ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ονειρα οταν χανεις ενα δικο σου προσωπο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΦΕΦΡΩΝΙΑ
Νέο Μέλος

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 16:23:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΕΦΡΩΝΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια καλησπερα σε ολους.

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2006, 19:07:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μια καλησπερα σε ολους.

Την καλησπέρα μου...

Φίλη μου.. βλέπω οτι εγκλωβίστηκες στο τόπικ σου και μόνο...
Κάνε μια περιήγηση στα τόπικ και θα βρείς πολλά ενδιαφέροντα θέματα.
Αυτό θα σε βοηθήσει να προσαρμοστείς καλύτερα.. και να ξεκινήσεις να συζητάς.. και να ανταλλάσεις απόψεις ευκολότερα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΕΦΡΩΝΙΑ
Νέο Μέλος

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2006, 17:25:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΕΦΡΩΝΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σκεφτηκα πολυ εψαξα οσο μπορουσα και καταληξα οτι δεν υπαρχει τιποτα εκτος απο το μυαλο μας που μπορει να μας παιζει ασχημα η ομορφα παιχνιδια.

ΝΕΚΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΣΟΙ ΛΗΣΜΟΝΙΟΥΝΤΑΙ


ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΕΦΡΩΝΙΑ
Νέο Μέλος

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2006, 01:36:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΕΦΡΩΝΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οταν γραφω εδω νομιζω οτι απο καπου με ακουει μπορω να γραψω και να πω πραγματα που δεν θα ελεγα πουθενα.

<< 67>>
Δεν θελω να αποκρινομαι δεν θελω να γελαω
αφου απο οταν σε εχασα σταματησε η καρδια μου.
Θελω μοναχα να σε αγαπω να σε εχω στο μυαλο μου
και να ευχομαι Π Α Τ Ε Ρ Α μου πως ηταν στο ονειρο μου.
Κακο μαντατο μου εφτασε πως πεθανες μου λεει μα εγω ξυπνω
και στο λεπτο σε εχω στο μυαλο μου.
Μακρυ ταξιδι εφυγες και με πανια σκισμενα θα θελα για να δω
πως θα εισαι πια στα ξενα.
Για κοιτα και μη μου αφεθεις και δε γυρισεις πισω γιατι απο
τον υπνο μου ποτε δε θα ξυπνησω .
ΕΞΗΝΤΑ ΕΠΤΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ ΘΑ ΠΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑ ΤΟ
ΚΕΝΟ ΠΟΥ ΑΦΗΣΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΓΕΜΙΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ.........

ΓΙΑ ΣΕΝΑ

29-1-2006 στο εγραψα
30-4-2006 βρηκα τη δυναμη να στο διαβασω

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2006, 12:17:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους και καλό μήνα

Φεφρωνία,

σήμερα διάβασα αυτό το τόπικ, και θα ήθελα έστω και αργά να εκφράσω τη λύπη μου για το χαμό του αγαπημένου σου προσώπου.
Προσωπικά δεν έχω χάσει κάποιον από τους γονείς μου οπότε δεν μπορώ να πω ότι νιώθω τον πόνο σου. Εχω χάσει όμως πάρα πολλά άτομα από το σόι μου, τόσα πολλά που έχουν κάνει γειτονιά στο νεκροταφείο και τόσα που λες και μας περνάει ξόφαλτσα ο χάρος.

Εχω τύχει πολλές φορές να δω νεκρούς στον ύπνο μου, αλλά δεν προχώρησα σε ερωτήσεις. Ίσως επειδή δεν μπορώ να ελέγχω τα όνειρά μου.

Το όνειρό σου μου θύμησε ένα δικό μου που όμως έχει να κάνει με προειδοποίηση.

Είχα 3 συμμαθητές που ήταν παρέα. Αχωριστοι στο σχολείο (πριν πολλά χρόνια).
Αυτοί οι 3 ανοίξαν ένα καφέ στη γειτονιά μου. Κάποια στιγμή μαθαίνω ότι ο ένας απο αυτούς πέθανε.
Ενα βράδυ βλέπω ένα περίεργο όνειρο που ο ήδη πεθαμένος κάθεται σε μία μεριά και πάνε να τον δούνε οι άλλοι 2 φίλοι του. Στο τέλος κάθεται ο ένας μαζί με τον πεθαμένο και φεύγει ο τρίτος.
Το πρωί λέω τι περίεργο όνειρο, γιατί είχα να τους δω κάτι χρόνια, απλά μάθαινα νέα τους αν συναντούσα καμιά φορά κάποιον συμμαθητή. Όπως κατεβαίνω με το αμάξι να πάω στη δουλειά περνάω από το καφέ τον παιδιών και αυτό που βλέπω ένα χαρτί κολλημένο στο τζάμι.
Παρκάρω το αμάξι και πηγαίνω να δω τι είναι αυτό το χαρτί. Τελικά ήταν η νεκρολογία του παιδιού που είδα στον ύπνο μου ότι είχε μείνει με τον ήδη πεθαμένο.

Προσωπικά πιστεύω ότι οι νεκροί εμφανίζονται στον ύπνο μας όταν έχουν κάτι να μας πουν, και έρχονται εκεί γιατί δεν θα τους φοβηθούμε. Αλλά το τι μπορούν να μας πουν αυτό δεν το ξέρουμε, γιατί δεν ξέρουμε και τους νόμους του άλλου κόσμου.
Πιστεύω ότι δεν πεθαίνει η ψυχή. Απλά ταξιδεύει μέχρι να έρθει ξανά.

Ευχαριστώ


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΦΕΦΡΩΝΙΑ
Νέο Μέλος

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2006, 19:14:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΕΦΡΩΝΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

.

Προσωπικά πιστεύω ότι οι νεκροί εμφανίζονται στον ύπνο μας όταν έχουν κάτι να μας πουν, και έρχονται εκεί γιατί δεν θα τους φοβηθούμε. Αλλά το τι μπορούν να μας πουν αυτό δεν το ξέρουμε, γιατί δεν ξέρουμε και τους νόμους του άλλου κόσμου.
Πιστεύω ότι δεν πεθαίνει η ψυχή. Απλά ταξιδεύει μέχρι να έρθει ξανά.

Ευχαριστώ


Another star σε ευχαριστω πολυ και καλο μηνα.
Μου εγραψες κατι που πραγματι δεν τ ο ειχα σκεφτει οτι δηλαδη οι νεκροι ερχονται στον υπνο μας γιατι εκει δε θα τους φοβηθουμε.
Οσο για το ονειρο σου σιγουρα δεν ειναι τυχαιο η συμπτωση.

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2006, 20:00:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Φεφρωνία,

το ότι το είπα δεν σημαίνει ότι ισχύει κιόλας.
Απλά είναι μία εκδοχή που εγώ την δέχομαι.

Ευχαριστώ


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΦΕΦΡΩΝΙΑ
Νέο Μέλος

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2006, 18:46:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΕΦΡΩΝΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

δεν σημαίνει ότι ισχύει κιόλας.
Απλά είναι μία εκδοχή που εγώ την δέχομαι.

Ευχαριστώ



Another srar καλησπερα.Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ποτε δεν το σκεφτηκα ετσι ουτε το ειχα ακουσει.Δεν σου κρυβω οτι με απασχολησε αρκετα σημερα και πως το σκεφτομουν οπως εμεις που ζουμε παμε στα νακροταφεια αλλα αποφευγουμε να παμε το βραδυ σαν κανει να μας τρομαζει η δεν θελουμε να του χαλαμε την ησυχια ετσι και αυτοι ισως εχουν βρει αυτο τον τροπο.Απλα μου φαινεται λογικο και εχω την αισθηση οτι καποιες αληθειες ειναι μπροστα μας στη λογικη μας και εμεις ψαχνουμε με πιο πολυπλοκους τροπους............

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2006, 20:36:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι η αλήθεια είναι ότι καμιά φορά χανόμαστε στο ψάξιμο για την εξήγηση κάποιου θέματος, και δεν βλέπουμε το προφανές. Απλά και μένα μου έχει φανεί λογική εκδοχή.
Καλό θα ήταν να έμπαινε ένας άνθρωπος που γνωρίζει καλύτερα κάποια πράγματα για να μας βοηθήσει

Ευχαριστώ


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΦΕΦΡΩΝΙΑ
Νέο Μέλος

Greece
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2006, 22:59:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΕΦΡΩΝΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

δεν βλέπουμε το προφανές. .
Καλό θα ήταν να έμπαινε ένας άνθρωπος που γνωρίζει καλύτερα κάποια πράγματα για να μας βοηθήσει

Ευχαριστώ


Another star συμφωνω μαζι σου αν υπαρχει καποιος που ξερει κατι σχετικο η εχει ακουσει κατι ας το καταθεσει

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2006, 11:34:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου.

Το θέμα αυτό «όνειρα όταν χάνεις ένα δικό σου πρόσωπο» με “τράβηξε” αμέσως. Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το εξής όνειρο:

Έχασα τη μητέρα μου όταν ήμουν μόλις 7 χρονών. Απίστευτο κενό, το οποίο δεν αναπληρώνεται ποτέ. Κάποια στιγμή και ενώ ήμουν ακόμα μαθήτρια (δεν θυμάμαι ακριβώς, πρέπει να ήμουν Γ’ Γυμνασίου ή Α’ Λυκείου) βλέπω για 1η φορά τη μητέρα μου στον ύπνο μου. Ήταν ένα όνειρο «περίεργο» θα έλεγα. Γαλήνιο… χωρίς καμία «επαφή» μαζί της. Θυμάμαι πως την είδα και σιγά-σιγά λες και επικεντρώθηκα στο πρόσωπό της. Ήταν πολύ όμορφη, με μαύρα μακριά μαλλιά όπως ήταν στην πραγματικότητα, εντελώς γαλήνιο πρόσωπο με βλέμμα γλυκό και ζεστό, αλλά είχε βαμμένα τα χείλη της κόκκινα, πράγμα πολύ «περίεργο» για την όψη της στα μάτια μου αφού δεν βαφόταν ποτέ. Δεν θυμάμαι κάτι άλλο από το όνειρο, αν και δεν πιστεύω πως υπήρχε και κάτι περισσότερο, όμως δεν μπορώ να ξεχάσω ακόμα και σήμερα το πρόσωπό της.

Θυμάμαι πως ξύπνησα και ξέσπασα σε κλάματα. Δεν μπορούσα να συνέλθω. Η απουσία της ήταν αβάσταχτη! Λες και ένας διακόπτης είχε γυρίσει και πονούσα ξανά. Για αρκετές μέρες, θυμάμαι, πως ήμουν ένα κουρέλι, ένα ψυχολογικό ράκος. Τότε συνειδητοποίησα πως δεν την είχα ξαναδεί ΠΟΤΕ (!) στον ύπνο μου, σε κάποιο όνειρο και μου έκανε απίστευτη εντύπωση.

Πιστεύετε πως δεν την είδα ποτέ ξανά, μέχρι σήμερα, σε κάποιο όνειρο? Δεν ξέρω γιατί, δεν ξέρω ακριβώς τι έγινε, όμως δεν την ξαναείδα.

Άραγε «ένιωσε» την θλίψη που μου προκάλεσε η «επίσκεψή της»….? Άραγε το υποσυνείδητο μου «μπλόκαρε» ένα ενδεχόμενο όνειρο? Φαντάζομαι πως δεν θα μάθω ποτέ…


* Ειρήνη *Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2006, 20:47:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΑΣΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΦΙΛΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΡΑΓΙΚΟ ΔΥΣΤΥΧΗΜΑ ΜΕ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟ.
ΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΠΟΛΛΑ.

ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΠΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΝΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΟΥΜΕ ΤΡΕΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΝΑΜΕ ΣΥΝΗΘΩΣ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΑΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ. ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΑ ΦΟΡΟΥΣΕ ΠΑΝΤΑ ΑΣΠΡΑ ΡΟΥΧΑ..

ΠΡΙΝ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟ ΜΟΙΡΑΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΝΕΚΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ "ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΩ -ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΣΕ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΝΩΡΙΣ-ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΕΙΣ..ΑΠΛΑ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΝΑ ΠΙΕΙΣ ΕΝΑ ΠΟΤΑΚΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΡΩΤΑ..."

ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΕΝΤΟΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΠΕΤΑΓΟΜΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ Η΄ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙ ΑΥΤΟΝ ...

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΜΑΘΩ. ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ!

_______________
ΑΦΗΣΤΕ ΤΗΝ ΑΟΡΙΣΤΙΑ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΟΡΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΘΕΣΑΝΕ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PARADEISOS
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2007, 05:55:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PARADEISOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FEFRWNIA MOU

LIPAME POLI GIA TON PATERA SOU.

THELW NA SOU PW NA EISAI DYNATH KAI PANTA NA GINESE OSO PIO KALH GINETE,NA KANEI PRAGMATA POU PANTA HTHELES ,PRAGMAT APOU ONEIREUOTAN O PATERAS SOU GIA SENA KAI PISTEUE PANTA SE SENA.THA TON KANEIS PERIFANW.GIATI EIMAI POLY SIGOURI OTI SE VLEPEI.

NA xEREIS KATI EGW DEN PISTEUW OTI YPARxEI THANATOS ,POTE DEN TO LEW AYTO ,APLA O PATERAS EINAI KAPOU ALLOU PIO KALA,KAI THA EINAI SE PIO KALA xERIA,EKEI POU EINAI EINAI EYTHxHSMENOS PISTEYE ME(THA SOU PW META GIATI)KAI THA EINAI PIO EUTYxISMENOS OTAN ESU EISAI KALA.

NA TOU MILAS KAI NA TOU LES NA SE VOHTHA ME TO NA SOU DEIxNEI TON SOSTO DROMO STHN ZWH SOU KAI EKEINOS THA SE AKOUEI.

NA PISTEUEIS PANTA STON THEO KAI NA PARAKALAS GIA TON PATERA SOU ,NA TOU ANABEIS KERAKI NA ANAPAUTHI I YUxH TOU KAI NA LES TIN PROSEUxI SOU.

MPOREI OLA AYTA NA FENONTA SE POLOUS ASTEIA ALLA PISTEYE ME OLA AYTA THA SE VOHSOUN KAI THA TO DEIS.

EGW APO TON KAIRO POU ExASA TON KALYTERO MOU FILO KAI TON PAPPOU MOU,PANTA MOU DEIxNOUN TON SOSTO DROMO (MESA APO TA ONEIRA I MESA APO TIN ZWI POU PANTA NIWTHO MIAN ANWTERI DYNAMI NA THELEI NA MOU DEIxEI TON SWSTO DROMO.

NA xEREIS OLA SUMBAINOUN GIA KAPOIO LOGO.MHN YAxNEIS TO GIATI PETHANE GIATI AUTO MONO O THEOS TO xEREI,ESU APLA TWRA PREPEI NA PROSPATHISEIS NA TO FILOSOFISEIS TO THEMA KAI NIWSEIS OTI O PATERAS SOU THA EINAI PANTA EKEI GIA SENA ,ESTW AN ESU DEN TON VLEPEIS.

KAI NA xEREIS OTI EMEIS EINAI POU VASANIOMASTE POU DEN TON VLEPOUME ALLA EKEINI MAS VLEPOUN ,GIATI NA EIMASTE EGWISTES KAI NA THELOUME NA GINEI TO DIKO MAS.AFOU EKEINOI EINAI KAPOU PIO KALA KAI H YYxH TOUS EINAI HREMOI.

TO GEGONOS OTI EIDES TON PATERA SOU STO ONEIRO SOU NA SOU LEEI OTI( ME TO KEFALI TOU )OTI EINAI KALA ALLA PALI DEN EINAI .EINAI TO TI NIOTHIS KAI PISTEUEIS ESU.EIMAI SIGOURI OTI ESU PISTEUEIS OTI O PATERAS SOU DEN EINAI KALA EKEI POU EINAI.

PISTEYE ME FEFRWNIA MOU APO TIS EMPIRIES MOU OTI EINAI SE KALA xERIA.

THA SOU PW MONO ENA :KAPOTE PARAKALOUSA PARA POLY NA PAO NA VRW TON FILO MOU POU EIxE PETHANEI KAI OLOI MERA AUTO EKANADEN PIGENA POUTHENA KAI TO MONO POU EKANA EINAI NA KLAIW KAI NA PARAKALW AUTO .MIA MERA KATHOS KOIMOMOUNA H YHxH MOU EIxE AFHSH TO SWMA MOU.ENIWTHA TIN YUxH MOU NA PETAEI.ENIWTHA OTI DEN EIxA VASANA ,OTI EIMON O PIO EUTIxISMENOS ANTHROPOS STIN GH.TO TI PERASA MExRI NA ERTHO PISW(MEGALI ISTORIA)NOMIZA OTI EIxA PETHANEI.OTAN EIxA PATHI AYTO PERPATOUSA KANONIKA xWRIS SWMA ENIWTHA NA PETAW KAI SIxRONOS EVLEPA TO SWMA MOU STO KRAVATI KAI ITAN PARAxENO TO SINESTHIMA.KAI EPISEIS OTAN FEUGEIS AKOUEIS ENAN HxO PARAxENO ,SAN MOUSIKI AGGELON (AN ExEIS AKOUSEI APO ALLOUS POU TO BIWSAN)POU SE PERNEI PIO KONTA TIS KAI NIWTHIS POLY WRAIA.SAN NA PIGENEIS STON PARADEISO.

Otan piga se kapion idiko na mou exigisei.MOU EIPE OTI STA ALHTHEIA EIxA PETHANEI KAI ME EPANEFERE PISW O THEOS GIATI DEN ITAN I WRA MOU NA PETHANW.KAI MOU EIPE NA MHN TO xANAKANW GIATI ExW TOSI POLI EPITHIMIA NA FYGO POU AN TO xANAKANO DEN THA ExEI GYRISMO.

PERASA KAI ALLA POLA ME ETSI PRAGAMATA KAI SOU LEW OTI O THANATOS DEN EINAI THANATOS ALLA MIA ALLI ZWH PIO WRAIA KAI PIO EYTHxHSMENH ,xWRIS VASANA ,xWRIS KAKIES KAI AMARTIES ANTHROPON.

O PATERAS SOU FEFRONIA MOU EINAI KAPOU KALA KAI SE VLEPEI KAI EINAI PERIFANOS GIA SENA .EIMAI SIGOURI.

THELW NA MOU APANTISEI KAI NA MOU PEIS TI PISTEUEIS SE AYTA POU SOU EIPA KAI MAKARI NA SE VOHTHISA.

KAI NA MHN STENAxWRIESE GIA TIPOTA.PANTA NA EISAI KALA KAI NA PISTEUEIS SE SENA KAI STON THEO.H ELPIDA PANTA PETHENEI TELEUTAIA.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PARADEISOS
Νέο Μέλος

Cyprus
44 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2007, 06:44:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PARADEISOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
THELW NA PW KATI GIA OLOUS SAS.

KAI THELW NA TO VALETE KALA STO MYALO SAS.

PANTA NA PISTEUETE STON THEO KAI STOUA AGIOUS MAS.

POLY ANTROPOI LENE OTI ME TO NA PLISIAZEIS PERISSOTERO RON THEO ANTIMETOPIZEIS PERISOTERA PROVLIMATA KAI ONTOS.PRIN APO LIGA xRONIA OTAN ExASA TON FILO MOU SE TROxAIO KAI TON PAPPOU MOU (KAI PANTA TON VLEPW ONEIRO KAI MOU LEEI OTI ME AGAPA AKOMI KAI MOU EIPE KAPOTE AN THELEIS NA ME EPISKEUTESE THA ERxESE SPITI TIS GIAGIAS SOU KAI THA ME EKEI).KAI PANTA VLEPW ONEIRA NA MOU MILANE KAI IDIKA TIN PANAGIA KAI NA MOU LEEI PANTA OTI SE PROSTATEUW MIN FOVASE.

EGW APO EKEINOS TON KAIRO EIPA STON THEO H ZWH MOU EINAI STA xERIA TOU KAI OTAN THELEISEI NA ME PAREI AS ME PAREI.

APO TOTE ANTIMETOPIZW KAPOIA PROVLIMATA(GENIKA) KAI OTAN TA ANTIMETOPISW H ZWH MOU GINETE PARADEISENIA ,xERW OTI KATHE EMPODIO POU ERxETE EINAI APO TON THEO ,ALLA TO KANEI AUTO GIA NA ME KANEI NA MATHENO KAPOIA PRAGMATA KAI NA PERNW APANTISEIS SE AYTA POU ExW APORIES .KAI TON EYxARISTW GIAUTO POLY.

OLOI NA PISTEYETE SE AUTON KAI OLES OI APORIES KAI
OI PONOI ,TA VASANA SAS THA APANTITHOUN META APO LIGA xRONIA .LENE KAPIOI:AN DEN PATHETE KATI DEN THA MATHETE!!!!!!!

TWRA POU EIMAI PIO AFIEROMENI STON THEO(PROSPATHO ME KATHE TROPO)DEN LEW OTI EIMAI AGIA ALLA TO NA PROSPATHA KAPIOS EINAI POLI KALO.KAI EGW EIMAI ENAS ANTROPOS POU PROSPATHO.KAI APO TOTE TON THANATO TON VLEPW ALLIOS.TON ANTIMETOPIZW DIAFORETIKA.

xERW OTI EKEI POU EINAI ANTROPOI MAS POU xASAME EINAI KONTA STON THEO ,PIO KALA APO EDW.KAI AYTO TO PISTEUW GIATI ExW PISTH STON THEO KAI PANTA SE OLOI MOU TIN ZWH (IDIKA STA TELEUTAIA xRONIA POU PISTEYA PERISSOTERO GINONTA SINExOS THAUMATA MPROSTA STA MATIA MOU.KAI DEN TO PISTEUW EILIKRINA.

TO PIO MEGALO THAUMA POU ExEI GINEI KAI AKOMH DEN TO PISTEUW OTI ExEI GINEI EINAI KAI APO AUTO TO GEGONOS IRTHA PIO KONTA STON THEO EINAI POU EKLEGA KAPOTE PARAPOLI GIA AUTO THEMA KAI ELEGA OTI THELW NA PETHANO KAI DEN ANTExO ALLO KAI PARAKALOUSA MERA NYxTA NA FYGO KAI EIDA TIN EIKONA TIS PANAGIA NA DAKRYZEI .ME TA IDIA MOU TA MATIA.KAI POTA DEN PISTEUA OTAN AKOUGA TOUS ALLOUS OTI I EIKONA MPOREI NA DAKRYSEI.OxI OTI DEN TO PISTEUA ALLA ITHELA NA TO DW ME TA MATIA MOU.KAI ONTOS EGINE KAI APO TOTE DEN ExO AMFIVOLIA OTI UPARxEI KAI OTI MAS PROSTATEUOUN.KAI OTAN PISTEUOUME SE AUTOUS PISTEUOUN KAI EKEINOI SE EMAS KAI MAS VOITHOUN SE OTI THELOUME.

FTANEI NA ExOUME UPOMONOI.KAI PISTH.

EUxARISTW.

MAKARI NA SAS VOHTHISEI KAI ESAS NA DEITE ME ALLO MATI TH ZWH .KAI OTI I KATHE STIGMH TO KATHE TI POU ZOUME EINAI POLYTIMO.KAI OLA AYTA POU ExOUME KAI ZOUME EINAI AUTA ENA THAUMA.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2007, 08:32:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ PARADEISOS, θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς έτσι ώστε να είναι πιο εύκολη η ανάγνωση των μηνυμάτων σου.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Stavros_13
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
84 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2008, 14:11:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros_13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΕΦΡΩΝΙΑ
να σου πω οτι και μενα μου εχει συμβει το ιδιο και δεν και εχω δει και εγω κατι παρομοιο και ο αδελφος μου απλα θελω να σου πω κατι που μπορει να σε ηρεμισει εστω και λιγο αν και δεν ειναι ευκολο.


ειναι ενας μοναχος στο αγιο ορος.ειναι αγιος ανθρωπος και σου εχει την λυση για πολλα πραγματα.ειχε παει πριν λιγο καιρο ενας φιλος μου γιατι εχασε και αυτος τον πατερα του και τον ρωταγε πολλα.τον ρωτησε για τον πατερα του οτι δεν τον εβλεπε στα ονειρα και του λεει :"μην φοβασει ειναι καλα και πηγαινε να κοιμηθεις και θα δεις".κοιμηθηκε λοιπον και οντος τον ειδε και ηταν κουστουμαρισμενος.οταν ξυπνησε πηγε τρεχοντας στον μοναχο και πριν καν μιλησει του λεει "εγω σου ειπα οτι ειναι καλα.μην ανησυχεις".φοβοταν για τον πατερα του γιατι ειχε κανει καποια κακα πραγματα και τον ρωτησε για τον παραδεισο και την κολαση και την μεταθανατο ζωη.


ο μοναχος του ειπε:"ο πατερας σου ειναι κοντα στον θεο τωρα.να ξερεις οτι ο θεος ειναι αγαπη και ο καθε ανθρωπος εχει εναν μικρο θεο μεσα του.τους συνγχορει ολους ανεξερετως και τους εχει ολους κοντα του χωρις να υποφερουν πια απο ψυχικα ή σωματικα τραυματα.του ειπε οτι η ζωη μετα τον θανατο ειναι αιωνια και ειναι μονο αγαπη και ο ανθρωπος δεν σταματαει να εξελησετε.δεν ειναι κατι μονοτονο.

δεν υπαρχει θανατος αλλα συνεχεια της ζωης χωρις στεναχωρια και πονο.


τελος του ειπε οτι οτι και να κανει να το κανει με αγαπη.οτι γινεται με αγαπη ειναι σωστο.να μην σε νοιαζει τι λενε οι αλλοι αλλα να ακολουθεις την καρδια σου.


δεν με νοιαζει τι θα πουν οι αλλοι απλα στο ειπα γιατι εμενα με εχει βοηθεισει παρα πολυ αυτο και με εχει κανει να δω καποια πραγματα αλλιως.να ξερεις οτι οσοι πονανε γινονται και καλυτεροι ανθρωποι διοτι ειναι οι μονοι που ξερουν τι θα πει να πονας.ελπιζω να νιωσεις καλυτερα οσο πιο γρηγορα γινεται,να βρισκεσαι με αγαπημενα ατομα και να κανεις οτιδοιποτε με αγαπη.

φιλικα Σταυρος.


quote:
Πιστεύετε πως δεν την είδα ποτέ ξανά, μέχρι σήμερα, σε κάποιο όνειρο? Δεν ξέρω γιατί, δεν ξέρω ακριβώς τι έγινε, όμως δεν την ξαναείδα.


oneiric1
ο λογος ειναι οτι δεν θελουν να μας στεναχωρουν.οταν εσυ την ειδες και αυτο σε εκανε να εισαι χαλια για μερες σε εκανε να στεναχωρηθεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Stavros_13
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
84 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2008, 14:19:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Stavros_13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ζητησα απο τον θεο δυναμη και μου εδωσε τις δυσκολιες ια να με κανει πιο δυνατο.του ζητησα σοφια και μου εδωσε προβληματα για να τα επιλυσω,του ζητησα ευημερια και μου εδωσε μυαλο και μυες για να εργαστω.του ζητησα να πεταξω και μου εδωσε εμποδια για να τα υπερβω.του ζητησα διαυκοληνσεις και μου εδωσε δυματοτητες και ευκαιριες.του ζητησα αγαπη και μου εδωσε προσωπα με προβληματα για να τα βοηθησω.δεν ελαβα τιποτα απο ολα οσα ζητησα,αλαβα ομως ολα οσα ειχα αναγκη.

ειναι κατι πολυ σημαντικο που το κραταω αποθηκευμενο απο τοτε που το διαβασα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2008, 15:16:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το έχω πει και θα το ξαναπώ με όλη την δύναμη της ψυχής μου.

ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΙΕΤΑΙ… ο θάνατος ενός πολύ-αγαπημένου προσώπου μας ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΙΕΤΑΙ ΠΟΤΕ. Απλά ο χρόνος «απαλύνει» τον πόνο.

Όπως έγραψα και πιο πάνω πριν 2 χρόνια, έχασα την μητέρα μου σε ηλικία 7 ετών. Δεν το ξεπέρασα μέχρι σήμερα και νομίζω πως «δικαιούμαι» να πιστεύω πως πλέον δεν θα το ξεπεράσω ποτέ όντας ήδη 33… Πονάω, πονάω τόσο πολύ, οργίζομαι και χρειάζεται ένα μικρούλη, ένα τόσο δα μικρούλη ερεθισματάκι για να βγουν όλα τα συναισθήματά μου στην επιφάνεια.

Δεν ξέρω ακριβώς γιατί αλλά δεν μπορώ να δεχτώ πως έχει χαθεί και η ψυχή της μαζί με τον θάνατο του σώματος της. Ίσως επειδή αρκετές φορές, όταν ήταν να συμβεί κάτι κακό, κάτι άσχημο για μένα ή κάτι πολύ σοβαρό, η μητέρα μου εμφανιζόταν σε όνειρο της γιαγιάς μου (η οποία και με μεγάλωσε μαζί με τον πατέρα μου) όπου πάντα την «προειδοποιούσε» με κάποιο τρόπο. Ίσως γιατί (όπως αναφέρω και πιο πάνω) όταν ήμουν στα 15 μου με «επισκέφτηκε», μία και μοναδική φορά σε όνειρο δικό μου και επειδή ξύπνησα κουρέλι ψυχολογικά και παρέμεινα έτσι για πολλές ημέρες, δεν «ήρθε» ποτέ ξανά, κάνοντάς με να πιστέψω πως η ψυχή της ένιωσε τον πόνο που μου προκάλεσε άθελά της και δεν ήρθε ποτέ ξανά κοντά μου μέσα από κάποιο όνειρο. Ίσως πολύ απλά γιατί αρνούμαι εγώ να το πιστέψω επειδή την χρειάζομαι κοντά μου και την δέχομαι ακόμα και «έτσι»..


* Ειρήνη *Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1445313
Maintained by Digital Alchemy