ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 ΤΟ ΧΑΣΙΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2004, 03:06:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 70 ΧΡΟΝΙΑ Η ΔΙΩΞΗ ΤΗΣ ΙΝΔΙΚΗΣ ΚΑΝΝΑΒΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ ΠΟΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ,ΧΩΡΙΣ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΑΝΑΛΟΓΗ ΣΩΣΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΛΗΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ΨΥΧΕΔΕΛΙΚΟ-ΥΠΕΡΒΑΤΙΚΟ ΦΥΤΟ.


η διωξη του φυτου αρχισε και συνεχιζεται απο τους Αμερικανους

το ποσο πολυ προωθουν την απαγορευση φαινεται απο το εξης γεγονος: επισκεφθηκα καποτε το Νεπαλ, που ηταν χασισοπαραγωγικη χωρα σε βαθμο να εχει ο βασιλιας τις δικες του καλλιεργειες(Royal Nepal), τα μοναστηρια τις δικες τους (templ balls) κτλ

λοιπον οι Αμερικανοι απαιτησαν σε ανταλαγμα για την οποια βοηθεια δινουν στο Νεπαλ την ποινικοποιηση της κανναβης, και το πετυχαν

αποτελεσμα να εξαπλωνεται η χρηση ηρωινης (εισαγομενης απο την Ινδια) αναμεσα στους Νεπαλεζους με γοργους ρυθμους

τα ιδια εκαναν το 1928 στην Ελλαδα

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2004, 03:11:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η ΧΡΗΣΗ ΧΑΣΙΣ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΑΝΕΠΑΝΟΡΘΩΤΕΣ ΒΛΑΒΕΣ ΣΤΑ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ
ΝΕΥΡΙΚΑ ΚΥΤΤΑΡΑ,ΣΤΟΥΣ ΜΥΕΣ,ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ
ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΑΡΚΙΝΟΥ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΟΝΑ,ΤΩΝ ΦΩΝΗΤΙΚΩΝ ΧΟΡΔΩΝ,
ΤΟΥ ΛΑΡΥΓΓΑ Κ.Α.


κανε σε παρακαλω τον κοπο να διαβασεις το ενα απο τα δυο κειμενα που εστειλα σε αυτο το θεμα (σε προηγουμενη σελιδα) για τις ερευνες που εχουν γινει παγκοσμιως για τις επιπτωσεις του χασις

προκειται για ενημερωτικο κειμενο και θα σε διαφωτισει πιστευω αρκετα

για να μιλαμε με επιχειρηματα...

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2004, 03:19:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κατα πόσο λοιπόν αυτή η διαφοροποιημένη λειτουργεία μπορεί να θεωρηθεί αυθεντική/ασφαλής/αληθινή ώστε να χρησιμοποιηθεί για εσωτερική αναζήτηση; Είναι αποδεκτό να χρησιμοποιούνται 'βοηθήματα' για να μπεί κανείς σε διαφοροποιημένο τρόπο σκέψης, ή είναι κάτι που πρέπει να συμβαίνει μόνο ύπο την πλήρη έλειψη ουσιών.


φιλε μου, η αρχαιοτερη πρακτικη των σαμανων ολου του κοσμου ειναι η χρηση ψυχοδηλωτικων φυτων


κατα καποιους εθνοβοτανολογους μαλιστα, στην κατα λαθος χρηση του μανιταριου αμανιτα μουσκαρια οφειλεται η αναπτυξη του θρησκευτικου συναισθηματος στον ανθρωπο

η επιροη του συγκεκριμενου μανιταριου στο μαζικο υποσυνειδητο αποκαλυπτεται απο το γεγονος πως ακομα συντροφευει η εικονα του τα παραμυθια μας (το κοκκινο μανιταρι με τα λευκα στιγματα)


οσο για το χασις, ως ψυχοδηλωτικο εχει χρησιμοποιηθει απο πολλους λαους για την επιτευξη της εκστασης (πχ οι Ινδοι ασκητες)


για το περιεργο φαινομενο των διαφορετικων επιδρασεων, παρεθεσα ενα κειμενο καπου πιο πισω που καταληγει στο οτι το χασις ειναι ενας μεγεθυντικος φακος της ψυχοσυνθεσης μας


νασαι καλα


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κούφια Γη
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2004, 15:41:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κούφια Γη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι γνωρίζετε για το φυτό Hemp?Μήπως είναι άλλη ονομασία της ινδικής κάνναβής?

Ένα ξέρω, οτι δε ξέρω τίποτα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2004, 02:20:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι γνωρίζετε για το φυτό Hemp?Μήπως είναι άλλη ονομασία της ινδικής κάνναβής?

Ένα ξέρω, οτι δε ξέρω τίποτα"


ουσιαστικα σημαινει βοτανο, αλλα εχει ταυτιστει και με την κανναβη

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κούφια Γη
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2004, 20:48:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κούφια Γη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φοβάμαι οτι κάνεις λάθος γιατί κάποια προιόντα που κάνω εισαγωγή απο ολλανδία έχουν την ένδειξη pure hemp και δεν νομίζω να κατασκευάζονται απο βότανα. Ενώ απο την κάνναβή γίνονται πολλά προιόντα.Που βρήκες αυτήν την ερμηνεία?

Ένα ξέρω, οτι δε ξέρω τίποτα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2004, 02:22:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φοβάμαι οτι κάνεις λάθος γιατί κάποια προιόντα που κάνω εισαγωγή απο ολλανδία έχουν την ένδειξη pure hemp και δεν νομίζω να κατασκευάζονται απο βότανα. Ενώ απο την κάνναβή γίνονται πολλά προιόντα.Που βρήκες αυτήν την ερμηνεία?

Ένα ξέρω, οτι δε ξέρω τίποτα"


μπορει να κανω λαθος


ουτε τα αγγλικα μου ειναι καλα, αλλα και δεν θυμαμαι που ακουσα την ερμηνεια της λεξης


ωστοσο την αποδιδουν και στην κανναβη, αυτο ειναι σιγουρο


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κούφια Γη
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2004, 16:57:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κούφια Γη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ πάντως!Το εψαξα σε λεξικό τελικά και αναγράφεται ως το φυτό απο το οποίο παρασκευάζεται το χασίς. Μάλλον είναι ονομασία της ινδικής κάνναβης.

Ένα ξέρω, οτι δε ξέρω τίποτα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2004, 03:02:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ευχαριστώ πάντως!Το εψαξα σε λεξικό τελικά και αναγράφεται ως το φυτό απο το οποίο παρασκευάζεται το χασίς. Μάλλον είναι ονομασία της ινδικής κάνναβης.

Ένα ξέρω, οτι δε ξέρω τίποτα"



τι εισαγεις αν επιτρεπεται?

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κούφια Γη
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2004, 17:07:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κούφια Γη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εχω μαγαζί με εθνικ είδη (ινδικά και τέτοια..) και εισάγω απο ολλανδιά τα χαρτακια (για στρίψιμο) που μεταξυ των άλλων είναι και αυτα με τη συγκεκριμένη ένδειξη

Ένα ξέρω, οτι δε ξέρω τίποτα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κούφια Γη
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2004, 17:13:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κούφια Γη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και μια ερώτηση: Έχετε σκεφτεί αν η πραγματικότητα μας ήταν οπως εκείνη του ανθρώπου που είναι υπο την εππηρεια του χασις?Πως θα ήταν ο κόσμος? Μήπως πιο φιλησυχος, ειλικρινής, απλός?

Ένα ξέρω, οτι δε ξέρω τίποτα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gikos
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2004, 22:42:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gia se olous

kanw xrhsh xasis wdw ka pola xronia. Vrhka auto to foroum meta apo mai syzhthsh me mia parea pou to antikeimeno htan to xasis.

Prospathousa sa monadikos sthn parea xrhsths na toys ekshghsw pws einai kai ti vlepw otan pinw kai pws kai ti k.t.l..

Xwris na thelw na pw polla eipa ti kanei se mena proswpika to xasis.

Kai tote akouw mia kopela na leei "kala agori mou esu exeis kapsei polla egefalika kutara kai den ksereis ti soy ginetai".

Tote mpenw se mia mhxanh anazhthshs sto net kai dinw lekseis kleidia
"cerebral cell + hasis" kai "εγκεφαλικά κύτταρα + χασίς".

Vghkan kapa pola site kai mesa se auta kai to forum auto sto opio vrhka plhrofories pou den yksera kai pou symfwnw apolhta.

Exontas dokimasei apo oles skedon tis poikilies indikhs kanabis kserw pos kathe mia kanei kai kati diaforetiko. to thema einai ti paei se sena ti kanei esena na pernas kala. Oxi oti den pernaw kala xwris alla opws panta kalytera apo to kala einai to pio kala.

To olo thema einai matheis ti kanei ayto to agio fyto ston organismo sou kai ston egefalo sou kai na matheis na to xrhshmopoieis.

Otan elega stous filous mh xrhstes oti ayksanei trela thn akoh me douleyan. kai egw vrhka to dikio mou edw se ayto to forum apo ton johnybegood.

File fenese poli psagmenos kai thelw na vrethoume kapia sthgmh an ginetai.

Proswpikh mou apopsh oti to xasis kanei ton anthrwpo oxi uperanthrwpo alla auton pragmathka pou tha eprepe na einai!

krata th gnwsh gia parth sou...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κούφια Γη
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2004, 21:44:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κούφια Γη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι ασβός ,τι λευκή χήρα, τι αλβανός, όλα στην τελική ίδια είναι.

Ένα ξέρω, οτι δε ξέρω τίποτα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

frantic
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 00:16:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους frantic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΧΙ ΣΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ
ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ
ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ [ΘΑΧΑ ΛΥΣΕΙ ΟΛΑΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ
ΤΗΣ ΖΩΗΣΜΟΥ ΧΩΡΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥΝ ΚΑΙ ΣΟΦΟΣ]
Η ΧΡΗΣΗ ΕΧΕΙΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ
ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΤΕΘΕΙΜΕΝΟΣ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΜΑΡΤΟΒΟΡΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


69 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 17:50:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΜΑΡΤΟΒΟΡΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΑ ΕΝΔΑΦΕΡΟΝ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ.
ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΠΑΤΕΡΑΣ 1 ΠΑΙΔΙΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΔΩ ΠΟΥ ΛΕΝΕ /Σαν εμπειρία κάποιες λίγες φορές είναι ενδιαφέρον να δοκιμάσει κάποιος/ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΕΝΕ ΔΙΕΥΡΙΝΕΙ ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ.
ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΙΕΥΡΙΝΕΙ ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΤΟΥ
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΧΑΣΙΣΙ ?
ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ?
ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ?
ΕΓΩ ΘΑ ΠΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΧΑΣΙΣΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΣΟΦΟΣ ?
ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΕΔΩ ΛΕΕΙ /η αρχαιοτερη πρακτικη των σαμανων ολου του κοσμου ειναι η χρηση ψυχοδηλωτικων φυτων/
ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ?
ΘΑ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΨΥΧΟΔΗΛΩΤΙΚΑ ΦΥΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΣΑΜΑΝΟΙ ?
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΑΜΑΝΟΣ?
ΤΕΣΠΑ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΣΩΣ ΑΚΟΜΨΟ ΤΡΟΠΟ ΜΟΥ
ΑΛΛΑ Η ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ Ο ΕΣΩΤΕΡΙΜΟΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ.

ΕΛΠΙΖΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κούφια Γη
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 22:55:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κούφια Γη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είπαμε , οτι έχει λεχθεί οτι η χρήση σου διευρύνει τους πνευματικούς ορίζοντες ,αλλά δεν είναι ο μόνος φυσικά (!!!).απλά σχολιάζαμε αν σε κάνει εξυπνότερο.ήταν η αρχική ερώτηση.

Ένα ξέρω, οτι δε ξέρω τίποτα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nodoubt
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2004, 23:11:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nodoubt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ή κάνει πολύ καλό ή πολύ κακό. Γιατί δηλαδή να μη δεχθούμε ότι κάνει και απ' τα δύο (χωρίς το "πολύ")?

Δόξα ΒασιλειάδουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2004, 03:09:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΝΑ ΕΝΔΑΦΕΡΟΝ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ.
ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΠΑΤΕΡΑΣ 1 ΠΑΙΔΙΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΔΩ ΠΟΥ ΛΕΝΕ /Σαν εμπειρία κάποιες λίγες φορές είναι ενδιαφέρον να δοκιμάσει κάποιος/ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΕΝΕ ΔΙΕΥΡΙΝΕΙ ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ.
ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΙΕΥΡΙΝΕΙ ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΤΟΥ
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΧΑΣΙΣΙ ?
ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ?
ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ?
ΕΓΩ ΘΑ ΠΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΧΑΣΙΣΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΣΟΦΟΣ ?
ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΕΔΩ ΛΕΕΙ /η αρχαιοτερη πρακτικη των σαμανων ολου του κοσμου ειναι η χρηση ψυχοδηλωτικων φυτων/
ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ?
ΘΑ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΨΥΧΟΔΗΛΩΤΙΚΑ ΦΥΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΣΑΜΑΝΟΙ ?
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΑΜΑΝΟΣ?
ΤΕΣΠΑ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΣΩΣ ΑΚΟΜΨΟ ΤΡΟΠΟ ΜΟΥ
ΑΛΛΑ Η ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ Ο ΕΣΩΤΕΡΙΜΟΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ.

ΕΛΠΙΖΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟ


φιλε μου εχω δυο παιδια, 14 και 20 ετων


επειδη τα αγαπαω τα ενημερωνω

και δεν μπορω να τους πω ψεματα, γιατι θελω να μου εχουν εμπιστοσυνη

αν πω ψεματα για το χασις, και το ανακαλυψουν αν τυχει και το δοκιμασουν, τοτε δεν θα πιστεψουν και ο,τι τους εχω πει για την ηρωινη και τα λοιπα ναρκωτικα

ετσι την πατησαν πολλοι απ τη γενια μου, και τα παθηματα των μεγαλυτερων πρεπει να γινονται μαθηματα για τους νεοτερους


λοιπον οσα εγραψα (που ειναι ολα απο ερευνες επιστημονων) τα εχω πει στα παιδια μου απο το δημοτικο

τους εχω δειξει χρηστες χασις οπως και τοξικοεξαρτημενους στην ηρωινη (σε ολα τα σταδια), οπως και διαφορους κοκακηδες


σε πληροφορω πως ξερουν απο μικρα να διακρινουν την "ασθενεια"

την πρωτη φορα που εδειξα πρεζακια στη μικρη, πριν μιλησω με ρωτησε: μπαμπα τι εχει ο κυριος? ειναι αρρωστος???


απο την αλλη εγω προσωπικα δεν διαφημισα τη χρηση του χασις σε κανενα - μαλιστα επεσημανα πως σε ανθρωπους με κρυμενες ψυχοπαθειες αντενδεικνυται και η δοκιμη

οσο για τους σαμανους τι να κανουμε, αυτη ειναι η ιστορικη αληθεια

αλλα ουτε και ειδα κανεναν εδω μεσα να δηλωνει πως θελει να γινει


μην παρασυρεσαι απο την επικρατουσα παραπληροφορηση, ψαξε λιγο παραμεσα


ακομα και αυτος ο τυπος σε καποιο μεγαλο καναλι που ταξιδευει και δειχνει ντοκυμανταιρ το ταξιδι του παραδεχτηκε πως στο Αμστερνταμ εχουν τρομερη ΜΕΙΩΣΗ των πρεζακηδων και μαλιστα μενουν σταθεροι και οι χρηστες του χασις

αποδειξη πως οι νεοι δεν το δοκιμαζουν

και ξερεις γιατι?

γιατι δεν ειναι παρανομο, αρα δεν εχει "μυθο" για να μασησουν

το απαγορευμενο ειναι διεγερτικο, ο,τι και να ειναι, ακομα και φαγητο

νασαι καλα


ΥΓ. ειλικρινα αξιζει να διαβασεις δυο κειμενα με πληροφοριες που εχω βαλει


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2004, 03:12:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

... thelw na vrethoume kapia sthgmh an ginetai.




φιλε μου giko με χαρα μου να τα πουμε


στειλε μου οποτε θελεις μεϊλ


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2004, 17:25:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ jonniebegood ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ....
ΑΛΛΑ ΕΠΙΤΡΕΨΕ ΜΟΥ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΙΣΩ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ.

Ο ΣΑΜΑΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΟΥΣΙΕΣ, ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΥΗΣΗ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.

ΜΟΝΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΠΙΤΥΧΗ ΜΑΘΗΤΕΙΑ ΚΑΙ ΜΥΗΣΗ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ (ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΤΟΝΙΣΩ ΑΥΤΟ) ΠΕΡΝΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΟΥΣΙΕΣ.

ΟΥΔΕΙΣ ΑΜΥΗΤΟΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ.

ΕΞ' ΑΛΛΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ Η ΚΑΙ Ο ΚΑΛΛΙΤΕΡΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ **ΜΕΓΑΛΗΣ ΔΙΕΥΡΙΝΣΗΣ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ.**

ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΣΥΝΑΜΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΩΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΜΥΣΤΕΣ ,ΑΠΟΚΡΥΦΙΣΤΕΣ , ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


142 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2004, 22:12:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ο αβαταρ εχει δικιο -
η χρηση των ψυχοδηλωτικων απο τους σαμανουσ (και γενικα τους "πρωτογονους" που τα ανακαλυψαν) γινεται μεσα σεενα ειδικο πλαισιο/"τελετουργια" που παιζει πιθανως τον ρολο αντιδοτου/αντιφαρμακου (με υμνους ειδικο φαγητο κλπ) - και βεβαια ποτε δεν γινεται καταχρηση (για πλακα η για να "νοιωσω καλα")

__________
1. τα ψυχοδηλωτικα δεν ειναι απαραιτητα
2. το χασις βλαπτει την "κριτικη ικανοτητα" του χρηστη

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2004, 23:16:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΞ' ΑΛΛΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ Η ΚΑΙ Ο ΚΑΛΛΙΤΕΡΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ **ΜΕΓΑΛΗΣ ΔΙΕΥΡΙΝΣΗΣ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ.**

Μάλλον όμως είναι ο διασκεδαστικότερος, φίλε Avatar .
Αρκεί να μην την ξεχειλώσεις (τη συνείδηση).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2004, 00:32:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ασπρίγια ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ...

quote:
αν ακούς reggae,dub,roots κλπ,δηλαδή Τζαμαικάνικη μουσική.
Βάλτε τα μπάσα στο 10,τα πρίμα στο 6,τοποθετήστες ένα cd
του King Tubby,και προσπαθείστε να καταλάβετε για ποιο λόγο
στη Τζαμάικα
το μαύρο είναι κάτι τόσο κοινό,όσο το τσάι.

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΗΝ ΡΕΓΓΕ....
ΤΟ ΘΥΜΙΘΗΚΑ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΠΩΣ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΕΘΑΝΕ Ο ΚΛΕΜΕΝΤ ΝΤΟΝΤ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ 72 ΕΤΩΝ ΖΤΗΝ ΤΖΑΜΑΙΚΑ.
ΗΤΑΝ Ο ΣΥΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΔΙΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΡΕΓΓΕ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Ο ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΤΟΥ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΟΣ ΤΩΝ WAILERS....
ΑΥΤΟΣ ΕΚΑΝΕ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΜΠΑΝΤΑΣ ΤΟΥ ΤΟΝ ΜΠΟΜΠ ΜΑΡΛΕΥ...

ΕΛΕΓΕ ΟΤΑΝ ΗΛΘΕ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΩΣ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΣ ΤΖΑΜΑΙΚΑ ΚΟΥΓΕΤΑΙ ΟΧΙ ΔΥΝΑΤΑ ΑΠΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΤΟΝ ΡΥΘΜΟ ΝΑ ΔΟΝΕΙ ΤΟ ΚΟΡΜΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΧΟΡΕΥΕΙΣ ....
ΜΑΛΙΣΤΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΥΝΔΙΑΣΑΝ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΤΟΥ ΜΕ ΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ....
ΑΠΛΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΟΝΩ...

Η ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΚΑΙ Η ΚΑΛΗ ΧΟΡΕΥΤΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ (ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΣ ΤΖΑΜΑΙΚΑ)ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΣΕ ΤΡΕΛΛΑ ΜΠΑΣΑ ΚΑΙ ΝΤΕΣΙΜΠΕΛ ΟΠΩΣ ΛΑΘΩΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ...

ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΟΡΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΚΟΥΣΜΑ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ...
ΛΑΘΟΣ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΑΝ ....

ΑΥΤΗ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΕΦΑΛΗ ΑΛΛΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΡΥΘΜΟ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

myrielle
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2004, 21:44:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους myrielle  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια! δυστυχώς δεν έχω αρκετό χρόνο ώστε να διαβάσω όλα όσα γράφετε. μπορώ όμως να γράψω κι εγώ λίγα πράγματα από προσωπική εμπειρία. το χασίς σίγουρα είναι ωραίο και χαλαρωτικό αλλά άσχετα με το αν καίει τα εγκεφαλικά κύτταρα ή όχι πρέπει πρίν κάποιος κάνει χρήση του να ξέρει ότι την επόμενη μέρα δεν περιλαμβάνεται παρά ξεκούραση στο πρόγραμμά του.είναι γεγονός.αν δεν είσαι δυνατός, οργανωτικός και συνεπής χαρακτήρας η χρήση σε πηγαίνει λίγο πίσω.και δε μιλάω για καθημερινή χρήση. γιατί σε αυτήν την περίπτωση παύει να λειτουργει χαλαρωτικά. σε καθημερινή βάση σε κάνει κανονικά υποχείριό του.παίρνει ανθρώπινη μορφή και σε φωνάζει, σου ψιθυρίζει,σε κάνει να έχεις άπειρα νεύρα και σε συμβουλεύει να κάνεις χρήση του αν θες να ζεις καλά ευχάριστα και χαλαρωτικά.μην πανικοβάλλεστε, δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα, γιατί το ΜΙΚΡΟ ΧΑΣΙΣ δεν έχει προβλέψει κάτι: όσο πιο πολύ αποστασιοποιείται κάποιος από αυτό τόσο περισσότερο δε θέλει το βάλει στόμα του επιτρέποντάς του να βλάψει τον εγκέφαλό του και να διακόψει τη ροή του καθημερινού του προγράμματος υποχρεώσεων.

όλα αυτά είπαμε, τα λέω βάσει προσωπικής εμπειρίας
πάντως το μόνο που είναι σίγουρο είναι ότι η μουσική είναι κάτι που το χασίς δε μπορεί να αγγίξει. η μουσική είναι πάνω από το χασίς.

δεν είμαι μουσικός...γεια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

errietta
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2004, 15:23:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους errietta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι ασβός ,τι λευκή χήρα, τι αλβανός, όλα στην τελική ίδια είναι.

Ένα ξέρω, οτι δε ξέρω τίποτα"


ΟΧΙ ΡΕ ΣΥ ΔΕ ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΛΑ ΙΔΙΑ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Η ΚΑΘΕ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΣΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ. ΑΛΛΕΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΑΛΒΑΝΙΚΟ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ "ΝΤΑΓΚΛΑ", ΦΥΤΕΜΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟ, ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΟΠΩΣ Η ΜΑΡΙΧΟΥΑΝΑ ΤΗΣ ΒΡΑΖΙΛΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΑ "ΤΑΞΙΔΙΑ" ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΔΙΕΓΕΡΣΗ.
ΜΙΑ ΔΟΚΙΜΗ ΘΑ ΣΕ ΠΕΙΣΕΙ!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2004, 01:15:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Τι ασβός ,τι λευκή χήρα, τι αλβανός, όλα στην τελική ίδια είναι.

Ένα ξέρω, οτι δε ξέρω τίποτα"


ΟΧΙ ΡΕ ΣΥ ΔΕ ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΛΑ ΙΔΙΑ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Η ΚΑΘΕ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΣΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ. ΑΛΛΕΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΑΛΒΑΝΙΚΟ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ "ΝΤΑΓΚΛΑ", ΦΥΤΕΜΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟ, ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΟΠΩΣ Η ΜΑΡΙΧΟΥΑΝΑ ΤΗΣ ΒΡΑΖΙΛΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΑ "ΤΑΞΙΔΙΑ" ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΔΙΕΓΕΡΣΗ.
ΜΙΑ ΔΟΚΙΜΗ ΘΑ ΣΕ ΠΕΙΣΕΙ!!




το χασις περιεχει παρα πολλες ουσιες, απο τις οποιες αρκετες ειναι ψυχοδραστικες

οι επιστημονες εχουν μελετησει μονο δυο: την Δ - τρανς - τετραυδροκανναβινολη και την κανναβινολη


η πρωτη διαγειρει τα ανωτερα κεντρα του εγκεφαλου και προκαλει εμπειριες εκστασης

η κανναβινολη θολωνει τον εγκεφαλο, και προκαλει εμπειρια "θολη" βαρια και κοιμιστικη


οι ποιοτητες που γνωριζουμε διαφερουν ακριβως στα ποσοστα της καθε ουσιας που περιεχονται στο καθε ειδος


το Λιβανεζικο πχ εχει υψηλα ποσοστα καναβινολης και χαμηλα τετραυδροκανναβινολης, για αυτο θεωρειται κατωτερης ποιοτητας


το τσαρας των Ιμαλαϊων απο την αλλη περιεχει πολλη τετραυδροκανναβινολη και ελαχιστη κανναβινολη, γι αυτο και η εμπειρια που προκαλει ειναι καθαρα εγκεφαλικη και προτιμαται απο τους Ινδους ασκητες


ποικιλιες οπως το Νεπαλεζικο περιεχουν πολλη τετραυδροκανναβινολη και πολλη κανναβινολη, με αποτελεσμα ενα δυνατο εκστατικο ταξιδι αλλα σωμα σαν μολυβι

η Ελλαδα μας, μεχρι την επελαση των Αλβανικων μετριοτητων, κατειχε το μοναδικο πλεονεκτημα των πολλων ποικιλιων - καθε τοπος και η κανναβη του, με εντελως διαφορετικα αποτελεσματα


λαοι που ειχαν την τυχη να δοκιμασουν Ελληνικο χορτο εμειναν εκπληκτοι με τις ποιοτητες που παρηγαγε η Ελληνικη γη

οι Ολανδοι απο την αλλη εριξαν βαρος στις διασταυρωσεις και εφτιαξαν ποικιλιες με διαφορετικες επιδρασεις - το σκανγκ ειναι απο τις πιο δημοφιλεις γιατι επιφερει χαλαρωση και ηρεμια, σε συνδυασμο με εκστατικα χαρακτηριστικα

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DjLouiS
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2005, 08:59:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΠο τη μερια 8α η8ελα να προσ8εσω και γω καποια πραγμτα σαν χρονιος καπνιστης μαριχουανας,
1ον Οτι μακρια απο τις αγγλικες αηδιες ΣΚανκ ειναι χημικες αηδιες οι οποιες προσπα8ουν να να κερδισουν οικονομικο εδαφος σε ολη την ευρωπη με κυριο παραδειγμα τα τελευταια 2 χρονια στην ελλαδα.Εχει 10πλασιες καταστροφικεσ ιδιοτητες απο το γνωστο σε ολους μας παραδοσιακο χορταρακι με τα σπορακια του!
2ον Καλο ειναι να χρησιμοποιητε πιπα το τσιγαρο και το χαρτακι δημιουργουν τα πιο βλαβερα συμπτωματα για τον οργανισμο μας!!!
3ον Παν μετρον αριστον! Η κα8ημερινη χρηση σε κανει απο απολαυστη ε8ισμενο βλακα οπως ειναι και ο πρωινος καφες!
4ον Οι καπνιστες τσιγαρων δεν απολαμβανουν το ιδιο το χορτο με τους μη καπνιστες,εχω κοψει το τσιγαρο 2 χρονια και μπορω να μιλησω με εμπειρια στο πως αντιδρα στο σωμα σου!!
5ον Μια κακη ζωη με αλκοολ κακη διατροφη σωματικη αδρανεια το χορτο μπορει να προκαλεσει και καρδιακη ανεπαρκεια η ακομη και εμπφραγμα διοτι ανεβαζει πολυ τους καρδιακους παλμοθς!
6ον Ποτε οταν εισαστε φτιαγμενοι μη πατε να φτιαξετε κιαλο τσιγαρο 8α σας χαλασει διοτι γινοναστε υπερβολικοι και κανετε κακη χρηση επειτα πολλων τσιγαρων!
Με λιγα λογια παιδια ενα ατομο ωριμο με καλη ψυχολογια που τα εχει βρει με τον εαυτο του διχως να εχει συμπλεγματα μεσα του και γενικα να εχει εντονα εσωστρεφη χαρακτηρα μπορει πολυ ανετα να κανει χρηση χασις σε τακτα χρονικα διαστηματα χωρις να τον εμποδιζει στις κα8ημερινες του δρστηριοτητες και γενικα να μην του αφηνει κουσουρια!
Τελος να προσ8εσω οτι η χρηση οταν γινεται σε ομορφα τοποια οπως βουνο η 8αλασσα με αρκετο οξυγονο η δραση του χορτου ειναι ενεργοποιημενη στο 100%

Ενα πολυ ωραιο live των Pink Floyd το οποιο το ανεβασα εγω στο ελληνικο torrent site το οποιο 8α η8ελα να μου πειτε πως νιωσατε χωρις χρηση οταν το ειδατε και πως με χρηση.
http://greek-torrents.com/details.php?returnto=%2Fmytorrents.php&id=3733
Να ειστε καλοι και 8ετικοι αν8ρωποι με δημιοθργικο και ανοιχτο μυαλο και τιποτα δεν 8α μπορεσει να σας καταστρεψει αυτο το 8ειο δημιουργημα που λεγεται εγκεφαλος!
Σας αγαπω ολους!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2005, 10:59:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΦΙΛΕ DJ LUI

ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΧΑΣΙΣ ΕΝΕΡΓΕΙ ΣΑΝ ΜΕΓΕΝΘΥΝΤΙΚΟΣ ΦΑΚΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ 5 ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ,
ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΠΑΡΑΓΕΙ ΤΑ ΕΥΦΟΡΙΚΑ ΤΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΕΙ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΟΥΣΙΕΣ,ΟΠΩΣ
ΓΛΥΚΟΖΗ ΚΑΙ ΑΜΙΝΟΞΕΑ,ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΧΑΛΑΝΕ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ(ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΕ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΒΡΕΘΕΙ ΑΡΑΙΩΜΕΝΟ).

ΕΣΥ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΧΡΟΝΙΟΣ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ , ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ?

ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΟΙΚΙΛΙΑ Η ΜΑΡΙΧΟΥΑΝΑ SENSIMILIA,ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΓΕΛΑΣ , ΚΑΙ ΕΧΕΙ
ΤΑ ΛΙΓΩΤΕΡΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΟΙΚΙΛΙΕΣ,ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΧΩΡΕΣ,ΟΠΩΣ Η ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ Η ΕΛΒΕΤΙΑ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΑΔΕΙΑ ΣΕ ΚΑΛΛΙΕΡΓΗΤΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΩΛΟΥΝ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ.

ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΑΡΚΕΤΟΣ, ΝΕΑΝΙΚΟΣ ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΧΑΘΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ,ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ , ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ,ΣΤΗΝ ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ ΟΠΟΥ ΕΚΕΙ ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡA

ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΑΠΟΨΗ ΟΤΙ ,ΑΝ ΕΠΙΤΡΑΠΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑ Η ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΤΗΣ SENSIMILIA ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
ΘΑ ΑΥΞΗΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ.

LOVE FOR EVER
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Invader
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
408 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2005, 12:40:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Invader  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω μια απορία κύριοι.
Αν μαθένατε οτι τα παιδιά σας παίρνουν χασίσι ή μαριχουάνα, πως θα αντιδρούσατε?


Φιλικά,
*πρώην KaizerΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dan
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2005, 15:00:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
INVADER

ΣΤΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=3&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=5780

ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ,ΘΑ ΔΕΙ ΤΙΣ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑ
ΤΟΝ ΕΥΣΕΒΗ ΠΟΘΟ ΣΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΔΙΚΤΑΤΩΡ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΕΣ ΣΟΥ,ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙΣ ΑΠΟΚΑΛΩΝΤΑΣ ΜΕ

ΘΛΙΒΕΡΕ ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΣΚΟ
ΑΝΘΡΩΠΑΚΟ
ΚΑΙ
ΑΛΗΤΑΚΟ

ΖΗΤΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΑΛΗΤΑΚΟ ΝΑ ΣΟΥ ΛΥΣΕΙ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ?

ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΣ ΝΑ ΤΙΣ ΠΟΥΛΑΣ ΑΛΛΟΥ.
ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΑΛΗΘΙΝΟ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟ.
ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ , ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΣ
ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΣΑΙ ΕΠΙΟΡΚΟΣ
ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΕΙ ΕΙΔΗΣΗ
ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΕΙΧΑΝ ΣΟΥΤΑΡΕΙ ΠΡΟ ΠΟΛΛΟΥ.

ΕΝΑΣ ΑΠΛΟΣ ΦΑΝΤΑΡΟΣ ΕΙΣΑΙ
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
ΠΟΥ ΟΛΗ ΜΕΡΑ
ΟΝΕΙΡΕΥΕΣΑΙ
ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΧΙΤΛΕΡ
ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΔΙΚΗΘΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΣΕ ΒΑΣΑΝΙΖΟΥΝ
ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ.


ΦΑΝΤΑΡΕ ΗΜΙΑΝΑΣ ΡΕ!


ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Η ΘΑΝΑΤΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy