ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 πως διώχνουμε ένα ενοχλητικό φάντασμα από το σπίτι μας ??
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 19:33:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή poltergeist

Το σπίτι έχει πηγάδι ; Τα υλικά του σπιτιού που χτίσατε ήταν όλα καινούργια ; (Πολλές φορές οι εργολάβοι χρησιμοποιούν και υλικά από κατεδαφισμένα σπίτια, για να κερδίσουν χρήματα, φυσικά. Αλλά ξέρουμε από που προέρχονται αυτά τα υλικά ; Και τι μπορεί να είχε συμβεί σε αυτά τα σπίτια ;).

Υπήρχε εκεί άλλο σπίτι το οποίο γκρεμίσατε ; Μήπως ο εργολάβος χρησιμοποίησε υλικά από αυτό ;

Φιλικά

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 19:39:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άρα λύθηκε το θέμα!

Απλώς, σταματήστε να ακούτε Metal, Gothic, Industrial και όλες αυτές τις σατανιστικές αηδίες, και αρχίστε να ακούτε σκυλάδικα που δεν ταράζουν τα πνεύματα και είναι και δερματολογικά ελεγμένα.
Άλλωστε η παραλιακή είναι το μόνο σημείο της Αθήνας που δεν έχουν θεαθεί φαντάσματα. Τα κρατά μακρυά το... μπουζούκι.

Πλάκα πλάκα πάντως είναι πολύ πιο εύκολο να νομίσεις ότι είδες φάντασμα αν κάθεσαι μόνος σου σπίτι και ακούς Sopor Aeternus, παρά αν έχεις βάλει στη διαπασών την Τσικουλάτα.

Συνεπώς poltergeist, ένα CD του Φλωρινιώτη νομίζω θα λύσει το πρόβλημα σου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 19:49:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Brie Boy, μη με απογοητεύεις κι εσύ, καλή μου!

In the shadows I shall be lost again...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 21:43:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Dying_Incubus: Brie Boy, μη με απογοητεύεις κι εσύ, καλή μου

Μα γιατί φίλε μου? Με το gothic θα φύγουν τα φαντάσματα? Το πολύ πολύ να πλακώσει και κανάς Rozz Williams και να χαρούμε και ημείς οι ChristianDeathικοί...

Ενώ με τον Φλωρινιώτη θα λακίσουν σίγουρα... Άλλωστε το είπε με μια φράση και η Poltergeist:

quote:
Δεν εχει σχεση μονο η μουσικη αλλα ισως και αυτος που τραγουδαει.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
poltergeist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 21:48:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poltergeist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το σπιτι χτιστηκε απο καινουργια υλικα(ειμαι σιγουρη γιατι το χτισιμο το ανελαβε ο παππους μου).Δεν γκρεμισαμε τιποτα για να χτισουμε το καινουριο σπιτι αλλα το περιεργο ηταν οτι αν και το οικοπεδο ηταν κοντα στο κεντρο του Χαλανδριου η τιμη του ηταν εξευτελιστικη.
Χμμ....νομιζω οτι προτιμο τον Κασπερ το φαντασματακι παρα το τσικουλατα.!!!Ελεος!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ALF
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
162 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 22:18:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗ ΜΕΤΑΛ ΣΚΗΝΗ ΑΚΟΥΩ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΛΠΟΥΜ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΛΟ ΥΠΝΟ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΩ ΜΑΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΙΣΩΣ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΧΟΡΟΥΣ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΙΜΙΩΣΗ ΟΤΙ ΜΕΝΟ ΣΕ ΧΟΡΙΟ ΑΛΛΑ ΣΠΙΤΙΑ ΚΟΝΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
poltergeist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 22:29:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poltergeist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μονος σε ενα απομονωμενο χωριο....εγω την ειχα κανει τρεχοντας!!!Ασχετο,απο την Κρητη δεν εισαι....κατι δεν παιζει εκει με τους Δροσουλιτες??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ALF
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
162 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 22:38:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ντα απο Κρητη τι με τους ΔροσουλιτεςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
poltergeist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 22:47:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poltergeist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χε,χε...Εχω ακουσει διαφορα με τυπους που βγαινουν το ηλιοβασιλεμα και μοιαζουν με πειρατες.Ισχυουν αυτα?Εχεις ακουσει τιποτα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 22:47:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως υπήρχε εκεί κανένα παλιό νεκροταφείο ;

Το οικόπεδο είχε πηγάδι ;

Χρησιμοποιούσε κανείς, για κάποιο λόγο, αυτό το οικόπεδο ;

Τα ρωτάω όλα αυτά για να βγάλουμε κάποια άκρη, βήμα - βήμα.

Φιλικά

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

poltergeist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 22:50:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poltergeist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νεκροταφιο οχι,πηγαδι ναι αλλα σε τι μας βοηθαει αυτο??Παντως thanx για το ενδιαφερον.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ALF
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
162 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 23:03:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΕΧΩ ΥΠΟΨΗ ΚΑΤΙ ΙΔΙΕΤΕΡΟ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ ΟΤΙ ΜΕ ΒΡΕΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΟΥ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 01:08:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή poltergeist

quote:

Νεκροταφιο οχι,πηγαδι ναι αλλα σε τι μας βοηθαει αυτο??Παντως thanx για το ενδιαφερον.

Ευχαριστώ και εγώ !

Μη ψάχνεις μακριά. Στο πηγάδι βρίσκεται η λύση ! Μία φίλη μου είχε μεγαλώσει σε σπίτι με πηγάδι. Έ, λοιπόν, το σπίτι της είχε καταντήσει κέντρο "διερχομένων" ! "Τους" βλέπανε όλοι. Η μαμά της, ο μπαμπάς της, η αδελφή της. Ανοίγανε πόρτες από μόνες τους, ακούγονταν κλειδιά να ξεκλειδώνουν την εξώπορτα, μέσα στο μπάνιο κουνούσαν το χαρτί της τουαλέτας και άλλα τρελά !

Μία φίλη από τη παρέα, που είχε γνώσεις επάνω σε αυτά τα ζητήματα (μάθαινε γιόγκα, ρέικι κ.λ.π.) μας είπε ότι το πηγάδι είναι ΠΥΛΗ !

Αφού η οικογένεια αυτή δοκίμασε τα πάντα (παπάδες, διαβάσματα κ.λ.π.) με παρότρυνση αυτής της φίλης το κλείσανε το πηγάδι και ησυχάσανε !

Τώρα στο σπίτι τους υπάρχει ηρεμία !

Υ.Γ. Δεν πιστεύω, πάντως, ότι "αυτά" έχουν τη δύναμη να αρρωστήσουν έναν άνθρωπο, μιλάω για την οικιακή βοηθό. Όσο για τα ζώα, σίγουρα τα βλέπουν γιατί διαθέτουν την "έκτη αίσθηση" (η γάτα της φίλης μου κοίταζε συνέχεια το ταβάνι...). Τώρα, από που έρχονται "αυτά" πραγματικά δεν ξέρω. Σίγουρα, πάντως, δεν είναι και ότι το καλύτερο !!!

Φιλικά

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stam2004
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 01:20:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stam2004  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΙΣΩΣ Η ΕΚΡΗΞΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΤΣΕΡΝΟΜΠΙΛ ΚΑΙ Η ΔΙΑΡΡΟΗ
ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑΣ. ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΑΛΟΙΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΜΕΡΙΚΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ΣΤΑ ΑΤΟΜΑ ΑΥΤΑ.
Η ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΠΟΥ ΣΥΝΗΘΩΣ
ΣΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΝΕΡΓΑ,ΚΑΙ ΧΑΡΙΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ "ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ" ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΚΑΠΟΙΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ Η ΟΝΤΩΝ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 08:47:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Brie Boy, έτσι, καλή μου!
Rozz Williams και ξερό ψωμί!

In the shadows I shall be lost again...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

poltergeist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 09:49:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poltergeist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θεωρητικα το πηγαδι ειναι εδω και χρονια κλειστο και μπαζομενο αφου συμφωνα με τους γηραιοτερους γειτονες εκει θαφτηκε το ζευγαρι.Για να ειμαι πιο σαφης και να βοηθησω στις ερευνες οι διηγησεις λενε οτι οι ληστες αφου τους ακινητοποιησαν τους πεταξαν ζωντανους σε αυτο.Εμενα προσωπικα μου φαινεται περισσοτερο με δολοφονια παρα με ληστεια.Οσο για τις κοπελες και οι δυο καταγονται μακρια απο το Τσερνομπιλ οποτε ειναι δυσκολο να μολυνθηκαν η να ενεργοποιηθηκαν μερη του εγκεφαλου τους απο αυτο αλλα ομως ειναι εξισου δυσκολο η αυρα και μονο του σπιτιου να οδηγει καποιον στο νοσοκομιο κατα αυτο τον τροπο μαλιστα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 13:49:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν πράγματι έχει συμβεί αυτό, δε νομίζω ότι τα φαινόμενα να οφείλονται στο ζευγάρι. Έχω ακούσει παρόμοιες περιπτώσεις. Τα άτομα που είχαν υποστεί βία σε κάποιο σπίτι, εμφανίζονται ή για να γνωστοποιήσουν το τι έχουν περάσει ή για να τα «διαβάσει» κάποιος και για να βρουν τελικά την ηρεμία τους.

Εσύ γράφεις ότι υπάρχει μία «αρνητική ενέργεια» στο σπίτι. Αυτό που πρέπει να ανακαλύψουμε είναι το από που πηγάζει αυτή η ενέργεια.

Μπορείς να μου πεις με περισσότερες λεπτομέρειες τι ακριβώς συμβαίνει στο σπίτι ;

Φιλικά

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 14:50:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλησπέρα σε όλες και όλους:

poltergeist γράφεις:

quote:
oso gia tin istoria tou spitiou edo mallon dolofonithike ena plousio zeugari kai thaftike edo...

quote:
Το σπιτι ειναι καινουργιο.Βασικα το εχτισε η οικογενια μου.

quote:
Παντως οσο για το θαψιμο και το ξεθαψιμο θα ειναι λιγο εως πολυ δυσκολο γιατι αφενως μετα απο τοσα χρονια θα εχουν λιωσει(μιλαμε για καιρο γερμανικης κατοχης που τους σκοτωσαν) και αφετερου ειναι θαμμενοι κατω απο τονους μπετον του σπιτιου μου.

quote:
Το σπιτι χτιστηκε απο καινουργια υλικα(ειμαι σιγουρη γιατι το χτισιμο το ανελαβε ο παππους μου).Δεν γκρεμισαμε τιποτα για να χτισουμε το καινουριο σπιτι αλλα το περιεργο ηταν οτι αν και το οικοπεδο ηταν κοντα στο κεντρο του Χαλανδριου η τιμη του ηταν εξευτελιστικη.

quote:
Θεωρητικα το πηγαδι ειναι εδω και χρονια κλειστο και μπαζομενο αφου συμφωνα με τους γηραιοτερους γειτονες εκει θαφτηκε το ζευγαρι.

Από τα γραφόμενα σου συμπεραίνω τα εξής:

Α. Δολοφονήθηκε ένα ζευγάρι και θάφτηκε εκεί.

Β. Δεν υπήρχε κανένα σπίτι - αφού δεν γκρεμίσατε τίποτε...

Γ. Βάλατε τα καλύτερα υλικά.

Δ. Δεν τους πέταξαν μόνο, αλλά και τους ΕΘΑΨΑΝ στο πηγάδι.

Ε. Εάν δεν τους έθαψαν στο πηγάδι, τους έθαψαν σε πολύ μεγαλύτερο βάθος από τα δύο μέτρα, αφού τα θεμέλια ενός σπιτιού, σίγουρα φτάνουν πολύ πιο κάτω.

Στ. Παραείναι πολλές οι αντιφάσεις.

Ζ. Ετοιμάζεσαι να γράψεις άρθρο δημιουργώντας ένα νέο αστικό μύθο

Η. Μάλλον μας δουλεύεις.

Θ. Εάν δεν μας δουλεύεις χρειάζεσαι επειγόντως βοήθεια από ένα ειδικό όχι με μαύρα αλλά με άσπρα ρούχα.

Ι. Συγγνώμη εάν σου χάλασα την ωραία πλάκα... αλλά κάποιοι εδώ πέρα τα πιστεύουν κιόλας

Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 15:01:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εάν παρόλα αυτά επιμένεις πως το σπίτι είναι στοιχειωμένο και κινδυνεύεις να πάθεις καρκίνο (φτου...), να σαλτάρεις από το μπαλκόνι (ξανά φτου) ή να κακοπαντρευτείς (φτου τρις) θυσιάζομαι και το ΑΓΟΡΑΖΩ
για 1 (ένα) ολόκληρο ευρώ!

Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

poltergeist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 15:09:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poltergeist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αρχικα, και αφου καταλαβαμε οτι κατι πηγαινε ολιγον τι στραβα μετα απο διαφορα γεγονοτα οπως κρυους ανεμους μεσα στο σπιτι και τους γνωστους ηχους και τις ευχαριστες συναντησεις ,ενα βραδυ ενω ημουν εγω με τη μητερα μου στο σπιτι σε καποια στιγμη ειδαμε το σκυλο να γρυλιζει στην πορτα, βγηκαμε στον διαδρομο και ο σκυλος πηγε και σταθηκε στις σκαλες που οδηγουσαν στη σοφιτα και γαυγιζε.Ξαφνικα εκανε μεταβολη και μπηκε κατω απο το κρεβατι στο δωματιο τρεμοντας.Θεωρησαμε καλο να τον ακολουθησουμε και μπηκαμε και εμεις στο δωματιο,αμεσως μετα ηχοι βηματων,φωνες και αλυσιδες ακουγονταν στον διαδρομο.Εγω με την μανα μου ειχαμε πει ισαμε 100 πατερ ημων και ο σκυλος γαυγιζε μια στην πορτα και μια στην μπαλκονοπορτα.Η μανα μου πηρε τον πατερα της που εχει σχεση με τη θρησκεια και ετσι εγινε η διασωση μας.Μετα απο αυτο ,τα Χριστουγεννα διαφοροι φιλοι μας ειπαν να βαλουμε μαγνητοφωνακιετσι για να δουμε μηπως γινει κατι.Τιποτα δεν γραφτηκε εως οτου μια νυχτα που εμεις κοιμομασταν (και δεν ακουσαμε τιποτα)και αφου ειχαμε παρακαλεσει τρελα τον Θεο για βοηθεια ,κατι γραφτηκε.Αρχικα μια περιεργη φωνη και μετα κατι σαν μαχη σπαθιων που κατεληγε σε εναν ηχο σαν να σκοτωνεις καποιον.Μετα απο αυτο τα φαντασματακια μας και το θρασος τους περιοριστηκε πολυ.Βεβαια συνεχιζουμε να τους βλεπουμε καπου καπου αλλα οχι οπως παλια.Για να γινει κατι πιο κατανοητο πριν φωναξουμε παπα και τα λοιπα ηρθε μια φιλη της μανας μου που εχει αρκετη πειρα απο αυτα και ρωτησε ποιοι ηταν.Η απαντηση ηταν σοκαριστηκη γιατι μεσα σε ενα περιεργο μηχανημα που ειχε φερει μαζι της εμφανιστηκε ενα ιδεογραμα και αφου ψαξαμε το βιβλιο της ,η σημασια ηταν λεγεωνα.Οπως καταλαβαινεις μολις εφυγαν εμειναν τα πνευματα που κατοικουσαν εδω εξαρχης.Καλυτερα αυτα ειναι και πιο φιλικα... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 15:13:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί βρε Δημήτρη μας το χάλασες πάνω που είχαμε αρχίσει να το πιστεύουμε και δίναμε και ωραίες συμβουλές (επιστημονικού επιπέδου πάντα). Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 15:17:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α, δηλαδή ήταν δυο ομάδες φαντασμάτων και τελικά έμεινε η μια, αν κατάλαβα καλά? Όπως στο The Others?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
poltergeist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 15:28:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poltergeist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν εχω δει την ταινια.Τι λεει?Μην νομιζετε οτι ειμαι το ειδος του ανθρωπου που επειδη πιστευω σε αυτα εχω αδειασει τα videoclubαδικα ψαχνοντας για παρομοιες περιπτωσεις.Πισευω πως ειναι καλυτερα να ζεις την ζωουλα σου στο μικρο σπιτι στο λειβαδι παρα κανοντας τρελο κεφι με τον Casper.Δεν ειμαι για το Δαφνι!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 16:37:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα στο σπίτι μου κατοικούσαν ανέκαθεν φαντάσματα....
Πολλά, πάρα πολλά!!! 200 με 300.
Δεν κάνω πλάκα...
Ποτέ δεν ήξερα τι ήταν και τι ήθελαν.
Εχθές όμως έμαθα όταν μια δυνατή, στεντόρια φωνή φώναξε:
"Μολών λαβέ!"
Ποιά λέτε να είναι αυτά τα φαντάσματα....?

In the shadows I shall be lost again...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 17:05:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρώτα - πρώτα σε αυτούς που αμφισβητούν. Αφού δεν τα πιστεύετε τι δουλειά έχετε σε αυτό το θέμα ; (για να το ανοίξετε, πάντως, μάλλον κάτι σας τράβηξε σε αυτό…)

Προσωπικά, ούτε τα πιστεύω αλλά ούτε τα απορρίπτω. Όταν συμβαίνουν, όμως, τέτοια φαινόμενα (και έχω ακούσει πολλά) καλό θα ήταν να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά γιατί δεν ξέρουμε τι κρύβεται πίσω από το φαινομενικό μας κόσμο !

Και τώρα στο θέμα. Μήπως το σπίτι έχει χτιστεί επάνω σε κάποια χρονο-Πύλη ;

Με όλα αυτά που γράφεις κάτι τέτοιο είναι πιο πιθανό ! Νομίζω ότι το καλύτερο θα ήταν να αλλάξετε σπίτι. Το σπίτι είναι ο χώρος της γαλήνης και της ηρεμίας. Αν κάθε τόσο σας επισκέπτονται παρουσίες, έ δεν θα ησυχάσετε ποτέ !

Φιλικά

karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 17:15:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
karma, κι εγώ πιστεύω πως μπορεί να υπάρχουν φαντάσματα.
Απλά ξέρω να διαχωρίζω πότε κάποιος κάνει πλάκα και πότε όχι...

In the shadows I shall be lost again...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 17:37:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τιποτα δεν γραφτηκε εως οτου μια νυχτα που εμεις κοιμομασταν (και δεν ακουσαμε τιποτα)και αφου ειχαμε παρακαλεσει τρελα τον Θεο για βοηθεια ,κατι γραφτηκε.Αρχικα μια περιεργη φωνη και μετα κατι σαν μαχη σπαθιων που κατεληγε σε εναν ηχο σαν να σκοτωνεις καποιον.Μετα απο αυτο τα φαντασματακια μας και το θρασος τους περιοριστηκε πολυ.

Προφανώς:

Α. Δεν τους άρεσαν τα μαγνητόφωνα

Β. Δεν τους άρεσαν οι κρυφές παρακολουθήσεις α λά Μάκης

Γ. Δεν τους αρέσουν οι συνεντεύξεις.

Πρόταση: να νοικιάσετε το σπίτι σας σε κάποιο κανάλι για ραδιοτηλεοπτικό στούντιο. Κατά προτίμηση σε αυτό που προβάλει τον Αθέατο Κόσμο.

(Η πρόταση αυτή φυσικά είναι αντίθετη με τα συμφέροντα μου, αλλά καλύτερα να χάσω την σπιταρώνα, παρά να φορτωθώ την λεγεώνα...)

Και αν θέλεις μου λύνεις μια απορία; Ποιά λεγεώνα εννοείς; Την γαλλική λεγεώνα των ξένων; Την ισπανική λεγεώνα; Την λεγεώνα του Μουσσολίνι; Την ρωμαική λεγεώνα;

Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 17:46:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και τώρα στο θέμα. Μήπως το σπίτι έχει χτιστεί επάνω σε κάποια χρονο-Πύλη ;

Έτσι απλά βρέθηκε κι η λύση... Το σπίτι χτίστηκε πάνω σε χρονο-Πύλη... Πάει κι αυτό το μυστήριο...

Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

poltergeist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 19:15:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poltergeist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χχμμμ...εεε...Τι ειναι χρονοπυλη???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
poltergeist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 19:27:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poltergeist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για το σπιτι εγω θα αλλαζα ευχαριστως αλλα ο πατερας μου που εριξε τρελα λεφτα στο χτισιμο δεν του πολυαρεσε η ιδεα.Οσο για το ποια λεγεωνα ηταν ,την επομενη φορα που θα τη δω θα της παρω αποκλειστικη συνεντευξη μονο για εσενα!! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy