ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΣΥΛΛΟΓΗ ΠΡΩΤΟΤΥΠΩΝ ΕΚΦΡΑΣΕΩΝ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2006, 19:19:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


YHVH:

jonniebeaprick


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2006, 20:26:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω άμα ταιριάζει στο παρόν θέμα....

Παραθέτω την άπαικτη απάντηση του Βριλ στην θεωρία του PaNo :

PaNo : MIA OMADA LOIPON EPISTHMONWN EKANE THN EKSHS KATAGRAFH PARATHRWNTAS GIA XRONIA MIA OMADA XHMPATZHDWN. MIA MERA ENAS AGAPHTOS FILOS XHMPATZHS EIXE MIA KATAPLHKTIKH IDEA. PHRE ENA ISIO LEPTO KOMMATI KLADIOY TO EGLIPSE KAI TO EXWSE MESA SE MIA FWLIA TERMITWN, KOLHSANE EPANW STO KLADI KAPIOI TERMITES KAI ARXHSE NA TOYS TRWEI. STHN SYNEXEIA MAZEYTHKAN ALLOI GYRW TOY KAI PARAKOLOY8OYSAN TI EKANE KAI PWS TO EKANE MEXRI POY KATALABANE THN DIADHKASIA KAI ARXHSANE NA KANOYNE TO IDIO.
TO KATAPLHKTIKO SHMEIO THS YPO8ESHS EINAI OTI META LIGES HMERES MIA ALLH OMADA EPISTHMONWN SE MIA ALLH PERIOXH EKATONTADES XILIOMETRA MAKRIA DIAPHSTWSE OTI OI XHMPATZHDES MIAS ALLHS MIKRHS OMADAS ARXHSANE NA XRHSIMOPIOYN AKRIBWS THN IDIA TEXNIKH XWRIS NA EXEI YPARKSEI EPAFH SE KAMIA PERHPTWSH METAKSY TWN DYO OMADWN XHMPATZHDWN .

Βριλ : Και φυσικά ΑΠΟΚΛΕΙΟΥΜΕ έξ αρχής ότι η συμπεριφορά αυτή, δηλ. "θέλει κλαδί να φτάσει στο φαϊ" είναι έμφυτη και κάτι σαν ένστικτο επιβίωσης.

Ο παραμυθιασμένος θέλει ... αόρατες και άγνωστες δυνάμεις να το κατευθύνουν αυτό.

Δηλ. άν ισχύει η ... τηλεμεταφορά γνώσης, τότε μπορούμε να πάρουμε αυτήν την ομάδα χιπαντζήδων,

που δεν ξέρουν τίποτα, δεν υπάρχει στο σύστημά τους σαξόφωνο, θα μάθουμε σε έναν απ αυτούς να παίζει σαξόφωνο,

και ΑΜΕΣΩΣ, σε απόσταση χιλιάδων χιλιομέτρων, σύμφωνα με τις θεωρίες του ΠαΝο, θα παίζουν όλοι οι χιπατζήδες σαξόφωνο και θα κάνουν τη ζούγκλα ... καμπαρέ

Ορίστε, να και η απόδειξη

Με κάτι τέτοια, γελάει και το παρδαλό ... πιθίκι

Edited by - Βρίλ on 11/05/2006 11:59:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2006, 20:30:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΠΛΑ ΚΟΡΥΦΑΙΟ !!!!!!

Και παρόλο που δεν συμφωνώ με την μέθοδο "Βριλ", θυμάμαι άλλη μιά κορυφαία στιγμή του σε θέμα για την Μορα, όπου την προσκαλεί να τον επισκεφτεί τις πρωινές ώρες που είναι και σε στήση

Έψαχνα να το βρω αλλά δεν τα κατάφερα, άμα το βρει κάποιος ας το παραθέσει, ήτανε κορυφαίο !!!!

Χοντρό γέλιο είχε πέσει και μ'εκείνον τον μουσουλμάνο που θα παντρευότανε μια πιτσιρίκα. Ο JBG είχε δώσει ρέστα !!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2006, 15:16:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


απο τον dimitris84

καλο!!!


quote:

jonniebegood

Γιωργο, εγραψες!!!

μεσα απο τον παραλληλισμο του κειμενου διαφαινονται τα πολιτισμικα ταμπου

θα βοηθουσε αν προσθετα οτι οι Ινδιανοι Χουϊτσολ δινουν πεγυοτ στα μικρα παιδια τους κατα την διαρκεια της τελετης συγκομιδης του?

ειναι ενταγμενο στην θρησκεια τους (και φυσικα δεν εθιζονται γιατι τα διευρυντικα συνειδησης δεν εθιζουν - δεν προκαλουν το φαινομενο της σκανδαλης γιατι απλα δεν ειναι ευφορικα)

το θεμα ειναι πως τα πολιτισμικα ταμπου των κοινωνιων συγκρουονται μεταξυ τους



dimitris84

Καλος ινδιανος ειναι ο ινδιανος λευκε προδοτη.
Και αυτο ο Τζων το ειπε.

Κοινωνικες ηθικολογικες αξιες.

Εδω ομως φιλε Τζωνυ συγκρουονται ακομα και οι 2 μαγοι στην ιδια φυλη.

Αλλα θα τους εκπολιτισουμε που θα παει.Στο ονομα της ΑΛΗΘΕΙΑΣ.
With god on our side.

Οδηγιες απο το στρατηγειο προς τα παληκαρια .

Μην τους πιειτε το αιμα "κινδυνος παραισθησεων".


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2006, 14:09:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

YHVH:

jonniebeaprick


χαχαχαχα!!!


* Ειρήνη *Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2006, 14:25:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΠΛΑ ΚΟΡΥΦΑΙΟ !!!!!!

Και παρόλο που δεν συμφωνώ με την μέθοδο "Βριλ", θυμάμαι άλλη μιά κορυφαία στιγμή του σε θέμα για την Μορα, όπου την προσκαλεί να τον επισκεφτεί τις πρωινές ώρες που είναι και σε στήση

Έψαχνα να το βρω αλλά δεν τα κατάφερα, άμα το βρει κάποιος ας το παραθέσει, ήτανε κορυφαίο !!!!



Πράγματι, αυτό ακριβώς είχα πεί και τίποτε άλλο. Να με επισκευτεί η Μόρα πρωϊ-πρωϊ, να πάρει και ένα ζουμερό δωράκι..

Που να το βρώ βρε Κέρρυ ? Σαματις θυμάμαι που είναι ?

Πιθανών, στο ... Χρονοντούλαπο της Ιστορίας

*** Η Καλή Κουβέντα Φέρνει Την Άλλην ***
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2006, 23:03:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Giannhss Απεστάλη: 10/07/2006, 02:20:57
--------------------------------------------------------------------------------

"βζιν, βζουν"



ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2006, 02:44:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


gigenis
(σχολιαζοντας τον βιασμενο απο 4 εξωγηινες που εκαναν βζιν βζουν Giannhss)

Απεστάλη: 15/07/2006, 22:07:09


αντε να κερδισε μερικα αφροδισια απο αλλον γαλαξια


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2006, 20:04:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το παρακάτω είναι απόσπασμα συζήτησης από το "Καύση ή ταφή", μεταξύ των gigenis, dimitris2 και Dying_Incubus.

dimitris2:
Υπάρχει μια κοινότητα ερημιτών στο Θιβέτ που όταν πεθαίνει ένας αδελφός, κόβουν ένα ένα τα όργανα και τα μέλη του σώματός τους και ταιζουν κάτι τεράστιους γύπες.
Δεν είναι κακό. Είναι οικολογικό και νιώθουν έτσι καλύτερα (οι ζωντανοί) ότι το σώμα τους ανήκει στη φύση, πρέπει να εξυπηρετεί την φύση και όχι να την βλάπτει.
Εμάς η κοινωνία εξυπηρετεί μερικά σκουλικάκια που κι αυτά είναι απαραίτητα στην φύση. Δεν είναι ρυπογόνα. Είναι οικολογικός τρόπος αποσύνθεσης των σωμάτων. Αυτό τον τρόπο ακολουθεί όλο το ζωικό βασίλειο.
Εγώ είμαι βουδιστής και θα ήθελα όταν πεθάνω να τεμαχίσουν το σώμα μου και να το διασπείρουν σε παιζοδρόμια ή πλαγιές να το φάνε τα κοράκια.

Αν ήμουν στο θιβέτ θα το έκαναν.
Στην ελλάδα δεν θα το κάνουν.

Dying_Incubus:
Μπορείς τότε να πάς στο Θιβέτ και να το κάνεις αυτό....
Δεν σε εμποδίζει κανείς.

dimitris2:
Οχι δεν θα πάω στο Θιβέτ.
θα διαμελιστώ εδώ.
Εχω κι εγώ το ίδιο δικαίωμα με σένα που θέλεις να καείς, ενάντια στο σύνολο.
Εσύ το είδες καύση νεκρών , εγώ διαμελισμό.
Γιατί το δικό σου είναι καλύτερο?

gigenis:
γιατι ο Dying_Incubus δεν θα γεμισει τις πλατειες και τα πεζοδρομια με κοματια απο το σωμα του
αν θες να σε διαμελησουν και να σε φανε οι γυπες πρεπει να πας στο θιβετ εδω δεν εχει γυπες
πως να το κανουμε τωρα να φερουμε και γυπες απο το θιβετ για να σε φανε;;;
αν θες να σε φανε τα ψαρια γινετε σε δενουν με αλυσιδες και σε φουνταρουν στο αιγαιο
αλλα γυπες να ερθουν απο το θιβετ για να σε φανε δεν γινετε

dimitris2:
Σωστό.
Εδώ δεν έχουμε γύπες.

Λίγο μεγάλο, αλλά...bestΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2006, 12:43:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Τι μου θύμισες τώρα, βρε stemix!
Και το είχα ξεχάσει!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2006, 22:20:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όντως φίλε, πολύ καλό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2006, 00:00:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fantomas3004
Μέλος 1ης Βαθμίδας

USA
145 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2006, 21:18:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fantomas3004  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άν θέλετε να σας φάνε οι γύπες μπορείτε ελεύθερα να το ζητήσετε όταν γράψετε την διαθήκη σας
Δέν θα σας χαλάσουν το χατίρι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2006, 08:45:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φιλε μου κανεις λαθος, γιατι μετα η κοκκινοσκουφιτσα εφαγε τον κακο λυκο, και ηρθε και ο πινοκιο που ειχε παει βολτα στο μαγεμενο δασος, και φαγανε ολοι μαζι το καραμελοσπιτο, και μετα ηπιανε σοδες για να το χωνεψουνε. ΤΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ πεταχτηκε ενα διαστημικο τυροπιτακι με γευση πεζοδρομιο, και με θεαματικο πλονζον επεσε στην αριστερη γωνια του τερματος αποκρουωντας την μπαλα σε οφσαιντ.


Τελικα αποτελεσματα:

ΕΛ- Δρακονιοι 4-3

Μασωνοι- Καψωνι 1-0


Ιλλουμινατι- Μιντουμιλατι 469964964946936- 0,1


Velial στο θεμα υψος βουνων και λεξαριθμοι.Να σαι καλα γελασα μεχρι δακρυων ειδικα στη φραση "τοτε ακριβως πεταχτηκε ενα διαστημικο τυροπιτακι".

Edited by - medtech on 12/08/2006 08:47:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2006, 10:19:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Arya Rama
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα Απεστάλη: 14/08/2006, 19:06:12

Η φιλοσοφία για την γυναίκα είναι απλά μια επαναστατική μέθοδος αδυνατίσματος ή το καινούργιο της μακιγιαζ..

...θα έγραφα στον τοίχο του σπιτιού μου αν είχα σπρει...

--------------------------------------------------------------------
Arya Rama
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα Απεστάλη: 14/08/2006, 19:13:54

Οι γυναικες ενσικτωδως κάνουν έκτρωση για να μην φέρουν άλλα εκτρώματα στον κόσμο αυτό.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2006, 15:48:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οι γυναικες ενσικτωδως κάνουν έκτρωση για να μην φέρουν άλλα εκτρώματα στον κόσμο αυτό.

Δυστυχως καποια εκτρωματα τους ξεφυγαν και γεννηθηκαν για να γραφουν αυτες τις βλακειες.

Α ρε πισσα και πουπουλα!!!!!!!!Α ρε βλακεια!Α ρε τρελα με την σεσουλα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arya Rama
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2006, 19:40:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arya Rama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλησπέρα medtech.

Έγραψες:
Δυστυχως καποια εκτρώματα τους ξεφυγαν και γεννηθηκαν για να γραφουν αυτες τις βλακειες.

Είναι κρίμα που δεν κατάφερες να με προσβάλεις.Ωστόσο θα ήθελα να σε ενημερώσω οτι έχεις απόλυτο δίκιο.Είμαι ένα εκτρωμα.Ισως μάλιστα να συμβολίζω την έλλειψη πνευματικής ακμής ή έστω την κατάπτωση της χιουμοριστικής σου αντίληψης.Χαίρομαι που καταφέρνω να φανώ χρήσιμος σαν αντίθεση στον ιδεώδη εαυτό σου.Φαντάζομαι πως όταν στεκεσαι μπροστά στον καθρέπτη αναφωνείς:

Ιδέ ο άνθρωπος!

Οφείλω όμως στην δίψα μου για γνώση να σε ρωτήσω ποιό ένστικτο κίνησε μέσα σου την διαδικασία να θελήσεις να με προσβάλεις χωρίς καν να με γνωρίζεις και χωρίς καν να έχω ασχοληθεί μαζί σου. Νομίζω οτι μια πιο προσεκτική ματιά στην δράση σου θα σου έδειχνε οτι απλά αντιδράς σε αυτό που νομίζεις και όχι στις πέντε λέξεις που έγραψα.
Φαίνεται πάντως οτι το νευρικό σου σύστημα βρίσκεται σε μια υπερδιέγερση από τους καυγάδες που έχεις στα διαφορα θέματα,αλλίως προς τι το επιθετικό - ή αμυντικό - ύφος;Μια ερώτηση "Τι εννοείς";
θα ήταν αρκετή,όμως προτίμησες να χλευάσεις.Όλα αυτά δείχνουν αν μη τι άλλο διαθεση πολεμική -την οποία θαυμάζω αλλα με αιτία- και πτώση της σπιρτάδας στο πνεύμα καθώς και μια "ψυχολογική" αναπηρία με ρίζες αυτοεπιβεβαίωσης δηλαδή σεξουαλική συμφόρηση.
Επιθυμώ επίσης να μάθω με ποια επιστημονική μέθοδο κατέληξες στο συμπέρασμα οτι είμαι τρελός.Αλλιώς διατρέχεις τον κίνδυνο να εισέλθεις στα χωράφια του επιστημονισμού κάτι που τόσο κατακρίνεις.
Βεβαίως δεν θα αποτελεί έκπληξη ενα τέτοιο γεγονος,μιας και έχεις υοθετήσει όλες τις συμπεριφορές που όταν πρωτοήρθες κατέκρινες.

Αυτός είναι ένας λόγος που αξιζεις τον σεβασμό της περιφρόνησης μου και όχι έναν δημιουργικό πολεμικό διάλογο.

Οφείλω όμως να σε ευχαριστήσω για το οτι τοποθέτησες εδω μέσα το ποστ μου μιας και διακρίνομαι απο την πεποιθηση οτι όταν δεν μας καταλαβαίνουν και μας παρεξηγούν αυτό είναι ένα δείγμα -αν όχι μια απόδειξη- για την Αυθεντικότητά του λόγου μας.

Γεία σου.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2006, 17:21:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Kαλησπέρα medtech.

Έγραψες:
Δυστυχως καποια εκτρώματα τους ξεφυγαν και γεννηθηκαν για να γραφουν αυτες τις βλακειες.

Είναι κρίμα που δεν κατάφερες να με προσβάλεις.Ωστόσο θα ήθελα να σε ενημερώσω οτι έχεις απόλυτο δίκιο.Είμαι ένα εκτρωμα.Ισως μάλιστα να συμβολίζω την έλλειψη πνευματικής ακμής ή έστω την κατάπτωση της χιουμοριστικής σου αντίληψης.Χαίρομαι που καταφέρνω να φανώ χρήσιμος σαν αντίθεση στον ιδεώδη εαυτό σου.Φαντάζομαι πως όταν στεκεσαι μπροστά στον καθρέπτη αναφωνείς:


1.Επικρινω την αποψη σου οτι οι γυναικες κανουν εκτρωση απο ενστικτο.
2.Δεν με θεωρω ιδεωδη.
3.Συμβολιζεις το "πεταω μια γνωμη χωρις να σκεφτω".Εκατσες ποτε να σκεφτεις σοβαρα γιατι οι γυναικες κανουν εκτρωση?

quote:
Οφείλω όμως στην δίψα μου για γνώση να σε ρωτήσω ποιό ένστικτο κίνησε μέσα σου την διαδικασία να θελήσεις να με προσβάλεις χωρίς καν να με γνωρίζεις και χωρίς καν να έχω ασχοληθεί μαζί σου. Νομίζω οτι μια πιο προσεκτική ματιά στην δράση σου θα σου έδειχνε οτι απλά αντιδράς σε αυτό που νομίζεις και όχι στις πέντε λέξεις που έγραψα.
Φαίνεται πάντως οτι το νευρικό σου σύστημα βρίσκεται σε μια υπερδιέγερση από τους καυγάδες που έχεις στα διαφορα θέματα,αλλίως προς τι το επιθετικό - ή αμυντικό - ύφος;Μια ερώτηση "Τι εννοείς";

1.Το ενστικτο αυτοματης αντιδρασης στις ανοητες αποψεις
2.Τι νομιζω και αντιδρω?
3.Καταλαβα τι εννοεις.Δυστυχως.

quote:
Όλα αυτά δείχνουν αν μη τι άλλο διαθεση πολεμική -την οποία θαυμάζω αλλα με αιτία- και πτώση της σπιρτάδας στο πνεύμα καθώς και μια "ψυχολογική" αναπηρία με ρίζες αυτοεπιβεβαίωσης δηλαδή σεξουαλική συμφόρηση.

Σεξουαλικη συμφορεση?Σωστα δεν προλαβαινω να αποπλανω αθωους Ανδρομεδιους (χεχεχε)πρεπει να ζητησω αυξηση απο τον Kthulu (τν μεγαλυτερο σπαγγο ολων των διαστασεων).

quote:
Επιθυμώ επίσης να μάθω με ποια επιστημονική μέθοδο κατέληξες στο συμπέρασμα οτι είμαι τρελός.Αλλιώς διατρέχεις τον κίνδυνο να εισέλθεις στα χωράφια του επιστημονισμού κάτι που τόσο κατακρίνεις.

Υπεδειξε μου το σημειο οπου σε αποκαλεσα τρελο.

quote:
Οφείλω όμως να σε ευχαριστήσω για το οτι τοποθέτησες εδω μέσα το ποστ μου μιας και διακρίνομαι απο την πεποιθηση οτι όταν δεν μας καταλαβαίνουν και μας παρεξηγούν αυτό είναι ένα δείγμα -αν όχι μια απόδειξη- για την Αυθεντικότητά του λόγου μας.

Wow!εγω νομιζα οτι αυτο ειναι δειγμα οτι ή δεν ειμασταν σαφεις ή οτι ειμασταν σαφεις αλλα δεν προσφεραμε αξιολογα υποστηρικτικα των αποψεων μας επιχειρηματα και στοιχεια.

Οι γυναικες κανουν εκτρωση:

1.Επειδη δεν μπορουν να θρεψουν το παιδι
2.Επειδη το παιδι θα γεννηθει αναπηρο
3.....(προσθεστε αιτιες)

ΥΓ.Ειμαστε εκτος θεματος εδω οποτε αν θες να συνεχισουμε την συζητηση εχω και email.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

***** *** *
Διεγραμμένος Λογαριασμός


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2006, 21:42:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ***** *** *  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2006, 11:35:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3521 Μηνύματα Απεστάλη: 26/08/2006, 02:07:12
--------------------------------------------------------------------------------


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Avallon

Μεταξύ μας... κάτι μου λέει ότι θα τριτώσει με τα ερωτηματικά...
--------------------------------------------------------------------------------


τι τοθελες και τοπες???

ξερει κανεις πως να καλεσω μερικα ουρί, χωρις να με χρεωσουν?


ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


697 Μηνύματα Απεστάλη: 26/08/2006, 06:48:44
--------------------------------------------------------------------------------
Πάς στην πλατεία Παραδείσου και φωνάζεις
ουρί πουίστ ? ουρί πουίστ ? ουρί πουίστ ?
Αν είναι εκεί κοντά θα σου απαντήσουν.
Αλλιώς ξανακάλεσε το 0


*

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2006, 01:49:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Βρίλ

Για δες τι βρήκα στο Δίκτυο !

Κάποιος/κάποια/κάποιοι μας βλέπουν ... έτσι !

[center]

"Pentelika Troika"

Vril, Ntavelis666 k JoniebeGood - H Agia Triada


το αποδιδω στον Βριλη μιας και αυτος το εφερε στο εσωτερικα

πρεπει να συγχαρω ομως και τον αγνωστο δημιουργο!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 01:38:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Crystal_tear

Όπως οι απαντησης καποιων σε αυτο το θεμα ε?


Avallon

Oπως αυτό το θέμα ίσως?

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2006, 23:42:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


OmasEpsilon


Ομολογω οτι και εγω αρκετα απο αυτα που γραφει ισος να ειναι λιγο παρατραβηγμενα,ισος να τα λεει πολυ επιστημονικα


Ας κανουμε πρωτα κατι πιο απλο και ας αφησουμε τις Θεωρίες που μας λεει ο φιλος Panos για αυτους που πραγματικα μπορουνε να τις κατανοησουνε.


Γιατι για να τα κατανοησεις αυτα πρεπει να ριξεις πολυ διαβασμα και να εχεις την καταληλη ευστροφια.


Υ.Γ. φίλε Panos γινε απλοικος στα μηνυματα σου.πες τα εξω απο τα δοντια με απλα λογια,να καταλαβαινουνε και οι απλοι ανθρωποι,οι αγραμματοι κλπ κλπ.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2006, 00:09:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DANILOVIC >>> Χρεαιαζονται ξυλο οι γυναικες οταν ξεπερνουν τα ορια,δηλαδη λιγες φαπουλες?

Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2006, 16:27:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


DANILO2

Για εξηγησω για πολλοστη φορα.Ακραια μυνημτα Αντζι σαν αυτα που εστειλα διαφωνεις οτι πρεπει να διαγραφουν;Αναγωνρισα το λαθος μου,τι αλλο πρεπει να κανω για να γινει δεκτη η συγνωμη;



angi

Να κρυψεις το κεφαλι σου στην αμμο...

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2007, 03:39:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κλειδωθηκε το τοπικ και χεστηκε η κλαρα στου αρναουτογλου

jonniebegood στο θέμα με τις διαμάχες....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2007, 04:48:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ναι, μετά από ατελείωτο και πολυήμερο ψάξιμο κατάφερα να εντοπίσω το καλύτερο, εντυπωσιακότερο,το πιο φιλοσοφημένο, το πιο ενδιαφέρον με πληθώρα στοιχείων,απόψεων και ισχυρών επιχειρημάτων εκατέρωθεν, θέμα που έχει ανοιχτεί και συζητηθεί ποτέ στο Esoterica.

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7640&ARCHIVE=

"ME LENE SOUBLAKO EIMAI NEO MELOS.GAMATO TO FORUM SAS"

Πιάσε ένα πίτα-γύρο-απ'όλα ρε φίλε

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2007, 18:50:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πιάσε ένα πίτα-γύρο-απ'όλα ρε φίλε

Έφτασεεεεε




Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 14:52:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άπο το θέμα του jonniebegood

πορνογραφια και ερωτισμος 18+ στο forum .-= Η ΨΥΧΗ =-.


Agnostic
Οπως ορθά λέει και το ρητό "Οι Σουμέριοι βρήκαν τον τροχό, οι Κινέζοι την πυξίδα...μα οι Ελληνες πρώτοι *άμησαν απ'την κ*λ*τρυπ*δα!"...........

wendigo
Κι όλ'αυτά όταν οι άλλοι τρώγαν βελανίδια,ε;

jonniebegood
και που ναξεραν που ταχαμε βαλει εμεις τα βαλανιδια πριν αυτοι τα φανε...


ΥΓ. είναι φορές που το esoterica μου θυμίζει τράπεζα, όπου πηγαίνεις το πρωί, παίρνεις το νούμερο σου και κατόπιν φεύγεις για να πας L.A.* ,κρεοπώλη, φούρνο, τα παιδιά σχολείο κτλ. Και όταν τελειώσεις όλες αυτές τις δουλειές, πας και στην τράπεζα για να μην χάσεις τη σειρά σου (συνήθως για να δώσεις λεφτά) και είσαι κομπλέ.

*Λαϊκή Αγορά


Στράτος


Ήρθα...Διάβασα...Έγραψα...Έφυγα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2007, 01:43:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


απο το τοπικ Esoterica.gr, .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.

κεντησανε ολοι τους!


Ευστράτιος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
429 Μηνύματα Απεστάλη: 30/01/2007, 17:21:00
--------------------------------------------------------------------------------
Θεοσοφιστές ;;;;;;;;;

Και εγώ νόμιζα ότι ήταν Ολυμπιακοί.

Κρίμα !!!!

Στράτος


macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1612 Μηνύματα Απεστάλη: 30/01/2007, 22:05:51
--------------------------------------------------------------------------------
Αυτός ο ζεστός χειμώνας τελικά κάνει μεγάλη ζημιά...


Συνοδινός
Νέο Μέλος

Germany
46 Μηνύματα Απεστάλη: 30/01/2007, 23:25:38
--------------------------------------------------------------------------------
ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ...

Εμένα με έχει φάει η αγωνία...
Δεν γίνεται ρε Αττίλα να ξεμπερδέψουμε απόψε..;
Μην παρατείνεις την αγωνία μου.Μαζί με την Μπλαβάτσκυ,δεν θα κοιμηθώ ούτε εγώ απόψε.Ότι είναι να γίνει,ας γίνει απόψε...
Πάντως παιδιά δεν έχω καλό προαίσθημα,μεγάλο κακό θα γίνει.Βλέπω αποφασισμένο τον Αττίλα,να κλείσει τους ανοιχτούς λογαριασμούς του με την Μπλαβάτσκυ.Είναι πολύ θυμωμένος με την Μπλαβάτσκυ και με αυτούς που τραβάνε κόκκινες γραμμούλες και δεν ξέρω ποιόν άλλον θα πάρει ο Χάρος.Πάντως κι εγώ την άκουσα την Ασπασία που έπαιζε με τα Μπατζούρια.Μετά,άκουσε τα νευρικά βήματα του Αττίλα,να περιφέρονται έξω από την κλειδωμένη πόρτα και εξαφανίστηκε.Άγνωστο για πού.Δεν τόλμησα να πάω να κοιτάξω.Μην με περάσει ο Αττίλας για την Ασπασία ή την Μπλαβάτσκυ και βρεθώ προ εκπλήξεων.Σταμάτησα να αναπνέω για λίγα λεπτά και με προσεχτικά βήματα απομακρύνθηκα στο μεγάλο δάσος που απλωνόταν πίσω μου.


gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2386 Μηνύματα Απεστάλη: 30/01/2007, 23:46:38
--------------------------------------------------------------------------------
Γιατί καλή μου δεν ανοίγεις την πόρτα? Γιατί?

-γιατι η μαμα της της εχει πει να μην ανοιγει σε κλωνους

Γιατί δεν απαντάς στα κουδούνια σου? Γιατί?

-γιατι μονο οι τρελοι συνομιλουν με κουδουνια

Γιατί δεν απαντάς στο τηλεφωνάκι σου? Γιατί?

-γιατι εχει αναγνωρηση κλισης και δεν θελει να μιλησει

Γιατί όσο με τσαντίζεις εγώ επιμένω περισότερο? Γιατί?

-αν δεν ειχα τροπους θα ελεγα γιατι εισαι μ@λ@κ@ς
αλλα εχω και δεν το λεω

Μήπως γιατί ήρθε η ώρα τις κόκκινες γραμές σου να τις κάνεις πράσσινες?

-η λεπτη κοκκινη γραμη που εγινε το πρασσινο μιλι

Μήπως ήρθε η ώρα να πληρώσεις την αυθάδεια σου?

-καρτα η μετρητα;

Αύριο το πρωί θα το μάθεις, κρύψου όσο θέλεις, εγώ θα σε ξετρυπώσω.

-οταν τελιωσεις με την κοπελια ελα και απο το σπιτι μου γιατι ακουω κατι χρατς χρουτς στην αποθηκη και νομηζω οτι ειναι ποντικι

Μπορεί απόψε να την γλίτωσες κρυμένη πίσω απο την πορτούλα σου, σε άκουγα που έπαιζες με τα μπατζούρια, δεν είναι η φυγή όμως η λύση στο πρόβλημά σου.

-για να κρυβετε πισω απο την πορτα και να παιζει συχρονως με τα μπατζουρια η μενει σε πολυ μικρο σπιτι η ειναι τεραστιων διαστασεων

Τώρα εσύ και η παρέα σου είστε οι κυνηγημένοι και εγώ είμαι ο κυνηγός.

-εχω βασιμες υποψιες οτι ξερει τον σβαρτζ γι αυτο κυνηγε προσεχε

Αύριο κα Ασπασία, αύριο, ένα αύριο που θα φοβάσαι απόψε.

-νυχτα ειναι και θα περασει



ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy