... δυτικά στα ανατολικά) πάνω στην ανθρώπινη ζωή.. αλλά και σε κάθε ζωντανό οργανισμό;
Τι θα βιώσουμε;; θα αφανιστούμε; τι θα συμβεί;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 12 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1560059
Maintained by Digital Alchemy