ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Νυχτερινη επισκεψη με καψιματα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2014, 23:36:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic φίλε μου θυμίζεις τον Restlin Mejere πάρα πολύ.. η ουδετερότητα που έβγαλες στο τελευταίο σου ποστ ήταν απίστευτη.. .
Ανατρίχιασα..

Κυριακή δεν με κατάλαβες και με στεναχωρεί αυτό γιατί ήθελα να μαι σαφής.

Δεν πιστεύω ότι είσαι τρελή, ούτε ότι ακούς metal. Να καταλάβω τι χαρακτήρας κρύβεται πίσω από τι νικ σου ήθελα. Και βλέπω ότι έχεις ένα θέμα αυτοπεποίθησης.

Δεν μου απάντησες σε μια ερώτηση και θα ήθελα αν το επιθυμούσες και συ... Ποια είναι η άποψη του φίλου σου για το θέμα, σε καθημερινή βάση.. δηλαδή πως το αντιμετωπίζει.

Η ψυχολογία μας παίζει σοβαρό ρόλο σε τέτοια θέματα. Και το να μην φοβάσαι είναι ένα πολύ δυνατό σου όπλο... Αν θεωρήσουμε ότι αυτό που βλέπουμε υπάρχει, τότε πρέπει να ξέρεις ότι αυτός ο κόσμος είναι πολύ ρευστός.

το αλάτι γύρω από το κρεβάτι το δοκίμασες? Θα σου έλυνε πολλές απορίες. Και κυρίως με το τι έχεις να κάνεις. Δεν ξέρω αν το χεις κάνει ήδη, αλλά μη ζητήσεις βοήθεια από κάποιον άγιο, αλλά από κάποιον άγγελο. Η από τον Χριστό ακόμα καλύτερα. Δεν λέω να κάνεις την προσευχή σου απλά. Παρακάλεσε τον να ρθει να σε βοηθήσει. Πίστεψε το.

Ακουσε με. Οταν σου συμβαίνει αυτό και εμφανίζονται οι "εισβολείς" έχε υπόψη σου ότι παίζεις μπάλα στο γήπεδο σου. Το μυαλό είναι δικό σου, και το παιχνίδι έχει φτάσει στο σημείο "Η εγώ ή αυτοί." Οταν σε στριμώχνουν στη γωνία Κυριακή πολεμάς με νύχια και με δόντια. Και ο κόσμος της φαντασίας σου είναι υπέρ σου εκεί αν το επιθυμήσεις. Καλά θα κάνεις να το επιθυμήσεις στην παρούσα φάση.

Προσπάθησε να μπεις στη διαδικασία του Lucid dreaming. Ψαξτο. Εξασκήσου στην αυτο-συγκέντρωση. Διάβασε από την αρχή το θέμα της αστρικής προβολής και ιδιαίτερα τα γραπτά του Yngwie.

Στην καθημερινότητα σου είσαι η Κυριακή. Στα όνειρα σου όμως είσαι ότι θα θελες εσύ να είσαι. Θα θελα να σου δώσω ένα παράδειγμα.

Πριν πας για ύπνο σκέψου Οτι είσαι μια πανίσχυρη βασίλισσα μέσα σε έναν τεράστιο κλειστό πανέμορφο κήπο με όλων των λογιών τα δέντρα και φρούτα και ποταμάκια και σκιουράκια και μονόκερους και ελάφια που χοροπηδήανε εδώ και κει. Ασπρα περιστέρια πετάνε στον ουρανό πάνω από τις ελιές... . Το κάστρο σου περιβάλλεται από τεράστια τείχη, και διάσπαρτα στον κήπο είναι αγάλματα ζώων. Δεν είναι όμως απλά αγάλματα ζώων... Είναι τεράστια αγάλματα πούμα και λύκων και στις πύλες του κάστρου δυο τεράστιες σφίγγες (μισές άνθρωποι μισές λιοντάρια) παραφυλάνε για τυχόν επισκέπτες. Σε περίπτωση εισβολέα τα αγάλματα παίρνουνε ζωή και γίνονται αμίλεικτοι αμυνόμενοι του ΧΩΡΟΥ.
Στο κάστρο μένει η οικογένεια σου και αυτοί που αγαπάς. Η φρουρά σου αποτελείται από άντρες που ο ρόλος τους είναι καθαρά η προστασία η δική σου και όσων εσύ επιθυμείς. Τα σπαθιά τους είναι ειδικά: σε περίπτωση μεταφυσικού εχθρού, δεν τον κόβουν απλώς.. τον διαλύουν.

Τα αγάλματα και η φρουρά είναι ορκισμένοι ή μάλλον πιο σωστά προγραμματισμένοι ώστε ο ρόλος του να είναι μόνο η προστασία σου. Δεν αναγνωρίζουν κανέναν άλλο και τίποτα πέρα από εσένα και σε περίπτωση που δεν κάνουν καλά τη δουλειά τους εξαφανίζονται και για κάθε έναν εμφανίζονται στη θέση του 2 ακόμα πιο ισχυρές οντότητες να σε υπερασπιστούνε.

Η τάφρος γύρω από το κάστρο έχει θαλασσινό νερό, που προέρχεται από
τη θάλασσα που είναι αχανή γύρω από το νησί σου. Στον ουρανό, ένας τεράστιος ενεργειακός θόλος από κατάλευκο διάφανο φως που η ουσία του είναι η αγάπη και προσδίδει και στον αέρα που αναπνέεις μια αίσθηση γαλήνης και ανοιξιάτικης προσμονής προστατεύει εναέρια το κάστρο. Είναι αδύνατον οτιδήποτε μη καλό να τον προσπεράσει. Αν το επιχειρήσει αυτομάτως μετατρέπεται σε κονφετί που σκάει στον αέρα και διαλύεται. Μην αρνείσαι τους φόβους σου, γελιοποίησε τους. Το νερό από τα ποταμάκια μέσα στο οχυρό αν το πιείς σε θεραπεύει από τα τραύματα. Αφού αυτά σχηματίζονται από το πουθενά, θα πρέπει να διαλύονται και από το πουθενά.

Σου είπα ένα παραμύθι. Δεν σημαίνει τίποτα αυτό το παραμύθι. Συγκεκρμένα σου προέβαλλα μια εικόνα και εσύ τη φίλστραρες και την έβαλες στο μυαλό σου στα μέτρα σου. Αλλιώς το είδα εγώ αλλιώς εσύ αλλιώς ο Heretic αλλιώς ο Πύρινος.. αυτό συνέβη επειδή ΚΟΥΜΑΝΤΟ στο δικό σου μυαλό κάνεις ΜΟΝΟ ΕΣΥ. Οταν στον ύπνο σου σε στριμώχνουν άνοιγε μια πόρτα και κατέφευγε στο "οχυρό" σου, όπως το φαντάζεσαι εσύ να είναι με βάση τα πιστεύω σου.

Οταν στην πέφτουν στο ξύπνιο, φαντάσου ότι περιβάλλεσαι από ένα εκθαμβωτικό φως, που ανοίγει προς τα έξω και διαλύει ότι αρνητικό μπορεί να σε περιβάλλει. Δεν είσαι μόνη σου. Εχεις πλάτες. Αγγελοι μπορεί να κατέβουνε από σε στιγμή σε στιγμή στο πλευρό σου. Το καλύτερο που χουνε να κάνουνε οι ανόητοι εισβολείς είναι να τα μαζεύουν και να φύγουνε για το καλό τους. Δεν αστειεύεσαι.

Στο κάτω κάτω δεν πρέπει να ξεχνάς ένα πράγμα. Είσαι άνθρωπος. Και αυτοί είναι κατώτεροι από σένα. Αν ήξερες την πραγματική δύναμη σου θα σε τρέμανε. Στην ιεραρχία είσαι πιο πάνω. Συγκεκριμένα είσαι ενώ αυτοί όχι.

Αντιμετωπίζεις βρικόλακες που τρέφονται από τους φόβους σου.
Είναι νεκροί. Εσύ είσαι ζωντανή. Αν το κατανοήσεις αυτό αυτόματα θα πάνε από κει που ήρθαν. Στην πραγματικότητα δεν έχεις ανάγκη κανέναν και τίποτα. Είσαι μέρος του δημιουργού Θεού. Αυτοί είναι μέρος του τίποτα.

Χαμογέλα πολύ. Αν δεν σου βγαίνει προσπάθησε. Κι άλλο. Σκέψου κάποιον που αγαπάς και αξίζει τα πάντα για σένα. Κάποιον η κάτι. Η ένα ιδεώδες που θα πέθαινες γι αυτό. Σκέψου ότι επιθυμούνε να κάνουνε κακό σε ότι πιο πολύτιμο έχειςκαι Κοίτα τη μούρη σου στον καθρέφτη .
Ετσι πρέπει να σαι. Δυνατή. Οχύρωσε το εγώ σου και τον εαυτό σου με αυτο πεποίθηση αγάπη και πάθος για ζωή. Οτι σε ενοχλεί απόφυγε το όπως ο διάολος το λιβάνι. Να είσαι ανήλεη αλλά δίκαιη.

Φαντάσου τον εαυτό σου όπως θα ήθελες να είναι, και γίνε ακριβώς αυτό. Σαν να μην έχεις περιθώρια να περιμένεις αύριο. Πολέμα Κυριακή, δεν σε έχουνε, τους έχεις μια χαψιά. Ολα έιναι στο μυαλό σου.

Δεν υπάρχει μαγεία. Η μάλλον η λέξη μαγεία είναι τόσο σχετική που μαγεία θα μπορούσαμε να χαρακτηρίσουμε τα πάντα.
Και εσύ περικλείεσαι σε αυτά.

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλιώς Κυριακή. Σου εύχομαι το καλύτερο.

Και χρόνια πολλά σε όλες τις κυρίες για σήμερα..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2014, 23:46:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πύρινος:
Αν βγαίνεις έξω θα διαπιστώσεις μόνος σου οτι η ψυχική υγεία ενός ατόμου είναι αρκετά συχνά αντιστρόφως ανάλογη με τον αριθμό των σχέσεων που κάνει (περιλαμβανομένου του σεξ εννοείται).


Επειδή βγαίνω... γι'αυτο σε ρωτάω

Πάντως όσους έχουν φυσιολογική σεξουαλική ζωή τους βλέπω μια χαρά
χρόνια τώρα, ασχέτου αριθμού σχέσεων,
και αυτούς με τις πολλές, και αυτούς με τις μακροχρόνιες...

Αντιθέτως βλέπω πολλούς ανθρώπους πραγματικά δυστυχισμένους
οι οποίοι δεν έχουν φυσιολογική ή και καθόλου σεξουαλική επαφή!

Πάντως η επιστήμη διαφωνεί με τα λεγόμενα σου.
Αν είναι θέμα Θρησκείας, το σέβομαι, σίγουρα θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα ετσι,
πάρα να εχεις την ενοχή της αμαρτίας.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
panosfromlydian
Μέλος 1ης Βαθμίδας


58 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2014, 23:49:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κυριακή . εχεις δοκιμάσει να βάλεις
μουσική την ωρα που κοιμασαι ή γινεται η επίθεση.
Ε?
Πραγματικα τα μουσικα κύματα εχουν απιστευτη δυναμη.

Θυμήσου ολα ειναι καταστασης συνείδησης.Δείξε ΔΥΝΑΜΗ.
Νικησε το.

Σήκω ορθια και δωστου μπουνιες.Δεν ξερω και γω τι.Δεν εχει σημασια.
Σημασια ειναι να βγαλεις εξω αυτο που πραγματικα εισαι.ΝΑ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΗ ΨΥΧΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ.Να δειξεις τη ψυχη σου .Και τοτε αντε γεια.

Αυτο ειναι το παραδοξο της ανθρωπινης ζωης.Οταν φοβασαι κατι αυτο ερχεται.Οταν το αντιμετωπιζεις καταματα αυτο εξαφανιζεται.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2014, 00:04:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτο ειναι το παραδοξο της ανθρωπινης ζωης.Οταν φοβασαι κατι αυτο ερχεται.Οταν το αντιμετωπιζεις καταματα αυτο εξαφανιζεται.

Πιο αλήθεια δεν γίνεται...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2014, 00:10:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πάντως όσους έχουν φυσιολογική σεξουαλική ζωή τους βλέπω μια χαρά
χρόνια τώρα, ασχέτου αριθμού σχέσεων,
και αυτούς με τις πολλές, και αυτούς με τις μακροχρόνιες...
Ε αφού είναι μια χαρά, ποιος ο λόγος να χωρίζουν; Υποθέτω οτι οι φίλοι σου δεν έχουν χωρίσει ποτέ, εννοώ διαζύγιο ή απο αρραβώνα.
Εν τέλει να καταργήσουμε και τα διαζύγια. Ποιος ο λόγος να υπάρχουν, όταν έχουμε τόση ψυχική υγεία;
quote:
Αντιθέτως βλέπω πολλούς ανθρώπους πραγματικά δυστυχισμένους
οι οποίοι δεν έχουν φυσιολογική ή και καθόλου σεξουαλική επαφή!
Αυτό είναι ένα άλλο ζήτημα, με άλλες επιπτώσεις.
quote:
Πάντως η επιστήμη διαφωνεί με τα λεγόμενα σου.
Αν είναι θέμα Θρησκείας, το σέβομαι, σίγουρα θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα ετσι,
πάρα να εχεις την ενοχή της αμαρτίας.
Αδιαφορώ για την επιστήμη. Το ίδιο και για τα δόγματα.


Edited by - Πύρινος on 09/03/2014 00:10:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2014, 00:29:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ε αφού είναι μια χαρά, ποιος ο λόγος να χωρίζουν; Υποθέτω οτι οι φίλοι σου δεν έχουν χωρίσει ποτέ, εννοώ διαζύγιο ή απο αρραβώνα.
Εν τέλει να καταργήσουμε και τα διαζύγια. Ποιος ο λόγος να υπάρχουν, όταν έχουμε τόση ψυχική υγεία;

Ενα διαζύγιο φίλτατε έχει πολλές, μα πολλές αιτίες
μια απο αυτές, να χαθεί το ερωτικό ενδιαφέρον προς τον σύντροφο σου,
αλλά δεν νομίζω να χρειάζεται να επεκταθούμε στα διαζύγια,
ατυχές το παράδειγμα.

Εσυ υποστηρίζεις οτι ενα άτομο που εχει μια φυσιολογική ερωτική ζωη,
με εναν 'η πολλούς ερωτικούς συντρόφους
εν δυνάμει θα αντιμετωπίσει κάποιο "μεταφυσικό πρόβλημα"
και οταν σε ρώτησα που το στηρίζεις αυτό,
...μου απαντάς για τα διαζύγια???

quote:
Αδιαφορώ για την επιστήμη. Το ίδιο και για τα δόγματα.

Όλοι τα ίδια λέτε, αλλά στους γιατρούς τρέχετε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2014, 00:58:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ενα διαζύγιο φίλτατε έχει πολλές, μα πολλές αιτίες
μια απο αυτές, να χαθεί το ερωτικό ενδιαφέρον προς τον σύντροφο σου,
αλλά δεν νομίζω να χρειάζεται να επεκταθούμε στα διαζύγια,
ατυχές το παράδειγμα.
Πάντως, ποτέ δεν οφείλεται σε έλλειψη ψυχικής υγείας. Αυτό είναι το σημαντικό.
quote:
Εσυ υποστηρίζεις οτι ενα άτομο που εχει μια φυσιολογική ερωτική ζωη,
με εναν 'η πολλούς ερωτικούς συντρόφους
εν δυνάμει θα αντιμετωπίσει κάποιο "μεταφυσικό πρόβλημα"
και οταν σε ρώτησα που το στηρίζεις αυτό,
...μου απαντάς για τα διαζύγια???

Η φράση εξηγείται αρκετά απο μόνη της αν τη διαβάσεις ως έχει χωρίς ερμηνείες:
"Από τη μία δε θα μπορούσα να σου πω να χωρίσεις γιατί θεωρώ οτι μέρος της αιτίας διάφορων "μεταφυσικών" προβλημάτων, είναι το οτι κάνουμε πολλές σχέσεις (...) Από την άλλη ούτε τη φύση της σχέσης γνωρίζω, ούτε μπορώ να εγγυηθώ οτι η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ σχέση δεν προκαλεί όσα προβλήματα έχεις (φυσικού ή μεταφυσικού τύπου)."

Για εμένα δεν υπάρχουν "μεταφυσικά" προβλήματα: Υπάρχουν φυσικά προβλήματα που μπορούμε να εξηγήσουμε βάσει των υπάρχοντων δεδομένων και φυσικά προβλήματα που δεν μπορούμε να εξηγήσουμε βάσει υπαρχόντων δεδομένων. Στην πρώτη περίπτωση ("απο τη μια..") βάζω το μεταφυσικά σε εισαγωγικά, στη δεύτερη ("απο την άλλη..") αντί να το βάλω σε εισαγωγικά, διευκρινίζω οτι εννοώ είτε- τα αποκαλούμε φυσικά είτε τα απόκαλούμενα μεταφυσικά φαινόμενα.
Είτε λοιπόν θεωρήσουμε οτι αυτό το φαινόμενο ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΤΑ ΟΜΟΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟ είναι φυσικά ή "μεταφυσικά", βλέπουμε οτι έχουν το μοτίβο ΝΑ ΕΜΦΑΝΊΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΣΧΕΣΕΩΝ. Τι πάει να πει στη διάρκεια σχέσεων; Πάει να πει οτι ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ. Κατανοητό;
Αν λοιπόν δεν έβγαινες έξω, και καθόσουν μέσα να διαβάσεις τα μηνύματα που στέλνονται σε αυτό (και σε άλλα) φόρουμ, με παρόμοιες τέτοιου τύπου "μεταφυσικές" εμπειρίες, θα έβρισκες οτι μεγάλος αριθμός απο αυτές, έχουν σημείο αναφοράς κάποια σχέση.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κυριακή
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 03:13:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξερω αν ειχα ψυχικη υγεια παντως σημερα την εχασα....

Ολο αυτο τον καιρο (2 Γ*****ΝΑ ΧΡΟΝΙΑ) δεν ειχα μονο αυτο το προβλημα αλλα διαφορα μικροπροβληματακια που ερχοντουσαν και φευγανε.

Ερωτηθηκα για το πως αντιμετωπιζει ο συντροφος μου το προβλημα. Κανονικα μεχρι και σημερα. Αν και που ηταν μαζι μου σε 'επιθεση' και ουτε ειδε τιποτα ουτε με πειραξε αυτο με πιστευε. Σημερα και αφου ειπε καπου που δεν ξερω που το προβλημα, ΠΕΙΣΤΗΚΕ οτι δεν υπαρχει και ειναι απο το κεφαλι μου και μαλιστα οχι οτι αυτοτραυματιζομαι αθελα μου, αλλα οτι καιγομαι επιτηδες μονη μου.... και φυσικα αντε να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας... μεχρι και το βιντεο που του εδειξα ως αποδειξη οτι το εφτιαξα μου ειπε. Ετσι απο αυριο θα ειμαι η τρελλη-ψευτρα-κι εγω δεν ξερω τι του χωριου.... γιατι σε χωριο μενω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 12:51:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΕΙΣΤΗΚΕ οτι δεν υπαρχει και ειναι απο το κεφαλι μου και μαλιστα οχι οτι αυτοτραυματιζομαι αθελα μου, αλλα οτι καιγομαι επιτηδες μονη μου.... και φυσικα αντε να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας... μεχρι και το βιντεο που του εδειξα ως αποδειξη οτι το εφτιαξα μου ειπε. Ετσι απο αυριο θα ειμαι η τρελλη-ψευτρα-κι εγω δεν ξερω τι του χωριου.... γιατι σε χωριο μενω.
..Και γιατί είσαι ακόμα μαζί του;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 13:00:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βέβαια αν αολα αυτά είναι απο μάγεια, τότε πιθανότατα γίνονται ακριβώς για αυτό, για να χωρίσετε Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 14:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το τελευταίο σου μύνημα Κυριακή έλυσε κάθε απορία μου.
Τη λύση στο πρόβλημα σου σου την έδωσε ο Πύρινος.
Θα σου πρότεινα και να φύγεις από το σπίτι που μένεις και να αλλάξεις περιβάλλον για κάποιο καιρό.
Η απόφαση είναι δική σου.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σοφία_
Μέλος 2ης Βαθμίδας


228 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 14:36:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Βολικο" που τυχαια συνεβη το περιστατικο με τον συντροφο σημερα. Αντιπαρερχομαι ομως.

Οοοολα συναδουν στην αρχικη μου σκεψη-προτροπη....ΧΩΡΙΣΕ!

Εκτος και αν τιθεται θεμα μαζοχισμου, να μενεις με ανθρωπο ο οποιος ΔΕΝ σε στηριζει και ΔΕΝ κανει κατι να σε βοηθησει. Φυσικα., θεμα μαζοχισμου και με τα καψιματα.

Θα μου πεις οπως την βρισκει ο καθενας.

ΑΝ ισχυουν ολα αυτα που μας λες, τοτε εχεις τεραστιο προβλημα που καθεσαι "απραγη". Κοινως, αξια της μοιρας σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 15:01:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και με τη Σοφία έχεις 3 στα 3...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σοφία_
Μέλος 2ης Βαθμίδας


228 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 15:11:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Italos, το εχω προτεινει εδω και δυο σελιδες.
Αλλα δεν...

Ειμαστε οι επιλογες μας αλλωστε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 15:16:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

"Βολικο" που τυχαια συνεβη το περιστατικο με τον συντροφο σημερα. Αντιπαρερχομαι ομως.

Οοοολα συναδουν στην αρχικη μου σκεψη-προτροπη....ΧΩΡΙΣΕ!..


Αν υποθέσουμε πάντως ότι όλα γίνανε για να χωρίσει τότε τα "μάγια" θα πιάσουν! Βέβαια μπροστά σε ισχυρότερο αντίπαλο η υποχώρηση δεν είναι ντροπή - εσύ αποφασίζεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 15:20:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αν υποθέσουμε πάντως ότι όλα γίνανε για να χωρίσει τότε τα "μάγια" θα πιάσουν! Βέβαια μπροστά σε ισχυρότερο αντίπαλο η υποχώρηση δεν είναι ντροπή - εσύ

Σε ισχυρότερο αντίπαλο?
Μάγο δηλαδή?
Ρε δεν πάμε καλά ρεεε!!

Σοφία, φέρε την...τσουγκράνα!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 15:28:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πσν παμ το θέμα μαγεία εδώ είναι δευτερεύον εώς ανούσιο. Δεν λέμε να χωρίσει γιατί έχει μεταφυσικές εμπειρίες. Λέμε να χωρίσει γιατί είναι με κάποιον άνθρωπο που ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΖΕΙ. Κάνει κάτι άλλο όμως όπως όλοι οι άντρες πολύ βολικό... Δεν θέλει πολύ μυαλό παν παμ κάνει μπαμ τι παίζει εδώ... Το μεταφυσικό είναι άλλη ιστορία, το συζητήσαμε πιο πάνω..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 15:35:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πσν παμ το θέμα μαγεία εδώ είναι δευτερεύον εώς ανούσιο. Δεν λέμε να χωρίσει γιατί έχει μεταφυσικές εμπειρίες. Λέμε να χωρίσει γιατί είναι με κάποιον άνθρωπο που ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΖΕΙ. Κάνει κάτι άλλο όμως όπως όλοι οι άντρες πολύ βολικό... Δεν θέλει πολύ μυαλό παν παμ κάνει μπαμ τι παίζει εδώ... Το μεταφυσικό είναι άλλη ιστορία, το συζητήσαμε πιο πάνω..

Δεν απασχολεί το μεταφυσικό, αλλά το αποτέλεσμα. Κάτι (φυσικό; μεταφυσικό; ψυχολογικό; δεν-ξερω-τικό;) γινόταν/γίνεται με στόχο το χωρισμό. Αν πετύχει τότε πέτυχε - ότι κι αν ήταν. Αν λες ότι καλά θα κάνει να πετύχει τέτοιος που είναι... άλλο θέμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σοφία_
Μέλος 2ης Βαθμίδας


228 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 15:36:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποιος χεστηκε ρε πανπαμ αν θα βγουν τα μαγια?

Ας καταληξει μπριζολακι χοιρινο στα καρβουνα για να "μην πιασουν τα μαγια"..

Νικομαχε, κασμα θα προτιμησω για...ευνοητους λογους.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 15:47:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παν Παμ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ την απάντηση της φίλης Κυριακής. Μετά ΥΠΕΥΘΥΝΑ και αναγνωρίζοντας της ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ της πράξης σου πες την άποψη σου. Νομίζω ότι δεν διάβασες τι έγραψε η φίλη μας.
Θα σε βοηθήσω... ΓΙΑΤΙ της είπε ότι τα κάνει μόνη της και από τη φαντασία της; Ποιος μπορεί να είναι ο λόγος? Δεν λέω ότι τα κάνει μόνη της. Ούτε ότι δεν λέει αλήθεια. Δεν με ενδιαφέρει αυτό επί του προκειμένου. Μπες στη θέση της και πες μου τι θα κανες. ΜΕ καθαρό μυαλό.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 15:53:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ιταλε

Υπομονή που την έχεις...@!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 16:18:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παν Παμ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ την απάντηση της φίλης Κυριακής. Μετά ΥΠΕΥΘΥΝΑ και αναγνωρίζοντας της ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ της πράξης σου πες την άποψη σου. Νομίζω ότι δεν διάβασες τι έγραψε η φίλη μας.
Θα σε βοηθήσω... ΓΙΑΤΙ της είπε ότι τα κάνει μόνη της και από τη φαντασία της; Ποιος μπορεί να είναι ο λόγος? Δεν λέω ότι τα κάνει μόνη της. Ούτε ότι δεν λέει αλήθεια. Δεν με ενδιαφέρει αυτό επί του προκειμένου. Μπες στη θέση της και πες μου τι θα κανες. ΜΕ καθαρό μυαλό.....

Πλησιάζουμε το πράγμα από διαφορετική οπτική και με διαφορετικό σκοπό. Το σχολιάζω όπως νομίζω - και δε θέλω να παρουσιάσω άποψη τόσο όσο το να δω τα γεγονότα (αναγκαστικά μας παρουσιάζονται) και δεν έχω λόγο να προτείνω λύσεις (ειδικά κοινότυπες, χώρισε, μη χωρίζεις, μάγια, κόλπα και ότι άλλο). Ο καθένας κάνει αυτό που καταλαβαίνει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 16:27:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Νικομαχε, κασμα θα προτιμησω για...ευνοητους λογους.

Σοφία,έχω πρόταση...

Πήγαινε και αγόρασε εκείνο το οικοπεδάκι δίπλα από τον φούρνο.
Λείπει το εσωρουχάδικο από τη γειτονιά μας.
Με το μανάβη βλέπω τα πας καλά.
Ο φούρναρης είναι αστέρι.Καλός γείτονας και καλλιεργημένος.

Θα το πρότεινα στον Italo,αλλά το εσωρουχάδικο δε νομίζω να του ταιριάζει.Αντιθέτως εσύ θα δώσεις μια σικάτη πινελιά στη γειτονιά.
Άσε που θα έχεις πολύ δουλειά.

Όσο για το φίλο μου τον Italo,μπορεί να ανοίξει φροντιστήριο.Έχει την κατάλληλη υπομονή.Είναι και λειτούργημα.Του ταιριάζει.

Ο μπακάλης σας.

ΥΣ: ότι δεν καταλαβαίνετε,ανατρέξτε στα διάφορα τόπικ και ενημερωθείτε.

ΥΣ2: Ζητώ συγνώμη από τους υπολοίπους για την παρεμβολή στο θέμα.Επί την ευκαιρία ψηφίζω και εγώ: Χώρισέ τον.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.

Edited by - @ΑΜΕΙΝΙΑΣ on 10/03/2014 16:28:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 17:36:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Heretic φίλε μου θυμίζεις τον Restlin Mejere πάρα πολύ.. η ουδετερότητα που έβγαλες στο τελευταίο σου ποστ ήταν απίστευτη.. .
Ανατρίχιασα..


Αυτόν εννοείς;

http://en.wikipedia.org/wiki/Raistlin_Majere

Δεν έχω διαβάσει ποτέ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 17:38:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πλησιάζουμε το πράγμα από διαφορετική οπτική και με διαφορετικό σκοπό. Το σχολιάζω όπως νομίζω - και δε θέλω να παρουσιάσω άποψη τόσο όσο το να δω τα γεγονότα (αναγκαστικά μας παρουσιάζονται) και δεν έχω λόγο να προτείνω λύσεις (ειδικά κοινότυπες, χώρισε, μη χωρίζεις, μάγια, κόλπα και ότι άλλο). Ο καθένας κάνει αυτό που καταλαβαίνει.

Σου απαντάει η Κυριακή:

quote:
Καλησπερα. Ειμαι νέο μελος και χρειαζομαι τη γνωμη σας.

quote:
Και θελω να ρωτησω: ειχε κανεις αναλογη εμπειρια? Τι μπορει να είναι? Πως λυνεται?

ΠΑΝΠΑΜ

Σε ξαναρωτάω γιατί δεν μου απάντησες. Με πιο σαφή τρόπο αυτή τη φορά.

Εχεις ένα πρόβλημα. Η φύση του δεν μας ενδιαφέρει. Ο ανθρωπος σου όχι απλά δεν σε στηρίζει, αλλα σε έχει πάρει στο ψιλό κιόλας. Βέβαια, από σεξουαλικής πλευράς τα πάτε μια χαρά.
ΕΣΥ, ως ΠΑΝΠΑΜ, τι θα έκανες?
Αν γίνω πιο σαφής θα προσβάλλω την Κυριακή, η οποία δεν το αξίζει γιατί είναι ευγενέστατη.
Είμαι πολύ σαφής πανπαμ δεν χωράει ντρίπλες η ερώτηση μου. Και δεν εξετάζει τη φύση του προβλήματος.
Αν θες μου απαντάς.

Κυριακή 4 στους έξι σου λέμε το ίδιο πράγμα. Να σέβεσαι τον εαυτό σου και να περιβάλλεσαι από ανθρώπους που σε αγαπάνε και σε σέβονται.

Αμεινία από μικρός ήθελα να γίνω καθηγητής γλωσσολογίας στο Cambridge. Δεκτή η προσκληση σου και με τιμάει να ξέρεις :).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 17:49:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic

αυτόν εννοώ.. Ο μεγαλύτερος μάγος της φανταστικής λογοτεχνίας με απόσταση χιλιομέτρων...από τον δεύτερο. Από τους αγαπημένους φανταστικούς ήρωες της εφηβείας μου. Αξίζει να το διαβάσεις μόνο γι'αυτόν..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σοφία_
Μέλος 2ης Βαθμίδας


228 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 18:05:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@ΑΜΕΙΝΙΑΣ καταλαβαινω και με το παραπανω. Παρακολουθω τις συζητησεις αλλα παραμενω σιωπηλη (προς το παρον).

Οσον αφορα το εσωρουχαδικο, συμφωνοι, αλλα πως θα λεω ευγενικα πως το μεταξωτο βρακι θελει και επιδεξια οπισθια, που λιγοι διαθετουν??

Υ.Γ. : Τον φουρναρη τον σεβομαι και τον εκτιμω ιδιαιτερως (κυριως λογω κοιλιοδουλιας απο μερους μου αλλα δεν το ξερει αυτο).

Edited by - Σοφία_ on 10/03/2014 18:09:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 18:42:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Πλησιάζουμε το πράγμα από διαφορετική οπτική και με διαφορετικό σκοπό. Το σχολιάζω όπως νομίζω - και δε θέλω να παρουσιάσω άποψη τόσο όσο το να δω τα γεγονότα (αναγκαστικά μας παρουσιάζονται) και δεν έχω λόγο να προτείνω λύσεις (ειδικά κοινότυπες, χώρισε, μη χωρίζεις, μάγια, κόλπα και ότι άλλο). Ο καθένας κάνει αυτό που καταλαβαίνει.


Το να δωσεις μια γνωμη για οποιοδηποτε προβλημα ειναι ευκολο !!


Ειδικα οταν εισαι απεξω και δεν εισαι επηρεασμενος απο την κατασαταση !!


Εχει σκεφτει κανεις ομως αν μηπως αυτη η δοθεισα γνωμη ερχεται σε συγκρουση με τα υπαρχοντα δεδομενα αυτου που δεχεται την γνωμη !!!


Ισως βεβαια καποια στιγμη θα πρεπει να κλεινουμε τα ματια και να αντιπαρερχομεθα καποια μας δεδομενα !!!


Ισως φοβους ανασφαλειες και δεν ξερω και εγω τι αλλο !!!


Για μενα το ολο ζητημα χρηζει προσωπικης εκτιμησεως απο τον αμεσα ενδιαφερομενο, μεγαλης προσοχης να μην δημιουργηθουν εσωτερικες συγκρουσεις [και λογω καποιων παροτρυνσεων]


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

@ΑΜΕΙΝΙΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1759 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 19:15:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Italos,
Η τιμή είναι όλη δική μου.Μπέσα.

Σοφία,

Υπάρχουν και βρακιά από πανί.Όλα έχουν τον αποδέκτη τους.

ΥΣ: το ξέρω ότι καταλαβαίνεις με το παραπάνω. Και το ξέρεις ότι το ξέρω.

Με καλύτερό σου φάε,πιε και νηστικός κοιμήσου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σοφία_
Μέλος 2ης Βαθμίδας


228 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 20:08:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα σέβη μου.

Και μία υπόκλιση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy