ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Metal και ''Σατανισμός''
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2006, 23:28:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χα,χα!
δεν το είχα δει!
καλό!


I'm really sorry...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2006, 00:12:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως όσον αφορά τον σταυρό θέλω να πω το εξής:
Για μένα είναι ντροπή οι χριστιανοί να κάνουν τον σταυρό τους και να τον θεωρούν και Ιερό σύμβολο...
Γιατί?
Γιατί πάνω σε αυτό σταύρωσαν τον υιό του Θεού(σύμφωνα με τα λεγόμενα των χριστιανών πάντα)...
Δεν ξέρω ρε παιδιά,αλλά αν ήμουν εγώ ο Χριστός και έβλεπα τους πιστούς να υμνούν τον σταυρό,που πάνω σε αυτόν με σταύρωσαν,θα ένιωθα τουλάχιστον...Άβολα.

Αν εξαιρέσουμε τα μοναχικά τάγματα,που κάλλιστα θα μπορούσαν να θεωρηθούν αιρέσεις,τότε δεν βρίσκω κάτι το περίεργο στους μέταλχεντς που χρησιμοποιούν τον ανάποδο σταυρό...
Λογικά το κάνουν για σπάσιμο στους πιστούς...
Αν η σταύρωση του Χριστού είναι μια φορά κακό,τότε...Η ανάποδη σταύρωση είναι δέκα!

Καταλήγω στο συμπέρασμα πως αν όντως οι χριστιανοί κάνουν λάθος που θεωρούν τον σταυρό Ιερό σύμβολο,τότε κάνουν και οι μέταλχεντς λάθος που θεωρούν τον ανάποδο σταυρό ως κάτι το κακό...
Αν οι χριστιανοί χρησιμοποιούσαν τον ανάποδο,τότε θα ήταν αντίθετοι με την σταύρωση...Τώρα που υμνούν τον κανονικό είναι σαν να είναι υπέρ!



I'm really sorry...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2006, 15:01:59  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nossoforos πιστεύω πως η αποψή σου είναι λανθασμένη διότι εαν διαβάσεις θρησκευτικά κείμενα θα δεις πως όταν οι Χριστιανοί κάνουν το σταυρό τους δεν τον υμνούν αλλά συμβολικά σταυρώνονται και αυτοί ως συμπαράσταση στο Χριστό,ο οποίος πέθανε εξευτελιστικά γι'αυτούς.Έτσι ο σταυρός είναι ένας τρόπος για να δείξουν οι Χριστιανοί την πίστη τους,δηλαδή τα βάσανα(τα σταύρωμα)που πρέπει να υπομείνουν....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
silverlegend
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2006, 15:53:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν οι χριστιανοί χρησιμοποιούσαν τον ανάποδο,τότε θα ήταν αντίθετοι με την σταύρωση...
quote:


Φίλε nossoforos και εγώ αυτό πιστεύω

αλλά


Πάντως όσον αφορά τον σταυρό θέλω να πω το εξής:
Για μένα είναι ντροπή οι χριστιανοί να κάνουν τον σταυρό τους και να τον θεωρούν και Ιερό σύμβολο...
Γιατί?
Γιατί πάνω σε αυτό σταύρωσαν τον υιό του Θεού(σύμφωνα με τα λεγόμενα των χριστιανών πάντα)...

quote:

σε αυτό δεν με βρίσκεις σύμφωνω,γιατί (όπως είπε ο savaoth) οι Χριστιανοί κάνουν τον σταυρό τους συμβολικά ως συμπαράσταση στον Χριστό και όχι ως φόρο τιμής στο σταύρωμα (ως πράξη).

silverlegend

Ζήσε την στιγμή γιατί μπορεί να είναι η τελευταία σουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2006, 00:17:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Nossoforos πιστεύω πως η αποψή σου είναι λανθασμένη διότι εαν διαβάσεις θρησκευτικά κείμενα θα δεις πως όταν οι Χριστιανοί κάνουν το σταυρό τους δεν τον υμνούν αλλά συμβολικά σταυρώνονται και αυτοί ως συμπαράσταση στο Χριστό,ο οποίος πέθανε εξευτελιστικά γι'αυτούς.Έτσι ο σταυρός είναι ένας τρόπος για να δείξουν οι Χριστιανοί την πίστη τους,δηλαδή τα βάσανα(τα σταύρωμα)που πρέπει να υπομείνουν....

Ίσως...
Θα ήθελα πολύ να μου πείς που και πότε αναφέρετε για πρώτη φορά αυτή η άποψη...
Αν θες απάντησε μέσω μέιλ για να μη ξεφύγουμε τελείως.

Πάντως και έτσι να είναι,τότε οι μέταλχεντς δεν κάνουν λάθος που χρησιμοποιούν τον ανάποδο(οι αντίθετοι μέταλχεντς).
Βέβαια το γιατί οι σταυροί μέσα στην εκκλησία.και όχι μόνο,είναι από χρυσάφι...Και αυτό ως συμπαράσταση...?Συμπαράσταση στο τετράγωνο?
Ξέρεις με ποιόν τρόπο θα μπορούσε να ειρωνευτεί κάποιος την σταύρωση του Ιησου?
Με το να κάνει τον σταυρό του φυσικά...Σκέψου το λίγο.

quote:
οι Χριστιανοί κάνουν τον σταυρό τους συμβολικά ως συμπαράσταση στον Χριστό

Εχμμμ...Αυτό ισχύει και όταν τους πουλάνε?
Τους πουλάνε και ακριβά...
Εκτός αν δεν είναι από χρυσάφι βέβαια...

Κάνω έντιτ για να πω ότι σε καμιά περίπτωση δεν προσπαθώ να σας αλλάξω γνώμη...Όποια και άν είναι αυτή,την θεωρώ σεβαστή.


I'm really sorry...

Edited by - nossoforos on 03/02/2006 00:26:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2006, 03:01:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως εγώ θα 'μουν ειλικρινά περίεργος ν' ακούσω και την άλλη άποψη...Ν' ακούσω δηλαδή κάποιον ο οποίος πραγματικά να έχει επηρεαστεί από τη δυσφήμιση που επιχειρεί η Εκκλησία εναντίον της ροκ μουσικής--και δεν εννοώ φυσικά τον παπά της ενορίας--και να μας πει τις απόψεις του σχετικά μ' αυτό! Γιατί, έχω την εντύπωση πως από τότε που άρχισε αυτή η ιστορία περί "Σατανιστικής μουσικής" κλπ, η Εκκλησία δεν έχει καταφέρει τίποτε περισσότερο από το να γελοιοποιείται με το "επίπεδο" των επιχειρημάτων της. Είμαι λοιπόν περίεργος να δω αν τελικά αυτό το "τροπάρι" έχει "πουλήσει" καθόλου...Ξέρει κανείς καμιά τέτοια..."περίπτωση";...

Όσο για τον David Hasselhoff δεν είναι περίεργο αυτό που ακούγεται...Κάποιοι θα πουλούσαν και την ψυχή τους στο Διάολο για να παίξουν στο Baywatch μαζί μ' όλες εκείνες τις..."άσχημες"...

Μην το γελάτε καθόλου λοιπόν...Υπάρχουν και τρανταχτές αποδείξεις :

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2006, 11:50:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοιτα αγαπητέ durden παλαιοτερα που ηπήρχε περισσοτερος συντηριτισμός ισως να ειχε κάποια απήχηση ο εκφοβισμος της εκκλησίας...τώρα όμως θαρρώ πως ο κοσμος εχει γινει πιο ανοιχτομυαλος στο συγκεκριμενο θεμα τους συσχτισμου της ροκ με σατανισμο και τα σχετικα. Εγω ελάχιστες περιπτώσεις ξέρω απο το περιβάλλον μου που π.χ. η μητέρα ενος φιλου μου του ειχε πετάξει κάποιος δισκους Iron Maiden οταν ηταν μικρος γιατι ειχε τρομάξει με κάτι τετοια παρανοϊκά κυρηγματα παπάδων. Συντηρητικοί πάντα θα υπάρχουν αλλά νομιζω οτι σημερα ειναι καλυτερα τα πραγματα οσον αφορά τη ροκ και οποιαδηποτε συσχετιση της με Σατανάδες και Hellraiser

μπουουου....αντι-κράιστ...έρχεται ο Βελζεβούλης...ενσαρκωμένος μέσα απο επιφανή πρόσωπα

συγγνωμη απο τη διεύθυνση για τις πολλές φωτος

Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2006, 14:35:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Agnostic έγραψες!


I'm really sorry...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2006, 14:36:16  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλα τα λεφτά ειναι η BC Rich.....
Τώρα όσον αφορά το συντηριτισμό θα συμφωνήσω με τον Agnostic.Παλαιότερα ήταν πιο έντονος.Τώρα ακόμα και η μάνα μου γελάει με τους παπάδες που κατηγορούν τους αντίχρισους Slipknot...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2006, 16:12:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Agnostic, η φωτογραφία με το νέο Πάπα είναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ...

Πάντως κι εγώ δεν έχω να θυμάμαι κανένα τέτοιο "κρούσμα" από το περιβάλλον μου...Πέρα από μια παροδική "παράνοια" γύρω από τη μέταλ μουσική επί των ημερών "Κατσούλα" κλπ, που ήταν και της μόδας όλα αυτά, τα "κηρύγματα" της Εκκλησίας και τα διάφορα "βιβλιαράκια" που κυκλοφορούν κατά καιρούς μάλλον μένουν στους στενούς κύκλους των θρησκόληπτων και δεν μπορούν να επηρεάσουν και πολύ κόσμο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2006, 19:50:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι οπαδοί της heavy metal (συνήθως, αλήτες) γίνονται λάτρεις του σατανά χωρίς να το καταλαβαίνουν.

Άνθρωπος δίχως μνήμη, άνθρωπος δίχως μέλλονΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2006, 19:56:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οι οπαδοί της heavy metal (συνήθως, αλήτες) γίνονται λάτρεις του σατανά χωρίς να το καταλαβαίνουν.

Είσαι μεγάλος αλήτης τελικά...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2006, 20:04:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ:

666 NUMBER OF THE BEAST

667 NEIBOURG OF THE BEAST


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2006, 13:38:01  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Nossoforos έχεις δίκιο όταν λες πως είναι λίγο ειρωνικό να κάνουν οι Χριστιανοί το σταυρό τους...Βέβαια παίζει ρόλο και το πως κάνει κανείς το σταυρό του και τι νιώθει..Όταν κάποιος πραγματικά πιστός κάνει το σταυρό του με κάλή πρόθεση τότε πιστεύω πως είναι σωστό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nossoforos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2006, 14:10:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nossoforos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Βέβαια παίζει ρόλο και το πως κάνει κανείς το σταυρό του και τι νιώθει..Όταν κάποιος πραγματικά πιστός κάνει το σταυρό του με κάλή πρόθεση τότε πιστεύω πως είναι σωστό.

Δεν διαφωνώ φίλε μου...
Εγώ απλά είπα πως φαίνεται...


I'm really sorry...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2006, 10:52:20  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για το πως φαίνεται έχεις δίκιο.Άμα κάποιος το σκεφτεί λίγο θα καταλάβει ότι όντος κάπως έτσι φαίνεται...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2006, 15:54:58  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως ένα λάθος που κάνουν πολλά συγκροτήματα κυρίως black metal ,είναι πως χρησιμοποιούν σε στίχους τους(συνήθως για να επιτεθούν στον Χριστιανισμό ή και το αντίθετο) φράσεις που έχουν μείνει στην Ιστορία και είναι κοινώς αποδεκτές,ενώ είναι είτε λανθασμένες είτε περερμηνευμένες.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2006, 16:40:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξερω κατά πόσο προκειται για "λάθος". Απλά αμφισβητούν κάποιες αυθεντίες. Μπορει να χρησιμοποιούν "ακραιες" εκφράσεις αλλά πιστεύω οτι ολα ειναι σχετικά. Πως κάποια συγκροτηματα ας πουμε τα χώνουν στους πολιτκούς...ε ετσι κάποια άλλα τα χωνουν στον χριστιανισμό, αφού ισως να πιστεύουν οτι ειναι κατι κατακριταιο. ειναι θεμα προσωπικού γουστου αν θα σου αρέσει ενας στιχος "ακραιος" ή οχι αλλά και το πως οριζεται το ακραιο. Για μενα δεν μπορεις να βαζεις ορια στην τεχνη και να την λογκρινεις...ειδικά οταν αυτη αμφισβητει αυθεντίες και καταστάσεις που δεν ειναι τσιφλικι κανενός, αλλά ανηκουν στο ιστορικο παρελθον της ανθρωπότητας... επομένως και αυτές θα κρινονται...(ακομα και με ακραιες εκφράσεις). Αλλά τι εννουμε ακραιες εκφράσεις? Θεωρουμε π.χ. ακραιο τον στιχο των Mercyful Fate που λεει στο Come to the Sabbath "My sweet satan you are the one"?? Γιατι π.χ. θα πρεπει να ειναι "λαθος" μια τετοια φράση την οποία θα πρέπει να την αναλυσουμε λεπτομερως(π.χ. τι ειναι Σατανας, ειναι απαραιτητα κακο ή επιζήμιο καποιος να τον λατρεύει? κ.α.) Και γενικά πιστευω ακριβώς οτι επειδη η τεχνη πρεπει να μας φτηνει κατάμουτρα, να μας προβληματιζει και να αμφισβητει ότι δεν ενδεικνυται για συντηρητηκά μυαλα και πουριτανούς αλλά για οσους εχουν ορεξη για προβληματισμο και ανοιχτο μυαλό.

Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2006, 19:36:30  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Agnostic δεν λέω σε καμία περίπτωση να λογοκρίνεται η μουσική ή οι ακραίοι στίχοι.Ισα ίσα είμαι απο αυτούς που γράφουν ιδιαίτερα τολμηρούς στίχους και έχω λογκριθεί...Ίσως δεν κατάλαβες τι ακριβώς ήθελα να πω.Εννοούσα πως χρησιμοποιούν φράσεις που θεωρούν επειχηρήματα εναντίον του Χριστιανισμού,δίχως αυτές να ισχύουν.Για παράδειγμα με τη φράση ''Πίστευε και μη ερεύνα''έχουν κατηγορήσει τον Χριστιανισμό πως θέλει τους πιστούς του άβουλα πρόβατα που δεν ψάχνονται,ενώ έχουν προβεί σε παρερμηνεία της φράσης...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 20:30:27  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδε κανείς χτες σε κάποιο κανάλι(δε θυμάμαι...νομίζω star...σοβαρό..)βίντεο από εξορικσμό που προερχόταν από κάποιον που μεταλλά που έιχε δεμονιστεί...???...Ελεος....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ALF
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
162 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 21:33:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαλιστα Μαλιστα Μαλιστα .ΜΕΤΑΛ ΚΑΙ ΣΑΤΑΝΑΣ
ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΣ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΤΟΙΓΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΜΕΤΑΛ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜΕΤΑ. ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΟΣΕΣ ΘΥΜΑΜΑΙ .THRASH METAL,DEATH METAL,NEW WAYVE OF BRITISH HEAVY METAL,BLACK METAL,SPEED METAL,WHITE METAL!INDIE METAL,AVANTGARGE EPICK METAL,ΧΩΡΙΑ ΤΑ ΤΥΠΟΥ.HARD CORE .
ΠΟΛΛΑ Ε ! ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΕΙΑΝΟΥΜΕ ΣΤΙΧΟΥΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙ ΣΥΓΡΟΤΙΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΑΓΝΟΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΟΙΠΟΛΗΠΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ.
ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΗΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΤΟΙΓΟΡΙΕΣ (ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΛΗΠΕΣ ΟΛΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΞΕΦΗΓΕΙ. ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΑΣΧΩΛΙΘΩ ΜΕ ΤΟ ΜΕΤΑΛ) ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΒLACK METAL KAI TO WHITE METAL ! ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΟ ΜΕΝ Β.ΜΕΤΑΛ ΑΣΧΟΛΗΤΕ ΜΕ ΣΤΙΧΟΥΣ ΣΚΟΤΙΝΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ W.METAL ΕΧΕΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΧΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΟ, ΧΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ .ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΑ ΠΟΙΟ ΕΜΠΟΡΙΚΑ! ΕΞΟΡΚΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ ΔΕΝ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΜΑ ΑΚΟΥΣ ΑΣ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΝΤΑΡΚ ΜΕΤΑΛ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΤΕΛΕΤΗ ΚΑΛΕΣΕ ΚΑΝΑ ΠΝΕΥΜΑ ΚΑΙ ΑΜΕΣΟΣ ΟΙ ΔΙΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΤΟ ΜΕΤΑΛ ΤΟ ΜΕΤΑΛ ΛΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΣΩΣΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ...... ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑΝ ΜΕ ΤΟ ΓΟΥΑΤ ΜΕΤΑΛ ! ΔΙΚΑΙΟΜΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΕΦΩΣΩΝ ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΝΕΝΟΣ ΤΟΝ ΤΑΦΟ! ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑΛ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΣΑΤΑΝΑ ΕΛΕΟΣ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΡΩΤΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΜΠΑΛΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΓΕΜΑΤΑ ΕΝΕΡΓΙΑ ΚΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΑΠΟ ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΧ ΙΛΙΑΔΑ! ΚΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΝΩΣΤΟ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΗΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΠΑΔΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΑ ΧΩΝΟΥΝ . ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΟΜΩΣ ΤΟ ΝΤΑΡΚ ΜΕΤΑΛ ΠΟΥΛΑΕΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΣΥΓΚΡΟΤΙΜΑΤΑ ΒΑΜΕΝΟΙ ΜΕ ΑΛΙΣΙΔΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΛΙΝΤΙΚΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΛΙΣΟΥΝ ΔΙΣΚΟΥΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ .ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΓΚΡΟΤΙΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΝΤΑΡΚ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΡΕΑΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΚΡΟΑΤΕΣ ΤΟΥΣ. ΟΠΟΙΟΣ ΑΚΟΥΕΙ ΜΕΤΑΛ ΚΑΝΕΙ ΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΣΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΣΥΓΚΡΟΤΙΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΛΕΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΚΑΤΕΜΕΝΑ. ΑΥΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΠΟΛΥ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 22:03:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε μας κούρασες αγαπητέ Αλφ πολύ σωστά τα λες.

Δεν είναι απαραίτητο να κάλεσε κάτι και να δαιμονίστηκε. Απλά μπορεί να ήταν ψυχοπαθής, και όπως ξέρουμε το μέταλ, η μεταφυσική, ο εσωτερισμός και γενικά ότι έχει δυναμη άλλου τύπου τραβάει και πολλούς πυροβολημένους.

Μια και μιλάμε για White ή πιο σωστά religious metal υπάρχουν οι πολύ καλοί saviour mashine που με την απίστευτη φωνή του ο τραγουδιστής νιώθεις ότι πραγματικά υμνεί το Θείο.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ALF
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
162 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2006, 22:23:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
SAVIOUR MASHINE ΝΑΙ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΤΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΣΥΓΚΡΟΤΙΜΑ ΣΦΑΙΡΙΚΑ ΕΝΟΩ ! TO ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΟΥΣ ΣΙΝΤΙ Η ΔΙΣΚΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΠΟΛΙ ΚΑΛΟ
ΓΥΡΟ ΣΤΟ 1996 ΜΕ 1997 ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΔΟΘΗΚΕ ΕΧΩ ΕΚΟΥΣΗ ΜΕΡΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 16:29:12  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα είναι πως έχει περάσει στον κόσμο η ιδέα πως ο κάθε παλαβός που ουρλιάζει,χτυπιέται φωνάζει και κάνει αλλοπρόσαλλα πράγματα είναι δεμονισμένος...Και ποιοι είναι αυτοί που ουρλιάζουν και χτυπιούνται...??....Οι μεταλλάδες!!!!!!...Μπράβο Ελενίτσα!Και το βασικότερο επιχείρημα ποιό είναι....?Οι δεμονισμένοι λέει φοβούνται το σταυρό και όταν τον βλέπουν σαλτάρουν και ουρλιάζουν.Δε λέω ίσως να υπάρχει ο δεμονισμός ως τρόπος απόδειξης της ύπαρξης του Σατανά(μεταξύ μας...δε νομίζω να είναι πολλοί δεμονισμένοι...).Όμως έχει εξηγηθεί η φοβία μερικών ψυχικά ασταθών καλύτερα ανθρώπων.Όταν σε κάποιον ασθενή(διότι περί αυτού πρόκειται..)προταθεί κάποιο αντικείμενο δια βίας και επαναλαμβανόμενα πιστύει πως δέχεται επίθεση διότι έχει μειωμένη αντιληπτική ικανότητα(αυτά να μας τα εξηγήσουν καλύτερα γνώστες της ψυχολογίας).Στους εξορκισμούς συνήθως ο ιερέας φωνάζει δυνατά τα ξόρκια για την απομάκρυνση των "δαιμόνων",προβάλλει το σταυρό στον "δεμονισμένο" και τον ραντίζει με αγιασμό και θυμιατό.Όλες αυτές οι απότομες ενέργειες σε συνδυασμό με τις αντιδράσεις των παρευρισκομένων είναι λογικό να τρομάζουν τον καημένο τον ασθενή και αυτός...ε...αρχίζει και χτυπιέται...(μέταλλο).Αντί λοιπόν να τον πάνε τον καημένο τον άνθρωπο σε κανένα ψυχιατρείο τον τρέχουν οι θείτσες στα μοναστήρια επειδή ήταν και μεταλλάς και αποτρελλαίνεται.....Έτσι είχαν τα πράγματα στο Μεσαίωνα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
bajanacker
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2006, 20:15:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bajanacker  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bajanacker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας φιλαράκια μου ...
για ακούστε σας παρακαλώ ένα κομματάκι που κατέβασα από το INTERNET.
www.geocities.com/bajanacker/book.mp3.
Θέλω να διαπιστώσω κάτι τις...

### ΑΕΙ Ο ΘΕΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ ΓΕΩΜΕΤΡΕΙ # ####Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bajanacker
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2006, 20:18:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bajanacker  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bajanacker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Αμάν! πατάτα έκανα με το link , νομίζω .
Δουλεύει ρε παιδιά το link?

### ΑΕΙ Ο ΘΕΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ ΓΕΩΜΕΤΡΕΙ # ####Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2006, 20:20:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...Αμάν! πατάτα έκανα με το link , νομίζω .
Δουλεύει ρε παιδιά το link?

### ΑΕΙ Ο ΘΕΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ ΓΕΩΜΕΤΡΕΙ # ####


Όχι φίλε...

Μάλλον έκανες κάποιο λάθος στη σύνταξη του url...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bajanacker
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2006, 20:23:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bajanacker  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bajanacker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά , ο μόνος τρόπος για να κατεβάσετε το τραγούδι είναι να μπείτε στη σελίδα μου και να πατήσετε στο link .
(υπ' όψιν οτι είναι μονο το τέλος του τραγουδιού - Ολο το τραγούδι λέγεται book of deads ).

### ΑΕΙ Ο ΘΕΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ ΓΕΩΜΕΤΡΕΙ # ####Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2006, 20:35:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδάκια.....Κάντε ένα reverse το κομμάτι......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2006, 21:16:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλήθεια εσείς τί ακούτε;

Εγώ άκουσα έναν τύπο να λέει :

"Punch yourself in the *κάτι που δεν βγάζω* "

και μετά κάποιος άλλος φωνάζει :

"NO!!"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1386719
Maintained by Digital Alchemy