ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ο.Ε.Α.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΕΛΛΑΝΙΑ
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2003, 21:50:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΛΛΑΝΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΙΛΑΤΕ ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΤΥΧΑΙΑ ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΗΓΗΣΗ ΣΤΟ INTERNET. ΕΛΠΙΖΩ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ!
ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ, ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΣΥΝΤΗΡΗΤΙΚΑ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ,ΑΝ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ... ΠΑΛΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΑΝΑΤΡΕΠΤΙΚΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ!!!
ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΡΕΙΕΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΑΝ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ. ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΕΠΑΡΚΩΣ, ΟΥΤΕ ΘΡΗΣΚΕΙΑ, ΟΥΤΕ ΕΠΙΣΤΗΜΗ!
ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΡ΄ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ. ΕΙΧΕ Ο ΙΔΙΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ Ή ΤΟ ΑΚΟΥΣΕ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ......ΤΗΝ "ΤΡΙΧΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΤΡΙΧΙΑ";;;;;
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΟ ΣΚΕΠΤΕΣΤΕ ΕΣΕΙΣ, ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΕΠΡΟΚΕΙΤΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΓΡΑΜΜΕΝΟ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ! ΑΛΛΩΣΤΕ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΠΩΣ ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΥΤΗ Η ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΟΥΣΙΑ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ, ΑΠΛΟ, ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ-ΠΟΛΛΕΣ ΑΤΕΛΕΙΕΣ........

7!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2003, 02:10:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν μιλάμε για τα κείμενα της επικοινωνίας με τους "Ολύμπιους",
με έχει εντυπωσιάσει ο τρόπος που πλέκεται με τεράστια αληθοφάνεια
Δεν μένει κενό , η στοιχειοθέτηση είναι πλήρης , και σου δίνει την εντύπωση ότι είσαι μέσα σε φουτουριστική ταινία. Δεν υπάρχει αμετροέπεια , ανακολουθία και αντίφαση όπως συνήθως συμβαίνει σε περιπτώσεις προπαγάνδας ή απάτης.
Το βιβλίο του στρατηγού Καλογεράκη το διάβασα πρίν απο 3 χρόνια περίπου.Έμεινα με ανοιχτό το στόμα και δεν το έκλεισα μέχρι να το τελειώσω.Μετα για καμμιά βδομάδα το ξεφύλιζα προσπαθώντας να βρώ "κενά". Με την ίδια απορία μένω όπως και οι περισσότεροι.
Αν αυτα είναι αλήθεια είναι εύκολο να φανταστούμε το μέλλον του κόσμου. Αυτο που με τρελλαίνει είναι να σκέφτομαι τον Μ.Αλέξανδρο σαν κυβερνήτη αστροπολιτείας.
Τα κείμενα της ΟΕΑ απο την άλλη πλευρά παρουσιάζονται πολύ σκληρά και άγρια αν και γύρω απο το ίδιο θέμα στρέφονται και ομολογώ ότι με σοκάρισαν όχι και τόσο ευχάριστα όσο των Ολύμπιων.
Ειλικρινά δέν μπορώ να προσθέσω τίποτα ουσιαστικό στον διάλογο πέραν του να γράφω κάποιες εντυπώσεις μου.
Η μόνη λύση που βλέπω είναι να πάρουμε τους Laptop μας και να ψάξουμε για ενεργειακά σημεία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2003, 05:19:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
POu htan h prostasia ton progonwn mas apo thn andromeda.. to 1453 , to 1914 to 1922 to 1940 to 1974 klp? ama mou peite tha mou lusete tis vasikes mou apories :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2003, 16:00:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ερώτηση:
Αφού είμαστε δική σας προέκταση και αφού μας βοηθήσατε,τι ήταν εκείνο που σας έκανε να επιτρέψετε την υποδο΄θλωση της Ελλάδας στούς Τούρκους για 400 χρόνια και να παρακμάσει ο Ελληνισμός;
Απάντηση:
"Ο Ελληνισμός είναι συμπαντική έννοια , δέν αφορά μόνο τη Γαία αλλά το σμήνος Δεκατριών Γαλαξιών ολόκληρο, επομένως είναι λάθος σας να πιστεύετε οτι παρήκμασε. Οι μόνοι που παρήκμασαν ήταν οι κάτοικοι της Ελλάνια . Η εξάπλωση των θρησκειών με δική σας ονομασία , χριστιανισμού και μωαμεθανισμού οπισθοδρόμησαν την πνευματική πορεία της ανθρωπότητας.
Η υποδούλωση της Ελλάνια στούς Τούρκους, είχε σαν αποτέλεσμα τη διασπορά των Ελλήνων σ`όλη τη Γαία και περισσότερο στην Ευρώπη είτε σαν φυγάδες, είτε καταδιωκόμενοι,είτε σαν μετανάστες και σκλάβοι.
Όλοι αυτοί λειτούργησαν σαν απόστολοι του Ελληνισμού.
Σας υπενθυμίζουμε οτι η αποστολή του Ελληνισμού είναι η παγκόσμια βοήθεια και δέν περιορίζεται σε στενά γεωγραφικά όρια.
Όλοι οι διασπαρθέντες Έλληνες συντέλεσαν στην Αναγέννηση της Ευρώπης με δική σας ορολογία μετά απο τον πνευματικό αφανισμό του μεσαίωνα.
Μόνο οι Ελλάνιοι μπορούν να ανταποκριθούν σε μιά τέτοια δοκιμασία. Είχαν υποχρέωση να ξαναφέρουν το φώς στον κόσμο και θυσιάστηκαν γι`αυτό.
Εάν δέν ελέγχαμε την πορεία των Ελλάνιων λόγω των τεραστίων πνευματικών τους αποθεμάτων, θα είχαν κυριαρχήσει σ`ολόκληρη τη γαία όπως έγινε και στο παρελθόν και όλοι οι άλλοι λαοί θα ήταν κάτω απο πνευματική καθοδήγηση και δέν θα εξελίσσονταν μόνοι τους
Όλη η πορεία των Ελλάνιων είναι ελεγχόμενη. Ο έλεγχος αυτός θα αμβλυνθεί προκειμένου να απελευθερωθούν οι πνευματικές τους δυνάμεις που θα κυριαρχήσουν σε όλο τον πλανήτη."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2003, 21:14:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστω τον φιλο,που εκανε τον κοπο να μου στειλει το κειμενο.
Επειδη ειναι σχετικα μεγαλο,θα το διαβασω,και θα σας πω τις αποψεις μου,
γιατι εχω και μερικες πληροφοριες για τα ατομα αυτα ,
απο πρωτο χερι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2003, 22:10:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαμμιά σχέση ΟΕΑ και Ε.
Το αντιλαμβάνεται εύκολα κανείς από την επικοινωνία με τους Ολύμπιους... είναι διαλλακτικοί και όχι αιμοδιψείς και εκδηκιτικοί όπως οι ΟΕΑ. Τα συμπεράσματα δικά σας...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2003, 00:39:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδια και παλι...

Θα ηθελα να σας πω τα εξης:

Εφερα το θεμα σε συζητηση στην παρεα μου, στην γενικοτερη μορφη του και τους εδωσα και διαβασανε και τα διαφορα κειμενα περι "Ε", "Ο.Ε.Α" και Ολυμπιων θεων και πραγματικα εντυπωσιαστικα απο την δεκτηκοτητα που ειχαν ολοι τους.
Αλλαξανε αντιληψη ολοι τους σχεδον για το πως εχουνε τα πραγματα και οι συζητησεις εγιναν καθημερινοτητα.

Αν εξερεσουμε τα περι ελευσης Διος και η επικρατηση του Ελληνισμου και παλι ,που ειναι η καταληξη του θεματος γενικοτερα, τα υπολοιπα που εχουν σχεση με τον Σιωνισμο και τον Χριστιανισμο και το γενικοτερο Master-Plan απο την πλευρα των Εβραιων δεν ειναι και ψεματα εδω που τα λεμε ,οσο και αν αυτο οντως πειραζει καποιους.

Πολυ μεγαλη εντυπωση μας εκανε η παρακατω παραγραφος απο το βιβλιο "Τα Προτοκολλα των σοφων της Σιων" οπου αναφερει:

-"Και αν υπηρχε μεγαλοφυϊα εις το αντιθετο στρατοπεδον ,θα ηδυνατο μεν να παλαισει εναντιων ημων, αλλα ο νεηλις δεν ισχυει οσον ο παλαιος κατοικος. Η μεταξυ μας παλη θα ητο ανηλεης, οιαν ο κοσμος δεν εχει δει ακομα. Και επειτα, ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΦΥΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ θα ηρχοντο παρα πολυ αργα."-

Σε ποιους αναφερονται εδω συγκεκριμενα???

Αποψη μου τελικα ειναι οτι ισως να μην ειναι και τοσο επιστημονικη φαντασια σε γενικες γραμμες το ολο θεμα ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ παντα.

...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2003, 01:38:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε Alastis
Η αναφορά σου στούς ΜΕΓΑΛΟΦΥΕΙΣ μου έφερε αμέσως στο νού "Τα Παιδιά"
που αναφέρει ο ΙΩΑΝΝΗΣ ΦΟΥΡΑΚΗΣ .
Πρόκειται, κατα τον συγγραφέα ,για τους εκπροσώπους του νεου γένους .Του γένους των ηρώων και ημιθέων που επανέρχονται .
Αυτά τα παιδιά ,41 ή 49 (κάπου 20 χρόνων) παραδόξως και χωρίς να γνωρίζονται μεταξύ τους βρέθηκαν σέ ένα συγκεκριμένο σημείο της Αθήνας σάν κάτι να τα έσπρωξε να συγκεντρωθούν. Κάποια στιγμή ήρθαν σε επαφή με τον συγγραφέα και μάλιστα τον έπεισαν να γράψει το επόμενο βιβλίο του .
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να κάνετε μιά επίσκεψη στο
http://www.fourakis.gr
To σάιτ αυτό βέβαια αν και έχει ένα πλήθος κειμένων και μακροσκελών συνεντεύξεων ,είναι άκρως ενδιαφέρον και έχει να κάνει ακριβώς με το θέμα που συζητάμε.
Θα κάνω μιά προσπάθεια να το βρώ και να αναδημοσιεύσω το σχετικό σημείο σε ένα σάιτ που έχω την ματαιοδοξία να διαχειρίζομαι.
Η διεύθυνση του θα σας ανακοινωθεί μόλις υπάρξει αποτέλεσμα.
(και υποτίθεται ότι είμαι σε διακοπές.......).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2003, 03:15:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και επειδή "το γοργόν και χάριν έχει"
η διεύθυνση με τα επιλεγμένα κείμενα είναι
http://www.geocities.com/criszus3/fourakis1.html
Καλή ανάγνωση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cRx
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 03:25:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cRx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mipos exei kapoios tin kalosini na mou steilei kai emena to pdf?

Os apantisi se kapoio post pou zitage boithia sxetika me tin ektyposi, mporo na ton boithiso arkei na exo to arxeio (prokeitai gia periorismo pou bazei kapoios otan ftiaxnei to pdf sto acrobat writer kai den einai poli diskolo na bgei).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cinderella
Μέλος 1ης Βαθμίδας


96 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 10:40:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cinderella  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cinderella  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρακαλω στελνετε κ σε μενα το pdf? fairylandgr@yahoo.co.uk

Ευχαριστω
Φιλικα
Cinderella

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nicholas kotsiras
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 13:10:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nicholas kotsiras  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΤΟ PDF ΣΤΟ kotsirasn@in.gr
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΚΟΤΣΙΡΑΣ ΝΙΚΟΣ
THE TRUTH IS OUT THERE...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gtikopp
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2003, 19:33:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gtikopp  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν περισσεύει κανένα αντίγραφο(!!) στείλτε το και στο

gtikopp@yahoo.gr

Ευχαριστώ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αλεξία
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2003, 19:56:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αλεξία  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν μπορεί κάποιος ας στείλει και σε μένα το κειμενάκι.

ale_dia@hotmail.com

Ευχαριστώ πολύ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ixnilatis
Νέο Μέλος

Greece
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2003, 20:33:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ixnilatis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και σε μενα αν γινεται να μου το στειλεται το pdf

beligratisp@hotmail.com

mp-----Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2003, 10:49:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εαν γίνεται θα το ήθελα και εγώ, φαίνεται ενδιαφέρον...


ghatzida@yahoo.gr


Eυχαριστώ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Prodigeo
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2003, 14:41:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Prodigeo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρακαλώ μπορώ κι εγώ να έχω το pdf στην ακόλουθη δ/νση:

prodigeo@yahoo.com

Ευχαριστώ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jimaraslarisa
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2003, 17:02:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jimaraslarisa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
parakalo steilte to kai se mena! jimbasohome@yahoo.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ehetlaios
Μέλος 1ης Βαθμίδας


50 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 02:24:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ehetlaios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Θα ήθελα ,αν φυσικά γίνεται,να μου στείλετε το εν λόγω αρχείο .pdf στην διεύθυνση : ehetlaios@hotmail.com

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..............

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ehetlaios
Μέλος 1ης Βαθμίδας


50 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2003, 06:12:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ehetlaios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Δυστυχώς δεν είχα τον χρόνο να μελετήσω όλο το .pdf αρχείο αλλά λίγο πολύ είμαι ενήμερος γύρω απο την γενικότερη φιλοσοφία των κειμένων της Ο.Ε.Α.( κείμενα στο Τρίτο Μάτι , στο Δίαυλος Έψιλον και στο www.e-e-e.gr)

Παρακολουθόντας την συζήτηση περι του θέματος Ο.Ε.Α,εκτός βέβαια από την έκπληξη που έδειξαν οι περισσότεροι από σας,παρατήρησα οτι κάποιοι χρήστες του forum δείχνουν ότι ξέρουν πολλά περισσότερα...........???
Ή μήπως μου φάνηκε???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2003, 20:18:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μέσα από μεγάλα βύσματα ανακάλυψα συνταρακτικές πληροφορίες, πρέπει να έχουν UFO......... σε πιο σημείο ακριβoς το (έχουν) δεν ξέρω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ehetlaios
Μέλος 1ης Βαθμίδας


50 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 04:39:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ehetlaios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Δηλαδή?????????
Γίνεσαι λίγο πιο κατανοητός????????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 09:11:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

μέσα από μεγάλα βύσματα ανακάλυψα συνταρακτικές πληροφορίες, πρέπει να έχουν UFO......... σε πιο σημείο ακριβoς το (έχουν) δεν ξέρω.



Νομίζω οτι θα ηταν καλό οταν αναφέρουμε τόσο σημαντικές πληροφορίες να αναφέρουμε και στοιχεία προς τεκμηρίωση. Φαντάσου φιλε μου ο καθενας να λεει εδώ μέσα οτι εχει ακούσει. Προσωπικά λόγω καποιων διαύλων επικοινωνίας που έχω με επιστήμονες στις ΗΠΑ σε διαφορες υπηρεσίες, έχω ακούσει ΟΤΙ μπορεί να περάσει από το μυαλό σας (και ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ), αλλά δεν αναφέρω τίποτα εφόσον δεν ειμαι σε θεση να έχω αποδείξεις. Φαντάζομαι οτι σε κάποιους μπορεί να φαίνομαι σπαστικός αλλά εαν αρχίσουμε να δεχομαστε οτιδήποτε στα τυφλά θα γυρίσουμε πάλι στο Μεσαίωνα

Εαν λοιπόν μπορείς πες μας περισσότερα αρκει οι πληροφορίες σου να ειναι αξιόπιστες

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

snikolaidis
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 15:17:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snikolaidis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

"Η υποδούλωση της Ελλάνια στούς Τούρκους, είχε σαν αποτέλεσμα τη διασπορά των Ελλήνων σ`όλη τη Γαία και περισσότερο στην Ευρώπη είτε σαν φυγάδες, είτε καταδιωκόμενοι,είτε σαν μετανάστες και σκλάβοι.
Όλοι αυτοί λειτούργησαν σαν απόστολοι του Ελληνισμού.
Σας υπενθυμίζουμε οτι η αποστολή του Ελληνισμού είναι η παγκόσμια βοήθεια και δέν περιορίζεται σε στενά γεωγραφικά όρια.
Όλοι οι διασπαρθέντες Έλληνες συντέλεσαν στην Αναγέννηση της Ευρώπης με δική σας ορολογία μετά απο τον πνευματικό αφανισμό του μεσαίωνα.
Μόνο οι Ελλάνιοι μπορούν να ανταποκριθούν σε μιά τέτοια δοκιμασία. Είχαν υποχρέωση να ξαναφέρουν το φώς στον κόσμο και θυσιάστηκαν γι`αυτό.
Εάν δέν ελέγχαμε την πορεία των Ελλάνιων λόγω των τεραστίων πνευματικών τους αποθεμάτων, θα είχαν κυριαρχήσει σ`ολόκληρη τη γαία όπως έγινε και στο παρελθόν και όλοι οι άλλοι λαοί θα ήταν κάτω απο πνευματική καθοδήγηση και δέν θα εξελίσσονταν μόνοι τους
Όλη η πορεία των Ελλάνιων είναι ελεγχόμενη. Ο έλεγχος αυτός θα αμβλυνθεί προκειμένου να απελευθερωθούν οι πνευματικές τους δυνάμεις που θα κυριαρχήσουν σε όλο τον πλανήτη."

Ε, άμα είναι έτσι, να τους ξαναφωνάξουμε τους Τούρκους, να μας υποδουλώσουν για καμιά 500αριά χρόνια ακόμα, για να είμαστε σίγουροι ότι η Ελλάδ- εε.. Ελλάνια ήθελα να πω, θα αποτελεί (μετά από 500 χρόνια σκλαβιάς) μια παγκόσμια παντοκρατορία! Pax Ellania!!

Δεν είμαστε καλά μου φαίνεται..

Έτσι από περιέργεια.. θα μπορούσε κανείς να το στείλει και σε μένα, να του ρίξω μια ματιά;

--
Στράτος. Ετσι απλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εχετλαίος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


141 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 15:24:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εχετλαίος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Προμηθέα,

Κι εσύ θα μπορούσες να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες εφόσον οι πηγές σου είναι αξιόπιστες...

Φιλικά, Εχετλαίος


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2003, 23:20:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα σας παρακαλέσω, όποιος το έχει λάβει το αρχείο, να σβήνει το μήνυμα του από το forum. Όπως έχω ξαναπεί δεν κρατώ κιτάπια......

Α... ναι!

Το μήνυμα σας μπορείτε να το σβήσετε αφού κάνετε login και πατήσετε το εικονίδιο με τον σκουπιδοτενεκέ, πάνω από το εν λόγω μήνυμα.

Ευχαριστώ.....

Edited by - bladerunner on 14/10/2003 23:24:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2003, 00:18:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοιτάξτε, είναι απόρρητα όλα αυτά, δεν μπορώ να σας δώσω παραπάνω πληροφορίες, κινδυνεύει η ζωή μου.

(πλάκα κάνω ρε) Επειδή είδα ότι όλοι ψάροσαν και το θέλουν τόσο πολύ, ήθελα να δώσω λίγο χρωματάκι στην γενική εικόνα που παρουσιάστηκε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2003, 08:44:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ Προμηθέα,

Κι εσύ θα μπορούσες να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες εφόσον οι πηγές σου είναι αξιόπιστες...

Φιλικά, Εχετλαίος




Εφόσον εγώ δεν εχω αποδείξεις για τα λεγόμενα των ανθρώπων αυτών (ανεξαρτητα με το βαθμό αξιοπιστίας τους) δεν νομίζω οτι θα βοηθούσε κατι τέτοιο. Προσφατα συνομιλούσα με ένα συγγενή μου α' βαθμού που εργάζεται στο JPL (Jet Propulsion Laboratory) στις ΗΠΑ, ο οποιος συνταξιοδοτείται στο τέλος του χρόνου και μου εξομολογήθηκε οτι θα προσπαθήσει να βρεί τρόπους να "περάσει" καποια πράγματα προς τα έξω μεσα από υλικό που έχει συγκεντρώσει. Ο ιδιος δεν μπορεί να πεί τίποτα λόγω διαβάθμισης ασφάλειας που κατέχει (και την οποια υποχρεούται να τηρεί για ολη τη ζωή του).

Τωρα πες μου, εαν εγώ βγαίνω και λέω αυτά τα πράγματα έτσι χωρίς αποδείξεις δεν θα με περάσετε για παλαβό (τουλάχιστον) ??

Γιαυτό δεν θα προχωρήσω σε περαιτέρω αναφορές παρά μονο εαν και οταν έχω τα στοιχεία που θα αποδεικνύουν την ορθότητα των λεγομενων μου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GEORGE D
Μέλος 2ης Βαθμίδας


199 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2003, 00:00:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GEORGE D  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και εγω με την σειρα μου θα προτοτυπισω.αν γινετα και θελει καποιοσ μπορει να το στειλει και σε μενα σασ παρακαλω.

σαα ευχαριστω προκαταβολικα.


βροτω δε πιστον ουδεν

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Xaraugh
Μέλος 1ης Βαθμίδας

USA
107 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2003, 07:43:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Xaraugh  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Twra an pw kai egw opoios thelei as kanei ton kopo na mou to steilei kai se mena, tha ginei, h tha me kunhghsete?
Euxaristw prokatabolika!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy