ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Η ΜΥΣΤΙΚΗ ΑΚΡΟΠΟΛΗ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
OSIRIS_SEIRIOS_74
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2004, 00:05:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OSIRIS_SEIRIOS_74  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν δεν υπάρχουν συνομοσίες και όλοι είμαστε τρελοί αλλά υπάρχει λέσχη Μπιλντεμπεργκ και όπως ειπε κάποιος σοφός αφού δεν εχουν τιποτα να κρυψουν γιατι δεν μας λενε τι συζητανε, Δεν υπαρχει συνομοσια αλλα υπαρχει η λεσχη Βιζενταλ που κατα δημοσιευμα μεγαλης αθηναικης εφημεριδας ο εξολοθρευτης εκανε δωρεα 6 εκ. δολαρια και μετα απο λιγους μηνες εγινε κυβερνητης, Δεν υπαρχουν συνομοσιες αλλα η επιγραφη του Δισπηλιου που περιεχει την αρχαιοτερη γραφη και ο αρχανθρωπος των πετραλωνων που εσταλεισαν σε εργαστηριο της Γερμανιας για μελετη εξαερωθηκαν, ναι αν δεν το πιστευετε αυτη ηταν η απαντηση του Υπουργειου πολιτισμου οταν ερωτηθησαν τι γινετε. Α και για οσους δεν βρισκουν ομοιοτητες καλα κανουν αλλα ας διαβασουν το βιβλιο οχι ελληνα αλλα αμερικανογερμανου καθηγητη του Ναρσ Γιοζεφσον με τιτλο "Ενας αρχαικος Ελληνικος πολιτισμος στην Νησο του Πασχα". Ενα θα πω μονο οτι το 70% των λεξεων ειναι ιδιες με τις ελληνικες και την λεξη ΨΥΧΗ δεν την εχουν αλλαξει καθολου....Οσοι δεν πιστευουν καλο υπνο αλλωστε με Πρωθυπουργο τον διεθνιστη και προσκυνητη του αγαλματος του Κεμαλ Ατατουρκ και παραχωρητη διαβατηριων σε ολη την μαφια του ανατολικου μπλοκ που κατεστησε αναξιοπιστη την ελλαδα στις ΗΠΑ μονο καλο υπνο μπορεις να ευχηθεις.

"ΑΙΕΝ ΑΡΙΣΤΕΥΕΙΝ ΚΑΙ ΥΠΕΙΡΟΧΟΝ ΕΜΕΝΕ ΑΛΛΩΝ.. ΜΗΔΕ ΓΕΝΟΣ ΠΑΤΕΡΩΝ ΑΙΣΧΥΝΕΜΕΝ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GEORGE D
Μέλος 2ης Βαθμίδας


199 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 02:16:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GEORGE D  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ SITE ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΛΑΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ
http://www.crystalinks.com/ancient.html

ΒΡΟΤΩ ΔΕ ΠΙΣΤΟΝ ΟΥΔΕΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

George_13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
190 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 15:31:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχετικα με το θεμα της προσωπογραφιας στον βραχο της Ακροπολης,με οσους εχω μιλησει μου εχουν πει οτι πρεπει να ειναι του Περικλη, ειτε γιατι οταν το βλεπουν το πρωτο πραγμα που τους ερχεται στο μυαλο ειναι ο Περικλης, ειτε γιατι ετσι εχουν ακουσει.

WHO DARES... WINS!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GEORGE D
Μέλος 2ης Βαθμίδας


199 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 21:11:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GEORGE D  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΧΤΕΣ ΕΒΛΕΠΑ ΣΤΗΝ ΕΡΤ3 ΜΙΑ ΕΚΠΟΜΠΗ-ΔΟΚΙΜΑΝΤΕΡ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΗΤΑΝ

ΜΙΛΟΥΣΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΗΚΟΔΟΜΙΣΗ ΤΗΣ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ

ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΕΘΕΙ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΗΣ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΗΜΕΡΑ Η ΚΕΡΑΙΕΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΟΝΙΩΝ
ΕΔΕΙΧΝΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΧΕΤΙΚΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ
Η ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΘΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ

ΒΡΟΤΩ ΔΕ ΠΙΣΤΟΝ ΟΥΔΕΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

biglarry
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2004, 18:00:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους biglarry  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι η πρώτη φορά που συμμετέχω στην παρέα και διαπίστωσα ότι το θέμα με την πάροδο του χρόνου έχει φύγει και από ΜΥΣΤΙΚΗ ΑΚΡΟΠΟΛΗ μετατράπηκε σε ΑΠΟΡΙΕΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΓΙΑ ΤΟ Ε-ΝΔΟΞΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΜΑΣ. Επί της ευκαιρίας αύριο το βραδάκι έχω σκοπό να ανέβω (ή καλύτερα να κατέβω) με δύο ακόμα φίλους στον ΒΡΑΧΟ και συγκεκριμένα στην στοά της Αγραύλου. Νεότερα πιστεύω να σας έχω τις επόμενες ημέρες και ίσως και φωτογραφικό υλικό.

"Είμαι εδώ, γιατί προυπήρξαν άλλοι"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Phantom II
Μέλος 1ης Βαθμίδας


70 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2004, 00:20:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phantom II  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχετικά με την Ακρόπολη και τις πτήσεις αεροσκαφών, κάθε 25η Μαρτίου σχηματισμοί απο όλα τα μαχητικά υπερίπτανται και υπάρχουν και δεκάδες φωτογραφίες... Ειδικά τον Οκτώβριο του 1944 με την απελευθέρωση απο τους Γερμανούς Ναζί κατακτητές, δεκάδες Ελληνικα αεροσκάφη που ήρθαν απο Ιταλία-Μέση Ανατολή, κυρίως Spitfires, Baltimores & Wellingtons πετούσαν σε πολύ χαμηλό ύπσος πανω από την Αθήνα, ΚΑΙ πάνω από την Ακρόπολη επίσης...


Την περασμένη Πέμπτη έκαναν δοκιμές υπέρπτησης όλοι οι τύποι πάνω από το κέντρο της Αθήνας, όπως θα είδατε όσοι δουλεύετε ή μένετε κέντρο.


Σχετικά με την πολιτική αεροπορία, ο φίλος Νόμιμον ήταν αναλυτικότατος.

Από το επίσημο site της Π.Α.:
"Σχηματισμός 12 Avro 621 Tutor
πετά πάνω από την Ακρόπολη το 1938":
http://www.haf.gr/gea_gr/ekdoseis/30-41/vic.jpg

______________
ΜΑΧΙΜΩΤΑΤΟΙ ΟΙ ΙΣΧΥΟΝΤΕΣ (Αριστοτέλης)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GEORGE D
Μέλος 2ης Βαθμίδας


199 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2004, 00:48:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GEORGE D  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΛΗΘΙΝΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ ΠΤΗΣΕΙΣ ΑΕΡΟΠΛΑΝΩΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΓΙΑΤΙ
.....
ΑΛΛΑ Ο Phantom II ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ

ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΥΝΔΕΣΕΙ ΜΕ ΤΑ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΑ ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ

ΒΡΟΤΩ ΔΕ ΠΙΣΤΟΝ ΟΥΔΕΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rostar
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
161 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2004, 02:18:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rostar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα ήθελα να στείλω με e-mail ή να ανεβάσω στο site μέσω κάποιου που μπορεί να το κάνει΄ένα εκπληκτικό σκίτσο του Παρθενώνα του Μανόλη Κορρέ από τη δεκαετία του 70.
Εγώ το έχω σαν desktop theme και, ειλικρινά, κάθε φορά που ανοίγει ο υπολογιστής είναι σαν να δε΄χομαι την ευλογία του Χώρου...
Στα περιθώρια, μάλιστα, της εικόνας έχει λευκά διαστήματα όπου εκεί έχω τοποθετήσει τα διάφορα εικονίδια, έτσι ώστε το όλο θέμα να μένει ανέπαφο...
Στέλνω το θέμα με mail στον Αdmin κι ελπίζω να μπορέσει να το ανεβάσει ή να το θέσει στην ενότητα με τα Downloads

Η "ΓΝΩΣΗ" ΟΜΙΛΕΙ, ΟΜΩΣ Η "ΣΟΦΙΑ" ΑΚΟΥΕΙ...(Jimi Hendrix)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

omega
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
167 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2004, 22:01:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε biglarry καλώς ήρθες και απο αυτό το topic.
Θα ήθελα να ξέρεις οτι στο χέρι μας είναι να μην γίνει και αυτό το topic σε "ΑΠΟΡΙΕΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΓΙΑ ΤΟ Ε-ΝΔΟΞΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΜΑΣ" όπως πολύ όμορφα το έθεσες.
Οπωσδήποτε περιμένουμε απόψεις σου απο το σπήλαιο της Αγραύλου όπως είναι το σωστότερο, και όχι στοά (εκτός αν ξέρεις κάτι), μιας και είμαι πολύ περίεργος να δω πως θα περάσεις την περίφραξη καθώς απο όσο γνωρίζω το σπήλαιο αυτό είναι μέσα στην περίφραξη του ιερού βράχου.
Εγώ απο την μεριά μου αυτό που μπορώ να κάνω, μιας και μου έδωσες εσύ το εύνασμα, είναι να συγκεντρώσω όσα στοιχεία διαθέτω για το συγκεκριμένο σπήλαιο ώστε να τα παραθέσω σε αυτό εδώ το topic τις προσεχείς ημέρες και καλώ όποιον διαθέτει ανάλογα στοιχεία να μας τα παρουσιάσει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GEORGE D
Μέλος 2ης Βαθμίδας


199 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2004, 22:46:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GEORGE D  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΘΕΜΑ ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΞΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΟΦΗ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΟΜΑΔΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΣΩΣΤΟ ΔΡΟΜΟ

ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η` ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΚΤΡΟΠΗΣ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ

ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΕΙΔΗΝ

ΒΡΟΤΩ ΔΕ ΠΙΣΤΟΝ ΟΥΔΕΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/03/2004, 19:05:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ ΑΝ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΘΕΜΑ 5 ΣΕΛΙΔΩΝ ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ. ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΡΟΠΟΛΗ ΔΕΝ ΠΕΤΟΥΝ ΠΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ ΓΙΑΤΙ Η ΑΚΡΟΠΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ , ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΧΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟ ΤΟΥΣ ΑΝ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΑ ΟΡΓΑΝ ΠΛΟΗΓΗΣΗΣ ΛΟΓΟ ΜΑΓΝΗΤΙΣΜΟΥ. ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΓΝΩΣΤΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΔΑΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΑΡΘΕΝΩΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΣΙΟ ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ , ΟΧΙ ΜΙΑ ΚΑΡΕΚΛΑ , ΕΝΑ ΚΑΠΕΛΑ (ΤΖΟΚΕΪ) ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΝΑΟΥ ΑΝ ΣΚΥΨΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ ΔΑΠΕΔΟΥ, ΑΝ ΔΗΛΑΔΗ ΚΟΛΛΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΑΣ ΣΤΟ ΔΑΠΕΔΟ, ΔΕ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ.
ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΠΥΡΑΜΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΚΕ ΜΕ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΑΥΤΟ Της ΓΗΣ ΔΙΑΙΡΟΥΜΕΝΟ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΟ ΤΟΥ 10 , ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΗΣ ΣΧΕΤΙΖΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΗΛΙΟΥ ΓΗΣ , ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΣΕΛΗΝΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΕ ΚΑΛΑ . ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΌΛΑ ΑΥΤΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΥΡΑΜΙΔΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΡΘΕΝΩΝΑ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΑ, ΤΑ ΕΙΠΑ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΑ ΑΠΟ ΒΙΑΣΥΝΗ ΕΛΠΙΖΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Phantom II
Μέλος 1ης Βαθμίδας


70 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2004, 02:20:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phantom II  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τ'αεροπλάνα δεν εχουν κανένα προβλημα να πετάξουν πάνω απ'την Ακρόπολη. Μην αναμασάτε αβασάνιστα την μπουρδα του καθενός...

Όποιος παρακολούθησε απο ψηλό σημείο την παρέλαση σήμερα το απόγευμα το διαπίστωσε ιδίοις όμασσι...


©Motionteam

______________
ΜΑΧΙΜΩΤΑΤΟΙ ΟΙ ΙΣΧΥΟΝΤΕΣ (Αριστοτέλης)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GEORGE D
Μέλος 2ης Βαθμίδας


199 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2004, 04:50:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GEORGE D  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΩ ΤΗΝ ΠΕΠΟΙΘΗΣΗ ΦΙΛΕ PHANTOM II OTI TO ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΑΝ ΠΕΤΑΝ Η` ΟΧΙ ΤΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑΑΠΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΡΘΕΝΩΝΑ
ΔΕΝ ΕΓΚΙΤΕ ΣΕ ΜΗΧΑΝΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ

ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ

ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΑΥΤΑ ΧΑΛΑΝ ΑΠΛΑ ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΖΟΝΤΑΙ

ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΒΑΛΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΜΑΓΝΗΤΗ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΥΞΙΔΑ.ΟΣΗ ΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΜΑΓΝΗΤΗ ΚΟΝΤΑ Η ΠΥΞΙΔΑ ΧΑΝΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΤΡΑΒΗΞΟΥΜΕ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΜΕ ΟΤΙ Η ΠΥΞΙΔΑ ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΕ ΤΗΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ ΤΗΣ

ΒΡΟΤΩ ΔΕ ΠΙΣΤΟΝ ΟΥΔΕΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tuba
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2004, 16:58:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tuba  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι πληροφορίες από Crystal Tear κατ'εμένα είναι πραγματικά ενδιαφέροντες.Θα μπορούσες Crystal Tear να μας δώσεις κι άλλες πληροφορίες ή τουλάχιστον κάποιο Link για να ενημερωθούμε??

Ευχαριστώ..

...tHeRe iS a GhOsT bEhInD yOu.. !!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2004, 20:01:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε tuba χαίρομαι πολύ που τα γραφούμενα μου σου φαίνονται ενδιαφέροντα , λυπάμαι πολύ όμως γιατί δε μπορώ να σου δώσω κάποιο link για να διαβάσεις σχετικά γιατί τα όσα γράφω για τα αεροπλάνα και τα πουλιά τα έμαθα από ένα κύριο ενώ έπλεα στα νερά του ειρηνικού, όσο για τον τρόπο με τον οποίο χτίστηκε η μεγάλη πυραμίδα το άκουσα, αν δεν κάνω λάθος, σε εκπομπή στην ΕΤ3 , είμαι λίγο επιφυλακτικός για αυτό το τελευταίο. Νομίζω όμως ότι αν ψάξουμε να βρούμε κάποιο link.
Δεν γνωρίζω κάτι άλλο για το θέμα, μπορείς όμως να διαβάσεις σχετικά με τις πυραμίδες εδώ στο forum αν όλα αυτά που λέω είναι αλήθεια και δεν έχω πέσει και εγώ θύμα κάποιου παραπληροφορημένου κάπου θα βρεις κοινά στοιχεία.
Με χαρά σου λέω καλέ μου φίλε ότι πριν προλάβω να στείλω την απάντηση βρήκα link και στο γράφω.
http://www.nea-acropoli.gr/civilizations/africa/egypt/science_egypt.htm


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

omega
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
167 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2004, 09:40:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε tuba και ειδικά φίλε Crystal_tear θα ήταν πραγματικά ευχής έργον να διαβάζατε τις προηγούμενες σελίδες του συγκεκριμένου topic (4 σελίδες είναι ολες και όλες) για να μπορέσουμε επιτέλους να προχωρήσουμε σε άλλα πράγματα και όχι να αναλωνόμαστε σε συζητήσεις οι οποίες έχουν αναλυθεί διεξοδικότατα σε προηγούμενα posts.
Και φυσικά αναφέρομαι στο θέμα της υπερπτήσης αεροσκαφών και πτηνών.
Φίλε bigglary είμαστε σε αναμονή.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GEORGE D
Μέλος 2ης Βαθμίδας


199 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2004, 04:18:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GEORGE D  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΔΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ

ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΣΕ SITE ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΟΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ

ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΕΞΗΣ ΚΟΙΤΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΚΡΟΠΟΛΗ

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΗΣΟΥΜΕ ``ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ`` ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΥΛΙΚΑ ΑΛΛΑ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ Η ΑΚΡΟΠΟΛΗ ΚΑΙ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ ΕΚΠΕΜΠΕΙ ΤΙ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΣΕ ΜΑΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ....ΒΑΘΕΙΑ....ΨΥΧΙΚΑ

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΕΝΝΟΙΑ ΚΑΙ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ ΤΗΣ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΞΑΧΝΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ=+ΕΣΩ.....ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ Η ΨΥΧΙΚΗ ΑΚΡΟΠΟΛΗ

ΑΣ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΑΚΡΟΠΟΛΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΜΥΣΤΙΚΗ

ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΑΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΕΡΕΥΝΟΥΜΕ ΣΥΜΒΑΛΟΥΝ ΣΕ ΚΑΤΙ....ΤΙ+ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ.....ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ--ΨΥΧΙΚΟ

ΒΡΟΤΩ ΔΕ ΠΙΣΤΟΝ ΟΥΔΕΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

HELLAS
Νέο Μέλος


35 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2004, 14:39:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους HELLAS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι, τα απαγορεύονται οι πτήσεις αεροσκαφών πάνω απο την Ακρόπολη λόγω των καυσαερίων που παράγουν (χαλάνε τα μάρμαρα). Επίσημη πλητοφορία απο φίλο της Ολυμπιακής Αεροπορίας. Όσο για το σχήμα των κιόνων, δεν είναι ίσιοι λόγω στατικής ευστάθειας, κανένα κτήριο δεν είναι ίσιο, αν και φαίνεται έτσι. Πράγματι οι αρχαίοι Έλληνες γνώριζαν οτι γνωρίζουμε κι εμείς σήμερα, περι στατικής και δομηκής μηχανικής.

HELLAS

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fusion
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2004, 15:12:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fusion  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Τελικά οι σύγχρονοί "επιστήμονες" θεωρούν, μέσα στην απόλυτη και κατευθυνόμενη άγνοιά τους του επιστητού, ότι μπορούν να περάσουν ώς "επιστημονική" την οποιαδήποτε "αφέλεια" και ανοησία σκεφθούν για να καλύψουν την ανικανότητά τους για κατανόηση και ερμηνεία του φυσικού.

Ήθελα να ήξερα αυτός που σοφίστηκε την ανοησία της εξόρυξης με ξύλα γιατί δεν την πρότεινε στα λατομεία του Σαραντόπουλου και παιδεύονται οι άνθρωποι με τα πρωτόγονά τους μηχανήματα!!! Είναι τόσο απλό !!! Ανοίγεις τρύπες στο μάρμαρο βάζεις ξύλα μέσα τα βρέχεις και voila!!! Σε 5 χρόνια έχτισες Ακρόπολη !!!!

Αλήθεια τις τρύπες με τί τις άνοιξαν στο μάρμαρο για να βάλουν τα ξύλα?

Για να μην τρελαθούμε τελείως παρακάτω επισηνάπτω μία μόνο από τις πολλές πιθανές τεχνικές.

-----
During a visit to a Tibetan monastery situated southwest of the capital Lhasa, the Swede Dr Jarl was taken to a meadow where there was a high cliff to the northwest. About 250 metres up the face of the cliff was an entrance to a cave, in front of which was a wide ledge where monks were building a stone wall. Embedded in the ground 250 metres from the foot of the cliff, was a large rock slab with a bowl-shaped depression in it. A block of stone, 1.5 metres long, 1 metre wide, and 1 metre high, was manhandled into the depression. Monks with 19 musical instruments, consisting of 13 drums and 6 very long trumpets, were arranged in an arc of about 90 degrees, 63 metres from the bowl-stone. The drums, open at one end, were aimed at the stone block. Behind each instrument was a line of monks eight to ten deep. A monk in the middle of the arc started chanting and beating out a rhythm on a small drum, and then the other instruments joined in. After four minutes, the large stone block began to wobble and floated into the air rocking from side to side. All the instruments were trained constantly on the stone as it rose upwards at an accelerating rate and finally crashed onto the ledge. The monks continued to perform this feat at the rate of 5 or 6 stones per hour. The role of the 200 or so monks behind the instruments was unclear: one suggestion is that they used some form of coordinated psychokinesis to aid the flight of the stone.


Figure. Dr Jarl's sketch showing how Tibetan monks were able to raise stone blocks into the air using the power of sound.


The second case involved an Austrian named Linauer, who stated that while at a remote monastery in northern Tibet during the 1930s, he had witnessed the demonstration of two curious sound instruments which, when used in concert, could induce weightlessness in stone blocks. The first was an extremely large gong, 3.5 metres in diameter, composed of a central circular area of very soft gold, followed by a ring of pure iron, and finally a ring of extremely hard brass. When struck, it produced an extremely low dumph which ceased almost immediately. The second instrument was also composed of three different metals; it had a half-oval shape like a mussel shell, and measured 2 metres long and 1 metre wide, with strings stretched longitudinally over its hollow surface. Linauer was told that it emitted an inaudible resonance wave when the gong was struck. The two devices were used in conjunction with a pair of large screens, positioned so as to form a triangular configuration with them. When the gong was struck with a large club to produce a series of brief, low-frequency sounds, a monk was able to lift a heavy stone block with just one hand. Linauer was informed that this was how their ancestors had built protective walls around Tibet, and that such devices could also disintegrate physical matter.

-- 1.6180339887... --
K.I.S.S.
Keep It Simple & Stupid ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1240234
Maintained by Digital Alchemy