ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΣΤΟΥ ΚΟΥΦΟΥ ΤΗ ΠΟΡΤΑ........
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
helios2012
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
664 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2009, 23:43:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

allzzaro:
Καλέ μου ήλιε, εσύ που είσαι τόσο ψηλά και όλα τα βλέπεις θα ήθελα να μου πείς τα εξής:
Εχω ανοίξει ενα τόπικ σχετικά με τις φαρμακευτικές ουσίες των βοτάνων.
Γεννάται η απορία για ποιό λόγο ολα αυτά τα φυτά να περιέχουν αυτές τις φαρμακευτικές ουσίες. Ποιός ο λόγος να υπάρχουν λές και κάποιος σκοπίμως τις έβαλε εκεί. Το δεύτερο είναι πως το κάθε φυτό μπορεί μέσα απο τη γή να απομυζεί αυτές τις ουσίες.

Φίλε μου, αν σου πω τί πιστεύω για τα φυτά θα μας πάρουν με τις πέτρες οι ορθολογιστές και ειδήμωνες του φόρουμ!
Γιατί να το υποστώ αυτό???

Νόημα, πράγματι είμαστε βαβέλ και δεν υπάρχει συνεννόηση μεταξύ μας, ούτε επικοινωνία, πόσο μάλλον κοινονόηση.

Υ.Γ. Σωστός ο zip!
Φιλικά
Ο δορυφόρος του zip
χα χα χα

αχαχαχαχαχαχαχα αυτή τη φορά ειδα και γω το τελευταίο σου μήνυμα προτού το διορθώσεις allzzaro!
Περίεργες συγχρονικότητες!


Edited by - helios2012 on 17/05/2009 23:51:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2009, 14:28:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ο κουφος δεν ειναι μουγκος ,

ο κουφος μπορει να ειμαστε εμεις ακομη και εαν "ακουμε"

επισης αυτος που ακουει , δεν σημαινει οτι ακουει παντα αυτο που του λενε , αρα εμμεσα γινεται κουφος

επισης το οτι μιλαμε στο κουφο δεν παει να πει οτι ΠΡΕΠΕΙ να μας ακουσει γιατι ΕΜΕΙΣ θελουμε να μας ακουσει , αλλωστε το εαν μας ΑΚΟΥΣΕΙ εξαρτατε και απο το ΤΙ ΛΕΜΕ και ΠΩΣ το λεμε

αλλωστε οπως ειπαμε τον κουφο απο τον μη κουφο , ειτε τους χωριζει μια πορτα , αρα απο πια μερια ειναι ο κουφος ? ειτε ειναι απο την ιδια πλευρα αρα παλι ποιος ειναι ο κουφος !!!

η αποψη μου ειναι οτι 2 κουφοι χτυπανε την ιδια πορτα (δεν εχει σημασια η πλευρα που βρισκονται) επισης μιλανε ο ενας στον αλλον , αλλες φορες ηρεμα και αλλες φωναζονται χωρις ομως να αντιλαμβανονται την κουφαμαρα τους και ο καθενας νομιζει οτι λεει το σωστο και κανει το καθηκον του , δηλαδη να μεταδοσει στον κουφο τις αποψεις του ...

η συζητηση των κουφων λοιπον , οταν γινεται θεμα ενος τριτου παρατηρητη μπορει να κριθει ιδιαιτερα ενδιαφερουσα προς μελετη , αλλα για τους δυο κουφους , ειναι μια αστεια φαση που φερνει μονο γελιο στον παρατηρητη !!!

το πρωτο λοιπον που πρεπει να κανουμε ειναι να αυτοπροσδιοριστουμε , να δουμε τι ειμαστε , το πιθανοτερο κατ εμε ειναι οτι ειμαστε ΚΟΥΦΟΙ , θεοκουφοι , και το παιζουμε απλα οτι ακουμε και καλα καταλαβαινουμε ή οτι μιλαμε και μας καταλαβαινουν και συνενοουμαστε ή οτι εμεις μιλαμε αλλα δεν μας ακουνε ... ποιος να μας ακουσει , εμεις ΑΚΟΥΜΕ ???

τελος η υπαρξη της πορτας , δεν σημαινει οτι υπαρχουν και τοιχοι , ας φανταστουμε μια πορτα στην μεση της ερημου και δυο ανθρωποι να ειναι ενας απο καθε πλευρα , χτυπανε ξανα χτυπανε , κουφοι και οι δυο , καθονται μπροστα στην πορτα, ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΛΑΙ , να κανει το γυρο της πορτας και να δει τον ΑΝΘΡΩΠΟ , τον ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ και να συνενοηθει , ουτε να μιλησει , ουτε να ακουσει , ΝΑ ΣΥΝΕΝΟΗΘΕΙ , να ενδιαφερθει , να νοιαστει ... ποιος ειναι αυτος απο την αλλη μερια που τοσο με νοιαζει , μηπως ειναι ιδιος με μενα ? με τα ιδια παθη ? με τις ιδιες χαρες ? μηπως ειμαι εγω μπροστα σε ενα καθρεπτη ??? μηπως εγω ειμαι καθρεπτισμα ??? χμμμ χαθηκα...


Edited by - makfor on 18/05/2009 14:38:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2009, 15:10:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα αγαπητέ μου makfor, το θέμα είναι "στου κουφού την πόρτα"
εσύ ψάχνεις επικοινωνία;
Εμείς, ή έστω κάποιοι απο μας, ακούνε, ή νομίζουνε ότι ακούνε...
Μην αλλάζουμε όρια που πιστεύουμε..Θα πάθει κανείς τίποτε και θα
ξεβολευτεί, έτσι τακτοποιημένα που τα έχουν στο μυαλό του κάποιοι....
Αλλά, το θέμα είναι ότι οι τοίχοι δεν υπάρχουν, εμείς τους
χτίζουμε....Για να κρυφτούμε κατά βάση, αλλά μετά δεν ακούμε
κανέναν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2009, 15:38:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

μα εαν δεν ψαξω επικοινωνια στου κουφου την πορτα , που θα ψαξω ? τι αξια εχει αραγε να μιλαω με καποιον που πιστευει τα ιδια με μενα , λεει τα ιδια με μενα και κανει τα ιδια με εμενα , θα ειναι σα να μιλαω μονος μου ... η αξια του διαλογου πιστευω ειναι οτι μιλας με κουφο ή οταν εισαι ο κουφος και το εχει ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ και προσπαθεις με καθε τροπο να ξεκουφαθεις ... (ΠΩΣ ομως αντιλαμβανεσαι εαν εισαι ο κουφος ? πως τεσταρεις τα "αυτια" σου για δεις εαν δουλευουν?? και για να σε "τσιγκλισω και λιγο , εντελως καλοπροαιρετα ομως" , ενας πιστος σε μια θρησκεια-ιδεολογια-ομαδα ειναι κουφος ή οχι? )

σκεψου φιλε μου και πες μου , εισαι κουφος ή οχι ? και πως το ξερεις ?

εαν ειμαι ο κουφος , τοτε καποιος προσπαθει να επικοινωνησει μαζι μου και εγω δεν το αντιλαμβανομαι
εαν δεν ειμαι , πρεπει να βρω ΤΡΟΠΟ να επικοινωνησω με τον κουφο ...

αραγε το ζητουμενο "στου κουφου τη πορτα" δεν ειναι η επικοινωνια ? γιατι εαν δεν ειναι τοτε "παρε τη πορτα και φυγε" χαχαχαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2009, 20:29:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αχαχαχαχαχαχαχα αυτή τη φορά ειδα και γω το τελευταίο σου μήνυμα προτού το διορθώσεις allzzaro!
Περίεργες συγχρονικότητες!


Ασε καλέ μου ήλιε ασε.
Εκλάμψεις φίλε μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2009, 21:37:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχουμε να κάνουμε με δυο είδη ...κουφαμάρας, αγαπητέ makfor...
Την κουφαμάρα στην επικοινωνία και την κουφαμάρα στις προοπτικές
του διαλόγου..Η πρώτη αφορά στην βαβελοποίηση των εννοιών, όπου ο
καθείς ισχυρίζεται ότι έχει το αλάθητο...Περιμένεις επικοινωνία με τέτοια θέση;Η δεύτερη, στην ανοχή στη μερική γνώση και την επιλογή
τηε, απο τον υποκειμενικό άνθρωπο, που σε καμία περίπτωση, δεν καταλαβαίνει ότι η αληθεια καιη γνώση, δεν είναι αποκλειστικό προνόμιο κανενός, γι αυτό και είμαστε υπόχρεοι του διαλόγου...
Στο θέμα περί ταύτισης απόψεων στις θέσεις,διαφωνώ...Γιιατί, όσο
και να ξέρεις τα ίδια με κάποιον, κάτι
έχει προχωρήσει παραπέρα, αλλά και ο διάλογος ο ίδιος, τονώνει
τον άνθρωπο στις θέσεις του...
Ας μην το ζορίζουμε πολύ...Το βασικό πρόβλημα αναπάντητου κτύπου
θύρας, είναιτο αν θέλει να ακούσει ο άλλος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2009, 13:12:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-
- κανονικα κανονικα κανονικα ....... ΔΕΝ ΜΕ ΓΡΑΦΕΤΕ .......
- ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ [ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΛΟΓΟΥΣ ...], με περνατε ΝΤΟΥΚΟΥ !
- και ΧΑΡΕΣ ΧΑΡΕΣ να δεις ΕΓΩΩΩΩΩΩΩ ...
- να με δεις να με λεω ... εγω σε μενα ! ! ! ... ΣΤΕΙΛ'ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑ μαστορα , ΣΤΕΙΛ'ΤΟΥΣ καναδυοτρεις αγαθοΠαινεμους ... ΣΤΕΙΛ'ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ''εκεινο'' ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝΕ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑ ...
- ΜΙΛΑ ΤΟΥς ΣΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΚΕΙΝΟΙ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ... ΜΗΝ μόνος ΑΡΧΙΖΕΙΣ !!!!!!!!!!!
- να με λεω ΜΕΣΑ μου ..... ουυυυυχ , και αντεεεεε !!!
- δες και λιγο , με Τι ψυχαρες και Τι τολμηροσκεψιες , θα εχεις να τα βαζω ΚΑΤΩ ... 'Τωρα' ...........'''''τα αλλα απο οσα ως Τωρα και τα αλλα για απο Τωρα ΚΑΙ Μετα'''' ......
-
- *** διαλειμα για ενα ποτηρι μαυρο κρασι με αρκετο νεροοοοό , και συνεχειααααααααααα . . .
- - Αμα συμπαθαινεις με αλλους , αγαπας αλους -
-

Edited by - noema on 19/05/2009 13:15:30

Edited by - noema on 19/05/2009 13:35:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2009, 14:09:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

-
- κανονικα κανονικα κανονικα ....... ΔΕΝ ΜΕ ΓΡΑΦΕΤΕ .......
- ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ [ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΛΟΓΟΥΣ ...[ανύπαρκτη λέξη], με περνατε ΝΤΟΥΚΟΥ !
- και ΧΑΡΕΣ ΧΑΡΕΣ να δεις ΕΓΩΩΩΩΩΩΩ ...
- να με δεις να με λεω ... εγω σε μενα ! ! ! ... ΣΤΕΙΛ'ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑ [ανύπαρκτη λέξη]μαστορα , ΣΤΕΙΛ'ΤΟΥΣ καναδυοτρεις αγαθοΠαινεμους [ανύπαρκη λέξη]... ΣΤΕΙΛ'ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ''εκεινο'' ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝΕ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑ ...
- ΜΙΛΑ ΤΟΥς ΣΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΚΕΙΝΟΙ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ... ΜΗΝ μόνος ΑΡΧΙΖΕΙΣ !!!!!!!!!!!
- να με λεω ΜΕΣΑ μου ..... ουυυυυχ , και αντεεεεε !!!
- δες και λιγο , με Τι ψυχαρες και Τι τολμηροσκεψιες[ανύπαρκτη λέξη] , θα εχεις να τα βαζω ΚΑΤΩ [σύγχυση κλήσης, το σωστό είναι "θα έχεις να τα ΒΑΖΕΙΣ κάτω"]... 'Τωρα' ...........'''''τα αλλα απο οσα ως Τωρα και τα αλλα για απο Τωρα ΚΑΙ Μετα'''' ......
-
- *** διαλειμα για ενα ποτηρι μαυρο κρασι με αρκετο νεροοοοό , και συνεχειααααααααααα . . .
- - Αμα συμπαθαινεις με αλλους , αγαπας αλους -
-

Edited by - noema on 19/05/2009 13:15:30

Edited by - noema on 19/05/2009 13:35:06


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2009, 14:38:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
- ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ....... [απο την ποηγουμενη γραψιααααααά ! ]
- ΑΛΛΑ ΑΛΛΑ ΑΛΛΑ ...
- Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑΑΑΑΑΑ , ΣΤΟ ΠΑΡΑΔΙΠΛΑΑΑΑΑΑΑΑ 'φως καλο και φαναρι'...
- ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΟΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ......
- Ας μιλησουμε Τωρα για το Μετα μας , ΓΙΑΤΙ , Μετα ... μαλλον δεν θα ειναι 'ΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΑΙΤΙΑ' να μιλαμε , Ουτε για τα Πριν απο Τωρα και Πριν απο το Μετα ........ Ουτε για τα Μετα απο Τωρα ...
- Εκει , που το Ενστικτο που μας απομενει , ειναι ΜΑΖΙ Μας ΓΙΑ 'ΜΑΣ ΣΤ' ΑΛΗΘΕΙΑ ...........
- Εκει , που ή Ζωη μας , ή ζωη που εγινε και σε 'Μας ...... ειναι Η ΑΡΧΗ ΜΑΣ σε 'Μας ........ Για να ΚΟΙΝΟΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΣΟΙ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΙ ... απο ολους για ολους ... την αναγκη να ΚΟΙΝΟΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΜΕ την αναγκη μας , για το ΚΟΙΝΟ το υπερ του ανθρωπου που αποτελουμε ΠΝΕΥΜΑ ... για Οσα εχουμε απο Τωρα και Μετα οι ανθρωποι ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ...

- ΣΤΟ ΘΕΜΑ ¨ Ας μιλήσουμεεεεεεε Τωρα ... για το απο Τωρα και Υστερα .
- ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ .... ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΟΣΟΙ ΕΔΩ ... ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ....
- ΑΥΤΟΙ , ΝΑ ΜΗΝ ΑΡΓΟΥΝ ...
- ΑΥΤΟΙ , ΠΟΥ Σ' ΑΥΤΟΥΣ ΤΟ ΛΕΩ ... ΞΕΡΟΥΝΕ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ...
- ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΧΟΥΝΕ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ , ΓΙΑΤΙ ΥΠΟΧΡΕΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ...
- ΑΥΤΟΙ , ΠΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ , ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΔΕΧΤΟΥΝ ΤΟΝ ΝΟΥ ΠΟΥ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟΥΣ ... ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΟΥΣ ...
- ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΩΝ ΚΑΙ ΟΣΩΝ ...

* ΚΑΛΕΣΜΕΝΗ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ 'SY παλικαρισια ψυχη , simori ....
* καλη , η καλη γειτονεια ......
* ωρα καλη
-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2009, 15:00:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ω μέγιστε zip πραγματικά δεν μπορείς να επικοινωνήσεις με κανένα
πλην του εαυτού σου...Ακόμη και ο noema σε πείραξε;
Kι αυτός θα σε νικήσει με τον λόγο του...Γιατί εσύ δεν υπερασπιζεσαι
τίποτε...Είσαι απάτρης....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2009, 15:13:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
trexagireve

Kι αυτός θα σε νικήσει με τον λόγο του...


Ποιον λόγο του αγαπητό μου ραδίκι ;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2009, 09:19:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί ρε μέγα zip, σου είπα εγώ ότι θα τον καταλάβεις
κιόλας;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2009, 10:21:40  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:
zip:

noema, συμβουλή τσαμπαντάν από μένα : παράτα τα forum, δεν τα χρειάζεσαι, δεν έχουν να σου προσφέρουν τίποτε παρά μόνο extra αμορφωσιά και χαμηλής ποιότητας λόγο, πράγματα τα οποία θα επιδεινώσουν το γλωσσολογικό - αλλά ιάσιμο - πρόβλημα που ήδη έχεις.


υ.γ. simori, sorry για το άσχετο του μηνύματος αλλά δεν πρέπει να αφήνουμε ορισμένους ανθρώπους χωρίς πραγματική βοήθεια ...


Πες μου φίλε μου zip, τί σημαίνει η λέξη τσαμπαντάν και σε ποιά γλώσσα?
Αν θέλεις την άποψή μου, τα φόρουμ που είναι στην ελληνική γλώσσα βοηθούν,για παράδειγμα, με τόσα greekenglish θα είχαμε ξεχάσει πως να γράφουμε το ονομά μας, έχω πολλά παραδείγματα!

Σε συγχωρώ αλλά καλό είναι να ξέρεις και εσύ πως η πραγματική βοήθεια δεν δίνετε με την απόρριψη!

Φιλικά και χωρίς παρεξήγηση, ελπίζω

Αλλά μιας και ήρθες μέχρι εδώ, πες μας την απόψή σου για το θέμα που πραγματευόμαστε εδώ, αν θέλεις φυσικά..

Να σαι καλά..


Καλή σας μέρα.

καλωσόρισες στην παρέα μας φίλε Ήλιε..

Θα επανέρθω...


Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ


Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2009, 10:28:16  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε μου, αν σου πω τί πιστεύω για τα φυτά θα μας πάρουν με τις πέτρες οι ορθολογιστές και ειδήμωνες του φόρουμ!
Γιατί να το υποστώ αυτό???


Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ


Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2009, 10:34:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[quote]trexagireve
αγαπητό μου ραδίκι ;;; [/size=4][/center]
[/font=Trebuchet MS]

-
- Eγω δυσλεγω ...
- Εγω δυσκολευομαι πως να λεω για τα καλα της Ισοκρισιας μεταξυ μας ...
- Εγω ειμαι ο δυσλεκτικος ...
- Για μενα ειναι ο δυσκολεμος , στο πως να καθαροκαταλαβουνε οι Φιλοι μου και οι Αλλοι , τους νοιασμους μου για Μας τους ανθρωπους ανθρωπους ακομη τους Οσους ...
- Εγω προσπαθω και θα προσπαθω να εκφρασω τα διαλεγμενα απο τα λιγα καλα που βρισκω μεσ' την ψυχη μου και στις ψυχες τις Αλλες ...
- Σε μενε ειναι το γκαζικι και το ζορι , να πεταξω και να αποβαλω [ΠΡΩΤΟΣ ΕΓΩ]απο τους νοιασμους μου , τα αχριστα και τα παραπανισια ΚΑΙ για τους αναλογους μου ΚΑΙ για τους αλλους ...
- Εγω ειμαι ΑΠΟ ΑΥΤΟΕΑΥΤΟΔΙΑΘΕΣΗ υποχρεομενος στην Ενστικτη Φιλια και τον αλληλονοιασμο , οπου αυτος υπαρχει και οσο ....
- Και ΕΔΩ υπαρχει φιλε φιλε φιλε Ζιπ ... ΕΤΣΙ ΛΕΩ ΕΓΩ ...
- ΡΑΔΙΚΙΑ , ΠΡΟΒΑΤΑ , ΤΣΑΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΑΛΕΠΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΑΓΑΘΟΙ ΚΑΙ ΚΟΥΤΟΙ ΚΑΙ ΑΦΗΡΗΜΕΝΟΙ ......... ;;;

* ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΘΗΚΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΝΑ ΛΟΓΑΡΙΑΖΕΙΣ ΕΤΣΙ ....
* ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΘΗΚΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΔΑΚΤΥΛΟ ΚΡΙΣΗΣ ΣΗΚΩΜΕΝΟ ...
* ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΛΥΠΗΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΟΝΟΜΑΣΜΑΤΑ ΣΟΥ ...
* ΑΝ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝΑ ΔΥΣΛΕΚΤΙΚΟΣ , ΘΑ ΣΟΥ'ΛΕΓΑ ΜΕ ΕΥΚΟΛΟΠΡΟΧΕΙΡΟΛΟΓΑ , ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΝΑ &%@$##@&$ ΜΕ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΙΟΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΚΕΙ ΑΠΟ 'ΔΩ ... ΟΜΩΣ ΝΑΑΑΑΑΑ !!!
* ΝΑ , ΠΟΥ ΠΑΡΑΠΑΡΑΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΧΝΑ , ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΕΞΩ , ΤΟ ΟΣΟ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ...
* ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΠΩΣ ΣΕ ΕΚΤΙΜΩ , Ετσι δεν ειναι παλικαρι ;;;

* κανε μου την χαρη να ΣΒΗΣΕΙΣ ή να ΔΙΑΓΡΑΨΕΙΣ την ασχημια που εγραψες , και θα σου κανω ΑΝΑΛΟΓΗ χαρη στην επτα !!!
* οριμαζουμε και εχουμε περισσοτερη αγωνια και για οτι γινεται και για οτι ειναι να γινεται ... και κοιταμε και προσπαθουμε να ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠ'ΕΞΩ ,
* ΜΗΝ ΥΠΟΑΠΑΣΧΟΛΕΙΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙΣ 'Τωρα' ...
* ΤΗΝ ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ , ΠΟΥ ΑΝΕΒΗΚΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΗΣ ΑΝΤΙΛΗΨΗΣ ΣΟΥ ...

- ωρα καλη
-
- Εγω και παλι ,Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2009, 11:08:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
trexagireve

Kι αυτός θα σε νικήσει με τον λόγο του...


Ποιον λόγο του αγαπητό μου ραδίκι ;;;



-
- σου εχω γραμμενα δυο 'τραγουδακια'
- ο φιλος μου ο about ειναι στην κιθαρα ...
- εγω φωναζω ...
- ακουσε τα στο καπακι και Μετα ... πες μου
- http://www.noisa.gr/musicdb/pesmou.mp3
- http://www.noisa.gr/musicdb/wedancetomorrow.mp3
- ελα στην θεση μου για λιγο , με κοντοχοντρολογα ... και Μετα πανε και στην θεση και των Αλλων ...... με τον νου ...
-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2009, 11:15:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:
trexagireve

Kι αυτός θα σε νικήσει με τον λόγο του...


Ποιον λόγο του αγαπητό μου ραδίκι ;;;



-
- σου εχω γραμμενα δυο 'τραγουδακια'
- ο φιλος μου ο about ειναι στην κιθαρα ...
- εγω φωναζω ...
- ακουσε τα στο καπακι και Μετα ... πες μου
- http://www.noisa.gr/musicdb/pesmou.mp3
- http://www.noisa.gr/musicdb/wedancetomorrow.mp3
- ελα στην θεση μου για λιγο , με κοντοχοντρολογα ... και Μετα πανε και στην θεση και των Αλλων ...... με τον νου Ομως ...
- να το 'υποσχεθεις' Αυτο ...
- Οχι χωρις τον νου ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2009, 11:19:24  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εχω ανοίξει ενα τόπικ σχετικά με τις φαρμακευτικές ουσίες των βοτάνων.
Γεννάται η απορία για ποιό λόγο ολα αυτά τα φυτά να περιέχουν αυτές τις φαρμακευτικές ουσίες. Ποιός ο λόγος να υπάρχουν λές και κάποιος σκοπίμως τις έβαλε εκεί. Το δεύτερο είναι πως το κάθε φυτό μπορεί μέσα απο τη γή να απομυζεί αυτές τις ουσίες

Φίλε Allzaro πολύ ενδιαφέροντα τα ερωτήματα που δημιουργούνται..

Κάποιο συμπέρασμα?

Προσωπικά μου έχουν κάνει εντύπωση πολλά πράγματα που σχετίζονται με τη φύση και ιδιαίτερα με τον τρόπο και τα χαρακτηριστικά που έχουμε συνηθίσει να της προσδίδουμε εμείς οι άνθρωποι.
Θυμάμαι συγκεκριμένα ένα ζώο, μια γάτα της γειτονιάς, η οποία είχε ένα άσχημο ατύχημα με αποτέλεσμα να υποστεί πολλαπλές πληγές και ίσως και κατάγματα. Το ζώο είχε παράξενη συμπεριφορά και πολύ συχνά πήγαινε και τριβόταν σε ένα σημείο ενός τοίχου. Στο συγκεκριμένο σημείο του τοίχου είχε αναπτυχθεί μούχλα, γνωστή για τις αντισηπτικές και θεραπευτικές της ιδιότητες.
Φυσικά το ζώο έγινε τελείως καλά.. (ήταν και γάτα, 7ψυχες δεν λένε?)

Αν θυμάμαι καλά η πρώτη παρατήρηση περί μούχλας έγινε από τον Διοσκουρίδη, (1ος αι.μ.Χ. )και πολύ αργότερα με την ανακάλυψη της πενικιλλίνης από τον Αλέξανδρο Φλέμινγκ (Σκωτία 19-20ος αι. μ.χ.)


Φίλε Τρέχαγύρευε είσαι από την Λάρισα? συμπατριώτες είμαστε από τη πλευρά της μητέρας μου..

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ


Η ομορφιά απλώνεται.....

S I M O R I L .......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2009, 11:20:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:

quote:
trexagireve

Kι αυτός θα σε νικήσει με τον λόγο του...


Ποιον λόγο του αγαπητό μου ραδίκι ;;;



-
- σου εχω γραμμενα δυο 'τραγουδακια'
- ο φιλος μου ο about ειναι στην κιθαρα ...
- εγω φωναζω ...
- ακουσε τα στο καπακι και Μετα ... πες μου
- http://www.noisa.gr/musicdb/pesmou.mp3
- http://www.noisa.gr/musicdb/wedancetomorrow.mp3
- ελα στην θεση μου για λιγο , με κοντοχοντρολογα ... και Μετα πανε και στην θεση και των Αλλων ...... με τον νου Ομως ...
- να το 'υποσχεθεις' Αυτο ...
- Οχι χωρις τον νου ...
- Oχι , άνοιαστα ...
- παρακαλω σε ...




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2009, 21:59:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή simori, είμαι αυτό που λέμε βέρος Λαρισαίος,
ευχαριστημένος με την πολη μας, αν τυχόν, βρεθείς εδώ,
θα χαρώ να τα πούμε κι απο κοντά....Η επικοινωνία, έχει πρόβλημα
στην εποχή μας...Πρέπει να το ξεπεράσουμε...Στου κουφού την
πόρτα, πάρε την πορτα και φύγε...Ή αλλοιώς επιθετική φιλία...
Την ξέρετε;
Αγαπητέ μου noema,ευχαριστώ για την υπεράσπιση,μην ανησυχείς,
παιδιά είναι,δεν ξέρουν τι κάνουν....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2009, 22:08:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θυμάμαι συγκεκριμένα ένα ζώο, μια γάτα της γειτονιάς, η οποία είχε ένα άσχημο ατύχημα με αποτέλεσμα να υποστεί πολλαπλές πληγές και ίσως και κατάγματα. Το ζώο είχε παράξενη συμπεριφορά και πολύ συχνά πήγαινε και τριβόταν σε ένα σημείο ενός τοίχου.

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και με ολα τα ζώα.
Τρώνε φυτά οταν έχουν κάποιο πρόβλημα.
Βέβαια εγώ περίμενα περισσότερα να ακούσω επι του θέματος αλλά αρκούμαι σε αυτό..

Τελικά.. τον ουρανό τον κρατά κανείς ή θα μας πέσει στο κεφάλι

Edited by - allzzaro on 20/05/2009 22:17:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2009, 22:30:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στου κουφού την
πόρτα, πάρε την πορτα και φύγε...Ή αλλοιώς επιθετική φιλία...
Την ξέρετε;

Τώρα να σου πώ να μου το αναλύσεις αυτό?
Τι σχέση έχει ο κουφός και η πόρτα με την επιθετική φιλία?

εε.. απορίας άξιον..

Edited by - allzzaro on 20/05/2009 22:31:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2009, 22:37:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Ένας κουφός, μπορεί να το θεωρούσε απορίας άξιον, φίλε
μου allzzaro, αλλά αυτό που εγώ έγραψα ήταν παρε την πόρτα που
χωρίζει, ώστε να διαβάσει τα χείλη ο κουφός και να καταλάβει...
Εκτός, αν απλώς θέλουμε να δείξουμε πόσοι κουφοί υπάρχουν...
Είναι πολλοί...Και ποικίλουν....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2009, 22:43:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ένας κουφός, μπορεί να το θεωρούσε απορίας άξιον, φίλε
μου allzzaro, αλλά αυτό που εγώ έγραψα ήταν παρε την πόρτα που
χωρίζει, ώστε να διαβάσει τα χείλη ο κουφός και να καταλάβει...

Μιάς και ο απορών είμαι εγώ, να θεωρήσω οτι και είμαι κουφός.

Για το υπόλοιπο μάλλον δεν κατάλαβες την ερώτηση μου.
Να την επαναλάβω μπας και βγάλω νόημα.
Δεν λές πάρε την πόρτα που χωρίζει ώστε να διαβάσει τα χείλη ο κουφός.
Λές πάρε την πόρτα και φύγε και το συνδυάζεις με την επιθετική φιλία.
Και αναρρωτιέμαι.
Τι σχέση έχει ό κουφός και η πόρτα με την επιθετική φιλία αφενός και αφετέρου τι σημαίνει αυτό το ``επιθετική φιλία``.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2009, 23:14:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σου βάζω δύσκολα φίλε allzzaro,αλλά, ο κουφός, λόγω
της πόρτας, δεν επικοινωνει...Αν την πάρεις απὀ
μπροστά του,μπορεί να έχεις επικοινωνία..
Επιθετική φιλία είναι η επίμονη προσπαθεια να επικοινωνήσεις
με τον άλλο...
Κατάλαβες πόσο σχετικά είναι;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2009, 23:25:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάτι κατάλαβα αν και δεν περίμενα να είναι τόσο πολύπλοκο αλλά να ρωτήσω και κάτι αλλο..

Λές επιθετική φιλία είναι η επίμονη ίσως και βίαιη επικοινωνία.
Ποιός μπορεί να είναι επιθετικά φίλος? Θέλω να πώ που και πότε παρουσιάζεται το φαινόμενο αυτό..?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2009, 09:32:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ και τώρα, με μένα και με σένα, αγαπητέ μου allzzaro....
Σου κάνω επίθεση φιλίας, γιατί μιλάμε τόσο καιρό και
"απαιτώ" να έχουμε καλύτερη επικοινωνία, όπως πρέπει να
συμβαίνει με ένλογα όντα....
Δεν είναι επίμονη και βίαια επικοινωνία, αλλά, απόφαση του
ενός ή και των δυο, να μην κρυφτούν πισω απο τύπους και φόρμες
και να επικοινωνήσουν...Να μην μιλάμε για να μιλάμε. δλδ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
noema
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
557 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2009, 16:01:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους noema  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ωχ, noema & trexagireve γράφουν σ' ένα θέμα που ονομάζεται "στου κουφού την πόρτα ... " : τo άκρον άωτον της ματαιότητος ...

- ΕΓΩ [στην θεση σου παλικαρι με τετοια παλικαρισια ψυχη ... και ξερω και λεω Τι λεω ...]ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΚΑΙ ΘΑ ΦΩΝΑΖΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ [επετρεψέ το μου , ειναι για χαρη της ευθυμιας και της καλοκαρδίας στην παρεα που συχναζω ]
- ΘΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑΦΩΝΑΖΑ ... που λες φιλε μου στης ψυχομεριας μου τα μερη ..
- 'ΠΑΙΔΙΑ , ΠΑΙΔΙΑ ΤΡΕΧΑΤΕ ...' ... Ό Ό ΚΑΙ Ό ... 'ΑΚΟΥΝΕ ΤΟΥΣ ΚΟΥΦΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΑΚΟΥΟΥΝ ΑΥΤΟΙ' ......... ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΟΥΦΟΥΣ , ΞΕΚΟΥΦΕΝΟΝΤΑΙ !!!!!!

quote:
noema

κοινονόηση [ η λέξη αυτή δεν υπάρχει, υπάρχουν οι "κοινοκτημοσύνη", "κοινότητα", "κοινωνία" κτλ. ]

-
- ΕΚΕΙΝΟ , ΠΟΥ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ , ΚΑΙ ΓΙ' ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ [ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ] ...
- 'κοινης νοησης δεδομενο μεταξυ μας εί'

- ΕΧΩ ΚΑΙ 'ΓΩ ΝΟΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΝΟΩ ΚΑΙ ΕΝΝΟΩ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΝΟΕΙΣ ΤΗΝ ΝΟΗΣΗ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΝΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΝΟΟΥΜΕ ...
- καταλαβαινουμε το Ιδιο για το Ιδιο , Εμεις δηλαδη ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ... ειτε αργα ειτε γρηγορα ... και συντοχρονω ...
- ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΚΙ' ΑΥΤΟΣ ΚΙ' ΕΓΩ ΚΑΙ 'ΣΥ , ΠΩΣ ,
- 'ή Ισοκρισια μεταξυ μας'[ εκεινη ή οχι οπως θελει να την καταλαβαινει ο καθενας μονος του και χωρια απο τους αλλους μεσ' την ζωη , ειναι αφορμη , αξια [για Μας] λογου ...
- αιτιας δηλαδη , για το αααααα!!!
- Εγω και 'Κεινη και Τουτος και Εκεινη , ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΝΟΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ , ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ......
- ΚΟΙΝΟΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ , ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ 'ΚΕΙΝΟΣ ΚΑΙ 'ΣΥ ΚΑΙ 'ΓΩ , ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ 'για να νοιαζομαστε ο Ενας τον Αλλον , ή να ξενοιαζουμε ο Ενας απο τα του Αλλου ' .....
- Ειμαστε στην ωρα μας , για να λεμε , θέέ μας συγχωρα μας , θέέ μας βλεπε μας , θέέ μας , διορθωνε μας και κανε οτι εμεις δεν μπορουμε να κανουμε για Μας ...
-

παραπολυγνωσία [ ούτε αυτή η λέξη υπάρχει ]

αυτοεαυτοεπίδειξη [ ομοίως, ανύπαρκτη λέξη, ανύπαρκτη γλωσσολογική σύνδεση, να χρησιμοποιείς απλές λέξεις, όχι σύνθετες, κι όταν θες να πεις κάτι, να το λες περιγραφικά (με πολλές λέξεις) , όχι βάζοντας τις λέξεις κολλητά την μία μετά την άλλη, δεν γίνεται αυτό πάντα με όλες τις λέξεις ]

πολλαγράφουσα [ τέτοια λέξη δεν υπάρχει, η σωστή είναι "πολυγραφούσα", όχι "πολλαγραφούσα" ]


- ασε τα ^%^#&$$4 τα ορθογραφικα μαςςςςςς λαθη ....
- το δυσκολαορθανοούμενο ... που πρεπει να ρεει...ΑΥΤΟ προσεχε [ΣΕ ΜΑΣ]... τους εχοντες πεντε δραμια υπομονης και τεσσερα επιμονης και εφτα και εννια και μολις μολις εναμισο , κανταρια αλονισμενης συνειδησης ...

noema, συμβουλή τσαμπαντάν από μένα : παράτα τα forum, δεν τα χρειάζεσαι, δεν έχουν να σου προσφέρουν τίποτε παρά μόνο extra αμορφωσιά και χαμηλής ποιότητας λόγο, πράγματα τα οποία θα επιδεινώσουν το γλωσσολογικό - αλλά ιάσιμο - πρόβλημα που ήδη έχεις.


υ.γ. simori, sorry για το άσχετο του μηνύματος αλλά δεν πρέπει να αφήνουμε ορισμένους ανθρώπους χωρίς πραγματική βοήθεια ...

-
- ευδιακριτη η τυπικοτητα και ... η ΤΥΠΙΚΗ ΕΥΓΕΝΕΙΑ [ ΠΑΡΑΠΟΛΥΕΥΚΟΛΟΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΗ ...],
- sorry ???
- ΣΥΜΠΑΘΑ ΜΕΕΕΕΕΕΕ ... δεν μπορουμε ακομη να πουμε !!!

- τελος με τετοια χαζοχαζουλη ... ΜΗΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ ΤΟΟΟΟΣΟ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣΣΣΣΣ ... 'μονος δεν εισαι' !!!!!!
- πες μου χαρη [που σου οφειλω...]και να το παλεψω για χαρη σου ...
- για τουτο που τοσο ευκινητα ΕΚΑΝΕΣ εσυ ... για χατηρι του ονοματος της παρεας μας εδω και 'κει και περα και ακομη πιο περα ...
- εργαζου τα των νοιασμων σου ...
- εχε εμπιστοσυνη στο ενστικτο σου , σε σενα , και στον αναλογο σου .
-
Edited by - zip on 15/05/2009 15:56:30


*** θαρρω πως , ΑΝ ΠΡΟΣΕΞΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΜΑΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ , ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ,οι ανθρώποι ...
*** το εννοω δηλαδη !!!
*** και σ' εμπιστευομαι και σου λεω και σου λεω ...
*** κανε το Ιδιο , παλικαρι ...
*** ΚΑΝΕΙΣ ΩΣ ΤΩΡΑ [δικαιολογημενα απο μενα...]ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΕ ΤΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΑΤΑ ΜΟΥ ... ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ !!!
***Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2009, 16:40:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σου κάνω επίθεση φιλίας, γιατί μιλάμε τόσο καιρό και
"απαιτώ" να έχουμε καλύτερη επικοινωνία, όπως πρέπει να
συμβαίνει με ένλογα όντα....

Θα μπορούσες να είσαι λίγο πιο σαφής Βαγγέλη.
Θεωρώ οτι η επικοινωνία που έχουμε είναι άριστη.
Επίσης θεωρώ οτι είμαστε ένλογα όντα.
Νομίζω οτι εχω πεί τα καλύτερα λόγια για εσένα, σε σέβομαι και σε εκτιμώ, προσπαθώ να μην σε προσβάλω.
Το οτι ερχόμαστε σε αντιπαράθεση αυτό είναι αναμενόμενο και νομίζω οτι αυτός είναι και ο σκοπός της συζήτησης.Δεν είναι απαραίτητο να συμφωνούμε ούτε μπορώ να πιέσω τον εαυτό μου και να ασπαστώ τις αντιλήψεις σου.
Και πάλι θεωρώ οτι η επικοινωνία μας είναι άριστη.
Θα ήθελα να μου το διευκρινήσεις αυτό φίλε Βαγγέλη γιατί με αυτό που είπες θεωρείς οτι δεν έχουμε άριστη επικοινωνία και δεν είμαστε ένλογα όντα , τουλάχιστον ενας απο τους δύο μας.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2009, 18:24:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ἄγαπητέ allzzaro, καλή επικοινωνία μπορεί να επικαλεστεί
κανείς ότι έχει και με μια .....χελώνα, ο διάλογος και η
αποδοχή του άλλου σε αυτόν είναι σαφώς άλλο.....
Επικοινωνία ενλόγων όντων, επικαλέστηκα όχι γιατί αφορούσε
έναν απο τους δυο μας, αλλά για ολόκληρη την σημερινή
κοινωνία, που προσωπικά, πιστεύω ότι δεν επικοινωνεί....
Βλέπω ανθρώπους να μην ξέρουν τους διπλανούς τους, να μην
λένε καλμέρα, για επικοινωνία ή για καχυποψία συ μοιάζει αυτό;
Ρε φίλε, επιθετική φιλία σημαίνει ότι κάποιος τολμά αυτό που
θέλει και ο άλλος, την επικοινωνία, εφόσον, πάντα, δεν υπάρχουν
αλλα προβλήματα....
Σήμερα,λέω, έχουμε πρόβλημα, γενικά και εσύ και εγώ, δεν εξαιρούμαστε
απόλυτα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1710205
Maintained by Digital Alchemy