ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2002, 21:34:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα κι από εμένα
Σε όλα έχετε δίκιο φίλοι,μόνο που η αγάπη γίνεται εγωιστική από μόνη της ώρες-ώρες!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2002, 01:14:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι πραγματικά το μόνο όν που ξέρει τί τον περιμένει ο άνθρωπος? Εγώ προσωπικά δεν το νομίζω. Ότι ζει είναι σίγουρο ότι "νιώθει" το θάνατο. Μην είμαστε τόσο εγωιστές λοιπόν.
Φανταστείτε να ζούσαμε για πάντα...Σκεφτείται τώρα πόσο οδυνηρή και απόλυτη θα ήταν η αγάπη μας με αυτό τον κόσμο και τη γη. Θα αντέχατε? Εγώ προσωπικά όχι...θα βίωνα έναν "φαινόμενο" θάνατο εν ζωή.
Την ίδια άποψη με εμένα διατυπώνει με περίτεχνο τρόπο και ο J.R.R. Tolkien:"Δώρο του Ιλούβαταρ* ο θάνατος για τους ανθρώπους..."


*Ιλούβαταρ: ο "Πατέρας των Πάντων"

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2002, 19:55:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλη την παρέα .
Φίλε Secondborn, γράφεις "Φανταστείτε να ζούσαμε για πάντα...Σκεφτείται τώρα πόσο οδυνηρή και απόλυτη θα ήταν η αγάπη μας με αυτό τον κόσμο και τη γη. "
Θα μπορούσες να ανλύσεις λιγάκι γιατί θα ήταν οδυνηρή και απόλυτη η αγάπη;


HIGHLANDER

"ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2002, 12:31:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILE ΑΧΕΡΟΝΤΑ.
DIABASA ME PROSOXI AYTA POU EGRAPSES KAI EINAI POLY LYPIRO AYTO.
GIA TON XAMO TOU FILOU.
PANDA ENAS THANATOS EINAI THLIVEROS.
[B] ALLA TA LOGIA TA OPOIA EIPAN OI FILES kassiopi Menia21 Darkangel_78 [B]
ME AGGIXAN KAI THELW NA TOUS TOU PW ENA MEGALO EYXARISTW POU ME AYTA POU EGRAPSAN PROSDIORISAN APOLYTA TOLMW NA PW THN PSYXH AYTOU TOU FORUM.

AS DIDAXTOUME FILOI MOU APO TA LOGIA POU EGRAPSAN...........

EYXARISTW

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2002, 02:25:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόλις τώρα είδα το ερώτημά σου φίλε Αχέροντα. Συγγνώμη για την αργοπορία.
Θα προσπαθήσω να εξηγήσω τι εννοώ ευθύς αμέσως.

Ας υποθέσουμε ότι ζούμε για πάντα. Σε πρώτη φάση όλα μας φαίνονται θετικά. Όμως προσέχτε μια λέξη από αυτές που χρησιμοποίησα: "ΠΑΝΤΑ". Δηλαδή ζω για πάντα σημαίνει ότι θα πεθάνω μόνο όταν "πεθάνει" ο κόσμος, όταν πεθάνει η γη. Ζω όμως για πάντα σημαίνει ακόμα ότι έχω το χρόνο να δεθώ συναισθηματικά με τον κόσμο, με τη γη. Άρα φίλοι μου θα υποφέρω καθώς θα βλέπω ότι αγάπησα πιο πολύ(τη γη) να φθείρεται και εν τέλη να καταστρέφεται. Το μόνο θετικό είναι ότι θα "φύγουμε" μαζί. Θα αντέχω όμως να αναμένω την καταστροφή του κόσμου ξέροντας ότι κάποια στιγμή θα γίνει και δε μπορώ να κάνω τίποτα για να αποφύγω να την δώ? Εγώ δε θα άντεχα.
Είναι πολύ υπεύθυνη και απόλυτη μια τέτοια ζωή για να μπορεί να τη χωρέσει το μυαλουδάκι μου. Δε μπορώ να αισθανθώ τα όρια της αγάπης που θα έτρεφα ως αθάνατος για τα πάντα γύρω μου, ξέροντας ότι αυτά είναι και θα είναι το "σπίτι" μου ως το τέλος.
Ίσως να μην υπάρχουν όρια για αυτού του είδους την...οδυνηρή και απόλυτη...αγάπη.

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2002, 21:17:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους.
Μετά από μια εγάλη περίοδο απουσίας. ο Αχέροντας επιστρέφει στην αναζήτηση της γνώσης και της αλήθειας.
Φίλε Secondborn, δεν νομίζω να μπορεί κάποιος να δώσει μια σίγουρη απάντηση στον προβληματισμό σου. Πιστεύω πως ο άνθρωπος έχει ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ αντοχές και ίσως θα μπορούσε να υποφέρει τα ΠΑΝΤΑ. Μα τελικά, μάλλον καταλήγω κι εγώ σ' αυτό που είπες: Ίσως να μην υπάρχουν όρια για αυτού του είδους την...οδυνηρή και απόλυτη...αγάπη.


HIGHLANDER

"ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2002, 12:51:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILOI MOU KALHMERA SAS.

EXW MIA ERWTHSH NA THESW SE OLOUS TOUS KALOUS FILOUS TOU FORUM.

GIATI OLOI SYNDESAME TO THEMA THS AGAPHS KAI TOU THANATOU ??????
KAI BEBAIA THA EITHELA APO TON FILO ΑΧΕΡΟΝΤΑ NA MOU APANDHSH.

MIPWS O LOGOS EINAI OTI DEN EXOUME SYNIDITOPIOISH TON THANATO KAI MENOUME MESA STHN YLH ???????

ISWS GIATI XANOUME THN AGAPH POU EINAI,OPWS KAI H ZWH MAS PEPERASMENH???
THN AGAPH GIA ENAN FILO.... GIA ENAN ALLON ANTHROPO POU NIOTHOUME PWS EINAI O ANTHROPOS MAS GIA NA PERASOUME THN YPOLYPH ZWH MAS... THN AGAPH GIA TOUS GWNEIS ........

KAI BEBAIA DEN THA PREPEI POTE NA SYNDESOUME THN AGAPH ME TON ERWTA.

EYXARISTW


** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2002, 21:19:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλη την παρέα.
Φίλε AVATARGR, ο προβληματισμός μου ήταν αν θα πρέπει να "αφήνουμε" τους άλλους να μας αγαπάνε, λόγω του ότι κάποια μέρα θα "φύγουμε" και θα τους προκαλέσει πόνο η απώλειά μας.
Νομίζω πως είναι δύσκολο φίλε μου να συνειδητοποιήσουμε το θάνατο κι αυτό γιατί είναι κάτι το άγνωστο, κάτι το βίαιο, που αλλάζει ακαριαία τη ζωή μας.Θα ξαναπώ αυτό που είπα και όταν έθεσα τον προβληματισμό μου την πρώτη φορά: "Μπορεί να έχω αγαπήσει και να έχω αγαπηθεί,αλλά την απάντηση δεν την έχω βρει ακόμη".

HIGHLANDER

"ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nienna
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2002, 11:46:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nienna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Geia xara se olous.
Pistevw oti h mikrh zwh mas tha htan poly anousia
an den epitrepame ston eayto mas na agaphsei kai
na agaphthei.Einai dedomeno oti kapoia stigmh oloi tha
"fygoume".To swma mas einai ftharto kai kapote tha oloklhrwsei
ton kyklo tou.Anhkoume sth fysh kai tha htan egwistiko kai paralogo
na exoume alles apaithseis.Fysika o xamos enos agaphmenou proswpou
mas pona kai mas problhmatizei.Idiaitera otan o xamos aytos einai prowros kai adikos.
Alla as skeftoume mono auto:
Ypaxei periptwsh na antallasame,an mporousame,ola ayta pou zhsame
me enan anthrwpo me thn mh yparksh tou sth zwh mas gia na
profylaksoume ton eayto mas apo ton pono ths apwleias?
Prospathw na zw th zwh mou oso pio entona mporw.Me oles tis aisthseis
mou gia na mporesw otan erthei to telos(opote kai an einai ayto)
na pw oti agaphsa kai agaphthhka oso htan to dynato perissotero.
Geia...

"KALHNYXTA.AYTOS O KOSMOS DEN ALLAZEI POTE..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2002, 12:43:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILOI MOU KALHMERA SAS.

FILE ΑΧΕΡΟΝΤΑ GEIA KAI SE SENA.
KALE FILE THA EITHELA NA SOU PW PWS EAN DEN THELEIS NA AGAPITHEIS
ALLA KAI NA EGAPISEIS TOTE THA PREPEI NA PAS KAPOU NA MONASEIS NA GINEIS ERHMITHS.

DEN THA PREPEI NA KANOUME OIKOGENEIA ???? ... TIPOTA ??
ME TON FOVO MIA LYPHS?????

MA H IDIA H ZWH, H YPARXH MAS PERIEXEI KAI THN XARA KAI THN LYPH.
EINAI ENA APO TA DYONIMA.(KATA TON PYTHAGORA)

EAN DEN NIOSEIS THN AGAPH TOU ALLOU AN ESY O IDIOS DEN AGAPISEIS
EXEIS ZHSEI???????????
EPITREPSE MOU NA PW OXI FILE MOU.

GIA THN FILH Nienna THA SYMFWNISW EN MERH.
DILADI PISTEYW PWS H PLHTHORIKH ZWH H ENDONH ZWH DEN EINAI KAI H LYSH APENANDI STON EPERXOMENO THANATO OPOTE NA GINEI KAI AYTOS.

THA EITHELA KLEINONDAS NA ANAFERW ENA APOSPASMA APO TON FAOUST TOU GAITE.

POU ELEGE PWS THA EPETREPE STON PNEYMA THS ARNISHS KAI TOU KAKOU
NA TOU PAREI THN PSYXH OTAN ELEGE STHN STIGMH POU FEYGH
MEINE EISAI YPEROXH.

KAI THA TO ELEGE AYTO EAN EBLEPE PWS PANW STHN GH YPARXOUN ANTHROPOI POU AXIZOUN NA ZOUN KAI NA PALEYOUN GIA TO AYRIO TO DIKO TOUS ALLA KAI TWN APOGONWN TOUS KAI NA AXIZOUN GIA THN YPARXH TOUS PANW STHN ZWH.

TO AFIERONW SE OLOUS TOUS FILOUS TOU FORUM ALLA KAI IDIAITERA
Nienna KAI AXERONDA.

AYTA POU EGRAPSA BEBAIA EINAI OI APOPSEIS MOU KAI H OPOIA DIAFWNEIA MOU EINAI MESA STA PLESIA MIA ALLHLOSYBLIRWSEIS IDEWN.

EYXARISTW

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nienna
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2002, 08:41:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nienna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kale mou AVATARGR de xreiazetai na apologise epeidh diaferoun alles fores en merei kai alles fores olika oi apopseis sou apo tis dikes mou.
Tha hthela na dieykrinisw kati.Otan lew oti prospathw na zw entona th zwh den ennow mia agwniadh epidiwksh aytou tou stoxou giati etsi ftanw sto allo akro pou einai paralogos fobos tou thanatou.Apla exw anoixta myalo kai swma se kainourgies idees,empeiries ktl.Akoma den ennow mia zwh egwkentrikh pou tha noiazomai mono gia ta dika mou synaisthhmata kai to diko mou kalo.Nomizw pws sth zwh mas prepei na bgainoume eksw apo th sfaira tou egw kai tou twra.To zhthma einai oti elaxistoi anthrwpoi to katafernoun.
Ayta ta liga logw elleipshs xronou.

"KALHNYXTA.AYTOS O KOSMOS DEN ALLAZEI POTE..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2002, 13:49:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALHMERA SAS FILOI MOU.

FILE Nienna NOMIZW PWS OI EXIGISEIS-DIEYKRINISEIS POU DINEIS ME KALHPTOUN PLHRWS.
KAI THA SYMFWNISW APOLYTA MAZI SOU.
H DIAFONIA MOU GIA TO THEMA ISWS NA EITAN LOGO AYTHS THS EXIGISEIS-DIEYKRINISEIS POU EDWSES.

EXALOU DEN BOROUME OLOI NA SYMFONOUME SE OLA.
KAI MESW TIS KALOPROAIRETHS DIAFWNIAS BOROUME NA DIDAXTHOUME
O ENAS APO TON ALLON.

EYXARISTW

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sorrow
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2002, 22:27:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sorrow  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΧΕΡΟΝΤΑ "είναι σωστό να αφήνουμε να μας αγαπήσουν ξέροντας ότι κάποτε θα ταξιδέψουμε κάπου "αλλού",αφήνοντας πίσω μας πόνο και αναμνήσεις μόνο;" Αυτή η πρόταση είναι δικιά σου... Πρόσφατα έχασα τον άν8ρωπο που αγαπούσα και πίστεψε με μόνο πόνο και αναμνήσεις μου άφησε...Αλλά η αγάπη είναι ωραία όσο και αν πονέσει στο τέλος.Η αγάπη είναι κάτι που δεν μπορείς να το αποφύγεις όσο και να το θέλεις...


TΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2002, 14:49:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILOI MOU GEIA SAS.

FILE sorrow SYMFONW APOLYTA MAZI SOU.
KAI MALISTA ME AYTO POU GRAFEIS..

quote:
Αλλά η αγάπη είναι ωραία όσο και αν πονέσει στο τέλος.Η αγάπη είναι κάτι που δεν μπορείς να το αποφύγεις όσο και να το θέλεις...

EXALOU FILE MOU KAI EMEIS DEN PROHLTHAME APO THN AGAPH 2 ANTHROPWN????

EYXARISTW


** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morent11
Πρώην Συνεργάτης


205 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2002, 12:23:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morent11  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα σε ολους
ειναι υπεροχα ολα αυτα τα οποια εχουν γραφει σε αυτο το Forum.Φιλε Αχεροντα η αισθηση της απωλειας που βιωνεις ευχομαι(και το πιστευω) να σε κανει πιο δυνατο και ειθε το παλληκαρι που εφυγε να εχει ενα φωτεινο ταξιδι.Σαν ανθρωπος εχω και εγω αγαπησει και αγαπηθει.Πολλες φορες μπερδευτηκα,πονεσα,ενιωσα ευτυχια,απωλεια.Οσο περνουσαν τα χρονια αντιλαμβανομουν ολο και διαφορετικα την αγαπη.Καποτε ενω ημουνα σε μια δυσκολη περιοδο της ζωης,στην οποια (ανα)ζητουσα την αγαπη, ειδα ενα ονειρο:"βγηκα εξω απο το σπιτι μου και ανηφορισα το δρομακι που περνουσε μπροστα απ'την πορτα μου.Ηταν σκοτεινα.Εκει λοιπον καθοταν 3 γριουλες στην σειρα.Η πρωτη,η πιο νεα,μου απηυθηνε το λογο με χαμογελο εγκρινοντας την επιθυμια μου.Η δευτερη,πιο γρια απ'την αλλη,επικροτησε κι αυτη την την επιθυμια μου με καποιο ομως δισταγμο.Η τριτη,πιο γρια απο ολες, με ρωτησε:εχεις που θες να φθασεις?Εγω ειχα στο μυαλο μου την επιθυμια μου και τις αντιμετωπισα με συγκαταβαση και σεβασμο λογω ηλικιας.Προχωρησα πιο πανω,περασα απο καποια πεδια(τα οποια δεν ειναι της ωρας) καιοσο προχωρουσα τοσο πιο φωτεινα γινοταν.Τελικα εφτασα σε καποιο ξεφωτο ηλιολουστο καιαντικρυσα εναν λευκοντυμενο αντρα,με μακρια λευκα μαλλια και μια κατασπρη μακρυα γεννιαδα.Ενιωθα τοσο αναλαφρα,τοσο αρμονικα που σκεφτηκα:παω να τελειωσω με τακατω(την επιθυμια μου) και θα'ρθω.Εδω ειναι το σπιτι μου.Πηρα το δρομο του γυρισμου και αρχισα να τακτοποιω τις εκρεμοτητες μου.Πριν φθασω στο σπιτακι απο το οποιο ειχα ξεκινησει βρηκα τις γριουλες και με την γνωση που ειχα πλεον,πηρανε το δρομο τους ελευθερες απο μενα και γω απο αυτες"
Σας κουρασα βεβαια με αυτο το ονειρο,αλλα εχει να κανει με την Αγαπη.Αργοτερα στην ζωη μου ειχα την ευτυχια να ερθω σε επαφη με αυτο που λεμε Αγαπη κατασταση.Μια αγαπη που φωτιζει τα παντα.Που θεραπευει,που δινει απλοχερα χωρις να περιμενει ανταποδοση.Ο πονος εκει μεσα δεν εχει θεση...
Η αγαπη συναισθημα ειναι κατι αλλο.Ειναι βεβαια ανθρωπινο και πολυ τρυφερο συνναμα.Αλλα κρυβει μεσα της την κτητικοτητα,την ζηλια,τον εγωισμο.Αρα και τον πονο...
Αν αποδεχτουμε οτι οκαθενας ολοι ειμαστε ιδιας ουσιας,πρεπει να αποδεχτουμε οτι ο καθενας εχει τον δρομο του.Εναν δρομο που ο καθενας μας εχει επιλεξει.Με ποιο δικαιωμα λοιπον θα εμποδισουμε καποιον να περπατησει τον δρομο του;Να εκπληρωσει το καρμα του ωστε να απελευθερωθει;Ακομα και ο πονος μπορει να ειναι εμποδιο σε καποιον... Αλλα σκεφτειτε:Τι ειδους αγαπη μπορει να εμπερικλειει πονο?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2002, 18:01:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"...ΑΚΟΥΩ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ-ΑΚΟΥΩ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ...
ΜΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ..."(ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΓΓΕΛΑΚΑΣ)
ΦΩΣ,
ΑΤΜΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Redivivus
Νέο Μέλος


45 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2002, 17:44:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Redivivus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
YΠΑΡΧΕΙ ΖΩΗ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ;;;


ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΑΤΕ ΠΑΣΑ ΕΛΠΙΔΑ!!!
Lasciate ogni esperanca!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2002, 21:13:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ:


Η αίθουσα ήταν πλημμυρισμένη με κόσμο κι ο άνθρωπος άκουσε την πρώτη ομιλία του νεαρού άντρα. Ξεκίνησε με την φράση ΄΄ζητάω αγάπη, λόγος, διδάσκαλος΄΄. Ο άνθρωπος που άκουσε είχε αναζητήσει το παν, στα πάντα. Είχε παρακολουθήσει μεγάλες φυσιογνωμίες και μεγάλες ομιλίες. Είχε γυρίσει όλον τον κόσμο από τον φιλοσοφικό έως και τον θεολογικό, από τον υλιστικό έως και τον σοφιστικό, από τις διαφορές του κόσμου των αντιλήψεων έως τις διαφορές του τρόπου ζωής των πεποιθήσεων. Είχε διαβάσει του κόσμου τα βιβλία, είχε ντυθεί του κόσμου την μόδα, είχε σεριανήσει στον κόσμο, την θάλασσα. Είχε καταλάβει της ανθρωπότητας την φουρτούνα, των ελπίδων τους να προλάβουν κάτι, έως την ημέρα που επήγε να ακούσει έναν νεαρό συγγραφέα που το βιβλίο του είχε κάνει αίσθηση και πάταγο εμπορικό. Αν και αυτό το βιβλίο το είχε διαβάσει, καταλάβαινε καλά ο άνθρωπος αυτός πως δεν είχε διαβάσει τίποτε πάνω σε αυτό. Άκουσε την πρώτη ομιλία του νεαρού άντρα και άκουσε λόγια απλά.

Ο λόγος του ΄΄ Δεν σας χαιρέτησα διότι σας γνωρίζω. Ναι γνωρίζω έναν έναν ξεχωριστά και όλους μαζί σαν έναν. Δίνεται, ναι, και πράγματι, ο κάθε άνθρωπος να κατακτήσει, να απολαύσει και να ζήσει την ευτυχία. Ευτυχία είναι η ωραίωση του έσω εσωτερικού σου ανθρώπου. Ευτυχία είναι η Χρηστότητα του έσω εσωτερικού σου ανθρώπου. Ευτυχία είναι η καθαρότητα του έσω εσωτερικού σου ανθρώπου, άνθρωπος είναι ο έσω εσωτερικός μας άνθρωπος.

Ας αφήσουμε γιατί ήρθατε εσείς εδώ, κρυφό δεν είναι. Θέλω να μιλήσουμε φρόνημα γιατί ήρθα εγώ εδώ. Ας ομολογήσω με ειλικρίνεια αγάπης με καθαρότητα λόγου απαλλαγμένος από την ανάγκη του να νιώσω διδάσκαλος, πιασμένος στην λαχτάρα, στην ερωτική εκείνη μέθη να είμαι άνθρωπος, Ο άνθρωπος. Λοιπόν ήρθα μέχρι εδώ, θέλω να σας ζητήσω κάτι, ναι. Μα αυτό που θα σας ζητήσω και θα ζητήσω να πάρω δεν είναι απλά κάτι. Δεν είναι το σπίτι σου, δεν είναι το αμάξι σου, το μαγαζί σου, το πλοίο σου. Αυτά για εμένα είναι ελάχιστα. Ούτε το σώμα σου γιατί και αυτό είναι πάρα πολύ λίγο. Θέλω την αγάπη της ψυχής σου, όλο με εσένα. Ναι θέλω και ζητώ την αγάπη σας. Ναι θέλω να με αγαπάτε. Η αγάπη σας με ωραιώνει, η αγάπη σας με κάνει να ξεπερνάω τον μικρό άνθρωπο μέσα μου, μέσα μας, η αγάπη σας μου επιτρέπει, μου ρίχνει φως να αναζητήσω το απέραντο ανθρώπινο μεγαλείο μέσα μου. Ναι, σας το ζητώ, θέλω πράγματι να με αγαπάτε. Η αγάπη σας μου δίνει φτερά, με θεώνει, με κάνει να νιώθω άρχοντας γιατί ζητάω και τολμώ να ζητώ την αγάπη σας που και εσείς παντού γύρω σας ψάχνεται, σε όλα στα βιβλία σας, στα σχολεία σας, στις δουλειές σας, στις μόδες σας, στους έρωτές σας.


ΜΕ ΑΓΑΠΗ

ANTONIOS1997


""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""

Edited by - ANTONIOS1997 on 26/11/2002 21:15:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2002, 09:42:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΩ ΣΚΕΦΘΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ:
ΕΑΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΙ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΘΑΝΑΤΟΝ ΖΩΗ ΤΟΤΕ ΟΛΑ ΟΚ,ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ..
ΕΑΝ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΦΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ΔΕΝ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΠΟΤΕ ΠΑΛΙ ΟΛΑ ΟΚ !


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2002, 10:37:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ BEYOND ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΚ! ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ.

ΦΙΛΙΚΑ

ANTONIOS1997

""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2002, 21:20:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ΝΕΑΡΟΣ ΑΝΤΡΑΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑ:

Σε όλα θέλω να γνωρίσετε, μάθετε ότι αναζητάτε την αγάπη. Τουλάχιστον σας λεω τι ψάχνεται ώστε να το ξέρεται, ψάχνεται την αγάπη κι εγώ αυτό που αναζητάτε, είτε το γνωρίζεται είτε όχι είτε το ακούσατε τώρα είτε όχι αυτό σας ζητώ, ζητώ, θέλω να με αγαπάτε. Η αγάπη σας είναι η άλλη φωνή της αλήθειας, που μου φωνάζει πλημμυρισμένη με δύναμη ότι είναι όμορφο να ζεις, είναι όμορφο να αγαπάς να περπατάς στον ταραγμένο από τα γεγονότα βίο της ζωής, μαχητής ωραιότητας, πολεμιστής ομορφιάς. Λάτρης και παιδί του φυσικού. ΄΄Τα δακρυσμένα σου μάτια της αγάπης μου ο πόνος΄΄ είχε πει ένας πατέρας στον γιο του, κι εγώ λέγω το ίδιο σε εσάς. Θέλω, θέλω να με αγαπάτε, δεν είμαι ζητιάνος ή πιο απλά ζητιανεύω όχι του ζητιάνου τις ζητουλιές αλλά την υπέρτατη εκείνη δύναμη που δημιούργησε τα πάντα, όλες της τις χάρες άρα δεν είμαι ζητιάνος γιατί ζητώ την δύναμη εκείνη που δημιούργησε τα πάντα.


ANTONIOS1997

""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2002, 10:44:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και συνεχίζει :

Η αγάπη σας ναι, θέλω την αγάπη σας. Εκείνη την ειλικρινή την μυστική αγάπη. Η αγάπη σας είναι η άλλη φωνή αυτή η καθεαυτή ενσαρκωμένη η αλήθεια του λόγου που λέγει ΄΄η αγάπη δεν μισεί, η αγάπη δεν ξιπάζεται, η αγάπη δεν κακολογεί, η αγάπη δεν ψεύδεται, η αγάπη δεν καυχάται, η αγάπη δεν γνωρίζει σπουδαιότητες, η αγάπη δεν έχει διαφορές, η αγάπη δεν φέρνει σύνορα, η αγάπη δεν κρίνει, η αγάπη δεν δεισιδαιμονεί, η αγάπη δεν πληγώνει, η αγάπη ποτέ δεν προσβάλει, η αγάπη δεν φαντασιώνεται, η αγάπη δεν ανησυχεί, η αγάπη δεν καυχάται για ότι κι αν έκανε, η αγάπη δεν
σοφίζεται, η αγάπη δεν ταράζεται, η αγάπη δεν φοβάται μαγείες, η αγάπη δεν έχει όνομα Παναγιώτης, Πέτρος, Αντώνιος, Μαρία ή Έλενα.


ANTONIOS1997

""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2002, 13:18:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILOI MOU KALHMERA.

FILE ΑΧΕΡΟΝΤΑ kai pali tha xanagrapsw se ayto to forum.
Nomizw pws oloi eidame apo tis apandhseis olwn twn filwn edw sto foroum.

ALLA PARE KAI THN ADITHETH MERIA ........

TON THANATO THS AGAPHS

ISWS EKEI DEIS KAI MIA ALLH DIASTASH.

EYXARISTW

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2002, 21:39:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους και όλες .
Χαίρομαι πραγματικά που ο προβληματισμός που έθςσα πριν τόσο καιρό, είχε μια τόσο μεγάλη ανταπόκριση .
Έχω πάρει κι έχω δώσει αγάπη, θα εξαολουθήσω να το κάνω με όλη τη δύναμη τηξς ψυχής μου. Δυστυχώς όμως το ερώτημα εξακολουθεί να αιωρείται για μένα , όσο απολαυστική, μεγαλειώδης, κ.λ.π. και να είναι η αγάπη.

"ΝΑ Μ' ΑΓΑΠΑΣ, ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ Μ' ΑΓΑΠΑΣ"

HIGHLANDER

"ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2002, 22:09:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα αγαπητοί παλιοί και κανούριοι φίλοι!!!

Avatargr, επίτρεψέ μου να σχολιάσω κάτι που είπες:

quote:
TON THANATO THS AGAPHS

Ταπεινή μου άποψη είναι ότι η αγάπη ΔΕΝ πεθαίνει...ο έρωτας πεθαίνει.Και πίστεψέ με είναι δυο πράγματα ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.Με συγχωρείτε για την παρέμβαση.
Παρακαλώ τους φίλους να συνεχίσουν τη συζήτηση.
Ο Σκοτεινός Άγγελος.

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2002, 17:06:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ΝΕΑΡΟΣ ΑΝΔΡΑΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ:


Ναι, θέλω την αγάπη σας αυτό που και εσείς είτε το γνωρίζατε είτε όχι, αδιάφορα εάν το ακούσατε ή όχι ήρθατε μέχρι εδώ για να βρείτε κι εκεί όπου και αν βρίσκεστε, όπου κι αν σταθείτε σε όλη σας τη ζωή, αυτό σας ζητώ, ζητώ θέλω την αγάπη σας. Όταν ένας άνθρωπος έχει αγάπη δεν χάνει, όταν δεν έχει αγάπη τα πάντα έχει χάσει διπλά, ότι και αν έχει, ότι και αν κατέχει. Ναι θέλω την αγάπη σας, η αγάπη σας με κάνει να νιώθω όμορφα, η αγάπη σας με παρηγορεί, η αγάπη σας με γιατρεύει, η αγάπη σας με λευκαίνει, η αγάπη σας μου δίνει δύναμη για αυτό που έχω εμπρός μου, η αγάπη παρηγορεί, η αγάπη προτρέπει, η αγάπη ηρεμεί τα ταραγμένα, η αγάπη φωτίζει τα σκοτισμένα. Η αγάπη σας με κάνει να νιώθω όμορφος, με κάνει να νιώθω ωραίος, απλός, ειλικρινής, λειτουργικός, η αγάπη παρηγορεί τα απαρηγόρητα, η αγάπη η αγάπη σας, το τίποτε, το μηδέν το θεώνει. Η αγάπη δεν έχει τι, η αγάπη δεν έχει πως, η αγάπη δεν έχει γιατί ούτε πρέπει, δεν έχει χώρο δεν κλείνεται σε χρόνο, η αγάπη είναι και μένει. Ναι θέλω την αγάπη σας. Η αγάπη σας είναι η αληθινή φωνή, η φωνή της ζωής που μου φωνάζει να της ομοιάσω.

ANTONIOS1997

""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2002, 14:29:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ο νεαρός άνδρας συνεχίζει σε εκείνο το βιβλίο :

Μην τύχει κατά πως λετε και πέσω και σπάσω τα φτερά της αγάπης σας που μου δώσατε. Της αγάπης που και εσάς σας την έδωσε η ζωή, της αγάπης της ζωής που και σε αυτή τη ζωή την έδωσε η δύναμης που δημιούργησε την ζωή και το όνομα της δύναμης, και η ουσία της ουσίας της δύναμης είναι καλοκάγαθων, αγάπη αγνή και άδολη. Ναι θέλω την αγάπη σας, τούτο εδώ που λέγω αλήθεια είναι, μου αρέσει που ήρθατε μέχρι εδώ, μου αρέσει που με προσέχετε καθώς ομιλώ, μου αρέσει που με ακούεται, μου αρέσει που έχετε μέσα σας σιγήσει και αφήσατε λίγο χώρο να έλθει η κρυφή για εσάς αγάπη μέσα σας. Ήρθε η αγάπη μέσα σας, ντυμένη με το φόρεμα γαλήνια ηρεμία. Το χρώμα του φορέματός της είναι ανάμεικτο μπλε και λευκό, της αγάπης φόρεμα είναι.

ANTONIOS1997

""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2002, 20:51:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλη την παρέα .
Θα ήθελα να πω ότι συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με τον Σκοτεινο Άγγελο (που όμως σκορπάει φως γύρω του) της συντροφιάς μας. Ναι η αγάπη δεν πεθαίνει. Όσο μικρή κι αν είναι επίγεια ζωή μας, ο φόβος για το τι θα συναντήσουμε μετά με κάνει και έχω τον προβληματισμό, για το αν θα πρέπει να αφήνουμε να μας αγαπάνε και να αγαπάμε.

HIGHLANDER

"ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2002, 09:08:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ Ο ΝΕΑΡΟΣ ΑΝΤΡΑΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ :

Ναι θέλω να με αγαπάτε, να μην αγαπάτε το φόρεμα αλλά αυτή ταύτη την αγάπη. Πίσω από ένα ζεστό σας χαμόγελο πίσω από μια ειλικρινή ζεστή ματιά σας, πίσω από ένα λόγο καθαρό της αγάπης σας της δική σας αγάπης εγώ υποψιάζομαι, εγώ παίρνω μια νοερή εικόνα, σε εμένα γεννάται μια αμυδρή εικόνα, παίρνω μια υποψία και διακρίνω νοερά το αληθινό πρόσωπο του Θεού, είναι αγάπη ο Θεός. Ναι θέλω την αγάπη σας, την ονομάζω το άλλο όχημα, που με μεταφέρει στον Θεό και αυτός με θεώνει. Θα μπορούσα να μιλήσω ώρες , μέρες, μήνες, χρόνια και αιώνες για την αγάπη, σας λέγω την αλήθεια. Αυτό που θα είχα κατορθώσει επιτυχημένα και άριστα θα είναι μια σταγόνα αγάπης από τον ωκεανό της αγάπης.

ANTONIOS1997

""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ANTONIOS1997
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2002, 09:23:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ANTONIOS1997  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΦΙΛΟΙ

quote:
Avatargr, επίτρεψέ μου να σχολιάσω κάτι που είπες:


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
TON THANATO THS AGAPHS


ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ Darkangel_78. Η ΑΓΑΠΗ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙ. ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ : Η ΑΓΑΠΗ ΟΥΤΕ ΓΕΝΙΕΤΑΙ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΟΣ.

ANTONIOS1997

""ΑΡΑΤΕ ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy