ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Βιασμός Ελλάδας και Ελληνισμού
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2003, 14:03:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεια σας πάλι.

ΕΟΝ νομίζω ότι το τελευταίο μήνυμα του Πασχάλη λέει περισσότερα από ότι κατάλαβες με την πρώτη ματιά. Ξαναδες το, με μια ματιά από ένα... παράλληλο σύμπαν.

ΕΟΝ δεν νομίζεις ότι είναι επικίνδυνο αυτό το πακέτο πνευματικής-κοινωνικής επανάστασης; Είσαι τόσο σίγουρος ότι ένας εθνικοαπελευθερωτικός αγώνας, ένας κοινωνικός αγώνας, ένας ταξικός αγώνας πάνε πακέτο με την πνευματική επανάσταση; Είναι δυνατόν να τα εξομοιώνεις; Ποιος είναι το πρότυπό σου ο Τσε-Βαρραβάς ή ο Χριστός;

Είπες:

quote:
Ο στόχος του Πλάτωνα και του Σωκράτη ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ !!!

Ναι δεν διαφωνώ. Αλλά με ποια πλευρά ήταν; Μήπως ήταν σοσιαλιστές; Μήπως ήταν εθνικιστές; Μήπως ήταν τυραννολάτρες; Η απάντηση δεν νομίζω να μπορεί να δοθεί γιατί χωρίς την "πνευματική" εποπτεία του έργου τους είναι βέβαια ότι θα κατηγορηθούν σε κάθε εποχή από κάθε ακραία πολιτική τάξη.

ΝΑΙ ήταν και ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ. Αλλά αυτή τους η πολιτική ελάχιστα έχει να κάνει με οποιοδήποτε σύστημα υπήρχε ποτέ ή υπάρχει σήμερα.

Και μια φιλική συμβουλή:

Μην βάζεις ταμπέλες έτσι εύκολα. Μην κόβεις το αυτί του Ρωμαίου. Άστο στην θέση του ή ξανακόλλησε το όπως έκανε ο δάσκαλός σου.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"




Το μύνημα του Πασχάλη είναι βλακοδέστατο γιατι αναφέρεται σε κάτι υποθετικό ενώ εμείς μιλάμε για ΙΣΤΟΡΙΑ. Και ξαναλέω οτι η ιστορία ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΓΡΑΦΕΙ... μα τόσο ακατανόητο είναι αυτό ?
Και γώ μπορώ να λέω οτι σε ένα παράλληλο σύμπαν η γιαγιά μου είναι πυρηνικός φυσικός...ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΑΥΤΟ ?

THOTH δεν ξέρω κανέναν Τσε-Βαραβά και δεν μπορώ να καταλάβω τι παραλληλισμός είναι αυτός... Εγώ ξέρω έναν Τσε-Γκεβάρα ο οποίος έδωσε την ζωή του για τα ιδανικά της Ελευθερίας και της Ισοτομίας.
Έίναι λίγο έκφυλο νομίζω να μιλάς έτσι για έναν τέτοιο αγωνιστή ...
Το να είναι οι πνευματικοί (και καλά) άνθρωποι "φυτά" είναι μια πολύ γνωστή καραμελίτσα που βολεύει.... Ο Χριστός ήταν ο ΜΕΓΑΣ-ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΣ .ΑΥΤΟΣ ΕΙΠΕ ΠΡΩΤΟΣ ΟΤΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΡΦΙΑ...και θυσιάστηκε για αυτό... Υπήρξε κάτι πιο επαναστατικό απο αυτό στην ιστορία ? δεν νομίζω....
Αυτός τα έβαλε με το κατεστημένο της εποχής του και ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΘΥΣΙΑΣΤΗΚΕ !!!
Αλλά thoth δεν μου απάντησες στο ερώτημα μου....

quote:
Σκέφτεσαι τίποτα καλύτερο thoth ? Να σταυρώναν οι αγωνιστές τα χέρια και να περιμέναν σιωπηλοί τον θάνατο του ? Να κυριαρχούσε στον πλανήτη ο Ναζισμός και να βλέπαμε που θα πήγαινε ?
Θα ήθελα να ακούσω πια είναι η εναλλακτική σε τέτοιες περιπτώσεις , τι πρέπει να κάνει ένας εσωτεριστής απο το να δώσει και την τελευταία ρανίδα του αιματός του για την ελευθερία....

Τι πρέπει να κάνει ένας Εσωτεριστής άραγε ?

Οσο για τα αυτιά των Ρωμαίων ...με τα λόγια δεν κόβουμε αυτιά thoth μην είσαι αφελής...
Μετα λόγια ξυπνάμε πράγματα και καταστάσεις που βρίσκονται σε λήθαργο...


_________________________

"Μαθαίνω ελεύθερα να ανασαίνω..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2003, 15:21:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λες ΕΟΝ:
quote:
Το μύνημα του Πασχάλη είναι βλακοδέστατο γιατι αναφέρεται σε κάτι υποθετικό ενώ εμείς μιλάμε για ΙΣΤΟΡΙΑ.

Αν νομίζεις ότι με αυτές τις εκφράσεις συνδιαλέγεσαι με κάποιον που κάνει τον κόπο να σου απαντήσει, τότε είσαι μακριά νυχτωμένος. Αυτή η συμπεριφορά που εντάσσεται; Στον κοινωνικό αγωνιστή; Στον αναρχικό; Στον χριστιανό; Στον εσωτεριστή; Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την σκοπιμότητα της αγένειάς σου. Ή μήπως η ευγένεια στον διάλογο είναι αστική μπαρούφα και δεν την αποδέχεσαι; Και όλα αυτά στα λέω, όχι για λόγια που είπες σε εμένα αλλά για λόγια που είπες για άλλον. Για να μην ξεχνιόμαστε.

ΕΟΝ, αν κάνω κοινωνικό αγώνα κάνω κοινωνικό αγώνα. Αν αγωνίζομαι υπέρ της πατρίδας μου, αγωνίζομαι υπέρ της πατρίδας μου. Το κοινωνικό μου Δάρμα πρέπει να επιτελεστεί όπως εγώ θα κρίνω καλύτερα κάθε φορά και θα είμαι εγώ υπεύθυνος για τις πράξεις μου. Ως Έλληνας θα κάνω το δικό μου καθήκον.

Ως ΨΥΧΗ, ως Μαθητής, όμως πιστεύω μαζί με τον ΠΛΩΤΙΝΟ:

quote:
«Εάν κάποιος θέλει να μεμφθεί την ύπαρξη πλούτου και φτώχιας και την άνιση κατανομή όλων αυτών, πρώτον παραγνωρίζει ότι ο σοφός δεν αναζητεί την ισότητα τέτοιων αγαθών. Δεν θεωρεί τον πλούτο ως πλεονέκτημα, ούτε τους πολιτικά ισχυρούς ως προτιμότερους από τους ιδιώτες, αλλά μία τέτοια μέριμνα την αφήνει σε άλλους.

Ο σοφός έχει αποκτήσει την επίγνωση ότι η επίγεια ζωή είναι διττή, μια για τους σοφούς και μια για τους πολλούς ανθρώπους. Η ζωή των σοφών είναι στραμμένη προς το ανώτατο καλό και προς τα επάνω.

ΠΛΩΤΙΝΟΣ, Το Μεγάλο Βιβλίο, ΙΙ 9,9.


Εφόσον κι αυτό θα σου φανεί "βλακοδέστατο" δεν μπορώ να κάνω τίποτε για την... περίπτωση μας. Ας διαφωνούμε... δεν χάλασε κι ο κόσμος .

Ο Βαρραβάς είναι το σύμβολο του απελευθερωτή του σώματος και ο Χριστός το σύμβολο του απελευθερωτή της Ψυχής. Πάντα όταν ο Πιλάτος θα βάζει μπροστά στον λαό την επιλογή ποιον θέλει αυτός θα επιλέγει τον Βαρραβά. Ο λαός θέλει ψωμί-παιδεία-ελευθερία. Ο Χριστός και κάθε είδους απελευθερωτής δίνει μόνο την Αλήθεια.

Όπως είπε κι ο Μορφέας στον Νίο πριν επιλέξει το κόκκινο χάπι:

Θυμίσου. Σου υπόσχομαι μόνο την Αλήθεια. Τίποτε παραπάνω !

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2003, 15:53:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οκ κόβω εδώ μια και καλή.
ΕοΝ is dead ...

_________________________

"Μαθαίνω ελεύθερα να ανασαίνω..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2003, 16:21:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελλάδα 1949 σε ένα χωριό λίγο έξω από τη Λάρισα μπαίνουν οι δεξιοί υποστηρικτές του Σούρλα ( Λαμιώτης καπετάνιος ) καίνε σπίτια , σε ένα από αυτά μία οικογένεια ( μητέρα πατέρας και 2 αγόρια ) ίσα ίσα που προλαβαίνει να βγει έξω η σκυλίτσα της οικογένειας μπαινοβγαίνει στο καιγόμενο σπίτι και βγάζει πράγματα , σε κάποια στιγμή έμεινε για πάντα εκεί μέσα .

Η οικογένεια μεταναστεύει στην Αθήνα τα παιδιά μεγαλώνουν και σπουδάζουν ο μεγάλος( ο Γρηγόρης ) Μηχανολόγος μηχανικός και ο μικρός ( ο Δημήτρης ) Πολιτικός μηχανικός . Και οι δύο έχουν αριστερές καταβολές .

1964 Η κυρά Λένη πεθαίνει από όγκο στο κεφάλι ( από τα χτυπήματα των οπαδών του Σούρλα ) δε πρόλαβε να δεί κανένα εγγόνι ( το 1965 γεννήθηκε ο Απόστολος ) το πλήγμα βαρύ όλοι είχαν να πουν για την καλοσύνη της και την πραότητα της .Ακόμα και η φιλοβασιλική νύφη της .

Τα δύο αγόρια δουλεύουν στην ΠΥΡ-ΚΑΛ ο Γρηγόρης διευθυντής και ο Δημήτρης προϊστάμενος στο μελετητικό και κατασκευαστικό τμήμα .

Μία μέρα κάποιος άνθρωπος φτάνει στο εργοστάσιο και ζητά εργασία , τον πάνε στο διευθυντή , ο ένας αναγνωρίζει τον άλλο , ο άνθρωπος που ζητούσε εργασία είναι ο άνθρωπος που έκαψε το σπίτι και ξερίζωσε την οικογένεια του διευθυντή , την ίδια στιγμή μπαίνει ο Δημήτρης ο αδελφός του διευθυντή στο γραφείο και αναγνωρίζει και αυτός το πρόσωπο του ανθρώπου , το αίμα του ανεβένει στο κεφάλι και ετοιμάζετε να επιτεθεί στον δήμιο των παιδικών του ονείρων .
Ο Γρηγόρης με μία βλοσυρή ματιά και με προστακτική φωνή λέει «κάτσε κάτω και μη μιλάς» .
Γυρνάει στον άνθρωπο και του λέει «έχεις ανάγκη τη δουλειά γιατί έχεις οικογένεια και παιδιά προσλαμβάνεσαι» ο πρώην δήμιος ψελλίζει ένα ευχαριστώ και πάει να πεί και δυο τρεις δικαιολογίες , ο Γρηγόρης του λέει «δεν χρειάζεται να πεις τίποτα πήγαινε και από αύριο στη δουλειά σου πρωί πρωί» , ο πρώην δήμιος και νυν εργάτης ευχαριστεί και πάλι ανοίγει την πόρτα και φεύγει δακρυσμένος με σκυφτό το κεφάλι .

Όταν έκλεισε η πόρτα ο Δημήτρης σηκώθηκε και άρχισε να ουρλιάζει «τι έκανες ρε ; σε ποιόν έδωσες δουλειά ; σε αυτόν που σου έκαψε το σπίτι ; σε αυτόν που σου σκότωσε τη μάνα ; είσαι καλά ;».
Ο Γρηγόρης κοίταζε τον αδελφό του με ηρεμία και του είπε «κάτσε κάτω ρε παπάρα ( η μόνη βρισιά μεταξύ των δύο αδελφών ) , στον εμφύλιο Δημήτρη μου , αδέλφια σκότωναν αδέλφια δυστυχώς έτυχε και σε μας να γνωρίσουμε τη θηριωδία αυτών των πράξεων , σήμερα αυτός ο άνθρωπος ζήτησε δουλειά για να ταΐσει τα παιδιά του για να ζήσει την οικογένεια του , αν εγώ δε του έδινα θα γινόμουν το ίδιο με αυτόν και θα ανταπέδιδα το κακό που μας έκανε , ενώ τώρα του έδειξα τι είναι η ανθρωπιά τώρα αυτός κατάλαβε το λάθος του τώρα αυτός θα μπορεί να βρει τη χαμένη του αξιοπρέπεια επειδή θα εκτιμήσει , έχουμε και εμείς παιδιά και μπορεί στη θέση του να είμαστε εμείς μη το ξεχνάς» .
Ο Δημήτρης δε μίλησε σηκώθηκε και έφυγε νευριασμένος , αργότερα κατάλαβε τι του είπε και τι έκανε ο αδελφός του .

ΣΤΟΝ ΠΟΛΥΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΘΕΙΟ ΚΑΙ ΣΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ( που δε πρόλαβα να γνωρίσω αλλά έδωσα το όνομα της στην κόρη μου) ΠΟΥ Η ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΔΙΔΑΓΜΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΝΘΡΩΠΟ , ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ .


O αναζητών
ApostolosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2003, 16:41:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ αληθινό και πολύ... ανθρώπινο. Σε ευχαριστούμε Ramogloy που μοιράστηκες αυτήν την όμορφη ιστορία.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2003, 18:15:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ όμορφο Αποστόλη! Αυτοί είναι οι Άνθρωποι, με το Α κεφαλαίο!

quote:
οκ κόβω εδώ μια και καλή.
ΕοΝ is dead ...

Καλά...ΕοΝ...Τώρα θα φύγεις... που σε διαβάζω κάθε μέρα?

Αν φυγεις... θα σε βριζω καθε μερα!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2003, 18:41:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχει δίκιο ο Πλάτωνας, ρε ΕΟΝ.

Σε αγαπώ και ας παρεξηγιόμαστε μερικές φορές (πω !!! πω !!! άρχισα να μιλώ σαν την ΑΤΜΑ)

Μήπως ρε μπαγάσα είσαι πραγματικά ο ΝΕΟ (αναγραμματισμός του ΕΟΝ) και θα το σκάσεις στην ΣΙΩΝ;;;

Πω, πω αν με ακούσει ο HELIOS θα ξαναγίνει χαμός !!!

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2003, 12:48:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Ramoglou, με την ιστοριούλα αυτή πιστεύω μας έδειξες τί σημαίνει πραγματικά εθνική συνείδηση, αλλά και ανθρώπινη υπόσταση. Και, ναι, φίλε ΕΟΝ, η ιστορία διδάσκει, όμως το τί διδάσκει ίσως ο καθένας το αντιλαμβάνεται διαφορετικά. Κι όπως κάποιοι επιμένουν να "διδάσκονται" ότι "δεν ξεχνούν τί σημαίνει Δεξιά ή Αριστερά" ή ο,τιδήποτε άλλο, έτσι κι ο Γρηγόρης της ιστοριούλας διδάχτηκε ότι "στον εμφύλιο Δημήτρη μου , αδέλφια σκότωναν αδέλφια δυστυχώς έτυχε και σε μας να γνωρίσουμε τη θηριωδία αυτών των πράξεων , σήμερα αυτός ο άνθρωπος ζήτησε δουλειά για να ταΐσει τα παιδιά του για να ζήσει την οικογένεια του , αν εγώ δε του έδινα θα γινόμουν το ίδιο με αυτόν και θα ανταπέδιδα το κακό που μας έκανε , ενώ τώρα του έδειξα τι είναι η ανθρωπιά τώρα αυτός κατάλαβε το λάθος του τώρα αυτός θα μπορεί να βρει τη χαμένη του αξιοπρέπεια επειδή θα εκτιμήσει , έχουμε και εμείς παιδιά και μπορεί στη θέση του να είμαστε εμείς μη το ξεχνάς". Γιατί να μην κρατήσουμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ αυτό και μόνο το τελευταίο δίδαγμα, το μόνο που δεν διχάζει;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2003, 13:16:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΦΙΛΕ RAMOGLΟU.
ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΕΜΦΥΛΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΗΛΟΣΚΟΤΩΜΟ ΑΔΕΛΦΩΝ ΚΑΙ ΦΙΛΩΝ ΤΟΝ ΖΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΟ 74 ΟΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΑΞΙΚΟΠΗΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΞΑΜΕ ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΩΡΑ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΘΝΙΚΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πασχαλης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
480 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2003, 15:31:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πασχαλης  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Πασχαλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και το πιο ομορφο ειναι οτι, παρα πολλες τετοιες ιστοριες ειναι ΑΛΗΘΙΝΕΣ!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2003, 16:20:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι η ιστορία της οικογένειας του πατέρα μου .
Στην κόρη μου έδωσα το όνομα της γιαγιάς που δε γνώρισα .
Ο Γρηγόρης είναι ο Θείος μου και ο άνθρωπος που όπως προείπα πριν αφήσει τον κόσμο αυτό με δίδαξε πολλά για τη στάση ζωής που έπρεπε να κρατήσω .
Γι αυτό και αφιέρωσα σε αυτά τα δύο πρόσωπα το κείμενο αυτό .

Μακάρι κάποιοι νεότεροι να κατάλαβαν κάτι και να μη μιλάνε στο μέλλον για εμφύλιο σπαραγμό με τόση ευκολία και τόσο δογματισμό .

O αναζητών
ApostolosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy