ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Τεκτονες ζουν αναμεσα μας.......
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ALF
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
162 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2005, 22:45:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Hermes ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΟΙΟ ΛΙΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΡΑΤΟΣ ΧΟΡΙΣ ΑΥΤΟΥΣ . ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΝΗΝΗΜΕΡΟΘΕΙ ΠΕΡΙ ΘΕΜΑΤΟΣ ΤΕΚΤΟΝΩΝ ΚΤΛΠ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΣΑιΤ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΣΥΓΚΗΝΗΣΑΝ.
ΜΗΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΑΖΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΤΥΠΟΥ ΝEW WORL ORDER ΚΤΛΠ.
ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΑΛΛΟΥΣ ΤΕΚΤΟΝΕΣ ΟΙ ΤΕΚΤΟΝΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2005, 22:54:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ρε παιδια η ευπ εχει κτιριο στην οδο κατεχακη-αν δεν κανω λαθος-και παρολα αυτα οι πρακτορες της περνουν απαρατηρητοι.οι τεκτονες θα ειναι παρατηρησιμοι?εξαλλου οταν υπαρχει κατι που ειναι αγνωστο ο καθενας λεει την κουβεντα του και αφου οι τεκτονες δεν επιβεβαιωνουν η δεν διαψευδουν γινεται μυθος.εξαλλου ετσι δεν γεννηθηκαν οι θρυλοι?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oculatis Abis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 13:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oculatis Abis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε νιντζα μην μπερδεύεις τις λέξεις μύθος και θρύλος. Ο μύθος αναφέρεται σε κάποιο φανταστικό γεγονός όπου έμπλέκονται πρόσωπα επίσης μη πραγματικά (π.χ. η Ελληνική μυθολογία - βέβαια εκεί μιλάμε για κωδικοποίηση πληροφοριών, αλλά αυτό ας το αφήσουμε για άλλο topic...). Ο θρύλος είναι ένα φανταστικό γεγονός που αναφέρεται σε πραγματικά πρόσωπα.

Στην περίπτωση του Τεκτονισμού, πρέπει να αναφερόμαστε σε θρύλους, καθώς οι ιδιότητα του Τέκτονος είναι κάτι το υπαρκτό. Αυτά!

sub rosa

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
νιντζα
Μέλος 2ης Βαθμίδας


230 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2005, 23:47:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους νιντζα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εστω.καταλαβες ομως τι εννοωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oculatis Abis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 19:48:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oculatis Abis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απλώς δεν μπορώ να καταλάβω τη σύγκριση ενός Τέκτονα με έναν υπάλληλο της ΕΥΠ! Τι είναι αυτό που κάνει τους Τέκτονες πραγματικά απαρατήρητους και από ποιόν κρύβονται; Αν κάποιος θέλει να κρύψει την Τεκτονική του ιδιότητα είναι ελεύθερος να το κάνει, όπως επίσης κι αυτός που θέλει να τη διατυμπανίζει! Η μυστικότητα-κρυπτικότητα είναι κάτι που εφαρμόζεται μόνον από οσους το επιθυμούν, δεν είναι κοινό χαρακτηριστικό των Τεκτόνων.

Επίσης δε νομίζω ο κάθε Τέκτων να ασχολείται με το τι ειπώνεται κάθε φορά περί Τεκτονισμού και να μπαίνει σε διαδικασία επιβεβαίωσης ή διάψευσης. Σίγουρα ο χρόνος του καθενός (Τέκτονος και μη) έχει μεγαλύτερη αξία!

sub rosa

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 22:06:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote] Αν κάποιος θέλει να κρύψει την Τεκτονική του ιδιότητα είναι ελεύθερος να το κάνει, όπως επίσης κι αυτός που θέλει να τη διατυμπανίζει! Η μυστικότητα-κρυπτικότητα είναι κάτι που εφαρμόζεται μόνον από οσους το επιθυμούν, δεν είναι κοινό χαρακτηριστικό των Τεκτόνων. /quote]

Απ' όσο γνωρίζω, ένας αληθινός Τέκτοωας ποτέ δεν θα διατυμπανίσει την ιδιότητα του.
Πρέπει να την κρατάει μυστική.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2005, 08:22:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απ' όσο γνωρίζω, ένας αληθινός Τέκτονας ποτέ δεν θα διατυμπανίσει την ιδιότητα του.
Πρέπει να την κρατάει μυστική.

Mμμμ... αυτό βέβαια με προβληματίζει αφού οι περισσότεροι τον τελευταίο καιρό το διατυμπανίζουν....

Bέβαια υπάρχει και η άλλη ... η "υπόγεια" άποψη ότι όλοι αυτοί μπορεί να μην είναι πραγματικά Τέκτονες αλλά να το ισχυρίζονται για να δυσφημίζουν τον Τεκτονισμό...

Διαλέγετε και παίρνετε...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."

Edited by - Avallon on 09/08/2005 08:23:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2005, 09:28:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Mμμμ... αυτό βέβαια με προβληματίζει αφού οι περισσότεροι τον τελευταίο καιρό το διατυμπανίζουν....

Bέβαια υπάρχει και η άλλη ... η "υπόγεια" άποψη ότι όλοι αυτοί μπορεί να μην είναι πραγματικά Τέκτονες αλλά να το ισχυρίζονται για να δυσφημίζουν τον Τεκτονισμό...


Φίλε μου, όπως είπες μπορεί, να διατυμπανίζουν οτι είναι Τέκτονες για να δυσφημίσουν τον Τεκτονισμό
Ή πάλι μπορεί να θέλουν να "τραβήξουν την προσοχή" λέγοντας πως είναι Τέκτονες.
Απλά ένας Τέκτονας κάνει το έργο του (που δε νομίζω να είναι κάτι το κακό) χωρίς να διατυμπανίζει αυτή του την ιδιότητα.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Smokin_7
Μέλος 1ης Βαθμίδας


73 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2005, 10:35:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Smokin_7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μας ρωτάτε τώρα γιατί κρίβονται οι τέκτονες;;
Τι να κάνουμε οι άνθρωποι αφου είναι θεοι και δαιμονες πρακαταλειμένοι μαζί τους!!!!
Και τι δέν τους έχουν σούρει τους έχουν πεί κακους υποχθόνιους σατανικούς κατευθυνόμενους απο το απόλυτο κακο και οτι άλλο μπορείτε να φανταστείτε. Και το μονο τους κακό είναι οτι ενδιαφέρονται για την ανώτερη πνευματική γνώση άν είναι δυνατό να θεωρηθεί αυτό κακό.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2005, 11:07:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Smokin_7, κι εγώ έχω ακούσει ουκ ολίγες φορές να τους κατηγορούν με τους χαρακτηρισμούς που ανέφερες αλλά ποτέ μου δεν κατάλαβα το λόγο και τί το κακό έχουν κάνει.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2005, 00:31:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλως με βρηκατε

νομιζω avatar οτι αφου το θεμα υπαρχει εις πενταπλουν πρεπει να κλεισει.

ακομα και να ηθελα να συμμετασχω στην κουβεντα δεν μπορουσα γιατι ημουν διακοπες.αλλα τελικα καλυτερα που δεν το εκανα.τα καταφερατε καλα και μονοι σας.

θα ηθελα μονο αν ηθελε η mantis να μου στηλει κανα mail που να μου λεει και αλλες.....αποκαλυψεις και τοτε ισως καταφερω να συνεχισω το μυθιστορημα μου

ΤΡΕΙΣ ΛΕΞΕΙΣ.......ΧΙΛΙΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ
ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.......ΤΡΕΙΣ ΛΕΞΕΙΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy