ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 RPG
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Xotchipilli2
Μέλος 2ης Βαθμίδας


347 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 16:09:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Xotchipilli2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εχμ...

Δηλαδή σε μια συζήτηση μπορούμε να λέμε ότι ναναι για το πρόσωπο του άλλου,να τον ειρωνευτούμε όσο θέλουμε και άμα δεν του αρέσει του λέμε να...το πεί στον Admin να τους κάνει ντά!

"Κοίτα φιλαράκι,δεν κατάλαβες καλά,εδώ συζήτηση δεν κάνουμε και άμα σου αρέσει.Αν θέλω να σε προσβάλω θα σε προσβάλω και εσύ αν θές να είσαι ο μαλάκας την υπόθεσης μην απαντάς,αν θές να είσαι ο μάγκας προσέβαλέ μας και εσύ να το συνεχίσουμε έτσι για 10 σελίδες"

Δηλαδή Typhwna ποια θα ήταν μια "σωστή" κατα εσένα απάντηση δικιά μου στο μήνυμά σου? Να σου πώ "χώστα μου και άλλο ρε μεγάλε,με τόσο λούσιμο που μου ρίχνεις μου έφυγε και η πιτυρίδα"?

Reality: A serotonine induced Hallucination?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 16:31:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν θα μπορούσα να χαρακτηρίσω το μήνυμα σου φιλικό ,ούτε οτι δεν με "λούζει" ακόμα μια φορά.Καταρχήν,να πώ πως το τί έγραψε ο wendigo είναι δικιά του πρωτοβουλία,αλλα δεν καταλαβαίνω γιατί μου τον έχεις "συρράψει" σαν να υπονοείς κάτι... Ο καθένας έχει την γνώμη του,μπορεί να την εκδηλώσει και να σχολιάσει.Δεν επιτέθηκα όμως ούτε στον Wendigo ούτε σε εσας.Ο καθένας έχει τα δικά του όρια ψυχραιμίας,προσωπικά επιλέγω να μην μαλώνω,επειδή απλά και πρακτικά δεν βγάζει πουθενά παρα μονο σε ένα θέμα με 7 σελίδες,4 απο τις οποίες "λιθοβολισμοί και αφορισμοί" μεταξύ μελών που θυμίζει περισσότερο ιερείς και δικηγόρους στα παράθυρα των ειδήσεων παρά συζήτηση ψύχραιμων όντων. ...Μέτρησε σε παρακαλώ πόσους χαρακτηρισμούς σας έχω προσάψει και πόσους μου έχεται προσάψει εσείς...Ρε παίδες με έχετε στολίσει καλύτερα και απο την Παναγιά την Τριχερούσα.Τα κοσμιτικά επίθετα που απο αποδίδονται πιάνουν όλο το φάσμα απο βλάκας εώς θρασύδειλος.Έλεος! (Ε,δεν περίμενες να σου πω και ευχαριστώ νομίζω,τότε θα ήταν που θα είμουν ηλίθιος!)

Δεν το παίζω θύμα (να το παίξω θύμα για ποιανού τα μάτια,μιας δυκτιακής κοινότητας? Λίγο ματαιόδοξο αυτό) ,απλά δεν χάνω την ψυχραιμία μου ,ούτε θεωρώ αυτά που λέτε "βλακείες" για να τα πολεμήσω με "βλακεία" (κάτι που και να συνέβαινε ουδέποτε δούλεψε θετικά).Θα έπρεπε ίσως να μην κάνω ουδεμία αναφορά στους χαρακτηρισμούς που μου κόλλησαν? Απλα τους παρατήρησα και τους ανέφερα.Δεν ανταπέδωσα,και ξέρεις αν κάνεις μια βόλτα στα φόρουμ θα δείς οτι η μη ανταπόδωση δεν συνηθίζεται.Δεν θα βγεί σε κακό λοιπόν,αν δεν συνεχίσεις την επίθεση,ίσα ίσα θα δώσεις παράδειγμα οτι το να μην ανταποδίδει κάποιος άσχημους χαρακτηρισμούς είναι κάτι που αποδίδει.Αν τώρα το θεωρείς αυτό "τεχνική θυματοποίησης" ,δεν μπορώ να κάνω και πολλά.Απλά σκέψου οτι με το να μου επιτίθεσαι παραπέρα την τροφοδοτείς.Κρίμα δεν είναι?

Διάβασα τις σελίδες του topic και έγραψα το μήνυμα μου για να εκθέσω μια άποψη που πιστεύω πως δεν είχε δωθεί ιδιαίτερη βαρύτητα σε αυτή. Επίσης δεν πιστεύω οτι κάποιος είναι πιο έξυπνος απο κάποιον άλλο εδώ μέσα,όλοι έχουν διαφορετικές οπτικές γωνίες και γιαυτό γίνεται συζήτηση αλλιώς θα γράφαμε όλοι ενα "Συμφωνώ" και τελείωσε η φάση.

Θα σε παρακαλούσα πολύ να μην με λούζεις,στην τελική και εντελώς λάθος να είναι ο συνομιλητής σου δεν θα βγεί τίποτα παραπάνω απο ενδοδυκτιακά μαλλώματα αν τον στολίζεις όταν δεν σε έχει στολίσει αυτός.Εκτός φυσικά αν πιστεύεις οτι με το να με λούσεις ή να με κοροιδέψεις θα φτιάξει πάνω μου κάτι που το θεωρείς τώρα λάθος.Απο την πείρα μου κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει συχνά..Σπανίως αποκαλείς κάποιον βλάκα και απλά σου χαμογελάει ή σου λέει και "ευχαριστώ,θα διορθωθώ"

Αν θέλεις να πάρω πόδι απο αυτό το θέμα και να πάω στα τσακίδια,αρκεί να το ζητήσεις,απλά και όμορφα χωρίς εμπάθεια και θα την κάνω με ελαφρά.Είναι δα και δύσκολο να μου το πείς χωρίς επίθεση?...Δεν είμαι και τέρας ψυχραιμίας ούτε ο εγωισμός μου έχει "εξαυλωθεί" με τεχνικές Δαλάι Λάμα,απλά κρατώ όσο μπορώ τον εαυτό μου μακριά απο άγονες επιλογές.


To αστειο ειναι οτι, εγω τα οσα ειπα περι βλακειας δεν ειδα πουθενα να σε λεω βλακα...εσυ μονος σου "λουζεις" τον εαυτο σου.
Ρε φιλε μου καταλαβε, δεν ασχολουμε μαζι σου...μα αυτη η μανια ολοι μας να ασχολουμαστε μαζι σου, το θεμα ειναι RPG οχι εσυ και ο φιλος σου.

quote:
Αν θέλεις να πάρω πόδι απο αυτό το θέμα και να πάω στα τσακίδια

Και να θελα και να μπορουσα δεν θα το εκανα, γιατι δεν εχω λογο και να ειχα παλι δεν θα το εκανα...γιατι εχεις καθε δικαιωμα να λες τη γνωμη σου ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΕΠΙΒΑΛΕΙΣ οπως προσπαθεις να κανεις.

quote:
.Είναι δα και δύσκολο να μου το πείς χωρίς επίθεση?

Καλο, βλεπεις οτι σε συμφερει να βλεπεις μου φενεται...σε λιγο θα πεις πως το ειχαμε και σχεδιασμενο,"οπως εστρωσες θα κοιμηθεις...".
Δεξου αντρικια αν εισαι αντρας...την καθε κριτικη και ασε τα κλαματα και τις γκρηνιες...αν εισαι γυναικα σταματα να κλεγεσαι και να λες συνεχεια πως εχουμε κατι μαζι σου, εχεις καταντησει βαρετος/η πια.
Ειπες την αποψη σου ακουσες τις κριτικες σου...που ειναι το προβλημα σου, ξυπνα και δες οτι δεν εχω κατι μαζι σου!
Εχει γινει βαρετο αυτο.
Εγω βλεπω οτι "Ο βλάκας συνηθίζει να τα χάνει σε κάθε λόγο"...και μην πεις οτι σε ειπα Βλακα ο ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ το λεει.
Συγνωμη που το λεω αλλα δεν φενεται να περνεις απο λογια.

quote:
Αν σε ενοχλει τοσο πες στην admin να μας διωξει...

Θα μας διωξει γιατι:
1)Δεν συμφωνουμε μαζι του.
2)Εχουμε αποψη.
3)Δεν ειμαστε Μασωνοι.
4)Ειμαστε ανοικητοι.

"Η φύση αγαπάει να κρύβεται."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Typhwnas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Israel
128 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 16:42:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Typhwnas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δηλαδή σε μια συζήτηση μπορούμε να λέμε ότι ναναι για το πρόσωπο του άλλου,να τον ειρωνευτούμε όσο θέλουμε και άμα δεν του αρέσει του λέμε να...το πεί στον Admin να τους κάνει ντά!

Εσυ ζητας ελεος.

quote:
"Κοίτα φιλαράκι,δεν κατάλαβες καλά,εδώ συζήτηση δεν κάνουμε και άμα σου αρέσει.Αν θέλω να σε προσβάλω θα σε προσβάλω και εσύ αν θές να είσαι ο μαλάκας την υπόθεσης μην απαντάς,αν θές να είσαι ο μάγκας προσέβαλέ μας και εσύ να το συνεχίσουμε έτσι για 10 σελίδες"


Admin πιπερι στο παιδι. Ντροπη...

Οσες σελιδες θελεις,μονο 10? Ο αντιλογος είναι πολυ ομορφος. Επιφερει διαλογο. Και οχι αισχρολογιες...

quote:
Δηλαδή Typhwna ποια θα ήταν μια "σωστή" κατα εσένα απάντηση δικιά μου στο μήνυμά σου? Να σου πώ "χώστα μου και άλλο ρε μεγάλε,με τόσο λούσιμο που μου ρίχνεις μου έφυγε και η πιτυρίδα"?


Σιγα μην σου κανω και ιδιαιτερα για το τι θα μου απαντησεις.
Λουσου με Antiπιτιριδεξ και θα δεις.


HOME SWEET HOMEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Xotchipilli2
Μέλος 2ης Βαθμίδας


347 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 16:51:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Xotchipilli2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οκ,εγκρίνεις την στάση του Typhwna,θάθελα να δώ πως θα αντιδρούσατε σε άλλα θέματα αν λαμβάνατε μηνύματα ανάλογα με αυτά που μου απαντήσατε εσείς. Ο Typhewnas θα τον έτρωγε ζωντανό τον τυπά που του μίλησε "κάπως"..Αντρίκια αντίδραση,δηλαδή ανταποδίδουμε και υπομένουμε αλλα ποτέ δεν λέμε στον συνομιλητή μας οτι δεν βρήκαμε σωστή την συμπεριφορά του,γιατί κάτι τέτοιο θα ήταν "γυναικείο".Όμορφα,θα το εφαρμοσω στο μέλλον,ελπίζω μόνο τότε μην διαμαρτυρυθούν οι άλλοι!

Τypheona θα ήθελα πάντως να μου πείς την άποψή σου και απο κοντά,εκτιμώ τα άτομα που έχουν θάρρος της γνώμης.

Έληξε το θέμα εδώ,δεν βλέπω να πηγαίνει πουθενά παρακάτω όσον αφορά αυτη την υπόθεση.Ότι και να σχολιάσω θα αρχίσει απλά καινούργιο κύκλο που θα μας πάει και στην 4 σελίδα με αυτό το ρυθμό.Πίσω στα RPG λοιπόν.

Reality: A serotonine induced Hallucination?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 17:03:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οκ,εγκρίνεις την στάση του Typhwna,θάθελα να δώ πως θα αντιδρούσατε σε άλλα θέματα αν λαμβάνατε μηνύματα ανάλογα με αυτά που μου απαντήσατε εσείς. Ο Typhewnas θα τον έτρωγε ζωντανό τον τυπά που του μίλησε "κάπως"..Αντρίκια αντίδραση,δηλαδή ανταποδίδουμε και υπομένουμε αλλα ποτέ δεν λέμε στον συνομιλητή μας οτι δεν βρήκαμε σωστή την συμπεριφορά του,γιατί κάτι τέτοιο θα ήταν "γυναικείο".Όμορφα,θα το εφαρμοσω στο μέλλον,ελπίζω μόνο τότε μην διαμαρτυρυθούν οι άλλοι!

Οχι δεν τον κρινω για αυτα που κανει, και απο τη στιγμη που εσυ και ο wendigo διαλεξατε να παιξουμε αυτο το παιχνιδι,καλως μας βρηκατε...με απλα λογια για εμενα δεν υπαρχει "σωστο και λαθος", υπαρχει "εγω και εσυ".
Δεν ειπα οτι ειναι λαθος που ο wendigo με προσεβαλε...ειπαμε ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει, ομως να εχει και κοτσια να αντιμετωπησει τις αντιδρασεις, και τα καταλληλα επιχειρηματα να υποστηριξει τη γνωμη του.

quote:
Ο Typhewnas θα τον έτρωγε ζωντανό τον τυπά που του μίλησε "κάπως"..Αντρίκια αντίδραση,δηλαδή ανταποδίδουμε και υπομένουμε αλλα ποτέ δεν λέμε στον συνομιλητή μας οτι δεν βρήκαμε σωστή την συμπεριφορά του,γιατί κάτι τέτοιο θα ήταν "γυναικείο".Όμορφα,θα το εφαρμοσω στο μέλλον,ελπίζω μόνο τότε μην διαμαρτυρυθούν οι άλλοι!

Ο καθενας εχει τον τροπο του...το τι ειναι σωστο και λαθος δεν θα το κρινω εγω, το αν ομως κατι προσβαλει τον εγωισμο μου, θα το κρινω εγω.
Η ομηλια του Typhwna ειναι ποιο ωμη και λιγοτερο κοσμια, ομως ειναι αληθινη και χωρις "υπογειες" τακτικες.
Απο την στιγμη ομως που δεν βριζει και δεν προσβαλει προσωπικοτητες και ονοματα, τοτε εχει καθε δικαιωμα να λεει τη γνωμη του.

quote:
Πίσω στα RPG λοιπόν.

Και εγω μαζι σου.

"Η φύση αγαπάει να κρύβεται."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Typhwnas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Israel
128 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 19:30:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Typhwnas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τypheona

Με πληγωσες τωρα...

quote:
Όμορφα,θα το εφαρμοσω στο μέλλον,ελπίζω μόνο τότε μην διαμαρτυρυθούν οι άλλοι!

Αντιγραφεα.

quote:
Τypheona θα ήθελα πάντως να μου πείς την άποψή σου και απο κοντά,εκτιμώ τα άτομα που έχουν θάρρος της γνώμης.

...


HOME SWEET HOMEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2005, 01:13:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γουστάρω, μπαίνεις στο φόρουμ και νά'σου ο Beavis και ο Butthead!
Πρώτα απ'όλα τα χώνουν σε λάθος άνθρωπο (τους παίρνει μερικές σελίδες να το καταλάβουν, αλλά δεν βαριέσαι!).
Μετά κάνουμε το Σουγκλάκο:
quote:
αν ομως κατι προσβαλει τον εγωισμο μου, θα το κρινω εγω.

quote:
Δεξου αντρικια αν εισαι αντρας...την καθε κριτικη και ασε τα κλαματα και τις γκρηνιες...αν εισαι γυναικα σταματα να κλεγεσαι και να λες συνεχεια πως εχουμε κατι μαζι σου

quote:
Απο οτι καταλαβα εσυ δεν μπηκες εδω για να πεις την αποψη σου...αλλα για να προκαλεσεις φασαρια.

quote:
Εγω βλεπω οτι "Ο βλάκας συνηθίζει να τα χάνει σε κάθε λόγο"...και μην πεις οτι σε ειπα Βλακα ο ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ το λεει.
Συγνωμη που το λεω αλλα δεν φενεται να περνεις απο λογια.

Και μετά ακούμε και το ανέκδοτο της ημέρας:

quote:
Θα μας διωξει γιατι:
1)Δεν συμφωνουμε μαζι του.
2)Εχουμε αποψη.
3)Δεν ειμαστε Μασωνοι.
4)Ειμαστε ανοικητοι.

Αύριο αρχίστε το RPG "Ο Βέγγος εναντίον της Μασωνίας".
Εγώ, πάντως, θα λείπω. Γέλασα αρκετά, φτάνει. Και δεν το λέω εγώ, ο ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ το λέει.

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sarkana
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2005, 03:56:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sarkana  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα και απο μενα
Να πω και γω δυο λογια για τα rpg i kai ta mmorpg(mass multi online)
Βασικοτερο ολων ειναι πως απλα μεταφραζοντας τον τιτλο καταλαβενεις αμεσως αν οταν μιλας για τα συγκεκριμενα games εχεις απολυτη αποψη τι ειναι και τι κανει.ROLE PLAYING GAME!Ενα παιχνιδι ρολων μεταφραζομενο!
Πρωτον- Ολα τα video-games δεν ειναι στην κατηγορια των rpg
υπαρχουν παιχνιδια στρατιγικης, πολεμικα παιχνιδια,ποδοσφαιρικα και σπορ παιχνιδια,κ α.
Τα rpg ειναι μια κατηγορια παιχνιδιων που εχει πισω της πολυ καλοδουλεμενους ορους,εχουνε καθησει ατομα και εχουνε "δουλεψει" πολλα μα παρα πολλα χρονια για να δημιουργηθει ενας ολοκληρος κοσμος,να στηθει ισως ενα σκηνικο οπου θα πεχτουν αυτοι οι ρολοι και πως.Σοφα δημιουργιθηκε ενας κοσμος τελειος ονειρικος,τελειως διαφορετικος,με κανονες απλους....υπαρχει καλο και κακο,εσυ επιλεγεις ενα ρολο καλο ι κακο ξερωντας πως πεζεις ενα ρολο,δεν εισαι εσυ,αυτο ειναι μια πιθανη σου προεκταση.Γιατι ολα ειναι εξωπραγματικα και περιεργα αλλα συνηθως τα περισσοτερα rpg διαδραματιζονται σε κοσμους medeaval μεσαιονικους απο οπου αντλουν βασικα το nobility και την περιπετεια που ειχε κατακλισει τον κοσμο την προμεσαιωνικη εποχη για ταξιδια,πλουτο,περιπετεια,relics
Μαθαινειςαμεσως πως βασικο σου μελημα ειναι να προστατευσεις τον εαυτο σου απο ενα μονιμο κακο που κατακλιζει ολο το παιχνιδι,επειτα μαθαινεις να ανταγονιζεσαι για να αποκτησεις κατι οχι μονο επιδι το εχει ο αλλος αλλα γιατι σου ειναι και χρησιμο ( στο παιχνιδι παντα)
Μαθαινεις πως για να αποκτησεις ολα τα εφοδια και να προχωρησεις χρειαζετε σκληρη δουλεια σε ενα πραγματικα digital περιβαλλον που δεν σου επιτρεπει λαθη ( σε μερικα εχει το option να πρεπει να κανεις save για να μπορεσεις να συνεχισεις απο ενα καλο σημειο, μαθενοντας σου να εισαι τακτικος)
Οτι πρεπει να διαλεξεις απο την αρχη την ταυτοτητα σου μονος σου να επιλεξεις ακομα και τισ ικανοτητες που θα εχεις να φτιαξεις δηλαδη εναν παντοδυναμο και τελειο χαρακτηρα και επειτα καλεισαι να δεις ποσο καλα ξερεις ολα οσα επελεξες να δοαθετεις...πραγμα που ποιος δεν θα ηθελε εστω και να δοκιμασει στην πραγματικοτητα δλδ....Ποιος ποτε και που δεν θα ηθελε να δοκιμασει να ειναι ο ορεοτερος,ο καλυτεροτερος,ο σοφοτερος,ο τα εχω ολα μα ολα ,πως φαινομαι?
Μαθαινεις πως μπορεις να εχεις και σωματικη και φυσικη,πνευματικη δυναμη.
Οποιο μερος και να διαλεξεις,με το καλο ι με το κακο πας,ακομη και οταν κανεις χρηση των σκοτεινων δυναμεων και καλα δλδ, το κακο εξακολουθει να ειναι εχθρος σου.Στα rpg απλα δικαιουσαι να πεξεις ρολο κακου οχι ομως να γινεις εσυ το κακο ουτε καν να συμμαχισεις μαζι του ( θα ηταν ανιαρο και πολυ βαρετο να πεζεις ενα γαμε σε υπολογιστη και να μην υπαρχει εχθρος τον οποιον βεβαια πεζει ο υπολογιστης σου στα εν λογο παιχνιδια..δλδ οταν πεζεις rpg ο εχθρος ειναι ενας υπολογιστης που πεζει παντα τον κακο ρολο..τους κακους εχθρους σε ολες τους τις μορφες πιθανες και απιθανες...)
Το σημερινο video game,απογονος και εφοσον η τεχνολογια προχωραει και ολα γυρω μας εξελισονται θαταν κοματακι απιθανο να παιζαμε ακομα κουτσο κυνηγιτο,σβουρες και αμαδες,αυτα σιγα σιγα γινοντε πια παιχνιδια αντικες συλλεκτικα σε βιβλια γραμμενα ρετρο κτλπ....Εχει πια την εμπορικοτητα του,οπως ειχε παντα ο παιχνιδοκοσμος,ομως, αφησε καποιους απο εμας να μπορεσουμε να ειμαστε μεγαλα παιδια που ονειρευονται κρυσταλινους παραμυθενιους τοπους με ιπποτες και δρακους οπως στα παραμυθια,λιγο πιο περιπλοκους και με πιο πολυ suspens αλλωστε τα πραγματικα rpg δεν απευθινονται σε μικρα παιδια,αλλα σε μεγαλα,και δημιουργουν στιγμιαια εναν virtual κοσμο που μπορεις να κρυφτεις για λιγο και να σταματισεις να σκεφτεσαι,να καβαλισεις ενα ομορφο ασπρο αλογο που ποτε σου δεν ειχες και ουτε προκειτε ,αλλοστε πρεπει να μαθεις ιππασια θελει χρονο μαθηματα κτλπ...και να ξανοιχτεις με ενα σπαθι στο χερι να νοιοσεις πως δεν εισαι ο φουντομενος ανχομενος φοιτητης που γραφεις αυριο,να χαλαροσει λιγο το μυαλο σου,να ξεφυγεις,ουτε πως ολη την ημερα δουλευεσ στο εμπορικο απροσωπο μαγαζι χαμενος να βοηθας πελατες να αγορασουνε μελετωντας το ρολοι σου αν η ωρα περνα γρηγορα και οχι ποσο παει στην πελατισσα το πορτοκαλι μπλουζακι....
βλεπω πως ακομα και σε κατι που μπορει να ειναι θετικο, σε κατι που ειναι κοματακι εκτος και θελει να γνωριζεις μερικα πραγματα,βρεθηκαν καποιοι που ειδαν ενα role playing σαν υποψια κρυμενων μυνηματων και φισκα σε αρνητικα περιεχομενα για τα παιδια μας, την νεολαια μας που την μαστιζουν το κακο,τα ναρκωτικα,η βια,ι φρικη.
και ολοι ξεχασαν τα παραμυθια που ακουγαν οταν ηταν παιδια,και ι κακια μαγισσα εκανε κακο σεν εναν καλο ανθρωπο,και επειτα κραδαιναν το πλαστικο σπαθακι τους..τα 5χρονα ετοιμα να αντιμετοπισουν τι δρακο του παραμυθιου....και να τους ελεγες τοτε πως ο δρακος ειναι αληθινος θα σε πιστευανε..τα παιδια.... γιατι για τα παιδια υπαρχει ο δρακος του παραμυθιου....που παντα στο τελος χανει....οπως και στα rpg... Ο αθανατος δρακος που δεν προκειτε να πεθανει,λεγετε κοινονια,πρεπει,κατεστημενο......και οταν φτασεις σαυτον τον δρακο εχεις παψει να εισαι παιδι...και για σενα οι δρακοι δεν υπαρχουν πια...πως θα τους αντιμετωπισεις?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2005, 15:22:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
βλεπω πως ακομα και σε κατι που μπορει να ειναι θετικο, σε κατι που ειναι κοματακι εκτος και θελει να γνωριζεις μερικα πραγματα,βρεθηκαν καποιοι που ειδαν ενα role playing σαν υποψια κρυμενων μυνηματων και φισκα σε αρνητικα περιεχομενα για τα παιδια μας, την νεολαια μας που την μαστιζουν το κακο,τα ναρκωτικα,η βια,ι φρικη.

Επιτελους ενας ορθολογιστης/ια!
Να εισαι καλα φιλε/η μου...αυτα τους λεω και εγω και αυτοι βλεπουν προπαγανδα και συνωμοσιολογιες πισω απο ολα.
Δεν καταλαβενουν πως δεν χρειαζεται μελετη και ερευνα για να καταλαβεις το αυτονοητο.
Το RPG ειναι παιχνιδι και πρωτο απο ολα το Dungeons & Dragons εμπνευσμενο απο μυθολογια Tolkien...ολα τα επομενα ειναι αντιγραφες σε αλλο "portfolio".
Το μονο σημειο που θα μπορεσει κανεις να πει πως εχει χρησιμοποιηθει ερευνα ειναι MMORPG,γιατι καθηλωνουν τους παιχτες ωρες ολη τη μερα πανω απο ενα PC...περα απο τη χρηματικη ευνοια, εδω βλεπουμε και το στοιχειο της υπνωσης των μαζων.
Αλλα παλι αυτο ειναι μοναχα μια ιδεα.
Κανεις δεν μπορει να κατηγορησει τον "Λυκο" τη στιγμη που το "προβατο" καθεται και τον περιμενει.

"Η φύση αγαπάει να κρύβεται."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2005, 16:32:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γουστάρω, μπαίνεις στο φόρουμ και νά'σου ο Beavis και ο Butthead!
Πρώτα απ'όλα τα χώνουν σε λάθος άνθρωπο (τους παίρνει μερικές σελίδες να το καταλάβουν, αλλά δεν βαριέσαι!).
Μετά κάνουμε το Σουγκλάκο:

Ρε συ καζαμπουμπου.
Αυτα τα αστεια σου...και αυτες οι διαπιστωσεις σου...εισαι και εσυ ΥΠΕΡΟΧΟΣ φενεται...με ποδια η χωρις?
Εσυ, η ο Xotchipilli2 ειναι ο λαθος ανθρωπος?
Αυτο μου θυμιζει ιδεολογια αρσενοκοιτη..., παντως ιδεολογικα τεριαζετε.

quote:
Αύριο αρχίστε το RPG "Ο Βέγγος εναντίον της Μασωνίας".
Εγώ, πάντως, θα λείπω. Γέλασα αρκετά, φτάνει. Και δεν το λέω εγώ, ο ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ το λέει.

Ρε αφεντη...
Ποποπο...τι ηταν αυτο, ανεκδοτο αλλα Χριστοδουλος, κοιτα ρε τι κοσμος χαραμιζεται...που εισαι ρε Esspreso να δεις τι διαμαντια χανεις!!!
Αλλα αντι για το "Βεγγος ενατιον της Μασωνιας", θα ελεγα καλυτερα "Το αντιδοτο του καμπαλιστικου αυνανισμου".
Δεν το πα εγω ο Μεγαδιδασκαλος 33(βαθμων kelvin) το ειπε....
Οσο για το RPG που ειναι και το θεμα μας, εσυ δεν ειδα να λες καμια αποψη...αρα η δεν εχεις(πολυ λογικο το βρισκω), η μπηκες εδω σαν τον Αλβανο στην ταινια..."Κραταω φυτιλα κανει Μπουμ"...μπηκες να αναψεις τα αιματα.
Κλασσικο φαινομενο μασωνικης υπεροχης...τατιανισμος σε ολο του μεγαλειο!
Δεν υπαρχει αλλος τροπος περα απο την ειρωνεια, για να αντιμετωπησεις τοσους τονους εγκεφαλικου πουρε.

"Η φύση αγαπάει να κρύβεται."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sarkana
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2005, 17:08:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sarkana  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οπως ειπα και πιο πανω.....
Κινδυνευουμε αδερφοι ( και αδερφαι,ειμαι φεμινιστρια )
Το κακο μας τυλιγει τα μαλλα......
Βγγος εναντιον Χατζηχρηστου δεν ακουγεται καλυτερα?
Το να εχεις κεφαλι (πανω) που περιεχει εναν εγκεφαλο δεν υπονοει και με το ζορι οτι αυτος ο εγκεφαλος διαθετει και φαια ουσια ε?
Το να αρπαζεις αλλαλαζωντας ενα keyb και να χωνεσαι σε ενα φορουμ και να αρχιζεις να γραφεις ασυναρτισιες δεν σε κανει ηρωα κομιξ..μαλλον σκετο κομιξ σε κανει...
Εχεις αποψη για το θεμα του τοπικ? ε πεστο μας ντε να το μαθουμε και εμεις..και ασε τον παλιο καλο ελληνικο κινηματογραφο για ενα αλλο τοπικ που ισως καποιος βαλει για τις επιροες του και τις παγανιστικες του κρυφες πτυχες,οπως επισης και για την αλλιωση του φτωχου ελληνα με τα παραμυθια ...... Αληθεια δεν ιτανε Σιωνιστρια εκεινη ι Ζαμπλουτη πλοιοκτιτρια που βουλιαζε τα καραβια της για να παρει τα ασφαλιστρα? οποια παραδειγματα!! Δεν κρυβει αυτο μυνηματα?....δεν ειναι διαβολικο?
Λιγο μυαλο μας εμεινε να κλαιμε τη μοιρα μας που ανακατωθηκαν τα σιτηρα με της γλυκοπατατες..... το χανουμε και αυτο.....

Μηπως τα στρουμφομουρα ειναι η πυλη που σπρωχνει τα παιδια στα ναρκωτικα?....λες?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Typhwnas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Israel
128 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2005, 17:18:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Typhwnas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε βρε...
Καλως τον αρχηγό. Ήρθες να σωσεις τον ταμπάσκο?
Να σε ρωτησω κατι? Εχω την εντυπωση πως στις στοες κανετε meeting στις στοες για να απαντησετε? Βλεπω οτι το καθηστέρησες το θεμα.

quote:
Και μετά ακούμε και το ανέκδοτο της ημέρας

Να και κατι που μαθαμε απο εσας. Να περιαυτολογουμε (αλλα δεν ειμαστε μασωνοι, δεν σε πειραζει ε?)

quote:
Και δεν το λέω εγώ, ο ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ το λέει.

Απο την καμπαλλα, καμπαλιζομαι καλυτερα.

quote:
Εγώ, πάντως, θα λείπω. Γέλασα αρκετά, φτάνει

Ρε συ μην φυγεις. Καλα περναμε. Εχετε εσεις οι ποδιτσες την ταση να λετε υπεροχα αστεια.


HOME SWEET HOMEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
eirw
Νέο Μέλος


19 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2005, 17:06:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους eirw  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
asxeta apo th 1 selida tsakomoymou poy diabasa peri rpg ezeisa mia εμπειρια που εχει αρκετο ενδιαφερον, πριν την αφηγηθω θελω να πο οτι πεζο κοντα 4 χρονια εκτον οποιον το 1 κοντευα να μηνο μια χρονια στο λυκειο απο το κολλημα εν ολιγης εχο φαει τα νιατα μου αλα ποτε μα ποτε δε μου συνεβη κατι ομοιο.... το χειμωνα που μας περασε λοιπον ειχαμε λιωση στο dnd και πεταει μια ιδεα ενα κοπελι να πεξουμε call of chtulhu εντομεταξη εγο ειχα κατεβαση το rulebook liges μερες πριν και μου λενε κανε το GM (game master).... τελοσπαντων εβρεχε ηταν νυχτα δηλαδη ειχε ορεο κλιμα ,αρχηζουμε παμε σε ενα δοματιο 4 επι 2 το πολλη και αφηνουμε την τηλεοραση που ηταν στη γονια του δοματιου ανοιχτη για να εχουμε χαμηλο φοτησμο...με αυτο το ελαχιστο φος λοιπον και το καλοιφερ κοντα μας πεζαμε ,,,στη 1-2 ωρες το πολη κληνι ξαφνικα η τηλεοραση....τι παιζει εδο λεμε (στο σπιτι δεν υπηρχε κανεις αλλος) περνι το κοπελι το χειριστηριο ανηγη την τηλεοραση και του βγαζη της μπαταριες και το αφηνη στο τραπεζακι.. αυτο συνεχιστηκε για 3 φορες ακομα ανα τακτα χρονικα διαστηματα, αλα δε δοσαμε βαση σκεπτομενη οτι απο το καιρο μπορει να μην ειχε υψηλη ταση..μια στιγμι λοιπον βλεπο μια τεραστια σκια στο ποδι ενοσ παιδιου που καθοτανε απεναντι ανοιγοι ενας τα φωτα και βλεπουμε μια αραχνη λιγο πιο μικρη απο γροθια τριχοτη καταμαυρη τη ριχνη κατο το παιδι και σκοτονουμε.. κανεις , μα κανεις δεν ειχε δει τετοια αραχνη στη περιοχη... περα απο την περιπτοση τησ συπτοσης που χρεισιμοποιουν πολλη αλα εγο σπανια τη λετε για αυτο μοιπος εκανα λαθος χρηση τον πραγματον που ξερο και εβαλα κατι πολλη σοβαρο σε ενα πεχνιδι....περα απο ολα ηταν ενα "τρομερο" session.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Palatianos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 17:39:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμενα μου αρεσουν οοοοοοοοοοοοολα τα ειδη rpg οτι και να λετε!FREEEEEDOM MEANS RPG!!!!!!!Παιζοντας to D&D πηρα εκδηκηση απο εναν τυπο που ηταν εχθρος μου εξω απ' το παιχνιδι:Δημιουργισα μια συνομοσια γυρο απ΄τον χαρακτηρα του στο παιχνιδι και του εκανα τη ζωη κολαση!!!HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!

note:Του τα εκανα ολα γιατι με αμφισβητησε και επειδη ηταν ο νουμερο ενα μανιακος στο παιχνιδι, αφηνοντας εμενα 2ο!!!!!!!!Οποτε ο ευκολος τροπος να παρω την πρωτη θεση ηταν να τον σκοτωσω!!! }:)

mike
k.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Palatianos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 16:54:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φυσικα παραπανω αστειευόμουν αν και οτι εγραψα ειναι γεγονος.Ειμαι φανατικος των rpg και τα ξερω ολα σαν το χερι μου.Ειμαι επισης ειμαι φανατικος των ιστοριων του "θεου" κθουλου, εν τουτης δεν ξερω καποιο επιτραπαζιο που να εχει σχεση με αυτον γι αυτο θελο ποιος ξερει να μου πει που μπορω να βρω επιτραπεζιο ή οτιδηποτε με τον Κθουλου να μου το πει αμεσος!!
Εμενα παντως παιχνιδια οπως το d&d με οθησαν να δημιουργισω ενα δικο μου rpg παιχνίδι που χαρη στην πηρα μου στους κανονες, στα συστηματα μαχης οπως και η ζωγραφική μου ικανότητα κοντευω να το τελειωποιησω.Το οτι τα RPG μου ξυπνισαν την δημιουργικοτητα (αν και ειχα την προδιαθεση) ειναι κακο??

mike
k.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KpK
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2006, 15:54:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KpK  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Πιστέυω πως η ενασχόληση με rpg εφόσων ικανοποιεί κάποια επιθυμία μας για ψυχαγωγία ή κοινωνικότητα είναι αποδεκτή.
Η μόνη μου παρατήρηση αφορά το θέμα της ηλικίας του παίκτη.Αφου μέχρι τα 16-18 χρόνια ο άνθρωπος μορφοποιεί τις εμπειρίες σε γνώση.Επομένως αν δεν έχει αναπτύξει πλήρως την κρίση του πιθανόν να έχει εσφαλμένη γνώση(πιθανόν κ όχι)


¨Αγωνιζόμαστε για το απαγορευμένο¨γιατί αυτό που έχει απαγορευτεί μέχρισήμερα είναι μόνο η αλήθεια.(Νιτσε)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2006, 05:30:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αααα....Role Playing Games!!!
Παλιά αγάπη.....

Θυμάμαι να λιώνουμε ώρες παίζοντας περιπέτειες στο Campaign Setting των Forgotten Realms....πριν 7-8 χρόνια περίπου. Τι αξέχαστες στιγμές...τι ηρωικές μάχες...τι δύσκολοι γρίφοι και μυστήρια που ζήσαμε...

Θυμάμαι τα ζάρια να κυλάνε και η αγωνία να ανεβαίνει. 20-πλευρα, 10-πλευρα, 12-πλευρα, 8-πλευρα, τα κλασικά 6-πλευρα, 4-πλευρα...
Κάθε ριξιά μπορεί και να ήταν καθοριστική παρακαλω για την έκβαση μιας μάχης ή ενός γρίφου...

Να φανταστείτε παίζαμε AD&D με κανόνες Second Edition.
Τόσο παλιά δηλαδή. Χρησιμοποιούσαμε το board του επιτραπέζιου Hero Quest για να μετράμε τα τετραγωνάκια της έκτασης ενός μαγικού(π.χ. Fireball),αλλά και των μαχών(encounters). Είχαμε εννοείται και μινιατούρες για τους χαρακτήρες μας, αριστοτεχνικά βαμμένες, αγορασμένες από την Κάισσα.

Το παλικάρι που συνήθως έκανε DM(Dungeon Master), αν και με είχε λίγο στο μάτι ήταν αρκετά καλός στο ρόλο του. Του ταίριαζε άψογα μπορώ να πω...
Εγώ σαν παίκτης δύο χαρακτήρες έπαιξα..

Ο πρώτος ήταν Half-Elf fighter-mage

εφτασε μέχρι level 8 και βρήκε τραγικό θάνατο, αφού τον έψησαν σε καζάνι και τον έφαγαν Αρπιες...

Ο δεύτερος ήταν Dwarf fighter

Εφτασε μέχρι level 10. Αφού τον σάπισαν στο ξύλο Vampires υψηλού level ένα πλάσμα( δεν θυμάμαι ακριβώς πιο ήταν-ίσως Mind Flayer)τον έκανε να χάσει τα λογικά του..
Δεν ξέρω αν θα κατάφερνα να τον σώσω, αλλά σε εκείνο το σημείο διαλύθηκε η παρέα που παίζαμε.
Εκεί που ήμασταν ο DM και 5 το πολύ 6 παίχτες και είχε μαι ατμόσφαιρα το παιχνίδι, από κακούς χειρισμούς και εσφαλμένες επιλογές όλων, βρεθηκαν στο παιχνίδι και άλλα 6-7 ξέμπαρκα άτομα,(ο καθένας έφερνε τον μπατζανάκη του), και έχασε τη μαγεία του το πράγμα.
Οπου λαλούν πολλά κοκόρια αργεί να ξημερώσει λένε, και έχουν δίκιο..
Κρίμα...

Πάντως έκανα πειραματικά για μια περίοδο μικρή κι εγώ Dungeon Master και τολμώ να πω ότι είχα φτιάξει πολύ καλές περιπέτειες συνδυάζοντας στοιχεία από ταινίες τρόμου και περιπέτειες σούπερ ηρώων τις marvel, φέρνοντάς τες στα standards των rpg...

Κάναμε μια απόπειρα πριν 1-2 χρόνια να παίξουμε με τους κανόνες third edition, αλλά ατόνησε...έτσι κι αλλιώς δεν θα προχώραγε πολύ λόγο και έλλειψης χρόνου...

Συμπερασματικά έχω να πω το εξής: Οσοι δεν έχετε παίξει ποτέ rpg, απλά ΧΑΝΕΤΕ!!! Μακράν το καλύτερο παιχνίδι για μέσα στο σπίτι με την παρέα σου...
Σου αφηγείται την περιπέτεια ο DM και την φαντάζεσαι σύμφωνα πάντα με τα δικά σου κριτήρια. Πλάθεις τις δικές σου εικόνες μέσα στο μυαλό σου για όλα όσα διαδραματίζονται. Πράγμα απείρως καλύτερο από οποιαδήποτε Fantasy ταινία και RPG παιχνίδι στον υπολογιστή όπου το προϊόν είναι έτοιμο, προπαρασκευασμένο. Θα τολμήσω να πώ ακόμα καλύτερο και από διάβασμα fantasy βιβλίου,αφού στο rpg συμμετέχεις ενεργά στην περιπετεια, είσαι ζωντανό κομμάτι της και από τις επιλογές του χαρακτήρα σου αλλά και του υπόλοιπου party, εξελίσσονται τα γεγονότα ανάλογα...

Αχ τι μου θυμίσατε παλιόπαιδα....

ΥΓ. αν μπορεί κάποιος να διορθώσει το ξεχειλωμένο format της σελίδας ρε παιδιά
Ευχαριστώ

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...

Edited by - Agnostic on 13/06/2006 05:34:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2006, 07:37:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΥΓ. αν μπορεί κάποιος να διορθώσει το ξεχειλωμένο format της σελίδας ρε παιδιά
Ευχαριστώ

Όλα ok!
Το format επανήλθε...
Το legacy of Kain το ξέρει κανείς?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Gonzalez
Μέλος 1ης Βαθμίδας


97 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2006, 08:29:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Gonzalez  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βασικά έχω την ίδια γνώμη με τη Sarkana αυτά για τις επικλήσεις πνευμάτων μέσω RPG είναι παραμύθια της Χαλιμάς. Ένα παιχνίδι φαντασίας είναι για να διασκεδάσεις με τους φίλους σου και τίποτα περισσότερο. Επειδή το παιχνίδι είναι λίγο φανταστικό αμέσως΄να βγουν κριτές, ερευνητές η σάρα και η μάρα και να το κατηγορήσουν για εσωτερισμό

quote:
Αύριο αρχίζει το RPG "Ο Βέγγος εναντίον της Μασωνίας"
Εγώ πάντως, θα λείπω. Γέλασα αρκετά, φτάνει. Και δεν το λέω εγώ ο ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ το λέει

Ψιλοπάγωσα

Ότι γράφει δεν ξεγράφειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2006, 09:24:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το μόνο ον στο οποιο κάναμε επίκληση όταν παίζαμε RPG, ήταν ο πιτσαδόρος ή ο σουβλατζής. Οτιδήποτε άλλο πείτε κύριοι ανήκει στη σφαίρα της φαντασίας, του αντιεπιστημονικου τσαρλατανισμού και συκοφαντίας!!!
Κάποτε τα είχαν κατηγορίσει και για σατανσιμό σε τηλεοπτική εκπομπή...

Αφήστε τον κόσμο να την βρίσκει και να διασκεδάζει όπως γουστάρει!!!

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...

Edited by - Agnostic on 13/06/2006 09:26:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2006, 20:50:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το legacy of Kain το ξέρει κανείς?

Με αυτο μεγαλωσα!!!! Απιστευτο σκοταδι και μαρτυριο :P....


ΑΡΑΠΗΣ ΑΠΟ NYLON

"Made in Greece"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy