ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΑΓΙΑ ΓΡΑΦΗ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2002, 20:35:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Καλησπέρα φίλοι και φίλες.
Με χαρά μου βλέπω ότι οι "χαμηλές πτήσεις" της αγαπητής Λευκής Κουκοβάγιας συνεχίζονται (αλήθεια, μήπως έχει κάποια συγγεια με τα πτηνά του Αρκά;).
". Στον ΣΕΙΡΙΟ β΄ διεστραμμένοι αρνητικοί επιστήμονες ασχολούντο με πειράματα γενετικής, επενέβαιναν πάνω στο D.N.A. της φύσης και έκαναν εκτρώματα",μας λέει η αγαπητή και για μια φορά ακόμη ΣΑΦΕΣΤΑΤΗ Ιωάννα.
Εγώ απαντώ για μια ακόμη φορά με τους στίχους του αξιόλογου Τυρναβίτη τραγουδοποιού Θ. Παπακωνσταντίνου :"εκεί ψηλά, μακρυά στην Ανδρομέδα, πίνουν τσίπουρο και τρων λακέρδα".
Όσο για τον φίλο Θωθ (που τόσο σημαντικό ρόλο έπαιξε στην εξέλιξη του ανθρώπου)
, τον καλώ να δώσει τις "θεικές " του δυνάμεις και να μας βοηθήσει να καταλάβουμε την σημασία των για μια ακόμη φορά γεμάτων αποδείξεις και σαφήνεια κειμένων της φίλης Λ.Κ.

HIGHLANDER

"ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2002, 21:03:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Ώς ψάρι στο ζώδιο "έπεσα" Tomcat!!!!
Παρασύρθηκα κι εγώ πολύ εύκολα...
Όσο για το βιβλίο που αναφέρεις μιας και το έχω διαβάσει απορώ με τον εαυτό μου που δεν θυμάμαι αυτά που έγραψες!!Τέλος πάντων,χαιρετίσματα στους Ντόγκον από τον Δακτυλοπόα!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nagual
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2002, 23:39:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nagual
ΕΥΓΕ!!!!!!ΥΑΚΙΝΘΕ.
Εκει που είχα πάρει την απόφαση να σε τσιγκλάω συνεχώς με αποστόμωσες
Φίλε Αχέροντα γιατί φωνάζεις τον ΜΠΑΜΠΑ σου;Κάποτε πρέπει να μεγαλώσεις.Οποιος φοβάται κάθεται σπίτι και κοιμάται λέει μία παροιμία
Αν φύγει τώρα η ΛΚ κάποιος άλλος θα πάρει τη θέση της αύριο και συ δε θα έχεις πάντα τον μπαμπά σου μαζί.
Κι αν δε πέσεις σ’αυτή τη παγίδα σήμερα θα πέσεις σε μία άλλη αύριο.
Γι‘αυτό πάρε το ξίφος σου.Αν και βρίσκομαι σ‘ένα site εσωτερισμού δε βλέπω καμμία εσωτερικότητα.Γι‘αυτό πάμε σε κάποιες βασικές έννοιες.
Ξεφυλλίζοντας σήμερα το βιβλίο του Τορκομ Σαραϊνταριαν «Πρόκληση γιά Μαθητεία» είδα μερικά ενδιαφέροντα πράγματα τα οποία και θέλω να σας μεταφέρω.
ΠΩΣ ΝΑ ΑΚΟΥΤΕ
Η ακρόαση και το άκουσμα είναι μία επιστήμη και μία σπουδαία τέχνη.Το άτομο πρέπει να διαθέτει τον απαραίτητο εξοπλισμό,αλλά πρέπει επίσης να είναι ικανό να τον χρησιμοποιεί καλλιτεχνικά και δημιουργικά.
Ας εξετάσουμε τον εξοπλισμό:
1.καθαρη ακοή και υγιή αυτιά
2.υγιης φυσιολογικός εγκέφαλος
3.καθαρή συνείδηση
4.εστίαση ή συγκέντρωση
5.ηρεμία και γαλήνη συναισθημάτων
6.ικανότητα μνήμης και ανάμνησης
7.ακρόαση με το νου και την ενόραση.
....Υπαρχουν 7 κύρια εμπόδια που πρέπει να αποφευχθούν,αν θέλετε να είστε καλός ακροατής.
1.Μην κουβαλάτε μαζί τις προκαταλήψεις σας.Αυτές είναι απολιθωμένες πληροφορίες που είναι άχρηστες και νεκρές.
2.Μην ακούτε με δεισιδαιμονία
3.Οχι προαποφασισμένη στάση
4.Η στάση του να ανακαλύπτετε λάθη.
Είναι αλήθεια οτι τέτοιου είδους παρατηρήσεις μπορεί να είναι σωστές αλλά ένας καλός ακροατής μπορεί να δει πέρα απ‘αυτές.Χάνετε πολλές σημαντικές ιδέες ή μεταβιβαζόμενες γνώσεις αν ασχολείστε με την ικανοποίηση που παρέχει η ανακάλυψη λαθών.
5.Η ματαιοδοξία.Αυτή σας ψιθυρίζει στο αυτί«Αυτά που λέει εσύ τα ξέρεις ήδη».
6.Τα αισθήματα ενοχής μέσα σας.Οι ανθρωποι παίρνουν τις παρατηρήσεις ή τους υπαινιγμούς του ομιλητή προσωπικά.
7.Το «χάζεμα»
παμε παρακάτω
Η BINATIONAL είχε πολύ σοφά ρωτήσει την ΛΚ που το ξέρει αν είναι θύμα κάποιας «κατώτερης οντότητας» και η ΛΚ είχε ακόμα πιό σοφά απαντήσει, σ‘αυτό το καταπληκτικό κείμενο που είχε γράψει στον thoth(που του είχε σπάσει τα νεύρα-και τα δικά μου γιατί περιμένω μία απάντηση γιά τον ΜΑΙΤΡΕΓΙΑ) αλλά παρ‘ολα αυτά το κείμενο ήταν μία ζωγραφιά Η ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ.
Εγώ θα το ονομάσω ΔΙΑΚΡΙΣΗ και ας πάμε πάλι στο βιβλίο να δούμε τι γράφει.
Το νοητικό πεδίο όπως και τα υπόλοιπα πεδία έχει 7 αισθήσεις
ανώτερη διακοη
πλανητική ψυχομετρία
ανώτερη διόραση
διάκριση
πνευματική διάκριση
ανταπόκριση σε ομαδικό κραδασμό
πνευματική τηλεπάθεια
Πάνω στο νοητικό πεδίο Διακριση είναι η ικανότητα να διαλέγει το σωστό πράγμα,τη σωστή κατεύθυνση,το σωστό χρόνο.Να διαλέγει ομορφιά,αγαθότητα δικαιοσύνη,χαρά και ελευθερία πάνω στην ατραπό της ζωής του και να εμμένει σ‘αυτά σε όλες του τις πράξεις,αντί να πέφτει στα χέρια της ασχήμιας, του κακού,της αδικίας,της αθλιότητας και της σκλαβιάς.
Κάθε φορά που είστε ορθός στις σκέψεις,τα αισθήματα,τα λόγια ή τις πράξεις σας συντονίζεστε με τη Γεννήτρια του σύμπαντος.Κάθε φορά πουείστε άδικος κόβετε τη γραμμή επικοινωνίας με το φως,την αγάπη και τη δύναμη.
Οταν ελευθερώνεστε από τους περιορισμούς τους δικούς σας και των ΑΛΛΩΝ βρίσκεστε σε αρμονία με τους νόμους της φύσης.Οταν σκέφτεστε,αισθάνεστε ή δράτε ενάντια στην ελευθερία,δημιουργείτε τριβή με τα ρεύματα της ελευθερίας στο σύμπαν και τελικά κάνετε στάχτη την ίδια σας τη ζωή.
Οι άνθρωποι νομίζουν οτι διάκριση σημαίνει να κρίνουν,να καταδικάζουν ή να δημιουργουν χάσματα.Αλλά στην πραγματικότητα διάκριση σημαίνει εκλογή.Ολες οι αισθήσεις μας έχουν δοθεί ώστε να μπορούμε να επιλέγουμε,αλλά να επιλέγουμε τι;
πάμε παρακάτω...
Αυτή την ιστορική εποχή οι έμποροι της αληθινης Διδασκαλίας είναι σκορπισμένοι παντού με πολύ μπερδεμένα και φανταχτερά κίνητρα και οι πεταλούδες των ματαιόδοξων ανθρώπων έλκονται σ‘αυτους,ψάχνοντας γιά το ανύπαρκτο νέκταρ τους.Τέτοια άτομα προσπαθούν να αναπτύξουν πνευματικές δυνάμεις να αποκτήσουν επιτυχία και θέσεις μέσω της διδασκαλίας τους ή να εισχωρήσουν μέσα στις σφαίρες των θείων μυστικών προκειμένου να σώσουν το άθλιο εγώ τους ή να εξασφαλίσουν τη φιλία ομοϊδεατων πεταλουδων.Πολύ σ΄ύντομα τέτοια άτομα αντιλαμβάνονται οτι το έδαφος έχει μετακινηθεί κάτω από τα πόδια τους και βρίσκονται παρασυρμένα σε ένα ρεύμα με καταρράκτες,απ‘οπου μόνο ένα θαύμα μπορεί να τα σώσει.
Η αληθινή Διδασκαλία είναι πολύ επικίνδυνη γιά κείνους που διδάσκουν και γιά κείνους που ακούνε και διαβάζουν.Στην αρχαία σοφία η Διδασκαλία ονομαζεται πυρ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΠΑΊΞΕΙ ΚΑΝΕΊς ΜΕ ΤΟ ΠΥΡ χωρίς να κάψει τις αισθήσεις και τα ΦΤΕΡΑ του.Μόνο εκείνοι που έχουν δοκιμασθεί από το πυρ και έχουν πύρινη φύση μπορούν να διδάξουν όσους είναι ΑΛΗΘΙΝΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΣ και έτομοι να περάσουν μέσα από την ΠΕΙΘΑΡΧΙΑ που απαιτεί η διδασκαλία.
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί όλη αυτή η υστερία;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

saman
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2002, 00:49:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους saman
Πολύ αργά για εξηγήσεις φίλε tomcat , είσαι πια μέλος των "σατανιστων"
Άλλωστε από κάτι τέτοια αστειάκια ξεκίνησαν όλοι και τους πήρε ο διάολος , έτσι δεν ειναι λευκή κουκουβάγια ;


.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2002, 01:34:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos
Φίλε μου Νάγκουαλ...
στο θέμα που έχει ανοιχθεί με τίτλο "666", προσπάθησα με ίσως γλαφυρό τρόπο να πώ αυτά που έθεσες και εσύ πιό πάνω στα περί ΑΚΟΥΣΜΑΤΟΣ.
Με βρίσκεις ΑΠΟΛΥΤΑ σύμφωνο στην τοποθέτησή σου, ΑΛΛΑ και εγώ όπως ΚΑΙ εσύ αλλά ΚΑΙ όλοι οι συνομιλητές μας, περιμένουμε "κάτι" απο τη Λευκή Κουκουβάγια η οποία με τα μεγάλης μου λύπης, ΑΠΑΞΙΕΙ να θέσει μια απάντηση....

θεωρώ ότι ΟΤΑΝ και ΑΜΑ ποτέ δοθούν από τη φίλη μου την ΙΩΑΝΝΑ οι απαντήσεις αυτές, τότε πολλοί θα μπορούν να ΑΚΟΥΝ και όχι μόνο, αλλά και να ΚΑΤΑΝΟΟΥΝ για το τι συζητάμε...

Μια σημείωση μονάχα...
Τις διευκρινήσεις τις ζητώ τόσο για μένα όσο και για τα υπόλοιπα μέλη της συζήτησης...

Κέλσος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tomcat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2002, 17:40:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tomcat
Αγαπητή Λευκή Κουκουβάγια.

Επανέρχομαι στα περί Αγίας Γραφής και Τριαδικού Θεού, με μόνο μία ερώτηση...
Σε ποιά θρησκεία πιστεύεις και ειδικότερα σε ποιό δόγμα???????

Τουλάχιστον η Ανατολική Ορθόδοξη Εκκλησία (στην οποία ανήκω) δεν αναφέρει τίποτε για αυτά που λές εσύ.

Έχεις διαβάσει ποτέ σου Ορθόδοξους Πατέρες, ή την Φιλλοκαλία μήπως...
Αυτά που γράφεις είναι ένα μίγμα Χριστιανισμού, Θιβετιανού Εσωτερισμού και Ανιμισμού...
Αν πραγματικά δε, θέλεις διάλογο άλλαξε τρόπο γραφής (γράψε πιό κατανοητά ) και άσε τις "επιστημονικές" νύξεις, που για κάποιον με θετική επιστημονική κατάρτιση είναι τόσο γελοίες όσο δε φαντάζεσαι...

Φιλικά
Tomcat

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2002, 19:34:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Παιδιά καλησπέρα σας.
Για να μπορέσετε να αγαπήσετε πραγματικά πρέπει πρώτα να αγαπάτε τον εαυτό σας στο σύνολο του. Πρέπει να συγχωρούμε ότι και να μας κάνουν να μην σταθεροποιούμαστε στις κακίες έστω και στιγμιαίως, διότι πέφτουμε στην Βαρύτητα δηλαδή στις αργές ενέργειες. Αυτές τις ενέργειες τις ανταλλάζει η Αρνητική Γήϊνη Ενέργεια (ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ). ΙΩΑΝΝΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Binational
Μέλος 1ης Βαθμίδας


83 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2002, 20:47:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Binational
Φίλε nagual έγραψες

quote:

Η BINATIONAL είχε πολύ σοφά ρωτήσει την ΛΚ που το ξέρει αν είναι θύμα κάποιας «κατώτερης οντότητας» και η ΛΚ είχε ακόμα πιό σοφά απαντήσει, σ‘αυτό το καταπληκτικό κείμενο που είχε γράψει στον thoth(που του είχε σπάσει τα νεύρα-και τα δικά μου γιατί περιμένω μία απάντηση γιά τον ΜΑΙΤΡΕΓΙΑ) αλλά παρ‘ολα αυτά το κείμενο ήταν μία ζωγραφιά Η ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ.

Μετα από τις γνώσεις που απέκτησα από την ενασχόληση μου με τον εγκέφαλο και με την ανθρώπινη ψυχολογία, είμαι της άποψης ότι αυτό που ονομάζουμε «ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ» είναι κάτι πολύ απατηλό. Προπαντός εάν δεν έχουμε ξεκαθαρίσει το θέμα της θρησκευτικής πεποίθησης και των λοιπών «προγραμμάτων» που τρέχουμε.

Είναι πολύ σημαντικό να έχουμε και κάποιες «αποδείξεις» και σταθερές για να μην πέφτουμε θύμα, κατ’ αρχήν των πεποιθήσεων και ψευδαισθήσεων μας και κατά δεύτερων των τυχόν συμφερόντων άλλων.

Πίστευε και μη, … ερεύνα !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2002, 22:05:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
BINATIONAL καλησπέρα. Εάν ασχολείσουν με τον ανθρώπινο εγκέφαλο στην γήϊνη διάσταση δεν είναι καταστρεπτικό. Όταν όμως μπλέκεις μεταφυσικές γνώσεις αυτό είναι καταστροφικό όχι μόνο για το πνεύμα σου αλλά και για το Συμπαν. Στο Σύμπαν υπάρχουν συμπλέγματα ζωνών Ασφαλείας και οι ενέργειες λειτουργούν από μόνες τους. Υπάρχουν συγκεντρωτικές Αντιστάσεις εκ του φυσικού και λειτουργούν περιστρεφόμενες με δυνατά χημικά στοιχεία.
Για να ασχοληθής με την μεταφυσική διάσταση του εγκεφάλου συμφωνώ μαζί σου ότι πρέπει να μην έχης ψευδαισθήσεις, καί σε ρωτώ. Όταν βρεθής σε ένα χώρο που υπάρχουν μόνο σκιές και ένα σώμα είναι πολυδιάστατο σε σκιές, πως μπορείς να ξεχωρίσης ποιό είναι το πραγματικό και ποιό είναι το είδωλο; ΙΩΑΝΝΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2002, 22:51:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Βοήθησε με σε κάτι Λ.Κ.Έχεις αναφέρει σε κάποιο άλλο topic ότι υπάρχει η ενσάρκωση της θεάς Αθηνάς στις μέρες μας.Παραθέτω ένα μήνυμα της διδασκαλίας του Επίκουρου και θα ήθελα να μου απαντήσης σε απλά ελληνικά(ρώτα και την Αθηνά αν σε διευκολύνει):
"Πώς ήταν δυνατό η θεία πρόνοια να θελήσει να γίνει δημιουργός του κόσμου μέσα στον οποίο υπάρχουν τόσες ατέλειες?Εξάλλου στο γήινο κόσμο τις περισσότερες φορές υπερισχύουν οι άδικοι και το καλό καταπατείται.Γιατί αυτό το ανέχονται οι θεοί?"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nagual
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2002, 02:21:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nagual
Αγαπητή Binational θα αφήσω τον ΧΑΛΙΛ ΓΚΙΜΠΡΑΝ να μιλήσει.
Είπε το Μάτι κάποια μέρα:«Πέρα από τις κοιλάδες
αυτές,βλέπω ένα βουνό τυλιγμένο σε γαλάζια
ομίχλη.Δεν είναι πολύ όμορφο;»
Το Αφτί αφουγκράστηκε καλά,έμεινε γιά λίγο
συλλογισμένο κι έπειτα είπε:«Μα,που είναι αυτό
το βουνό;Εγώ δεν το ακούω».
Υστερα μίλησε το Χέρι:«Του κάκου προσπαθώ
ν‘αγγίξω ή να νιώσω κάτι.Πουθενά δε βρίσκω βουνό».
Κι η Μύτη μίλησε:«Οχι,δεν υπάρχει βουνό.Δε
μυρίζω τίποτα».
Το Μάτι στράφηκε αλλού.Και το Αφτί,το Χέρι κι η Μύτη
άρχισαν να κουτσομπολεύουν τις περίεργες παραισθήσεις
του Ματιού.Στο τέλος συμπέραναν:
«Σίγουρα κάτι έχει πάθει το Μάτι!!»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2002, 13:18:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Υάκινθε και Nangual καρποφορεί η προσπάθεια σας προς τα θετικά. Ο ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΤΡΙΑΔΙΚΟΣ ΘΕΟΣ γνωρίζει απόλυτα ότι επικρατεί το κακό στην έξαρση του και στην ολοκλήρωση του. Γι΄αυτό έστειλε βοήθεια για να το πατάξη στην ουσία του. Είμαστε στη ΣΥΝΤΕΛΕΙΑ ΤΩΝ ΑΙΩΝΩΝ. Στον ΠΛΑΝΗΤΗ ΓΗ είναι γειωμένες και εδραιωμένες όλες οι δυνάμεις του ΚΑΛΟΥ 999 (ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΕΝΩΧ - ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ) και όλες οι δυνάμεις του ΚΑΚΟΥ 666 (ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ - ΨΕΥΔΟΠΡΟΦΗΤΗΣ ΑΡΜΑΓΕΔΩΝ). Το κακό θα κυριαρχήσει για 7 χρόνια ( ένα στην αύρα και έξη στην ουσία). Ο εγκέφαλος του ανθρώπου είναι ανεξερεύνητος. Εάν δεν έχουν το νήμα για να βγούν έξω θα χαθούν. Θα αποσυντεθή η ψυχή τους στο ΑΠΕΙΡΟ ΣΥΜΠΑΝ. ΙΩΑΝΝΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2002, 14:50:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond
ΚΑΙ TΟ 999 Μ.Χ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΑΝΑΜΕΝΟΤΑΝ Η ΣΥΝΤΕΛΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΧΙΛΙΕΤΙΑ. ΟΙ ΠΛΟΥΣΙΟΙ ΕΙΧΑΝ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΑΓΑΘΑ ΤΟΥΣ ,ΟΙ ΦΥΛΑΚΕΣ ΕΙΧΑΝ ΑΝΟΙΞΕΙ,ΟΙ ΤΟΚΟΓΛΥΦΟΙ ΧΑΡΙΖΑΝ ΤΑ ΧΡΕΗ..ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΦΥΓΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΕΙΧΑΝ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΣΤΙΣ ΕΚΛΗΣΙΕΣ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΠΛΟΥΣΙΟΙ ΚΑΙ ΦΤΩΧΟΙ ΑΓΚΑΛΙΑΣΜΕΝΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ..
ΟΤΑΝ ΕΦΤΑΣΕ Η ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΡΟΛΟΙ ΧΤΥΠΗΣΕ 12 ΟΛΟΙ ΕΤΡΕΜΑΝ ,ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΣΥΓΧΩΡΕΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΜΕ ΤΡΟΜΟ ΚΑΙ ΔΕΟΣ ΤΗΝ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑ.ΟΠΩΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΟΙ ΠΙΟ ΤΟΛΜΗΡΟΙ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΕΞΩ ,ΚΑΙ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΙ ΠΙΟ ΠΛΟΥΣΙΟΙ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΟΥΝ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΣ "ΒΡΩΜΕΡΟΥΣ" ΦΤΩΧΟΥΣ ,ΟΙ ΦΤΩΧΟΙ ΕΦΕΥΓΑΝ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ "ΑΜΑΡΤΩΛΟΥΣ" ΠΛΟΥΣΙΟΥΣ..ΟΙ ΔΕΣΜΟΦΥΛΑΚΕΣ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΑΝΑΖΗΤΟΥΝ ΤΟΥΣ ΦΥΓΑΔΕΣ,ΟΙ ΤΟΚΟΓΛΥΦΟΙ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΖΗΤΟΥΝ ΤΑ ΧΡΕΗ ΤΟΥΣ..ΔΗΛΑΔΗ ΟΛΑ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑΝ ΣΤΟΝ "ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ" ΡΥΘΜΟ..
ΤΟ 1999 ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΝΟΣΤΡΑΔΑΜΟΥ,ΕΝΩ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΑΣΑΓΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΘΕΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ ΕΥΡΕΘΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ,ΤΟ MILLENIUM BUG, ΩΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΟΥΣΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ..ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ "ΚΑΠΟΙΟΙ" ΝΑ ΤΣΕΠΩΣΟΥΝ ΑΠΕΙΡΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΣΟΥΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ..
ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΦΑΝΑΤΙΚΩΝ ΕΝΩ ΕΙΧΑΝ,ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ, ΚΑΝΕΙ ΕΥΝΟΥΧΙΣΜΟ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΑΝ ΟΜΑΔΙΚΑ ΔΙΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΧΟΜΟ ΤΟΥ ΚΟΜΗΤΗ ΤΟΥ ΧΑΛΛΕΥ,ΗΛΠΙΖΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΓΛΥΤΩΝΑΝ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΣΩΖΟΝΤΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΟ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΤΟΝ ΚΟΜΗΤΗ..ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ....
ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ,Η ΣΥΝΤΕΛΕΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ 2011 ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΥΣΗ ΤΟΥ ΑΣΤΡΟΠΛΟΙΟΥ ΘΗΣΕΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΗ ΤΗΣ ΠΛΑΝΗΤΙΚΗΣ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑΣ ΤΩΝ "Η" ΔΗΛΑΔΗ ΤΩΝ ΕΒΡΑΙΩΝ,ΑΝΤΙΠΑΛΩΝ ΤΩΝ ΦΩΤΕΙΝΩΝ "Ε" ΔΗΛΑΔΗ ΤΩΝ ΠΡΟΓΟΝΩΝ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2002, 18:01:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Το όνομα ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ είναι κωδικοποιημένο όπως ήταν και ο Χριστός. Ο Σατανάς ενεργοποιείται στην πλήρην αντιστροφή του καλού. Στην πλήρην αντιστροφή όλων των θετικών στοιχείων. Ο αριθμός του ΚΥΡΙΟΥ ΙΗΜΩΝ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ είναι το 9. Ο Αντίχριστος είναι ακριβώς το αντίθετο. Εάν αντιστρέψης το 9 έχεις το 6. Όμως ο αριθμός 6 από μόνος του δεν είναι τίποτε. Είναι απλώς ένας αριθμός. Είναι η ενέργεια που συνοδεύει τον αριθμό που είναι το σημαντικό. Όμως επειδή σήμερα ο Αντίχριστος κινείται με λιγοστοστό φώς, χρησιμοποιεί όλα τα θετικά σύμβολα με αρνητικήν εκπομπήν ακτινοβολιών. Παραπλανά τον κόσμο και δείχνει φαινομενικά Άγιος. Δίνει απλόχερα διακεκομμένη γνώση ως την τρίτη ζώνη της τρίτης διάστασης που είναι η ΔΑΙΜΟΝΙΚΗ. Στον κόσμο επειδή είναι πρωτόγνωρες αυτές οι γνώσεις, δεν μπορούν να ξέρουν άν είναι λάθος ή σωστές εκτός και εάν τις βιώσουν. Όμως είναι ήδη αργά γιατί η αρνητική ενεργοποίηση ήδη έγινε μέσα στον εγκέφαλο τους. Σ΄αυτήν την ενεργοποίηση του τον βοηθούν όλες οι Φασματογόνες Αρνητικές Δαιμονικές Δυνάμεις του Σύμπαντος. Του κάνουν και ειδικές εκπομπές αυξημένης ενίσχυσης από τον Πλανήτη ΑΡΗ και τους φυσικούς δορυφόρους του Δοίμο και Φόβο με ιχνοστοιχεία Φωσφορικού Νατρίου δοσοληψίας. Είναι κλωνοποιημένος και εστιάζει όλα τα βρώμικες ενέργειες του Σύμπαντος. Για να έχει πλήρη δύναμη και ισχύ ο αριθμός 666 πρέπει να ολοκληρωθή όλη η ενεργοποίηση πάνω στην κωδικοποιημένη προσωπικότητα του ΣΑΤΑΝΑ με όλες τις ενσαρκώσεις και υποενσαρκώσεις του. Για να αποδικωποιήσετε οποιαδήποτε στοιχεία πρέπει γνωρίζετε την αλυσίδα της Πνευματικής Ιεραρχίας. Να είναι ορθά γραμμένα στα Ελληνικά. Να βασιστείτε πάνω στο Βυζαντινό αριθμολόγιο, όχι στο σημερινό. ΙΩΑΝΝΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2002, 13:02:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Αυτό το ποίημα το αφιερώνω στον ΚΕΛΣΟ εις ανταπόδωση της αγάπης του προς τους δύο ΛΕΥΚΟΥΣ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥΣ στο θέμα "εσωτερική αναζήτηση".

ΘΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑΝ ΑΝΗΦΟΡΙΑ.
______________________

Σήμερα πρέπει να βρώ ένα άνθρωπο σωστό για ν΄αγαπώ.
Να μην με πληγώνει, να μην με θλίβει
γιατί η ψυχή μου πλέον δεν αντέχει.
Λοιώνει σαν το κερί. Χάνεται....
Άνθρωποι.... βρίζουν ο ένας τον άλλο.
Καταπατούν ο ένας τον άλλο.
Γιατί; Τι θέλουν να βρούν; Αγάπη;
Μα η αγάπη βρίσκεται εδώ.... βρίσκεται εκεί...
Η αγάπη βρίσκεται σ΄ένα παιδί
που δειλά - δειλά χαμογελά,
που το απαρνιέται ο πατέρας του
γιατί δεν πρέπει να τον ενοχλή, λέει...
Θα προχωρήση, λέει, την καινούργια του ζωή
και του είναι εμπόδιο, λέει....
και το παιδί χωρίς μάνα, κλαίει
σκουπίζει τα ματάκια του
και δίπλα το γατάκι, που περιμένει ένα χάδι.
Πλησιάζει κλαμένο το παιδάκι
και πιάνει, χαϊδεύει το γατάκι,
φιλά το γατάκι, αγκαλιάζει το γατάκι.
-"Νοιώθω μόνο μου", λέει το γατάκι
Το παιδάκι το κοιτάζει...
-"Είμαι μόνο μου", λέει στο γατάκι.
Γουργουρίζει το γατάκι...
-"Μα γιατί εμέ κανείς δεν μ΄αγαπά;"
Στριφογυρίζει το γατάκι κι απαντά:
-"Νοιώθεις παιδάκι όπως νοιώθω κι εγώ.
Όμως μήν λυπάσαι, μην πονάς, μην θλίβεσαι παιδάκι
Έχουμε αυτό που δεν έχουν οι άλλοι
Αγάπη! Αγάπη στην καρδιά, αγάπη στην ψυχή
στο βλέμμα, στην ανάσα.
Στό άγγιγμα και στην λαλιά,
δεν μιλάμε, όμως ακούμε, νοιώθουμε....
Ακούς; Έχουμε αγάπη, αυτό που δεν έχουν οι άλλοι.
Χωρίζεται τρυφερά το παιδάκι απ΄το γατάκι.
Συνεχίζει την ανηφοριά με αγάπη στην καρδιά.

ΙΩΑΝΝΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2002, 21:03:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Καλησπέρα φίλοι και φίλες.
Ο Αχέροντας είναι εδώ και μάλιστα χωρίς τον μπαμπά του αγαπητέ Νάγκουαλ. Βέβαια θα το θεωρούσα ΤΙΜΗ μου να έχω για μπαμπά τον Ερμή τον Τρισμέγιστο, μα και τώρα είμαι ευτυχισμένος με τον θνητό μου πατέρα.

Πίστευα και πιστεύω ακόμη ότι η φίλη Λ.Κ. κάτι έχει να πει. Για να ΚΑΤΑΛΑΒΩ αυτό το κάτι, ζήτησα πολλές φορές (όπως και άλλα μέλη) από την αγαπητή Ιωάννα ΣΟΒΑΡΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ και ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ. Ακριβώς επειδή ΞΕΡΩ πολύ καλά σε τι είδους σάιτ βρίσκομαι, προσπάθησα (όπως και πολλοί άλλοι) να κάνω υπομονή μήπως και το θηλυκό λευκό πτηνό θελήσει να μιλήσει ΣΟΒΑΡΑ κι όπως είπα παραπάνω με ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ κι ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ, Κατά την ταπεινή μου γνώμη δεν το έκανε, συνειδητά ή ασυνείδητα

Δεν "μπαίνω" στα esoterica φίλε Νάγκουαλ, ούτε για να ακούσω μονόλογο, ούτε αφορισμούς, ούτε κήρυγμα. Μπαίνω για να ΣΥΖΗΤΗΣΩ, να ΨΑΞΩ, να ΜΑΘΩ. Αν εσύ θεωρείς πως τα γραφόμενα της Λ.Κ. σου τα προσφέρουν όλα αυτά, χαίρομαι που μπορείς και τα κατανοείς .
Ίσως να ήταν λάθος να ασχοληθώ τόσο με τα "σαφέστατα" μηνύματα της φίλης από την Κύπρο. Επειδή όμως (όπως είπα και πιο πάνω) πιστεύω πως κάτι έχει να πει, για αυτό ακόμη και μέσα από την ειρωνεία (μια και στις προτροπές για αποδείξεις ΑΔΙΑΦΟΡΗΣΕ), θέλησα να "κεντρίσω" τη Λ.Κ., να μιλήσει με ΣΑΦΗΝΕΙΑ κι όχι με αερολογίες κι αφορισμούς.
Αν τώρα εσύ φίλε Ναγκουαλ, βρίσκεις πως τα κείμενα της Λ.Κ. βοηθούν στην εσωτερική αναζήτηση καλή συνέχεια στην προσπάθειά σου.
Ελπίζω να μην κούρασα.

Χαιρετισμούς φίλε μου Ναγκουαλ από τον μπαμπα μου, που αρνήθηκε να με βοηθήσει και με άφησε να "πάρω μόνος μου το σπαθί μου και να πολεμήσω".

HIGHLANDER

"ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nagual
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2002, 22:29:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nagual
Aγαπητέ φίλε ΑΧΕΡΟΝΤΑ χαίρομαι ιδιαίτερα που είσαι ευτυχισμένος με τον τωρινό σου πατέρα.
Επίσης χαίρομαι που πίστευες και πιστεύεις οτι η φίλη ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ έχει κάτι να πει.Και εγώ το πιστεύω κρίνοντας αν μη τι άλλο από την δυναμική της.Οπως είπε και ο πολύ αγαπητός μου φίλος ΥΑΚΙΝΘΟΣ-όλοι πρέπει να παραδεχθούμε οτι έχει κάτι που την κρατάει ενεργή.Ας δούμε τι είναι αυτό το κάτι.
Σε πληροφορώ οτι δεν κούρασες-εμένα τουλαχιστον-καθόλου,αντίθετα νομίζω οτι και εσύ συνέβαλες κατά πολύ στο να πάρει αυτή η συζήτηση την τροπή που έχει πάρει.
Πιστεύω οτι σοφά γίνανε όλα όσα γίνανε και ο καθένας πήρε τα δικά του μαθήματα.
Δε πιστεύω να χαθείς,έτσι;
Η συμβολή σου είναι πολύτιμη.
Παρεπιπτόντως,το καλοκαίρι πέρασα από τόν Αχέροντα ποταμό αλλά δεν κάθησα πολύ,ούτε πήγα στίς πύλες του Άδη.Πολύ ωραίος ποταμός.
Του χρόνου-πρώτα ο θεός-έχω σκοπό να καθήσω πολλές μέρες.
ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2002, 11:01:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Αχέροντα, σε σέβομαι και σε εκτιμάω όπως όλους εδώ μέσα. Τα μηνύματα που γράφω και πρεσβεύω αργούν να ενεργοποιηθούν μέσα σας, όχι γιατί δεν τα καταλαβαίνετε. Μην υποτιμάτε το πνεύμα σας. Ο λόγος είναι διότι δεν τα εδεχτήκατε με την αγάπη που έπρεπε αλλά τα εειρωνευτήκατε και τα χλευάσετε. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να αλλάξουν οι τροχιές της ορθότητας που είναι και ο πιο γρήγορος δρόμος κατανόησης. Είναι ακριβώς το ίδιο όπως ο Χριστός είναι δίπλα σας, κοντά σας και εσείς δεν τον βάζετε μέσα σας και ο Χριστός περιμένει με την ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ και την ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΟΥ. Από σας εξαρτάται. Συντομεύσετε τον χρόνο. Αφου αργά ή γρήγορα θα φτάσετε στο αποτέλεσμα με τον άλφα ή τον βήτα τρόπο. Πάρτε την ΛΕΩΦΟΡΟ που θα σας βγάλει τάχιστα ΕΚΕΊ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΊΤΕ. ΙΩΑΝΝΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2002, 11:06:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Νagual καλημέρα. Kοιμήθηκες καλά; Pως νοιώθεις σήμερα; ΙΩΑΝΝΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nagual
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2002, 12:10:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nagual
Καλημέρα σε όλα τα μέλη.
Καλημέρα ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ!Κοιμήθηκα λίγο αλλά καλά.
Ευχαριστώ γιά το ενδιαφέρον σου.
Αισθάνομαι άσχημα και θέλω να ζητήσω συγνώμη από τη φίλη Binational
γιά την κριτική που της έκανα.ΣΥΓΝΩΜΗ!
Εσένα σε βρίσκω κεφάτη πάντως.
Έχει κάτι ιδιαίτερο σήμερα η μέρα;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2002, 18:45:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Nagual γειά σου. Η Σημερινή μέρα είναι η "ΑΡΧΗ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ". Όλα αρχίζουν με το O και τελειώνουν με το 1 (ΜΗΔΕΝ). ΙΩΑΝΝΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Binational
Μέλος 1ης Βαθμίδας


83 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2002, 22:00:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Binational
Φιλέ nagual δεν υπάρχει λόγος να ζητάς συγγνώμη. Η κριτική σου ήταν καλοπροαίρετη, θέλω να πιστεύω, και εποικοδομητική. Και ας έχουμε απ’ ότι φαίνεται εντελώς αντίθετη άποψη περί ηθικής …

Θέλω να σε διαβεβαιώσω πως δεν ήταν η κριτική σου ο λόγος που απέχω από την συζήτηση ... αλλά οι εξής:

1)
Έχοντας μια κάποια επιστημονική κατάρτιση θα μείνω φαλακρή στο τέλος … και δεν είναι καθόλου χαριτωμένο σε γυναίκα.

2)
Στην ζωή μου έχω συναντήσει αρκετά άτομα που νόμιζαν πως κατείχαν την ΜΟΝΗ αλήθεια, και αποδείχτηκαν ... τα πιο πλανημένα και δυστυχισμένα πλάσματα που έχω γνωρίζει. Στην αρχή προσπάθησα να τους βοηθήσω … κατάλαβα όμως ότι πέρα από την ματαιότητα της προσπάθειας … παραβίαζα και την «ελεύθερη τους βούληση» και ... σταμάτησα.

3)
Η Λ.Κ. έγραψε

quote:
Binational καλημέρα. Την επόμενη φορά που θα ρωτήσεις κάτι να έχης περισσότερη αξιοπρέπεια, αυτοσεβασμό και αυτοπεποίθηση. Χωρίς αυτά δεν μπορείς να προχωρήσεις. Παρακολουθώ τις γνώσεις που παραθέτεις στο forum και υπάρχουν σοβαρές πνευματικές παγίδες για τα μέλη, διότι υιοθέτησες γνώσεις-ενέργειες από σατανικά δυνατά πνεύματα και τις εστίασες στην προσωπικότητα σου και ήδη τα έκανες βίωμα

και

quote:
BINATIONAL καλησπέρα. Εάν ασχολείσουν με τον ανθρώπινο εγκέφαλο στην γήϊνη διάσταση δεν είναι καταστρεπτικό. Όταν όμως μπλέκεις μεταφυσικές γνώσεις αυτό είναι καταστροφικό όχι μόνο για το πνεύμα σου αλλά και για το Συμπαν.

Δεν θα σχολιάσω την «ηθική» των γραπτών … απλά δεν θεωρώ σκόπιμο να συζητώ με άτομο που μου απευθύνει τον λόγο κατά αυτόν τον τρόπο.

4)
Στα λίγα που συμφωνώ με τα Λευκά Πτηνά είναι πως ζούμε επιταχυντικές διαδικασίες και κατά συνέπεια ο χρόνος είναι ακόμα πιο πολύτιμος. Δεν θα τον χαραμίσω, μιας και προσπαθώ να είμαι συνεπής ως μητέρα 4 παιδιών, σύζυγος, νοικοκυρά, επαγγελματίας και αναζητητής … λυπάμαι ... αλλά έχω καλύτερα πράγματα να κάνω απ’ ότι να ασχολούμαι με σχιζοφρενικά παραληρήματα (αξίζει νομίζω … έτσι εγκυκλοπαιδικά … να ανοίξουμε μια εγκυκλοπαίδεια για να δούμε τι γράφει στην λέξη: Σχιζοφρένια) που ΜΠΟΡΕΙ να κρύβουν αλήθεια.

Τα Λευκά Πτηνά ΔΕΝ είναι οι μόνοι φορείς της Α-λήθειας, σε διαβεβαιώ, και «ο προσωπικός μου μύστης» και αποδείξεις μου παρέχει και κατανοητός είναι.


Πίστευε και μη, … ερεύνα !


Edited by - Binational on 18/09/2002 22:16:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nagual
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2002, 03:50:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nagual
ΣΥΓΧΩΡΕΣΗ
Πάνω στην ατραπό της μαθητείας πρέπει κανείς να κατανοήσει την περιπλοκότητα της συγχώρεσης.
Η συγχώρεση,η τιμωρία και το κάρμα σχετίζονται μεταξύ τους.Η άμεση τιμωρία και οι καρμικές διορθώσεις είναι πολύ αργές μέθοδοι γιά την μεταμόρφωση των ανθρώπων.
Ο Χριστός αποκάλυψε ένα μεγάλο μυστήριο και το ονόμασε ΧΑΡΗ.Αλλά οι άνθρωποι το κατανόησαν ελάχιστα,νομίζοντας οτι η χάρη εργάζεται ενάντια στο νόμο και το κάρμα.Ουσιαστικά η ΧΑΡΗ είναι η αρχή της ΣΥΓΧΩΡΕΣΗΣ.Μόνο με τη σωστή συγχώρεση μπορεί να μεταμορφώσει κανείς ένα θύμα και να το βάλει στο δρόμο της δικαιοσύνης και της χαράς
Η συγχώρεση δεν έχει την πρόθεση να ενθαρύνει τους ανθρώπους να συνεχίσουν να βλάπτουν τους άλλους ή να παραβιάζουν το ΝΟΜΟ.
Κάποτε ο Χριστός είπε,«Μην αφήνετε τον Ηλιο να δύσει πάνω στον θυμό σας».Αυτό φυσικά σημαίνει να μην πεθάνετε χωρίς να συγχωρήσετε τους άλλους (εδώ να θυμηθούμε τα λόγια του ΔΟΝ ΧΟΥΑΝ που προτρέπει να ζούμε την κάθε μέρα σαν να πρόκειται αύριο να πεθάνουμε) ή χωρίς να ζητήσετε την συγνώμη τους.Σημαίνει ακόμα πως καθημερινά όταν πηγαίνετε γιά ύπνο,είναι καλύτερα να απαλλάσεστε από το θυμό σας και να δημιουργείτε μία κατάσταση συγχώρεσης έτσι ώστε να μην κουβαλάτε τα σκουπίδια σας στο Λεπτοφυή Κόσμο.
Ο σκοπός της συγχώρεσης είναι τριπλός:
α.Να δημιουργήσει ορθές ανθρώπινες σχέσεις πάνω στη Γη και στον υποκειμενικό κόσμο.
β.Να αποκαταστήσει την ακεραιότητα και την τιμιότητα των ανθρώπων.
γ.Να μη συνεχίσει να προσθέτει στις καρμικές οφειλές.
Υπάρχουν ορισμένοι μηχανισμοί συγχώρεσης.
Αν ζητάτε τη συγχώρεση,το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνετε είναι να επιδείξετε έσχατη ειλικρίνεια και τιμιότητα,αποκαλύπτοντας τα κίνητρα,τις μεθόδους,τις πράξεις και τα σχέδια σας.Οι οποιοιδήποτε κρυμένοι παράγοντες μέσα σας κάνουν τη συγχώρεση αδύνατη.Πρέπει να ξέρετε οτι αν ένα πρόσωπο σας συγχωρήσει,χωρίς να γνωρίζει οτι κρύβετε ορισμένα κίνητρα και πράξεις,τότε οι κρυμμένοι παράγοντες θα δηλητηριάσουν την ύπαρξη σας και θα κάνουν τη συγχώρεση άκαρπη.Οταν ξεγελάτε ένα άτομο που είναι έτοιμο να σας συγχωρήσει ή σας έχει ήδη συγχωρήσει,τότε μπαίνετε στον δρόμο της Προδοσίας.
Από τηνάλλη μεριά,όταν αυτός που συγχωρεί προσπαθεί να σας παγιδεύσει και ύστερα αφού μάθει όλα όσα κάνατε σας εκδικείτε,τότε αυτός παραβιάζει την εμπιστοσύνη σας.Η παραβίαση της εμπιστοσύνης είναι μία από τις μεγαλύτερες προδοσίες και τα ΜΕΓΑΛΑ ΟΝΤΑ την αποστρέφονται.Το κάρμα πέφτει βαρύ σε κείνους που παραβιάζουν την εμπιστοσύνη.
Η στιγμή της εξομολόγησης και της συγχώρεσης δημιουργεί μία ατμόσφαιρα μέσα στην οποία έλκονται διάφοροι Άγγελοι και σκοτεινές δυνάμεις.Αυτοί περιμένουν με αγωνία να ρουν τι θα γίνει.Αν ο εξομολογούμενος αποκαλύπτει τη ολότητα του εαυτού του με το σωστό κίνητρο,με εμπιστοσύνη και με μετάνοια γιά τα λάθη του,τότε οι Άγγελοι χαίρονται και του εμπνέουν θάρος και του αποκαλύπτουν πράγματα που σχετίζονται με την Απειροσύνη και όχι με τα στενά συμφέροντα.Αλλά αν ο εξομολογούμενος με διάφορα κίνητρα επιθυμείνα χρησιμοποιήσει την κατάσταση γιά προσωπικό του όφελος,κρύβοντας τα γεγονότα και τις προθέσεις του,τότε χαίρονται οι σκοτεινές δυνάμεις και τον εμπνέουν να συνεχίσει το προδοτικό μονοπάτι του.
Η στιγμή της εξομολόγησης και της συγχώρεσης είναι μία ιερή στιγμή και μπορεί κανείς σε μιά τέτοια στιγμή να αναγεννηθεί πνευματικά.
Στην εξομολόγηση και στη συγχώρεση υπάρχει ένας πολύ σημαντικός παράγοντας.Εκείνος που εξομολογείται πρέπει να νιώθει αληθινή θλίψη γιά τα πράγματα που έκανε,ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΕΘΕΙ,όχι γιατί η συγχώρεση θα τον ελευθερώσει,όχι γιατί θα αποκαταστήσει το εισόδημα ή τη φιλία του,αλλά γιατί:
α. παραβίασε την εμπιστοσύνη
β. διέσπασε την ενότητα με την συνείδηση του
γ. χάθηκε η ακεραιότητα του
δ. καθυστέρησε την πρόοδο του πάνω στην ατραπό
ε. απογοήτευσε τους φύλακες της Ψυχής του
Επανειλημένα μας έχουν πει να λύνουμε τα προβλήματα μας όσο πιο γρήγορα μπορούμε,γιατί αν τα μευαφέρουμε μαζί μας στο Λεπτοφυή Κόσμο
όχι μόνο θα τα διαιωνίσουμε,αλλά θα τα κάνουμε ένα συνεχή,ζωντανό εφιάλτη στο Λεπτοφυή Κόσμο.Όταν ζούμε με ΘΥΜΟ και ΦΟΒΟ όχι μόνο στέλνουμε συνειδητά καταστροφικές σκέψεις σε κείνους τους οποίους μισούμε,αλλά μεταφέρουμε τους φόβους και το μίσος μας στο Λεπτοφυή Κόσμο,σαν μιά μολυσμένη ατμόσφαιρα σκοταδιού γύρω μας.

Μέχρι να εξαντλήσετε αυτές τις αιτίες,η ζωή σας θα είναι μία συνεχής παραίσθηση και αυταπάτη γιατί τα σημεία έντασης θα ελέγχουν το πεπρωμένο σας.Μόνο ένας τρόπος υπάρχει γιά να τα καθαρίσετε:μέσω απόλυτης ΤΑΠΕΙΝΟΤΗΤΑΣ,ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑΣ και ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΕΛΕΙΩΣΗ.
Αν δεν έχετε αυτές τις τρείς ιδιότητες δεν υπάρχει ελπίδα γιά σας και θα προσπαθείτε πάντα να κρυφτείτε κάτω από τα καλύμματα του ψεύδους,της αυταπάτης των εξαπατήσεων και της αυτοϋπεράσπισης.Κάθε φορά που κρύβετε τον αληθινό Εαυτό σας,διαπράττετεέγκλημα απέναντι στον ίδιο σας τον Εαυτό και Τον καθιστάτε ανύπαρκτο.
Οι άνθρωποι δεν αντιλαμβάνονται οτι η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ατυχία τους είναι να υπηρετούν σκοτεινές δυνάμεις,προκειμένου να ικανοποιήσουν τις εγωιστικές συνήθειες και επιθυμίες τους.Η συγχώρεση δεν μπορεί να δοθεί,αν το άτομο δεν αντιληφθεί το μέγεθος της ζημιάς που έκανε...

Τορκόμ Σαραϊνταριαν [πρόκληση γιά μαθητεία]
εκδόσεις Πνευματικός Ηλιος.

Οταν ζητάμε συγχώρεση από τον Χριστό ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ με ΠΟΝΟ ΨΥΧΗΣ γιά το κακό που έχουμε διαπράξει στην ΑΡΜΟΝΙΑ και στους συνανθρώπους μας,
ξέρετε πιό είναι το ΟΔΥΝΗΡΟΤΕΡΟ ΟΛΩΝ;
Οτι μας έχει ΗΔΗ ΣΥΓΧΩΡΗΣΕΙ.
Το ΜΕΓΑΛΕΙΟ της ΑΓΑΠΗΣ του είναι ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟ και ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ.
Και μη νομισθεί οτι αυτό είναι βολικό γιά μας.
Ισα ίσα οι ευθύνες στους ώμους μας πέφτουν βαριές,μη φανούμε μικροπρεπείς μπροστά σ‘αυτό το μεγαλειο της ΑΓΑΠΗΣ και της ΣΥΓΧΩΡΕΣΗΣ.
Αυτό ήταν και το μήνυμα του ΜΕΓΑΛΟΥ ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΥ προς την ανθρωπότητα.
Το οποίο δυστυχώς ξεχάσαμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Binational
Μέλος 1ης Βαθμίδας


83 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2002, 08:30:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Binational
Λυπάμαι nagual … αλλά δεν κατανοώ τον λόγο της δημοσίευσης σου περί συγχώρεσης.

Εάν είναι κήρυγμα για μένα … παρακαλώ να μου εξηγήσεις ΤΙ ακριβώς θέλεις να μου πιες, γιατί αλλιώς … δεν βλέπω να με αφορά, και κατά συνέπεια … μάταιος ο κόπος σου …

Φίλε μου … νομίζω ότι με παρεξήγησες ….


Πίστευε και μη, … ερεύνα !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nagual
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2002, 12:35:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nagual
Καλημέρα Binational δεν απευθυνόμουν αποκλειστικά σε σένα.
Απλά ακολουθούσα την ροή των σκέψεων μου.
Μιά σε παρεξήγησα εγώ και μιά εσύ.
Αλλά αυτά έχει η εξ‘αποστάσεως επικοινωνία
Δεν ήταν κήρυγμα γιά κανένα.
Αν έχει να πει κάτι σε κάποιον έχει καλώς.
Αν όχι πάλι καλώς.
Τις σκέψεις μου εκφράζω οι οποίες ελπίζω να μη προωθούν τη διχόνοια και τον αλληλοσπαραγμό.
Εξάλλου δε θεωρώ τον εαυτό μου ικανό να κάνει μαθήματα συγχώρεσης και αγάπης σε μία ΜΑΝΑ με 4 παιδιά!!
Γερά και ευτυχισμένα να‘ναι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nagual
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2002, 12:56:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nagual
Και τώρα που το ξανασκέφτομαι αυτή η κόντρα και οι διαξιφισμοί παρόλο που είναι ενδιαφέροντες εμένα μάλλον με χαλάνε,οπότε θα απέχω στο μέλλον.
Αντε θα ησυχάσετε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2002, 20:48:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Καλησπέρα αναζητητές της γώσης.
Αγαπητή Λ.Κ. ευχαριστώ για την εκτίμηση και το σεβασμό που λες ότι έχεις στο πρόσωπό μου. Τα ίδια αισθάνομαι κιμ εγώ για ΄λοποιο άτομο ΑΓΩΝΙΖΕΤΑΙ για τα πιστεύω του. Ναι φίλη μου, ειρωνεύτηκα τα γραφόμενά σου, μα όχι από κακία. Πιστεύω πως κάτι έχεις να πε3ις αλλά με τον τρόπ που θες να το μεταδώσεις δεν πρόκειται ΚΑΝΕΝΑΣ να σε καταλάβει μια και λείπουν οι ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ. Προσωπικά δεν μου αρκεί να διαβάζω ". Τα μηνύματα που γράφω και πρεσβεύω αργούν να ενεργοποιηθούν μέσα σας, όχι γιατί δεν τα καταλαβαίνετε. Μην υποτιμάτε το πνεύμα σας. Ο λόγος είναι διότι δεν τα εδεχτήκατε με την αγάπη που έπρεπε αλλά τα εειρωνευτήκατε και τα χλευάσετε".
Σκέψου Ιωάννα μήπως με την μη παράθεση αποδείξεων στα γραφόμενάσ σου προκαλείς μόνη σου αυτή την ειρωνεία. Σε αυτό το σάιτ ΟΛΟΙ μας μπαίνουμε για να κάνουμε ΔΙΑΛΟΓΟ, να ανταλλάξουμε ΑΠΟΨΕΙΣ, να μιλάμε με ΣΑΦΗΝΕΙΑ και ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ. Κάνε κι εσύ το ίδιο κι όσοι σε ειρωνευτήκανε, θα σε αντιμετωπίσουν με ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ.

HIGHLANDER

"ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2002, 23:45:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Αχέροντα καλησπέρα. Δεν είμαι εγώ που θα αποφασίσω πότε θα σταματήσουν οι χλευασμοί και οι ειρωνείες, αλλά όσοι συμπεριφέρονται με αυτό τον τρόπο. Εμένα δεν με ενοχλεί αλλά ούτε και αφήνω να με ενοχλήση διότι ενεργοποιώ συνεχώς την ΑΣΠΙΔΑ ΜΟΥ και την έχω φρούριο απόρθητο. Αυτό γίνεται μόνο με την Αγάπη και τον σεβασμό. Μόλις αποφασίσουν να με σεβαστούν θα ανοίξη και ο Αστρικός τους Οφθαλμός και θα αρχίσουν να βλέπουν καλύτερα. Ο καθένας στο πνευματικό του επίπεδο και στον πνευματικό του χρόνο. Είστε καθηλωμένοι γιατί θέλετε να λειτουργείτε στον χαμηλό ενεργειακό χρόνο της Βαρύτητας. Εάν θέλετε να καταλάβετε αυτά που σας γράφω σεβαστείτε και βιαστείτε διότι η "ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΗ ΚΛΕΨΥΔΡΑ" εγείωσε τον χρόνο. Τωρα λειτουργούν τα αντανακλαστικά αυθημερόν. Ότι δίδετε θα παίρνετε. Να δούμε ποιός θα κουραστή. Η ΦΥΣΙΚΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ ή εσείς;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2002, 03:52:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΥΑΚΙΝΘΟΣ
Δεν ήξερα ότι κάνουμε κάποιο αγώνα δρόμου ούτως ώστε κάποιος να κουραστεί εντέλει!!Μάλλον ο Αχέροντας φαίνεται να έχει κουραστεί από τα μηνύματα σου Ιωάννα.Εάν αυτό εννοούσες το επέτυχες!Και πού είναι το χρηστό σε αυτό το αποτέλεσμα?Ο φίλος Αχέροντας απ'ότι κατάλαβα σου προέτεινε για άλλη μια φορά την χείρα κι εσύ απαντάς με αυτόν τον τρόπο?Αυτή είναι η ΑΓΑΠΗ???Αυτή είναι η Φυσική Δικαιοσύνη του Σύμπαντος??Έχεις φτάσει στο επίπεδο όπου λες κάτι,όπως το λές,συνεχίζεις και άμα πίσω σου κοιτάξεις και σε ακολουθούν έχει καλώς,ειδάλως στο πύρ το εξώτερων???Αυτή είναι η Πρόνοια του Σύμπαντος την οποία εσύ κατέχεις και ήρθες εδώ να κάνεις κι εμάς κοινωνούς???Μήπως ο Αστρικός σου Οφθαλμός έχει περιορισμένη "ορατότητα" αυτή την στιγμή??Σκέφτηκες καθόλου την αυτή απάντηση που έδωσες σε έναν φίλο που μάλλον προσπαθούσε για άλλη μια φορά να σε "φτάσει"???
Γράφεις:

quote:
Εάν θέλετε να καταλάβετε αυτά που σας γράφω σεβαστείτε και βιαστείτε διότι η "ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΗ ΚΛΕΨΥΔΡΑ" εγείωσε τον χρόνο. Τωρα λειτουργούν τα αντανακλαστικά αυθημερόν. Ότι δίδετε θα παίρνετε. Να δούμε ποιός θα κουραστή. Η ΦΥΣΙΚΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ ή εσείς;

Χρόνος πάντα υπάρχει και ούτε Εκείνος πίεσε ούτε απείλησε κανένα!!!Σαφώς και ότι δίνουμε θα παίρνουμε,αλλά στάσου λίγο και κάνε μια αυτοκριτική,εσύ τι έδωσες???Εγώ μόνον σου έθεσα τουλάχιστόν 4 ερωτήματα και σε κανένα δεν έλαβα απάντηση!!!Η δε γλώσσα που χρησιμοποιείς δεν βγάζει κανένα νόημα!!Λές ότι θες να μας βοηθήσεις να "δούμε" αλλά οι περιγραφές σου είναι ακαταλαβίστικες το λιγότερο!!
Δεν επιπλήτω,έλεος,προσπαθώ να σε κάνω να καταλάβεις ότι χρειάζεται να αλλάξεις την τακτική του ελάλλησα και τέρμα!!

"Η φιλία είναι σαν το φύλλο της πίτας
εύκολα φτιάχνεται,εύκολα σπάει..."


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
156 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2002, 20:22:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Ο αριθμός του Αντίχριστου είναι το 666 - 666 - 666 - 666. Είναι το θηρίο της ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ. ΙΩΑΝΝΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy