ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΟΥΣ!!!
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 16:21:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER
ΚΑΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΥΝΩ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΜΟΥ...!!!! :-(((((
ΛΟΙΠΟΝ ΑΓΑΠΗΤΕ ΤΙΓΡΗ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΕΣ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ!!!! ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΠΑΛΙΑ ΠΟΣΤΣ ΣΟΥ!!!!
ΡΑΜΟΓΛΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΘΕΣΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ!!!!
quote:
Α ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΕΘΙΞΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ ΛΟΓΩ ΣΥΜΒΑΝΤΩΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΗΓΗΘΕΙ???

ΤΕΛΟΣ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΟΙ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΔΙΑΜΑΧΕΣ ΕΓΩ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΑ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ!!!
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΧΟΡΗΣΗ ΤΗΣ ΑΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ...!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 16:50:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Α ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΕΘΙΞΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ ΛΟΓΩ ΣΥΜΒΑΝΤΩΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΗΓΗΘΕΙ???

Όχι, διότι δεν διεκδικώ τον τίτλο του εσωτεριστή, αλλά τον τίτλο του αναζητητή.
Έχω δηλώσει και σε άλλα Topic παλαιότερα, πως η μεγάλη μου διαφωνία είναι να μιλάμε για ένα θέμα και να προσπαθούμε να δείξουμε πως το κατέχουμε ενώ στην ουσία δεν το κατέχουμε.
Να χρησιμοποιούμε λέξεις που δεν ξέρουμε τι σημαίνουν, να πετάμε μια «ατάκα» και μετά να σφυρίζουμε αδιάφορα.
Εκεί είναι η διαφωνία μου αγαπητέ CYBERMASTER και όχι στις ταμπέλες.

Τα δε συμβάντα που είχαν προηγηθεί ( δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω ποια συμβάντα σου έχουν μεταφερθεί και με ποια οπτική ) είχαν σαν σκοπό να καταδείξουν στο άλλο πρόσωπο μια άλλη οπτική, ένα άλλο δρόμο αντιμετώπισης, μια πρόταση για να αποφευχθούν όλα όσα έγιναν.

Δυστυχώς όμως δεν έγιναν κατανοητές οι προθέσεις και όταν συνεχίσθηκε η συγκεκριμένη στάση από το εν λόγο μέλος τότε υπήρξε και η δική μου αντίδραση.
Βέβαια τα πράγματα έφτασαν στο όριο και στις προσωπικές επιθέσεις όταν το μέλος αυτό ελλείψει επιχειρημάτων γύρισε την γνωστική διαμάχη σε προσωπικά δεδομένα με σκοπό να αποπροσανατολίσει την συζήτηση και να καταδείξει ότι είναι το εν αδίκο βαλλόμενο πρόσωπο.

Π.Χ. Παρέθεσε αυτούσιο κείμενο από συγκεκριμένη ιστοσελίδα ως δικό της γνωστικό αντικείμενο χωρίς να αλλάξει ούτε ένα κόμμα.
Στην παράθεση λοιπόν από πλευράς μου ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΕΙΜΕΝΟΥ και στο λογικό μου συνειρμό, ότι αφ’ ενός παρέλειψε εντέχνος τα υπόλοιπα κομμάτια του κειμένου, που κατεδείκνυαν τη θεωρεία της αριστερής ατραπού την οποία είχε εκφράσει άλλο μέλος και η ίδια την αντέκρουσε και αφ’ ετέρου πως συνεχίζει να παρουσιάζει ως δικά της πράγματα που ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ μου απάντησε με προσωπικές επιθέσεις και με προσωπικά υπονοούμενα για άλλη μια φορά, μη μπορώντας να παραδεχθεί το λάθος τρόπο έκφρασης που χρησιμοποίησε.
Εκεί και ήταν όλο το πρόβλημα, στη μη κατανόηση της στάσης της, στο ότι απλά όταν αποφάσισα είτε εγώ είτε κάποιοι άλλοι να τις αντιπαρατεθούν με στοιχεία στα όσα φαιδρά ανέφερε μην έχοντας άλλη λύση για να καλύψει την άγνοια της προτίμησε της προσωπικές επιθέσεις και την λέξη «εσωτεριστές».

Ελπίζω τα όσα ανέφερα να σε κάλυψαν.



Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 19:00:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΑΓΑΠΗΤΕ CYBERMASTER. ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΝΙΩΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΒΕΒΑΙΑ.

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΗΝ ΤΑΣΗ ΣΟΥ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΤΗΝ ΕΧΩ ΝΙΩΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ.

ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΒΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΚΤΙΜΩ ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΩ-ΤΕΡΙΚΑ.

Ο THOTH ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΑ ΕΙΠΕ ΟΛΑ.

ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΕΪΛ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ ΣΕ ΑΤΟΜΟ ΚΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΔΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΤΟΜΟ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΟΥ -ΜΕ ΑΛΛΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΒΕΒΑΙΑ- ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΑ ΕΝΑ ΤΡΙΤΟ ΜΕΛΟΣ.

ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΖΑΝΤΟΚ ΑΝ ΔΕΝ ΔΕΙΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΤΗΝ ΞΕΡΩ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗ ΔΕΙΣ ΑΠΟ ΨΗΛΑ. ΝΑ ΑΝΥΨΩΘΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ. ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 20:37:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95
quote:

Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΤΡΑΓΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ ΝΑ ΠΟΥΝ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΑΝΕΞΥΠΝΟΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΙΟ!!!!

Απ' όσο έχω καταλάβει, βρισκόμαστε σε ένα φόρουμ στο οποίο
συζητάμε. Όχι σε ένα δημόσιο πίνακα ανακοινώσεων. Αυτό σημαίνει
ότι καμία άποψη δεν είναι υπεράνω κριτικής. Δε βλέπω γιατί τα
νέα (ή τα οποιαδήποτε) μέλη πρέπει να φοβούνται την κριτική,
μολονότι είναι βέβαια ανθρώπινο να "δενόμαστε συναισθηματικά"
με τις απόψεις μας. Ούτε βλέπω γιατί όλοι πρέπει υποχρεωτικά
να συμφωνούν.

Το πρόβλημα ξεκινάει όταν αρχίζουν και εκτοξεύονται άσχετες
κατηγορίες επί του προσωπικού. Δε νομίζω ότι είναι κακό να
πεις "βλάκα" κάποιον που σε πείσμα όλων των στοιχείων εξακολουθεί
να επιμένει ότι οι ελέφαντες είναι έντομα. Όταν όμως π.χ.
επειδή δε μπορείς να απαντήσεις στα επιχειρήματά του αρχίζεις
και λες ότι είναι δύο άτομα, ή ότι είναι κακός ή οτιδήποτε,
τότε ξεκινούν τα προβλήματα. Και βέβαια γιγαντώνονται όταν
ξεχνάμε ότι εδώ συζητάμε, με ένα μέσο που σπάνια
αποδίδει επιτυχημένα τα ακριβή μας συναισθήματα και οδηγεί
εύκολα σε παρεξηγήσεις.

Προσωπικά θεωρώ πως είμαι ανάμεσα στα πιο αντιπαθητικά μέλη του
esoterica.gr, επειδή είμαι πιθανόν ο μόνος που δεν πιστεύει
σε τίποτα και το ύφος γραφής μου παρεξηγιέται πάρα πολύ εύκολα.
Δεν τα πάω καλά με τις ευγένειες και προτιμώ να δίνω έμφαση στην
άποψη παρά στο στυλ εκφοράς της.

Υπάρχουν άτομα στο τόπικ "ΙΝΔΟΕΥΡΩΠΑΙΟΙ" που με
θεωρούν ορκισμένο εχθρό του Ελληνισμού και συνεπώς θεωρούν εαυτούς
ορκισμένους εχθρούς μου! Όμως προς τιμήν τους,
ούτε ένας δε μου έχει στείλει υβριστικό μήνυμα στην προσωπική
θυρίδα μου (αν και δε τσιγκουνεύονται τις ύβρεις δημοσίως).
Τα e-mail μας δεν τα δίνουμε για κουτσομπολιά και διαμάχες! Τα
δίνουμε για διαδικαστικούς λόγους (passwords κλπ) καθώς και
για να μπορεί να μας βρει κάποιο άλλο μέλος που ανακαλύπτει κοινά
ενδιαφέροντα μαζί μας, ή ίσως έχει κάποια απορία που δεν αξίζει
το χώρο του φόρουμ. Θεωρώ πολύ αγενές να αποστέλλεται προσωπικό
μήνυμα σε νέο μέλος προκειμένου να το διαφωτίσει για το ποιοι είναι
οι εχθροί και ποιοι οι φίλοι.

Απ' ό,τι έχω καταλάβει, υπήρχε(;) μία περίεργη διαμάχη μεταξύ κάποιων
μελών, όπως Zeemberg, Avallon, Atma, Ramoglou. Οι περισσότεροι είναι
μέλη που πραγματικά ευχαριστιέμαι να διαβάζω, ακόμα και όταν
διαφωνώ μαζί τους.

Έχω καταλάβει ότι
παίζουν πολλοί εξω-esotericοί παράγοντες και ότι αυτά τα άτομα
σαφώς και έχουν αρκετά στενές σχέσεις (αγάπης ή μίσους). Πρόκειται
ολοφάνερα για μια προσωπική διαμάχη.

Το ότι η διαμάχη "ντύνεται" με το μανδύα των ιδεολογικών και διαδικα-
στικών διαφωνιών, είναι αρκετά διασκεδαστικό (αν μου επιτρέπεται
η κρίση). Καμιά φορά κάθομαι και "διαβάζω" αυτό που θέλουν να
πουν πραγματικά με τις ωραίες λέξεις. Π.χ.

quote:

(σημ. junk95: ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ
ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΣΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ
ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ, ΑΛΛΑ:)
Δυστυχώς εκθέτεις ανεπανόρθωτα τον εαυτό σου και δυστυχέστερα παρασύρεις στο βούρκο και κάποιους άλλους που κατά την ταπεινή μου γνώμη τους άξιζε κάτι καλύτερο, βέβαια ο καθείς εφ’ ο ετάχθη.

είναι ένας ιδιαίτερα κομψός τρόπος να πεις "δε μας χ... μωρή ηλίθια
εσύ και οι άλλες ηλίθιες που σε ακούνε;"

Ωστόσο αυτός ο "κομψός" τρόπος ξεκατινιάσματος έχει το μειονέκτημα
να κρύβει τελείως τα πραγματικά αίτια της εχθρότητας. Ομολογώ ότι
δεν έχω καταλάβει ποιος είναι εναντίον ποιανού και για ποιο λόγο.
Και δε μ' ενδιαφέρει. Είναι τα προσωπικά τους. Είναι αρκετά λυπηρό
να βγαίνουν προσωπικές αντιπάθειες στη φόρα με το μανδύα
ανωτέρου επιπέδου διαφορών.
Συγκριτικά είναι απείρως καλύτερο (και λογικότερο) όταν
ανωτέρου επιπέδου διαφορές καταλήγουν σε προσωπικές αντιπάθειες.

Αλλά τι να γίνει; Άνθρωποι είμαστε. Αν ανακαλύψω κάποια πρώην
γκόμενά μου σε αυτό το φόρουμ, το πιο πιθανό είναι ότι θα
λυσσάξω να τη βγάλω ηλίθια ακόμα και αν συμφωνεί 100% μαζί μου
σε κάποιο θέμα . Είμαι ακόμα πολύ μικρός για να μπορέσω να
αντισταθώ στον πειρασμό.

Έχει απόλυτο δίκιο ο Thoth φίλε CYBERMASTER. Βιάζεσαι να βγάλεις
συμπεράσματα, παρασυρόμενος ίσως από τον αυθορμητισμό της ηλικίας
σου. Θα προσέθετα ότι δεν κερδίζεις τίποτα με το να αναμιγνύεσαι
σε μία προσωπική διαμάχη, έχοντας μάλλιστα ακούσει μόνο τη μία
πλευρά.

Όσο για τον admin, ρόλος του είναι να παρεμβαίνει σε διαδικαστικά, διαχειριστικά
και τυπικά ζητήματα, όχι να παίρνει το μέρος του "καλού" ενάντια στον
"κακό". Και νομίζω είναι πολύ καλός στο ρόλο του. Αν ήμουν εγώ
admin σε αυτό το φόρουμ, θα είχαμε γίνει ΤΟ κωλοχανείο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 21:45:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
quote:
Αν ήμουν εγώ
admin σε αυτό το φόρουμ, θα είχαμε γίνει ΤΟ κωλοχανείο.

To


Μια εικόνα του Forum με Admin τον junk95:


Έχεις δίκιο Junk95. Χωρίς να έχουμε συζητήσει, απλά διαβάζοντάς σε, με φτάνεις ακόμα και μένα στα όριά μου, ακόμα και όταν... συμφωνώ μαζί σου!!!

Κατανοώ όμως ότι αυτό είναι το στυλ σου και εστιάζεσαι στην διά-αντί-λογο και όχι στο να πλήξεις την προσωπικότητα του άλλου. Αυτή η αποπροσωποποίηση είναι νομίζω το κλειδί για την επίλυση αυτών των προβλημάτων που προκύπτουν


"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kronos22
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Canary Islands
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 22:03:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kronos22
Μπράβο σεβαστέ και αγαπητέ Junk95.
Το post σου είναι φίσκα από τιμιότητα και καθαρή σκέψη, με ξάφνιασες ευχάριστα. Δεν περίμενα από ένα μέλος των forums, esoterica να σκέφτεται και να νουθετεί με άδολο τρόπο!
Λίγες ημέρες που παρακολουθώ τα forums του esoterica, το μόνο που είδα είναι προσωπικές και "φθηνές" αντιπαραθέσεις των παλαιοτέρων μελών.
Εσύ έγινες η αιτία να ξαναμπώ για λίγο.

Τέσσερα μέλη ΜΟΝΟ και σας έχουν κάνει άνω-κάτω. Στο τέλος θα βρεθούν μόνα τους και θα ΑΛΛΗΛΟΣΠΑΡΑΧΘΟΥΝ <κανόνας κάρμα>.
Σε έγραψαν ήδη όσα και να τους είπες, περιμένουν σαν τις ύαινες να κατασπαράξουν το επόμενο αδαή μέλος, σεβαστέ.

Σεβαστέ δοκίμασα και εγώ λίγο από την μισητή στάση τους.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 22:09:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
quote:

Μπράβο σεβαστέ και αγαπητέ Junk95.
Το post σου είναι φίσκα από τιμιότητα και καθαρή σκέψη, με ξάφνιασες ευχάριστα. Δεν περίμενα από ένα μέλος των forums, esoterica να σκέφτεται και να νουθετεί με άδολο τρόπο!
Λίγες ημέρες που παρακολουθώ τα forums του esoterica, το μόνο που είδα είναι προσωπικές και "φθηνές" αντιπαραθέσεις των παλαιοτέρων μελών.
Εσύ έγινες η αιτία να ξαναμπώ για λίγο.

Τέσσερα μέλη ΜΟΝΟ και σας έχουν κάνει άνω-κάτω. Στο τέλος θα βρεθούν μόνα τους και θα ΑΛΛΗΛΟΣΠΑΡΑΧΘΟΥΝ <κανόνας κάρμα>.
Σε έγραψαν ήδη όσα και να τους είπες, περιμένουν σαν τις ύαινες να κατασπαράξουν το επόμενο αδαή μέλος, σεβαστέ.

Σεβαστέ δοκίμασα και εγώ λίγο από την μισητή στάση τους.




Άσε τα σάπια σου βρε Kronos22. Πήξαμε και από την "υπέροχη" και "όμορφη" παρθενική σου συμμετοχή !!! Ποιον προσπαθείς να πείσεις για την "καλή" σου διάθεση; Φαινόμαστε για χαζοί;

Σε κάλεσε κανένας να ρίξεις λάδι στην φωτιά;

Μιλάνε όλοι, μιλάν και οι... Κρόνοι

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 22:14:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche
Cybermaster χαιρε!
λες

quote:
ΑΓΑΠΗΤΑ ΡΑΜΟΓΛΟΥ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΚΑΠΩΣ ΑΔΙΚΗ Η ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΣΑΣ!?!

quote:
ΠΡΩΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕΣΩ ΜΑΙL ΥΠΗΡΞΕ!!!

quote:
ΤΕΛΟΣ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΟΙ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΔΙΑΜΑΧΕΣ ΕΓΩ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΑ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ!!!
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΧΟΡΗΣΗ ΤΗΣ ΑΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ...!!!

τελικα ποιο ακριβως ειναι το προβλημα σου γιατι εγω ακομα δεν εχω καταλαβει.Σε ενοχλει που μελη μιλουν ασχημα μεταξυ τους και χαλουνται τα τοπικ;σε ενοχλει που καποια μελη δεν πηραν το μερος που εσυ διαλεξες;τι στο καλο μας ξεκαθαρισες;
πες μου φιλε μου ενοχληθηκες με τις επιθεσεις παλιων μελων σε νεα μελη;τι απο ολα;ολα;
ξεκαθαρισε για να παρουμε θεση.

Παρ'ολα αυτα βιαστηκες τοσο πολυ να βγαλεις συμπερασμα που σου δινω το χρυσο στο ποιος θα μιλησει ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ χωρις να σκεφτει!
Αν στεναχωριεσαι που φευγει μια φιλη σου λογω το οτι δεν αντεχει αλλο να κοντραρεται εδω εσω δεν χρειαζεται να κανεις και θεμα γι αυτο!Αποχωρησε,δεν την εδιωξε κανεις.Ποτε δεν μπορει να εχει η μια πλευρα μονο δικιο.

Ολοι υπηρξαμε νεα μελη.Μεινετε και εσεις πιο πολυ καιρο να την λετε στους καινουργιους
και εγω εχω δεχτει επιθεση απο 2-3 ατομα που δεν καταλαβαιναν και απλα θελαν καυγα ή εστω δεν τους καταλαβαινα εγω.Η συμβουλη μου ειναι η εξης.ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΤΕ ΤΟΥΣ.Οσο κολλαμε γυρω απο καυγαδες σημαινει οτι μας αξιζει αυτη η θεση του θυτη ή του θυματος.

οσο για αυτο εδω που ειπες

quote:
Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΤΡΑΓΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ ΝΑ ΠΟΥΝ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΑΝΕΞΥΠΝΟΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΙΟ!!!!

μην μπερδευεις τον φασισμο με την Δειλια!Εχω θαυμασει πολλα νεα μελη και παλια για το θαρρος της γνωμης τους ειτε συμφωνω μαζι τους ειτε διαφωνω.Αυτοι που φοβουνται στερουνται συνηθως επιχειρηματων.

και εμενα δεν μου αρεσει να φευγουν μελη οπως ο γεροτιγρης(αληθεια που εισουν?) ακομα και αυτους που μισω αλλωστε ποιον θα εχω να μισω μετα;Το εσωτερικα δεν χανει τιποτα ειτε φυγω εγω και συ.Λιγοι ειναι αυτοι δινουν ψυχη στο εσωτερικα και η ελλειψη τους ειναι εμφανης.

καλυτερα να πεισεις την φιλη σου να γυρισει πισω παρα να τα βαλεις εσυ με τους "εχθρους" της ωστε να ΑΝΑΛΑΒΟΥΝ ΤΙΣ ΕΥΘΗΝΕΣ ΤΟΥΣ!βαρυγδουπος τιτλος μα δεν ταιριαζει εδω.Ισως το τοπικ σου επρεπε να λεγεται "Ποιο ειναι το ακριβες προβλημα μου"; ή ΓΙΑΤΙ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΙΩΞΑΤΕ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ...


τελος θα ηθελα να επισημανεις αυτα τα αλλα περιστατικα που ειπες πιο πανω αλλιως ευλογα θα θεωρησω οτι οχι μονο δεν προσπαθησες να δεις αντικειμενικα τα πραγματα αλλα εχεις διαλεξει κι ολας πλευρα.Βεβαια χεστηκες το τι θεωρω και δικαιωμα σου.

Ευχομαι καλη παραμονη κοντα μας και μην χανεις τις ελπιδες σου για την φιλη σου.Γυριζει ο τροχος...
αν και με δοση ειρωνιας η προσεγγιση μου ειναι φιλικη.Και δεν το λεω για να σε ξεγελασω.

Α και που σαι! Μην φοβηθεις να μου πεις την γνωμη σου...

cybermaster χαιρε!


ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kronos22
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Canary Islands
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 22:25:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kronos22
quote:

Άσε τα σάπια σου βρε Kronos22. Πήξαμε και από την "υπέροχη" και "όμορφη" παρθενική σου συμμετοχή !!! Ποιον προσπαθείς να πείσεις για την "καλή" σου διάθεση; Φαινόμαστε για χαζοί;

Σε κάλεσε κανένας να ρίξεις λάδι στην φωτιά;

Μιλάνε όλοι, μιλάν και οι... Κρόνοι

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"




Μέρες φαίνετε σεβαστέ thoth πως κάτι ψάχνεις μαζί μου;
Που σεβαστέ έριξα λάδι στη φωτιά και πως έπηξες σαν "φέτα δωδώνης" αφού εσύ δεν με άφησες να εκφέρω γνώμη πουθενά σεβαστέ;
Δεν σου πούλησα σάπια εγώ, εσένα μάλλον σε κυνηγά η συνείδησή σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2004, 23:05:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
quote:
Που σεβαστέ έριξα λάδι στη φωτιά και πως έπηξες σαν "φέτα δωδώνης" αφού εσύ δεν με άφησες να εκφέρω γνώμη πουθενά σεβαστέ;
Δεν σου πούλησα σάπια εγώ, εσένα μάλλον σε κυνηγά η συνείδησή σου!

Ναι, το κατάλαβες. Προσπαθώ Kronos22 να μετρήσω τα "δαχτυλίδια" γύρω σου. Είναι όντως 22;;;

Κατάφερα να μην σε αφήσω να εκφέρεις γνώμη; Δεν το είχα καταλάβει ειλικρινά. Δόξα σοι ο Θεός

Έπιασαν τόπο οι προσευχές μου .

Ωχχχ... φεύγω τώρα

Με κυνηγάει η συνείδησή μου πάλι

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2004, 00:43:05  Εμφάνιση Προφίλ

Κατόπιν επισταμένης και διεξοδικής ερεύνας, ανακάλυψα πως δεν έπηξε ο Ερμής ο Τρισμέγιστος την φέτα αλλά η Άρτεμης.

Παραθέτω λοιπόν και τα πειστήρια για να μην υπάρξουν αμφιβολίες.



Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2004, 01:01:40  Εμφάνιση Προφίλ

Ο παραπάνω πίνακας ανήκει στον Goya και ονομάζετε Κρόνος.



Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2004, 01:56:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER
quote:
Όσο για τον admin, ρόλος του είναι να παρεμβαίνει σε διαδικαστικά, διαχειριστικά
και τυπικά ζητήματα, όχι να παίρνει το μέρος του "καλού" ενάντια στον
"κακό".

JUNK95 ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΚΑ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΛΗ ΒΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΑΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΤΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ ΔΕΝ ΛΕΕΙ Η ΚΑΝΕΙ ΤΠΤ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ Ο ΔΟΛΟΠΛΟΚΟΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΑΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΣΒΗΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΤΟΤΕ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΟΥΜΕ???? ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ????
Α ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΑΡΕΣΕΙ Π ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΑΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ!!!! ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΕΒΑΣΤΕΙ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΛΗΣΕΙ!!!
ΚΡΟΝΕ Ο ΤΗΟΤΗ ΜΕ ΚΑΛΥΨΕ!!!
ΓΚΡΕΤΕΛ THNX FOR THE TIP!!!
ΤΩΡΑ ΑΓΑΠΗΤΕ RICHE!!!!
quote:
τελικα ποιο ακριβως ειναι το προβλημα σου γιατι εγω ακομα δεν εχω καταλαβει.

ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΩ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ Η ΣΤΑΣΗ ΜΕΡΙΚΩΝ ΑΤΩΜΩΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!!! ΔΕΧΟΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΑΚΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΕΙΣΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΔΙΑΛΟΓΟΥ ΑΛΛΑ Ο ΤΠΟΠΟΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝΕ ΜΕΡΙΚΟΙ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ ΔΙΑΛΟΓΟΣ!!! ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΕΙ ΩΣ ΚΥΡΙΟ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟΝΙΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ!!! ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΒΑΛΛΟΝ ΕΠΙΚΡΙΝΩ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΑΤΟΜΩΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΑΒΑΛΛΩΝ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΩΛΙΑ ΤΟΥ ΠΑΓΩΝΙΟΥ!!! ΘΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΣΤΟΝ ΡΑΜΟΓΛΟΥ!!!! ΑΥΑΤ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ!!!
Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ!!!
quote:
Μην φοβηθεις να μου πεις την γνωμη σου

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΒΛΕΠΕΤΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΔΩΣΑΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΜΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΘΩΡΟΥΜΕ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ!!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

[img]http://www.dlarc.org/n3sig/fireinthesky2.JPG" width="480" height="360">
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2004, 02:08:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER
quote:
Δυστυχώς όμως δεν έγιναν κατανοητές οι προθέσεις και όταν συνεχίσθηκε η συγκεκριμένη στάση από το εν λόγο μέλος τότε υπήρξε και η δική μου αντίδραση.
Βέβαια τα πράγματα έφτασαν στο όριο και στις προσωπικές επιθέσεις όταν το μέλος αυτό ελλείψει επιχειρημάτων γύρισε την γνωστική διαμάχη σε προσωπικά δεδομένα με σκοπό να αποπροσανατολίσει την συζήτηση και να καταδείξει ότι είναι το εν αδίκο βαλλόμενο πρόσωπο.



ΚΟΙΤΑ ΑΓΑΠΗΤΕ ΡΑΜΟΓΛΟΥ ΑΝ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΛΑ ΕΣΥ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΕΣΕΣ ΠΡΩΤΟΣ ΚΑΤΙΝΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΚΟΣΜΗΤΙΚΑ ΕΠΙΘΕΤΑ!!!
ΛΑΘΟΣ ΚΑΝΩ???
ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΗΓΕ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ???

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

[img]http://www.dlarc.org/n3sig/fireinthesky2.JPG" width="480" height="360">
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2004, 03:34:07  Εμφάνιση Προφίλ
Αν και είμαι αρκετά κουρασμένος θα προσπαθήσω να σου καταδείξω το πρόβλημα.

Πάμε λοιπόν …..

Λέει το γνωστό μέλος Καλημέρα σας!
Μόλις ανακάλυψα αυτό το πολύ ενδιαφέρον πραγματικά όπως είπε και ο φίλος Κέλσος θέμα και θεωρώ ότι θα πρέπει να το αντιμετωπίσουμε με περισσή προσοχή και χωρίς παρωπίδες αν θέλουμε κάποιοι από μας να λέγονται εσωτεριστές ή πραγματικοί αναζητητές.
Οπως πολύ σωστά μας ανέφερε ο αγαπητός Κέλσος το παγώνι ήταν το σύμβολο του Αχριμάν όπως μας πληροφορεί η Μπλαβάτσκυ στο δεύτερο τόμο της Μυστικής Δοξασίας. Από την άλλη όμως δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να θεωρούμε πάντα σωστό ή ΜΟΝΑΔΙΚΗ εκδοχή αυτή της Μπλαβάτσκυ.
Το παγώνι έπαιξε εξίσου σπουδαίο ρόλο τόσο στην Αρχαία Ελλάδα ως σύμβολο της Ηρας που της αποδόθηκε σαν συμβολο του έναστρου ουρανού και κατ'επέκταση της Αθανασίας και της Αιωνιότητας όσο και στον Ινδουϊσμό και στον Βουδισμό... (μην ξεχνάμε ότι ο Βούδας σε παλαιότερη ενσάρκωσή του ήρθε με μορφή παγωνιού). Βλέπουμε λοιπόν ότι υπάρχουν πολλές εκδοχές που θα πρέπει να μελετήσουμε και να σχολιάσουμε και όχι μόνο μια και σίγουρα το τελευταίο που χρειάζεται είναι να βγάλουμε βιαστικά συμπεράσματα.
Σκεφθείτε μόνο πόσο πολύ μας έχει προβληματίσει η λέξη και έννοια "Εωσφόρος" στον εσωτερισμό... Αλλοι θεωρούν ότι είναι ο Σατανάς και άλλοι ότι είναι ο Προμηθέας που έφερε το ΦΩΣ στους ανθρώπους. Με προσοχή λοιπόν και σιγά σιγα ας ξετυλίξουμε το κουβάρι των γνώσεών μας και ΙΣΩΣ καταλήξουμε κάπου...
ΑFMA έχεις να προτείνεις κάποια βιβλιογραφία?

Απαντώ και προσπαθώ να της δείξω τα λάθη στη χρησιμοποίηση της γλώσσας …. Κατ’ αρχάς καλησπέρα.
Κατά δεύτερον αν έχουμε στοιχεία τα οποία δείχνουν πως ένα μέλος δεν ανήκει στους αναζητητές αλλά στους μπουρδολόγους τότε τον κατονομάζουμε και καταδεικνύουμε τις πράξεις αυτές που τον κατατάσσουν σε αυτή την κατηγορία.
Αν δεν έχουμε κάτι απ’ όλα αυτά τότε δεν προσπαθούμε να δημιουργήσουμε εντυπώσεις, διότι είναι εύκολο να παρασύρουμε και τον εαυτό μας και τον άλλο σε ένα παιχνίδι διαμάχης.
Έτσι λοιπόν εγώ ρωτάω ευθέως την αγαπητή μου Avallon
1. Θεωρείς πως είσαι εσωτερίστρια ;
2. Γιατί χρησιμοποιείς στην αρχή τη λέξη «θέλουμε» και μετά την λέξη «λέγονται» και όχι εφ’ όσον χρησιμοποίησες την πρώτη δεν έβαλες μετά τη λέξη λεγόμαστε ;
3. Εξαιρείς δηλαδή τον εαυτό σου και τονίζεις πως εσύ είσαι εσωτερίστρια και οι άλλοι θέλουν να λέγονται εσωτεριστές αλλά δεν είναι ;
Στα Ελληνικά τα οποία και δεν επιδέχονται και αμφισβήτησης, μιας και δε μιλάμε για τη θεωρεία κάποιου αλλά για την εννοιολογική σημασία μιας λέξης, το ΕΩΣΦΟΡΟΣ σημαίνει Ο ΦΕΡΩΝ ΤΟ ΦΩΣ.
Όπως αγαπητή και το ΔΑΗΜΩΝ σημαίνει ο ΣΟΦΟΣ, ο γεννημένος από θνητό και «Θείο».
Κάποιοι ( δεν αναφέρω ποιοι για ευνόητους λόγους ) θέλησαν να αλλάξουν τις έννοιες διότι έτσι βόλευε στην διάδοση του δόγματος τους.
Έτσι ο ΕΩΣΦΟΡΟΣ και ο ΔΑΙΜΩΝ έγιναν συνώνυμα του ΔΙΑΒΟΛΟΥ δηλαδή της διττής κατάστασης.
Ας μην μπλέκουμε λοιπόν τα πράγματα κατά το δοκούν και χάριν εντυπώσεων.

Ο διάλογος συνεχίζεται και παρακάτω με το συγκεκριμένο μέλος να αποφεύγει να απαντήσει ή να παραδεχτεί το λάθος στην έκφραση της.

Αμέσως μετά με ρωτάει ….. Eίναι τελικά Η ΑFMA?
Πως είσαι τόσο σίγουρος Ράμογλου για το φύλο?
Ας είναι...

Ξαφνικά λοιπόν και από το πουθενά μου κάνει ερώτηση με υπονοούμενο χωρίς σε κάποια από τα προηγούμενα post μου προς εκείνη να έχω αναφέρει κάτι για την AFMA. Κρυφή επίθεση λοιπόν νούμερο 1 ! ( Τους λόγους πες της να στους εξηγήσει αν μπορεί και αν θέλει ).

Εγώ της ανέφερα το από πού κρίνω ότι το εν λόγο μέλος είναι γυναίκα. Βέβαια και πάλι δεν μπήκε στον κόπο να πει «ΟΚ λάθος».

Μετά μας παραθέτει το γνωστό copy-paste από την ιστοσελίδα, για να αποδείξει πως κατέχει την γνώση !!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΚΑΙ ΕΚΕΙ της απαντώ και τις καταδεικνύω πως αυτά που λέει δεν συνάδουν με τα όσα εξ αρχής υποστήριξε.

Παρακάτω και ενώ συνδιαλέγεται με άλλο μέλος πάλι στο άσχετο λέει ….. Περιμένεις ακόμα να ακούσεις την άποψη της αδαούς Avallon που δεν ξέρει καλά καλά τα δυϊστικά συστήματα?
Για να τη χλευάσεις όπως έκανες και νωρίτερα σε ότι είπα?
Κέλσο, Ράμογλου, Zadok... WELL DONE!!
Nα περιμένω τη χαριστική από την Ατμα?

Εδώ λοιπόν χρησιμοποιεί δικούς της χαρακτηρισμούς ( π.χ. χλευάσεις ) και φανερώνει το κόλλημα της με κάποια μέλη. ( ε! ο έχων νου μπορεί να καταλάβει )

Και προχωράει !!!!!!!!!!!!!!

Αγαπητή μου Avallon σου παραθέτω τα στοιχεία που ζητάς
1. Από το profile του μέλους

Tώρα εδώ να γελάσω ή να κλάψω?
Από πότε αποτελεί τεκμήριο το προφίλ?
Από πότε αποτελεί τεκμήριο η οποιαδήποτε επικοινωνία μέσω δικτύου...
Καταρχήν να ΞΑΝΑΠΩ για ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ πως έχω ένα κακό-καλό "ελλάτωμα"... Δε διαβάζω ποτέ τα προφίλ...
Κατά συνέπεια δε πιστεύω nula από αυτά που λέει ο καθένας για τον εαυτό του αν δεν τον έχω δει από κοντά...
Και αυτό γιατί:
1oν) Ενας φίλος (βλ.Κέλσος) μου είπε να είμαι ιδιαίτερα καχύποπτη με όσα γράφονται στα προφίλ αφού ως παλαιότερο μέλος έχουν δει πολλά τα ματάκια του. Χαρακτηριστικά μου είπε ότι είχε ανακαλύψει ακόμη και μέλη που έλεγαν ψέμμα στο φύλο...
2ον) Στην Ελλάδα ότι δηλώσεις είσαι... αυτό το αξίωμα είναι αρκετό για να κάνει κατανοητή τη στάση μου αυτή...
Με λύπη όμως βλέπω ότι τηρείτε 2 μέτρα και 2 σταθμά...και αυτό με προβληματίζει τα μάλα θα έλεγα...
Ενώ δέχεστε την αξιοπιστία του προφίλ και της οποιασδήποτε διαδικυακής επικοινωνίας θεωρείται τον ΜΠΑΛΑΝΟ αναξιόπιστο σαν συγγραφέα... Περίεργο... όταν ήταν εδώ ο παλιός Συντονιστής Old Tiger που πολύ συχνά αναφερόταν με τα καλύτερα λόγια σε αυτόν ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΔΗΛΩΣΑΤΕ ΑΝΟΙΧΤΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ...
Είναι να μην αναρωτιέμαι?

Πρώτη αναφορά σε προσωπικά δεδομένα ( βλ. Kelsos , old Tiger ), κριτική για μέτρα και σταθμά που τηρούν τα μέλη !!! ( ενώ απαντά υποτίθεται σε μένα ) Αλλά και πάλι δεν απαντά γιατί την πείραξε τόσο που εγώ προσέδωσα και δικαιολογημένα μάλιστα το θυλικό φύλλο στην AFMA ή γιατί τελικά θα έπρεπε να προσδώσω ένα άλλο φύλλο ή πως είναι σίγουρη εκείνη πως το μέλος AFMA δεν είναι γυναίκα. ( Εδώ είναι το παιχνίδι με τα ψιλά γράμματα που δεν θα μπορούσε κανένα μέλος να καταλάβει ).

Λέει αμέσως μετά ένα μέλος …. Βρε κοπελια γιατι δε παραδεχεσε οτι κινδυνευεις να γινεις πιο γραφικη κι απο αυτη που μπαινοβγαινει με καμια δεκαρια νικνειμς. Ξεκολα επιτελους. Αφου η κοπελια (η αλλη δι ολντ ουαν) τακαψε τα εγκεφαλικα και δεν εχει και φαλικα (κερδη). ΞΕ-ΚΟ-ΛΑ. *

Αν μπορείς κατάλαβε !!!

Μετά λοιπόν και από απάντηση μου περί κολλήματος με συγκεκριμένο άτομο και συγκεκριμένες καταστάσεις, μετά από κατάδειξη των σφαλμάτων που έχει κάνει με αναφορές σε ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ, γιατί δε μπορεί να στηρίξει τα λεγόμενα της κάνει τη μαγική κίνηση.

Λέει λοιπόν το καλό αυτό μέλος !!!!!!
Φαίνεται όμως ότι δεν είχες καλούς δασκάλους...
Πες μου μόνο σε ποιό "φροντιστήριο" πας για να μην γραφτώ και γω...

Ξέρεις τι εννοεί φίλε μου ;
Σου έχει πει ;
Αν όχι θα σου πει μην ανησυχείς.
Αναφέρετε όμως σε εντελώς ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΟΥ ΔΕΔΟΜΕΝΟ με σκοπό να με θίξει.

Και συνεχίζει η αγαπημένη σου φίλη !!!!!!!

elpida κορίτσι μου ήσουνα που ήσουνα βλήτο η συμβίωση με το Ράμογλου σε αποτελείωσε... Οσο για την προσφορά σου εδώ... αν κρίνω ότι όταν γράφετε από τον ίδιο υπολογιστή έχεις πολλά να πεις ενώ όταν σε βλέπουμε από κοντά καταπίνεις τη γλώσσα μου λέει πολλά για το ποιός κρύβεται πίσω από τα μηνύματά σου...
Ράμογλου βοήθειά σου αγόρι μου...

ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕΣ ΕΒΡΙΣΕ ΠΡΩΤΟΣ ?????????????
Η ΦΙΛΗ ΣΟΥ !!!!!!!!!!!!!!!
ΤΙ ΕΚΑΝΕ ???????????????
ΕΒΡΙΣΕ ΜΕ ΧΕΙΡΙΣΤΟ ΤΡΟΠΟ ΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ ΑΦ’ ΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΦ’ ΕΤΕΡΟΥ ΜΕ ΘΙΓΕΙ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΟΥ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ !!!!!!!!

ΝΑ ΤΗ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΣΟΥ !

Στο κείμενο που παραθέτω στη συνέχεια και ενώ συγκρατούμε και δεν την βρίζω προσπαθώ για μια ακόμη φορά να της καταδείξω τα λάθη της συμπεριφοράς της. Βέβαια εκείνη αρχίζει την ηθοποιία σε στυλ Μάρθα Βούρτση ξεχνάει με μιας τα όσα έχει πει δια τηλεφώνου σε μένα για την ΑΤΜΑ, ξεχνάει τα όσα έχει γράψει στην ίδια την ΑΤΜΑ μέσα στα Forums και προσπαθεί να κάνει την αθώα και να καταδείξει στην ΑΤΜΑ πως εκείνη είναι φίλη της. Συνεχίζοντας λοιπόν την δημιουργία εντυπώσεων, τους χαρακτηρισμούς απέναντι σε άλλα μέλη και το πέταγμα λάσπης, προσπαθεί να αποπροσανατολίσει την δεδομένη κατάσταση.

Εκεί αναλαμβάνει χρέη η AFMA και η Avallon εξαφανίζετε ( μα γιατί άραγε ? ), αν και δέχομαι επιθέσεις από την AFMA δεν βρίζω και δεν απαντώ με προσβλητικό τρόπο, αλλά με τρόπο που εκείνες οι δύο και όσοι μπορούν καταλαβαίνουν.

Ξαναμπαίνει στο θέμα και συνεχίζει την υποκριτική της τέχνη παίζοντας το ρόλο της κυνηγημένης της θιγμένης κλπ κλπ.
Αμέσως πάει σε άλλο Topic και πετάει την μπηχτή της για τραμπούκους, για χαλασμένα θέματα κλπ κλπ ( χμμμ πάλι βρίζει ).

Εγώ διαλέγω να της απαντήσω στο θέμα όπου και υπάρχει η κόντρα ούτως ώστε να μην χαλάσει άλλο ένα Topic.
Και της μιλάω με πολύ όμορφο και φιλικό τρόπο καταδεικνύοντας που έχω διαφωνίες.

Εκεί αποφασίζω να καταδείξω και την ΑΓΝΟΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΟΙΗΣΗ ΠΟΥ ΠΡΑΤΤΕΙ.
Βάζω λοιπόν ΟΛΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ από το οποίο έντεχνος και εν πλήρη συνείδηση η ίδια το παρουσιάζει ως δικό της.

Ε όταν την ξεγύμνωσα λοιπόν και κατέδειξα την απάτη που διαπράττει ΕΝ ΠΛΗΡΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ μου είπε πως δε φοράω παντελόνια, έβγαλε προσωπικά δεδομένα για μια ακόμη φορά στη δημοσιότητα και επιτέθηκε με υβριστικούς χαρακτηρισμούς.
Βέβαια ο ρόλος «Το κοριτσάκι με τα σπίρτα» συνεχίστηκε με ένα παραλήρημα ψεύδους για να καλύψει τα ακάλυπτα !!!!!!!

Αμέσως μετά πάνω στον πανικό της κάνει ΕΥΘΕΙΑ ΠΛΕΟΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΟΝ Kelso και σε μένα διατρανώνοντας το προφίλ της κυνηγημένης της αθώας κλπ κλπ.

Ε ΝΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΗΝ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙΝΑ ΚΑΙ ΑΙΣΧΡΗ ΚΑΤΙΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΑ !!!!!!

Αυτή είναι η αλήθεια όσο και αν πονάει μερικούς και είναι καταγεγραμμένη και δυστυχώς δεν αλλάζει !

Είσαι λοιπόν ευχαριστημένος από τη φίλη σου ?????????????



Ο κακός λύκος


Edited by - Ramoglou on 27/08/2004 03:37:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2004, 04:01:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER
ΑΓΑΠΗΤΕ ΡΑΜΟΓΟΛΟΥ ΕΥΧΑΡΤΙΣΤΩ ΓΑΙ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΑΦΙΕΡΩΣΕΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΙΑ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΟΛΑ!!!
ΕΞΑΡΧΗΣ Η ΣΤΑΣΗ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΑΒΑΛΛΩΝ ΗΤΑΝ ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΠΕΤΑΞΕ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΟ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΜΠΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΘΕΩΡΗΘΕΙΣ ΘΙΓΜΕΝΟΣ!!!
ΕΠΙΣΗΣ ΑΛΛΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΛΕΣ ΟΤΙ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙΣ ΑΦΟΤΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΚΟΙΤΑ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΠΑΡΑΑΚΑΛΩ!!! ΚΑΙ ΑΣ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΠΙΤΙΘΕΤΑΙ!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2004, 04:06:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
quote:
Ωστόσο αυτός ο "κομψός" τρόπος ξεκατινιάσματος έχει το μειονέκτημα
να κρύβει τελείως τα πραγματικά αίτια της εχθρότητας. Ομολογώ ότι
δεν έχω καταλάβει ποιος είναι εναντίον ποιανού και για ποιο λόγο.
Και δε μ' ενδιαφέρει. Είναι τα προσωπικά τους. Είναι αρκετά λυπηρό
να βγαίνουν προσωπικές αντιπάθειες στη φόρα με το μανδύα
ανωτέρου επιπέδου διαφορών.
Συγκριτικά είναι απείρως καλύτερο (και λογικότερο) όταν
ανωτέρου επιπέδου διαφορές καταλήγουν σε προσωπικές αντιπάθειες.


Αγαπητέ junk95, πολύ καλός στις περιγραφές όπως πάντα, μόνο που θα ήθελα να επισημάνω ότι η δική μου εντύπωση και όσο μπορώ να γνωρίζω εξ ιδίας πείρας, η όποια αντιπαράθεση δεν ξεκίνησε από προσωπικές διαφορές, αλλά τρόπον τινά ιδεολογικές.

Νομίζω ότι είναι αρκετά σημαντικό να το έχουμε υπ' όψιν αυτό.

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2004, 04:11:13  Εμφάνιση Προφίλ
CYBERMASTER αν δε σε εξυπηρετεί η αλήθεια των γεγονότων και δεν θέλεις να αποδεχθείς τα λάθη της φίλης σου δεν ευθύνομαι εγώ.

Είναι αναφαίρετο δικαίωμα σου να την υποστηρίξεις όσο θέλεις και να βγάλεις τα όποια συμπεράσματα θέλεις. Όμως δυστυχώς η αλήθεια δεν αλλάζει και αυτήν σου κατέδειξα.

Από εκεί και πέρα δείξε μου εσύ, ή όποιος άλλος θέλει να υπερασπιστεί την άπορη κορασίδα, τα λάθη μου απέναντι της όπως σου κατέδειξα εγώ την όλη ιστορία.
Να ξέρεις όμως ότι αν εθελοτυφλείς δεν μπορείς και να δεις !!!!!!!!!



Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2004, 04:13:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER
ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΕΣ Ε?
ΜΑ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΥΓΑΣ Ο ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΘΑ ΕΛΥΝΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ!?!
ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΙ ΕΓΩΙΣΜΟΙ ΚΤΛ ΚΤΛ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΕΡΙΠΛΕΚΕΤΑΙ...!!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2004, 04:29:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
quote:
ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΕΣ Ε?
ΜΑ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΥΓΑΣ Ο ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΘΑ ΕΛΥΝΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ!?!
ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΙ ΕΓΩΙΣΜΟΙ ΚΤΛ ΚΤΛ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΕΡΙΠΛΕΚΕΤΑΙ...!!!!

Έγιναν πάρα πολλές προσπάθειες.

Εγώ τουλάχιστον έχω απηυδήσει. Από πλευράς μου σαφώς δεν είναι εγωισμός.

Όταν κάποιος επιμένει επανειλημμένα να διαστρευλώνει την πραγματικότητα και να θίγει αναιτίως πρόσωπα και καταστάσεις, δεν παίρνει και πολύ από λόγια.

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 27/08/2004 04:33:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2004, 04:32:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER
ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ Η ΑΒΑΛΛΩΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ???

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2004, 04:35:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
quote:

ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ Η ΑΒΑΛΛΩΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ???

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!


Εμένα ρωτάς; Και αναφέρεσαι στο "επιμένει επανειλημμένα να διαστρευλώνει την πραγματικότητα και να θίγει αναιτίως πρόσωπα και καταστάσεις";

Εάν ναι, η απάντησή μου είναι ξεκάθαρα καταφατική.

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2004, 04:38:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER
ΑΥΤΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΗΤΑΝ Η ΕΡΩΤΗΣΗ!!! ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΙΑ ΝΑ ΑΠΟΡΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΣΟΥ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΗΣ!?!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2004, 04:45:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Με ρωτάς ή κάνεις δήλωση;

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kronos22
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Canary Islands
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2004, 07:25:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kronos22
quote:

Αγαπητέ junk95, πολύ καλός στις περιγραφές όπως πάντα, μόνο που θα ήθελα να επισημάνω ότι η δική μου εντύπωση και όσο μπορώ να γνωρίζω εξ ιδίας πείρας, η όποια αντιπαράθεση δεν ξεκίνησε από προσωπικές διαφορές, αλλά τρόπον τινά ιδεολογικές.

Νομίζω ότι είναι αρκετά σημαντικό να το έχουμε υπ' όψιν αυτό.

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)




Σεβαστή Zadok τι είναι τα "3 Αλφα" στην υπογραφή σου;
Γιατί αλλάζεις τακτικά υπογραφές;
Έχεις σχέση με την γνωστή εταιρία που παράγει όσπρια;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2004, 12:56:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
Λατρεύω τα όσπρια...

Αλλάζω υπογραφές, γιατί αλλάζω εγώ. Είμαι εξελισσόμενο ον.


3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΜΑΡΤΟΒΟΡΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


69 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2004, 15:05:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΜΑΡΤΟΒΟΡΟΣ
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΝΑ ΠΕΡΑΣΜΑ ΑΠΟ ΤΑ <ΔΩΜΑΤΙΑ> ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.
ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΛΟΙΠΕΣ ΚΑΤΙΝΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.Ο ΑΝΤΙΜ Η ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ?
ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑΣ ΚΑΝΟΝΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΝΑ ΛΥΝΟΝΤΑΙ ΜΕΣΩ ΕΜΑΙΛ Η ΕΝΑ <ΔΩΜΑΤΙΟ> ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.
ΕΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΤΕ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΤΑ ΜΗΝΗΜΑΤΑ ΑΥΤΑ.
ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΠΑΙΝΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΔΙΑΜΑΧΕΣ ΠΑΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ <ΛΟΓΟ>.
ΟΛΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ ΠΑΝΤΑ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΙΣΙΜΟ ΚΑΙ Η ΚΑΤΗΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟ.
ΚΡΙΜΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ.ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΕΥΘΗΝΟΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ?
ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ?
ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ Ε ΕΜΕΙΣ ΕΙΠΑΜΕ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ. <ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ>

ΕΛΠΙΖΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kronos22
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Canary Islands
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2004, 15:39:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kronos22
quote:

Λατρεύω τα όσπρια...

Αλλάζω υπογραφές, γιατί αλλάζω εγώ. Είμαι εξελισσόμενο ον.


3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)




Δλδ το σεβαστή Zadok, να το κάνω σεβαστοι zadoks κάτι σαν την λερναία ύδρα να πούμε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2004, 16:02:28  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν ήξερα Ράμογλου ότι η ποινή για τα λεκτικά ατοπήματα είναι η καταδίκαση σε άμάθεια και κατινιά!!

CYBERMASTER ...ότι κατάλαβες κατάλαβες... μη ζητάς πολλά ...δεν έφταιγε ο ράφτης ... το ύφασμα ήταν στραβό...

quote:
ΚΡΙΜΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ.ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΕΥΘΗΝΟΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ?ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ?

Και όχι μόνο!... κλειδοκράτορα το λουκέτο γρήγορα!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2004, 16:06:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok
quote:

Δλδ το σεβαστή Zadok, να το κάνω σεβαστοι zadoks κάτι σαν την λερναία ύδρα να πούμε;



Kronos22, δε με λένε Zadoks.

Δεν έγραψα "όντα", ώστε να δικαιολογείται πληθυντικός.

Δεν έγραψα "εξελισσόμενα", αλλά "εξελισσόμενο": ένα δηλαδή το οποίο διαμορφώνεται σε ένα νέο.

Η παρομοίωση με τη Λερναία Ύδρα μάλλον είναι ατυχής ως προς το συλλογισμό σου, εφού πρόκειται για ένα μυθικό ον με πολλά κεφάλια.
Ο Ηρακλής νίκησε τη Λερναία Ύδρα πραγματοποιώντας τον όγδοο άθλο του στο ζώδιο του Σκορπιού. Πραγματικά πολύ διδακτικός μύθος κατά τα άλλα...

Θα σε παρακαλούσα να συνεχίσουμε επί του θέματος...


quote:
ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΠΑΙΝΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΔΙΑΜΑΧΕΣ ΠΑΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ <ΛΟΓΟ>.

Σε ένα σπίτι υπάρχουν πολλά δωμάτια για τις ανάλογες χρήσεις.

Είναι σφάλμα να αναζητάς βιβλία αντί της βιβλιοθήκης στο αποχωρητήριο.

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 27/08/2004 16:13:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy