ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΙΔΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ο Ελληνας
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
126 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2004, 11:04:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ο Ελληνας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστο το ποστ σου ντεμο έχω σκεφτει όμως αντίθετα μπορούμε επίβραδινωντας ταχύτητα να πάμε στο πάρελθον ; Βαση αυτής της θέωρειας (της δίκης σου)όχι απλώς θα επίβραδυνουμε τον χρόνο , μονο με αρνητικη ταχύττα επιστρέφουμε στο πάρελθον λόγικο μάλλον .
Ας συνεχισουμε τις σκεψεις

Ο σεβασμός και η αποδοχή είναι οι βασικές αρχές της ελευθερίαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

demo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
296 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2004, 13:43:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους demo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aρνητική ταχύτητα δέν υπάρχει βάση της Λογικής & των έως τώρα στοιχείων που έχει παρατηρήσει η Επιστήμη!!
Ειδικά για τους Ανθρώπους - για τους Θεούς ισχύουν άλλα τα οποία κανείς δεν είναι σε θέση να γνωρίζει παρά μόνο όταν τους προσεγγίσει!! Όσον αφορά για το να επιβραδύνουμε τον χρόνο πιστεύω οτι άν το κάνουμε θα οδηγηθούμε σε δυσάρεστα Αποτελέσματα!!
Θα ήθελες μέσα σε 1 χρόνο ας πούμε να γεράσεις 20 χρόνια;;;
Ίσως αυτό θα είναι το πιθανότερο αποτέλεσμα!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2004, 16:31:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΑΝΑΤΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!
ΠΡΩΤΟΝ ΝΑ ΠΩ ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΝ ZoZe3hp!!!
ΜΕΤΑ ΦΙΛΕ ALOS ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ SITE ΠΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΤΙΤΟΡ????
ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΝ ΜΕΙΝΑ ΠΟΥ ΕΛΕΙΨΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΒΡΗΚΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΑΝΥΣΗΧΕΙΕΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΠΟΛΛΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ(ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΝΑΜΕ.....ΑΛΛΑ ΤΕΣΠΑ)
ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΟΤΑΡΧΙΚΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΗΤΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΗΤΕ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΠΛΑ ΕΙΚΟΝΕΣ ΗΤΕ ΗΤΕ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΑΓΝΟΟΥΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΡΥΒΟΥΝ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΣΥΝΑΡΠΑΖΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΠΟΤΕ ΝΑ ΑΝΑΖΗΤΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ!!!!!!!!
ΠΑΙΔΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΑΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΧΑΡΟΠΟΙΗΣΕ ΙΔΙΕΤΑΙΡΑ!!!
ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΑ ΘΑ ΑΠΑΝΤΑΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vitras
Μέλος 2ης Βαθμίδας


185 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2011, 22:51:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παντως υπαρχει τροπος να μαθουμε αν θα εφευρεθει καποτε το ταξιδι του χρονου.

Να παμε καπου δημοσια και να κρεμασουμε ενα τεραστιο πανο που να γραφει: "ΑΝ ΑΝΑΚΑΛΥΦΤΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ, ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΕΝΑΣ ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ (Ή ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΕΝΑ ΣΗΜΑΔΙ ΕΣΤΩ) ΣΤΙΣ 1 ΙΟΥΝΗ 2011 ΕΔΩ" κ ετσι θα μαθουμε την απαντηση σε 1 μερα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mystery flower
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
204 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2011, 20:44:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είχα δει μια τέτοια ταινία με τη χρονομηχανή. Σκοτώθηκε η αγαπημένη του πρωταγωνιστή και έφτιαξε μια χρονομηχανή για να της σώσει τη ζωή. Τα κατάφερε, έφθασε λίγο πριν τον θάνατό της, αλλά τι κέρδισε, τίποτα. Πέθανε λίγα λεπτά αργότερα από άλλη αιτία. Κατάλαβε ότι αν την έσωζε πάντα, εκείνη θα πέθαινε και παράτησε την προσπάθεια. Επαληθεύεται η θεωρία μου ότι τη ζωή την κάνουμε κι εμείς, αλλά καταλήγει σε ένα σημείο που έτσι πρέπει να γίνει και τίποτα δεν ανατρέπεται. Ακόμα κι αν ο χρόνος γυρνούσε πίσω, πάλι το ίδιο θα ήταν το αποτέλεσμα. Γι' αυτό ο χρόνος δεν αλλάζει, ούτε γυρίζει πίσω. Πολλές φορές λέμε ας γυρνούσε πίσω ο χρόνος, θα ήταν αλλιώς, θα έπαιρνα τον άλλο δρόμο, αλλά θα βρισκόταν ένα μονοπάτι δυστυχώς που θα σε οδηγούσε στον πρώτο και το αποτέλεσμα θα ήταν ίδιο. Γι' αυτό λέμε ότι υπάρχει σχέδιο του Θεού, αλλά τη μοίρα την κάνουμε κι εμείς.
Τα χρονικά ταξίδια με απασχολούν κι εμένα. Πιστεύω ότι θα ταξιδέψουμε σε άλλα παράλληλα σύμπαντα ώστε να μην αλλάξουμε τη μοίρα μας. Αγαπημένη μου ταινία όταν ήμουν 18 ετών ήταν η τριλογία "ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ ΜΈΛΛΟΝ" με τον M. Fox.

Ταξίδι στο άγνωστοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

loner
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2012, 06:14:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@mysteryflower: Η ταινια που λες ειναι το The Time Machine.Η έκδοση του 1960 είναι από τις αγαπημένες μου!Μια πολύ καλή ταινία επίσης σχετικά με time travelling είναι και το Timecrimes.Ισπανική, χαμηλού budget αλλα πολύ αξιόλογη.

quote:
Καλημέρα φίλοι,

Θέλω να παραθέσω ένα link που βρήκα ψάχνοντας για ......λίγο ελεύθερο χρόνο ...(χε χε) Το link αυτό περιέχει ένα κείμενο που όπως λέει βρέθηκε το σε ένα οπισθόφυλο ενός βιβλίου του 1965 τόσο , ΄το οποίο κείμενο γράφτηκε από έναν άνθρωπο που γεννήθηκε το ... 2004!!!!!
Δεν σχολιάζω τίποτα .Τα σχόλια και οι κρίσεις δικές σας .Περιμένω και γω τα συμπεράσματά σας .

http://www.e-telescope.gr/gr/cat06/art06_040112.htm

Με εκτίμηση ,

korleone


Πως είναι δυνατόν να μίλησε στους γονείς του και την επομενη μέρα να μίλαγαν για αυτό το γεγονός αφού, όπως λέει, πήγαινε ανάποδα στον χρόνο;Θεωρητικά αυτό το γεγονός δεν θα είχε συμβεί καν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1074219
Maintained by Digital Alchemy