ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ανεξήγητη εμπειρία... έζησε κάποιος από εσάς κάτι παρόμοιο?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 21:44:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τελευταια απαντηση αφου δεν θελετε να υπαρχει απιστος αλλα μονο πληθος πιστων


quote:
Ότι ώρα και άν είναι τα σύννεφα θα φαίνονται στον ουρανό. Δέν
χρειάζεται επιστημονική ανάλυση ούτε μπορώ να καταλάβω την
επιμονή σου για το αντίθετο.

ειπα κατι πολυ απλο

quote:
Τυραννόσαυρος οταν ειναι βραδυ και κοιταξεις τον ουρανο αν εχει συνεφα θα το καταλαβεις γιατι

1)δεν θα φαινονται τα αστρα
2)αν εχει φεγγαρι θα φωτιζει ειτε μεσα απο συνεφα αν ειναι καλυμενο
η θα φωτιζει τα συνεφα που θα ειναι γυρο του


με λιγα λογια δε νειπα οτι δεν θα φαινονται αλλα οτι δεν θα ειναι δυνατον να διακρινεις το χρωμα τους

ο λογος ειναι απλος

αλλα οπως ειπα
σταματω να γραφω και να μπαινω

μπορειτε να συνεχησεται την συζητηση σας ελευθερα απ οατομα που εχουν αποριες

και για να μεινει ευχαριστημενη η διαφυγη

<<εχεις δικιο ειναι ατια και σας αλαζει την χοροχρονικη διαταξη
το γιατι,μαλλον εισαστε ξεχωριστα ατομα που μονο εσεις μπορειτε να καταλαβετε τον λογο που ειναι εδω
θελουν να επικοινονισουν μαζι σας
καλη αναζητηση σε αυτο που ψαχνεις>>

θανατος στους διαφωνουντες


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 22:00:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ gigenis

όπως είπα μήν το πάρεις αλλιώς, απλά να σεβαστούμε την επιθυμία του
μέλους. Ακόμα και συ, μπορεί να διαφωνείς με την δική μου άποψη, αλλα
το να μήν ξαναπαντήσεις, πουθενά, δεν σημαίνει οτι δεν υπάρχει ή δεν,
πρέπει να υπάρχει διάλογος. Άλλο το ένα άλλο το άλλο.

Όπως είπα είσαι απο τους δυνατά σκεπτόμενους και οξυδερκείς και για μένα
τουλάχιστον, είσαι ένα πολύτιμο στοιχείο εδώ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2006, 04:38:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θα βοηθήσω σε κάτι με αυτό που θα πω αλλά η διαφωνία για τα σύννεφα είναι λίγο κουτή.Εχω δει κόκκινα τα σύννεφα όταν ήμουν μικρός, ήταν 4 η ώρα το πρωί τουλάχιστον κα ιη εξήγηση που μου δοθηκε από τους γονείς μου ήταν ότι είναι κόκκινα επειδή κάνει παγωνιά.Δεν το χα σκεφτεί μέχρι σήμερα, μπορεί να μου χαν πεί μπούρδες τότε οι γονείς μου, αλλά μέχρι σήμερα είχα την εντύπωση ότι τα σύννεφα φαίνονται κόκκινα όταν το πάει για κρύο.Πείτε με χαζό.τεσπα, η μόνη απάντηση που έχει κάποια βαρύτητα στο θέμα ως τώρα είναι αυτή για ακτινοβολία κι αυτή για επίσκεψη σε γιατρό. Γηγενή η κοπέλα δεν μίλησε για ούφο. Και δεν υπάρχει λόγος άλλο ένα θέμα να αναλωθεί σε ειρωνίες.Αν λέει ψέμματα θα φανεί από την πορεία του θέματος, η αμφισβήτηση για την αμφισβήτηση από την αρχή απλά ξενερώνει το θέμα πριν αρχίσει. Και η αμφισβήτηση θα μπορούσε να εκφραστεί με τρόπο που δεν θα γινόταν ειρωνική, και θα ταν εποικοδομητική. Τεσπα, αυτή είναι η γνώμη μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2006, 04:41:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το πρωί εννοώ μετα τα μεσάνυχτα.Τελοσπαντων ήθελα να πω ότι τα σύννεφα φαινονται οχι μόνο την ημέρα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2006, 04:41:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το πρωί εννοώ μετα τα μεσάνυχτα.Τελοσπαντων ήθελα να πω ότι τα σύννεφα φαινονται οχι μόνο την ημέρα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
escape
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2006, 13:19:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους escape  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαβασα ολες τις απαντησεις απο την αρχή και ειδα οτί πολλοι σας μου μηλατε για γιατρους,παθολογους,εγκεφαλογραφιμα κτλ.
Πως αληθεια θεωρητε φυσικολογικο εαν νιωσετε ΣΥΝΧΡΩΝΩΣ τις ιδιες ενοχλησεις στον ιδιο βαθμο την ιδια στιγμη με καποιον αλλον?Οποτε οτι μου λετε για ακτινοβολίες η GSM δεν νομιζω να ισχυουν ετσι...
Εμενα τουλαχιστον με τρομαζει, συνχρωνως ομως με παρηγορει το οτι καποιος με νιώθει απολυτα!
Εφωσων δεν εχει ζησει καποιος κατι παρομοιο δεν νομιζω να γινετε να παρω καποια βοηθεια...

Σας ευχαριστω παντως ολους!


------------------------------------------------

ALOS!!

ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΗΛΩ EMAIL ΣΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΒΓΑΖΕ failed... το παρακατω ειναι σε greeklish γιατι το κανα copy paste απο το hotmail που σου εγραφα...¨

...hthela na se eyxaristisw pou apo thn prwth stigmh me sevastikes, htan polu shmantiko.
Pragmatika den exw thn diathesh na apodiksw kan oti einai alhtheia ayto pou egine se ekeinous pou me amfisvitisan. Tha synexisw omws na tous apantaw giati den exw na fovithw tipota.

Me endiaferei apla na mathw ti htan ekeino. Sou xei symvei pote kapoio oxi normal peristatiko? An oxi, na ksereis pws meta apo kati tetoio arxizeis polles fores na amfivaleis gia ton eafto sou, ''eimai h den eimai kala?'' ,'' mou stripse h akoma?'' polles fores kataligeis sto '' mallon htan fantasia mou..''!
Mou xoun ksanasymvei trela peristatika, ta elega se ena dyo atoma kai stamatousa na to psaxnw, elega, ETSI EINAI ,apla.. kai mhpws ayta pou emeis leme parafysika mhpws telika einai toooso normal na ginonte? mhpws einai entelws fysika kai apla den ginonte synexeia? kati opws o keraynos, (hlithio paradeigma) alla mexri o anthrwpos na dwsei mia eksigish oti htan kati apolita fysiko ton trelaine...

Exw arxisei na skeftomai etsi...

To mono pou pragmatika mou leei , ''ok den trelathikes akoma'' einai to oti to ezhsa me to agori mou. Me ekeinon exei ksanasymvei ''trelo'' peristatiko alla oxi se tetoio vathmo.
Kai ase ola ta alla , ase to fws pou eide ekeinos, ase ta kokkina synefa,ase oti upolipo eipa... ekeino pou me trelainei ( xrhsimopoiw para polu thn leksh ''trela'' opws tha deis) einai to oti synxrwnws niwthame ta idia pragmata, synxrwnws stamatouse, synxrwnws ta panta, mexri kai h paramikrh leptomeria... Giafto otan mes sto forum diavazw na mou lene gia giatro, pathologo, egkefalografima ktl lew den mporw na tous dwsw na katalavoun giati mono egw to ezhsa, den exw apodikseis kai etsi k alliws den exw thn diathesh na peisw kapoion ALLA na vrw mia dikaiologia gia olo ayto...
kai ti tha elega dhladh ston giatro, egw kai to agori mou niwthoume zalades,tremoume, vouhzoun ta aytia mas, kapoies fores niwthoume asynamia, san kapoios na mas roufaei thn energia kai na niwthoume avouloi ktl ktl... kai ola ayta thn IDIA AKRIVWS STIGMH,STON IDIO AKRIVWS VATHMO,kai genika SYNXRWNWS!
ayto apo thn mia me tromazei... kai apo thn allh lew ok toulaxiston den eimai monh mou kai kapoios me katalavainei APOLUTA!

Oti kai na tan eimai sigourh oti den htan normal, giati ama niwseis kati tetoio mono esy to ksereis, stous upoloipous isws na moiazei psemma...

Twra pleon den mas pianei me thn idia ''dynamh'' ayto to sunaisthima( opws eipa thn prwth mera etreman ta podia mou ta evlepa ola slow eniwtha oti tha lipothimisw ktl - twra oxi se toso dynato vathmo-)... alla kai pali den mas exei afhsei akoma, px, eimastan gia kafe me thn parea prin merikes meres kai mas epiase ''zalh'' koitaxthkame synxrwnws, den xrhastike na mhlhsoume, htan pali ekeino kai pali thn idia stigmh, apo tote prospathoume na to agnooume, etsi parathshsa oti mas afhsnei pio eykola...

To allo pou thelw na sou pw einai oti eidika thn prwth fora, kapoioes stigmes kai as fovomoun kai as enoiwtha prwtognwra kai asxhma ,kapoies fores den hthela na me afhsei ayto... den hthela na stamathsei, to idio eniwthe kai o dikos mou...

SE EYXARISTW KAI PALI kai genika osoi me sevastikan kai hthelan na vohthisoun me diko toys tropo kai na vroun mia lush (normal ksenormal,prospathisan)-eyxaristw!


---------------

Θα ξαναμπω στο φορουμ μετα απο μια βδομαδα,ισως και λιγο περισσοτερο γιατι μου ετυχε κατι...
---------------------------------------------------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2006, 14:13:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άκουσε κάτι escape, νομίζω ότι έχεις βγάλει ήδη σταθερά συμπεράσματα (UFO & διάρρηξη του χωροχρόνου, μεταφυσικά φαινόμενα, πειράματα κ.α.) για το τι σας συνέβη, δεν ζητάς λοιπόν από εδώ εξήγηση αλλά επιβεβαίωση άρα οποιαδήποτε περαιτέρω συζήτηση είναι ματαιοπονία, ψάξε καλύτερα τα περί ακτινοβολίας και αν οι ενοχλήσεις σας συνεχιστούν επισκεφτείτε γιατρό, δεν έχω τίποτα άλλο να προσθέσω, ελπίζω σε καμία βδομάδα να είστε όλοι απόλυτα καλά σωματικά και ψυχικά .-

Edited by - XD on 09/09/2006 14:21:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Imperator
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
227 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2006, 14:46:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Imperator  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε escape δε μπορούμε να σε βοηθήσουμε γιατί δε μας δίνεις λεπτομέρειες και πληροφορίες επακριβώς. Τι θα πει, ας πούμε
"ΣΥΝΧΡΩΝΩΣ"? Όποιο λεξικό και αν άνοιξα πουθενά δε βρήκα τέτοια λέξη.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2006, 15:13:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνω με XD.

Αγαπητη μου escape, εξαντλησε οποιαδηποτε αλλη λογικη εξηγηση και μετα στρεψου στην παραψυχολογια, μεταφυσικη ή οπως αλλιως εννοειται.
Σου τονιζω οτι δεν ειμαι κατα αυτων.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2006, 15:22:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου escape
Διάβασα την ιστορία σου με ενδιαφέρον, καθώς και τις απόψεις όλων όσων συμμετέχουν στο θέμα. Προσωπικά δε μου δημιουργήθηκε κάποια υπόνοια ότι κάνεις πλάκα ή λες ψέματα. Ούτε θεωρώ πως ακόμα κι αν εκφράστηκες με ανακρίβεια για τον χαρακτηρισμό της ώρας ή το χρώμα των συννέφων, αποτελεί αυτό ένδειξη ότι δε λες αλήθεια (εγώ πάντως έχω δει σύννεφα βράδυ, που είχαν κόκκινη απόχρωση: όχι κόκκινο όπως το βλέπεις την ημέρα, αλλά σαφώς με τέτοια απόχρωση). Λίγο "Σέρλοκ Χολμς" μου κάνει το όλο ζήτημα με τα σύννεφα και τα ξημερώματα - δανείζομαι την έμπνευση από τον Τυραννόσαυρος

Παρόμοια περίπτωση με τη δική σου δε μου έχει συμβεί ποτέ, αλλά μου έχει συμβεί κάποιες φορές να νιώσω περίεργη ζαλάδα στο ξαφνικό, ή βάρος και ένταση στο κεφάλι, που έφυγαν όπως ήρθαν. Σε κάποιες περιπτώσεις μάλιστα, το είχα διασταυρώσει και με άλλους ανθρώπους, που είχαν νιώσει έτσι τις ώρες που είχα νιώσει κι εγώ.

Όσον αφορά την ιατρική διερεύνηση του θέματος, εκτός από διάφορες σοβαρές παθολογικές καταστάσεις, ζαλάδες μπορούν να προέλθουν από προβλήματα όρασης (δε νομίζω όμως να αυξήθηκε και στους δυό σας ταυτόχρονα η μυωπία! ), από κάποιο πρόβλημα στον αυχένα, ή από πίεση των αρτηριών που τροφοδοτούν με αίμα τον εγκέφαλο. Εάν ο εγκέφαλος δεν οξυγονώνεται επαρκώς, μπορεί να υπάρξουν ζαλάδες, ακόμα και παραισθησίες όπως η αίσθηση του slow motion, πράγμα το οποίο μπορεί να συμβεί σε κρίσεις πανικού.

Επίσης είναι πιθανό η υπερβολική έκκριση αδρεναλίνης να προκαλέσει τέτοια συμπτώματα (θεωρείται πως η ορμόνη αυτή συμμετέχει στη δημιουργία ψυχοσωματικών συμπτωμάτων). Χαρακτηριστικά να αναφέρω, πως όταν είχε γίνει ο μεγάλος σεισμός της Αθήνας, τότε που είχε σκοτωθεί πολύς κόσμος από τα κτίρια που έπεσαν, είχαν μεταφερθεί κάποιοι τραυματίες στο νοσοκομείο Αγία Όλγα (στη Νέα Ιωνία Αττικής), οι οποίοι είχαν σοβαρά τράυματα από κομμάτια μπετού και τούβλων που είχαν πέσει επάνω τους. Σε ερώτηση από κάποια συνάδελφό μου, σχετικά με το πως κατάφεραν και έτρεξαν και έφυγαν από το εργοστάσιο που γκρεμιζόταν, απάντησαν κάποιοι ότι ένιωθαν πως απλά έπεφταν αργά από το ταβάνι σοβάδες. Μπορεί η έκκριση της αδρεναλίνης να τους είχε δημιουργήσει αυτήν την slow-motion εντύπωση. Επιπρόσθετα, έχω ακούσει μία ιστορία (για την οποία όμως δεν έχω καταφέρει να διαπιστώσω εάν αληθεύει) ενός αναρηχητή, ο οποίος κατάφερε και γλύτωσε από βέβαιο θάνατο, όταν κατά την πτώση του πιάστηκε από έναν βράχο. Λέγεται πως την ώρα που έπεφτε, έβλεπε το όλο σκηνικό σε slow-motion.
Τι θέλω να πω με τα παραπάνω: ότι είναι πιθανό να νιώσατε την αργή κίνηση, λόγω του φόβου που σας δημιουργήθηκε από το περιστατικό.
Μπορείς αν θέλεις escape να διαβάσεις τα δύο παρακάτω άρθρα, που σχετίζονται με διαφόρων ειδών ψυχοσωματικά συμπτώματα, που μπορούν να δημιουργηθούν από το άγχος, το φόβο και την αίσθηση του κινδύνου:

ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΨΥΧΟΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΠΑΘΗΣΕΙΣ
ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ!
κάνε κλικ^^^^


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2006, 15:26:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ρε escape δε μπορούμε να σε βοηθήσουμε γιατί δε μας δίνεις λεπτομέρειες και πληροφορίες επακριβώς. Τι θα πει, ας πούμε
"ΣΥΝΧΡΩΝΩΣ"? Όποιο λεξικό και αν άνοιξα πουθενά δε βρήκα τέτοια λέξη.

Imperator
Εάν πραγματικά σου δημιούργησε απορία η λέξη αυτή, να σε βοηθήσω λίγο: Η κοπέλα εννοεί συγχρόνως. Φαντάζομαι πως θα τη βρεις τη λέξη στο λεξικό, αλλά απορώ που αναρρωτιέσαι. Εκτός εάν θεωρείς πως επειδή κάποιος γράφει ανορθόγραφα, αξίζει να του το επισημαίνεις με αυτόν τον τρόπο...


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2006, 15:33:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πωπω.. μερικοι ειστε εντελως απαραδεκτοι!!!


αν ειναι δυνατον..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2006, 15:52:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

πωπω.. μερικοι ειστε εντελως απαραδεκτοι!!!


αν ειναι δυνατον..



Ναι...
Αυτο θα πει τζαμπα μαγκας...
Θυμαμαι οτι ειχα και εγω αυτο το κολλημα με την ορθογραφια αλλα εβαλα μυαλο και μαλλον κανω περισσοτερα ορθογραφικα λαθη απο οσο φανταζομουνα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2006, 05:11:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητή escape

όπως είπα σε προηγούμενο post μου το ζητούμενο είναι ο σεβασμός της
άποψης του άλλου, όποια και αν είναι αυτή. Και ναί, έχω νοιώσει πράγματα
συγχρόνως με άλλο άτομο, όχι ακριβώς αυτά που έννοιωσες, και
ήμασταν μαζί, σκεφτόμασταν, τα ίδια συγχρόνως, σε σημείο να τρομάζει η
κοπέλα που σου λέω, πώς είναι δυνατόν κάτι τέτοιο. Ανοικτό έκτο και
έβδομο τσάκρα έμαθα αργότερα, σαν εξήγηση, αλλα και πάλι δεν μου έφτανε.

Σε ευχαριστώ για το email που θα μου έστελνες αλλα όντως ο λογαριασμός
αυτός πλέον ήταν χρήσιμος μόνο για τους άθλιους διαφημιστές μέσω spam.
Θα σου στείλω έναν άλλον για να μου στείλεις και άλλα αν θές.

Αλλα αυτό που σαν έννοια χάνεται στην όλη συζήτηση είναι οτι κάποιοι
άνθρωποι τα έζησαν αυτά ταυτόχρονα, χωρίς να είχαν ιστορικό χορηγίας
φαρμάκων, ή άλλων νευρολογικών παθήσεων.

Και όπως είπα, αν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα ανησυχεί και εμένα.

Edited by - ALOS on 10/09/2006 05:14:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Imperator
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
227 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2006, 13:55:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Imperator  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Imperator
Εάν πραγματικά σου δημιούργησε απορία η λέξη αυτή, να σε βοηθήσω λίγο: Η κοπέλα εννοεί συγχρόνως. Φαντάζομαι πως θα τη βρεις τη λέξη στο λεξικό, αλλά απορώ που αναρρωτιέσαι. Εκτός εάν θεωρείς πως επειδή κάποιος γράφει ανορθόγραφα, αξίζει να του το επισημαίνεις με αυτόν τον τρόπο...

Καλά βρε amalia εντάξει, δε το είπα με κακία. Αν ήταν τόσο ειρωνικό και προσβλητικό ανακαλώ...Εννοείται ότι πάντα είναι σεβαστοί οι κανόνες και οι προτάσεις των mods και βέβαια εννοείται ότι από μέρους μου είναι δεκτές και καλοδεχούμενες οι όποιες παρεμβάσεις σου -όχι επειδή φοβάμαι το ban-αλλά λόγω σεβασμού στο χώρο αυτό τον οποίο ενημερώνομαι και μου δίνει βήμα. Και φυσικά θεωρώ δεδομένο το ότι είσαι καλόπιστη και αντικειμενική δε τίθεται ζήτημα.

Αλλά άσε βρε να διαμαρτυρηθεί πρώτα μόνη της εάν θίχτηκε Να είσαι σίγουρη ότι θα επανόρθωνα, δε το θεωρώ κακό να παραδέχεται και να διορθώνει κανείς τα λάθη του, ίσα ίσα το θεωρώ και πολύ σοφό.Και με έχει ωφελήσει γενικά πολλές φορές αυτό, λάθη δηλαδή και καλόπιστες υποδείξεις άλλων.

Εν πάση περιπτώσει ανακαλώ και ζητώ συγγνώμη από την escape αν την έθιξα Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2006, 15:47:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Imperator χαίρομαι για την ευγένεια των παραπάνω σκέψεών σου

Δε χρειάζεται να διαμαρτυρηθεί η escape για την αιχμή που αφορούσε την ορθογραφία της, δεν είναι προσωπικό το θέμα και ούτε πιστεύω πως είχες ως σκοπό να τη θίξεις σε προσωπικό επίπεδο. Απλά, είναι καλύτερο να μην δημιουργούνται εντάσεις εκ των ουκ άνευ και το να μην γράφει κανείς ορθογραφημένα, δεν είναι και κανένα έγκλημα!
Καλό βέβαια είναι να προσπαθούμε να γινόμαστε καλύτεροι. Η συγγραφή μηνυμάτων σε ένα δημόσιο χώρο, θα μπορούσε να αποτελέσει και ένα κίνητρο για να βελτιώσει κάποιος την ορθογραφία του. Θα μπορούσε λόγου χάρη να συμβουλευτεί κάποιο λεξικό, ή ακόμα και να γράψει το κείμενό του στο word (εάν έχει αυτόματο διορθωτή κειμένου), ώστε να δει τα λάθη του.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

whiz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


196 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2006, 20:06:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους whiz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Φιλοι μου,

διαβαστε στο ιδιο forum το θεμα με τα φαινομενα στην Πεντελη και πειτε μου ποσα κοινα βρισκετε συγκριτικα της μιας ιστοριας και της αλλης.Δυο διαφορετικες ιστοριες με κοινα στοιχεια.Ισως φιλη μου escape να νιωθεις λιγο καλυτερα σχετικα με την εμπειρια σου οταν ξερεις πως δεν εισαι η μονη που βιωσε κατι εξωπραγματικο.

Με εκτιμηση Άντα
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2006, 20:37:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη Αντα
με χαρά σε πετυχαίνω και σε αυτό το post
κοίτα,δέν είπαμε στην φίλη escape ότι δεν λέει την αλλήθεια σε αυτά που μας αναφέρει.Απλά της είπαμε να ψάξει να βρεί το τί συνέβη σε ποιό "Γήινες" λύσεις! Επίσης πολύ σωστά της επισημάνθηκε, ότι πρώτα απ'όλα αν έχει πονοκεφάλους και ζαλίζεται,τότε για το δικό της καλό πρέπει να πάει το συντομότερο σε έναν γιατρό! Εμένα πάντως, τον τελευταίο καιρό που πονάει το κεφάλι μου, δεν κοιτάω στον ουρανό να βρώ τί συμβαίνει... απλά το έχω παρακάνει λίγο με το κινητό! (500 λεπτά δωρεάν χρόνου ομιλίας με την γυναίκα μου... καταλαβαίνεις τώρα! χιχιχιχι)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΟΡΑΤΟΣ
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 02:07:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΟΡΑΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

αυτη και ο "καλος" της...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 14:36:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΝΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΕΡΙΚΩΝ ΟΠΩΣ ΤΟΥ gigenis.

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΕΛΟ, ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΗ, ΠΑΡΑΜΥΘΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ. ΓΙ’ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑ ΠΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ.

ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΥΓΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΟΥΣ, ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙ Η ΑΠΟΨΗ ΠΟΥ ΔΕ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΜΥΓΙΑΖΟΝΤΑΙ;;;;


Edited by - ellovos on 13/09/2006 14:41:07

Edited by - ellovos on 13/09/2006 16:13:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 15:13:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όποιος έχει την μύγα, να την φέρει πίσω αμέσως.

Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2006, 20:54:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποιός μυγιάζεται ?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 23:41:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

escape

Οποτε οτι μου λετε για ακτινοβολίες η GSM δεν νομιζω να ισχυουν ετσι...



γιατι το αποκλειεις?

η τεχνολογια του οποιουδηποτε στρατου ειναι τεχνολογια αιχμης (τουλαχιστον αυτο προσπαθει) και απορητη - οι όποιες παρενεργειες της ειναι της διαβαθμισης "παραπλευρες απωλειες"


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 23:45:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

amalia

Χαρακτηριστικά να αναφέρω, πως όταν είχε γίνει ο μεγάλος σεισμός της Αθήνας, τότε που είχε σκοτωθεί πολύς κόσμος από τα κτίρια που έπεσαν, είχαν μεταφερθεί κάποιοι τραυματίες στο νοσοκομείο Αγία Όλγα (στη Νέα Ιωνία Αττικής), οι οποίοι είχαν σοβαρά τράυματα από κομμάτια μπετού και τούβλων που είχαν πέσει επάνω τους. Σε ερώτηση από κάποια συνάδελφό μου, σχετικά με το πως κατάφεραν και έτρεξαν και έφυγαν από το εργοστάσιο που γκρεμιζόταν, απάντησαν κάποιοι ότι ένιωθαν πως απλά έπεφταν αργά από το ταβάνι σοβάδες.



ενδορφινες - εκλυονται οταν κινδυνευουμε εμεις ή αγαπημενα μας προσωπα σε τεραστιες ποσοτητες σε σχεση με την δραστικοτητα τους

εμεις βλεπαμε στο σκοταδι την ωρα που κατεβαιναμε τις σκαλες απο τον τεταρτο οροφο τρεχοντας


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 23:46:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

ALOS

Ποιός μυγιάζεται ?




ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 01:28:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
> > ένιωθαν πως απλά έπεφταν αργά από το ταβάνι σοβάδες.

> εμεις βλεπαμε στο σκοταδι την ωρα που κατεβαιναμε τις σκαλες απο τον τεταρτο οροφο τρεχοντας

Υπάρχει και μία ψυχολογική τεχνική για αυτό, "timelines" ή κάπως έτσι λέγεται. Άτομα έχουν εκπαιδευθεί να βλέπουν τη μπάλα του μπειζμπωλ σε αργή κίνηση.


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 19:08:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλοι μου γειά σας
έτσι όπως αναφέρεστε πάνω στο θέμα με τα timelines,μου ήρθε ξαφνικά στο μυαλό η σκηνή από το MATRIX!!!(ξέρετε ποιά.. αυτή με τις σφαίρες σε αργή κίνηση).
Επειδή πραγματικά δεν έχω ακούσει κάτι σχετικό, μήπως έχετε να μου παραθέσετε κάποιο site για να διαβάσω περισσότερα?
Ευχαριστώ
ΣταμάτηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 01:39:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ellovos:
quote:
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΕΛΟ, ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΗ, ΠΑΡΑΜΥΘΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ.

Δυστυχώς στην εποχή που ζούμε, αυτό είναι το μόνο εύκολο...
Σκέψου λίγο τα ΜΜΕ. Δεν μας παρουσιάζουν τα πράγματα όπως θέλουν;


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 01:41:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gentleman:
quote:
Υπάρχει και μία ψυχολογική τεχνική για αυτό, "timelines" ή κάπως έτσι λέγεται. Άτομα έχουν εκπαιδευθεί να βλέπουν τη μπάλα του μπειζμπωλ σε αργή κίνηση.

Ενδιαφέρον ακούγεται.
Μπορείς να μας πεις κάποια περισσότερα πράγματα σχετικά μ' αυτό;


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 04:28:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το διάβασα σε ένα βιβλίο περί NLP πριν από 10-12 χρόνια, δεν θυμάμαι λεπτομέρειες.

Σαν την κλασσική σκηνή από το Matrix που λέει ο stanfromgreece - "bullet time" λέγεται αυτό το εφέ. Ίσως από το NLP να το εμπνεύστηκαν.

Με τη διαφορά βέβαια, ότι στη σκηνή του matrix, μαζί με την αντίληψη επιταχύνεται και το σώμα.


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 20/09/2006 04:37:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy