ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Η ΚΟΤΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΥΡΙ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΟ ΑΧΛΑΔΙ - ΝΤΡΟΠΕΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
the elder sister1
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
113 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2005, 04:09:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους the elder sister1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καποτε ειχαμε στο σχολειο μια συμμαθητρια που ειχε προβλημα ακοης. Φορουσε ακουστικο, το οποιο εδινε καποια βοηθεια, αλλα συντονιζοταν με διαφορους θορυβους και ειδικοτερα με το σφυριγμα. Μπορειτε να φανταστειτε την ενοχληση που προκαλλουσε η παιδικη αγνοια και σκληροτητα στο κοριτσακι. Τελοσπαντων, δεν συμμετηχα στο “πειραγμα”, αλλα δεν εκανα και κατι για να το σταματησω. Απο τοτε με ακολουθουσε και στην ενηλικη μου πλεον ζωη ενα κραμα ενοχης και ντροπης. Ενιωθα πως μπορει μεν να μην την ενοχλουσα, αλλα με την ανοχη μου ημουν κατι σε συνενοχος σε αυτο το παιδικο μα καθολου ευχαριστο βασανιστηριο.
Μετα απο χρονια , φοιτητρια πια, ξαναεζησα την παιδικη μου ντροπη μεσα απο ενα παραδοξως ευχαριστο και ταυτοχρονα διδακτικο περιστατικο. Ημουν φοβερα φορτισμενη και στεναχωρημενη απο διαφορα γεγονοτα και ειχα αφεθει σε μια κακομοιρη αυτολυπηση κατα τη διαρκεια της επιστροφης μου στο σπιτι. Ημουν σε καποιο βαγονι του underground (London) χαμενη σε σκεψεις ταλαιπωρες. Καποια στιγμη μπηκε στο τρενο μια ομαδα κωφαλαλων. Διπλα μου καθησε μια νεαρη γυναικα με το μωρακι της. Δεν ξερω αν η κωφωση της την εκανε πιο ευαισθητη η πιο γρηγορη στο να αντιλαμβανεται τη διαθεση καποιου, αλλα η κοπελα διαισθανθηκε τη μελαγχολια μου και της ξυπνησα την συμπονια. Με χτυπησε ελαφρα στον ωμο, και μου εδωσε χαμογελωντας να κρατησω το μωρακι της αγκαλια. Εκεινη τη στιγμη ενιωσα μια ανειπωτη γλυκα, μια ευλογια, μια ανθρωπια πρωτογνωρη. Ξεχασα τα προβληματα μου και γεμισα ευγνωμοσυνη για την καλοσυνη της αγνωστης γυναικας. Την ευχαριστησα (καταλαβαινε lip-read) και συνεχισα με χαμογελο το δρομο μου.
Βγαινοντας πια στο επιπεδο του δρομου, με χτυπησε ενα δροσερο αερακι, και τη χαρα μου αντικατεστησε υπουλα η γνωστη ντροπη....Στο σημειο αυτο αποφασισα πως θα επαυα να ντρεπομαι για τον εαυτο μου και πως θα λογαριαζομουνα μια και καλη με το ντροπιασμενο παιδακι που κουβαλουσα μεσα μου. Μου υποσχεθηκα πως θα μαθαινα τη νοηματικη γλωσσα και πως θα βοηθουσα οπως μπορουσα τους συνανθρωπους μου με προβληματα ακοης, σαν συγγνωμη στο κοριτσακι που δεν βοηθησα, και σαν ευχαριστω στη γυναικα που μου σταθηκε τοσο αυθορμητα, απλα και ανθρωπινα εκει που δεν το περιμενα. Εξακολουθω να μαθαινω τη γλωσσα (ειναι αρκετα πιο δυσκολο απο οσο φανταζομουν) και μεχρι στιγμης μου σταθηκε χρησιμη στο να καταλαβω και να βοηθησω μια συμφοιτητρια μου οταν με χρειαστηκε. Η ντροπη σιγα-σιγα φευγει...


Edited by - the elder sister1 on 19/04/2005 04:16:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2005, 05:24:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν ξερω αν η κωφωση της την εκανε πιο ευαισθητη η πιο γρηγορη στο να αντιλαμβανεται τη διαθεση καποιου, αλλα η κοπελα διαισθανθηκε τη μελαγχολια μου και της ξυπνησα την συμπονια. Με χτυπησε ελαφρα στον ωμο, και μου εδωσε χαμογελωντας να κρατησω το μωρακι της αγκαλια. Εκεινη τη στιγμη ενιωσα μια ανειπωτη γλυκα, μια ευλογια, μια ανθρωπια πρωτογνωρη

Είναι σπουδαίο αυτό που έγραψες αγαπητή φίλη.

Χτες άκουγα μια συνέντευξη του Μποζελι (τυφλός) να λέει, πως όταν τον πλησίασε ο πάπας (τραγούδησε στο Βατικανό) αισθάνθηκε κάποιον που δεν τον ενδιέφερε η μουσική του, μα η ψυχή του.

Κατά κάποιο τρόπο, θα λέγαμε πως όταν καποια απο τις αισθησεις μας υπολειτουργεί, κάτι άλλο ενισχύεται….αλλού.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2005, 09:32:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα!
Σχετικά με τη ντροπή και την αναπηρία, μια που μας έφερε εκεί
η συζήτηση...
Γνώρισα κάποτε ένα νεαρό με παράλυτο το ένα του χέρι. Έναν πολύ
όμορφο νεαρό, που όπως έμαθα αργότερα, πριν το ατύχημα που
έφερε την αναπηρία του ήταν γνωστός γόης και ακόμη με επιτυχίες
σε πολλούς τομείς. Το ατύχημα άλλαξε τη ζωή του.
Όμως ο νεαρός πάλεψε με τον εαυτό του, το φιλοσόφησε και
αποφάσισε ότι το παράλυτο χέρι του -που του δυσκόλευε την πρώην
"άνετη" ζωή του, δεν ήταν κάτι για το οποίο όφειλε να ντρέπεται,
ή να νιώθει ενοχές. Σκεφτείτε πόσοι ανάπηροι νιώθουν έτσι
και αυτό το εκπέμπουν προς τα έξω προκαλώντας τη λύπηση, τον οίκτο.
Έτσι ο νεαρός κυκλοφορούσε και παρά την ολοφάνερη αναπηρία του κανένας δεν
καταλάβαινε, δε στεκότανε σε αυτή, κανείς δεν την παρατηρούσε,
και όταν το έκανε, αυτό δεν τους έκανε να νιώσουν το παραμικρό
συναίσθημα λύπησης, παρά θαυμασμό για την ανδρεία του νεαρού,
που τίποτε δεν τον εμπόδιζε να είναι και μέσα στη κατάστασή του
δημοφιλής και περιζήτητος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2005, 00:49:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Απο τοτε με ακολουθουσε και στην ενηλικη μου πλεον ζωη ενα κραμα ενοχης και ντροπης.


εχω αναλογη εμπειρια απο την παιδικη μου ηλικια...

τα προτερα σφαλματα ειναι τωρινα μαθηματα καλη μου!

στην αναγνωριση τους οφειλεται το όποιο τωρινο επιπεδο μας...

μην μετανιωνετε για ο,τι κανατε στο παρελθον: αποδεχτειτε το στα ισα και κερδιστε απο αυτο ΤΩΡΑ.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2005, 03:19:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΣ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΚΛΙΜΑ......
ΣΤΗΝ ΜΑΘΗΤΙΚΗ ΜΟΥ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΠΕΤΑΞΕΙ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΕΙΧΑ ΝΤΡΑΠΕΙ ΕΚΤΩΣ ΑΠΟ ΜΙΑ..........
ΗΜΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ ΤΑ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΕΥΚΟΛΑ.....
ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΝΩ ΚΑΝΑΜΕ ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΗ Η ΚΥΡΙΑ ΚΟΥΛΑ (ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΕΛΕΓΑΝ) ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΤΙΣ ΣΠΙΤΙΚΕΣ ΜΑΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΠΡΙΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΤΗΣ ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΤΙΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΩΣΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΤΠΤ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΜΠΑΛΑ Η ΝΑ ΔΩ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΓΕΜΑΤΟΣ ΧΑΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΚΑΚΗ ΜΟΥ ΤΥΧΗ Ο ΔΙΠΛΑΝΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΡΦΙ ΚΑΙ ΕΝΩ ΑΡΧΙΚΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΝ ΟΙ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟΙ ΜΑΣ (ΘΑ ΤΟ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΟΠ ΠΙΣΩ ΑΛΛΑ ΚΑΘΟΜΑΣΤΑΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΘΡΑΝΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΙΣΩ ΜΑΣ) ΤΟΤΕ ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΚΤΛ ΚΤΛ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕ ΧΑΜΠΑΡΙ Η ΚΥΡΙΑ ΚΟΥΛΑ....
ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΧΑΣΩ ΠΟΤΕ ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΒΛΕΠΑ ΝΑ ΜΕ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΕΝΑ ΣΦΥΞΙΜΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΟ ΘΡΑΝΙΟ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΔΕ ΤΙΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΛΥΣΩ ΜΕ ΚΟΙΤΑΞΕ ΜΕ ΕΝΑ ΒΛΕΜΜΑ ΠΟΥ ΔΝ ΘΑ ΞΕΧΑΣΩ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΓΩ ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΤΑΞΗΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΣΑΝ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΛΕΜΜΑ ΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ.....
ΤΟΤΕ Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ "ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΟ????"
ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΜΕ ΤΟΣΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΥΦΟΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΤΟΤΕ ΕΚΔΙΩΧΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΞΗ.......
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΑ ΟΠΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ........

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!


ΤΗΕ LAST DΑRK KNIGHT...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2005, 14:55:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν ήμουν κυρία Κούλα στη θέση της κυρίας Κούλας,
θα σε άφηνα να τελειώσεις τις ασκήσεις μέσα στην τάξη
και θα σου έθετα μια επιπλέον εργασία:
Την επόμενη φορά να παρουσιάσεις στην τάξη το μάθημα
που παρέδιδα -ως κυρία Κούλα- ενώ εσύ είχες την προσοχή σου
στραμμένη στις ασκήσεις!

Δε χρειάζεται να ντρεπόμαστε, αλλά να μάθουμε να αναλαμβάνουμε
τις συνέπειες των πράξεών μας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 15:59:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι υπέροχο θέμα!

Το διαβάζω μέρες τώρα και είναι πραγματικά υπέροχο!

Ντροπές.... κι όπως είπε κάποια σε μια ταινία «λένε ότι τα παιδικά χρόνια είναι τα καλύτερά μας. Κι όμως, περνάμε ολόκληρη τη ζωή μας ξεπερνώντας αυτά που μας έχουν συμβεί στα παιδικά μας χρόνια»!

Έχω να γράψω αρκετά πράγματα... θα επανέλθω.

Καλή Ανάσταση φίλοι μου.


* Ειρήνη *

~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2005, 22:50:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν ήμουν κυρία Κούλα στη θέση της κυρίας Κούλας,
θα σε άφηνα να τελειώσεις τις ασκήσεις μέσα στην τάξη
και θα σου έθετα μια επιπλέον εργασία:
Την επόμενη φορά να παρουσιάσεις στην τάξη το μάθημα
που παρέδιδα -ως κυρία Κούλα- ενώ εσύ είχες την προσοχή σου
στραμμένη στις ασκήσεις!

ΛΙΓΟ ΣΚΛΗΡΟ ΓΙΑ ΕΦΤΑΧΡΟΝΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ????(ΔΛΔ ΤΙ ΕΦΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΕΝΤΕΜΙΣΗ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ....)

quote:
Το διαβάζω μέρες τώρα και είναι πραγματικά υπέροχο!



ΜΕΡΕΣ???????????????
3 ΣΕΛΙΔΕΣ ΘΕΜΑ???????
;))

quote:
Έχω να γράψω αρκετά πράγματα... θα επανέλθω.



ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ......

ΤΕΣΠΑ ΑΣ ΠΟΣΤΑΡΩ ΚΙΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΝΑΜΝΗΣΗ......
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΜΟΥΝ 8 Η 9 ΧΡΩΝΩΝ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ.....
ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΣΥΝΕΒΗ ΣΤΟΝ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΟΔΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΗΦΙΣΣΙΑ.....
ΟΠΩΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΤΟΝ ΧΑΣΑΠΗ ΣΤΑ ΑΛΛΑΝΤΙΚΑ ΣΤΑ ΨΑΡΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΥΡΟΚΟΜΙΚΑ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΣΥΝΟΣΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΟΛΥΚΟΣΜΙΑΣ ΥΠΗΡΧΕ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΠΑΤΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΒΓΑΖΕ ΕΝΑ ΝΟΥΜΕΡΑΚΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΑΙΡΝΕΣ ΤΟ ΧΑΡΤΑΚΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ ΥΠΟΜΟΝΕΤΙΚΑ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ......
ΕΛΑ ΝΤΕ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΝΑΛΟΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΤΑΓΑ ΣΥΝΕΧΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΥΜΠΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΙΑΛΛΑ ΧΑΡΤΑΚΙΑ....
ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΤΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΙΚΟΣΑΡΙΑ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΟΥΝ ΞΑΦΝΙΚΑ ΒΛΕΠΩ ΕΝΑΝ ΠΑΠΠΟΥΛΗ (ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΑΝ ΖΕΙ ΑΚΟΜΑ) ΝΑ ΜΕ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΑΠΕΙΛΤΙΚΟ ΒΛΕΜΜΑ ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΠΤΟΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΝΑ ΠΑΤΑΩ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ......
ΤΟΤΕ Ο ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΓΕΝΗΣ ΠΑΠΠΟΥΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕ ΒΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΠΟΣΟ ΑΝΕΥΘΥΝΟΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΩ ΚΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΑΦΗΝΑΝΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΜΕ ΒΡΙΖΕΙ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΡΜΟΣΤΗ ΔΙΑΓΩΓΗ ΜΟΥ.....
ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΡΙΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΡΕΣΩ ΚΙΟΛΑΣ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΘΑΝΕΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΑΣΧΗΜΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΠΑΠΠΟΥ.....
ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΤΡΟΠΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΑΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΒΙΔΩΣΕΙ ΕΤΣΙ ΟΤΑΝ ΗΡΘΕ Ο ΓΕΡΟΣ "ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΧΩΣΕΙ" ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΜΑΛΩΣΕΙ..... ΤΟΤΕ ΤΟΥ ΛΕΕΙ "ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΤΕ ΕΣΕΙΣ ΚΥΡΙΕ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΘΡΕΨΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΡΟΤΥΝΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΕΤΕ ΕΝΑ ΕΦΤΑΧΡΟΝΟ ΑΓΟΡΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΚΑΝ ΤΙ ΕΚΑΝΕ" ΤΟΥ ΓΕΡΟΥ ΤΟΥ ΠΗΓΕ ΤΟ ΣΚΑΤΟ ΣΤΗΝ ΚΑΛΤΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ ΠΗΔΗΜΑΤΑΚΙΑ.....
Ε ΜΕΤΑ ΕΓΩ ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΝΑ ΠΑΤΑΩ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΧΑΡΤΑΚΙΑ....

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!


ΤΗΕ LAST DΑRK KNIGHT...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2005, 12:59:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΛΙΓΟ ΣΚΛΗΡΟ ΓΙΑ ΕΦΤΑΧΡΟΝΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ????(ΔΛΔ ΤΙ ΕΦΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΕΝΤΕΜΙΣΗ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ....)

χμμμ... ίσως έχεις δίκιο!
δεν πρόσεξα την ηλικία που ανέφερες στο μήνυμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2005, 13:03:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ε ΜΕΤΑ ΕΓΩ ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΝΑ ΠΑΤΑΩ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΧΑΡΤΑΚΙΑ....

χμμμ... τώρα που το ξανασκέφτομαι,
σίγουρα αυτή η δασκάλα με την αντίδρασή της
σου έκανε πολύ κακό!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2005, 17:04:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΕΡΕΣ???????????????
3 ΣΕΛΙΔΕΣ ΘΕΜΑ???????
;))

Ε, καλό μου... εγώ εργάζομαι, που σημαίνει ότι μπαίνω όποτε και για όσο μπορώ . Λέτε να είμαι λιγουλάκι καθυστερημένο??!

http://www.boomspeed.com/oneiric1/pregnant4.gif" border=0>
* Ειρήνη *

~ Love is the only truth ~

Edited by - oneiric1 on 03/05/2005 17:09:27

Edited by - oneiric1 on 03/05/2005 17:11:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2005, 17:35:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
χμμμ... τώρα που το ξανασκέφτομαι,
σίγουρα αυτή η δασκάλα με την αντίδρασή της
σου έκανε πολύ κακό!



ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΜΟΥ......
ΚΑΙ ΕΧΩ ΝΑ ΟΜΟΛΟΓΗΣΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΟΠΥ ΕΚΑΝΑ ΠΡΟΧΤΕΣ......
ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΣΥΝΕΝΟΧΟ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ(ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 9 ΧΡΩΝΩΝ)
ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΠΠΟΥΔΟΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΟΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΑΤΟΜΟ ΜΕΤΑΞΥ 10-30 ΧΡΩΝΩΝ ΚΑΙ ΒΑΡΟΥΣΑ ΕΝΕΣΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΚΟΒΑ ΒΟΛΤΕΣ........
ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΦΑΕΙ ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΜΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ........
Η ΜΙΚΡΗ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΖΙΖΑΝΙΟ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΠΟΡΤΕΣ ΕΙΧΑΝ ΧΑΡΤΑΚΙ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ "ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΕΙΤΕ" ΘΕΩΡΟΥΣΕ ΣΚΟΠΙΜΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΧΑΡΤΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΡΙΞΕΙ ΚΑΤΩ......

ΤΟΤΕ ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΜΑ ΤΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΚΑΝΕΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΤΗΣ ΠΩ ΝΑ ΤΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΒΡΗΚΕ.....
ΟΜΩΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΑ 9 ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΠΑ Ε ΑΣΤΗΝ ΜΩΡΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ.....
ΟΜΩΣ ΤΟΤΕ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΣΙΓΚΛΗΣΕ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΕΩ "ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΑΝΤΟ ΣΩΣΤΑ...." ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΘΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΩ ΤΑ ΧΑΡΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΖΩ ΑΝΑΠΟΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑΝ "ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΘΑΡΙΣΤΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ..." ΚΑΙ ΕΝΩ ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΜΙΑ ΓΡΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΒΡΙΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ Η ΓΡΙΟΥΛΑ Ε ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΤΟ ΕΠΑΙΞΑ ΤΟΥΡΙΣΤΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ ΠΗΔΗΜΑΤΑΚΙΑ (ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝΑ ΔΕΛΦΗ ΜΟΥ....)
Α ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΒΗ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ....


α οσο για αυτο......

quote:
Ε, καλό μου... εγώ εργάζομαι, που σημαίνει ότι μπαίνω όποτε και για όσο μπορώ . Λέτε να είμαι λιγουλάκι καθυστερημένο??!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΕΧΕΙΣ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΙ ΕΤΣΙ ΣΧΟΛΕΙΟ??????????
ΠΑΝΤΩΣ ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟ ΔΝ ΣΕ ΚΟΒΟΥΜΕ......


ΥΓ: ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΘΑ ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΝΤΕ......

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!


ΤΗΕ LAST DΑRK KNIGHT...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1210938
Maintained by Digital Alchemy