ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Τι μπορεί να σημαίνει? (Ισχυρισμός θέασης της Παναγίας)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2006, 20:59:32  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παντως Μαρτε...ο φιλος ΑΖΑΧ ειναι το μικροτερο προβλημα στο Φορουμ... υπαρχουν και πολυ χειροτερα, που κατω απο την ανεχεια καποιων "μεγαλων" συνεχιζουν την "δουλεια" τους, προσβαλλοντας αλλα μελη και φυσικα εχουν υψηλες θεσεις...

Δεν ειμαι εχθρος σου ΑΖΑΧ...φιλος σου θελω να ειμαι...αλλα πρεπει να σταματησει το θεμα εδω... αμα εισαι εσυ σωστος με τον εαυτο σου και με τους φιλους σου..."oi αχρηστοι" δεν πρεπει να σε νοιαζουν...

αυτους θα τους αναλαβουν αλλοι


...and the Predators will prevail...

Katsu kangae wa motsu na makenu kangae wa hisuyo...Tekki ni yotte tenka seyoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2006, 21:01:59  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαρτε...δυστυχως δεν προλαβες την διορθωση...δεν πειραζει


...and the Predators will prevail...

Katsu kangae wa motsu na makenu kangae wa hisuyo...Tekki ni yotte tenka seyoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2006, 21:05:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όντως φίλε μου τώρα την είδα και διόρθωσα κι εγώ.

Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2006, 21:27:22  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρομαι που λυθηκε η παρεξηγηση...Γιατι δεν μου αρεσει να προκαλω αναστατωσεις απο μονος μου, εκτος αν καποιος με φερει στην δυσκολη θεση...

...and the Predators will prevail...

Katsu kangae wa motsu na makenu kangae wa hisuyo...Tekki ni yotte tenka seyoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2006, 12:06:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι φοβερό !!!

Μπαίνει ένας τύπος ή τύπισα, γράφει κάτι...()

Φεύγει...

Και μένουμε εμείς να "τσακωνόμαστε".

Ένα πράμα, σαν το Johnnie Walker.

Τελικά είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα.

Στράτος


Ήρθα...Διάβασα...Έγραψα...Έφυγα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2006, 15:49:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Ευστράτιε, κάτι θα πρέπει να μας δείξει αυτό που αναφέρεις.

Ποιός ευθύνεται για μια σύγκρουση τέτοιου τύπου?
Ο άνθρωπος που μπαίνει να καταθέσει την εμπειρία που βίωσε ή πιστεύει οτι βίωσε ή οι υπόλοιποι που για διάφορους λόγους εμπλέκονται στην σύγκρουση αυτήν?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2006, 16:10:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατά τη γνώμη μου, δεν ευθύνεται ποτέ, μόνο "ένας".

Η κάθε "πλευρά", έχει τις δικές της ευθύνες.

Στράτος


Ήρθα...Διάβασα...Έγραψα...Έφυγα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2006, 16:11:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

Dying_Incubus

Ο άνθρωπος που μπαίνει να καταθέσει την εμπειρία που βίωσε ή πιστεύει οτι βίωσε ή οι υπόλοιποι που για διάφορους λόγους εμπλέκονται στην σύγκρουση αυτήν?



δηλαδη εσυ εμμενεις στο οτι βιωσε ή πιστεψε οτι βιωσε τα οσα ανεφερε, και εμεις τον καναμε να νιωσει "αβολα" γι αυτο εξαφανιστηκε

την πιθανοτητα να μπηκε για να κανει πλακα (αυθορμητη ή κακοπροαιρετη δεν με ενδιαφερει) δεν την δεχεσαι?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2006, 21:36:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
δηλαδη εσυ εμμενεις στο οτι βιωσε ή πιστεψε οτι βιωσε τα οσα ανεφερε, και εμεις τον καναμε να νιωσει "αβολα" γι αυτο εξαφανιστηκε

την πιθανοτητα να μπηκε για να κανει πλακα (αυθορμητη ή κακοπροαιρετη δεν με ενδιαφερει) δεν την δεχεσαι?


Αγαπητέ μου JBG, δε νομίζω με το παραπάνω μήνημα μου να έδειξα κάποιου είδους εμμονή.
Κατά την γνώμη μου υπάρχουν αρκετές εκδοχές, το να θεωρήσω όμως ως δεδομένο οτι ο συγκεκριμένος άνθρωπος μπήκε για την πλάκα του θα με οδηγούσε σε μια κατηγοριοποίηση και "Καιαδοποίηση" του.
Κι όταν μιλάμε για ανθρώπους όπως είσαι εσύ, εγώ κι άλλοι τόσοι δεν το βρίσκω καθόλου σκόπιμο κάτι τέτοιο.

Μπορεί ο άνθρωπος αυτός να πιστεύει οτι βίωσε μια τέτοια εμπειρία.
Μπορεί ο άνθρωπος αυτός να βίωσε μια τέτοια εμπειρία.
Μπορεί ο άνθρωπος αυτός να ήθελε να κάνει την πλάκα του.

Όλα είναι πιθανά.
Αν όμως αρχίσουμε, φίλε μου, να κατατάσσουμε στην τρίτη κατηγορία ανθρώπους οι οποίοι μπήκαν για να καταθέσουν κάτι δικό τους, μπορούμε να έχουμε κι άλλα σενάρια όπως:

Μπορεί εσύ να είσαι εδώ για την πλάκα σου.
Μπορεί εγώ να είμαι εδώ για την πλάκα μου.
Μπορεί όλοι να είναι εδώ για την πλάκα τους.

Αντιλαμβάνεσαι λοιπόν που μπορεί να οδηγήσει όλο αυτό και τις συνέπειες του?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2006, 00:19:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μπορεί ο άνθρωπος αυτός να πιστεύει οτι βίωσε μια τέτοια εμπειρία.
Μπορεί ο άνθρωπος αυτός να βίωσε μια τέτοια εμπειρία.
Μπορεί ο άνθρωπος αυτός να ήθελε να κάνει την πλάκα του.

Όλα είναι πιθανά.


ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΘΑΝΟ ....ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΩΝ ΑΝΑΓΝΩΣΤΩΝ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΚΑΝΕΙ ΠΛΑΚΑ....Ε ΤΟΤΕ ΣΟΡΡΥ ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΣΟΥ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ....

ΑΛΗΘΕΙΑ ... ΕΣΕΙΣ ΣΑΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΕΣΟΤΕΡΙΚΑ... ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΟΝΤΩΣ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Η ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΠΑΜΕ ΠΛΑΚΑ ΤΥΠΟΥ ΒΖΙΝ ΒΖΟΥΝ, ΠΛ ΠΛ, ΧΕΡΙ ΣΕ ΒΡΑΣΤΟ ΝΕΡΟ ...ΚΛΠ ΚΛΠ ???


Ο άσπρος σίφουνας....

----------------------------------
ΓΙΑ "ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ" ΛΟΓΟΥΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΙΟΚ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Underwater Silence
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2006, 00:25:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Underwater Silence  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγματικα λυπαμαι που προκαλεσα τετοια αναστατωση και οδηγησα ενα μελος στο να εξαφανιστει απο το φορουμ...αλλα πια κι αυτος, δε τον ειπα και καμπουρη! Αντιθετα απ οτι εχω καταλαβει αυτος με στολισε κανονικοτατα...κριμας, κριμας, ο κοσμος θα ηταν τοσο καλυτερος αν τα παιρναμε ολα σαν καλοπροαιρετο αστειο...

Αντιο μεχρι να θυμηθει η καρδια μαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2006, 01:53:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

quote:
δηλαδη εσυ εμμενεις στο οτι βιωσε ή πιστεψε οτι βιωσε τα οσα ανεφερε, και εμεις τον καναμε να νιωσει "αβολα" γι αυτο εξαφανιστηκε

την πιθανοτητα να μπηκε για να κανει πλακα (αυθορμητη ή κακοπροαιρετη δεν με ενδιαφερει) δεν την δεχεσαι?


Dying_Incubus

Αγαπητέ μου JBG, δε νομίζω με το παραπάνω μήνημα μου να έδειξα κάποιου είδους εμμονή.


εγω διαβασα αυτο φιλτατε: "Ο άνθρωπος που μπαίνει να καταθέσει την εμπειρία που βίωσε ή πιστεύει οτι βίωσε ή οι υπόλοιποι που για διάφορους λόγους εμπλέκονται στην σύγκρουση αυτήν?"

ακομη δεν βλεπω την εκδοχη του να κανει πλακα


quote:

Κατά την γνώμη μου υπάρχουν αρκετές εκδοχές, το να θεωρήσω όμως ως δεδομένο οτι ο συγκεκριμένος άνθρωπος μπήκε για την πλάκα του θα με οδηγούσε σε μια κατηγοριοποίηση και "Καιαδοποίηση" του.



μα αγαπητε μου, σε καποιες προσφατες περιπτωσεις οπως του νταρκ, μονο που δεν ομολογησε ο θεματοθετης οτι κανει πλακα

αυτο μονο θα σε επειθε 100%?

εριξε τα μπινελικια του και την εκανε - δεν χρειαστηκε ουτε να τον απενεργοποιησετε


quote:

Κι όταν μιλάμε για ανθρώπους όπως είσαι εσύ, εγώ κι άλλοι τόσοι δεν το βρίσκω καθόλου σκόπιμο κάτι τέτοιο.



μιλαμε για ανθρωπους που μπορει να κανουν την πλακα τους, ή μπορει να κανουν κακοπροαιρετη πλακα, ή να ειναι ο 13ος κλωνος καποιου


quote:

Μπορεί ο άνθρωπος αυτός να πιστεύει οτι βίωσε μια τέτοια εμπειρία.
Μπορεί ο άνθρωπος αυτός να βίωσε μια τέτοια εμπειρία.
Μπορεί ο άνθρωπος αυτός να ήθελε να κάνει την πλάκα του.



εμεις επιτρεπεται να κρινουμε και να λεμε την γνωμη μας?

quote:

Όλα είναι πιθανά.
Αν όμως αρχίσουμε, φίλε μου, να κατατάσσουμε στην τρίτη κατηγορία ανθρώπους οι οποίοι μπήκαν για να καταθέσουν κάτι δικό τους, μπορούμε να έχουμε κι άλλα σενάρια όπως:

Μπορεί εσύ να είσαι εδώ για την πλάκα σου.



μπορει, αλλά θα το κρινουν οι υπολοιποι και αν αρχισω να μιλαω για κουφια γη, ή μαστιγωματα απο αντρες με πανοπλια, ή βζιν βζουν, θα με περιλαβουν στο δουλεμα και καλα θα κανουν


quote:

Μπορεί εγώ να είμαι εδώ για την πλάκα μου.


και εσυ κρινεσαι αδελφε


quote:

Μπορεί όλοι να είναι εδώ για την πλάκα τους.



οπως κρινομαστε ολοι μας


quote:

Αντιλαμβάνεσαι λοιπόν που μπορεί να οδηγήσει όλο αυτό και τις συνέπειες του?



ομολογω πως οχι...

*


quote:

Underwater Silence

Πραγματικα λυπαμαι που προκαλεσα τετοια αναστατωση και οδηγησα ενα μελος στο να εξαφανιστει απο το φορουμ...αλλα πια κι αυτος, δε τον ειπα και καμπουρη! Αντιθετα απ οτι εχω καταλαβει αυτος με στολισε κανονικοτατα...κριμας, κριμας, ο κοσμος θα ηταν τοσο καλυτερος αν τα παιρναμε ολα σαν καλοπροαιρετο αστειο...



δεν υπαρχει λογος να απολογεισαι - εξαφανιστηκε γιατι αποκαλυφθηκε με τα μπινελικια του

και ναι, σωστα καταλαβες, σε στολισε κανονικα και εξακολουθω να απορω που του εγινε μονο επιπληξη για τετοιο οχετο


το βλεπω σαν διανοητικη ασκηση που βαριεμαι να την λυσω...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2006, 09:04:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΛΗΘΕΙΑ ... ΕΣΕΙΣ ΣΑΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΕΣΟΤΕΡΙΚΑ... ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΟΝΤΩΣ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Η ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΠΑΜΕ ΠΛΑΚΑ ΤΥΠΟΥ ΒΖΙΝ ΒΖΟΥΝ, ΠΛ ΠΛ, ΧΕΡΙ ΣΕ ΒΡΑΣΤΟ ΝΕΡΟ ...ΚΛΠ ΚΛΠ ???

Παράξενο, αγαπητέ μου, θα μπορούσε να είναι κι αυτό που κρύβεται πίσω από αυτά που αναφέρεις κι οι λόγοι που τα προκάλεσαν...

quote:
εμεις επιτρεπεται να κρινουμε και να λεμε την γνωμη μας?

Φυσικά κι επιτρέπεται, αγαπητέ μου JBG!
Όταν το κάνεις στα σωστά πλαίσια μπορείς να το κάνεις όσο θέλεις.
Αρκεί η κρίση μας να μας υποδεικνύει να γινόμαστε κριτές με τον κατάλληλο τρόπο την στιγμή που πρέπει κι όχι εκ των υστέρων γιατί τότε γινόμαστε επικριτές...
Γιατί τότε αυτό που καταφέρνουμε είναι να διογκώνουμε το πρόβλημα εμείς οι ίδιοι.

quote:
μιλαμε για ανθρωπους που μπορει να κανουν την πλακα τους, ή μπορει να κανουν κακοπροαιρετη πλακα, ή να ειναι ο 13ος κλωνος καποιου

Μάλιστα!
Τι λες, είσαι να αρχίσουμε καμιά Σταυροφορία κι όποιον πάρει ο Χάρος?

quote:
ομολογω πως οχι...

Ελπίζω πως κάποια στιγμή θα μπορέσεις να το αντιληφθείς...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2006, 15:11:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πράγματι, τα θέματα τύπου "σβίν-σβούν" φαίνεται να βρίσκουν μεγάλη απήχηση σε αυτό το φόρουμ. Ίσως να φταίει ο τρόπος που αντιμετωπίζονται.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2006, 16:01:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
kroko
Πράγματι, τα θέματα τύπου "σβίν-σβούν" φαίνεται να βρίσκουν μεγάλη απήχηση σε αυτό το φόρουμ. Ίσως να φταίει ο τρόπος που αντιμετωπίζονται.

Φίλε kroko, δεν είναι "σβίν-σβούν" αλλά "βζιν βζουν".

Καλό είναι να είμαστε πιο προσεχτικοί με αυτά τα θέματα .


Στράτος


Ήρθα...Διάβασα...Έγραψα...Έφυγα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2006, 17:09:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πράγματι, τα θέματα τύπου "σβίν-σβούν" φαίνεται να βρίσκουν μεγάλη απήχηση σε αυτό το φόρουμ. Ίσως να φταίει ο τρόπος που αντιμετωπίζονται.




Χμμμμμ!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2006, 17:35:50  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον...εχει ξεφυγει τελειως το θεμα...Συνεχιζουμε και ειναι ΑΝΟΥΣΙΟ ΚΑΙ ΑΝΩΦΕΛΟ....

Παρακαλω...καποιος ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να το σταματησει...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΤΟΜΟ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ...Dying... Εγω περιμενα να το σταματουσες...αφου οπως ξερουμε ολοι μας...δεν εχει πια λογο να εφισταται το θεμα...

Τελος Παντων ...

...and the Predators will prevail...

Katsu kangae wa motsu na makenu kangae wa hisuyo...Tekki ni yotte tenka seyoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2006, 18:58:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πράγματι, τα θέματα τύπου "σβίν-σβούν" φαίνεται να βρίσκουν μεγάλη απήχηση σε αυτό το φόρουμ. Ίσως να φταίει ο τρόπος που αντιμετωπίζονται.




Χμμμμμ!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2006, 18:58:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδώ και δύο σελίδες ο θεματοθέτης έχει "εξαφανιστεί".

Στο θέμα δίνεται διορία μέχρι το Σάββατο για να εξελιχθεί η υπάρχουσα συζήτηση, και αν δεν εμφανιστεί ο θεματοθέτης το θέμα θα κλειδωθεί.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2006, 20:07:07  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ANTE NA ΔΟΥΜΕ !!!


...and the Predators will prevail...

Katsu kangae wa motsu na makenu kangae wa hisuyo...Tekki ni yotte tenka seyoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkk
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2006, 10:12:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνωμη για τιν απουσηα μου τοσο καιρο... δεν μπικα να κανω πλακα αλλα εμπλεξα ξανα με το φιλαρακι μου και αρχισαμε μαζι ξανα μια αναζιτηση για τα αποκριφα ευαγγεληα και αρχισαμε μπενοντας στα βαθηα ψαχνωντας να καλεσουμε διμονες που τα οικανοπιησουν καθε επιθημια μας...αυτα τα ορθογραφηκα λαθη δεν ειναι φτιαχτα απλα μου βγενει και γραφω ετσι...ζητω και εγω συγνωμη απο την μερια μου αλλα επιδει εχω COMPLEX με καπια πραματα δεν μαρεσει να μου τα υπενθιμηζουν ειμουνα επιηκος απαραδεκτος...

θελω να τονισω οτι ολα οσα λεω εχουν σιμβει.. και οπιος ειναι θεσσαλονικη μπορει να ερθει στον ευοσμο να με βρει και να του αποδιξω οτι χριαζετε...

ζυτω και παλυ συγνωμη για την συμπεριφωρα μου..

δεν καθισα να διαβασω ολες της απαντισησ γιατι καπια ατομα φλιαρουν εχωντας ξεφιγει εντελος απο το θεμαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2006, 13:03:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Darkk λέει....

δεν καθισα να διαβασω ολες της απαντισησ γιατι καπια ατομα φλιαρουν εχωντας ξεφιγει εντελος απο το θεμα


Τότε φίλτατε..ΧΑΝΕΙΣ...!!! δίαβασε τα όλα..... ΑΞΙΖΕΙ....


Ο άσπρος σίφουνας....

----------------------------------
ΓΙΑ "ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ" ΛΟΓΟΥΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΙΟΚ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2006, 13:41:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
που μένεις στον εύοσμο να έρθω να σε βρω ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2006, 05:51:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Συγνωμη για τιν απουσηα μου τοσο καιρο... δεν μπικα να κανω πλακα αλλα εμπλεξα ξανα με το φιλαρακι μου και αρχισαμε μαζι ξανα μια αναζιτηση για τα αποκριφα ευαγγεληα και αρχισαμε μπενοντας στα βαθηα ψαχνωντας να καλεσουμε διμονες που τα οικανοπιησουν καθε επιθημια μας...αυτα τα ορθογραφηκα λαθη δεν ειναι φτιαχτα απλα μου βγενει και γραφω ετσι...ζητω και εγω συγνωμη απο την μερια μου αλλα επιδει εχω COMPLEX με καπια πραματα δεν μαρεσει να μου τα υπενθιμηζουν ειμουνα επιηκος απαραδεκτος...

θελω να τονισω οτι ολα οσα λεω εχουν σιμβει.. και οπιος ειναι θεσσαλονικη μπορει να ερθει στον ευοσμο να με βρει και να του αποδιξω οτι χριαζετε...

ζυτω και παλυ συγνωμη για την συμπεριφωρα μου..

δεν καθισα να διαβασω ολες της απαντισησ γιατι καπια ατομα φλιαρουν εχωντας ξεφιγει εντελος απο το θεμα



Και καλά έκανες και δεν τις διάβασες. Δεν έχασες και τίποτε σημαντικό. Κλασικές περιπτώσεις αστειοπροβληματισμοκαταθλιψης.! με μπλουζάκι πάντα!

Πλάκα πλάκα AZAΧ_ΧΑΖΑ στην υπογραφή σου θεωρείς σωστό να χλευάζεις το logo του esoterica?

Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2006, 07:14:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημέρα σε όλες και όλους!

quote:
Πλάκα πλάκα AZAΧ_ΧΑΖΑ στην υπογραφή σου θεωρείς σωστό να χλευάζεις το logo του esoterica?

Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...


Αγαπητέ Marte (ένα) από τα χαρακτηριστικά που υποτίθεται πως διαφοροποιούν τον άνθρωπο από τα αδελφάκια του τα ζώα είναι το χιούμορ...

Από αυτό (το χιούμορ) μάλλον δεν διαθέτεις...

Α, και κάτι άλλο: στη φωτό με την ομίχλη εσύ είσαι; μπα...

Δημήτρης

______
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2006, 10:46:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
dim.kar
Α, και κάτι άλλο: στη φωτό με την ομίχλη εσύ είσαι; μπα...

Δημήτρη !!!!!!!

Είμαι εγώ στη δικία μου !

Βέβαια... είμαι πλάτη και δεν φαίνομαι καλά.

Αλλά για κάποιον που με ξέρει...

Στράτος


Ήρθα...Διάβασα...Έγραψα...Έφυγα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2006, 21:05:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Marte λέει...

Πλάκα πλάκα AZAΧ_ΧΑΖΑ στην υπογραφή σου θεωρείς σωστό να χλευάζεις το logo του esoterica?

Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...


Κοίτα αν σε πειράζει τόόόόόόόσο πολύ ... και σε βλέπω πώς είσαι έτοιμος να πηδήξεις στο γρεμό...(η φώτο σου)...να την αλλάξω βρε αδελφέ..... δεν βαριέσε...προκειμένου να σώσω μια ψυχή.....!!!!



Ο άσπρος σίφουνας....

----------------------------------
ΓΙΑ "ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ" ΛΟΓΟΥΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΙΟΚ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2006, 02:31:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


ΕΓΩ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΗ ΒΡΙΣΚΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Underwater Silence
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2006, 03:37:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Underwater Silence  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Συγνωμη για τιν απουσηα μου τοσο καιρο... δεν μπικα να κανω πλακα αλλα εμπλεξα ξανα με το φιλαρακι μου και αρχισαμε μαζι ξανα μια αναζιτηση για τα αποκριφα ευαγγεληα και αρχισαμε μπενοντας στα βαθηα ψαχνωντας να καλεσουμε διμονες που τα οικανοπιησουν καθε επιθημια μας...αυτα τα ορθογραφηκα λαθη δεν ειναι φτιαχτα απλα μου βγενει και γραφω ετσι...ζητω και εγω συγνωμη απο την μερια μου αλλα επιδει εχω COMPLEX με καπια πραματα δεν μαρεσει να μου τα υπενθιμηζουν ειμουνα επιηκος απαραδεκτος...

θελω να τονισω οτι ολα οσα λεω εχουν σιμβει.. και οπιος ειναι θεσσαλονικη μπορει να ερθει στον ευοσμο να με βρει και να του αποδιξω οτι χριαζετε...

ζυτω και παλυ συγνωμη για την συμπεριφωρα μου..

δεν καθισα να διαβασω ολες της απαντισησ γιατι καπια ατομα φλιαρουν εχωντας ξεφιγει εντελος απο το θεμα


Καλε Darkk...
Δε φοβασαι?
Θελω να πω, καλος ο μυστικισμος και το παραξενο, αλλα...θα ρισκαρεις την αιωνια ψυχη σου για την ικανοποιηση μιας θνητης επιθυμιας?
Πειτε με δειλη, αλλα εγω προτιμω να ασχολουμαι με τα ιρλανδεζικα ξωτικα και τον πολυαγαπημενο μου Κογιοτ..κατα τ αλλα, γνωση ναι, αλλα εφαρμογη..μπα..
Ετσι κι αλλιως κατα τη γνωμη μου η εφαρμογη ειναι αχρηστη. Για μενα τα ξωτικα υπαρχουν γιατι μου ομορφαινουν τη ζωη, μεσα απο τις ιστοριες τους.
Τωρα οι δαιμονες..υπαρχουν-δεν υπαρχουν λιγο με νοιαζει..αρκει να μενουν μακρια μουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2006, 20:02:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εφόσον ο θεματοθέτης επανήλθε, το θέμα μπορεί να παραμείνει ενεργό για την κατάθεση των απόψεων γύρω από το κεντρικό νόημα του.

Πρώτα απ’ όλα θα ήθελα να καταθέσω κάποιες γενικότερες απόψεις μου επάνω στην ανθρώπινη συμπεριφορά.

Αλήθεια, τι είναι σημαντικότερο?
Να καταλαβαίνουμε οτι μια πράξη μας ήταν λανθασμένη επειδή κάποιος μας επεσήμανε το λάθος μας ή επειδή κατανοούμε εμείς οι ίδιοι οτι έχουμε κάνει ένα λάθος?
Κι αν το έχουμε αντιληφθεί εμείς οι ίδιοι ποιά θα είναι η μετέπειτα συμπεριφορά μας?
Κι όταν έρθει αυτή η συνειδητοποίηση του λάθους μας μέσα από μια επισήμανση, θα μας έχει αγγίξει αληθινά ή επιδερμικά?

Κατά κάποιον τρόπο όλοι οι συνάνθρωποι μας είναι ένας καθρέφτης του εαυτού μας, όλοι τους έχουν κάτι κοινό με εμάς, παρά τις όποιες φαινομενικές διαφορές τους με εμάς.
Για να αποδεχθούμε τον εαυτό μας θα πρέπει να αποδεχθούμε και τον συνάνθρωπο μας και το αντίθετο.
Να αντιληφθούμε οτι το λάθος που έπραξε κάποιος απέναντι μας το έχουμε πράξει κι εμείς οι ίδιοι – έστω και με διαφορετικό τρόπο σε κάποια άλλη περίπτωση – απέναντι σε κάποιον άλλον συνάνθρωπο μας.
Αυτό που πλήγωσε, εξαγρίωσε, μείωσε εμάς τους ίδιους δεν είναι τίποτα άλλο από αυτό που ένιωσε ένας άλλος άνθρωπος με αφορμή κάποια δικά μας λεγόμενα και μια δική μας συμπεριφορά απέναντι του.
Η κατάσταση στην οποία περιήλθαμε εμείς δεν είναι τίποτα άλλο από την αναπαραγωγή της κατάστασης στην οποία επιβάλλαμε κατά κάποιον τρόπο έναν άλλον άνθρωπο να περιέλθει.

Αν σκεφτούμε λίγο επάνω σ’ αυτό θα καταλάβουμε οτι με το να αφορίσεις, να περιπαίζεις και να υποτιμάς έναν συνάνθρωπο σου, δεν αφορίζεις/περιπαίζεις/υποτιμάς τίποτα άλλο πέραν από το είδωλο του εαυτού σου.
Το να μην αποδέχεσαι έναν άλλον άνθρωπο σημαίνει οτι δε μπορείς να αποδεχθείς τον εαυτό σου.

Το θέμα λοιπόν δεν είναι να σπάσει αυτός ο καθρέφτης, ίσως εκ φύσεως να μη μπορεί να γίνει ποτέ κάτι τέτοιο.
Αυτό που πρέπει να γίνει είναι να ελαττώσουμε τα χτυπήματα που δίνουμε καθημερινά σε αυτόν τον καθρέφτη, χτυπήματα που δίνουμε στον ίδιο μας τον εαυτό τελικά...

============================================


Darkk, νομίζω πως το γεγονός της έξαψης σου σχετικά με τα ορθογραφικά σου λάθη θα μπορούσε να σου δείξει κάποια πράγματα.
Ενδεχομένως κάποιες συμπεριφορές να σε εξαγρίωσαν, αναλογίσου όμως για το ποιές είναι οι δικές σου ευθύνες γενικότερα επί του θέματος.
Και φυσικά δεν εννοώ αυτές τις αιτίες που σε οδήγησαν στο ξέσπασμα σου, αναφέρομαι σε άλλες αιτίες, περισσότερο πρωτογενείς....

Όσον αφορά τα ορθογραφικά σου λάθη, εφόσον σε ενοχλούν πιθανά σχόλια επάνω σ’ αυτά, θα μπορούσες να γράφεις τις απαντήσεις σου σε κάποιο κείμενο Word το οποίο διαθέτει ηλεκτρονικό ορθογράφο.
Ίσως είναι μια καλή λύση...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy