ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΑΣΑΡΚΕΣ ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kitty
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 20:56:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kitty  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ...ΒΑΡΕΘΗΚΑ..

ΚΑΝΤΕ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΔΑΙΜΟΝΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ

ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΦΙΛΕ....ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΠΕΝΤΑΛΦΕΣ...ΣΕΒΑΣΤΕΙΤΕ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΑΥΤΑ....

***Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kitty
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 20:59:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kitty  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ...ΒΑΡΕΘΗΚΑ..

ΚΑΝΤΕ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΔΑΙΜΟΝΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ

ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΦΙΛΕ....ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΠΕΝΤΑΛΦΕΣ...ΣΕΒΑΣΤΕΙΤΕ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΑΥΤΑ....

***Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kitty
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 21:04:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kitty  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΟΡΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΣΤΕΛΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΤΑΓΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...

***Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Duke Nukem
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 22:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Duke Nukem  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]

ΚΑΤΑΡΧΗΝ, ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΙΡΙΖΕΤΑΙ ΤΟ TOPIC ΜΟΥ!!!
ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ:[b]ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΙΠΒΘΕΙ ΣΤΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ!!...

ΑΓΑΠΗΤΗ ΚΙΤΤΥ,
ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΜΕΝΗ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ...
Η ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ "ΘΕΟΠΝΕΥΣΤΟ" ΒΙΒΛΙΟ!!! ΔΟΘΗΚΕ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟ ΣΕ ΕΝΑΝ ΘΝΗΤΟ!!!
1)ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ 'ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗ ΤΟΥ CHRIS CARTER'
2)ΤΟ ΝΕΚΡΟΝΟΜΙΚΟΝ, ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΡΑΦΤΕΙ ΑΠΟ (ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΘΕΟΛΟΓΙΑΣ) ΨΥΧΟΛΟΓΟ, WICCA, ΜΥΣΤΙΚΗΣΤΗ!!!
3)ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΕΑΝ ΑΚΟΥΣΟΥΜΑΙ ΤΗΝ ΕΝΤΟΛΗ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ "ΠΙΣΤΕΥΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΕΡΕΥΝΑΣ" ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΣΑΤΑΝΑ!!!
4)Ο ΜΕΓΑΛΟΔΥΝΑΜΟΣ ΘΕΟΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΣΤΟΥΣ 12 (ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΠΙΣΤΟ) ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΕΝΤΟΛΗ "ΕΡΕΥΝΑ ΤΑΣ ΓΡΑΦΑΣ" ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΑΣΑΡΚΕΣ ΟΝΤΩΤΗΤΕΣ!!! ΟΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΚΡΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΙΘΕΙΣ!!! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΠΕΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΘΥΜΗΘΕΙΣ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΠΡΙΝ ΕΘΙΣΤΕΙΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΣΟΥ ΤΑΖΟΥΝ ΤΑ ΔΑΙΜΟΝΙΑ, ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙΣ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 22:52:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΠΑΣΧΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΟ ΤΑΦΟ, ΙΑ ΑΛΛΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ,ΤΟ ΑΓΙΟ ΦΩΣ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΙΕΡΕΑ!!!
ΟΠΟΤΕ ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΜΕΡΙΚΟΙ ΓΙΑ ΝΕΟΓΝΩΣΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΙΝΔΟΥΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ????????????????????????? ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑΟΥΣ ΣΟΛΩΜΟΝΤΑ (ΕΚΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΚΛΑΙΝΕ ΟΙ ΒΡΩΜΟΕΒΡΑΙΟΙ ΠΟΥ ΣΤΑΥΡΩΣΑΝ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ!!!)

Δεν νομίζω ότι η διδασκαλία του Χριστού ήταν πως μόνο η χριστιανική θρησκεία είναι σωστή ή κατι τέτοιο, προς Θεού! Αυτά δεν θα τα έλεγε ποτέ κάποιος θεικός μύστης, μόνο ΑΙΡΕΤΙΚΟΙ λένε "αυτή είναι η αλήθεια και καμμία άλλη, πάει και τελείωσε!"! Αυτό στο υπογράφω! Δηλαδή μόνο ο Ιησούς Χριστός υπήρξε, ο Βούδας, ο Μωάμεθ κλπ. πληβείοι ήταν?
Αν δεν γεννιόσουνα χριστιανή και δεν βαφτιζόσουνα πριν αρθρώσεις τις πρώτες σου λέξεις έτσι, δεν θα έλεγες τα ίδια τώρα!

quote:
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑΟΥΣ ΣΟΛΩΜΟΝΤΑ (ΕΚΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΚΛΑΙΝΕ ΟΙ ΒΡΩΜΟΕΒΡΑΙΟΙ ΠΟΥ ΣΤΑΥΡΩΣΑΝ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ!!!)

ΑΥΤΟ δεν τολμώ να το σχολιάσω! Συγχίζομαι και μόνο που το βλέπω!
Μα είναι δυνατόν??? Επικαλούμαι τον Κέλσο (και πολλούς-πολλούς άλλους φυσικά) να ρίξει ένα βλέφαρο, θαρρώ θα συμφωνούσε μαζί μου!

Σημείωση: Τα μπουρδολολογικά ατελείωτα κατεβατά κάποιον ειδημόνων, όπως τα ονόμασες νωρίτερα, εμένα με έχουν βοηθήσει ανεκτίμητα πολλές φορές! Όταν κάποιος θέλει να μοιραστεί απλόχερα και ανιδιοτελώς μαζί σου κάτι που απέκτησε με κόπους, θυσίες και πολύ χρόνο, δεν του δαγκώνουμε το χέρι!

Από τις σοφότερες κουβέντες του Αινστάιν ήταν η ακόλουθη:
"Experience is knowledge. All else is information!"

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 23:02:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ...ΒΑΡΕΘΗΚΑ..

ΚΑΝΤΕ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΔΑΙΜΟΝΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ

ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΦΙΛΕ....ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΠΕΝΤΑΛΦΕΣ...ΣΕΒΑΣΤΕΙΤΕ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΑΥΤΑ....

***


i pentalfa den einai satanistiko simbolo para mono an antistafei , einai pare3igimeno simbolo(opos kai o agilotos staros)
i kanoniki pentalfa einai simbolo san to stauro kai an den kano la8os prepei na exei sxesi me to xristianismo kai na exei xrisimopoii8ei sto parel8on(prin bgoun oi protoi satanistes na tin antistrepsoun kai na tin kanoun simbolo tou satana)



I Stand Alone


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kitty
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 02:03:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kitty  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
hello again....

ΘΕΛΩ ΑΠΛΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΧΟΛΟΣΚΑΣΩ...

SAY WHATEVER U WANT...!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΙΔΙΚΑ ΕΣΥ YHVH.

Ε, ΔΕΝ ΘΑ ΨΑΞΩ ΚΑΙ ΨΙΛΟΥΣ ΣΤΑ ΑΧΥΡΑ...

***Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 04:55:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη kitty

Θα ήθελα να παραθέσω την άποψη μου και πάντα με αγάπη και χωρίς κριτική διάθεση.
Εχω δεί ανθρώπους οι οποίοι συχνά εχουν δεχτεί μεταφυσική επίθεση με το χ ή ψ τρόπο.
Εχω δεί περιπτώσεις πιτσιρικάδων οι οποίοι τελετούργησαν με κάποια "Σολομωνική" του εμπορίου και κοιμόταν στην βεράντα χεσμένοι επι μία εβδομάδα.

Ηρθαν 4 Ορθόδοξοι ιερείς να αγιάσουν μετά το χώρο και να τελέσουν ευχέλαιο και μόνο ο τελευταίος, ένας σεβάσμιος γέροντας τα κατάφερε (γιατί οι πρώτοι 3 τρείς είχαν την κοιλιά έτοιμη για υπέρηχο και την τσέπη γεμάτη απο προηγούμενα ευχέλαια).
Ενας λευκός μυημένος θα έκανε το ίδιο πράγμα με τους παραπάνω ιερείς και το κυριότερο ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ.

Ο άγιος άνθρωπος αγιάζει όποιας θρησκείας και να είναι και όπως ο άγιος πατέρας που ανοίγει την πόρτα του πανάγιου τάφου και βγαίνει με φώς έτσι και πρίν μία εβδομάδα έδειξε σε όλα τα κανάλια έναν ασκητή Ινδό ο οποίος έχει σύμφωνα με μαρτυρίες 66 χρόνια να φάει και τα τελευταία 10 χρόνια παρακολουθείται καθημερινά απο επιστήμονες.

Η Αγία Τερέζα ζούσε επί 12 χρόνια με μία όστια την ημέρα (μετάληψη των καθολικών) η οποία είναι σαν μικρο πατατάκι. Ο γνωστός Ινδός γιόγκι Παραμαχάνσα Γιογκανάντα πέθανε το 1985 και ιατροδικαστές και νεκροτόμοι τράβαγαν τα μαλλιά τους καθώς το σώμα του άν και τάφηκε μετά απο 25 ημέρες μύριζε τριαντάφυλλα και δεν έδειξε σημάδια σήψης όπως ο δικός μας άγιος Σπυρίδωνας.

Ολες οι θρησκείες έχουν άγιους που έκαναν θαύματα απλά θέλει ψάξιμο για να το διαπιστώσεις και χωρίς φανατισμο ή προκατάληψη. Ο πάνσοφος δημιουργός έφτιαξε πανίδα και χλωρίδα παντού και όχι μόνο στις χριστιανικές χώρες. Ο Θεός είναι παντού και για όλους, όχι για αυτούς που κρεμάνε ένα σταυρό στο στήθος και τιτλοφορούνται "Χριστιανοί" και πηγαίνουν στην εκκλησία κάθε Πάσχα και χριστούγεννα και η ζωή τους είναι βουτηγμένη μέσα στην αμαρτία και το ψέμα.

Ακούγεσαι (δεν ισχυρίζομαι ότι είσαι)σαν φανατισμένη και με εκατοντάδες προκαταλήψεις και ειλικρινά θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχεις διαβάσει την Αγία Γραφή ή βασίζεσαι ως πρός τις πεποιθήσεις σου σε γνώμες τυχαρπαστων και άσχετων με το θέμα.

Αν την έχεις διαβάσει τότε σίγουρα θα εχεις ακούσει για το τι κόπηκε στη σύνοδο της Λαοδικείας εκατοντάδες χρονια πρίν και ποιά ευαγγέλια αφορίστηκαν για να έχει ο κόσμος τον φόβο της κόλασης και να πληρώνει τους φόρους στον Αυτοκράτορα to 553 μ.Χ. Ιδού και το link απο το Πανεπιστήμιο του Fordham το οποίο δεν ειναι το μόνο, υπάρχουν ιστορικά αρχεία http://www.fordham.edu/halsall/basis/const2.htm. Αρχικά μπείτε στο http://www.fordham.edu και στη συνέχεια γεμίστε το πεδίο του search με την φράση Fifth Ecumenical Council και θα δείτε εκεί τι κόπηκε σε αυτη την Οικουμενική Σύνοδο και τι αναθεματίστηκε.

Οσο για την πεντάλφα εμένα προσωπικά με έχει σώσει αρκετές φορές καθώς είναι το καλύτερο αντίδοτο για τα πονηρά πνεύματα και τα άτακτα στοιχειακά, σε κάποια φάση Αστρικής προβολής επικαλέστηκα τον Ιησού ο οποίος ήρθε φωτοβόλος και με μεγαλοπρέπεια αλλά τα κόκκινα μάτια του και η μπλαζέ έξφραση του τον πρόδωσαν καθώς δεν ήταν αυτός.

Με την σχεδίαση αυτού του ιερού συμβόλου στο Αστρικό πεδίο έφυγε με μάυρα φτερά.
Την επόμενη φορά ήμουν πιό τυχερός και την παραμέρισε γιατί απλά ήταν αυτός και το θείο φώς του πλημμύρισε την ψυχή μου.

Για όσους γνωρίζουν την τέχνη της Αστρικής προβολής είναι εύκολο να επικληθούν σε οποιαδήποτε οντότητα στο Αστρικό μέχρι και αρχαίες Ελληνικές Θεότητες.

Εάν δεν το ξέρεις η Αστρική προβολή είναι ο συνειδητός διαχωρισμός ψυχής και σώματος όπου εισέρχεσαι ουσιαστικά στο Αστρικό πεδίο, την χώρα των ονείρων όχι ασυνείδητα βλέποντας το σαν σε βίντεο όπως τα περισσότερα όνειρα, αλλά πολύ πιό καθαρά σαν διαυγές όνειρο στο οποίο κινείσαι μέσα με απόλυτη συνειδητότητα σαν να βρίσκεσαι εδώ κάτω.
Εκει λοιπόν μπορείς να τα δείς όλα και νά μαθεις απο πρώτο χέρι τι είναι σωστό ή όχι γιατί εάν πάω στον σεβάσμιο ιερέα της ενορίας μου θα μου δώσει χαρτί για το Δρομοκαίτιο ή θα μου πείς είδες Δαιμόνιο τέκνο μου κτλ καθώς αυτή η γνώση δεν διδάσκεται στη θεολογική σχολή του σήμερα (χιλιάδες χρόνια πρίν σε όλες όμως) και ότι δεν γνωρίζουμε συνηθως το καταδικαζουμε, έτσι δεν είναι????

Η πεντάλφα είναι ιερό σύμβολο με την κορυφή πρός τα πάνω και αυτό το ξέρουν και αρκετοί δικοί μας ιερείς. Η κορυφή είναι το Πνεύμα και οι υπόλοιπες γωνίες ειναι το Νερό,ο Αέρας, η Γή και η Φωτιά που συμβολίζουν την ύλη. Αντεστραμμένη λοιπόν η πεντάλφα με τις δύο κορυφές πρός τα πάνω συμβολίζει την επικράτηση της ύλης έναντι του πνεύματος , αυτό που επιζητά και ο μέσος σατανιστής να φάει, να πιεί, να χει καλό αμάξι, φράγκα και γκόμενες και γενικά υλικά αγαθά και δεν τον πολυενδιαφέρει ή άνοδος του πνεύματος του, φυσικά όλα αυτά θα τα πληρώσει μέχρι τελευταίας δεκάρας.

Οταν όμως οι διάφοροι δημοσιογραφίσκοι δεν είχαν υλικό τότε που ανακαλύφτηκε η σπηλιά των Κατσούλα - Δημητροκάλη κτλ πήραν και αυτοί σπρέυ, έβαψαν διάφορες πεντάλφες με ορθό τρόπο οι ηλίθιοι κιόλας στις σπηλιές για να βγάλουν θέμα, και στη συνέχεια πέταξαν και διάφορα κέρινα κουκλάκια με καρφίτσες και τα βγαλαν στην τηλεόραση κοροιδεύοντας τον κόσμο.

Τότε κόντευα να κλάψω απ το γέλιο βλέποντας αντικείμενα Αφρικανικής Βουντού (κουκλάκια κτλ) μαζί με πεντάλφα (σύμβολο θεουργίας για Λευκά μυητικά τάγματα Δυτικού τύπου όπως Ροδόσταυροι,Γνωστικοί,Χρυσαυγίτες κτλ). Αλλά είναι φυσικό αυτό, όταν υπάρχει άγνοια όλα γίνονται, εάν δεν υπήρχε το μικροσκόπιο θα καίγονταν στην πυρά όσοι ίσχυρίζονταν ότι υπάρχουν μικρόβια και ιοι.

Εγώ προσωπικά λατρεύω τη διδασκαλία του Χριστού αλλά ανθίσταμαι σθεναρά σε έννοιες όπως η προκατάληψη,ο ρατσισμός,η χειραγωγία,το δόγμα,ο προσηλυτισμός,η απόρριψη χωρίς εξέταση,η υιοθέτηση απόψεων με τυφλή πίστη και ο θρησκευτικός φανατισμός που εμπίπτει στην άγνοια.

Οσο για τον μηχανισμό των θαυμάτων προτείνω σε όλους το κορυφαίο βιβλίο της Dion Fortune "Πρακτικός Εσωτερισμός" η οποία πέρα απο κορυφαία εσωτερίστρια και επαγγελματίας ψυχοθεραπεύτρια ήταν και Χριστιανή με την πλήρη έννοια του όρου.

Νομίζω καλή μου φίλη ότι πρέπει να διευρύνεις τις γνωσεις σου σε θρησκευτικά και εσωτερικα θέματα εάν θέλεις να σταθείς αξιοπρεπώς και να συλλαμβάνεις τις λεπτές πτυχές νοημάτων στις συζητήσεις αυτού του forum ειδάλλως η εκτόξευση μύδρων δεν ωφελεί σε τίποτα αλλά ούτε και η αντιπαράθεση. Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια. Πάντοτε με αγάπη και χωρίς κριτική διάθεση.

May the light be our guide

Edited by - Yngwie on 13/12/2003 05:14:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kitty
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 13:27:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kitty  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ Yngwie,

ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΓΕΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.....ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ, ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΕΙΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗ!!!!

ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ, ΕΧΕΙΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΟ ΥΦΟΣ ΣΤΗΝ ΓΡΑΦΗ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ....ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟΥ ΑΝΑΓΝΩΣΤΗ....

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΕΞΕΠΛΗΞΕΣ...ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΦΑΝΑΤΙΣΜΕΝΗ..ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΜΕΣΑ ΑΠ'ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ.
ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟ....

ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΣΤΟΝ ΕΠΙΛΟΓΟ, ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΜΒΑΙΝΩ ΣΤΟ FORUM ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ ΚΑΙ ΓΙΝΟΜΑΙ ΡΟΜΠΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ, ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΣΑΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΕΙΔΗΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) ΚΑΙ ΜΕ ΘΕΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΟΥ(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΘΕΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΚΟΥΚΛΑΡΑ??????????????????(ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΤΩ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ...ΑΠΛΑ ΚΑΝΩ ΧΙΟΥΜΟΡ, ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ???).

ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΒΙΒΛΙΑ ΠΕΡΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΑΣΤΡΙΚΩΝ ΠΕΔΙΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟΥ. ΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΜΕΝΑ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΣΤΟΝ ΘΕΟ?

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ Η ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΟΝΕΙΡΟ??? Ή ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥ ΕΞΩ ΑΠΟ ΔΩ?

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕΣ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΥΛΙΚΑ ΑΓΑΘΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ, ΟΠΩΣ Π.Χ. Η ΑΓΙΑ ΤΕΡΕΖΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ, ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΑΓΙΑΖΕΙ (ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ) ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠ'ΤΟ ΣΕ ΠΟΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΑΝΗΚΕΙ. Π.Χ. ΕΝΑΣ ΤΑΛΙΜΠΑΝ ΠΟΡΩΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ''ΘΕΟ'' ΤΟΥ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΕΙ ΤΗΝ ΒΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΗΓΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΑΜΑΡΤΙΑ, ΑΛΛΑ ΕΝΑΣ ΚΑΘΟΛΙΚΟΣ Ή ΕΝΑΣ ΙΝΔΟΥΙΣΤΗΣ ΠΟΥ ΖΕΙ ΕΝΑΡΕΤΑ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ (ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥ ΤΟ ΥΠΑΓΟΡΕΥΕΙ Η ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΣ) ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ.
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΓΙΟ ΦΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΚΛΟΝΗΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ. Ο ΧΡΙΣΤΟΣ Ή Ο ΘΕΟΣ ΑΓΑΠΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΑΝΗΚΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΑΜΑΡΤΑΝΟΥΝ. ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ. ΕΜΕΙΣ ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΤΥΧΕΡΟΙ ΓΙΑΤΙ Η ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΟΝΟΜΙΟΥΧΟΙ ΔΗΛΑΔΗ. ΑΣΧΕΤΑ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΤΟ 1/3 ΑΠΟ ΜΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ(ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ, ΟΛΟΙ ΑΜΑΡΤΑΝΟΥΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΛΗΝ ΕΛΑΧΙΣΤΩΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΩΝ). ΤΟ ΟΤΙ ΑΜΑΡΤΑΝΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΕΣ, ΜΑΥΡΕΣ ΚΑΙ ΛΕΥΚΕΣ. ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΙ ΛΕΩ????
Ή ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΑΝ Η ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ Ή ΟΧΙ?? Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΗΡΘΕ, ΔΙΔΑΞΕ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ. ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟ ΣΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ.

ΑΠΛΗ ΛΟΓΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΖΩ. Ο ΕΞΩ ΑΠΟ ΔΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΤΡΟΠΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΕΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ(ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΕΙ) ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΛΥΘΟΥΝ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΔΟΘΟΥΝ ΟΤΑΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ(Η ΟΠΟΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΑΡΓΕΙ) ΚΑΙ ΘΑ ΚΡΙΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ(ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΜΑΖΙ ΜΑΣ............).

ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΙΣ ΘΕΩΡΙΕΣ ΠΕΡΙ ΜΑΣΩΝΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ, ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΚΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΝΗΜΑΤΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ ΚΑΙ ''ΒΟΗΘΟΥΝ'' ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΤΟ 666 ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΣΠΑΖΕΣΑΙ.........??????????

ΚΑΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΡΑΤΣΙΣΜΟ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ, ΡΑΤΣΙΣΤΡΙΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΑ ΠΟΤΕ, ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΕΒΡΑΙΟΥΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΖΗΤΟΥΣΑΜΕ ΠΕΡΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ. ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΩΝΕΥΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ(ΛΟΓΩ ΠΟΛΕΜΩΝ) ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ...

ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΤΑΣΗ ΝΑ ΠΑΡΕΡΜΗΝΕΥΕΤΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΕΣΤΕ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΡΑ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ. ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΡΩΤΑΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΑΡΛΕΚΙΝ.

ΑΓΑΠΗΤΕ Yngwie, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΙ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ, ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΔΙΑΚΑΤΕΧΕΙ Η ΑΓΝΟΙΑ ΚΑΙ Η ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΗ ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΗ......

***

Edited by - kitty on 13/12/2003 13:37:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 19:01:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΓΑΠΗΤΕ Yngwie,
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΕΞΕΠΛΗΞΕΣ...ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΦΑΝΑΤΙΣΜΕΝΗ..ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΜΕΣΑ ΑΠ'ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ.
ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟ....

ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΘΕΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΚΟΥΚΛΑΡΑ??????????????????(ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΤΩ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ...ΑΠΛΑ ΚΑΝΩ ΧΙΟΥΜΟΡ, ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ???).

ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΒΙΒΛΙΑ ΠΕΡΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΑΣΤΡΙΚΩΝ ΠΕΔΙΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟΥ. ΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΜΕΝΑ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΣΤΟΝ ΘΕΟ?

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΓΙΟ ΦΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΚΛΟΝΗΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ. Ο ΧΡΙΣΤΟΣ Ή Ο ΘΕΟΣ ΑΓΑΠΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΑΝΗΚΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΑΜΑΡΤΑΝΟΥΝ. ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ. ΕΜΕΙΣ ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΤΥΧΕΡΟΙ ΓΙΑΤΙ Η ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΟΝΟΜΙΟΥΧΟΙ ΔΗΛΑΔΗ. ΑΣΧΕΤΑ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΤΟ 1/3 ΑΠΟ ΜΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ(ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ, ΟΛΟΙ ΑΜΑΡΤΑΝΟΥΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΛΗΝ ΕΛΑΧΙΣΤΩΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΩΝ). ΤΟ ΟΤΙ ΑΜΑΡΤΑΝΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΕΣ, ΜΑΥΡΕΣ ΚΑΙ ΛΕΥΚΕΣ. ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΙ ΛΕΩ????
Ή ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΑΝ Η ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ Ή ΟΧΙ?? Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΗΡΘΕ, ΔΙΔΑΞΕ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ. ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟ ΣΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ.

ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΟΙ (βρωμο)ΕΒΡΑΙΟΙ, ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΚΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΝΗΜΑΤΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ ΚΑΙ ''ΒΟΗΘΟΥΝ'' ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΤΟ 666 ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΣΠΑΖΕΣΑΙ.........??????????

ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΤΑΣΗ ΝΑ ΠΑΡΕΡΜΗΝΕΥΕΤΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΕΣΤΕ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΡΑ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ. ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΡΩΤΑΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΑΡΛΕΚΙΝ.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ, ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΔΙΑΚΑΤΕΧΕΙ Η ΑΓΝΟΙΑ ΚΑΙ Η ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΗ ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΗ......
([ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΤΩ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ...(Φαντάσου και να ήθελε!)])



***

Edited by - kitty on 13/12/2003 13:37:53



-
--
---
(Αν μιλήσω, θα με πουν και κακό από πάνω!)
----
-----

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Duke Nukem
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 23:27:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Duke Nukem  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1)ΑΓΑΠΗΤΗ KITTY,
ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΚΡΙΘΕΙΣ!!!
ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΘΕΣΗ, ΕΝΩ ΕΑΝ "ΠΑΡΕΡΜΗΝΕΥΣΟΥΜΕ" ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΕΙΣ, ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΦΑΣΗ, ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ "ΚΑΛΗΦΘΕΙΣ"
2) ΕΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΕΝΤΑΛΦΕΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΓΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΠΝΕΥΜΑΤΑ, ΤΟΤΕ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΛΑΘΟΣ FORUM, ΝΟΜΙΖΩ??? ΕΠΙΣΗΣ, ΤΟ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ Η ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣ ΕΣΥ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΤΟΜΟ!!!

3)ΤΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ ΤΟΥ ΜΑΡΚΟΥ ΛΕΕΙ: "ΠΙΣΤΕΥΕ ΚΑΙ ΜΗ ΕΡΕΥΝΑΣ!!..."(ΠΟΥ ΣΗΜΕΝΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ)
ΕΝΩ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ ΛΕΕΙ:"ΠΙΣΤΕΥΕ ΚΑΙ ΜΗ, ΕΡΕΥΝΑ"(ΠΟΥ ΣΗΜΕΝΕΙ 'ΠΙΣΤΟΙ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΟΙ ΕΡΕΥΝΑΤΕ')
ΧΑΡΤΑΚΤΗΡΙΣΤΗΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΦΡΑΣΗ, ΕΡΕΥΝΑ ΤΑΣ ΓΡΑΦΑΣ... ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2003, 03:49:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΦΙΛΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ,ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΤΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΓΓΕΛΩΝ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΑΠΟ Π,Ρ,Σ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΣΕ ΗΛ;ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΓΚΗ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kitty
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2003, 11:49:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kitty  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί (......)

Δεν θα μου υποδείξει κανείς αν θα μπω εδώ ή αλλού. Εκτός αν θέλετε όλοι να συμφωνούν μαζί σας. Τότε sorry αλλά ατυχήσατε.

όσο για σένα YHVH, αν και δεν κατάλαβα το νόημα της τελευταίας σου επέμβασης στις απόψεις μου, σου επαναλαμβάνω ότι δεν πρόκειται να ασχοληθώ μαζί σου. Και πίστεψέ με όταν έχω όρεξη να ειρωνευτώ θα το καταλάβεις. Μόνο που δεν θα ειρωνευτώ εσένα γιατί όπως έχω ξαναναφέρει μου είσαι εντελώς αδιάφορος, όχι γιατί έχουμε διαφορετικές απόψεις αλλά γιατί έχεις χάλια τρόπους. Τέλος με 'σένα.
Εσύ καλέ μου Duke Nukem δεν κατάλαβα γιατί τα έγραψες αυτά (τελικά μόνο ο Yngwie μπορεί να καταλάαβει αυτά που λέω, μάλλον γιατί έχει την διάθεση.) Ούτε επίθεση έκανα (δεν λύνω τις διαφορές μου με επιθέσεις), ούτε χρησιμοποίησα προφάσεις για να ''καλυφθώ''(αν διαβάσεις με προσοχή αυτά που γράφω ίσως το καταλάβεις). Εγώ κρίνω για πάρτη μου κάποια πράγματα, και ναι πιστεύω ότι όσοι ασχολούνται με μαγείες δεν είναι χριστιανοί. Αυτό αφορά εμένα όμως, δεν επέβαλα σε κανέναν την άποψή μου. Για τις πεντάλφες, εφόσον έχω το δικαίωμα να γράφω εδώ μέσα νομίζω ότι έχω και το δικαίωμα να λέω ότι η πεντάλφα με ενοχλεί πολύ. Τέλος για τα ευαγγέλια δεν θέλω να αναφερθώ γιατί δεν είμαι ευαγγελιολόγος.

Βασικά ξαναμπήκα εδώ γιατί περιμένω την απάντηση του συμπαθέστατου Yngwie σε αυτά που του έγραψα.

Και εδώ να ένα μήνυμα που μου έστειλε κάποιος που με έχει προειδοποιήσει να μην ασχολούμαι με τέτοια θέματα (μου είναι άγνωστος). Το παραθέτω μόνο για προβληματισμό....

...."αυτό άστο. Πριν από είκοσι χρόνια ασχολιόμουνα πολύ έντονα με αυτά τα θέματα, σαν αποτέλεσμα το πράξεών μου ήταν να αποκτήσω ΤΡΟΜΟ που έκανα πολύ καιρό να τον ξεπεράσω, συν τον θάνατο ενός φίλου μου ,[ μετά από μια επίκληση πνευμάτων το πρωί τον σκότωσε αυτοκίνητο] , και ο άλλος φίλος είναι ακόμα και σήμερα στο ψυχιατρείο. Καλύτερα ασχολή σου με αλλά θέματα ,
Φιλικά ....''

Καλή σας μέρα,
Kitty

***Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

C.
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
70 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2003, 17:24:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους C.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Malleus maleficarum! Ν'ανάψω την πυρά να σας (μας) πετάξω όλους να ησυχάσουμε Γρήγορα όμως πριν έρθει η δευτέρα παρουσία και το κάνει άλλος.. Αν και έχω την εντύπωση μια και είναι θεός αγάπης και όχι τιμωρός,να μας συγχωρέσει.

Ο καθένας "ελεύθερος" είναι να ασπάζεται, να πιστεύει, να πρεσβεύει ότι θέλει..Όταν όμως διαφωνεί ή τον ξενίζουν πράγματα που δεν καταλαβαίνει, δεν γνωρίζει, δεν έχει καν την διάθεση να "ακούσει", καλύτερα να σιωπά...
Μην καταντήσουμε γραφικοί σαν κάτι δημοσιογράφους, ιερείς κλπ, που βγαίνουν στην τηλεόραση και ότι δεν "συμβαδίζει" με το δόγμα, το χαρακτηρίζουν "σατανισμό" !!! παρεξηγημένη "θρησκεία" και αυτός..

Αλήθεια kitty, γιατί σ'ενοχλεί τόσο η πεντάλφα? εγώ την έχω για φυλαχτό και την φοράω πάντα, χρόνια τώρα.

Όσο για το αν είναι θαύμα το άγιο φως.. σ'αυτό είμαι άπιστος θωμάς (σε πολλά είμαι αλλά δεν είναι το θέμα μας αυτό)

Δεν θα κάνω υποδείξεις(αν και έκανα ήδη μία πιο πάνω), ούτε θα προσπαθήσω να πείσω κανέναν για τίποτα - δεν έχω υπομονή ούτε ευγένεια όπως ο Yngwie.

Νά'στε όλοι καλά,
φιλικά,
Lycia


"γευόμαστε τα αρώματα του ουρανού ανακατεμένα με το πνεύμα της γης"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιλούβαταρ
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2003, 19:03:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ιλούβαταρ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Kitty,είναι φανερό ότι σε διακατέχει μια άγνοια γύρω απο θέματα όπως αυτά που απασχολούν το συγκεκριμένο forum.Δε σου λέω όμως να μην ξαναγράψεις εδώ που είναι στο κάτω κάτω δικαίωμα σου,αλλά να διαβάζεις και να μαθαίνεις απο τους υπόλοιπους κάνοντας ερωτήσεις.Καταρχήν το ειρωνικό και υπεροπτικό σου ύφος νομίζω ότι έκανε αίσθηση σε όλους μας,καλύτερα λοιπόν να το αποβάλλεις ώστε να γίνεται ένας υγιείς διάλογος.

Από ότι κατάλαβα από τα λεγόμενα σου, αν και έχουμε ξεφύγει πολύ από το θέμα, είναι ότι όι άνθρωποι χωρίζονται σε δύο κατηγορίες τους προνομιούχους χριστιανούς και τους σατανιστές οι οποίοι μπορεί να είναι είτε βουδιστές,είτε ινδουιστές.Παρόλα αυτά μπορεί κάποιος μέσα στην άγνοια του να αγιάσει ακολουθώντας χωρίς να το ξέρει το δρόμο τως χριστιανών,λες και ο Βούδδας χρειάστηκε κάποίον παπα για να φτάσει στη φώτιση.

Μιλάς όμως για το χριστιανισμό και τις αξίες του χωρίς να έχεις γνώση των ευαγγελίων.Έχεις ποτέ σου αναλογιστεί λοίπόν πόσα δεν ξέρεις για την θρησκεία που υπερασπίζεσαι και πιστεύεις;Μιλάς για μαγεία χωρίς να ξέρεις για το Σολωμόντα και για τους μαύρους μάγους που δημιούργησαν τα ιερά χριστιανικά κείμενα;Του Σολωμόντα αυτή ακριβώς η δύναμη του είχε δωθεί από το θεο γιαχβέ,να επικαλέιται και να εξουσιάζει δαίμονες.

Σου φαντάζει σαν τόσο μεγάλο θαύμα η 'δημιουργεία' του αγιου φωτός;Εκτός του ότι μπορεί να γίνει με χημικές και φυσικές γνώσεις αν δεν είναι δηλαδή έτσι σκηνοθετημένο,έχεις προσωπικά παρακολούθήσει το θαύμα και έχεις γνώμη;Εχεις ποτέ σου αναρωτηθεί τι μπορούν να κάνουνε άνθρωποι από άλλους θρησκευτικούς χώρους,ξέρεις τα δικά τους θαύματα για να τα συγκρίνεις;

Καταλήγοντας νομίζω ότι το καλύτερο για σένα είναι να αρχίσεις να διαβάζεις να ρωτάς και να αμφισβιτείς πάντα καλοπροαίρετα και με σκοπό τη γενικότερη γνώση.Θα δεις μεγάλη διαφορά.

Όσον αφορά τις επικλέισεις πνευμάτων ιδίως στην εποχή μας είναι πραγματικά επικύνδινο να επιχειρήσετε κάτι τέτοιο ιδίως αν είστε αρχάριοι και με μεθόδους όπως η σολωμονική.

Δικός σας

capre diem

Edited by - Ιλούβαταρ on 14/12/2003 19:06:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Duke Nukem
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2003, 21:44:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Duke Nukem  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΗ KITTY,
1) ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΠΙΒΛΗΤΙΚΟ, ΥΦΟΣ!!! ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΑΛΑΞΕΙΣ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΣΟΥ, ΕΑΝ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΘΟΣ ΣΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟ ΣΟΥ, ΤΟΤΕ ΔΙΟΡΘΩΣΕ ΜΕ... ΑΝ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΧΟΥΝ ΒΑΣΗ, ΕΑΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΩΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ...
2) ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΩ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ, ΠΟΥ ΑΡΚΕΤΑ ΑΤΟΜΑ ΣΟΥ ΛΕΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ??? ΤΟ TOPIC ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ, ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΝΕΥΜΑ!!! ΕΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΕΝΤΑΛΦΕΣ, Η ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΣΜΟΥ, ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!!! ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΔΑΙΜΟΝΙΑ, ΕΣΕΝΑ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ? ΔΕΝ ΕΠΙΒΑΛΑΜΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΙΣΜΟ!!!
3) ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ADMINISTRATOR, ΤΟΥΣ FOUNDER, ΚΑΙ ΤΑ OPERATOR ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΧΗΜΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ!!!


Edited by - Duke Nukem on 14/12/2003 21:50:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kitty
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 01:20:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kitty  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ιλούβαταρ μάθε να διαβάζεις...δεν είπα τις άλλες θρησκείες σατανιστικές και δεν θα φτάσω στο σημείο να συζητήσω περί αμφισβήτησης του αγίου φωτός, αυτό κάντο εσύ που τα ξέρεις καλά και τα αμφισβητείς.

Duke Nukem, αν κάποιου η άποψη με ενδιέφερε εδώ μέσα ήταν του Yngwie. Επειδή το topic είναι δικό σου και μόνο για αυτό(επειδή δεν θα ήθελα να με ενοχλεί κάποιος στο δικό μου topic) δεν θα ξαναμπώ. Εξάλλου δεν έχει και ουσία (παραδέχεται ο τρελός την τρέλα του?). Μία σωστή κουβέντα είπες...ότι γουστάρεις να κάνεις παρέα με δαιμόνια. ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ λοιπόν.

Φίλε Yngwie δεν χρείαζεται να μπεις στον κόπο να απάντήσεις σε αυτά που είχα γράψει για σένα γιατί ούτως ή άλλως δεν θα ξαναμπώ εδώ. Αν σε ενδιαφέρει θα με βρείς σε άλλα topics.

***Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2003, 01:26:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΦΙΛΕ DUKE NUKEM ΠΩΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΔΑΙΜΟΝΙΑ ΑΝ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΕΙ.ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ,ΘΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ.ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΡΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΟΙΡΑ ΜΑΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Duke Nukem
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2003, 13:44:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Duke Nukem  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΟΛΟΜΩΝΙΚΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΟΥΜΕ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΩΝ "OUI-JA BOARDS"

Edited by - Duke Nukem on 16/12/2003 13:46:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Duke Nukem
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/12/2003, 14:05:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Duke Nukem  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Duke Nukem  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ,
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΕΡΙΚΕΣ EXTRA ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΕΡΙ ΤΩΝ OUI-JA!!! ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΟ ΤΟΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΒΡΙΣΚΑ? ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΟΙΤΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΠΙΚΑΛΕΣΗΣ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

petros20
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 12:01:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους petros20  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
NECRONOMICON" to biblio ayto mporei na moy to sthleis se pdf arxei osto email moy se parakalo h na moy pei poy mporo na to bro.kseris kati gia telekinhsh kai astrikh probolh pos mpor ona mato na kano xrhsh e?


pitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MONSTER
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 12:42:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MONSTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ DUKE NUKEM,ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΛΙΝΚ ΣΤΟ ΜΑΙΛ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΚΡΟΝΟΜΙΚΟΝ,ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 12:58:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα, σε όλους.

Δε διαφωνώ με τη σοβαρή αναζήτηση του άμορφου και μεταφυσικού.

Θα πρότεινα, όμως, πριν την προσπάθεια επικοινωνίας με άσαρκες οντότητες, να διαβάσετε την Annie Besant.
Τα βιβλία της έχουν πολλά να προσφέρουν και σε αυτό το θέμα.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 14:15:41  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΣΧΕΔΟΝ 2 ΣΕΛΙΔΕΣ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΞΕΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Η ΕΞΗΣ :

quote:
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΑΝ ΞΕΡΕΙ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΝΕΥΜΑ/ΔΑΙΜΟΝΙΟ!!! ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΡΤΑΚΙΑ (ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ) ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟ "NECRONOMICON" ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΤΟΥ SIMON ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ 50 ΟΝΟΜΑΤΑ-ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΥΠΗΡΕΤΕΣ- ΤΟΥ MURDUK... (ΤΟ NECRONOMICON ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΤΕΛΕΙΑ)

,
ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΘΕΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΠΟΛΛΩΝ ΜΕΛΩΝ ΜΕ ΤΟΝ/ΤΗΝ ΚΙΤΤΥ.

ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΛΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΚΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΙΔΙΩΣ ΤΑ ΠΙΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΛΗ,ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΤΟΠΙΚ.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΟ ΕΠΙΚΛΗΣΗΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ (OUIJA) :
www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2575
www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1008
www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1369

ΣΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΘΙΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ TA ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΙΚΛΗΣΕΙΣ Η ΟΧΙ, ΠΟΣΟ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟ ΕΙΝΑΙ AYTO, KTΛ.
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΔΩ :
www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=455

ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ, ΑΣ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΕΔΩ :
www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=131

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΝΕΚΡΟΝΟΜΙΚΟ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΕΔΩ :
www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1634


ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΧΕΙ Ο ΜΠΑΞΕΣ. ( ΗΔΗ )

ΣΥΝΕΠΩΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΣΤΑ ΥΠΑΡΧΟΝΤΑ ΤΟΠΙΚ.
ΚΑΙ ΜΙΑ ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΉΣΗ, ΠΡΙΝ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ, ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΩ ΔΕΞΙΑ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ.

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΙΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

eirhnh_stel
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2008, 00:18:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eirhnh_stel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
re....katalavainw oti kapoioi mporei na enoxlountai apo thn periergia kapoion apo emas na psaxnoun tn kosmo....alla dn xreiazetai na forame oloi paropides....XRISTIANISMOS k an auto pou uparxei dn einai o xristos k einai o boudas?t me auto.....kalutero einai na pisteuoume oti kati uparxei ws anwterh dunamh k na mhn vazoume titlous...... an diavasete to "h alh8eia gia tn xristianismo't robert ambelain 8a ktlvetai ti sas lew... o an8rwpos leei tis anakrivies tou xristianismou..... dn krinw th 8rhskeia apla enhmerwnomai..... ka8e pragma exei 2 opseis... einai aparadekto na leme oti aspazomaste kati otan 3eroume oti uparxoun an8rwpoi pou me paradeigmata apo ta idia ta euaggelia t katariptoun... 8a h8ela na ma8w perissotera gia to nekronomikon k to pothraki.....

eirhnh_stelΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2008, 04:35:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου eirhnh_stel

Θα ήθελα να σε παρακαλέσω, στα μηνύματά σου να χρησιμοποιείς ελληνικούς και όχι αγγλικούς χαρακτήρες.

Ευχαριστώ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2008, 15:49:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιλωντας για Χριστιανισμο,γραφες,ευαγγελια κ.α.
Χθες σε ενα κρατικο καναλι,εδειξε ενα πολυ ενδιαφερον ντοκιμαντερ,με αναφορα στους Μεδικους την Αναγεννηση την θρησκεια,την τις Τεχνες-παντως ειδους-την Ιερα Εξεταση που κατεστρεψε τοσα αριστουργηματα και γραπτα,και την τυχη εξαιτιας της,του Γαλιλαιου,που κατηγορηθηκε σαν αιρετικος,επειδη ο ανθρωπος ειδε πολλα χρονια μπροστα.
Κι ομως...κινειται
Αμαλια μουυυυυ!!φιλακια!!!Μας ελειψεςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1708984
Maintained by Digital Alchemy