ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Εβραιοι - ΑΣ ΠΟΥΜΕ οτι ειναι αληθεια....
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2004, 04:51:04  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori
quote:
Μα απο που και ως που Σιμορι εσυ καταλαβες οτι προσπαθουν να εξαπλωθουν?
Μπορει να κανουν απεγνωσμενες προσπαθειες να επηρρεασουν ορισμενα φορα αλλα τιποτε παραπανω ,αν μαλιστα δουμε σε ποιους τομεις "ειδικευονται" θα πρεπει να δεχτεις οτι δεν ειναι και ιδιαιτερα πετυχημενες οι προσπαθειες τους.

Όχι δεν κατάλαβες, δεν εννοώ κάτι που κατάλαβα εγω, μα που πολύ συχνά ακούγεται από διάφορους αντισιωνιστές... όπως το να ελέγχουν όλο τον κόσμο...

quote:
Όσον αφορά τους εβραίους που ισχυρίζεσε ότι δεν νοιάζονται για το χρήμα. Φυσικά και υπάρχουν. Μήπως όμως θα έπρεπε και εμείς σαν Έλληνες που προσπαθούν να μας κλέψουν μια ιστορία(βλέπε Σκόπια) να κάναμε ένα ντου προς τα πάνω και να σφάζαμε για να πάρουμε πίσω αυτά που μας ανήκουν; Να θυμίσει λίγο Ισραήλ-Παλαιστίνη δηλαδή. Δεν το κάνουμε, θεωρούμε τους εαυτούς μας άνθρωπους και όχι ζώα. Προτιμάμε μια άλλη οδό. Να καταλήξω δηλαδή... όπως και μια γνωστή μπύρα, κάθε εβραίος κρύβει μέσα του έναν τεράστιο εγωϊσμό για τη φυλή του, εγωϊσμός που στο παραμικρό είναι ικανός να γίνει μαχαίρι θανατηφόρο.
Έχεις και άλλα ερωτήματα, φυσικά που απαιτούν πιο λεπτομερείς γνώσεις περί του θέματος. Δεν μας φτάνει όμως μια ζωή για να τα γνωρίσουμε όλα. Εγώ προσωπικά περιορίζομαι στα πιο ζουμερά και χειροπιαστά.

Φίλε μου.. δεν είπαμε πως ασπαζόμαστε την πολιτική τους δράση.. ούτε και απαραίτητα και την αντίληψη που μπορεί να έχουν κάποιοι για τον κόσμο... αναφερόμενη φυσικά στις θρησκευτικές τους πεποιθήσεις.. όπως ο εκλεκτός του Θεού και λοιπά.. όμως δεν είναι οι μόνοι άνθρωποι που βλέπουν μέσα από την θρησκευτικότητά τους τον κόσμο.. πολλοί άνθρωποι αντιλαμβάνονται έτσι τον κόσμο..
Όταν για παράδειγμα σκοτώνουν τις γυναίκες τους σε κάποιους λαούς εκεί δεν αντιλαμβανόμαστε το λάθος μίας αντίληψης? ή θα μου πεις πως είναι άλλο αυτό?
Μην ξεχνάμε πως αυτός ο λαός ήταν διασκορπισμένος στους τέσσερις ορίζοντες του κόσμου... πως αλλιώς θα μπορούσαν να επιβιώσουν αν όχι με το να είναι ενωμένοι μεταξύ τους? Που αλλού θα μπορούσαν να θριαμβεύσουν σαν μεμονομένες οντότητες αν όχι στους τέσσερις ορίζοντες που ζούσαν...????Προσοχή.. δεν δικαιολογώ τις πράξεις τους απέναντι στον Παλαιστίνιο λαό.. Κάθε άλλο.. τις καταδικάζω..
Όμως αυτό που κάνω ή που λέω με αυτό που λες ή λένε. απέχει πολύ..

Όσο για το μαχαίρι που αναφέρεσαι νομίζω πως δεν είσαι άξιος ούτε εσύ ούτε κανένας να κρίνει κάτι τέτοιο...


quote:
Όσον αφορά τους εβραίους που ισχυρίζεσε ότι δεν νοιάζονται για το χρήμα. Φυσικά και υπάρχουν

Εφόσον ισχυρίζεσαι την ύπαρξη αυτών των ανθρώπων.. τότε ποιό το νόημα ενός τέτοιου ρατσισμού? Ή μήπως πρέπει να εφεύρουμε κάποιο τεστ που να καταγράφει ποιος ο καλός και ποιος ο κακός εβραίος πριν τους αφανίσουμε.. ώστε να μην το έχουμε και βάρος στην συνείδησή μας?

quote:
Γιατί το ξένο είναι πάντα πιο καλό. Δεν μπορώ να το εξηγήσω. Και αναγκάζομαι να το πω διότι είναι περίεργο αυτό που συμβαίνει. Έχετε τάση να παραπετάτε τα ελληνικά δεδομένα στο χώρο για τα παραμύθια, τα εισαγόμενα όμως τα θεωρείτε έγκυρα. Λόγου χάρη, χωρίς χειροπιαστές αποδείξεις το γνήσιο των 12 θεών, το ίδιο όμως και ο χριστιανικός θεός. Τον δεύτερο τον αποδεχθήκατε(Δικαίωμα σας φυσικά).
Να τονίσω ότι αυτό είναι ένα παράδειγμα θέλοντας πολύ απλά να σας επισημάνω ότι εύκολα (και μάλλον υποσυνείδητα) ΜΑΣ θάβουμαι... οι περισσότεροι μας(

Νομίζω πως υπάρχουν εδώ έσω αρκετοί που δεν ασπάζονται τον Χριστιανισμό.. Προσωπικά, δεν βρίσκω καμία ουσία να προσκοληθώ σε κάτι άλλο.. όπως το 12θεο.. άλλο να θες να μάθεις ιστορία, να ασπαστείς μερικές αλήθειες τους, να αγαπήσεις την φιλοσοφία τους και τους μύθους τους, τον πολιτισμό τους και άλλο ξαφνικά να βρεθείς ταγμένος κάπου για άλλη μία φορά.. Ναι, κάποτε είχαμε μία ιστορία.. αλλά σήμερα δεν μας έχει μείνει τίποτα από το να διατυμπανίζουμε τα φώτα που δεν έχουμε πια.. Τώρα τί κάνουμε? Το μόνο που μας έχει μείνει για να πάμε μπροστά είναι το μίσος μας για τους Εβραίους?


quote:
Κάτι γεγονότα σαν το παράδειγμα που δίνεις είναι μερος του λόγου που κάνω αλλού διακοπές!

Συμφωνώ...

quote:
Καθόλου άσχημο δεν θα ήταν κυρίως να αντιμετωπίζονται με αυτό τον τρόπο και ορισμένα καθάρματα της Ελληνικής Ιστορίας, που προδίδωντας την ίδια τους την πατρίδα και προασπίζοντας τις γελοίες διεθνιστικές τους απόψεις, πρόδωσαν και συνέβαλαν στον θάνατο χιλιάδων συνανθρώπων μας. Ενώ στη συνέχεια, πάλι οι ίδιοι θέλησαν να σκοτώσουν τους ίδιους τους αδερφούς τους

Τί εννοείς με αυτό? Πως κάποιος που προασπίζεται τα διεθνή ανθρωπιστικά δικαιώματα των λαών μπορεί κάποια στιγμή να γίνει δολοφόνος ενός Έλληνα?


quote:
Ως νοήμων άνθρωπος, ήρθα όμως πρώτα για να μεγαλουργήσω και έπειτα για να συναντήσω τον/τους δημιουργό/δημιουργούς μου(αν αυτή είναι η κατάληξη). Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στο πρώτο και δεν θα άφηνα κανέναν να με αποτρέψει από αυτό. Άρα εγώ δεν συμφωνώ να ζήσω σύμφωνα με την ενάρετη ζωή, όπως αυτή περιεγράφει πιο πάνω. Ο νοών νοείτω.

Δεν είναι τα πάντα μόνο θέμα καλού και κακού.. η καλοσύνη μόνη της δεν φτάνει πάντα..
Αν θες να είσαι κακός για παράδειγμα μπορείς να γραφτείς στους Σατανιστές.. το θέμα είνα κατά πόσο ανοιχτός νους είσαι!!!!
Προτείνω ανοιχτό μυαλό...

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ



Η ομορφιά απλώνεται.....
S I M O R I L .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telxinas
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2004, 05:04:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telxinas
Ξέρεις, προσπαθώ να καταλάβω από που πηγάζει αυτή η συνήθεια, αν θα χαρακτηριζόταν συνήθεια, το να γυρίζεις και το άλλο μάγουλο όταν σου χτυπούν το άλλο, αυτό που το ονομάσατε "Ενάρετη ζωή". Για να σου θυμίσω δηλαδή, σου ανέφερα έναν χαρακτηριστικό εβραίο, τον Κίσσιγκερ, ο οποίος δεν ξεχωρίζει Έλληνα από Έλληνα, όλοι μας για αυτόν είμαστε κάποιοι πρωτόγονοι βάρβαροι που χρειαζόμαστε τιμωρίες για να συνετιστούμε με τα θέλω τους. Και όπως συνηθίζουν να λένε στο εξωτερικό για εμάς, οι πρωτόγονοι που ζουν μέσα σε μια ****hole. Πέρα λοιπόν αν τον βολεύει η όχι αυτή η στάση του, εμένα προσωπικά μου δημιουργεί μίσος για αυτό που προσπαθεί να προάγει στον κόσμο, jews rulez λαϊκά, και ως φυσικό επακόλουθο αντιδρώ όχι με μάγουλο αλλά με φωτιά στην φωτιά.
Πιστεύω να έχεις συνηδειτοποιήσει ότι οι καιροί που ζούμε δεν είναι καιροί όπου ο αγνός, ο αναμάρτητος, ο ενάρετος, ο καλός, ο πράος θριαμβεύουν και βγαίνουν "κερδισμένοι". Ίσως να είμαστε τελικά η μόνη χώρα στον κόσμο που συμπεριφέρεται με αυτόν τον τρόπο. Βλέπεις, κάποια μάρμαρα στην χώρα που ζεις αυτή τη στιγμή, ενα όνομα και ένα κομμάτι ελληνικής ιστορίας κλεμένη από ένα μάτσο γύφτους εκεί κάπου στα βόρεια, για να μην τονίσω και την υποστήριξη που είχαν διεθνώς, κάποιες κόκκινες σημαιούλες με ένα μισοφέγγαρο και ένα αστέρι να κυματίζουν πάνω σε κάτι ξέρες εν το μέσο της ελληνικής θαλάσσης και άλλα πολλά. Από που πηγάζει άραγε το θράσσος αυτών και συμπεριφέρονται έτσι έναντι της Ελλάδας;
Μήπως φταίει η δική μας ενάρετη αντίδραση τελικά; Μήπως δεν πιάνει τελικά αυτός ο τρόπος ζωής στην εποχή μας; Μήπως όταν γυρίσεις την πλάτη σου, θα υπάρχει πάντα κάποιος να σε φάει μπαμπέσικα; Μήπως με την ψευδαίσθηση που ζούμε, ότι η καλωσύνη που μας διακατέχει και που τάχα αναγνωρίζεται από τους γύρω μας και ως εκ τούτου δεν πάει χαμένη, θα μα καταλήξει(συγνώμη που θα το πω) με ένα αγγούρι στο ποπό;
Τελικά όταν κάποιος γνωστός πολιτικός μας είχε πει για ένα μείζων εθνικό θέμα ότι αυτό ύστερα από 10 χρόνια θα ξεχαστεί, είχε δίκιο, γιατί τελικά οι Έλληνες πραγματικά ξεχνάνε. Ξεχνάνε και σε επικρίνουν λέγοντας σου μάλιστα ότι δεν φταίνε οι γύρω σου για το κακό στο οποίο βρίσκεσαι παρά μόνο εσύ. Μάλιστα, φταίω εγώ λοιπόν όταν σαν Έλληνας βρίσκομαι 400 χρόνια πισώ λόγω μιας μικρής σύμπτωσεις να βρεθώ στο πέρασμα ενός άλλου λαού. Φταίω εγώ που λοιπόν τα μάρμαρα λείπουν από τν χώρα μας, ας μην τους τα έδινα. Φυσικά και φταίω εγώ που δώρισα την ιστορία μου στα Σκόπια... βλεπεις τόσες φήμες ότι ο Μέγας Αλέξανδρος ήταν gay, πως θα σωνόμουν από αυτό το ρεζιλίκι, μόνη λύση να πετάξω την ξεκούμπωτη ρόμπα να την φορέσουν κάποιοι άλλοι.
Ρε παιδιά, τι συμβαίνει; Βλέπω φαντάσματα; Βλέπω έναν μισελληνισμό απανταχού στον πλανήτη. Είναι ένα φάντασμα αυτό; Πώς γίνεται όλοι να το κάνουν αυτό; Ο καθένας έχει τους δικούς του λόγους και το κάνει; Μήπως είναι κάτι οργανωμένο καλά,ελεγχόμενο και κατευθυνόμενο από κάποιους;
Μπορεί τελικά να είναι δικές μου ψευδαισθήσεις.

Όσον αφορά τον Τσενάϊ, σε ρώτησα επειδή Έλληνες σαν και εσένα, με αυτές τις απόψεις δηλαδή, υπάρχουν αρκετοί. Όμως οι ίδιοι... δεν φέρθηκαν και τόσο ενάρετα... πόσο μάλιστα σε ένα παιδί.

Αυτές είναι οι απόψεις μου, με σεβασμό πάντα στις δικές σου!


Όταν η λογική ξεπερνάει τα όρια της φαντασίας, τότε μόνο βρίσκεις την αλήθεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2004, 06:53:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring
Αγαπητέ Telxinas
Διάβασα προσεκτικά το τελευταίο σου πόστ , και χαίρομαι που υπάρχουν άνθρωποι που μπορούν και σκέφτονται καθαρά , που δεν κουβαλούν ψευτοενοχές , και που έχουν πραγματικά ανοιχτό μυαλό.
Δυστυχώς δεν είναι όλοι έτσι .
Όντως ο Ελληνισμός χτυπιέται απο χίλιες μεριές και θέλει επαγρύπνιση.
Κάποιοι ίσως να θεωρούν ανοιχτομυαλιά να ακολουθείς αυτά που λέει ο κάθε Κισιγκερ.
Υπάρχουν δυστυχώς πολλοί άνθρωποι με αδύνατο χαρακτήρα που δεν μπορούν να αντιδρούν.
Υπάρχουν όμως και άλλοι που έχουν ψυχικά αποθέματα για να βοηθήσουν και τους παραδομένους. Τι να κάνουμε ; Δεν είναι όλοι το ίδιο.
Στο τέλος πάντα 5-6 "τρελλοί" βγάζουν το φίδι απ`την τρύπα για λογαριασμό όλων , και τότε είναι που ψιλοξυπνάνε οι υπόλοιποι και αναρωτιούνται τι έγινε και πως έγινε.
Τα παίρνεις στο κρανίο και σε καταλαβαίνω.
Έχει πάρει πολλά και το δικό μου κρανίο εδώ μέσα και κατανοώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2004, 08:25:53  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori
Πιο πάνω αναφέρω μερικά πράγματα, μα μάλλον θέλησες να τα προσπεράσεις..
Μα θα σου πω το εξής:
quote:
βλεπεις τόσες φήμες ότι ο Μέγας Αλέξανδρος ήταν gay, πως θα σωνόμουν από αυτό το ρεζιλίκι, μόνη λύση να πετάξω την ξεκούμπωτη ρόμπα να την φορέσουν κάποιοι άλλοι.


Τότε εσύ είσαι αυτός που έχει το πρόβλημα που στέκεται στην ρόμπα και όχι κάπου αλλού!!! Εφόσον ξεπουλάς την ιστορία σου για να αποποιηθείς την ρομπιά σου!!!! Δεν ξέρω πως το λες εσύ αυτό μα εγώ το λέω κλειστό μυαλό φίλε μου!!!

Εσύ είσαι αυτός που ψηφίζει τον κάθε καραγκιόζη που πουλάει τα μάρμαρα.. εσύ είσαι αυτός που έχει προσκοληθεί στο πριν και δεν βλέπει το τώρα... ενώ το τώρα είναι μαύρο... (Μην το πάρεις προσωπικά)

Στο είπα και πριν.. η καλοσύνη δεν φτάνει πάντα... Μην μπερδεύεις την ενάρετη στάση του Χριστιανού με τον φιλελεύθερο!!!

Τελικά ποιός είναι ο πρωτεύον σκοπός μας? να απαλλαγούμε απο τους εβραίους ή να δημιουργήσουμε κάτι καλύτερο για εμάς? Τί κάνουμε για εμάς? Τί θα αλλάξει με εμάς κατηγορώντας τους άλλους?

Αυτά.. Καλημέρα


Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ



Η ομορφιά απλώνεται.....
S I M O R I L .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2004, 17:01:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Θα προσυπογράψω τις ερωτήσεις της simori:
"Τελικά ποιός είναι ο πρωτεύον σκοπός μας? να απαλλαγούμε απο τους εβραίους ή να δημιουργήσουμε κάτι καλύτερο για εμάς? Τί κάνουμε για εμάς? Τί θα αλλάξει με εμάς κατηγορώντας τους άλλους?"

Μετά από αίτηση του αρχικού συγγραφέα του Θέματος, kynikou και καθώς η συζήτηση αναλίσκεται σε περιφερειακά ζητήματα που συζητιούνται παράλληλα και σε άλλες, συμφωνώ για απενεργοποίηση του Θέματος.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1083984
Maintained by Digital Alchemy