ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟΙ ΤΟΠΟΙ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2005, 02:04:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πέρα από τις πυραμίδες μπορείτε να αναφέρετε κανένα μέρος που όταν πηγαίνετε αισθάνεστε διαφορετικά χωρίς κάποιο φανερό λόγο;

(Για να μην πώ κανένα μέρος με θετική ή αρνητική ενέργεια και ξαναρχίσουν να μαλώνουν ο jonniebegood με τον κακό βρίλ και φτάσουν να μιλούν για πυραμίδες πάλι ή οτιδήποτε άσχετο!!! )

Η κορυφές των βουνών μου προκαλούν δέος και κάποια ευχαρίστηση αλλά εκέι μάλον υπάρχει λόγος (βρίσκομαι ψηλά και βλέπω παντού τριγύρω που δίνει ένα αίσθημα ελευθερίας κα τελειώνει η κουραστική ανάβαση!!!)

Δεν έχει σημασία τι θέλουμε, ούτε τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2005, 04:46:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

(Για να μην πώ κανένα μέρος με θετική ή αρνητική ενέργεια και ξαναρχίσουν να μαλώνουν ο jonniebegood με τον κακό βρίλ και φτάσουν να μιλούν για πυραμίδες πάλι ή οτιδήποτε άσχετο!!! )


Δεε με λέ ρε παλικάρ,

έχεις δεί πολλούς να μαλώνουν εδώ μέσα επειδή έχουν διαφορετική άποψη, χωρίς να βρίζονται ?

Να, αυτή είναι η μόνη "θετική ενέργεια" που υπάρχει !
Τίποτ άλλο και πουθενά αλλού !


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

glinaaea
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
309 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2005, 11:15:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους glinaaea  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου γειά σας.
Φίλε Vril, από το jonnie περίμενα την απάντηση και την έδωσες εσύ.
Γιά την απάντησή σου οφείλω να κάνω μιά γνωστοποίηση.
Ο Χέοπας ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΦΑΡΑΩ. Ήταν ο αρχιτέκτονας που πήρε την ετολή από τον τότε φαραώ να κατασκευάσει την πυραμίδα αυτή. Δεν θυμάμαι καλά αν ήταν γιά τάφος του φαραώ και ποιού αλλά είναι γεγονός ότι την έκτισε ο Χέοπας.
Εδώ θα κάνω μιά διευκρίνηση: O Χέοπας σαν αρχιτέκτων και ο καλύτερος της εποχής του δεν ήταν απλός αρχιτέκτονας, αλλά μπορούμε να πούμε ότι ήταν ένας ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ. Είχε συγκεντρώσει στο άτομό του όλες τις γνώσεις της επιστήμης της εποχής εκείνης. Το έργο το οποίο ανέλαβε και κατάφερε να ολοκληρώσει ήταν να κατασκευάσει ένα οικοδόμημα το οποίο θα αποτελούσε έμπρακτη εφαρμογή όλων των γνώσεων που υπήρχαν.
Μέσα λοιπόν στην πυραμίδα αυτή υπάρχουν (εκτός από αυτά που έχουμε ανακαλύψει και που δεν είναι ολοκληρωμένα) πολλά ακόμα μυστικά τα οποία μπορώ να πώ ότι η σημασία τους είναι τεράστια. Αυτά συν τω χρόνω αποκαλύπτονται σιγά-σιγά αλλά και λόγω της έντεχνης τοποθέτησής τους αλλειπή. Αλλά και ο ίδιος λόγος εμποδίζει να αποκαλυφθούν όλα. Τα πιό πολλά τοποθετήθηκαν με το κτίσιμο της πυραμίδας που γιά να αποκαλυφθούν πρέπει να γκρεμιστεί η πυραμίδα αλλά τότε θα καταστραφούν.
Έτσι λοιπόν η πυραμίδα ουσιαστικά είναι μουσείο γνώσεων.
Ο Χέοπας λοιπόν σαν αρχιτέκτονας δεν υπήρχε λόχος να βάλει αναφορές ιδιοκτησίας του (όπως κάνουν σήμερα οι αρχιτέκτονες και οι μηχηνικοί) εφ΄ όσον δεν ήταν γι΄ αυτόν το κτίσμα αυτό.
Τα πάντα λοιπόν στην πυραμίδα αυτή είναι μιά προτοφανήε μελέτη ακόμα και γιά το πιό μικρό λιθαράκι, και γιά το πού θα τοποθετηθεί.
Ελπίζω να μήν σας ζάλισα.
Φιλικότατα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2005, 13:13:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Πέρα από τις πυραμίδες μπορείτε να αναφέρετε κανένα μέρος που όταν πηγαίνετε αισθάνεστε διαφορετικά χωρίς κάποιο φανερό λόγο;


μπορει κανεις να κατσει κατω απο δεντρο με στρεβλωμενο (χωρις αλλη αιτια) κορμο.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2005, 13:15:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην αρπάζεσαι κακέ βριλ... Αστειευόμενος το έγραψα. Δεν μου είπατε όμως ποιά μερη σας αλλάζουν την διάθεση χωρίς κάποιο εμφανή λόγο!

Δεν έχει σημασία τι θέλουμε, ούτε τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2005, 13:15:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Φίλε Vril, από το jonnie περίμενα την απάντηση και την έδωσες εσύ.



γι αυτο τον παω τον κακιστο!


κατι τετοια μου πεταει και με φτιαχνει!!!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2005, 13:32:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ξαναλέω, μπας και το δείτε τώρα..



έχετε δεί πολλούς να μαλώνουν εδώ μέσα επειδή έχουν διαφορετική άποψη, χωρίς να βρίζονται ?

Να, αυτή είναι η μόνη "θετική ενέργεια" που υπάρχει !
Τίποτ άλλο και πουθενά αλλού !

είπαμε. ο κάκιστος. Και όποιος το κατάλαβε...

χε χε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2005, 00:23:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Δεν μου είπατε όμως ποιά μερη σας αλλάζουν την διάθεση χωρίς κάποιο εμφανή λόγο!


ελα μια μερα να σε περπατησουμε στο βουνο και θα μου πεις εσυ που νιωθεις καλα ή οχι!


quote:

Δεν έχει σημασία τι θέλουμε, ούτε τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!



κανουμε, κανουμε...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2005, 00:30:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:


έχετε δεί πολλούς να μαλώνουν εδώ μέσα επειδή έχουν διαφορετική άποψη, χωρίς να βρίζονται ?



για καποιους ειμαστε παρολλα αυτα τα "μαυρα προβατα"...


quote:

Να, αυτή είναι η μόνη "θετική ενέργεια" που υπάρχει !
Τίποτ άλλο και πουθενά αλλού !



συμφωνω ως προς την θετικη ενεργεια (συ ειπας!) αλλα δεν εκδηλωνεται μονο μεσω ανθρωπων, αλλα και της Φυσης.


ΥΓ. το αν υπαρχει θετικη και αρνητικη ενεργεια θα απαντηθει πειραματικα και επιστημονικα αυριο!

(μετα την μονομαχια με τις τσαπες!!!

όποιος επιζησει εχει δικιο!)


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2005, 00:47:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε joohny δεν υπάρχουν ούτε μαύρα άσπρα πρόβατα

μόνο κάποιοι εξωγήινοι που περιφέρονται σε διάφορους πλανήτες

και γαλαξίες και μετατρέπουν το πόλεμο των άστρων σε μία

διαγαλαξιακή μάχη!!

Είμαστε με τους ΤΖΕΝΤΑΟΙ Η ΤΟΥΣ ΣΚΟΤΕΙΝΟΥΣ ΣΙΘ ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ?

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2005, 02:15:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε jonniebegood έχω περπατήσει αρκετά βουνά της βορείου ελλάδας. Θα ήθελα πολύ να επισκευτώ τα μέρη σας αλλά μου είναι δύσκολο.

Ευχαριστώ πάντως για την πρόσκληση.

Ακόμη ένα μέρος που με ανεβάσει είναι το δάδος του Περσεκ κοντά στο όρος όρβηλος στα σύνορα νομών σερρών και δράμας πάνω από την άνω βροντού μέχρι το νευροκόπι δράμας.

Φίλε κακέ βρίλ αστειευόμενος είπα ότι μαλώνετε, ξέρω ότι είστε φίλοι με τον jonniebegood. Τώρα αν ανταλάξατε καμιά τσαπιά μεταξύ σας ... ε δεν πιστεύω να ήταν τίποτα σοβαρο!!!

Δεν έχει σημασία τι θέλουμε, ούτε τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!

Edited by - orfeas7 on 03/04/2005 02:17:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2005, 07:37:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τώρα αν ανταλάξατε καμιά τσαπιά μεταξύ σας ... ε δεν πιστεύω να ήταν τίποτα σοβαρο!!!

Τι λές !!!

Έχουμε τσάπες, έχουμε αξίνες, πήραμε και κυπαρίσσια... !

και ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ.

Ξέρεις τι σημαίνει αυτό ????

Ένα νέο βουναλάκι στο βουνό !!!!!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2005, 23:36:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Τι λές !!!

Έχουμε τσάπες, έχουμε αξίνες, πήραμε και κυπαρίσσια... !

και ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ.

Ξέρεις τι σημαίνει αυτό ????

Ένα νέο βουναλάκι στο βουνό !!!!!


εγω ομως ειμαι εξω απο το βουναλακι με τα κυπαρισια, οποτε ή τσαπισες λαθος ανθρωπο (για μετρηθειτε οι επιζησαντες), ή εχω δικιο, ή επεστρεψα απο τον αγυριστο, πραγμα που δικαιωνει το αιτημα μου να μετονομασθει η σπηλια του Νταβελη σε σπηλια του Γκανταρα!!!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2005, 23:40:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Φίλε κακέ βρίλ αστειευόμενος είπα ότι μαλώνετε, ξέρω ότι είστε φίλοι με τον jonniebegood.



φιλοι, αλλα ο καθενας αυτος που ειναι!


ξερω οτι ακουγεται ακατανοητο να ειναι φιλοι δυο ανθρωποι με διαφορετικες αντιληψεις, αλλα νομιζω οτι αυτο ειναι το πιο σημαντικο που εχουμε να μεταδωσουμε στο δικτυο...


λεγεται "ατομικη Ελευθερια και σεβασμος στην Ελευθερια του αλλου".

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2005, 05:46:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είναι καθόλου ακατανόητο να είναι φίλοι 2 ατομα με διαφορετικές αντιλήψεις. Εγώ με τους φίλους μου έχουμε πάρα πολλές διαφορές και ένα μόνο κοινό, να συζητούμε πολιτισμένα τις διαφορές μας σεβόμενοι την γνώμη των άλλων!

Δεν έχει σημασία τι θέλουμε, ούτε τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy