ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Νυχτερινη επισκεψη με καψιματα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 20:17:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧρήστοΧατζ περιμένοντας την απάντηση του Παν Παμ θα ήθελα να σου κάνω μια ερώτηση...

Ας πούμε ότι είσαι παντρεμένος και έχεις μαγαζί.
Εκεί που δουλεύεις σου κόβεται το χέρι από τον αγκώνα, τα παρατάς όλα και τρέχοντας πας στο νοσοκομείο. Τα παρατάς όλα ανοιχτά.

Οταν σε ράψουν το χέρι σου φαίνεται μια χαρά.

Παίρνεις τη γυναίκα σου τηλέφωνο και της λες τα τεκταινόμενα.

Εσύ: Ασε αγάπη μου δεν θα το πιστέψεις μου κόπηκε το χέρι από τι ρίζα, τα παράτησα όλα και πήγα στο νοσοκομείο, ευτυχώς με ράψανε και περιέργως τώρα είμαι μια χαρά, απλά πονάω λίγο, και θα είμαι ελαφρά κουλός για κάνα μήνα.

Η γυναίκα σου: Πω τι μου λές , φοβερό. και στο μαγαζί ποιος έμεινε;

Εσύ: μα..κόπηκε το χέρι μου σου λέω, ποιο μαγαζί;

Η γυναίκα σου: Αφού είσαι μια χαρά τώρα μου λες. Τελος πάντων τα λέμε μετά. Μπαμ.

Μετά παίρνει την κουμπάρα τη Σούλα.

Η γυναίκα σου: Ελα Σούλα ασε τι έπαθε ο Κυριάκος, κόπηκε το χέρι του από τον αγκώνα, πήγε στο νοσοκομείο και του το ράψανε, παράτησε και το μαγαζί στη φούρια του, ευτυχώς τώρα είναι μια χαρά.

Σούλα: Αφού όμως είναι μια χαρά μήπως υπερβάλλει ρε Ασπασία;
Ασπασία: Δε λες καλά που δε μας κλέψανε με τον αχαίρευτο;Τελοςπάντων φιλάκια μουτς μουτς.

Μετά σε παίρνει τηλέφωνο.

Ασπασία: Καλά ρε Κυριάκο μήπως μας δουλεύεις και είσαι και λίγο χέστης; Αν μας κλέβανε; Αλλά μου το λεγε ο πατέρας μου ότι είσαι αχαίρευτος..

Εσύ: Μα ρε γυναίκα σου λέω αλήθεια μου κόπηκε το χέρι, τι θες να ρθω να στο δείξω;
Ασπασία: Καααλά, και η Σούλα το ίδιο μου πε, ότι είσαι μπαγλαμάς.

Χρήστο Χατζ, η γυναίκα σου είχε 3 επιλογές:

Α) να έρθει τρέχοντας να δει αν είσαι καλά.
Β) Να θεωρήσει ότι είσαι λίγο μυξιάρης, αλλά επειδή σε αγαπάει και από ενδιαφέρον να σε κανακέψει να νιώσεις καλύτερα.
Γ) Να σε πάρει στο ψιλό και να σε βγάλει και φλούφλη όχι μόνο στην αυτού της υψηλότις, αλλά και στον περίγυρο.

Δεν υπάρχει κάτι μεταφυσικό στο παράδειγμα. Αυτό όμως δεν έχει σημασία.
Πες μου τ0ώρα, τι πρέπει να κάνει ο Κυριάκος;
Για να μην κάνω υποθέσεις και γω για τη γυναίκα του...

Παρεπιπτόντως το πρόβλημα της κοπέλας είναι σοβαρότερο, και ζήτησε τη γνώμη μας.
Δεν προτρέπει κανείς σε κάτι, απλά την εκφράζουμε. Ο καθένας αποφασίζει μόνος του για το μέλλον του.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 20:55:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Πλησιάζουμε το πράγμα από διαφορετική οπτική και με διαφορετικό σκοπό. Το σχολιάζω όπως νομίζω - και δε θέλω να παρουσιάσω άποψη τόσο όσο το να δω τα γεγονότα (αναγκαστικά μας παρουσιάζονται) και δεν έχω λόγο να προτείνω λύσεις (ειδικά κοινότυπες, χώρισε, μη χωρίζεις, μάγια, κόλπα και ότι άλλο). Ο καθένας κάνει αυτό που καταλαβαίνει.

Σου απαντάει η Κυριακή:

quote:
Καλησπερα. Ειμαι νέο μελος και χρειαζομαι τη γνωμη σας.

quote:
Και θελω να ρωτησω: ειχε κανεις αναλογη εμπειρια? Τι μπορει να είναι? Πως λυνεται?

ΠΑΝΠΑΜ

Σε ξαναρωτάω γιατί δεν μου απάντησες. Με πιο σαφή τρόπο αυτή τη φορά.

Εχεις ένα πρόβλημα. Η φύση του δεν μας ενδιαφέρει. Ο ανθρωπος σου όχι απλά δεν σε στηρίζει, αλλα σε έχει πάρει στο ψιλό κιόλας. Βέβαια, από σεξουαλικής πλευράς τα πάτε μια χαρά.
ΕΣΥ, ως ΠΑΝΠΑΜ, τι θα έκανες?
Αν γίνω πιο σαφής θα προσβάλλω την Κυριακή, η οποία δεν το αξίζει γιατί είναι ευγενέστατη. ...


Αν δεν λάβεις υπόψη και την φύση του πως θα κάνεις κάτι; Αν ο άλλος θέλει να μείνει μαζί μου και θέλω κι εγώ, δε χωρίζω ούτε για μια έλλειψη στήριξης (που μπορεί να είναι προσωρινή, για 2 χρόνια υπήρχε στήριξη αν κατάλαβα καλά) ουτε για κάποιο "αόρατο πόλεμο" (όποιας φύσης). Αλλά αναζητώ λύση. Ποια; που; βλέπουμε.

όπως είπε και κάποιος

*Πολύ δύσκολο να γνωρίσεις τον εαυτό σου , το ευκολότερο όμως πράγμα είναι να δίνεις συμβουλές σε άλλους*

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 21:15:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η συγκεκριμένη σου άποψη είναι σεβαστή και τη δέχομαι, αν και θεωρώ ότι το να κλείνεις τα μάτια μπροστά σε κάτι δεν βελτιώνει τίποτα.
Η κοπέλα ζήτησε γνώμες, όχι συμβουλές. Και διευκρίνησα ότι κατέθεσα απλά την άποψη μου. Ο καθένας μας κάνει τις επιλογές του και είναι σεβαστές.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 22:09:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αρχικα δεν εχω [δυστυχως]καμμια σχεση με το μεταφυσικο !!


Κατα δευτερο ,αν θεωρηθει οτι η κοπελα πρεπει να χωρισει ,και της περναει απο το μυαλο ,ακομα και τοτε θα υπαρχουν δυναμεις που θα την κρατουν κοντα [συνηθειες φοβοι ,προσκολησεις γενικοτερα]

Λοιπον αν εσυ η εγω της πουμε ενα ξερο καντο η μην το κανεις δεν θα λαβουμε ποτε υπ οψιν ολα αυτα τα συν συναισθηματα που οσο χαζα και αν ειναι η δεν ειναι , διαδραματιζουν ,αν μη τι αλλο εναν ρολο ουσιαστικο

Τι θα μπορουσε κατα την αποψη μου να δημιουργηθει στην κοπελα εσωτερικα ;

Με ενα καντο η μην το κανεις [ενω αυτη ,δεν μπορει να συμορφοθει με το κοινως αποδεκτο ] θα μπορουσαν να δημιουργηθουν διαφορα συναισθηματα που να δημιουργουν συγκρουση εσωτερικη αναλογα με τους προγραματισμους του καθενος

Ενα ακομα βαρος !!


Στις περισσοτερες των περιπτωσεων οποιαδηποτε αποφαση και να παρει ο ενδιαφερομενος κατι θα εχει καταπατησει εσωτερικα ,και ενοω καποια συναισθηματα ,θελω κλπ


Οποτε εδω ισχυει το μη χειρον βελτιστο

Σε καποιες περιπτωσεις βεβαια ,ενδεχομενως και να μπορει καποιος να βαδισει προς την μια η την αλλη κατευθυνση ,[το ναι η το οχι ]χωρις η με ελαχιστες απωλειες


Το μονο που κρατα να μην ληφθει μια αποφαση ειναι ισως καποιοι ανουσιοι φοβοι η συναισθηματισμοι η το γενικοτερο θολωμα του μυαλου που ευδοκιμει σε περιβαλοντα εντονου προβληματισμου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 22:20:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για μενα, οποιαδηποτε και να ειναι η αποφαση ,θα ειναι σιγουρα καλυτερα, αν παρθει κατω απο την συνειδητοποιηση ορισμενων βασικων παγματων, οπως τα παραπανω πχ η καποιων αλλων που ο καθενας εχει παρατηρησει

Οταν εχει ερευνηθει καποιο πεδιο δεδομενων , τοτε η αποφαση θα ειναι πιο συνειδητη , λογικη ,και περισσοτερο εναρμονισμενη , αφου θα εχει παρθει με γνωμονα ,την λογικη ,αλλα και την επιγνωση ,οτι κανοντας ''αυτο θα εχω αυτο ''

Δυστυχως στην πραξη [λογω αγνοιας ,και θολουρας ]οι αποφασεις παιρνονται τυχαια ,με οτι αυτο συνεπαγεται !!

Ισως και να ειναι πολυ δυσκολο αν δεν υπαρχουν απο πριν παρομοιες γνωσεις -συνειδητοποιησεις,η ακομα και αν υπαρ,χουν,για διαφορους λογους να μην επαρκουν

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 22:41:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε καποιο βιβλιο μαλιστα ειχα διαβασει ,κατι που μου αρεσε ,και ελεγε:

Ποτε μην ρωτας εναν αλλο ανθρωπο ''τι πρεπει να κανω'' διοτι ειναι η πιο μοιραια απο ολες τις ερωτησεις

Αν ζητησεις γνωμη απο καποιον που ''κοιμαται ''θα ειναι σαν να τον προκαλεις να σε παρασυρει στον δικο του ''υπνο''

Με αυτο θα εχεις πεσει σε διπλο σφαλμα και θα σου ειναι δυο φορες πιο δυσκολο να ξυπνας


Αν την ζητησεις απο καποιον ''ξυπνιο'' θα αντιληφθεις ποσο αχρηστο ειναι να ρωτας


Η καπως ετσι ,δεν το θυμαμαι γιατι εχει περασει και καιρος απο τοτε που το ειχα διαβασει


Το νοημα παντως ηταν αυτο !!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 22:54:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προς ενημέρωση των μελώνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2014, 22:56:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χρήστο ήταν πολύ ώριμη η τοποθέτηση σου. και επειδή είμαι ένας άνθρωπος που η λογική δεν είναι το μεγάλο του ατού, ιδιαίτερα σε συναισθηματικά θέματα, καταλαβαίνω πολύ καλά τι λες.


quote:
Οποτε εδω ισχυει το μη χειρον βελτιστο

είναι πραγματικά επώδυνο αυτό. Και μερικές φορές η πληγή δεν κλείνει ποτέ.

Για μένα στη ζωή πρέπει πάντα να ξεκινάς από το σεβασμό προς τονεαυτό σου. Μετά οι υπόλοιποι αναγκάζονται να σε σεβαστούν ή αποχωρούν έτσι κι αλλιώς.

Αυτό ήταν και το κυριότερο που ήθελα να τονίσω.

Πραγματικά εύχομαι το παλληκάρι να την αγαπάει και να την στηρίζει. Ολοι έχουμε ανάγκη την αγάπη.

Και σε τόσο δύσκολες στιγμές θέλουμε και ένα χέρι να μας σηκώσει.

Η Κυριακή ξέρει καλύτερα από εμάς τι πρέπει να κάνει. Εμείς λέμε την άποψη μας με βάση τα δεδομένα που μας έδωσε και τα βιώματα μας.

Και ειλικρινά της εύχομαι το καλύτερο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κυριακή
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2014, 01:49:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eγω απορω παντως... ειναι δυνατον να μην εχει σε κανεναν κατι παρομοιο? κατι που ειτε να τους πειραζει χωρις να το βλεπουν ειτε να νιωθουν απειλη χωρις να τους πειραζει μετα απο καποιο περιστατικο. κατι παρομοιο με το δικο μου τελος παντων. Οτι χωρισα χωρισα δεν το συζητω καν. απλα τουλαχιστον θα ηρεμησω λιγο τωρα και θα το ψαξω παραπανω πιο ηρεμα οπωσδηποτε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2014, 02:27:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα σου πω κάτι βρε κορίτσι.

Μπορεί σε σύντομο χρονικό διάστημα να συμβούν πολλά, και κανείς να μην μπορεί να τα παρακολουθήσει. Ούτε κι αυτός ο άνθρωπός σου.

Μπορεί σε μακρύ χρονικό διάστημα να συμβαίνουν από λίγα, και ούτε καν εσύ η ίδια να μην μπορείς να τα παρακολουθήσεις. Πόσο μάλλον ο άνθρωπός σου.

Και στις δύο περιπτώσεις, η κατάσταση είναι χέσε μέσα. Κι αυτό, ίσως είναι το καλύτερο της υπόθεσης. Τουλάχιστον τα πράγματα που πονάνε είναι αληθινά. Για αυτόν που πονάει.

Δεν έχω να σε συμβουλέψω κάτι πιασάρικο, εξόν που μπέσα σε νιώθω και μπέσα σου μιλάω. Όλα τα υποδέλοιπα είναι του κώλου.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2014, 10:35:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Eγω απορω παντως... ειναι δυνατον να μην εχει σε κανεναν κατι παρομοιο? κατι που ειτε να τους πειραζει χωρις να το βλεπουν ειτε να νιωθουν απειλη χωρις να τους πειραζει μετα απο καποιο περιστατικο. κατι παρομοιο με το δικο μου τελος παντων. Οτι χωρισα χωρισα δεν το συζητω καν. απλα τουλαχιστον θα ηρεμησω λιγο τωρα και θα το ψαξω παραπανω πιο ηρεμα οπωσδηποτε.



Άν θέλεις πες μας όταν μπορείς αν τα φαινόμενα σταμάτησαν μετά το χωρισμό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κυριακή
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2014, 18:43:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοιτα... ετσι κι αλλιως μονο οταν τον εβλεπα ειχα προβληματα οποτε λογικα θα σταματησουν. Αυτες τις μερες ποου δεν εχουμε βρεθει δεν εχω προβλημα κανενα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2014, 21:32:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κοιτα... ετσι κι αλλιως μονο οταν τον εβλεπα ειχα προβληματα οποτε λογικα θα σταματησουν. Αυτες τις μερες ποου δεν εχουμε βρεθει δεν εχω προβλημα κανενα

Σε αυτην την περιπτωση φιλη Κυριακη , να ξερεις οτι μπορει να υπαρξουν μερη του εαυτου σου που να σε ξανασπρωξουν ξανα στα ιδια

Γινε συγκεκριμενη σε αυτα που θελεις ,διξτα στον εαυτο σου , και προσεχε !!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hulk
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2014, 18:03:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κοιτα... ετσι κι αλλιως μονο οταν τον εβλεπα ειχα προβληματα οποτε λογικα θα σταματησουν. Αυτες τις μερες ποου δεν εχουμε βρεθει δεν εχω προβλημα κανενα



Τελικά τι έγινε? Όλα καλά πλέον?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κυριακή
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2014, 01:00:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι όλα καλά αφού σταμάτησα να μιλάω για αυτό πια και να με εμπαίζουν οι άνθρωποι νομίζοντας πως λέω ψέματα ή ότι κάνω πλάκα γιατί ζητάω την προσοχή... ή σε χειρότερη περίπτωση "κάποιοι" να θέλουν να προσφέρουν "χείρα" βοηθείας κάνοντας μου τα νεύρα κουρέλια γιατί στην ουσία είχαν τα δικά τους θέματα.....

Ευχαριστώ έτσι κι αλλιώς όλους όσους ασχολήθηκαν μαζί μου και με το πρόβλημα μου πραγματικά. Αλλά μέχρι εδώ γιατί αυτοί οι κάποιοι με έκαναν να μετανιώσω που είχα την "ανοησία" να μοιραστώ το θέμα που στην κυριολεξία με καίει.

Και πάλι ευχαριστώ σε αυτούς τους λίγους που πραγματικά βοήθησαν ή είχαν όλη την καλή διάθεση. Να ειστε καλά!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shadow_Dancer
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2014, 23:52:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κυριακή,

Βασικά.....αν και μου έχει τύχει κάτι περίεργο, εν τούτοις δεν ξέρω..... μου φαίνεται λίγο ακραίος ο τρόπος που περιγράφεις τα πράγμματα.

Για να είμαι ειλικρινής, δεν τα πολυ πιστεύω αυτά που έγραψες, με συγχωρείς και χωρίς παρεξήγηση, αλλά είμαι λίγο δύσπιστος.

Δε λέω, ίσως να έχεις κάποια "επαφή", με μια εικόνα του μυαλού σου, ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι το μυαλό σου είναι ανίκανο να σου προκαλέσει εκζέματα στο δέρμα, τα ψυχοσωματικά φαινόμενα είναι ισχυρότατα και ΔΕΝ χρειάζεται να είσαι τρελός για να τα βιώσεις.

Αν παραμείνεις στη συζήτηση, θα σου πω τι μου συνέβη εμένα προσωπικά με τη πρώην σύντροφό μου, ίσως να σου φανεί χρήσιμο, ίσως και όχι.

The truth of Ninja will prevail.

Η αλήθεια των Νίτζα θα θριαμβεύσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κυριακή
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2014, 02:47:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κυριακή,

Βασικά.....αν και μου έχει τύχει κάτι περίεργο, εν τούτοις δεν ξέρω..... μου φαίνεται λίγο ακραίος ο τρόπος που περιγράφεις τα πράγμματα.

Για να είμαι ειλικρινής, δεν τα πολυ πιστεύω αυτά που έγραψες, με συγχωρείς και χωρίς παρεξήγηση, αλλά είμαι λίγο δύσπιστος.

Δε λέω, ίσως να έχεις κάποια "επαφή", με μια εικόνα του μυαλού σου, ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι το μυαλό σου είναι ανίκανο να σου προκαλέσει εκζέματα στο δέρμα, τα ψυχοσωματικά φαινόμενα είναι ισχυρότατα και ΔΕΝ χρειάζεται να είσαι τρελός για να τα βιώσεις.

Αν παραμείνεις στη συζήτηση, θα σου πω τι μου συνέβη εμένα προσωπικά με τη πρώην σύντροφό μου, ίσως να σου φανεί χρήσιμο, ίσως και όχι.

The truth of Ninja will prevail.

Η αλήθεια των Νίτζα θα θριαμβεύσει.



Μπορεις αν θέλεις να μου στείλεις π.μ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LordThomas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2014, 23:18:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LordThomas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κυριακή διάβασα ολα οσα περιγράφεις και αν ακομη εχεις αυτα τα φαινομενα και σημερα το βραδυ πες μου να σου πω καποια πραγματα ειτε εδω ειτε mail.

Ο Θεός βρίσκεται τόσο σ' ένα κομμάτι ξύλο, όσο και σ' ένα ανθρώπινο όν. Η διαφορά είναι ότι το κομμάτι ξύλο δεν γνωρίζει τίποτε για το Θεό, ενώ ο άνθρωπος μπορεί να συνειδητοποιήσει την παρουσία Του, μέσα του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κυριακή
Νέο Μέλος


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2014, 10:55:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κυριακή διάβασα ολα οσα περιγράφεις και αν ακομη εχεις αυτα τα φαινομενα και σημερα το βραδυ πες μου να σου πω καποια πραγματα ειτε εδω ειτε mail.

Ο Θεός βρίσκεται τόσο σ' ένα κομμάτι ξύλο, όσο και σ' ένα ανθρώπινο όν. Η διαφορά είναι ότι το κομμάτι ξύλο δεν γνωρίζει τίποτε για το Θεό, ενώ ο άνθρωπος μπορεί να συνειδητοποιήσει την παρουσία Του, μέσα του.



μπορεις αν θελεις να μου στειλεις π.μ. με ενδιαφερει

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LordThomas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2014, 11:47:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LordThomas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κυριακη θα σου στειλω π.μ. προς το μεσημερι οταν σχολασω απο δουλεια.

Ο Θεός βρίσκεται τόσο σ' ένα κομμάτι ξύλο, όσο και σ' ένα ανθρώπινο όν. Η διαφορά είναι ότι το κομμάτι ξύλο δεν γνωρίζει τίποτε για το Θεό, ενώ ο άνθρωπος μπορεί να συνειδητοποιήσει την παρουσία Του, μέσα του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LordThomas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2014, 21:16:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LordThomas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σου εστειλα π.μ. οτι απορια εχεις ρωτας ελευθερα!

Ο Θεός βρίσκεται τόσο σ' ένα κομμάτι ξύλο, όσο και σ' ένα ανθρώπινο όν. Η διαφορά είναι ότι το κομμάτι ξύλο δεν γνωρίζει τίποτε για το Θεό, ενώ ο άνθρωπος μπορεί να συνειδητοποιήσει την παρουσία Του, μέσα του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy