ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Bότανα - Διατροφή - Υγεία - fitness physical - ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΘΕΜΑ ΔΙΑΦΩΝΙΑΣ ΑΠΟΨΕΩΝ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 02:03:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
Σε χαιρετώ!

Και θα ξαναμπώ!

Μήπως θα μου κάνεις μήνυση γι' αυτό;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osev
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 02:08:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osev
Αμαλία, απενεργοποίησε ότι θελεις.

Αυτό που θέλω από σένα είναι η υλοποίηση της δήλωσής σου.

Τα επόμενα και παρεπόμενα στο χώρο όπου ταιριάζουν και δεν θα μπορεί κανείς να απενεργοποιήσεις κι ίσωςα θα καρδιοχτυπά...

Όσον αφορά το άρθρο για τα βότανα , το φίτνες κλπ, η δεοντολογία των δημοσιεύσεων επιβάλλει και την παράθεση της αντίθετης ή συμπληρωματικής άποψης. Εκτιμώ πως δεν υπάρχει καλύτερη άποψη από την αναδημοσίευση, παραπομπή ή σχολιασμό ειδήσεων από το καθημερινό ρεπορτάζ (επιστημονικό ή αστυνομικό κλπ), με ιστορίες βοτάνων, βοτανολόγων, βοτανικής, βοτανατζούδων.

Δε νομίζω πως θα σταθείς αρνητικά στην πρόκληση του σεβασμού της δεοντολογίας!

Αν στην προ ημερών συγκέντρωση- ομιλία του Νέτο στη Γλυφάδα, μαζεύτηκαν τέτοια άτομα, κρίμα τη μετάκληση... χαμένα πήγαν τα έξοδα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osev
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 02:13:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osev
Durden_Alie
σε χαιρετώ εγώ:-)

Δε βρίσκω κάτι ενδιαφέρον σε αυτά που διατυπώνεις. Επαναλαμβάνεσαι.

Έλα να τα πεις στο ακροατήριο. Να βοηθήσεις κι όποιον θα κάθεται σε αναμμένα κάρβουνα. Έτσι φαίνονται οι πραγματικοί φίλοι. Στα δύσκολα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osev
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 02:15:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osev
και κοίταξε σε παρακαλώ να μη δώσεις θάρρος στον φίλο σου (?) γιατί μπορεί να οδηγηθεί σε νέο ολίσθημα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 02:27:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
Η επανάληψη είναι η μητέρα της μάθησης...

Και, πίστεψέ με, θα ήμουν πολύ περίεργος να δω ποιος θα κάθεται σ' αναμμένα κάρβουνα στο τέλος...

Να περιμένω την κλήτευση των αρχών λοιπόν; Θα γελάσει κι ο κάθε πικραμένος...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osev
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 02:30:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osev
Durden_alie

με το επιχείρημά σου για την παραπομπή και δυνητική ανάγνωση του ε-μαιλ (που καταχώρησε ο ίδιος ο ενδιαφερόμενος) τρομοκρατήθηκαν όλοι οι καταστηματάρχες κουζινομάχαιρων. Αν μετρούσες πόσα εγκλήματα έχουν γίνει μ΄αυτά, θα σκεφτόσουν πως έπρεπε να κλείσουν! Και οι σινεματζήδες. οι τηλεοράσεις, οι συγγραφείς, που τόσα "εγκλήματα" σχεδιάζουν και υλοποιούν στο πανί, στο γυαλί, στο χαρτί!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 02:47:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
Με αποστόμωσες! Είσαι πανέξυπνος...

Τράβα να φέρεις τον εισαγγελέα τώρα να με κάνει ντα ντα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 15:55:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
osev
Απεστάλη: 14/03/2006, 02:59:43

_____________________________________
Πρωτότυπο φόρουμ.

Αν κάποιος γράψει κάτι που δεν αρέσει και απειλείται και προειδοποιείται να πάψει να μιλά γι΄αυτό (την απειλή) , του στερείταιόγος.

Αυτή η ερώτηση θα ξαναδιατυπωθεί κι αλλού.


Ορίστε κι ένα δωράκι για μελέτη κι εσωτερική αναζήτηση

---------------------

Άρθρο 75. - Αδυναμία να βεβαιωθεί η ταυτότητα του κατηγορουμένου.

Η αδυναμία να βεβαιωθεί η ταυτότητα του κατηγορουμένου με το όνομά του ή με τα άλλα χαρακτηριστικά ή με τις άλλες ιδιότητες δεν εμποδίζει την εξέλιξη της ποινικής δίωξης, αν είναι αποδεδειγμένο ότι αυτός είναι το πρόσωπο στο οποίο αποδίδεται η αξιόποινη πράξη.

Άρθρο 330
Παράνομη βία
Όποιος χρησιμοποιώντας σωματική βία ή απειλή σωματικής βίας ή άλλης παράνομης πράξης ή παράλειψης εξαναγκάζει άλλον σε πράξη, παράλειψη ή ανοχή για τις οποίες ο παθών δεν έχει υποχρέωση τιμωρείται με φυλάκιση μέχρι δύο ετών, ανεξάρτητα αν το απειλούμενο κακό στρέφεται εναντίον εκείνου που απειλείται ή κάποιου από τους οικείους του.


Απεστάλη: 14/03/2006, 03:04:54
_____________________________________
Άρθρο 333
Απειλή
Όποιος προκαλεί σε άλλον τρόμο ή ανησυχία απειλώντας τον με βία ή άλλη παράνομη πράξη ή παράλειψη τιμωρείται με φυλάκιση μέχρι ενός έτους ή με χρηματική ποινή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 19:18:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Όσον αφορά το άρθρο για τα βότανα , το φίτνες κλπ, η δεοντολογία των δημοσιεύσεων επιβάλλει και την παράθεση της αντίθετης ή συμπληρωματικής άποψης. Εκτιμώ πως δεν υπάρχει καλύτερη άποψη από την αναδημοσίευση, παραπομπή ή σχολιασμό ειδήσεων από το καθημερινό ρεπορτάζ (επιστημονικό ή αστυνομικό κλπ), με ιστορίες βοτάνων, βοτανολόγων, βοτανικής, βοτανατζούδων.

Eιλικρινά.. απο τις 24 αυτές σελίδες.. δεν βρήκες κάτι θετικό?

Κάτι θετικό ρε φίλε .. δεν μπορεί να βρίσκεις μόνο αρνητικά.. και μ%$#@^ιες να γράφω .. θα μου ξεφύγει κάτι καλό..
Δεν έχεις βρεί κάτι θετικό λοιπόν...να πχ ο geox που ζήτησε κάτι για την πιτυρίδα?
Το διάβασες?
Δεν αναφέρομαι σε βότανα
ααα... εκεί θα μου πείς οτι επικαλούμαι πηγές απο αναδημοσίευση , παραπομή σχολιασμό ειδήσεων κλπ κλπ..

Δηλαδή .. αν τα έβγαζα απο το μυαλό μου? απλά θα ρωτούσες ποιές πηγές επικαλούμαι??.. Οπότε με βότανα με πηγές επιστημονικής αντίληψης προσωπικές αντιλήψεις

Τι ζητάς επιτέλους osev?
Eσύ ο ίδιος ζήτησες προσωπική συμβουλή στο τόπικ γιατί έκανες 2,5 ώρες διάδρομο και έχασες 8 κιλά.. εεε. έτσι δεν είναι..
Αφού λοιπόν απαξιείς το τόπικ.. ποιός ο λόγος να ζητήσεις εμμέσως πλή σαφώς τη γνώμη μου
εεε.. ναί εκεί η δεοντολογία των δημοσιεύσεων δεν επιβάλλει την παράθεση αντίθετης άποψης...

Ποιόν συμβουλεύτηκες osev για να κάνεις 2,5 ώρες διάδρομο.
Ερωτώ.. ποιόν.
Ξαναερωτώ.. ΔΕΝ γνωρίζεις οτι 2,5 ώρες διάδρομος είναι εξουθενωτικός και δεν συνιστάται απο κανέναν γιατρό, φυσιοθεραπευτή, γυμναστή?
ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΕΣ Ε..

ας ρώταγες

ΥΓ εεεε. ο geox.. του οποίου τα χνώτα σας ταιριάζουν.. ζήτησε την ταπεινή μου γνώμη μα..


Edited by - allzzaro on 15/03/2006 19:53:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osev
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 02:56:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osev
Στη θέση που τέθηκες μόνος σου, δεν θα έσκαγα μύτη για κανένα χρόνο, μέχρι να ξεχαστεί η υπόθεση.

Θα άλλαζα νικ

θα άλλαζα τρόπο γραφής - θεματολογία γραφής , ώστε να μην υπάρξουν συνειρμοί who is who...

----
Ακόμα θα άφηνα πολλά για συζήτηση και με τον αραβαντινό .... να περνάει ο χρόνος με ενδιαφέρον

---------

ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ, μπορείς να σκεφτείς και να βρεις ποιος τρόπος ζωής, ποια τροφή, ποια διαβίωση ... κάνει τον άνθρωπο ανθρωπινότερο;

Γιατί, στο τόπικ αυτό δεν είδα έναν άνθρωπο υπέρμαχο της επιστροφής στη φύση - υπέρμαχο της χρήσης κάποιων παραμελημένων πηγών χρήσιμων ουσιών που λείπουν από το σύγχρονο άνθρωπο και τα σχετικά, αλλά είδα έναν άνθρωπο "λύκο" προς το συνάνθρωπό του.

Ποιος ήρεμος και ισορροπημένος άνθρωπος θα τολμούσε να απειλήσει έναν άγνωστό του;

Ποιος ήρεμος και ισορροπημένος άνθρωπος θα προσπαθούσε να φιμώσει έναν άλλο άνθρωπο από το λόγο του; Αυτόν (το λόγο δηλαδή) που τον κάνει άνθρωπο δηλαδή, ξεφεύγοντας από τη κατάσταση του ζώου;

Μπορεί λοιπόν να γίνει πηγή μετάδοσης γνώσης που ωφελεί τον άνθρωπο αυτός;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 03:59:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 12:05:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας
Οσεβ... το μεγαλύτερο λάθος που έχει γίνει σε αυτό το φόρουμ είναι οτι σου έδωσαν χώρο να μιλήσεις.

Η πήγαινε λοιπόν στην αστυνομία να κάνεις αυτήν την περίφημη μήνυση κατά παντός υπευθύνου,(μην παραλείψεις να κάνεις και μήνυση στην Microsoft που συνέβαλε χάριν στο λογισμικό της να απειληθείς, και βέβαια να κάνεις μήνυση στην Κυβέρνηση που δεν έχει επιβάλλει το κλείσιμο αυτού του φόρουμ, επίσης μπορείς να κάνεις μήνυση και στις Η.Π.Α που λόγω του πολέμου στο Ιράκ έχουν προκαλέσει στρες και άγχος στους κατοίκους αυτού του κόσμου με αποτέλεσμα να ομιλούν καταυτόν τον τρόπο και βέβαια εγώ θα σκεφτόμουν πολύ σοβαρά να απευθυνθώ και στο δικαστήριο της Χάγης με την κατηγορία των εγλημάτων πολέμου κατά του Αλλαζάρο και της Διαχείρησης του φόρουμ)

Η σταμάτα να μιλάς για αυτό το θέμα γιατί μας κούρασες όλους.

Το μέλλον σου... καθορίζει το παρελθόν σου!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

osev
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 14:58:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osev
Βασικά μένω έκπληκτος με αυτά που βλέπω να γίνονται στον κόσμο - και φυσικά στον κόσμο κι αυτού εδώ του φόρουμ.

Περίμενα ποικιλότητα απόψεων και χαρακτήρων, αλλά σαν κι αυτό εδώ όχι, ποτέ!

Είναι καλή πηγή καταγραφής & μελέτης περιπτώσεων.

Μορφέα, για κάνε μια αυτοπαρουσίασή σου...

Βλέπω στο μπαγκράουντ της υπογραφής σου κάτι σαν το Χριστό (?), πολύ ουρανό και συγκεκριμένης κατεύθυνσης νεφελώματα.

Επίσης διαβάζω και στο σλόγκαν σου, πως πρώτα γίνεται το μετά κι ύστερα το πριν.

Αυτό είναι πολύ ανατρεπτικό, τουλάχιστον της συμβατικής ακολουθίας του χρόνου.

Δεν πιάνω εύκολα όλα αυτά τα νοήματα. Πού κατοικοεδρεύεις και διδάσκεις; Δυτικά ή ανατολικά προάστια;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 16:23:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
οsev...

Προηγουμένως σου ζήτησα συγνώμη σε οτι αφορούσε το email που σου έστειλα.

Και πάλι θα φτάσω να απολογηθώ για το email αυτό.. και θέλω σαν υπεύθυνο άτομο να σε διαβεβαιώσω οτι ήταν λάθος μου. Αντέδρασα έτσι κάτω απο ψυχολογική πίεση, ορμώμενος απο τις δηλώσεις του geox με τον οποίο σε ταύτισα, οπου με κατηγόρησε για χρηματισμό.
Για να λήξη αυτό το θέμα λοιπόν και να μην αναλωνόμαστε σε ατέρμονες συζητήσεις, να δεχθείς την ειλικρινή μου συγνώμη και εσύ και ο geox για οποιεσδήποτε απειλητικές ή εκφοβιστικές εκφράσεις απέτεινα προς το πρόσωπο σας.
Εγώ για το μόνο που θίχτηκα και αντέδρασα έτσι είναι οι κατηγορίες περί ιδιοτέλειας. Κατηγορίες αβάσιμες και παντελώς άδικες κατ` εμένα. Αν ο geox παραδεχθεί το λάθος του και αυτός.. το θέμα να λήξει ωραία και ειρηνικά και να δώσουμε τα χέρια...


Edited by - allzzaro on 16/03/2006 17:28:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolf.or.Lykos
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 17:23:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Wolf.or.Lykos
Υπάρχει κανένας αυτή την στιγμή να μιλήσουμε? Γιατι δεν βλέπω ζωντανό διάλογο και αναρωτιέμαι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 17:35:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Wolf.or.Lykos γειά σου.
Δε βλέπεις "ζωντανό διάλογο", γιατί απλά δεν έχεις μπει σε chat room, αλλά forum. Αν και, εάν στηριχτούμε στο νόημα του "ζωντανού", οι διάλογοι του forum είναι πολύ περισσότερο τέτοιοι...

Το συγκεκριμένο θέμα στο οποίο μπήκες, αφορά κάποια συγκεκριμένα μέλη.
Καλύτερα θα ήταν να περιηγηθείς στη σελίδα των θεματικών κατηγοριών του forum, ώστε να επιλέξεις κάποιο θέμα που θα σε ενδιέφερε να συζητήσεις.

Μπορείς να μπεις από:

Όλα τα Forums
και
Ενεργά Θέματα
κάνε κλικ^^^^


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 18:43:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Aμαλία...
Επι της ευκαιρίας θα ήθελα να εκφράσω την ικανοποίηση μου σε οτι αφορά το χειρισμό σου επάνω στο θέμα αυτό.

Πρώτα απόλα το ξεκαθάρισμα του τόπικ ``Bότανα - Διατροφή - Υγεία - fitness physical`` (απο τα πόστ δικά μου και των υπολοίπων) που δεν άρμοζαν στην κατηγορία αυτή, όσο και για τη δημιουργία του δεύτερου τόπικ που σκοπό εχει στην προώθηση λύσης του προβλήματος που εχει δημιουργηθεί ανάμεσα σε εμένα και τον geox καθώς και τον osev.

Eκτός ομως απο τις ευχαριστίες μου για την ενέργεια αυτή, θα ήθελα να εκφράσω και κάποια συγνώμη προς την ιστοσελίδα.
Επίσης θέλω να ευχαριστήσω τους συμμετέχοντες που και αυτοί με τον τρόπο τους συμβάλλουν σε μια ειρηνική λύση του προβλήματος.
Ως ευσυνείδητο μέλος θα ήθελα να προτείνω στα μέλη geox-osev να φερθούν και αυτοί με τον ανάλογο τρόπο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 17:27:06  Εμφάνιση Προφίλ
Κάποιο μέλος έχει διχασμό προσωπικότητας...
Κάποιο μέλος είναι ο αδύναμος κρίκος...

Allzzaro συγχαρητήρια που παρόλες τις επιθέσεις δεν έχασες το χιούμορ και το επίπεδό σου...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 19:02:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Allzzaro συγχαρητήρια που παρόλες τις επιθέσεις δεν έχασες το χιούμορ και το επίπεδό σου...

Για τον χιούμορ μου avallon δεν το χάνω ποτέ.
Ισως για λίγο, ιδίως οταν το απαιτούν οι συνθήκες να συγκρατούμαι.. αλλά είμαι πάντα έτοιμος για άπλετο χιούμορ..

Τώρα σε οτι αφορά το επίπεδο μου.. είναι πεσμένο avallonιτσα..
down πολύ.
Δεν εχω πια όρεξη να γράψω στο τόπικ μου.
Ενω είχα τόση όρεξη, τόση διάθεση ξαφνικά μου κόπηκε.
Ειλικρινά εχω τόσα πολλά να γράψω, τόσα πολλά ενδιαφέροντα, που ο καθένας θα βρεί κάτι που τον ενδιαφέρει εκει μέσα.
Η άποψη του osev σε οτι αφορά τις ``βοτανατζούδες`` είναι αόριστη και μεμψίμοιρη.
Στα περισσότερα βότανα που παρουσιάζω , αν και το κάνω περιληπτικά φροντίζω να είμαι ιδιαίτερα κατανοητός, παρουσιάζοντας το βότανο και απο πλευράς Αγιουρβεδικής ιατρικής , και παραδοσιακής η οποία δεν μπορεί να μείνει ασχολίαστη αλλά και τελευταίες μελέτες που βασίζονται σε σύγχρονα εργαστήρια με βάση τα βότανα και τα εκχυλίσματα αυτών. Οπότε η ταύτιση μου με κάποια παραδοσιακή ``βοτανατζού`` νομίζω οτι δεν συνάδει.

Οτιδήποτε εχω γράψει εκεί το εχω γράψει με πολύ κόπο και μεράκι.
Τα τελευταία που περίμενα να ακούσω είναι οτι χρηματίζομαι και οτι είμαι κομπογιανίτης.
Θλίβομαι, βλέποντας ειδικά τις τελευταίες σελίδες του τόπικ οπου αμαυρώνουν στα πλαίσια της ``δεοντολογίας της άποψης`` τη λεπτή αυτή αντίληψη που περνώ για το φαρμακείο της φύσης.
Και τα δύο μέλη geox-osev που ευθύνονται για τις κατηγορίες αυτές και για την όλη κατάσταση εζήτησαν συμβουλές απο το τόπικ αυτό.
Ο geox σε οτι αφορά την πιτυρίδα .. οπου πήρε απαντήσεις που θα πρέπει να εμεινε με ανοικτό το στόμα.
Ο δεύτερος ο osev ζήτησε συμβουλές για να χάσει βάρος αφου εσφαλμένα εχασε 8 κιλά κάνοντας 2,5 ώρες διάδρομο.

Και οι δύο λοιπόν ενώ ζητούν συμβουλές ,παράλληλα με κατηγορούν και για τηλεδιάγνωση και τα συναφή
Ο δε geox δεν λέω .. το παιδί με ευχαρίστησε δεόντως...

Edited by - allzzaro on 17/03/2006 19:07:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 19:22:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.

Θα σε μαλώσω allzaro μας!

δεν νομίζεις πως είναι ώρα να κλείσει αυτό το κεφάλαιο? δεν χρειάζεται νομίζω ούτε να απολογείσαι για τίποτα, ούτε καν να το σχολιάσουμε άλλο...

ζούμε σε έναν ελεύθερο κόσμο (και ελπίζω ένα ακόμα πιο ελεύθερο διαδίκτυο) που εφόσον κάποιος δεν προκαλεί σκοπίμως ή λόγω άγνοιας κακό στους άλλους, είναι ελεύθερος να λέει ό,τι νομίζει... τα βότανα ήταν και θα είναι ένας τρόπος αντιμετώπισης κάποιων περιπτώσεων χωρίς να είναι πανάκεια...

ούτε είναι τυχαίο πιστεύω πως γίνεται παγκόσμια μία στροφή στην ευρύτερη χρησιμοποίηση τους στην φαρμακευτική (η οποία τους χρωστάει την ύπαρξη της, αλλιώς μην πίνετε ασπιρίνη για τον πονοκέφαλο ) και την κοσμετολογία...

κανείς δεν υποχρεώνει κανέναν να ακολουθήσει μία μέθοδο έναντι μίας άλλης και νομίζω πως ούτε καν οι γιατροί επιβάλλουν ποτέ θεραπεία σε κάποιον που δεν την θέλει...

Galadriel


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 19:23:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Mε βάση τα παραπάνω είναι οφθαλμοφανή τα ανυπόστατα επιχειρήματα των δύο αυτών μελών.

Δεν μπορούν να κατηγορούν κάτι , ενώ παράλληλα να ζητούν ευεργετικές συμβουλές απο αυτό που κατηγορούν-κατακρίνουν.

Εγώ πρώτος έτεινα το χέρι προς συμφιλίωση αναγνωρίζοντας το σφάλμα μου.
Δεν εχουν παρά να πράξουν και αυτοί το ίδιο ζητώντας φυσικά και συγνώμη με τη σειρά τους για τις άδικες και ανυπόστατες αυτές κατηγορίες. Ενα μεγάλο συγνώμη οφείλουν να εκφράσουν οπως εξέφρασα και εγώ και στο πρόσωπο της ιστοσελίδας.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 19:31:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Θα σε μαλώσω allzaro μας!

Να με μαλώσετε βρε!!

Μου αρέσει

Πρέπει να τεθεί ενα τέλος galadriel. Ενα τέλος συμφιλιωτικό έτσι που να κατοχυρώνει την ομαλή συνέχεια στο τόπικ.
Και αυτός νομίζω οτι ήταν ο λόγος που άνοιξε η Αμαλία αυτό το τόπικ ώστε να εκτονωθεί η κατάσταση εδώ, ενώ ταυτόχρονα να βρεθεί ικανοποιητική λύση αφήνοντας το αλλο τόπικ ανέπαφο.

Το να κλείσουμε εδώ, και να συνεχίσουμε εκεί.. δεν λέει τίποτα καλή μου φίλη..
Για να κλείσει το θέμα και να προχωρήσει το αλλο τόπικ .. πρέπει αυτό να μας το διασφαλίσουν τα δύο μέλη geox-osev.

Για αυτό απολογούμαι..α`` επευκαιρίας..

Edited by - allzzaro on 17/03/2006 19:36:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 19:33:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.
...φτάνει βρε!


Galadriel


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 19:41:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
...φτάνει βρε!

εε. φτάνει?? δηλαδή τελείωσε?? Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yiannakas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
218 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2006, 00:24:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yiannakas
περί της διαφωνίας σας
σήμερα κάποιο άτομο δεν μου φέρθηκε σωστά και μετά επαναλαμβάνοντας στο νου μου οτιδήποτε σχετικό με αυτό ΕΧΑΣΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ, που βλέπω κάνετε το ίδιο και εσείς ΧΑΝΕΤΕ ΕΝΕΡΓΕΙΑ, ενέργεια που θα μπορέσετε να χρησιμοποιείσετε αλλού αποδοτικά, έστω με ένα χαμόγελο στον διπλανό σας, ενώ τώρα σηκωνεστε απο τον υπολογιστή νευριασμένοι και όχι μόνο χάνετε εσείς αλλά επηρεάζεται και τους διπλανούς σας.
καλό βράδυ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
osev
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2006, 06:39:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους osev
http://www.skairadio.gr/4dcgi/_w_articles_skaigreece_118_18/03/2006_148330

Hμερομηνία : 17-03-06 (18:07)

Στη φυλακή τον οδήγησαν οι... οδηγίες για παρασκευή χασισέλαιου

Για πρώτη φορά συλλαμβάνεται στη χώρα μας 26χρονος, ο οποίος σε ιστοσελίδα στο διαδίκτυο παρείχε πληροφορίες για παρασκευή χασισέλαιου και καλλιέργεια χασίς

Την ιστοσελίδα εντόπισε μητέρα ανήλικου χρηστή ναρκωτικών, η οποία και κατήγγειλε το περιστατικό.

Εντοπίσθηκαν τα ηλεκτρονικά ίχνη του 26χρονου και συνελήφθη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2006, 06:54:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.
Μέλος 2ης Βαθμίδας

United Kingdom
364 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2006, 09:36:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.
Ποιος ξύνεται στην γκλίτσα του τσοπάνη?

ε? ε?


Galadriel


για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2006, 15:22:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
osev
όπως είχε δηλωθεί στο εισαγωγικό μήνυμα αυτού του θέματος, η διάρκεια που θα παρέμενε ενεργό ήταν 1 βδομάδα. Αύριο συμπληρώνεται.

Οπότε, έχεις μόνο μία μερά ακόμα, για να ψάξεις και να γράψεις όποια άλλη περίπτωση πιστεύεις ότι θα ενοχλήσει αρκούντως τον allzzaro (δηλαδή, να προσπαθήσεις να τον προκαλέσεις ).
Σου συνιστώ να βιαστείς! Ο χρόνος τελειώνει!!!

Έπειτα, οποιαδήποτε τέτοιου είδους συμμετοχή από μέρους σου στις συζητήσεις, θα έχει ως αποτέλεσμα την απενεργοποίηση του λογαριασμού σου.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2006, 16:41:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
osev
quote:
. ..με τη σειρά μου παρακαλώ να αναλύσεις αν θέλεις για το "εκτός τόπου" κείμενο που παρέθεσα ενημερωτικά. Προσωπικά επιμένω πως είναι "μέσα στον τόπο", καθώς θίγει ζητήματα δεοντολογίας, ιδιαίτερα ιατρικής δεοντολογίας, κι ακόμα πλευρές (illegal-nonlegal) χρήσης του ίντερνετ.

Πρός osev.
Aπαντώ σε πόστ.. που δημοσιοποιήθηκε στο τόπικ Bότανα - Διατροφή - Υγεία - fitness physical.

Πρέπει να απαντήσεις μια και έξω και εσύ και ο geox.

Απο τη στιγμή που θεωρείς οτι το τόπικ θίγει ζητήματα ιατρικής δεοντολογίας και είσαι κατά της ενέργειας των τηλεδιαγνώσεων τότε... για ποιό λόγο και εσύ και ο geox ζητήσατε τηλεδιάγνωση.

Στην ερώτηση αυτή θέλω απάντηση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy