ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟΙ ΤΟΠΟΙ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 10:23:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν λέω αλλά γιατί είσαι κακό βριλ και θα αρχίσεις να με δουλεύεις πάλι.

Λές να μήν έχω άλλη δουλειά να κάνω ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 10:39:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ένα vril μπορεί να κάνει πολλά πράγματα ταυτόχρονα! Πόσο μάλον ένα κακό!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 11:24:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ένα vril μπορεί να κάνει πολλά πράγματα ταυτόχρονα! Πόσο μάλον ένα κακό!

Σωστός ο παίχτης...

Μόνο, συνήθησε το "ο κακός, του κακού, τον κακό, ε, Βρίλ"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dryos_pesousis
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
62 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 10:36:40  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος dryos_pesousis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΩ ΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ?
Η ΜΗΠΩΣ ΟΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΙ ΚΑΙ ΟΛΙΓΟΝ ΑΣΧΕΤΟΙ , ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΡΙΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ , ΑΡΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΜΕΤΕΧΕΙ ΟΥΔΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΠΛΗΝ ΤΩΝ ΟΛΙΓΩΝ ΚΑΤΑΡΤΗΜΕΝΩΝ ΚΑΙ "ΠΕΦΩΤΙΣΜΕΝΩΝ"? ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΩ ΑΛΛΟ ΤΗΝ ΣΟΦΟΛΟΓΙΟΤΑΤΗ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΝΑΙ ΜΕΝ ΤΑ ΞΕΡΕΙ ΟΛΑ , ΑΛΛΑ ΕΛΙΤΙΣΤΙΚΑ ΑΔΙΑΦΟΡΕΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΑΓΡΑΜΜΑΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝ ΑΓΝΟΙΑ ΕΥΡΙΣΚΟΜΕΝΟΥΣ...
ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΩΣ ΕΠΙΚΕΦΑΛΙΔΑ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ...
ΑΝ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΚΑΤ΄ΕΣΑΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΕΝΑΣ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΑΝΕΛΘΩ...

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ

Μην κοιτάς το δάχτυλο όταν σου δείχνουν το φεγγάριΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DERTAROTH
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 17:10:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DERTAROTH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΤΟΠΟΣ ΜΕ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΛΟΙΟ ΠΛΕΟΝ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΜΕΤΑ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΣΤΗΝ ΔΙΑΣΗΜΗ ΣΠΗΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΒΟΥΝΟ

7Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2005, 22:38:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΤΟΠΟΣ ΜΕ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΛΟΙΟ ΠΛΕΟΝ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΜΕΤΑ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΣΤΗΝ ΔΙΑΣΗΜΗ ΣΠΗΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΒΟΥΝΟ


μονο που δεν την λενε σπηλια του Νταβελη αλλα σπηλια του Τζαβαλλα!

δρυος πεσουσης, παμε μια μερα στην σπηλια του Τζαβαλλα μαζι.


κερναω hot rat!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 02:56:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

δρυος πεσουσης, παμε μια μερα στην σπηλια του Τζαβαλλα μαζι.


κερναω hot rat!


καλού κακού πάρτε και κανα φακό μαζί σας και μην ξεχάσετε να τον ανάψετε όταν δείτε τα κέρατα του νταλικιέρη στη σπηλιά του Τζαβάλλα.

Α, και κάτω τα χέρια από τους αρουραίους !

Όταν θα φτιάξει ο καιρός (έχει πολύ ήλιο τώρα τελευταία) θα ανέβω να ανάψω το βωμό και να τους θυσιάσω, όπως αρμόζει σε μια θυσία αρουραίων.

Πρός το παρών βολεύομαι στη στοά μου με την Κατερινούλα, που άν και με σκισμένες σάρκες όπου που δεν την καλύπτει το μπλουζάκι της, αυτή εκείιιιι, όλο σε στοές με Βρίλ θέλει να μπουκέρνει...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 03:13:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΤΟΠΟΣ ΜΕ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΕΙΝΑΙ (...)
ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΒΟΥΝΟ

Διαβάζοντας αυτό, μήπως τελικά οι πιστεύσαντες σε "ενεργειακούς τόπους", πράγμα ασυμβίβαστο με τον ορισμό και ιδιότητα της ενέργειας, εννοείτε απλά την επίδραση του οξυγόνου στον οργανισμό ?

Ε, τότε πέστε το "ο αέρας του βουνού". Άκου ενεργειακός τόπος...
Τι "θετικές" και "αρνητικές" ενέργειες τσαμπουνάτε ???

Τι είναι οι ενέργειες, θερμοκρασίες Κελσίου ????


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 03:43:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εννοείτε απλά την επίδραση του οξυγόνου στον οργανισμό ?

την γενικη ψυχοσωματικη τονωση που δεν μπορει να εξηγηθει απλα με την επιδραση του οξυγονου η οποιουδηποτε συγκεκριμενου αναζωογονιτικου παραγοντα! γιαυτο και "θετικη ενεργεια": καταχρηστικαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 09:51:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

γιαυτο και "θετικη ενεργεια": καταχρηστικα

Και γιατί όχι "μικροί ροζ ιπτάμενοι θεραπευτικοί ελέφαντες" ????


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 11:56:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για να ειναι ο ορος "επιστημονικος" παιζει κι αυτο τον θετικο ενεργειακο του ρολο Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 13:24:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Και γιατί όχι "μικροί ροζ ιπτάμενοι θεραπευτικοί ελέφαντες" ????


αυτους εγω τους βλεπω μετα απο δυο μπουκαλια ουισκυ, και γι αυτο δεν πινω ποτε τοσο πολυ.


μηπως πρεπει να πλακωθω στα σκοτς για θεραπευτικους λογους?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2005, 14:13:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν θυμάμαι που το είχα διαβάσει και ζητώ συγνώμη για την ανεπιβεβαίοτη πληροφορία που δίνω. Πολλές φορές στην αρχαιότητα προκειμένου να βρούν ενα μερος με θετική ενεργεια για να κτίσουν ένα ναϊσκο ή βωμό ή για οποιαδήποτε άλλη χρήση τραβμάτιζαν κάοιο ζώο(κυρίως τραγο), όχι σοβαρα και παρακολουθούσαν σε ποιο σημείο θα πάει να ξεκουραστει και να αναρώσει. Τα ζώα έχουν την ικανότητα να αντιλαμβάνονται τόπους δύναμης.

Συμφωνώ και τώρα που το σκέπτομαι μου έρχεται και αυτό στο μυαλό:
Oσες φορές ένα από τα αδέσποτα ασθενούσε βαριά πήγαινε και πέθαινε κάτω από ένα συγκεκριμένο δέντρο. Στο δέντρο αυτό έχουν ξεψυχήσει 3 ζώα και μου φαίνεται ιδιαίτερα περίεργο μιας και δεν είναι το πιο απόμερο από τα υπόλοιπα δέντρα του άλσους...

quote:
οντως τα ζωα νιωθουν τους κομβους των γραμμων Χαρτμαν, και άλλα ελκονται απο τα θετικα σημεια και άλλα απο τα αρνητικα.
Kαι ο ανθρωπος την νιωθει την ενεργεια ομως.

Δεν ξέρω αν την νοιώθει ο άνθρωπος... σίγουρα δεν την νοιώθουν ΟΛΟΙ... σε αντίθεση με τα προϊστορικά χρόνια που η λειτουργία αυτή ήταν ανεπτυγμένη σε όλους τους ανθρώπους.

Το θέμα είναι πολύ ενδιαφέρον και πρέπει να του φερθούμε με την ανάλογη σοβαρότητα, τρυφερότητα και προδέρμ...

...και αφού όλοι ξέρουμε γιατί δε λέμε στο φίλο μας μερικά ενεργειακά φορτισμένα μέρη?

ΟΜΩΣ δε μπορώ και γω να κρατηθώ:

quote:
ΚΥΡΙΕΣ, ΚΥΡΙΟΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ


"H Γνώση είναι δύναμη...1234 + γω ξέρω να μετρώ μόνο ως το 4"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DERTAROTH
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2005, 16:34:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DERTAROTH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ VRIL ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΞΙΟΤΙΜΕΣ ΕΙΡΩΝΕΙΕΣ
quote:
Διαβάζοντας αυτό, μήπως τελικά οι πιστεύσαντες σε "ενεργειακούς τόπους", πράγμα ασυμβίβαστο με τον ορισμό και ιδιότητα της ενέργειας, εννοείτε απλά την επίδραση του οξυγόνου στον οργανισμό ?

Ε, τότε πέστε το "ο αέρας του βουνού". Άκου ενεργειακός τόπος...
Τι "θετικές" και "αρνητικές" ενέργειες τσαμπουνάτε ???

Τι είναι οι ενέργειες, θερμοκρασίες Κελσίου ????



ΕΔΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΤΟ ΒΟΥΝΟ Κ.Τ.Λ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟΙ ΤΟΠΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΞΥΓΟΝΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ "ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ" ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΕ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΜΕΡΟΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΛΟΓΙΣΤΕΙΣ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ Κ.Τ.Λ. ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΦΕΥΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΣΤΗΝ ΦΥΣΗ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΕ VRIL ΣΕ ΚΟΒΩ ΓΙΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΤΟ ΕΓΩ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΕΧΩ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΜΕ ΣΤΑ FORUM ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΕΣ ΕΙΡΩΝΕΙΕΣ ΣΟΥ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΠΑΡΕΤΡΑΠΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ

ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΑΝ ΠΡΩΤΑ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΥΟΥΝ ΜΕ ΜΑΣ


7Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2005, 19:04:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΓΑΠΗΤΕ VRIL ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΞΙΟΤΙΜΕΣ ΕΙΡΩΝΕΙΕΣ
quote:
Διαβάζοντας αυτό, μήπως τελικά οι πιστεύσαντες σε "ενεργειακούς τόπους", πράγμα ασυμβίβαστο με τον ορισμό και ιδιότητα της ενέργειας, εννοείτε απλά την επίδραση του οξυγόνου στον οργανισμό ?

Ε, τότε πέστε το "ο αέρας του βουνού". Άκου ενεργειακός τόπος...
Τι "θετικές" και "αρνητικές" ενέργειες τσαμπουνάτε ???

Τι είναι οι ενέργειες, θερμοκρασίες Κελσίου ????



ΕΔΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΤΟ ΒΟΥΝΟ Κ.Τ.Λ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟΙ ΤΟΠΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΞΥΓΟΝΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ "ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ" ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΕ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΜΕΡΟΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΛΟΓΙΣΤΕΙΣ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ Κ.Τ.Λ. ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΦΕΥΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΣΤΗΝ ΦΥΣΗ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΕ VRIL ΣΕ ΚΟΒΩ ΓΙΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΤΟ ΕΓΩ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΕΧΩ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΜΕ ΣΤΑ FORUM ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΕΣ ΕΙΡΩΝΕΙΕΣ ΣΟΥ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΠΑΡΕΤΡΑΠΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ

ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΑΝ ΠΡΩΤΑ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΥΟΥΝ ΜΕ ΜΑΣ


7



Γιατί μου έρχεται τώρα μια διάθεση να γελάσω μαζί σου ???

Φταίω εγώ ???

Ασχολούμαι με ξωτικά ?
Ναι, τόσα γράμματα γνωρίζεις, τόσα καταλαβαίνεις...

Μιλάς για "πνευματική ενέργεια" και τολμάς να μου λές οτι ασχολούμαι μόνο με ξωτικά ????

Πάρε γρήγορα το σέρβις τηλέφωνο !
Ίσως να προλάβεις τη μεγαλύτερη ζημιά !!!

A, και πού' σαι.

Όσα δε φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2005, 19:06:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΓΑΠΗΤΕ VRIL ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΞΙΟΤΙΜΕΣ ΕΙΡΩΝΕΙΕΣ
quote:
Διαβάζοντας αυτό, μήπως τελικά οι πιστεύσαντες σε "ενεργειακούς τόπους", πράγμα ασυμβίβαστο με τον ορισμό και ιδιότητα της ενέργειας, εννοείτε απλά την επίδραση του οξυγόνου στον οργανισμό ?

Ε, τότε πέστε το "ο αέρας του βουνού". Άκου ενεργειακός τόπος...
Τι "θετικές" και "αρνητικές" ενέργειες τσαμπουνάτε ???

Τι είναι οι ενέργειες, θερμοκρασίες Κελσίου ????



ΕΔΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΤΟ ΒΟΥΝΟ Κ.Τ.Λ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟΙ ΤΟΠΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΞΥΓΟΝΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ "ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ" ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΕ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΜΕΡΟΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΛΟΓΙΣΤΕΙΣ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ Κ.Τ.Λ. ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΦΕΥΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΣΤΗΝ ΦΥΣΗ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΕ VRIL ΣΕ ΚΟΒΩ ΓΙΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΤΟ ΕΓΩ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΕΧΩ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΜΕ ΣΤΑ FORUM ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΕΣ ΕΙΡΩΝΕΙΕΣ ΣΟΥ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΠΑΡΕΤΡΑΠΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ

ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΑΝ ΠΡΩΤΑ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΥΟΥΝ ΜΕ ΜΑΣ


7



Γιατί μου έρχεται τώρα μια διάθεση να γελάσω μαζί σου ???

Φταίω εγώ ???

Ασχολούμαι με ξωτικά ?
Ναι, τόσα γράμματα γνωρίζεις, τόσα καταλαβαίνεις...

Μιλάς για "πνευματική ενέργεια" και τολμάς να μου λές οτι ασχολούμαι μόνο με ξωτικά ????

Πάρε γρήγορα το σέρβις τηλέφωνο !
Ίσως να προλάβεις τη μεγαλύτερη ζημιά !!!

A, και πού' σαι.

Όσα δε φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια...

Υ.Γ. Εσύ δεν ήσουν που μίλαγε για τα βιβλία με τους δαίμονες ???
'Αϊντα, άϊνταααα....



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DERTAROTH
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2005, 19:25:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DERTAROTH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑΑ

quote:
Γιατί μου έρχεται τώρα μια διάθεση να γελάσω μαζί σου ???

ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ ΝΑ ΚΑΛΟΣΩΡΙΖΕΙΣ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΛΟΙ;

quote:
Ασχολούμαι με ξωτικά ?
Ναι, τόσα γράμματα γνωρίζεις, τόσα καταλαβαίνεις...


ΓΙΑ ΜΑΘΕ ΜΟΥ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗ ΑΣΧΟΛΙΣΑΙ VRIL;

quote:
Υ.Γ. Εσύ δεν ήσουν που μίλαγε για τα βιβλία με τους δαίμονες ???
'Αϊντα, άϊνταααα....



ΤΟΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΙΣΕ ΜΕ ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΠΑΡΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ VRIL ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟΙ (ΟΙ ΔΕΜΟΝΕΣ) ΜΙΛΑΝΕ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΕΙΣ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ

7Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DERTAROTH
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2005, 20:02:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DERTAROTH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΕ
ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ
quote:
Ασχολούμαι με ξωτικά ?

ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΤΑ VRIL ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΞΩΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΕΙΡΟΝΕΥΤΙΚΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΥ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΠΕΙΣΗΣ ΒΑΛΕ ΤΑ ΚΟΝΕ ΣΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΕΝΑΙΡΓΟΠΙΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΟΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΕΤΣΙ ΣΥΝΗΘΙΖΕΤΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΘΕΤΟΙ ΣΤΙΣ ΕΙΡΩΝΙΕΣ ΜΕΡΙΚΩΝ ΛΙΓΩΝ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΕΛΙΔΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ.

ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΕΙΣ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ

7Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2005, 06:38:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΕΙΣ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ

ΑΠΕΝΑΙΡΓΟΠΙΗΣΟΥΝ
ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΛΟΙ
ΓΙΑ ΜΑΘΕ ΜΟΥ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗ ΑΣΧΟΛΙΣΑΙ VRIL
ΟΙ ΔΕΜΟΝΕΣ
και άλλα χαριτωμένα

Για να ανακαλύψεις την αξία του φωτός, καλό είναι να μάθεις πρώτα να γράφεις και να διαβάζεις.

Οι λογαριασμοί απενεργοποιούνται από τον admin από τη στιγμή που το "νεο" μέλος θεωρήσει οτι το φόρουμ είναι παιχνιδότοπος και επιτρέπεται να βρίζει άλλα μέλη.

Σε αυτή την περίπτωση καλέιται το κάθε "νέο" μέλος να πάρει το κουβαδάκι του και να πάει να παίξει αλλού.

Όσο αφορά τις ειρωνείες, δεν είναι ειρωνίες. Είναι προσβολές !
Όποιος νομίζει οτι μπορεί να προσβάλει τη νοημοσύνη αραδιάζοντας τις απίστευτες μπούρδες και να πουλήσει και "μούρη" με αυτές, ε, τι να πώ, και λίγα παθαίνει...

Από τα διάφορα που προσπαθείς με κόπο να βάλεις σε μια λογικοφανή σειρά φαίνεται οτι δεν έχουν κατασταλάξει διάφορα μέσα στο κεφάλι σου. Κάτσε σε μιά γωνιά και ξεκίνα με μιά απλή ταξινόμηση...

Ότι αφορά τις απίστευτες κοτσάνες, ναι, με κυκλωνουν από παντού !
Ακούω και βλέπω βλακείς, ηίθιότητες, ανακρίβεις, αμάθεια, μπούρδες.
Ε, ας μην αφήσουμε και αυτό το χωρο να καταντήσει έτσι.
Εξάλλου, δεν είπαμε να είναι για τους λίγους.
Απλά, εσύ εμφανίζεσαι με πολλά πρόσωπα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DERTAROTH
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2005, 07:44:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DERTAROTH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ
quote:
quote:
ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΕΙΣ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ

ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΨΗΦΙΑΚΗ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΦΥΣΙΚΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΩ
ΔΕΥΤΕΡΟΝ

quote:
Για να ανακαλύψεις την αξία του φωτός, καλό είναι να μάθεις πρώτα να γράφεις και να διαβάζεις.

ΑΝ ΕΝΟΕΙΣ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΟΡΘΩΓΡΑΦΙΚΑ ΛΑΘΕΙ ΟΚ! ΤΟΤΕ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΘΑ ΓΕΝΗΘΩ ΧΩΡΙΣ ΔΥΣΛΕΞΙΑ
quote:
Από τα διάφορα που προσπαθείς με κόπο να βάλεις σε μια λογικοφανή σειρά φαίνεται οτι δεν έχουν κατασταλάξει διάφορα μέσα στο κεφάλι σου. Κάτσε σε μιά γωνιά και ξεκίνα με μιά απλή ταξινόμηση...

ΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΞΙΝΟΜΙΣΕΙ ΔΕΝ ΜΕ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΜΟΥ

ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΕΙΣ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ

7Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DERTAROTH
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2005, 07:49:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DERTAROTH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υ.Γ. ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ CHAT ROOM ΝΑ ΒΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΝΤΙΣΕΙ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΣΑΝ CHAT ROOM ΑΣ ΜΗΝ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ

ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΕΙΣ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ

7Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2005, 11:15:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Υ.Γ. ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ CHAT ROOM ΝΑ ΒΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΝΤΙΣΕΙ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΣΑΝ CHAT ROOM ΑΣ ΜΗΝ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ

ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΕΙΣ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ

7


Εγώ θα έλεγα να πάς μόνος σου ένα Chat Room να βριστείς εκεί με την ησυχία σου και να αφήσεις το Esoterica ώς έχει...
Μια χαρά είναι.

Bye ...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DERTAROTH
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2005, 15:14:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DERTAROTH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ θα έλεγα να πάς μόνος σου ένα Chat Room να βριστείς εκεί με την ησυχία σου και να αφήσεις το Esoterica ώς έχει...
Μια χαρά είναι.

Bye ...


OK ΑΡΧΟΝΤΑ ΤΩΝ VRIL ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΜΑΣ ΜΕΤΑΔΙΔΕΙΣ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ!!!!

ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΕΙΣ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ

7Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2005, 23:19:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΕ VRIL ΣΕ ΚΟΒΩ ΓΙΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ


αυτο ειναι ανεκδοτο?


ο βριλης ειναι ο αμφισβητιας της παρεας!!!


δεν το καταλαβες ακομη?

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2005, 23:23:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΠΕΙΣΗΣ ΒΑΛΕ ΤΑ ΚΟΝΕ ΣΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΕΝΑΙΡΓΟΠΙΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΟΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΕΤΣΙ ΣΥΝΗΘΙΖΕΤΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΘΕΤΟΙ ΣΤΙΣ ΕΙΡΩΝΙΕΣ ΜΕΡΙΚΩΝ ΛΙΓΩΝ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΕΛΙΔΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ.



ΕΧΕΙ ΚΟΝΕ Ο ΚΑΚΙΣΤΟΣ?

ρε μπας κι ειχαν δικιο οι της ομαδας παραμυθεας που μας κατηγορησαν για πρακτορες του εσωτερικα?


ΥΓ. φιλε μου σε βρισκω ανενημερωτο και παραπλανημενο!

και καλο θα ηταν να μην αρχισεις τα προσωπικα με τον οποιονδηποτε στο τοπικ.


το τοπικ θα χασει, οχι ο βριλης!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2005, 00:29:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η καλή μέρα από το πρωϊ φαίνεται και το τόπικ αυτό φάνηκε από την πρώτη σελίδα πως ήταν καταδικασμένο...

Είναι πραγματικά κρίμα...


"H Γνώση είναι δύναμη...1234 + γω ξέρω να μετρώ μόνο ως το 4"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2005, 00:55:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι ειναι οι Γραμμες Χαρτμαν;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2005, 02:09:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για τις γραμμές Hartman κατάληλλος να απαντήσει είναι ο jonniebegood.

Μήπως να αλλάζαμε όνομα στο θέμα σε κάτι που θα συμφωνούσαν όλοι(ακόμη και ο βριλ) όπως:

Μέρη που μας κάνουν να αισθανόμαστε είτε όμορφα είτε άσχημα χωρίς να υπάρχει κάποιος εμφανής λόγος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2005, 03:59:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Για τις γραμμές Hartman κατάληλλος να απαντήσει είναι ο jonniebegood.

Μήπως να αλλάζαμε όνομα στο θέμα σε κάτι που θα συμφωνούσαν όλοι(ακόμη και ο βριλ) όπως:

Μέρη που μας κάνουν να αισθανόμαστε είτε όμορφα είτε άσχημα χωρίς να υπάρχει κάποιος εμφανής λόγος.


Πιστεύω οτι υπάρχουν μέρη και τοποθεσίες που προκαλούν αισθήματα. Τα αισθήματα μπορεί να είναι "θετικά" ή "αρνητικά", δηλ. ευφορίας ή δυσφορίας. Ο λόγος που τα προκαλούν ας είναι κάτι, το οποίο είναι συνηφασμένο με την τοποθεσία.

Αλλά "θετική" ή "αρνητική" ενέργεια δεν υπάρχει.
Η ενέργεια εξ ορισμού είναι η ικανότητα μιας κατάστασης να παράγει έργο. Όυτε η ενέργεια ούτε το έργο μπορούν εξ ορισμού

- να είναι "θετικά" ή "αρνητικά" !

- η ικανότητα παραγωγής έργου να συσχετίζεται με τα συναισθήματα που προκαλεί ένας τόπος σε έναν παρατηρητή !

Τα συναισθήματα που προκαλεί ένας τόπος σε έναν ή πολλούς παρατηρητές είναι σε πρώτη γραμμή εμπειρικά. Εξαρτώνται από πολλούς παράγοντες, όπως η κατάσταση του ίδιου του παρατηρητή και της διάθεσής του.
Σίγουρα δεν οφείλεται σε ακτινοβολίες και πεδία "δύναμης" κ.α. ενός τόπου, διότι δεν υπάρχει ασφαλής τρόπος να ανιχνευτούν τεχνικά.

όλες οι παραδοχές οτι συμβαίνει το ένα ή το άλλο είναι μεταφυσικές και τις δεχόμαστε ή τις απορίπτουμε συμβατικά, δογματικά άλλά σε καμία περίπτωση δεν αποδικνύεται οτι υπάρχει "κάτι". Είναι θέμα πίστης και προπάντων Υ Π Ο Κ Ε Ι Μ Ε Ν Ι Κ Ο.

Επειδή λοιπόν καταλήγουμε οτι οι "θετικές" και "αρνητικές" ενέργειες υπάρχουν ΜΟΝΟ άν πιστεύουμε σε αυτές και τις δεχόμαστε για να εξηγήσουμε τις υποκειμενικές αντιδράσεις του παρατηρητή σε έναν τόπο, γιατί να μην δεχτούμε την εξίσου αυθαίρετη εξήγηση, οτι κάποιος αισθάνεται όμορφα και ωραία σε έναν τόπο, π.χ. σε ένα βουνό, επειδή σε αυτό ζούν και πετούν "μικροί αόρατοι ιπτάμενοι θεραπευτικοί ρόζ ελέφαντες".

Είναι το ίδιο αυθαίρετο και το ίδιο αστείο ....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2005, 13:31:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Αλλά "θετική" ή "αρνητική" ενέργεια δεν υπάρχει.


βρε κακιστε βριλη, ο μαγνητης δεν εχει δυο πολους?

δεν υπαρχουν θετικα και αρνητικα φορτισμενα ιοντα?

δεν υπαρχει υλη και αντιϋλη?

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy