ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Μυστική Ελλάδα και η απόλυτη αντιγραφή
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
CM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2004, 20:32:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ η λογοκρισία δεν έχει προηγούμενο.

Βάζω στο φόρουμ του μεταφυσικά, σε ένα θέμα που είχε ανοιχτεί, μια καταχώρηση που λέει ότι έχω ενημερώσει το περιοδικό για τις πράξεις του κυρίου Ρίζου και έτσι δεν θα μπορούν να ισχυριστούν πλέον ότι δεν είχαν γνώση του θέματος. Και ότι περιμένω να δω την στάση πυ θα κρατήσει το περιοδικό.

Και ω!!! Έγινε θαύμα η καταχώρηση μου μετά από λίγες ώρες εξαφανίστηκε. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ.

Γιατί έβαλα εκεί την συγκεκριμένη καταχώρηση? Γιατί ο Moderator με το όνομα "beetlejuice" δήλωνε κάπου πιο πάνω: Τουλάχιστον αυτό το τοπικ δεν θα διαγραφεί καθώς αποτελεί ένα ξεχωριστό θέμα το οποίο αφορά ένα συγκεκριμένο άνθρωπο .

Είπα και εγώ για να δω τα πιστεύουν αυτά που λένε? Θα αφήσουν την καταχώρηση μου? ΚΑΙ πάπαλααααα. Η καταχώρηση διαγράφηκε.

και έτσι το συγκεκριμένο θέμα έμεινε με τις καταχωρήσεις που είχε πριν την δική μου:

http://www.metafysiko.gr/forum/viewtopic.php?t=944

ΚΥΡΙΟΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ, Άντε και με την προθυμία που δείξατε ίσως σας δώσουν και στο νέο περιοδικό καμιά σελίδα. Συγχαρητήρια. Λυπάμε μόνο τους επισκέπτες σας. ΝΤΡΟΠΗ.

Α και επιπλέον διέγραψαν και την εγγραφή μου ως μέλος.


------------------------

Λάθη δεν κάνει όποιος δεν κάνει τίποτα.

Edited by - CM on 09/08/2004 20:36:04

Edited by - CM on 09/08/2004 20:47:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2004, 20:41:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έτσι για να μην πουν ότι δεν με διέγραψαν μερικά στοιχεία; από το mail που έλαβα κατά την εγγραφή μου:

Received: from mail.gr ([193.41.150.38]) by mail.gr ; Mon, 09 Aug 2004 17:47:05 +0300
Received: from iridium.multiweb.gr (unverified [64.246.58.58]) by mail.gr (SurgeMail 2.0g2) with ESMTP id 3109180 for <coins@mail.gr>; Mon, 09 Aug 2004 17:57:08 -0200
Return-Path: <nocturnal@metafysiko.gr>
Received: from nobody by iridium.multiweb.gr with local (Exim 4.34) id 1BuBCl-0004zg-AP for coins@mail.gr; Mon, 09 Aug 2004 17:32:51 +0300
To: coins@mail.gr
Subject: Το Το forum του Μεταφυσικού σας καλωσορίζει στην Δημόσια Συζήτηση του.
Reply-To: nocturnal@metafysiko.gr
From: nocturnal@metafysiko.gr
Message-Id: <f42f071521ca50a23491cce8ae872381@www.metafysiko.gr>
MIME-Version: 1.0
Content-Type: text/plain; charset=iso-8859-7
Content-Transfer-Encoding: 8bit
Date: Mon, 9 Aug 2004 17:32:51 +0300
X-Priority: 3
X-Msmail-Priority: Normal
X-Mailer: PHP
X-Mimeole: Produced By phpBB2
X-Antiabuse: This header was added to track abuse, please include it with any abuse report
X-Antiabuse: Primary Hostname - iridium.multiweb.gr
X-Antiabuse: Original Domain - mail.gr
X-Antiabuse: Originator/Caller UID/GID - [99 99] / [47 12]
X-Antiabuse: Sender Address Domain - metafysiko.gr
X-Source:
X-Source-Args:
X-Source-Dir:
X-Server: High Performance Mail Server - http://surgemail.com
X-Ip-Stats: Incoming Last 0, First 33, in=106, out=0, spam=0
X-External-Ip: 64.246.58.58
X-RCPT-To: <coins@mail.gr>
X-Dpop: Version number supressed
X-Uidl: 1092068888.368609
Status: U

Αυτά είναι τα πλήρη στοιχεία της αποστολής για να μην υπάρξουν αμφιβολίες, ακολουθεί η φόρμα:

Το Το forum του Μεταφυσικού σας καλωσορίζει στην δημόσια συζήτηση του

Παρακαλώ διατηρήστε αυτό το μήνυμα στο αρχείο σας. Οι πληροφορίες του
λογαριασμού σας είναι οι ακόλουθες:

----------------------------
Όνομα χρήστη: cm
Κωδικός: -----
----------------------------

Παρακαλώ μην ξεχνάτε τον κωδικό σας διότι αυτός βρίσκεται κωδικοποιημένος
στη βάση δεδομένων μας και δεν μπορεί κανείς να τον ανασύρει. Παρ' όλα
αυτά, εάν τον ξεχάσετε, μπορείτε να ζητήσετε έναν νέο κωδικό ο οποίος θα
ενεργοποιηθεί με τον ίδιο τρόπο, όπως έγινε η ενεργοποίηση αυτού του
λογαριασμού.

Σας ευχαριστούμε για την εγγραφή σας.

--
Administrator του Forum του μεταφυσικού

------------------------

Λάθη δεν κάνει όποιος δεν κάνει τίποτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


142 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2004, 21:32:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε Γιαννη,
δες εδω http://www.metafysiko.gr/forum/viewtopic.php?t=859 το πρωτο post του beetlejuice:
quote:
Σε αυτο το πρωτο τευχος του "Μυστικη Ελλαδα" κανει το συγγραφικο "ντεμπουτο" ο δικος μας Nocturnal (Χαρης Θωμος) με το αρθρο του

ο administrator που σου "εστειλε" το email με τον κωδικο ειναι μελος της συντακτικης ομαδας του περιοδικου (και των δυο νομιζω!!)και μελος της gateway...!

το metafysiko.gr που το παιζει ανεξαρτητο εχει συμφεροντα στον εκδοτικο οικο και γιαυτο τον σεγονταρει και λογοκρινει εν ψυχρω!!!

μην παραξενευεσαι λοιπον!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2004, 01:04:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιατί έβαλα εκεί την συγκεκριμένη καταχώρηση? Γιατί ο Moderator με το όνομα "beetlejuice" δήλωνε κάπου πιο πάνω: Τουλάχιστον αυτό το τοπικ δεν θα διαγραφεί καθώς αποτελεί ένα ξεχωριστό θέμα το οποίο αφορά ένα συγκεκριμένο άνθρωπο .



Νομίζω ότι είσαι άδικος αγαπητέ CM.
O άνθρωπος ήταν σαφής: αυτό το τοπικ δεν θα διαγραφεί.

Δεν είπε ότι δεν θα διαγράψει αναρχοκομμουνιστικά αναγνώσματα,δεν είπε ότι δεν θα εξοντώσει αντεπαναστατικά στοιχεία.Για το topic μίλησε.Είδες εσύ κανένα topic να διαγράφετε? Οχι.
Εγώ τον βρίσκω συνεπέστατο πάντως.

[
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2004, 14:09:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μπόρεσα να αντισταθώ στον πειρασμό και είπα το άρθρο μου είναι η μόνη αντιγραφή στο περιοδικό "Μυστική Ελλάδα";

Το ανοίγω στην σελίδα με θέμα "Οι γίγαντες της νεότερης παράδοσης" και διαβάζω: "Ψάχνοντας στην βιβλιογραφία για θρύλους παλαιότερων εποχών ...."

Αυτή η βιβλιογραφία είναι ένα σύνολο έργων μέσα από τα οποία έγινε έρευνα και απομονώθηκαν τα στοιχεία που ενδιαφέρουν;

Επισκέφθηκαν καμιά βιβλιοθήκη και κατέβασαν κάτω ότι λαογραφικό κείμενο υπήρχε;

Ποίες τελικά είναι οι πηγές;

Είμαστε εμείς άσχετοι ή αγράμματοι και δεν πάει το μυαλό μας άμεσα από που τα πήραν;

Έχουμε και λέμε: Νικολάου Γ. Πολίτη, Παραδόσεις, εκδόσεις γράμματα. Απλώς ανοίξτε τις σελίδες 43 έως και 56 και στους δύο τόμους.

Είναι όλα εκεί και αντιγραμμένα κατά γράμμα.

Ενδεικτικά: η δεύτερη ιστορία του άρθρου είναι στην ενότητα 126 του πρώτου τόμου, η τέταρτη ιστορία του άρθρου είναι στην ενότητα 130 του πρώτου τόμου, η πέμπτη ιστορία του άρθρου είναι στην ενότητα 91 του δεύτερου τόμου, η έκτη ιστορία του άρθρου είναι στην ενότητα 131 του πρώτου τόμου, η έβδομη ιστορία του άρθρου είναι στην ενότητα 98 του πρώτου τόμου, η όγδοη ιστορία του άρθρου είναι στην ενότητα 115 του δεύτερου τόμου. Μου ξέφυγαν τρεις ιστορίες άλλά είναι κάπου εκεί δεν είχα πιο πολύ χρόνο να τις εντοπίσω.

Θα ακολουθήσει και άλλο ψάξιμο με πρώτη ευκαιρία, θα πέσει πολύ γέλιο.

ΖΗΤΩ Η ΕΡΕΥΝΑ

Φίλε mercury ελπίζω να ζήτησες άδεια από τους διαχειριστές του μεταφυσικού που τους πήρες το σύμβολο του φόρουμ τους, το πουλί.


------------------------

Λάθη δεν κάνει όποιος δεν κάνει τίποτα.

Edited by - CM on 10/08/2004 14:13:50

Edited by - CM on 10/08/2004 14:16:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zephyr
Μέλος 2ης Βαθμίδας


252 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2004, 00:11:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε CM, νόμιζες ότι από το μυαλό τους τα βγάζουν όσοι γράφουν σε περιοδικά τύπου Strange,Τρίτο Μάτι,Ανεξήγητο κτλ;Δεν λέω πως όλοι καταφεύγουν στο λεγόμενο "clopywrite", αλλά γενικώς παίζει πολύ "ο κλέψας του κλέψαντος".Πάντως εφόσον είσαι νομικά καλυμένος,τράβηξέ τους μια ωραιότατη αγωγή και στείλ'τους απο'κει που'ρθαν!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2004, 01:21:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανακοίνωση της ομάδας Gateway με την σύμφωνη γνώμη όλων των μελών της.

Η ομάδα Gateway καταδικάζει την ενέργεια του κ. Χ. Ρίζου να αντιγράψει ολόκληρο άρθρο από τον ιστοχώρο της διαδικτυακής ομάδας iranon (www.iranon.gr). Τάσσεται επίσης ηθικά στο πλευρό της ομάδας αυτής. Προσωπική έρευνα των μελών της ομάδας απέδειξε ότι το περιοδικό «Μυστική Ελλάδα» δεν είχε οποιαδήποτε γνώση της αντιγραφής. Οποιαδήποτε προσπάθεια της ομάδας μας να έρθει σε επαφή με την μεριά του κ. Χ. Ρίζου κατέστη αδύνατη, μια προσπάθεια που κράτησε από την στιγμή της γνωστοποίησης του θέματος της αντιγραφής μέχρι και σήμερα 24 Ιουλίου 2004.


Τα μέλη της Gateway Team - Σάββατο 24 Ιουλίου 2004
_________________
πρωτοπορία, τόλμη και εξέλιξη

Από http://www.metafysiko.gr/forum/viewtopic.php?t=910.

Νομίζω ότι αυτή η ανακοίνωση είναι προς την σωστή κατεύθυνση και από ότι βλέπω ήδη έχει εκδοθεί από τις 24/7/04. Η Gateway Team πιστεύω ότι πήρε μια ξεκάθαρη θέση και ίσως είστε λίγο άδικοι μαζί της. Κάνω λάθος;

Από ότι βλέπω τώρα, ο Χρήστος Ρίζος έχει δώσει κάποια απάντηση στο πολύ καλό site του "CM" http://www.cmforum.joyhost.gr/cgi-bin/portal/index.cgi?action=viewnews&id=158

Περιττό να σας πω ότι κείμενα και ειδήσεις από το Esoterica.gr έχουν κλαπεί και παρουσιαστεί σε άλλα sites χωρίς άδεια και χωρίς αναφορά καν στην "Πηγή". Θεωρώ την στάση του Κου Μπαϊμπάκη (CM) πολύ σωστή. Ας κάνει κάτι κάποιος επιτέλους για να πάψει να υπάρχει αυτό το φαινόμενο σε τέτοια έκταση.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2004, 17:00:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή απλώς έχω μεταφέρει στο περιοδικό την αλληλογραφία πού έχω ανταλλάξει με τον κύριο Ρίζο και δεν έχω στείλει μια επιστολή απευθυνόμενος μόνο στο περιοδικό "Μυστική Ελλάδα" και στους νόμιμους εκπροσώπους του, το κάνω τώρα. Η επιστολή εστάλη στις 11/08/2004 και ώρα 16:50 περίπου.

Προς κύριο Αντώνιο Αντωνιάδη

Υπόψην κ.κ. Παντελή Γιαννουλάκη, Λένας Αδαμοπούλου, Αντώνιο Καραντώνη, Γεωργίου Στάμκου, Χρήσου Ρίζου.

Κύριοι,

Σας έχω κάνει γνωστό σε προηγούμενες επιστολές μου το θέμα που προέκυψε με την αντιγραφή υλικού της ιστοσελίδας μου από τον κύριο Ρίζο. Βεβαίως οι προηγούμενες επιστολές αποτελούσαν την αλληλογραφία που αντάλλαξα με τον κύριο Ρίζο και απλώς τις έθεσα υπόψην του περιοδικού. Επειδή δεν έχω λάβει από μέρους του περιοδικού απάντηση και σκεπτόμενος ότι ενδεχομένως τις επιστολές μου να τις προωθείτε αυτόματα στον κύριο Ρίζο, γράφω αυτή την επιστολή απευθυνόμενος στον κύριο Αντώνιο Αντωνιάδη και στους συμβούλους του περιοδικού για να σας κάνω γνωστό το πρόβλημα που προέκυψε. H επιστολή αυτή, όπως και οι προαναφερόμενες, έχουν αποσταλεί στην ηλεκτρονική διεύθυνση που αναγράφεται στο περιοδικό, καθώς και στην ηλεκτρονική διεύθυνση που αναγράφεται στην ιστοσελίδα www.agnosto.gr. Με λίγα λόγια έχω αποστείλει αυτή την επιστολή στα e-mail: info@agnosto.gr και agnosto@otenet.gr. Επίσης έχει αποσταλεί και στον κύριο Ρίζο στην ηλεκτρονική διεύθυνση: rizos@email.com.

Ο κύριος Χρήστος Ρίζος αντέγραψε κατοχυρωμένο υλικό από την ιστοσελίδα μου, χωρίς να ζητήσει την έγγραφη άδεια μου και χωρίς να αποδώσει την πηγή προέλευσης του υλικού. Το θέμα είναι επιεικώς απαράδεκτο και ζητώ από το περιοδικό σας, ένα νέο περιοδικό που φιλοδοξεί να καλύψει τα όποια κενά υπάρχουν στον χώρο, να πάρει θέση. Η καταγγελία μου έχει γίνει δημόσια και όλες οι επιστολές μαζί και αυτή εδώ δημοσιεύονται τόσο στην ιστοσελίδα μου, όσο και στον δικτυακό τόπο του esoterica.gr που σε αντίθεση με άλλα fora αποτελεί ένα πραγματικά ανεξάρτητο βήμα το οποίο δεν ασκεί λογοκρισία στα μέλη του.

Στην προκειμένη περίπτωση δεν ισχύει η λαϊκή παροιμία που λέει ότι η σιωπή είναι χρυσός. Νομίζω ότι το περιοδικό "Μυστική Ελλάδα" πρέπει να δείξει το ήθος του και να μην αφήσει καμιά σκιά να πλανάται στο αέρα. Έχω λάβει μια απάντηση από κύριο Ρίζο σε άπταιστα Αγγλοελληνικά με λατινικούς χαρακτήρες όπου αναφέρει τα εξής: "safestata kai exete dikaio kai h apokatastash sas , toso toy onomatos sas oso kai toy site sas 8a ginei amesa" και τελειώνει: "... alla kai na paroysiastei ektenws to site sas wste na ginei eyrytera gnwsto".

Βεβαίως αυτό ζητάω και εγώ μια παρουσίαση της ιστοσελίδας που πήρε ο κύριος Ρίζος το υλικό και μια εισαγωγή που να λέει ότι ότι το επίμαχο άρθρο είναι δικό μου (του Ιωάννη Μπαϊμπάκη δηλαδή) και όχι του κυρίου Ρίζου και θα αποτελεί μέρος του βιβλίου που ετοιμάζω. Θεωρητικά η απάντηση του κύρίου Ρίζου θα έπρεπε να με καλύψει, όμως γνωρίζω ότι δεν αποτελεί η γνώμη ή αν θέλετε η πρόθεση ενός αρθρογράφου δέσμευση για κανένα περιοδικό. Έτσι ζητάω από εσάς να μου πείτε αν είστε διατεθειμένοι για αυτή την επανόρθωση που προτείνει ο αρθρογράφος σας και που ζητάω και εγώ.

Αρκεί μια απάντηση σας θετική για να με καλύψει και εφόσον γίνει και στην πράξη αυτό (η επανόρθωση), να θεωρήσω το θέμα λήξαν.

Έχω ήδη ετοιμάσει επιστολές καταγγελίας τόσο προς τον δικηγορικό σύλλογο, μια και ο αρθρογράφος σας δηλώνει δικηγόρος, όσο και προς το ΥΠΕΘΑ, καθώς και προς όλα τα περιοδικά του χώρου της αναζήτησης, μικρά και μεγάλα, μέσα από τις οποίες καταγγέλλω την στάση του κυρίου Ρίζου. Μετά την αποστολή των επιστολών αυτών και σαν τελευταία λύση, έχω σκοπό να επισκεφτώ και τον δικηγόρο μου. Νομίζω πως ήδη το θέμα έχει πάρει έκταση και δεν θα ήταν καλό να προχωρήσω και στα άλλα μέτρα που αναφέρω σαν αποτέλεσμα της έντονης αδικίας που νοιώθω ότι έγινε εις βάρος μου. Αυτό που ζητώ λοιπόν είναι από εσάς, τους εκπροσώπους του περιοδικού "Μυστική Ελλάδα", να πάρετε θέση και να μου πείτε αν σκοπεύετε να προχωρήσετε στην αποκατάσταση της εις βάρος μου αδικίας. Όπως είπα και πριν αν προτίθεστε για κάτι τέτοιο θα θεωρήσω το θέμα λήξαν.

Αθήνα, 11/08/2004

Μετά τιμής,
Ιωάννης Μπαϊμπάκης
http://www.cmforum.joyhost.gr/

------------------------

Λάθη δεν κάνει όποιος δεν κάνει τίποτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2004, 11:53:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΜΑΡΤΥΡΕΣ ΤΗΣ "ΑΠΟΛΥΤΗΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗΣ".

ΦΙΛΕ ΜΟΥ CM ΕΔΩ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΣ ΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΙΣΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ?????????????

ΠΟΛΛΟΙ "ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ" ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΙΓΡΑΨΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΛΛΩΝ ΕΡΕΥΝΗΤΩΝ...

ΠΟΛΛΟΙ "ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ" ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ "Δ.ΚΑΜΠΟΥΡΟΓΛΟΥ" ΚΑΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ...

ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΩΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ.

ΙΣΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΕΔΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΤΟΥ
ESOTERICA.gr ΕΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΤΙΣ ΠΗΓΕΣ ΤΟΥΣ...

ΙΣΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΕΝΑ ΤΟΠΙΚ ΟΠΟΥ ΕΚΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΑΣ ΠΕΡΙ ΑΝΤΙΓΡΑΦΩΝ...
ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΝΑ ΞΕΣΚΕΠΑΣΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΤΙΣ ΠΗΓΕΣ ΤΟΥΣ...

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ...

ΦΙΛΕ CM ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ... ΤΙ ΛΕΣ ?????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2004, 22:23:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε AVATARGR για άλλη μια φορά θα σας ευχαριστήσω όλους σας για την συμπαράσταση.

Ενδεχομένως το θέμα το δικό μου έτσι όπως εξελίχτηκε θα λυθεί και σίγουρα όποιος θελήσει να επιχειρήσει ξανά τέτοιου είδους αντιγραφές θα πρέπει να το σκεφτεί πολύ καλά πλέον. Και δεν μιλώ μόνο για το δικό μου υλικό αλλά για οποιαδήποτε ιστοσελίδα.

Νομίζω ότι η σκέψη σου είναι πολύ σωστή, χρειάζεται μια κατηγορία, κάτι το οποίο θα είναι πρωτοποριακό σίγουρα, η οποία θα καταγράφει όλες αυτές τις "αρπαχτές" που γίνονται από όπου και αν αυτές προέρχονται.

Επιτέλους να υπάρχει και μια κριτική και από εμάς τους αναγνώστες. Να ξέρει ο κόσμος ότι αυτός είναι σοβαρός ερευνητής και ο άλλος όχι. Ότι το τάδε περιοδικό είναι σοβαρό και αξιόπιστο και το δείνα είναι φαιδρό και αστείο. Ότι αυτή η ομάδα κάνει και προωθεί την έρευνα ενώ η άλλη ομάδα αντιγράφει.

Αν τους ελέγχουμε συνεχώς, εμείς οι τελικοί αναγνώστες, νομίζω ότι θα εκλείψουν αυτά τα φαινόμενα.

Η δική μου γνώμη, σαν συντονιστής του εσωτερικά πού είσαι, πρέπει να προτείνεις την δημιουργία μια τέτοιας κατηγορίας.

------------------------

Λάθη δεν κάνει όποιος δεν κάνει τίποτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2004, 02:31:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΕΛΙΚΑ ΦΙΛΕ CM TI ΑΠΕΓΙΝΕ ME AYTHN THN ΙΣΤΟΡΙΑ;
ΕΙΧΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗ;
ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ;



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2004, 21:34:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Φωτογράφε,

Έγινε κάποια τηλεφωνική επικοινωνία. Με πήρε ο αρχισυντάκτης του περιοδικού και δίνοντας μου δίκιο καταδίκασε την αντιγραφή του Ρίζου. Μου είπε ότι θα γίνει επανόρθωση στο επόμενο τεύχος του περιοδικού, όπως την ζητάω και ότι το περιοδικό βασίστηκε στην αξιοπιστία του Ρίζου και δεν γνώριζε ότι έγινε αντιγραφή.

Του εξήγησα ότι εφόσον γίνει επανόρθωση από εμένα λύνεται η διαφορά μου με το περιοδικό και του ζήτησα να μου στείλει ένα μήνυμα με όλα αυτά που μου είπε, ώστε να τα ανεβάσω στο φόρουμ και με αυτό τον τρόπο να αποκαταστήσουν την εικόνα του περιοδικού που και ο ίδιος πιστεύει ότι εκτέθηκε σοβαρά. Συμφώνησε σε αυτό αλλά ήδη πέρασαν δύο βδομάδες και το μήνυμα δεν το έλαβα ακόμη.

Δεν έχετε λάβει ακόμη νέα μου, γιατί περιμένω να δω το επόμενο περιοδικό και τον τρόπο που θα γίνει χειρισμός του θέματος. Όσο για την αποφυγή του μηνύματος, ίσως νοιώθουν ότι θα δεσμευτούν από ότι θα έλεγαν μέσα σε αυτό. Αν θέλουν να μείνουν οι κακές εντυπώσεις πρόβλημα τους. Για μένα το θέμα θα κλείσει μόνο όταν δω τι γράφει μέσα το επόμενο περιοδικό.

------------------------

Λάθη δεν κάνει όποιος δεν κάνει τίποτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Thios
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2004, 21:44:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Thios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάντως θα το πάρω το περιοδικό ούτως ώστε να διαπιστώσω ιδίοις όμασι πώς ακριβώς θα επανορθώσουν. Κοίτα να δεις που θα ωφεληθούν τελικά κι από έναν -τουλάχιστον- αναγνώστη παραπάνω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2004, 11:39:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό είναι το μήνυμα που έλαβα εχτές, 06/09/2004 και ώρα 17:13, από τον Διευθυντής του περιοδικού "Μυστική Ελλάδα", κύριο Αντώνη Αντωνιάδη:

Αγαπητέ κύριε Μπαϊμπάκη
Έλαβα την επιστολή που μας στείλατε περί της λογοκλοπής του κειμένου σας από τον Χρήστο Ρίζο, ο οποίος το δημοσίευσε στο περιοδικό μας με την δική του υπογραφή. Θέλω να ξέρετε ότι αυτό έγινε εν αγνοία μας και σαν διεύθυνση του περιοδικού δεν φέρουμε καμία ευθύνη για τις πράξεις των συνεργατών ή των αρθρογράφων μας, όπως και οι ίδιοι δεν είναι υπεύθυνοι για τις πράξεις των συναδέλφων τους, ή για την θεματολογία του περιοδικού. Το τελευταίο το αναφέρω διότι μετά την γνωστοποίηση της επιστολής σας άρχισε από κάποιους, τους οποίους θα αποφύγω να χαρακτηρίσω, μια αδικαιολόγητη και παράλογη λασπολογία προς το περιοδικό και τους συντελεστές του, ρίχνοντας το μίασμα της λογοκλοπής σε ανθρώπους που αγαπάνε την έρευνα, που αναζητούν και γράφουν με μεράκι, προσπαθώντας να ενημερώσουν και να πληροφορήσουν το ελληνικό αναγνωστικό κοινό. Πιστεύω ότι καταλαβαίνετε πως μας είναι αδύνατο να ελέγχουμε τις πηγές, ή τις «πηγές» του κάθε αρθρογράφου μας και πάντοτε λειτουργούμε μέσα σε ένα κλίμα αμοιβαίας εμπιστοσύνης.
Εμπιστοσύνη που ο Χρίστος Ρίζος δεν σεβάστηκε στην προκειμένη περίπτωση, και συγκεκριμένα στο δεύτερο τεύχος του περιοδικού εμφάνισε το άρθρο Χαμένοι Θησαυροί στην Ελλάδα σαν δικό του έργο, ενώ τα στοιχεία αποδεικνύουν ότι είναι δικό σας. Δεν χρειάζεται να μπω στο χαρακτηρισμό της πράξης του εν λόγω συντάκτη, είναι καταφανής σε όλους.
Θα ήθελα μάλιστα να γνωρίζετε ότι ουδεμία σχέση έχουμε με την απαντητική του επιστολή. Εμείς ειδοποιηθήκαμε για το σχετικό συμβάν από εσάς προσωπικά και μάλιστα καθυστερημένα λόγω ότι λείπαμε σε καλοκαιρινές διακοπές.
Ο θυμός, η αγανάκτηση και η αδικία που αισθάνεστε είναι απολύτως δικαιολογημένη.
Εμείς, σαν διεύθυνση του περιοδικού ΜΥΣΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ, σας ανακοινώνουμε ότι παύουμε να συνεργαζόμαστε με τον Χρήστο Ρίζο, όχι μόνο για την άνομη και ανήθικη πράξη του, αλλά και επειδή εκτός του ότι πρόσβαλλε την εμπιστοσύνη μας, έγινε η αιτία να κακοχαρακτηριστούν άνθρωποι οι οποίοι δεν φταίνε σε τίποτα.

Με ειλικρινή εκτίμηση
Αντώνης Αντωνιάδης
Διευθυντής περιοδικού ΜΥΣΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ

------------------------

Λάθη δεν κάνει όποιος δεν κάνει τίποτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Thios
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2004, 12:10:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Thios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
σαν διεύθυνση του περιοδικού δεν φέρουμε καμία ευθύνη για τις πράξεις των συνεργατών ή των αρθρογράφων μας

Άρθρο 922 Αστικού Κώδικα:
Ό κύριος ή ο προστήσας κάποιον σε μια υπηρεσία ευθύνεται για τη ζημία που προξένησε σε τρίτον παράνομα κατά την υπηρεσία του.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2004, 13:26:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η απάντηση μου στην επιστολή του Κυρίου Αντωνιάδη. Εστάλη την 07/09/2004 και ώρα 13:18 περίπου

Αγαπητέ κύριε Αντωνιάδη

Έλαβα την επιστολή σας και μπορώ να πω ότι η εξέλιξη με ικανοποίησε. Με τις ενέργειες σας δείξατε και στην πράξη ότι σαν περιοδικό καταδικάζετε τέτοιου είδους φαινόμενα και στέλνεται τους υπευθύνους στην φυσική τους θέση, στον κάλαθο δηλαδή των αχρήστων.

Μετά την γνωστοποίηση που μου κάνατε, στην τηλεφωνική επικοινωνία που είχαμε προ δεκαπέντε ημερών περίπου, ότι στο επόμενο τεύχος θα αποκατασταθεί ευκρινώς η αδικία και έπειτα από την επιστολή που μου στείλατε ότι διακόπτεται η συνεργασία του περιοδικού σας με τον κύριο Ρίζο, το θέμα αυτό για εμένα έχει πλέον κλείσει.

Σας είχα κάνει γνωστό ότι το θέμα αυτό το είχα παρουσιάσει δημόσια, τόσο μέσα από την προσωπική μου ιστοσελίδα, όσο και από το γνωστό και φιλόξενο φόρουμ της αναζήτησης, το Esoterica. Στα πλαίσια και της δικής σας αποκατάστασης σαν περιοδικού, καταχώρησα και την τελευταία σας επιστολή, καθώς και αυτή την απάντηση μου. Πράγματι με την στάση σας δείχνεται ότι δεν έχετε καμιά απολύτως σχέση με την αντιγραφή των θεμάτων της σελίδας μου και ότι ξεκάθαρα καταδικάζεται τέτοιου είδους πρακτικές, από όπου αυτές και αν προέρχονται.

Μετά τιμής,
Ιωάννης Μπαϊμπάκης
http://www.cmforum.joyhost.gr/

------------------------

Λάθη δεν κάνει όποιος δεν κάνει τίποτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2004, 14:16:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ CM ΧΑΙΡΩΜΑΙ ΠΟΥ ΕΛΗΞΕ Η ΑΔΙΚΙΑ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΣΟΥ.

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΓΙΝΕ ΓΝΩΣΤΗ ΚΑΙ ΕΣΥ ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΕΣ....
MIA KΑΛΗ ΑΡΧΗ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΚΛΟΠΟΥΣ.

ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΗΝ ΣΥΧΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΟΥ ΕΔΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΤΟΠΟ ΤΟΥ ESOTERICA.gr.

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2004, 19:44:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε AVATARGR καλησπέρα.
Εγώ ευχαριστώ για το βήμα που μου δώσατε να κάνω την καταγγελία μου.

Η παρουσία μου στο φόρουμ είναι συχνή, αν και συνήθως παρακολουθώ τα θέματα που μου κεντρίζουν το ενδιαφέρον και λίγο πιο σπάνια παρεμβαίνω στις συζητήσεις. Αυτό έχει να κάνει κυρίως με τον πολύ λίγο χρόνο που έχω. Ελπίζω από τον επόμενο μήνα να επιστρέψω στους φυσιολογικούς μου ρυθμούς και να τα λέμε συχνότερα.

Επίσης ευχαριστώ για άλλη μια φορά όλους τους φίλους που με υποστήριξαν.

Γιάννης Μπαϊμπάκης


------------------------

Λάθη δεν κάνει όποιος δεν κάνει τίποτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

takvra
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2004, 09:13:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους takvra  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά δικαιώθηκες & μπράβο σου. Οφείλω να ομολογήσω ότι το διάβασα από το περιοδικό & ήταν όντως εξαιρετικό. Αναμένουμε τυχόν βιβλίο σου στο μέλλον. Και πάλι συγχαρητήρια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
164 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2004, 14:03:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το περιοδικό "Μυστική Ελλάδα", τεύχος 3, Οκτώβριος 2004, αναφέρει στο τέλος της σελίδας 3, στο κείμενο με τίτλο "Ημερολόγιο Εξερεύνησης" τα εξής:

".... Τώρα δυστυχώς πρέπει να σας αφήσω, γιατί με φωνάζουν από το κατάστρωμα. Πιάσαμε έναν πειρατή και πρέπει να τον πετάξουμε στην θάλασσα. Το τυπικό ορίζει να παρευρίσκομαι εκεί. Είναι οι νόμοι της θάλασσας τέτοιοι, σκληροί για τον καθέναν που δεν την σέβεται. Τουλάχιστον είναι τυχερός, γιατί στις Ελληνικές θάλασσες δεν είναι συχνές οι επιθέσεις από σκυλόψαρα ..."
Αντώνης Αντωνιάδης
Διευθυντής Εξερεύνησης.

Στην συνέχεια, στην σελίδα 9, του ιδίου τεύχους, υπάρχει ο τίτλος "Ανακοίνωση" και ακολουθεί το εξής κείμενο:

Αγαπητοί αναγνώστες, θέλουμε να σας πληροφορήσουμε ότι το άρθρο χαμένοι θησαυροί στην Ελλάδα που δημοσιεύτηκε στο δεύτερο τεύχος του περιοδικού, δεν το συνέγραψε ο Χρήστος Ρίζος, αλλά ο κ. Γιάννης Μπαϊμπάκης. Παράλληλα, σας γνωστοποιούμε ότι παύουμε να συνεργαζόμαστε με τον Χρήστο Ρίζο (ο πειρατής που λέγαμε στο ημερολόγιο εξερεύνησης...), ο οποίος μας παρουσίασε ένα ξένο άρθρο σαν να επρόκειτο για δικό του. Όπως καταλαβαίνετε, εμείς δεν είχαμε, ούτε και έχουμε, τη δυνατότητα να γνωρίζουμε ποιος είναι ο πραγματικός συγγραφέας του κάθε άρθρου που μας παραδίδεται. Εφόσον κάποιος συγγραφέας μας παρουσιάζεται με ένα κείμενο το οποίο υπογράφει ο ίδιος, θεωρούμε αυτονόητα ότι είναι και ο πραγματικός συγγραφέας. Στην προκειμένη περίπτωση όμως ο Χρήστος Ρίζος παρουσίασε το έργο του κ. Μπαϊμπάκη σαν δικό του. Έτσι με αυτές τις γραμμές θέλουμε να αποκαταστήσουμε την αλήθεια, αλλά και το ότι συντασσόμαστε υπέρ του δικαίου. Ευελπιστούμε να μην συναντήσουμε ξανά τέτοια αχαρακτήριστα φαινόμενα στο μέλλον.
Από την σύνταξη του περιοδικού Μυστική Ελλάδα.

Το τελευταίο μου μήνυμα στον κύριο Αντωνιάδη, εστάλη την 23/09/2004 και ώρα 13:55 περίπου:

Κύριε Αντωνιάδη

Το μήνυμα μου αυτό έχει σαν σκοπό να σας δηλώσει ότι το θέμα έχει ήδη κλείσει για μένα οριστικά. Δημοσιεύω και την θέση αυτή του περιοδικού, όπως εκφράζεται μέσα από το τρίτο τεύχος και μένω εδώ.

Η μόνη μου επισήμανση είναι, ότι το περιοδικό σας κύριε Αντωνιάδη, έχοντας σαν κεντρικό του θέμα, στο δεύτερο τεύχος, το άρθρο μου, έκανε αρκετές πωλήσεις. Η δήλωση αποκατάστασης ήταν σωστή, σωστότερο όμως θα ήταν να αναφερθεί και η ιστοσελίδα (coinsmania) από την οποία αλιεύθηκε το άρθρο. Θέλω να πιστεύω ότι η παράληψη δεν ήταν εσκεμμένη από την πλευρά του περιοδικού, έτσι με την επισήμανση μου αυτή κλείνω το θέμα οριστικά εδώ.

Αθήνα, 23/09/2004
Μετά τιμής
Ιωάννης Μπαϊμπάκης
http://www.cmforum.joyhost.gr/

------------------------

Λάθη δεν κάνει όποιος δεν κάνει τίποτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2004, 17:24:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Γιάννη, συγχαρητήρια για τη δικαίωση σου.Το αποτέλεσμα απέδειξε

ότι οι χειρισμοί σου ήταν σωστότατοι.


Τώρα αν ήμουν στην θέση του κ.Αντωνιάδη όχι μόνο θα έκανα αναφορά

στην ιστοσελίδα σου αλλά θα ζητούσα και την συνεργασία σου με το

περιοδικό.Απο ότι φαίνεται όμως οι ευκαιρίες είναι για να χάνονται...


Καλή επιτυχία με το βιβλίο σου,και εννοείτε ότι θα μας ενημερώσεις

όταν έρθει η ώρα της έκδοσης του.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy