ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Αϊ Βασίλης και η σημασία του....τελικά -ασχέτως της υπαρξής του- είναι καλός ο Αϊ Βασίλης???
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 18:31:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ προσωπικά, αυτό που προτείνω στην διαχείριση - εφ' όσον κάτι σαν "ignore" δεν μπορεί να γίνει στην συγκεκριμένη βάση - είναι να αφήσει στο Troll έναν λογαριασμό. Να μην τον διαγράψει. Αυτό με τον τίτλο του μέλους "troll" ήταν έξυπνο. Ας τον αφήσει με έναν λογαριασμό κι ας έχει από κάτω τον τίτλο "troll".

Αυτή την στιγμή αυτός ο τύπος ή τύπισσα, μας δοκιμάζει όλους. Κι εσένα, κι εμένα, και την διαχείριση και όλα τα μέλη. Όσο ασχολούμαστε μαζί του, τόσο αποδεικνύουμε πως δεν μπορούμε να είμαστε συνειδητοί. Και στο κάτω κάτω ρε Εαρινέ, για πες μου, τι κάνει αυτός ; Τι κάνει ; Βλέπω εδώ και μέρες, δεν έγραψα τίποτε, παρακολουθώ δηλ. έγραψα μόνο ένα μήνυμα του τύπου "Ρε δυσεύρετε μαλάκα, δεν έχεις άλλη δουλειά να κάνεις ;", και βλέπω πως γεμίζουν οι σελίδες με διαλόγους του στυλ "- Είσαι πιθηκάκι - Όχι εσύ είσαι πιθηκάκι - Είσαι τρόμπας - Όχι, εγώ τρομπάρω καλύτερα" και τέτοιες μαλακίες.

Και να σου πω και κάτι άλλο ; Έστω ότι σε βρίζει. Ποιος σε βρίζει ; Ποιος ; Ένας κάποιος που είναι πίσω από μια οθόνη. Ένας άγνωστος, ένας που κατά γενική ομολογία είναι στόκος. Ε, ασ' τον να βρίζει ρε φίλε ...Και ΤΙ έγινε ; Θα βρίσει μια, θα βρίσει δυο, θα βρίσει τρεις, ε, και κάποια στιγμή θα βαρεθεί να βρίζει. Κι οι βρισιές βαριούνται φίλε ... κάποια στιγμή βαριούνται κι αυτές.

quote:
Αν υποθέσουμε , ότι όσοι ενδιαφέρονται μπορούν να πάνε εκεί ακριβώς στην διεύθυνση του φόρουμ και καταθέσουν τα στοιχεία και την υπογραφή τους ή αν πανε σε αστυνομικό τμήμα και κάνουν μια δήλωση την οποία και θα στείλουν ταχυδρομικά , ούτε έτσι γίνεται ρε Zip..???

Και τι είναι τα φόρουμς ρε Εαρινέ, τράπεζες να παίρνουν δείγμα υπογραφής ; Τώρα ... τι λες ; Τι δήλωση ; Υπεύθυνη ; Με γνήσιο υπογραφής ; Και τι θα λέει η δήλωση ρε φίλε ; "Δηλώνω πως στο φόρουμ esoterica.gr στο οποίο μπαίνω με το nick Lupus, δεν θα αποστείλω υβριστικό περιεχόμενο και δεν θα πω τον Εαρινό "πιθηκάκι" "; Τώρα ... πλάκα κάνεις.

Το θέμα είναι φίλε μου να μην ασχολείσαι. Μπορείς ; Εδώ σε θέλω κάβουρα, που περπατάς στα κάρβουνα ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 18:53:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι αυτό που λέει η amalia, εδώ >

quote:
amalia

Allah, lupus ή όποιο άλλο όνομα χρησιμοποίησες ή σκοπεύεις να χρησιμοποιήσεις για να τιτλοφορήσεις τη γαϊδουριά σου,
σε ενημερώνω ότι μετά κι από το αισχρότατο μήνυμα που έστειλες (Απεστάλη: 27/11/2010, 21:09:50) συζητήσαμε το θέμα οι διαχειριστές του παρόντος χώρου. Μόνο και μόνο για το μήνυμα αυτό, κρίναμε ότι εσαεί, με οποιαδήποτε συνθήκη, δεν πρόκειται ουδέποτε να επιτρέψουμε να συμμετάσχεις εν γνώση μας στις συζητήσεις.


κι αυτό δεν είναι λύση, κατά την γνώμη μου. Αυτός μπορεί να έχει φτιάξει 100 έτοιμους λογαριασμούς. Θα πρέπει συνέχεια, συνέχεια όμως, να βρίσκεται κάποιος συντονιστής on line για να βλέπει πότε θα γράψει o troullis. Ε, μπορείς να είσαι συνέχεια on - line ; Δουλειά δεν έχεις ; Σπίτι ; Υποχρεώσεις ; Τίποτε άλλο δεν έχουν δηλ. να κάνουν οι συντονιστές στη ζωή τους παρά να καιροφυλαχτούν μήπως μπήκε στο φόρουμ το ζόμπι και να το διαγράψουν ; Δηλ. τι δυστυχία είναι αυτή ;

amalia, αν θες την γνώμη μου, άσ' τον με ΕΝΑΝ λογαριασμό. Ακόμη και δύο ή περισσότερους να έχει, τον έναν θα χρησιμοποιεί. Άσ' τον με έναν λογαριασμό. Μην τον διαγράφεις και άσ' τον να λέει. Να δούμε πόσο θα αντέξει ρε παιδί μου, πόσο γαϊδούρι είναι ρε παιδί μου, πολύ ; λίγο ; Κι όσο γι' αυτό το μήνυμα που το χαρακτηρίζεις "αισχρότατο", κλάϊν μάϊν αισχρότατο είναι. Θα σε ρωτήσω, όπως ρώτησα και τον Εαρινό :Ποιος το είπε ; O Lupus ; Ο Allah ; Και ποιος είναι ο Lupus ; Και ποιος είναι ο Allah ; Είναι κάποιος σοβαρός, αξιόλογος άνθρωπος, για να έχουν βαρύτητα και σημασία τα λόγια του ; Όχι. Ένας ηλίθιος είναι, ένας βλάκας - πιθανώς προσφάτως απελύθην από την εργασία του - ένας χαραμοφάης που δεν έχει τίποτε άλλο να κάνει όλη την μέρα παρά να μπαίνει και να βρίζει και να λέει μαλακίες. E, 'ντάξει, αν εσύ τώρα ασχολείσαι με τέτοιους, ok, μπορεί να παίρνεις και σοβαρά τα λόγια τους και να τα χαρακτηρίζεις "αισχρά" ή "πρόστυχα" ή ότι άλλο νομίζεις. Και μόνο που χαρακτηρίζεις το μήνυμά του, τον τρέφεις.

Μπορείς να το δεις ΚΑΙ να ΜΗΝ το δεις ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ; Αυτή είναι η μαγκιά ... Ή σβήστο ρε παιδί μου χωρίς να πεις τίποτε. Κάνε αυτό που έχεις να κάνεις και μη λες τίποτε. Και μόνο που λες, αυτός/η τρέφεται ...

υ.γ 1 : Εαρινέ, συλλυπητήρια για την αδελφή σου. Κάπου αλλού θα τριγυρνάει τώρα, μην αγχώνεσαι και μην στενοχωριέσαι ... Μουσαφιρέοι είμαστε αγόρι, μουσαφιρέοι ...

υ.γ 2 : Εγώ πάντως αν είχα τον Troulli μέλος, θα τον είχα κάνει να φάει τις σάρκες του ... χε, χε, χε, χε, χε ...

Edited by - zip on 29/11/2010 19:07:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 19:07:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε ζιπ,
αν δεν το εχεις παρει γραμμη...
συνταξιουχοι-δημοσιοι υπαλληλοι-φοιτητες και ενας νεκροθαφτης ειναι εδω μεσα-οι παραγωγικες δυναμεις ειναι πολυ κουρασμενες για να γραφουν εδω,οσο για τους υψηλα διανοουμενους...ε! οχι και να σου κανουν τη χαρη...πολλα ζητας!
Αλλα θα φανουν αυτα στις υπευθυνες δηλωσεις!



You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 19:09:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γενικα στον κεβερνοχωρο ετσι...δεν κανω τη διακριση στο υποσυνολο!


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 19:17:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως η amalia, δεν είναι ούτε συνταξιούχος, ούτε δημόσιος υπάλληλος, ούτε φοιτήτρια ... απ' όσο ξέρω δηλ. Παρά τούτο, οι ώρες που αφιερώνει για να ασχολείται με τους ηλίθιους, είναι πολλές ... εγώ δεν θα μπορούσα να το κάνω πάντως ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 19:41:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εξαιρεσεις στον κανονα υπαρχουν απλα προς επιβαιβεωση,
δε νομιζω να ζητησε κανενας να ασχοληθει με τον οποιοδηποτε...ηθελεστα και παθεστα!


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 19:46:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε, ορισμένες ασχολίες είναι υποχρεώσεις ... και γίνονται υποχρεωτικά. Νομίζεις ότι η amalia και ο οποιοσδήποτε δηλ. που τυγχάνει να είναι διαχειριστής σε κάποιο φόρουμ, έχει την όρεξη να ασχολείται με μαλάκες ; Αυτό που λες είναι σαν να λες "είμαι μαλάκας και είσαι υποχρεωμένος να ασχοληθείς μαζί μου, τα ήθελες και τα 'παθες αφού είμαι μαλάκας". 'Ντάξει μεγάλε, είσαι, κονγκρατσουλέσιονς, αλλά όχι και να ασχοληθούμε με την πάρτη σου ... χαλάρωσε ...

Edited by - zip on 29/11/2010 19:47:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 20:06:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το φόρουμ είναι όπως και η ζωή, παντού θα βρεις δίποδα ζώα που θα προσπαθούν να χαλάσουν την ψυχοσύνθεση σου γιατί αυτοί είναι άχρηστοι για το οτιδήποτε εκτός από το να πιάνουν χώρο

εγώ έχω μάθει στην ζωή μου να μην τους δίνω σημασία εκτός και αν περάσουν το όριο
εδώ μέσα είναι πολύ ποιο εύκολο να μην τους δίνεις σημασία γιατί οι πράξεις τους δεν είναι παρά γράμματα στην οθόνη
έξω μπορούν να σου κάνουν και υλική ζημιά, αλλά όσοι προσπάθησαν να κάνουν κάτι(σε εμένα) το πλήρωσαν πολύ ακριβά, γιατί όταν περάσουν το όριο ξέρω πως θα τους κάνω να φάνε τα λυσσακα τους

γι αυτό σου λέω αν δεν μπορείς να τους κάνεις να σκάσουν από την πίεση γράφτους κανονικά

είδες το άλλο το τρολάκι (geostat)πέταξε την παπαριά του και νομίζει ότι κάτι έκανε πάλι
του τρίβεις λίγο ιντερνετικό σκατό στην μάπα λοιπόν και κάθεται και απολαμβάνει την μυρωδιά που τόσο του αρέσει

απλά πράγματα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 20:10:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αθεος

εδώ μέσα είναι πολύ ποιο εύκολο να μην τους δίνεις σημασία γιατί οι πράξεις τους δεν είναι παρά γράμματα στην οθόνη



Ακριβώς. Συμφωνώ απόλυτα φίλε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 21:30:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κι αυτό που λέει η amalia, εδώ >

quote:
amalia

Allah, lupus ή όποιο άλλο όνομα χρησιμοποίησες ή σκοπεύεις να χρησιμοποιήσεις για να τιτλοφορήσεις τη γαϊδουριά σου,
σε ενημερώνω ότι μετά κι από το αισχρότατο μήνυμα που έστειλες (Απεστάλη: 27/11/2010, 21:09:50) συζητήσαμε το θέμα οι διαχειριστές του παρόντος χώρου. Μόνο και μόνο για το μήνυμα αυτό, κρίναμε ότι εσαεί, με οποιαδήποτε συνθήκη, δεν πρόκειται ουδέποτε να επιτρέψουμε να συμμετάσχεις εν γνώση μας στις συζητήσεις.


κι αυτό δεν είναι λύση, κατά την γνώμη μου. Αυτός μπορεί να έχει φτιάξει 100 έτοιμους λογαριασμούς. Θα πρέπει συνέχεια, συνέχεια όμως, να βρίσκεται κάποιος συντονιστής on line για να βλέπει πότε θα γράψει o troullis. Ε, μπορείς να είσαι συνέχεια on - line ; Δουλειά δεν έχεις ; Σπίτι ; Υποχρεώσεις ; Τίποτε άλλο δεν έχουν δηλ. να κάνουν οι συντονιστές στη ζωή τους παρά να καιροφυλαχτούν μήπως μπήκε στο φόρουμ το ζόμπι και να το διαγράψουν ; Δηλ. τι δυστυχία είναι αυτή ;

amalia, αν θες την γνώμη μου, άσ' τον με ΕΝΑΝ λογαριασμό. Ακόμη και δύο ή περισσότερους να έχει, τον έναν θα χρησιμοποιεί. Άσ' τον με έναν λογαριασμό. Μην τον διαγράφεις και άσ' τον να λέει. Να δούμε πόσο θα αντέξει ρε παιδί μου, πόσο γαϊδούρι είναι ρε παιδί μου, πολύ ; λίγο ; Κι όσο γι' αυτό το μήνυμα που το χαρακτηρίζεις "αισχρότατο", κλάϊν μάϊν αισχρότατο είναι. Θα σε ρωτήσω, όπως ρώτησα και τον Εαρινό :Ποιος το είπε ; O Lupus ; Ο Allah ; Και ποιος είναι ο Lupus ; Και ποιος είναι ο Allah ; Είναι κάποιος σοβαρός, αξιόλογος άνθρωπος, για να έχουν βαρύτητα και σημασία τα λόγια του ; Όχι. Ένας ηλίθιος είναι, ένας βλάκας - πιθανώς προσφάτως απελύθην από την εργασία του - ένας χαραμοφάης που δεν έχει τίποτε άλλο να κάνει όλη την μέρα παρά να μπαίνει και να βρίζει και να λέει μαλακίες. E, 'ντάξει, αν εσύ τώρα ασχολείσαι με τέτοιους, ok, μπορεί να παίρνεις και σοβαρά τα λόγια τους και να τα χαρακτηρίζεις "αισχρά" ή "πρόστυχα" ή ότι άλλο νομίζεις. Και μόνο που χαρακτηρίζεις το μήνυμά του, τον τρέφεις.

Μπορείς να το δεις ΚΑΙ να ΜΗΝ το δεις ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ; Αυτή είναι η μαγκιά ... Ή σβήστο ρε παιδί μου χωρίς να πεις τίποτε. Κάνε αυτό που έχεις να κάνεις και μη λες τίποτε. Και μόνο που λες, αυτός/η τρέφεται ...

υ.γ 1 : Εαρινέ, συλλυπητήρια για την αδελφή σου. Κάπου αλλού θα τριγυρνάει τώρα, μην αγχώνεσαι και μην στενοχωριέσαι ... Μουσαφιρέοι είμαστε αγόρι, μουσαφιρέοι ...

υ.γ 2 : Εγώ πάντως αν είχα τον Troulli μέλος, θα τον είχα κάνει να φάει τις σάρκες του ... χε, χε, χε, χε, χε ...

Edited by - zip on 29/11/2010 19:07:13


Zip , Καλησπέρα....
Είχα αφήσει για λίγο το χώρο και πήγα λίγο γυμναστήριο , για να χαλαρώσω λιγάκι και όχι ασφαλώς απο κάποιους τυχάρπαστους τυπηκάριους αλλα απο διάφορα θέματα που δεν με αφήνουν να ησυχάσει το μυαλό μου...
Συμφωνώ με οσα είπες και μάλιστα θεωρώ ότι αν φθάσουμε σε τέτοιο σημείο , όπου θα πρέπει να ελεγχόμαστε πανταχόθεν προκειμένου να λειτουργήσουμε ως άνθρωποι , τότε πραγματικά είμαστε άξιοι της μοίρας μας...
Όμως τα τελευταία "επεισόδια" με κάτι απίθανους τύπους , οι οποίοι δεν είναι δώ για να πούν την άποψή τους αλλα για να ειρωνευθούν και να βρίσουν -λές και γνωριζόμαστε προσωπικά και έχουμε και οικειότητες μεταξύ μας κατάλαβες..- δεν ήταν δυνατόν να γίνει αποδεκτό -τουλάχιστον εκ μέρους μου- , διότι σε διαβεβαιώ , ότι κανένας απο αυτούς τους "κυρίους" αν ήταν απέναντί μου , δεν θα τολμούσε καν να σκεφθεί να σκεφθεί -πολύ δε περισσότερο- να μιλήσει κατ'αυτόν τον τρόπο...έναν τρόπο που ΠΟΤΕ στην ζωή μου δεν επέλεξα για να μιλήσω με άνθρωπο...!!!

Έχουν δε την αίσθηση ορισμένοι , ότι δεν είμαστε και μείς γνώστες της "οχετο-λογίας" και ότι δεν μπορούμε και μείς να μιλήσουμε αναλόγως...

Ναι Zip , θα ήθελα έναν χώρο ... μια μεριά , όπου θα μπορώ να πώ την άποψή μου και σύ την δική σου και όλοι μας , χωρίς "εξω-Τρολ-ικές" παρεμβάσεις και αερολογίες ....

Ας ελπίσουμε , ότι δεν θα συνεχισθεί αυτή η κατάσταση , διότι πιστεύω ότι υπάρχουν σπουδαία πνεύματα στον χώρο και ιδιαίτεροι άνθρωποι με ιδιαίτερες φωνές και που απλά δεν μπορούν να εκφρασθούν...εν αντιθέσει με κάποια τυπάκια που βρίσκουν παντού το μαύρο , το χρώμα που δεσπόζει στην καρδιά τους...!!!

Την καλησπέρα μου και σ'ευχαριστώ...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 21:41:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εαρινέ, οδηγείς αυτοκίνητο ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 21:47:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εαρινέ, οδηγείς αυτοκίνητο ;



Και πολύ γρήγορο φίλε μου...πολύ γρήγορο...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 21:47:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αθεος
quote:
το φόρουμ είναι όπως και η ζωή, παντού θα βρεις δίποδα ζώα που θα προσπαθούν να χαλάσουν την ψυχοσύνθεση σου γιατί αυτοί είναι άχρηστοι για το οτιδήποτε εκτός από το να πιάνουν χώρο

Συμφωνώ απόλυτα άθεε. Απόλυτα.

Φίλε Δήμο ο Αι Βασίλης υπάρχει
Απόδειξη? Αυτός ο διάλογος μεταξύ Εαρινού-zip..
Eγώ προσωπικά χαίρομαι πολύ και ευελπιστώ τέτοιου είδους διάλογοι να είναι εφικτοί και με αλλα μέλη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 21:54:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός

Και πολύ γρήγορο φίλε μου...πολύ γρήγορο...


Χμ ... και με τους αργούς οδηγούς τι κάνεις ; Ξέρεις, με αυτούς που πηγαίνουν σαν χελώνες ρε παιδί μου και μάλιστα στο αριστερό ρεύμα ... με αυτούς τι κάνεις ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 22:06:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

αθεος
quote:
το φόρουμ είναι όπως και η ζωή, παντού θα βρεις δίποδα ζώα που θα προσπαθούν να χαλάσουν την ψυχοσύνθεση σου γιατί αυτοί είναι άχρηστοι για το οτιδήποτε εκτός από το να πιάνουν χώρο

Συμφωνώ απόλυτα άθεε. Απόλυτα.

Φίλε Δήμο ο Αι Βασίλης υπάρχει
Απόδειξη? Αυτός ο διάλογος μεταξύ Εαρινού-zip..
Eγώ προσωπικά χαίρομαι πολύ και ευελπιστώ τέτοιου είδους διάλογοι να είναι εφικτοί και με αλλα μέλη.


Φώτη , σε έχω γνωρίσει προσωπικά και σύ εμένα και μπορώ να μιλήσω για την καρδιά και τον όμορφο χαρακτήρα αλλα και την καλοσύνη του φίλου πλέον του Φώτη...
Θα χαιρόμουν να γνώριζα και τον Zip...έναν άνθρωπο που έχει όντως περιεχόμενα σκέψης και "διεισδυτικού βλέμματος" στα πράματα...με αμεσότητα στην απάντησή του , χωρίς φρού-φρού και αρώματα και σε όποιον αρέσει....
Την χυδαιολογία φίλε μου Φώτη δεν μπορώ...και την άκρατη ειρωνική διάθεση...ασφαλώς γνωρίζω ποιό ψυχολογικό υποκείμενο κρύβεται απο πίσω , μα δεν είμαι και υποχρεωμένος να το ανεχθώ...και στην ζωή μου τέτοιοι χαρακτήρες ουδέποτε είχαν βήμα ...
Ούτε συμφέροντα με φέρνουν εδώ , ούτε προσωπικές επιδιώξεις απλά θεωρώ ότι είναι ένας πολύ καλός τρόπος να ακούς και άλλες φωνές..σκέψεις...τρόπους και ματιές...και ειναι καθαρά προσωπικό ενδιαφέρον...
Νά'σαι πάντα καλά ρε Φώτη...αύριο...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 22:10:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Εαρινός

Και πολύ γρήγορο φίλε μου...πολύ γρήγορο...


Χμ ... και με τους αργούς οδηγούς τι κάνεις ; Ξέρεις, με αυτούς που πηγαίνουν σαν χελώνες ρε παιδί μου και μάλιστα στο αριστερό ρεύμα ... με αυτούς τι κάνεις ;



Είναι θέμα όντως αυτό , οι περισσότεροι σαν βλέπουν απο τον καθρέπτη κάτι να τους προσεγγίζει με ταχύτητα πάνω απο 250 χλμ , κάνουν δεξιά αμέσως .... για τους λίγους εκείνους που δεν έχουν προσέξει τίποτα...αναγκαστικά υπάρχει και το φρένο κάτι που συνήθως προτιμώ να κάνω πλέον , ούτως ή άλλως και αυτό διότι δεν γνωρίζεις ποτέ , το πως θα αντιδράσει ο άλλος...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 22:17:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός

Είναι θέμα όντως αυτό , οι περισσότεροι σαν βλέπουν απο τον καθρέπτη κάτι να τους προσεγγίζει με ταχύτητα πάνω απο 250 χλμ , κάνουν δεξιά αμέσως .... για τους λίγους εκείνους που δεν έχουν προσέξει τίποτα...αναγκαστικά υπάρχει και το φρένο κάτι που συνήθως προτιμώ να κάνω πλέον , ούτως ή άλλως και αυτό διότι δεν γνωρίζεις ποτέ , το πως θα αντιδράσει ο άλλος...


Μάλιστα ... φρενάρεις δηλ. OK, κατάλαβα. Και ; Συνεχίζεις να πηγαίνεις από πίσω του ; αργά ; στο αριστερό ρεύμα δηλ. ;

Edited by - zip on 29/11/2010 22:21:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 22:20:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Εαρινός

Είναι θέμα όντως αυτό , οι περισσότεροι σαν βλέπουν απο τον καθρέπτη κάτι να τους προσεγγίζει με ταχύτητα πάνω απο 250 χλμ , κάνουν δεξιά αμέσως .... για τους λίγους εκείνους που δεν έχουν προσέξει τίποτα...αναγκαστικά υπάρχει και το φρένο κάτι που συνήθως προτιμώ να κάνω πλέον , ούτως ή άλλως και αυτό διότι δεν γνωρίζεις ποτέ , το πως θα αντιδράσει ο άλλος...


Μάλιστα ... φρενάρεις δηλ. OK, κατάλαβα.



Έλα λέγε τώρα και άσε τα μισόλογα...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 22:22:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ; Συνεχίζεις να πηγαίνεις από πίσω του ; αργά ; στο αριστερό ρεύμα δηλ. ; Πατάς φρένο, ok, και μετά τι κάνεις ; Συνεχίζεις έτσι αργά την πορεία σου, πίσω απ' αυτόν ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 22:31:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και ; Συνεχίζεις να πηγαίνεις από πίσω του ; αργά ; στο αριστερό ρεύμα δηλ. ; Πατάς φρένο, ok, και μετά τι κάνεις ; Συνεχίζεις έτσι αργά την πορεία σου, πίσω απ' αυτόν ;



Όχι βέβαια , κρατάω μια απόσταση και περιμένω να με δεί και να κάνει δεξιά...εφόσον κάνει δεξιά προσπερνάω ... απο δεξιά όχι δεν θα προσπεράσω .... για πές μου τον συλλογισμό σου...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 22:36:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρoτού σου πω τον συλλογισμό μου - θα σου τον πω, μην βιάζεσαι - πες μου λίγο : ΑΝ ΔΕΝ κάνει δεξιά, τι κάνεις ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 22:46:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πρoτού σου πω τον συλλογισμό μου - θα σου τον πω, μην βιάζεσαι - πες μου λίγο : ΑΝ ΔΕΝ κάνει δεξιά, τι κάνεις ;



Εξαρτάται απο την διάθεσή μου...
Μπορεί να κάνω δεξιά -όπως και το έχω κάνει- μένοντας πίσω του και αφήνοντας άλλον να κάνει την βρώμικη δουλειά...
Αν βιάζομαι , μπορεί και να τον προσπεράσω απο δεξιά αλλα είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις που το έχω κάνει....πάντως δεν θα χαλάσω την καρδιά μου , μπορεί ο άνθρωπος να έχει και κάποιο πρόβλημα...

Στατιστικα πάντως , κάνουν δεξιά..ελάχιστες είναι οι περιπτώσεις που παραμένουν εκεί δεξιά αδιαφορώντας...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 22:54:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός

Μπορεί να κάνω δεξιά -όπως και το έχω κάνει- μένοντας πίσω του και αφήνοντας άλλον να κάνει την βρώμικη δουλειά...
Αν βιάζομαι , μπορεί και να τον προσπεράσω απο δεξιά αλλα είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις που το έχω κάνει....πάντως δεν θα χαλάσω την καρδιά μου , μπορεί ο άνθρωπος να έχει και κάποιο πρόβλημα...



Μάλιστα ... ΑΝ ΒΙΑΖΕΣΑΙ λες, μπορεί να τον προσπεράσεις από δεξιά. Αυτό είναι παράνομο, το ξέρεις έτσι ; Δηλ. ΑΝ ΒΙΑΖΕΣΑΙ μπορεί και να παρανομήσεις. Κατάλαβα, ok.

ΑΝ ΔΕΝ ΒΙΑΖΕΣΑΙ όμως, μπορεί να αφήσεις άλλον να κάνει την "βρώμικη δουλειά", δηλ. ; τι εννοείς λέγοντας "βρώμικη δουλειά";

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 23:08:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Εαρινός

Μπορεί να κάνω δεξιά -όπως και το έχω κάνει- μένοντας πίσω του και αφήνοντας άλλον να κάνει την βρώμικη δουλειά...
Αν βιάζομαι , μπορεί και να τον προσπεράσω απο δεξιά αλλα είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις που το έχω κάνει....πάντως δεν θα χαλάσω την καρδιά μου , μπορεί ο άνθρωπος να έχει και κάποιο πρόβλημα...



Μάλιστα ... ΑΝ ΒΙΑΖΕΣΑΙ λες, μπορεί να τον προσπεράσεις από δεξιά. Αυτό είναι παράνομο, το ξέρεις έτσι ; Δηλ. ΑΝ ΒΙΑΖΕΣΑΙ μπορεί και να παρανομήσεις. Κατάλαβα, ok.

ΑΝ ΔΕΝ ΒΙΑΖΕΣΑΙ όμως, μπορεί να αφήσεις άλλον να κάνει την "βρώμικη δουλειά", δηλ. ; τι εννοείς λέγοντας "βρώμικη δουλειά";



Κατ'αρχάς , η παρανομία βρίσκεται σε όποιον μένει δεξιά * διόρθωση -αριστερά ήθελα να πώ- και παρακωλύει την συγκοινωνία πηγαίνοντας αργά...
Είπα δε ότι δεν επιλέγω την προσπέραση απο δεξιά , εκτός ελαχίστων περιπτώσεων...ασφαλώς δεν είναι σωστό αλλα δεν είμαι αλλα ούτε και το παίζω αλάθητος.....και παρανομίες έχω κάνει αρκετές θα έλεγα.....αλλα όχι στα όρια του να κάνω κακό σε κάποιον..

Βρώμικη δουλειά , εννοώ αυτό που δεν μπορώ προσωπικά να κάνω διότι το θεωρώ ανώφελο...να κορνάρει δηλαδή ή να βρίζει αναβοσβήνοντάς του τα φώτα...θέλοντας να τον υποχρεώσει να κάνει δεξιά...αυτό!

Για πές...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 29/11/2010 23:13:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 23:32:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και κάτι τελευταίο [και το πιο σημαντικό] :

Βιάζεσαι ;

( θέλω να πω, γενικά ρε παιδί μου, στη ζωή σου, βιάζεσαι ;
Σε γενικές γραμμές που λέμε, βιάζεσαι ;
Όχι μόνο δηλ. όταν οδηγείς, γενικά, όταν κάνεις κάτι ρε παιδί μου στη ζωή σου, το κάνεις βιαστικά ; θες να τελειώνεις δηλ. γρήγορα με αυτό ;
Είσαι ας πούμε π.χ του τύπου το γοργόν και χάρην έχει ή
του τύπου σπεύδε βραδέως ;)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2010, 23:44:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή σε θεωρώ άνθρωπο, που λίγο πολύ έχει κάποια γνώση του εαυτού του, γι' αυτό σε ρωτάω. Εγώ π.χ γενικά στη ζωή μου βιάζομαι. Π.χ τρώω βιαστικά το φαγητό μου, εργάζομαι γρήγορα, θέλω δηλ. να τελειώνω γρήγορα με αυτό που κάνω, και στην δουλειά μου δηλ, και όταν διαβάζω κάτι, δεν είμαι και πολύ της υπομονής δηλ. Είμαι του τύπου δηλ. το γοργόν και χάρην έχει που λέμε. Γενικά τώρα σου λέω. Όχι σε ειδικές περιπτώσεις. Σε γενικές γραμμές, είμαι βιαστικός δηλ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

makfor
Πλήρες Μέλος

Greece
1496 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2010, 09:28:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε εαρινε , ευχομαι να εισαι καλα ;)

φιλε αυτο με τα στοιχεια ειναι αδυνατο να γινει καθως κανεις δεν μπορει να τα επιβεβαιωσει ...

αυτο που ισως μπορει να γινει ειναι ο δημιουργος ενος τοπικ να ειναι και συνδιαχειριστης ή να οριστουν επιπλεον διαχεριστες (με περιορισμενες δυνατοτητες , πχ μονο διαχειριση θεματων - ποστ)ωστε να ειναι ποιο αμμεση η αντιδραση οταν υπαρχει το φαινομενο

παντως η αδιαφορια απεναντι στα οσα γραφει ενα τρολ , συμφωνω και εγω οτι ειναι ο μονος τροπος αντιμετωπισης ... αλλα οταν ξεπερναει καποια ορια (οπως σχετικο μυνημα του τυπακου) υπαρχει ΘΕΜΑ σοβαρο ...

τωρα επι τους θεματος της "οδηγησης" χαχαχα


οποιος παει ποιο αργα απο εμας , συνηθως τον αποκαλουμε ηλιθιο (κοιτα πως παει ο ηλιθιος) ενω οποιος παει ποιο γρηγορα απο μας ειναι μλκας (κοιτα το μλκα θα σκοτωσει κανεναν)... ξαφνικα ομως , εμεις ειμαστα οι μλκες για αυτους που πανε ποιο αργα απο μας , ενω γινομαστε ηλιθιοι για αυτους που πανε ποιο γρηγορα απο μας ... πλακα δεν εχει ?

τωρα το παραπανω , εαν το παρατηρησουμε λιγο καλυτερα θα δουμε οτι ΜΑΛΛΟΝ ισχυει παντου ... το γρηγορος και το αργος φυσικα δεχετε πολλες ερμηνιες ... οπως και το ηλιθιος και μλκας ...


[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2010, 09:36:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Επειδή σε θεωρώ άνθρωπο, που λίγο πολύ έχει κάποια γνώση του εαυτού του, γι' αυτό σε ρωτάω. Εγώ π.χ γενικά στη ζωή μου βιάζομαι. Π.χ τρώω βιαστικά το φαγητό μου, εργάζομαι γρήγορα, θέλω δηλ. να τελειώνω γρήγορα με αυτό που κάνω, και στην δουλειά μου δηλ, και όταν διαβάζω κάτι, δεν είμαι και πολύ της υπομονής δηλ. Είμαι του τύπου δηλ. το γοργόν και χάρην έχει που λέμε. Γενικά τώρα σου λέω. Όχι σε ειδικές περιπτώσεις. Σε γενικές γραμμές, είμαι βιαστικός δηλ.



Καλημέρα Zip...
Δεν γνωρίζω αν το "γοργόν και χάριν έχει" ή το "σπεύδε βραδέως" είναι το καλύτερο .... ποτέ μου δεν το σκέφθηκα έτσι..

Προσωπικά είμαι πολύ ήρεμος άνθρωπος και αφιερώνω χρόνο πάντα σε ότι κάνω...είτε αυτό λέγεται δουλειά , είτε διάβασμα , είτε οποιαδήποτε άλλη ενασχόληση...η μόνη ιδιομορφία που έχω -αν μπορείς να την πείς έτσι- είναι ότι εκνευρίζομαι σαν ασχολούμαι με κάτι και κάποιος με αποσυντονίζει...

Αφιερώνω χρόνο σε ότι κάνω και μάλιστα πάρα πολύ...μιας και ανέφερες το διάβασμα , υπήρξαν περιπτώσεις ... όπου ξεκίνησα το διάβασμα πχ 9 το πρωί και τελείωσα 9 το βράδυ -Σαββατο κύριακο- ή αμέσως μετά την δουλειά κατα τις 5 μέχρι 12 το βράδυ και αυτό για χρόνια....γενικά δεν βιάζομαι , θέλω χρόνο να αφιερώνω σε ότι ασχολούμαι και τον αφιερώνω...αλλα δεν κατέληξες στο σκεπτικό σου...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2010, 10:15:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

φιλε εαρινε , ευχομαι να εισαι καλα ;)

φιλε αυτο με τα στοιχεια ειναι αδυνατο να γινει καθως κανεις δεν μπορει να τα επιβεβαιωσει ...

αυτο που ισως μπορει να γινει ειναι ο δημιουργος ενος τοπικ να ειναι και συνδιαχειριστης ή να οριστουν επιπλεον διαχεριστες (με περιορισμενες δυνατοτητες , πχ μονο διαχειριση θεματων - ποστ)ωστε να ειναι ποιο αμμεση η αντιδραση οταν υπαρχει το φαινομενο

παντως η αδιαφορια απεναντι στα οσα γραφει ενα τρολ , συμφωνω και εγω οτι ειναι ο μονος τροπος αντιμετωπισης ... αλλα οταν ξεπερναει καποια ορια (οπως σχετικο μυνημα του τυπακου) υπαρχει ΘΕΜΑ σοβαρο ...

τωρα επι τους θεματος της "οδηγησης" χαχαχα


οποιος παει ποιο αργα απο εμας , συνηθως τον αποκαλουμε ηλιθιο (κοιτα πως παει ο ηλιθιος) ενω οποιος παει ποιο γρηγορα απο μας ειναι μλκας (κοιτα το μλκα θα σκοτωσει κανεναν)... ξαφνικα ομως , εμεις ειμαστα οι μλκες για αυτους που πανε ποιο αργα απο μας , ενω γινομαστε ηλιθιοι για αυτους που πανε ποιο γρηγορα απο μας ... πλακα δεν εχει ?

τωρα το παραπανω , εαν το παρατηρησουμε λιγο καλυτερα θα δουμε οτι ΜΑΛΛΟΝ ισχυει παντου ... το γρηγορος και το αργος φυσικα δεχετε πολλες ερμηνιες ... οπως και το ηλιθιος και μλκας ...


[ΠΕΡΙ ΠΙΣΤΗΣ - Όποιος πραγματικά έχει γνώση για κάποιο θέμα λέει «κατάλαβα». Όποιος δεν έχει γνώση λέει «πιστεύω».]


Είσαι φοβερός....


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2010, 10:39:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαρινός

[...] γενικά δεν βιάζομαι


Ωραία.

Λοιπόν, θα σου εξηγήσω το σκεπτικό μου. Από την οδηγική συμπεριφορά κάποιου, μπορείς να καταλάβεις πολλά. Ήθελα βασικά να δω, γιατί επηρρεάστηκες τόσο πολύ από το Troll, κατά συνέπεια γιατί ασχολήθηκες τόσο πολύ μαζί του.

Αν υποθέσουμε λοιπόν πως το Troll, είναι ένας τέτοιος οδηγός, κάποιος δηλ. που εκεί που πηγαίνεις, μπαίνει μπροστά σου (στο αριστερό σου ρεύμα) και με κάποιον τρόπο, διακόπτει την πορεία σου. Στην ουσία, αυτό συνέβει, αν το παρατηρήσεις καλά. Μπήκε αυτός ο απίθανος, και εκεί που εσύ "προχωρούσες" με κάποια ταχύτητα στο δρόμο σου, σε "έκοψε", σε έκανε να ελλατώσεις την ταχύτητά σου και ήταν σαν να πήγαινες από πίσω του. Ήθελα λοιπόν να δω, γιατί συνέβει αυτό σε σένα, γι' αυτό και σε ρώτησα κάποια πράγματα σχετικά με την οδηγική σου συμπεριφορά.

Εφ' όσον μου λες ότι γενικά δεν βιάζεσαι ήταν αναμενόμενο να πας από πίσω του, να "ακολουθήσεις" δηλ. για λίγο την αργή του πορεία αφού κάπως έτσι αντιδράς και στον δρόμο, οδηγώντας δηλ. το αυτοκίνητό σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy