ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 αστρολογικές αναλύσεις
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2005, 12:19:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχάς:
"Φίλη Jaya"
quote:
Φίλε Java

Πολύ χαίρομαι που τελικά εξελίχτηκε έτσι η συζήτηση μας!
Karma είσαι γλύκα! Μου αρέσει πολύ η οπτική γωνία που βλέπεις τα άστρα…
Αγαπητέ Mercury μου έλυσες πάρα πολλές απορίες και βρήκα μεγάλο ενδιαφέρον στην ανάλυση που έκανες!

quote:
Πάντως ιδιαίτερα ιχυρή έξαρση είχαμε και κατά το τέλος του χειμώνα με αρχές άνοιξης αυτης της χρονιάς, μιας και απο ότι θυμάμαι ο διελ.Κρόνος είχε παραμείνει στάσιμος σε ιδιαιτερα κρίσιμη μοιρα (20η-21η Καρκίνου) για διάστημα 3-4 μηνών.

Έχεις απόλυτο δίκιο! Και το λέω επειδή τις έζησα κι από κοντά τις καταστάσεις… εκείνο το διάστημα πραγματικά τρόμαξα! Ήταν και η μοναδική φορά που ζήτησε βοήθεια από μόνος του…

Μου δώσατε όλοι (κι εσύ Αστροψυχή μου) τόσο σημαντικές πληροφορίες για το συγκεκριμένο άτομο, αλλά και τόσες γνώσεις γενικά γύρω από την αστρολογία, που δεν ξέρω πώς να σας ευχαριστήσω!

Φως στο δρόμο σας…

Φιλικά Πάντα


Όποιος στο φως ζεστάθηκε, είδε κι έζησε στο φως...
όποιος στο φως τυφλώθηκε, αξιώθηκε αιώνιο σκοτάδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2005, 20:47:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
υπαρχει καποιο σαιτ, καποιος τροπος ωστε να βρει καποιος την ακριβη ωρα γεννησης του???
ειχα ακουσει απο μια φιλη οτι μπορει να βρεθει, αρκει να δοθουν τα σημαντικα γεγονοτα της ζωης μου.

το θεμα ειναι οτι βρηκα κατι αναλογο μεσα στο ιντερνετ, αλλα δεν θελω να δωσω βιζα και τα προσωπικα μου στοιχεια...

εαν εχετε κατι υποψιν σας, ή καποιον τροπο υπολογισμου, θα ηταν καλοδεχτο....

The world was on fire and no one could save me but you.
Its strange what desire will make foolish People do I never dreamed that Id meet somebody like you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2005, 21:44:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
υπαρχει καποιο σαιτ, καποιος τροπος ωστε να βρει καποιος την ακριβη ωρα γεννησης του???

Ο ποιο απλός τρόπος για να βρεις την ώρα της γέννησής σου είναι το Ληξιαρχείο !!! Στη ληξιαρχική πράξη γέννησής σου αναγράφεται και η ώρα που γεννήθηκες (πολλοί φίλοι και γνωστοί μου έχουν βρει την ώρα γέννησής τους από εκεί).

Φιλικά


karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2005, 10:04:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
προσπαθησα ηδη καρμα μου.... τζιφος. φαινεται οτι το 1970 (στα σκοτεινα χρονια της τουρκοκρατιας, δηλαδη) δεν καταγραφοταν κατι τετοιο.... τελικα βρεθηκα με μια ληξιαρχικη πραξη γεννησης, η οποια μου λεει αυτο ακριβως που γνωριζα και την σελιδα του βιβλιου που ειμαι γραμμενη.....

το οτι εχω ωροσκοπο σκορπιο, το ξερω. εχω ολα τα καλα - κακα στοιχεια του. αλλα να ηθελα να γνωριζω την ακριβη ωρα, γιατι αρχιζω και διαβαζω αστρολογια και θα με βοηθουσε να πειραματιστω στον εαυτο μου...

The world was on fire and no one could save me but you.
Its strange what desire will make foolish People do I never dreamed that Id meet somebody like you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tassos_tsiftsis
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2005, 11:00:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tassos_tsiftsis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΑΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΟΑΝΑΛΥΣΟΥΛΑ ΘΑ ΣΑΣ ΗΜΟΥΝ ΥΠΟΧΡΕΟΣ

ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΜΑΙ ΥΔΡΟΧΟΟΣ
ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ 27/1/1990 ΚΑΙ ΩΡΑ 12 παρα πεντε το μεσημερι (11.55)
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΛΛΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΣΚΙΑΓΑΦΗΣΕΤΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΕΣ ΜΕΣΩ ΖΩΔΙΩΝ;
ΑΝ ΝΑΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΛΙΓΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΔΥΜΟΥΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2005, 00:54:59  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα παιδια ...πολυ ωραιο το θεμα συγχαρητηρια στα παιδια που με τις γνώσεις τους βοηθάνε εμας τους ανίδεους !!!
δεν ξερω αν θα βοηθήση πολύ αλλα εχω ανακαλύψει 2 Site απιστευτα ...για οσους δεν εχουν προβλημα με τα αγγλικα τους προτείνω να το επισκεφτουν γιατί ειναι πολύ επεξηγηματικό !!!
θα βρείτε τα πάντα ...και προσωπικές προβλέψεις !!

www.astro.com
www.thefutureminders.com

Ελπίζω να σας φάνει χρήσιμο !

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 14:22:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν καταλαβαίνω τίποτα.... ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕΕ....κλαψ κλουψ
Είμαι γεννημένη στις 30/11/1979 και ώρα 8:20 . αυτά...Ημέρα Παρασκευή,
Για πείτε τίποτα. Είμαι Τοξότης με ωροσκόπο Τοξότη... τώρα ήλιους και σελήνες κτλ κτλ...τι έχω?


"Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 15:22:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποσο λατρευω τα τοξοτακια!!!

Ωροσκοπος στις 16 μοιρες και 31 λεπτα του τοξοτη.
Ηλιος στις 07:26 του Τοξοτη.
Σεληνη στις 21:57 του Κριου.
Ερμης στις 19:42 του Σκορπιου.
Αφροδιτη στις 02:04 του Αιγοκερω.
Αρης στις 04:25 της Παρθενου.
Διας στις 09:08 της Παρθενου.
Κρονος στις 25:45 της Παρθενου.
Ουρανος στις 22:17 του Σκορπιου.
Ποσειδωνας στις 19:44 του Τοξοτη.
Πλουτωνας στις 20:53 του Ζυγου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 15:46:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και τι έίμαι....τι είμαι...? είμαι καλός άνθρωπος? τι σημαίνουν όλα αυτά?

"Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YMDK21
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2005, 20:43:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους YMDK21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους και σε όλες..

Είμαι και δεν είμαι νέο μέλος στο φόρουμ σας..
Είμαι νέο γιατί ποστάρω το πρώτο μου μήνυμα σήμερα..
Δεν είμαι νέο παράλληλα γιατί απλά έχω εγγραφεί εδώ και αρκετό καιρό θα έλεγα και μου άρεσε κυρίως να διαβάζω τα διάφορα ενδιαφέροντα θέματα σας..

Όπως και να 'χει πάντως, καλώς σας βρήκα..

Διαβάζοντας το τόπικ αυτο εδώ 1η φορά σήμρα, έχω κι εγώ τις δικές μου απορίες μιας και είμαι από αρκετά εως πολύ ασχετη..

Εγώ που είμαι παρθένος, γεννημένη στις 11-09-1977 στην Αθήνα και ώρα 15:20, έχω ένα "χ" ωροσκόπο. Σωστά; Κι έχω επίσης και κάποιους "ψ" πλανήτες.. Σωστά;

Ερώτηση 1η: Τι ρόλο παίζουν οι πλανήτες; Τι υποδηλώνουν; Έχουν να κάνουν κάτι με την προσωπικότητα μου;

Ερώτηση 2η: Ο ωροσκόπος δεν είναι αυτό που έχει να κάνει με τον χαρακτήρα; Κάτι σαν να λέμε εξτρά χαρακτηριστικά στα επιπλέον που έχω σαν Παρθένος;

Με συγχωρείτε αν οι ερωτήσεις μου είναι τοποθετημένες άχαρα και άσχετα.. Είμαι εντελώς αρχάρια..

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2005, 22:42:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή YMDK21

Καλησπέρα από μία άλλη ... Παρθένο ! Καλώς σε βρήκαμε και εμείς !

Σαν ...αρχάρια και σαν έξυπνη Παρθένος οι ερωτήσεις σου είναι σωστές.

Ο Ωροσκόπος μας είναι η «μάσκα» μας, τα εξωτερικά μας χαρακτηριστικά, οι οικογενειακές και οι καρμικές μας καταβολές (το σύνολο των ενσαρκώσεών μας, δηλαδή). Η «οντότητά» μας, λοιπόν, είναι ο Ωροσκόπος μας.

Ο Ήλιος αντιπροσωπεύει την προσωπικότητά μας και η Σελήνη μας τη ψυχική μας διάθεση, τη συμπεριφορά μας και το χαρακτήρα μας.

Αυτά σε γενικές γραμμές, γιατί παίρνουμε στοιχεία και από ολόκληρο το ωροσκόπιό μας.

Τα βασικά σου στοιχεία είναι : Ήλιος στην Παρθένο, Σελήνη στο Λέοντα και ο Ωροσκόπος σου, αν η ώρα που έχεις γεννηθεί είναι ακριβής, βρίσκεται στον Τοξότη (αν έχεις γεννηθεί και 25 βρίσκεται στον Αιγόκερω. Οι υπολογισμοί μου έγιναν σύμφωνα με τη θερινή ώρα).


Φιλικά


karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YMDK21
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2005, 11:26:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους YMDK21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα Karma και στα υπόλοιπα μέλη..

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.. τα βρίσκω πολύ ενδιαφέροντα όλα αυτά..!
Πέρα από τον ωροσκόπο δεν γνώριζα για πλανήτες.. ότι συμβάλουν έτσι στην προσωπικότητα μας..! Όπως επίσης δεν γνωρίζω και την έννοια των.. "οίκων" καθώς και τον ρόλο τους..

Βάση των στοιχείων τώρα που μου έδωσες..
Λες πως έχω ωροσκόπο Τοξότη.. βάση της "θερινής ώρας".
Δηλαδή έχω και ωροσκόπο βάση της.. "χειμερινής ώρας";; Κι αν ναι, ποιός είναι τότε.. (από περιέργεια και μόνο)

Το ότι έχω τελικά ωροσκόπο Τοξότη, Ήλιο στην Παρθένο & Σελήνη στον Λέοντα, τι σημαίνει αυτό;; Θα μπορούσες να σκιαγραφήσεις δηλαδή τον χαρακτήρα μου; την προσωπικότητα μου;

Με το συμπάθιο δηλαδή.. αν μη τι άλλο, δεν θα θελα να σε βάλω σε κόπο να ψάχνεις.. απλά μάλλον με έχει συνεπάρει όλο αυτό το θέμα και η ανακάλυψη όλων αυτών των στοιχείων, με την βοήθειά σου πάντα..

Μάλλον θα έλεγα πως νιώθω να ανακαλύπτω πράγματα που δεν γνώριζα για μένα..

Σ'ευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο σου..
Να 'σαι καλά.. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YMDK21
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2005, 09:14:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους YMDK21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά.. θα μου απαντήσει κανείς; (χωρίς ελπίζω να γίνομαι πιεστική) Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gargalief
Νέο Μέλος

Australia
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 05:29:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gargalief  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia se olous .....eimai kainourgios se afto to site kai ola ta themata opos kai afto ths astrologias fenontai endiaferonta......apla mias kai eida oti yparxei tetoio forum me thema thn astrologia tha ithela voithia se kati pou me apasxolei kairo...xero to zodio mou fysika..kapoies planhtikes theseis..alla de xero ton oroskopo mou.....opoia voithia tha itan xrhsimh.....parakalo na mou apanthsei kapoios eidikos epi tou thematos. BD=2-6-86 ...09.20<-proi.

efharisto.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 15:31:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
geia se olous .....eimai kainourgios se afto to site kai ola ta themata opos kai afto ths astrologias fenontai endiaferonta......apla mias kai eida oti yparxei tetoio forum me thema thn astrologia tha ithela voithia se kati pou me apasxolei kairo...xero to zodio mou fysika..kapoies planhtikes theseis..alla de xero ton oroskopo mou.....opoia voithia tha itan xrhsimh.....parakalo na mou apanthsei kapoios eidikos epi tou thematos. BD=2-6-86 ...09.20<-proi.

Αγαπητέ gargalief

Ο Ωροσκόπος σου είναι ο Καρκίνος.


Φιλικά

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gargalief
Νέο Μέλος

Australia
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 18:22:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gargalief  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Karma= se efharisto poly gia th ammesh apanthsh sou kai perno thn apanthsh sou os egyrh afou pistevo oti exeis kapoia gnosh pano sto thema..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
delfini_f8
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 14:41:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους delfini_f8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους!Ειμαι νεο μελος στην παρεα σας και εντελως ασχετη με το αντικειμενο "ζωδια"...Μεχρι πολυ προσφατα δεν πιστευα σε αυτα τα πραγματα,αλλα εντελως ξαφνικα μια αστρολογικη προβλεψη που μου ειχαν κανει ηταν απολυτα ακριβης και μετανιωνω που δεν της εδωσα σημασια τοτε γιατι θα ειχα γλιτωσει απο πολλα προβληματα...Μπορει καποιος να με διαφωτισει σχετικα με το ζωδιο,τους πλανητες και τα σχετικα με τον αστρολογικο χαρτη μου?Οπως επισης και τι σημαινει καθε στοιχειο του χαρτη μου,ποια τα χαρακτηριστικα του χαρακτηρα μου που δειχνει??Θα το εκτιμουσα ιδιαιτερως αν καποιος μπορουσε να ασχοληθει με την περιπτωση μου!(γεννηθηκα 27 απριλιου 1985 στο Ηρακλειο,ωρα 11.30 το πρωι κατα πασα πιθανοτητα!)Ευχαριστω ολους εκ των προρερων!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pennyk77
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2005, 20:26:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pennyk77  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα και απο μενα.....!!!ειμαι νεο μελος και γω....σημερα ανακαλυψα τυχαια την υπαρξη αυτου σιτε....ειναι πολυ ενδιαφερον και μαλιστα το οτι δινονται και απαντησεις κατανοητες απο ολους το κανει ακομα πιο ενδιαφερον........!!!εχω γεννηθει 14-02-77 στις 13:20 στον πυργο.....μηπως μπορει καποιος να μου κανει μια μικρη αναλυση....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gargalief
Νέο Μέλος

Australia
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2005, 23:12:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gargalief  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.Γιατι μερικοι μου βγαζουν σαν ωροσκοπο Λεων και αλλοι Καρκινο???? ποια κριτηρια χρησιμοποιουν και γιατι δε μου λενε μονο ενα
ωροσκοπο?ευχαριστωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2005, 01:51:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.Γιατι μερικοι μου βγαζουν σαν ωροσκοπο Λεων και αλλοι Καρκινο???? ποια κριτηρια χρησιμοποιουν και γιατι δε μου λενε μονο ενα
ωροσκοπο?ευχαριστω

Αγαπητέ gargalief

Την ημερομηνία που γεννήθηκες ίσχυε η θερινή ώρα (η πραγματική ώρα γέννησής σου είναι μία ώρα πριν). Αυτοί που σου έβγαλαν Ωροσκόπο Λέοντα, δεν υπολόγισαν τη θερινή ώρα.



Φιλικά


karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

charmed44
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 11:51:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους charmed44  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ, ΑΝ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΖΩΔΙΑ ΤΟΣΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΔΕΝ ΥΑ ΞΕΡΩ!ΕΙΜΑΙ ΖΥΓΟΣ, ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΣΤΙΣ 26/09/85 ΗΜΕΡΑ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΩΡΑ - ΜΑΛΛΟΝ - 07:00 ΜΕ 08:00, ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ!ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΑΝΗΚΩ...ΑΝ ΜΑΘΩ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΗ ΩΡΑ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2005, 14:06:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είσαι ακριβώς πάνω στην μετάβαση του ωροσκόπου (Παρθένος-Ζυγός). Αν δεν δώσεις ακριβή ώρα φοβάμαι ούτε και οι υπόλοιποι θα σε βοηθήσουν (εγώ δεν ξέρω έτσι και αλλιώς αρκετά για να σου πω)

τὰ δὲ πάντα οἰακίζει Κεραυνός - ΗράκλειτοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

laplace
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2005, 01:38:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους laplace  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας.Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση/Έχω γεννηθεί στις 18-3-1980 και ώρα 01.00 το ξημέρωμα..
άλλοι μου λένε οτι έχω ωροσκόπο Αιγόκερω και άλλοι Τοξότη...ξερει κάποιος τι είμαι?


και κάτι ακόμα,υπάρχει κάπιο τόπικ με τον ρόλο κάθε πλανήτη..πχ ο Δίας τι ρόλο παίζει στον αστρολογικό χάρτη?
ευχαριστώΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2005, 02:00:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Που εχεις γεννηθει;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2005, 02:06:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωροσκοπος στις 14 μοιρες και 07 λεπτα του Τοξοτη.
Ο Διας ειναι ο κυβερνητης σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
laplace
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2005, 02:21:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους laplace  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εχω γεννηθεί στην αθήνα..
αρα τοξότης ο ωροσκόπος?
ευχαριστω παρα πολυ angiΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2005, 02:41:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ωροσκοπος σου ειναι σιγουρα στον Τοξοτη,
σε οποιο μερος της Ελλαδας εχεις γεννηθει!

...μια και ξενυχταμε και εχουμε ορεξη
για κουβεντα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikoula
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
676 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2005, 16:41:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikoula  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος kswtikoula  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου καλησπέρα,
θα υπήρχε η καλή διάθεση να μου πείτε και μένα μερικά πραγματάκια?
Όσες φορές έχω ψάξει τον ωροσκόπο μου στα μισά βγαίνει λέων και στα άλλα μισά καρκίνος.
Πέραν αυτού και αν είναι δυνατόν να βρούμε και τους άλλους πλανήτες???
29 Μάη 1977 9:45 π.μ. στην Ξάνθη.
Φιλικά Ξωτικούλα

Φύτεψα πάλι τα κρίνα της ψυχής μου σ'άπιστο χώμα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aries0
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
290 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2005, 15:56:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aries0  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
υπαρχει καποιο σαιτ, καποιος τροπος ωστε να βρει καποιος την ακριβη ωρα γεννησης του???
----------------------------------------------------------------------

astral-project

Γεια σου...

Ο μονος τροπος να βρεις την ωρα της γεννησης σου...οχι θεωριες και κατα προσεγγιση ειναι μονο μεσα απο ΥΠΝΩΣΗ.

Απο εκει μονο μπορεις να βρεις επ'ακριβως την ωρα...

Εγω μεχρι σημερα αυτον χρησιμοποιω και δεν νομιζω να υπαρχει και καποιος αλλος τροπος...

Αν ειναι καποιος που μπορει να υποδειξει κατι αλλο να μας το πει ...οχι θεωριες κτλ...στην πραξη...

Βαρεθηκα πολλους που κανουν τους ειδικους και μονο θεωριες μεσα απο βιβλια λενε οτι λενε...στην πραξη κανεις? ?????

Ετσι λοιπον ...στην διαθεση σου και το e mail ariesz0@yahoo.gr μονο που θα τα δω την Τριτη οχι νωριτερα...

Σε χαιρετω και ευχομαι ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

Sunrise zeroΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2005, 01:15:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξωτικουλα,
Εχεις ωροσκοπο στις 29 μοιρες και 28 λεπτα του Καρκινου.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy