ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 "ΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΝ "
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2003, 19:56:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Wolffaced, άμα λυπάσαι για ένα ζώο η την φύση, δεν θα λυπηθείς για ένα άνθρωπο?

Πιάνω το πνεύμα σου, και εμένα άμα πείραζαν αγαπημένα μου πρόσωπα στο παρελθόν, ήμουν ικανός να κάνω φόνο, με τα χρόνια κατάλαβα πως ήταν αυτό που κάναμε όλοι….

Το να καταστρέψεις είναι το πιο απλό πράγμα, φτάνει λίγο…ένα κλικ! Και αν ακόμα δεν πιστεύεις σε θεό…σκέψου πόσοι αιώνες χρειάσθηκαν στη φύση….για να γίνει ένας σπουργίτης.... ένας άνθρωπος!

Αν σκοτώσεις τον άνθρωπο….ξέδωσες με το μίσος που δημιουργήθηκε….. και μετά τι?
Θα ζήσεις εσυ καλύτερα?

(Ίσως) και μέσα στη φυλακή να δει...λεω ΙΣΩΣ......δει κάτι παραπάνω….

Τουλάχιστον να πει.... ΤΙ ΕΚΑΝΑ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2003, 22:13:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[Αυτά τα δύο τελευταία σχόλια της Άτμα και του Πλάτωνα δεν έχουν καμμία σχέση με την θανατική ποινή. Όλοι λυπόμαστε όταν καταστρέφεται η φύση και όταν σκοτώνεται κάποιο ζώο αλλά τι σχέση έχει αυτό με την ΤΙΜΩΡΙΑ της θανατικής ποινής.
Tomcat για αυτό τον λόγο ζητάμε το κράτος να τιμωρεί όπως πρέπει, για να μην έχουμε αυτοδικία.
Αυτά τα <<όλους εγώ τους συγχωρώ>> αφήστε τα για τον θεό, εμείς είμαστε άνθρωποι.
Άτμα, τι σχέση έχει το ότι οι φίλοι σου Αλβανοί δεν σε βίασαν? Το φέρνεις σαν επιχείρημα?]

ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΤΩΡΑ ΜΙΑ ΠΑΙΔΙΚΗ ΨΥΧΟΥΛΑ!
ΝΑΙ,ΛΟΙΠΟΝ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΜΟΥ!
ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ,ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ,ΑΓΝΩΣΤΟΙ ΗΤΑΝ!ΑΠΛΑ ΕΜΕΝΑΝ ΔΙΠΛΑ.
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΜΕ ΜΙΑ ΠΑΡΟΙΜΙΑ
"ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΙΤΟΥΡΑ ΤΟΝ ΤΡΩΝΕ ΟΙ ΚΟΤΕΣ"
ΟΧΙ ΣΑΝ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΣΧΕΤΙΚΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.

ΔΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΩ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΞΕΡΙΖΩΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ,+ΤΟΥΣ ΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΝΑ'ΝΑΙ ΣΚΥΛΙΑ!
ΑΛΗΘΕΙΑ!
ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΣΩΣΕΙΣ ΕΝΑ ΣΚΥΛΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΛΗΓΩΘΕΙ?ΜΗ ΤΟ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ!
ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ?ΣΕ ΔΑΓΚΩΝΕΙ!
+ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΠΟΝΑΕΙ!
ΑΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΑΚΡΗ ΕΔΩ.
ΘΑ ΠΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΠΑΡΟΙΜΙΑ
'ΗΡΘΑΝΕ ΤΑ ΑΓΡΙΑ ΝΑ ΔΙΩΞΟΥΝ ΤΑ ΗΜΕΡΑ!'


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2003, 22:15:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΕΚΕΙΝΟ ΤΗΣ ΚΛΩΝΟΠΟΙΗΣΗΣ...
ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΣΤΟ ΝΟΜΟ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.
ΤΕΛΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2003, 22:30:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακόμα δεν έχω καταλάβει, μιλάμε για δολοφόνους και βιαστές και εσύ Άτμα μου φέρνεις για παράδειγμα κάποιους που σε βοήθησαν. Εξήγησε μου, αυτό τι σχέση έχει με το θέμα????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2003, 22:49:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ,Wolffaced, ΤΑ ΟΣΑ ΜΑΣ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ,ΕΚΠΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ ΜΑΣ,ΑΛΛΑ +ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΠΟΥ ΚΙΝΟΥΜΑΣΤΕ +ΖΟΥΜΕ.ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ,ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΑΣ!
ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΟΒΙΣΜΕΝΟΙ,ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΦΟΒΗΘΟΥΜΕ!
ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΟΚΑΡΔΟΙ+ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΚΟΜΗ +ΤΟΥΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ,ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΣ!

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2003, 22:59:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και επειδή θα ήθελα να προλάβω καταστάσεις και να διαφυλάξω τυχών παρεκτροπή του θέματος σε προσωπικές ερωταποκρίσεις, ήταν τελείως προσωπική η πρωτοβουλία να απαντήσω εκ μέρους της ΑΤΜΑς, μιας και είδα ότι η ίδια έθεσε ένα ΤΕΛΟΣ της συμμετοχής της στο θέμα με το εξής:
quote:

ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΕΚΕΙΝΟ ΤΗΣ ΚΛΩΝΟΠΟΙΗΣΗΣ...
ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΣΤΟ ΝΟΜΟ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.
ΤΕΛΟΣ


Θα ήθελα επίσης να προσυπογράψω το παραπάνω, και να ολοκληρώσω κι εγώ μ' αυτό, την άποψή μου επί της καταδίκης "ΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΝ".
Ευχαριστώ

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2003, 01:50:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
I oli sizitisi mou fainetai oti itan polu sunaisthimatika fortismeni.An exeis mia thetiki apopsi gia tin zoi, pisteuo oti tha xeperaseis polla pragmata! An dolofoneis ton euato sou pisteuo oti eisai upoptos gia fono i fulakismenos mesa stin fulaki tou euatou sou etsi to mono pou exeis na kaneis einai na anoixeis tin porta tis fulakis kai na bgeis exokai na petaxeis makria......... makria mesa sto fos ekei pou blepeis ta pragmata kathara


Aneba psila kai meta xanakateba kai koitaxe pos itan! tha itheles na meneis psila i xamila i stin mesi esu epilegeis........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangewonderer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


133 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2003, 04:42:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangewonderer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΟΣ ΘΑ ΚΡΙΝΕΙ ΤΟΥΣ ΕΜΠΛΕΚΟΜΕΝΟΥΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2003, 13:43:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας παιδιά!
Να κάνω μια ερώτηση: Τί οδηγεί τους ανθρώπους στο έγκλημα? (Δε μιλάμε για αυτοάμυνα...)
Να δώσω την απάντησή μου: Το ανεξέλεγκτο πάθος.
Να πώ μια άποψη : Το καλύτερο σωφρονιστικό σύστημα θα ήταν αυτό που δίνει στους εγληματίες να καταλάβουν ΠΟΣΟ κακό έκαναν και τις επιπτώσεις που θα έχει αυτό τόσο στην τωρινή ζωή όσο και ...μετά.

Την αντίφαση τη βλέπετε; Εγώ ναι!
Πώς γίνεται άνθρωποι με πάθη ατίθασα και άγρια ένστικτα να ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΝ τί έκαναν? Άρα η πιθανότητα να νιώσουν τύψεις είναι ΜΗΔΑΜΙΝΕΣ...

ΑΡΑ: όσοι και να καταδικαστούν σε θάνατο,όσοι και να λιθοβοληθούν, πάντα θα υπάρχουν ΘΥΤΕΣ...
Εξάλλου χρειάζεται το σκοτάδι για να αναδειχτεί το φως...
Εν κατακλείδι: είμαι εναντίον της θανατικής ποινής...
Αν θέλετε να το συζητήσουμε κι άλλο!!!
Ο Σκοτεινός Άγγελος!

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2003, 16:57:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΚΟΤΕΙΝΕ ΜΟΥ ΑΓΓΕΛΕ,(θα'λεγα)....Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΠΙΛΟΓΟΣ!...
ΕΣΠΕΙΡΕ ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ...


'manava seva, madhava seva'
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy