ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ 666
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2004, 00:58:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είσαι έτοιμος να κάνεις το πρώτο βήμα?


θέτω ένα ερώτημα και περιμένω μία απάντηση από εσένα.


Είσαι έτοιμος?Νιώθεις έτοιμος?

Είσαι έτοιμος να πας εκεί όπου κανένας δεν έχει πάει,να φτάσεις εκεί που κανείς δεν έφτασε,να κάνεις αυτό που κανείς δεν έκανε?


Όχι για τη Δόξα,ούτε για την Αθανασία του ονόματός σου.


Όχι για την επιτυχία και τα λεφτά.

Ούτε καν για τον εαυτό σου.Έτσι,για τη χαρά της εξερεύνησης και της εμπειρίας.Είναι του Δρόμου η χαρά που λέει κι ο Πορτοκάλογλου.


Η δίψα για καθαρό ουρανό.

TAKE THE FIRST STEP,το λένε και οι διαφημίσεις άλλωστε.


TAKE THE FIRST STEP.Ξαναέβαλαν τη διαφήμιση του Johnnie Walker.


Μιλάμε για την πιο ακριβή διαφήμιση που έγινε ποτέ.Τρελά λεφτά δώσανε για να την κάνουν.Και το αποτέλεσμα μαγικό,υπέροχο.


Όλοι την έχετε δει.Στην αρχή ένα τεράστιο κοπάδι ψάρια μαζεμένο και ξαφνικά αρχίζει η διασπορά τους για να καταλάβεις ότι πρόκειται για ανθρώπους-ψάρια.Τρέχουν πολύ γρήγορα,η μουσική αγχωτική,νιώθεις να πνίγεσαι από την υπερένταση και τότε φτάνουν στα ρηχά.Το πρώτο Ψάρι στέκεται στα δύο πόδια του και βγαίνει έξω στην ξηρά.


Ο Άντρας που βγαίνει από τα Νερά.Ο Άντρας που φέρνει μαζί του το Νερό.


Όταν βγαίνεις από τη Θάλασσα υπάρχει μόνο ο Αέρας,το κρύο αεράκι.

Μερικές φορές σκέφτομαι σε τί εποχή γεννήθηκα και νιώθω τυχερός.

Εποχή φοβερών αλλαγών.


Έχουμε τη δύναμη να δώσουμε μία Κατεύθυνση στους επόμενους αιώνες.

Γι'αυτό πρέπει να είμαστε προσεκτικοί στις επιλογές μας.


Από Άνθρωπος-Ψάρι γίνεσαι Άνθρωπος-Υδροχόος.


Ο Υδροχόος,ο πραγματικός Άνω-Θρώσκω.


Στο ξαναλέω,είσαι έτοιμος να κάνεις το πρώτο βήμα?

Είσαι έτοιμος να χωριστείς από το κοπάδι και όπου σε βγάλει?


Να κάνεις αυτό που δεν έκανε κανείς,να σκεφτείς αυτό που δεν σκέφτηκε κανείς?


Στην εποχή σου θα σε πουν τρελό,νούμερο,αλαφροίσκιωτο.
Οι μεταγενέστεροι θα σε πουν πρωτοπόρο.

Στο ξαναλέω,όχι για τη δόξα,δεν πρέπει να είναι αυτός ο σκοπός μας.

Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ,αυτή είναι η λέξη,Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ.

Οι Αιώνες σε περιμένουν,δεν τους ακούς?Από εσένα κρέμονται.Περιμένουν μια λέξη,ένα νεύμα,ένα χαμόγελο,οτιδήποτε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

filosofos3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
588 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2004, 01:15:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΗ=666
ΘΕΑ ΕΠΙΣΤΗΜΗ=666
ΔΗΜΗΤΗΡ+ΚΟΡΗ=666
ΤΡΙΑΔΙΚΟΣ ΘΕΟΣ=999
666=6*111
1+2+3+...+35+36=666
666=(6*6+1)*(6+6+6)
ΕΛΛΑΣ=ΕΞΑΣ=266
2/3=0,666666...

Όλα είναι τέλειαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2004, 11:13:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EYΠΟΡΙΑ=666

Οι γονείς του Έρωτα: ΠΟΡΟΣ + ΠΕΝΙΑ = 666

Ω, Θεέ μου, συγνώμη. Ξέρεις... ήμουν τόσο απορροφημένος να σε σκέπτομαι, που δεν πρόσεξα ότι ήσουν πάντα, εδώ, μπροστά μου.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2004, 21:59:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τί είναι Πόρος και Πενία?

Ο Πόρος είναι γένους αρσενικού,η Πενία γένους θηλυκού(μη βαράτε κορίτσια,οφείλετε να παραδεχτείτε ότι το ανικανοποίητό σας είναι παροιμιώδες!).

Η Περισσότητα και η Έλλειψη.Η Περισσεύουσα Ύλη και η Ελλειπόμενη Ύλη.Αυτό που περισσεύει και αυτό που ελλείπεται,αυτό που πλεονάζει και αυτό που στερείται,αυτό που πορίζει και αυτό που πένεται.Το ένα έχει ανάγκη το άλλο,το ένα θέλει να δώσει,το άλλο να πάρει.

Θέλει δύο για να γεννηθεί ο Έρως!

Ο άντρας και η γυναίκα.Τα γεννητικά τους όργανα είναι η προφανής απάντηση(αλλά όχι και η μόνη).

Ο (Σ)πόρος από μόνος του δεν φτιάχνει ζωή,αναζητά αυτό το ζοφερό Σπήλαιο που λέγεται Μάνα Γη.Αναζητά μία Μήτρα,μία Μνήμη που θα τον καταψύξει και θα τον ζωογονήσει.Έτσι γεννιέται η Ζωή.Έτσι γεννιέται το 666!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Typhwnas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Israel
128 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2005, 03:29:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Typhwnas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
666?

666=ΤΟ MEGATHERION(GEMATRIA)
αλλά και 666=IAPETUS (GEMATRIA)

Συμπέρασμα κανείς???
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kentavros1
Νέο Μέλος

Germany
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2005, 02:15:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kentavros1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
file mou kost.an theorises antheliniko tin troia,thelo tin gnomi sou gia ton alexantro.sto periodiko spigel tis germanias o dimosiografos apefthinotan me ta xirotera logia gia ton alexantro.opos demonas kai xiroteros kataktitis olon ton epoxon.oti den aksizi o sixronos kosmos na asxolite mazi tou.dose mas kai alous monologous sou itan poli kali.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2005, 22:00:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ 666 ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ....

ΤΟ 666 "χξς" ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ.
"Ο ΕΧΩΝ ΝΟΥ ΨΗΦΙΣΑΤΟ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟΝ ΤΟΥ ΘΗΡΙΟΥ ,ΑΡΙΘΜΟΣ ΓΑΡ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΕΣΤΙ ΚΑΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΑΥΤΟΥ "χξς".

ΑΛΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΑΥΤΟΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΔΟΞΑ...
ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΕΙ...

ΑΡΙΘΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ "ΝΕΡΩΝ ΚΑΙΣΑΡ" ,"VICARIOYS FILII DEI" (ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΤΙΤΛΟΣ ΤΟΥ ΠΑΠΑ) ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟ WWW,ΑΔΟΛΦΟΣ ΧΙΤΛΕΡ,ΓΟΥΙΛΙΑΜ ΓΚΕΙΤΖ ΙΙΙ (ΜΠΙΛ ΓΚΕΙΤΖ)...

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΙΣΧΥΡΙΣΜΟ ΤΩΝ ΑΡΙΘΜΟΛΟΓΩΝ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟYN ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ ΣΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ 666.

ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΡΙΘΜΟΛΟΓΙΑ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΟΥΣΕ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Typhwnas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Israel
128 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 00:48:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Typhwnas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Avatargr απάντησα παραπάνω τι σημαίνει το 666...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 12:14:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΡΥΦΩΝΑ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΑΡΑΘΕΤΕΙΣ ΕΧΕΙ ΚΛΙΣΕΙ ???

ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ???

ΗΔΗ ΣΟΥ ΠΑΡΑΘΕΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ...

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ Η ΣΚΕΨΗ ΠΩΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΟ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΟ ??????

ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ, ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΟΧΙ ΣΑΝ ΟΝΟΜΑ ΜΟΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΩΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2005, 17:20:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ AVATARGR,από μία γρήγορη ματιά,κανένα δεν πρέπει να μας δίνει άθροισμα 666.Π.χ.,η λέξη "ΝΕΡΩΝ" περιέχει το "Ω" που από μόνο του είναι 800.

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου στο ότι ο Αντίχριστος είναι κατάσταση και όχι ένα πρόσωπο με όνομα π.χ. Αθανάσιος Παπαδόπουλος,αν αυτό μας δίνει 666.
Κατά την άποψή μου μάλιστα δεν μπορεί παρά να είναι ελληνική λέξη ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ και εξηγώ το σκεπτικό μου.

Ο Ιωάννης έγραψε την αποκάλυψη,(δεν την "έγραψε" αυτός αλλά τέλος πάντων),στα ελληνικά.Αυτό για μένα σημαίνει ότι όποιος την διάβαζε,την επόμενη στιγμή κι όλας και ήταν "σοφος",(διότι εδώ μέσα γίναμε όλοι σοφοί),θα μπορούσε να έβρισκε αυτή τη λέξη.
Το κείμενο είναι στα ελληνικά,η αρίθμιση ελληνική,δεν μπορεί λοιπόν παρά να ανφέρεται σε ελληνική λέξη ο Ιωάννης.
Άρα λοιπόν πιστεύω πως θα έπρεπε να ερευνούμε σε ένα λεξικό της ελληνικής του 1ου αι. μ.Χ.
Επίσης πιστεύω πως μιλάει για "μία" λέξη οπότε απόψεις όπως TO MEGATHIRION,3 λέξεις αποκλειόνται και ειδικά γραμμένες λατινικά.

Άποψή μου και μόνον και δεν ξέρω τι γνώμη έχετε περί αυτής

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2005, 16:47:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Gothic ΔΕΝ ΤΟ ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΤΑΦΡΑΣΘΕΙ ΣΤΑ ΛΑΤΙΝΙΚΑ ????

ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΛΕΩ ΒΕΒΑΙΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΗΣ ΑΡΙΘΜΟΛΟΓΙΑΣ.

ΠΑΝΤΟΣ ΦΙΛΕ Gothic Η ΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ 666 ΜΑΛΛΟΝ ΟΔΗΓΕΙ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2005, 16:54:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καμμία αντίρηση φίλε AVATARGR

Εξ άλλου για το παρον θέμα κάθε άποψη είναι συζητήσιμη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2005, 18:50:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kost,τα συγχαριτηρια μου...!
εκανες την πρωτη διαφημιση που με επηρεασε.οφειλω να πω οτι δεν ξερω ως προς τι με επηρεασε,αλλα η προπαγανδα ηταν υπεροχη...μου θυμισες λιγο "το υπογειο" με τον μεγαλοπρεπο μονολογο.συγχαριτηρια,και παλι συγχαριτηρια.

και για να γελασουμε λιγο:
http://www.arkas.gr/new/zoi201.jpg

Δεν χρειαζεται να ξυπνας το πρωι αν δε σκοπευεις να αλλαξεις τον κοσμο...

Δεν ειναι τοσο το τι θα κανεις εσυ μεσα σε λιγα χρονια,μα αν ο χρονος δεν μπορει να κανει τιποτα σε σενα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2005, 00:38:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Τώρα που την ξαναδιαβάζω την "προπαγάνδα" δεν μου πολυαρέσει,ψιλοδήθεν μου φαίνομαι!!
Σε ποιό Υπόγειο αναφέρεσαι?Του Ντοστογιέφσκι?

Μας τα έχουν πρήξει με τη διαφήμιση όμως είναι εκπληκτική,δεν χορταίνω να τη βλέπω,οι εικόνες των ψαριών έχουν μία άγρια ομορφιά ενώ στο τέλος είναι άκρως υποβλητική.
Όταν την πρωτοείδα θεώρησα ότι υποννοεί τις Προσωκρατικές αναφορές περί καταγωγής μας από τα ψάρια,όμως αργότερα κατάλαβα ότι εννοεί το Πέρασμα από τον Ιχθύ στον Υδροχόο.


Σχετικά με το 666 η πρώτη αναφορά του αριθμού δεν έγινε από τον Ιωάννη αλλά από τον Αισχύλο στο χωρίο από την "Ορέστεια" με το οποίο ανοίγω το θέμα.

Το "ΤΡΙΣ ΕΞ" υποδήλωνε το Θρίαμβο,τη Μεγάλη Τύχη και το αναφωνούσαν μετά από πολεμικές νίκες.Είναι επίσης γνωστό ότι οι αρχαίοι Έλληνες είχαν πάθος για το παιχνίδι με τα ζάρια,κοινώς το μπαρμπούτι,το οποίο αποκαλούσαν "κύβους".Έπαιζαν όχι με δύο κύβους αλλά με τρεις που σημαίνει ότι η ιδανική ζαριά ήταν οι τρεις εξάρες,ζαριά που ονόμαζαν "ΑΦΡΟΔΙΤΗ" λόγω της τέλειας "ομορφιάς" της ζαριάς και του ιδεατού-επιθυμητού στοιχείου που συμβόλιζε η θεά.

Εν συνεχεία ήρθε ο Ιωάννης ο οποίος δαιμονοποίησε τον αριθμό και πιθανόν να είχε σοβαρούς λόγους για να το κάνει.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_____
Νέο Μέλος

Yemen
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2005, 01:40:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _____  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
***Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
_____
Νέο Μέλος

Yemen
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2005, 01:53:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _____  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
***Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2005, 10:56:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε kost,αν και η αναφορά στο 666 στο παρόν θέμα πιστεύω είχε να κάνει μόνον με τον αντίχριστο και γι αυτό κινήθηκα εκεί,ηαναφορά σου αν μη τι άλλο είναι ΥΠΕΡΟΧΗ !

Ελπίζω κατά πρώτον να καταλάβουν κάποιοι φανατικοί ότι ένας αρθμός αυτός καθε αυτός ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΙΑΒΟΛΟΣ και κατά δεύτερον ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ να έχει ΜΙΑ και μόνον ερμηνεία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
filosofos3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
588 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2005, 11:06:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε παιδιά είχα την εντύπωση ότι γραψαμε σε προηγούμενα μηνύματα για την προέλευση του 666.
Λοιπόν δείτε:

Τ=300
Ο= 70

Μ= 40
Ε= 5
Γ= 3
Α= 1

Θ= 9
Η= 8
Ρ=100
Ι= 10
Ο= 70
Ν= 50
+_____
__666

Το άθροισμα αυτό επειδή προέκυπτε και από άλλές λέξεις λατινικές ή ελληνικές ,και ονόματα,μερικοί πατέρες της εκκλησίας έκαναν λάθος ταυτίζοντάς το με πρόσωπα,αν και ποτέ δεν είπαν με βεβαιότητα ότι είναι "ο τάδε" όπως κάνουν πολλοί που διαβάζουν τα κέιμενά τους σήμερα. Το ΛΑΤΕΙΝΟΣ=666 που χρησιμοποίησαν κάποιοι για να το ταυτίσουν με τον Πάπα δεν ταιριάζει γιατί είναι παραποιημένη η λέξη. ΛΑΤΙΝΟΣ ΜΕ "Ι" είναι η σωστή γραφή. Ο Μπίλ Γκέητς δεν ξέρω αν βγάζει 666 αλλά σίγουρα βγαίνει 66 αν θυμάμαι καλά με μια συγκεκριμένη αρίθμηση των γραμμάτων ,κάτι που μπορεί να συμβεί με εκατομύρια ονόματα.
Το "Νέρων" δίνει 666 σε κάποιον τρόπο γραφής στα λατινικά και όχι στα ελληνικά.


Όλα είναι τέλειαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2005, 16:35:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε filosofos3,εδώ ακριβώς είναι το πρόβλημα.Για να στηρίξουμε μία άποψή μας ή για να κρατήσουμε μία που μας αρέσει,τραβάμε τα πράγματα από τα μαλλιά.
Αν μία λέξη δεν μας δίνει 666,της αλλάζουμε ορθογραφία,"τσοντάρουμε" όποια λέξη μας αρέσει,τα φέρνουμε από εδώ, τα φέρνουμε από εκεί και ΩΩΩ!!! ποία σοφία !!!
ΤΟ ΒΡΗΚΑΜΕ!!!

Δεν μπορώ να κατανοήσω π.χ.,γιατι θα πρέπει να υπολογίσω τη λέξη ΝΕΡΩΝ "σε κάποια λατινική γραφή" με "ελληνική αρίθμιση"

Όλα αυτά ουδεμίαν για μένα σχέση με αριθμοσοφία έχουν.

Δεν διαφωνούμε νομίζω φίλε filosofos3


Υ.Γ.Επίσης,επειδή δεν γνωρίζω κανέναν πατέρα της εκκλησίας να υποστήριζε αυτή τη "σειρά των λέξεων" (εκτός από τον Crowley,αλλά αυτός είναι ιδιαίτερη περίπτωση και όχι πατέρας ).
Θα με ενδιέφερε ιδιαίτερα αν ξέρεις ποιοί ή ποιός υιοθετούσαν αυτή την άποψη.

Edited by - Gothic on 23/01/2005 16:48:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverwhisper
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cuba
286 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2005, 21:32:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους silverwhisper  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι kost αναφερομαι στον ντοστογιεφσκι."ενας ανθρωπος που εχει πληρη συνειδηση του εαυτου του, μπορει να σεβεται τον εαυτο του?"
"ο καλυτερος ορισμος του ανθρωπου ειναι ο εξης:ον διποδο και αχαριστο"

whatever...

μηπως για να βρουμε το σωστο αθροισμα μιας λεξης πρεπει να ψαξουμε την ριζα και να αθροισουμε στην γλωσσα της με τους κατ' αντοιστιχιαν αριθμους?δεν ειναι αρκετα στημενο να θελουμε να βγαλουμε τον αριθμο του "νερωνα" στα ελληνικα?η το "μινωας" με λατινικο αλφαβητο?

Δεν χρειαζεται να ξυπνας το πρωι αν δε σκοπευεις να αλλαξεις τον κοσμο...

Δεν ειναι τοσο το τι θα κανεις εσυ μεσα σε λιγα χρονια,μα αν ο χρονος δεν μπορει να κανει τιποτα σε σενα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2005, 22:57:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΝΟΜΙΖΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΠΩΣ ΙΣΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΣΚΕΥΤΟΥΜΕ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΟΝΟΜΑΤΟΛΟΓΙΕΣ Η ΣΥΝΘΕΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΟΥ ΘΗΡΙΟΥ.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ silverwhisper,Gothic,filosofos3 ΠΩΣ ΠΟΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟΣΟ (ΑΣ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΑΠΕΙ Η ΕΚΦΡΑΣΗ) ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΕΡΙ ΟΝΟΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΑΡΙΘΜΩΝ ΠΟΥ ΔΙΑΣΤΡEΒΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ.

ΑΛΛΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 666 ????

ΕΝΑ ΟΝΟΜΑ ????
ENA ΓΕΓΟΝΟΣ Η ΓΕΓΟΝΟΤΑ ???
Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ???

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eκήβολος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


135 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2005, 23:00:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eκήβολος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχετικα με Bill Gates, WWW κ.λ.π. ανασύρω απο το αρχείο μου ένα e-mail που κυκλοφορούσε ευρύτατα το ... 1997
δεν έχω χρόνο για μεταφράσεις:

quote:

Eerie news about Bill Gates & Microsoft. You've got to read this and try
it out; and then tell me what you think!


Since we're all using MICROSOFT products here, I thought I'd just let you
know these facts... Do you know that Bill gates' REAL name is William Henry
Gates III? Nowadays, he is known as Bill Gates (III) where "III" means the
order of third (3rd). So, what's so eerie about this name?


OK, if you take all the letters in Bill Gates III and then convert it in
ASCII code (American standard code for information interchange) and then
ADD up all the numbers...you will get 666, which is the number of the
beast!!!
B 66
I 73
L 76
L 76
G 71
A 65
T 84
E 69
S 83
I 1
I 1
I 1__
666 !!!! THE NUMBER OF THE DEVIL........


Coincidence, - Maybe, but take WINDOWS 95 and do the SAME procedure and you
will get 666 too !!! And the same goes for MS-DOS 6.31!!! Are you sure
this is not a Coincidence? You decide....


MS-DOS 6.21 ** 77+83+45+68+79+83+32+54+46+50+49 666
WINDOWS 95 ** 87+73+78+68+79+87+83+57+53+1666


Okay now for the good part!!!!!!


For those of you who still have the OLD Excel 95 (not office 97) try this
out:


1. Open a new file.
2. Scroll down until you see row 95.
3. Click on the row 95 button, this highlights the whole row
4. Press tab, to move to the second column.
5. Now, move your mouse and click on help THEN about Microsoft Excel
6. Press ctrl-alt-shift and click on the tech support button
simultaneously.
7. A WINDOW WILL APPEAR, TITLE : THE HALL OF TORTURED SOULS.
This is really eerie okay...it has a doom style format and you can
walk all around the hall (use your arrow keys)...and on the sides of
the walls are the names of the tortured souls....
8. NOW WALK UP THE STAIRS AND THEN COME BACK DOWN, FACE THE BLANK WALL
AND THEN TYPE IN EXCELKFA.
This will open the blank wall to reveal another secret passage, walk
through the passage and DO NOT fall off (this is the hard part!),
when you get to the end, you will see something really, really
eerie....


At this point of time, countless witnesses all over the world have verified
that it is a real eye opener. It could be a joke by MS programmers or is
it?...... Wouldn't be surprise if Bill Gates was "The Antichrist", after
all it was already foretold in the Bible that someone powerful would rise
up and lead the world to destruction. And Bill Gates definitely have that
kind of power in his hands. More than 80% of the world's computers run on
Windows and DOS (including those at Pentagon!) If all his products have
some kind of small program embedded (like this Hall of Tortured Souls) that
can give him control, setting off nuclear arsenals, creating havoc in
security systems, financial systems all over the world, etc...... All from
his headquarters isn't a far of reality! Just using Internet. Explorer may
just allow him to map out what you have on your computer bit by bit each
time you log on. Perhaps the end times are near and this is just a tip of
the iceberg!?


Quote from the Bible
"He also forced everyone, small and great, rich and poor, free and slave,
to receive a mark on his right hand or on his forehead, so that no one
could buy or sell unless he had the mark, which is the name of the beast or
the number of his name. This calls for wisdom. If anyone has insight, let
him calculate the number of the beast, for it is man's number. His number
is 666."..............Revelation 13:16-18.


See...... It is something for you to think about....if the Bible, in the
Book of Revelation says that without the sign of the beast one would not be
able to buy, sell, do business transactions, etc..... then....My question
to you know is this...Is Internet now a necessity in doing business? The
Internet also bears the sign..... Note that the Internet is also commonly
known as the World Wide Web or WWW..... One other way we write W is V/
(VI) so:


W W W VI VI VI 6 6 6


This gives me something to ponder upon ... Isn't everything going towards
the Internet? (i.e., buying/selling goods, business transactions) Isn't
Microsoft always on the move to have a monopoly when it comes to software
technology? And now, The Internet?


Revelation also says that the mark of the beast will be carried on one's
Hand and one's forehead.....If the Internet would indeed be the sign of the
beast aren't we all starting to carry it on our hands and foreheads???
Screens (forehead) and make use of the mouse (hand)???
Are things finally falling into place or are we just letting our
imagination run??? Remember, the devil came to cheat, steal, and to
destroy ...so be VIGILANT about Bill Gates and Microsoft.


"To agree or to not agree with the WWW or the Beast", is not the question.
What if the WWW is the 666? Or Bill Gates the Beast? What will you do??
Cancel subscriptions to the Internet? Resign from Microsoft? Set out a
campaign against Bill Gates in the Internet? Shut down all Windows 95
forever? It will not do you any good ...think about all this and pray,
pray really hard, or else ....Never Stop Believing...


Edited by - Eκήβολος on 23/01/2005 23:32:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2005, 00:16:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή ο συγγραφέας της αποκάλυψης ήξερε από windows,mac,dos,ascii,reverse engineering...
και αν κάποιος σοφός ας πούμε του προηγούμενου αιώνα (μην πάμε παλαιότερα), προσπαθούσε να βρει την ερμνηνεία τι θα έβγαζε;
Το ίδιο;
Τίποτε;
Η αποκάλυψη γράφτηκε τότε για να την καταλάβουμε εμείς τώρα;
Μιλάει όμως για "σοφό"......εδώ ο μισός πλανήτης ξέρει ποιός είναι ο αντίχριστος....

Φίλε AVATARGR κατ' εμέ είναι κατάσταση.
Ο άνθρωπός θα πέσει στην κατάσταση του αντιχρίστου κατά την άποψή μου,ό,τι κι αν αυτή συμβολίζει.
Αν και δεν νομίζω ότι απέχουμε και πολύ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2005, 12:46:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αυτά για Νέρωνες και Χίτλερ είναι χαζομάρες.

Ο αριθμός συμβολίζει την τέλεια μορφοποίηση της Ύλης.

Σε ανθρώπινο επίπεδο συμβολίζει το τυχερότερο Κάρμα,την Τέλεια Σάρκωση,το Θεό επί της Γης,"τον άρχοντα του κόσμου αυτού".

Όσο για το χριστιανισμό οτιδήποτε το επίγειο και υλικό(δηλαδή ανθρώπινο) του μύριζε άσχημα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2005, 14:20:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Gothic ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΕΙΜΑΙ.

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙ/ΣΕΙΣ Η ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΟ 666...

ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΓΙΑ ΤΟ 666 ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕ ΤΟ WWW , XΙΤΛΕΡ κτλ..
ΓΝΩΡΙΖΕ-ΠΡΟΒΛΕΨΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΜΩΣ..

ΟΠΟΥ ΔΙΑΜΕΣΟΥ ΑΥΤΩΝ ΦΤΑΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2005, 17:37:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ξέχασα να γράψω ότι οι Εβραίοι σε ορισμένα τυχερά παιχνίδια έχουν τυπωμένο το 666, επικαλούμενοι το τυχερό "αστέρι" της Αφροδίτης.

Ε ρε και να γίνει ποτέ αυτό στην Ελλάδα,η Λουκά και κανά εκατομμύριο ακόμα παρανοικοί θα βγουν στους δρόμους αφηνιασμένοι!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Gothic
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
747 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2005, 17:48:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gothic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ε ρε και να γίνει ποτέ αυτό στην Ελλάδα,η Λουκά και κανά εκατομμύριο ακόμα παρανοικοί θα βγουν στους δρόμους αφηνιασμένοι!

Αγαπητέ μου υπάρχουν πιο φανατικοί ηγέτες από τη Λουκά εδω μέσα

Ονόματα δε λέμε.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2005, 17:41:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ kost ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ..

quote:
Ξέχασα να γράψω ότι οι Εβραίοι σε ορισμένα τυχερά παιχνίδια έχουν τυπωμένο το 666, επικαλούμενοι το τυχερό "αστέρι" της Αφροδίτης.

ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΧΗΜΑ (ΤΥΠΟΜΕΝΟ 666)????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2005, 01:22:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ

θα σας μιλησω "υποθετικα" γιατι δεν ξερω αν θα συμβουν καποια
γεγονοτα απλα σας προετοιμαζω για καποια γεγονοτα του μελλοντος!
Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΕΧΕΙ γεννηθει και ειναι 17 χρονων οταν ερθει στην
εξουσια για 3 χρονια θα βασιλευει σαν μεσσιας οσοι τον ακολουθησουν
θα ζησουν πλουσιοπαροχα οι αλλοι που θα τον αποδεχτουν θα εγκαταλειψουν τις περιουσιες τους!
Μολις τελειωσουν τα 3 χρονια ο αντιχριστος θα σκοτωσει ολους οσους
δεν ειναι μαζι του!!
ο ναος του σολωμοντα χτιζεται το ισραηλ θα ενωθει με την ευρωπαικη
ενωση και γενικα θα ενωθουν ολοι οι λαοι μαζι!
δεν λεω αλλα για να μην προβληματιστειτε!
μην τα πιστευετε γιατι αν συμβουν την βαψαμε ολοι μαζι!

2012 2017 2024 2025 μετα χαος !


η αγαπη ειναι παντοτινη


ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2005, 02:14:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Avatar για να είμαι ειλικρινής δεν γνωρίζω σε ποιά τυχερά παιχνίδια.Το είχα διαβάσει στο Internet από εβραική πηγή.Δεν έχω λόγους να το αμφισβητήσω.Η ουσία είναι ότι οι 3 εξάρες δεν έχουν καμία σχέση με τις αστείες εμμονές του καθενός.Οι αρχαίοι Έλληνες και το παιχνίδι των κύβων δίνουν την απλή απάντηση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy