ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ;(ΝΑΖΙΣΜΟΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2004, 02:38:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ τους φίλους thule & ΙΑΠΕΤΟΣ

Για την αρκετά ξεκάθαρη τοποθέτηση τους στο θέμα του ποιούς θεωρούν φυλετικά Άρυους - Ευρωπαίους. Άν τους κατάλαβα σωστά, κατα τη γνώμη τους όλοι Ευρωπαϊκοι λαοί (πάνω-κάτω) είναι Άρυας καταγωγής. Για αυτό φαντάζομαι οτι αποκαλούν και τον Β'ΠΠ "Ευρωπαϊκό Εμφύλιο".

Αν και για πολλούς λόγους πιστεύω οτι αυτό είναι υπεραπλούστευση, θα τα δεχτώ συμβατικά για τώρα, προσπαθώντας να καταλάβω κάτι άλλο που είπε ο thule.

Αν, φίλε thule, οι πλειοψηφία των Ευρωπαίων είναι δυνάμει Άρυοι, γιατί τότε θεωρείς οτι ο Ε/Σ είναι κοσμοθεωρία για πολύ λίγους; Άν όλοι οι Ευρωπαίοι είναι Άρυοι όπως τους λες, γιατι δεν ασπάζονται αμέσως την ΠΙΣΤΗ-ΤΙΜΗ-ΑΙΜΑ-ΓΗ που αναφέρθηκε;

Επίσης, φίλε thule, λες οτι ο Ε/Σ στην Γερμανία πρεσυεβόταν απο μία ελίτ. Όμως η ελίτ αυτή φίλε παραγγωνιζόταν στο πί και φί αν δεν συμφωνούσε με τα πιο φανταστικά νοητικά κατασκευάσματα του Χίτλερ, όπως βλέπουμε π.χ. στην περίπτωση του Spengler, όταν άρχισε να διαφωνεί με το Γ' Ράιχ.

Τώρα όταν σήμερα λέμε Ε/Σ τί καταλαβαίνει ο κόσμος; Τον Χίτλερ και το κόμμα του, ή τον Spengler;
Πάντα όταν έφτανε ο κόμπος στό χτένι έπρεπε να γίνει το "νάζι" του Χίτλερ, και δεν πα να κουρέβονται όλοι οι φιλόσοφοι που δεν συμφωνούσαν, και ας ήταν "ΕθνικοΣοσιαλιστές", και ελίτ μάλιστα. Φτηνά τη γλίτωσαν που δεν τους βρήκε και χειρότερο κακό!

===
Για τον David Lane, σαν τί σχόλιο ήθελες να κάνω thule; Κατα τη γνώμη μου, το μέγα μέρος των γραπτών του πηγάζει απο τα ψυχολογικά προβλήματα που είχε μικρός. Τί και αν το ADL είναι Εβραίηκο; Τα στοιχεία που παρουσιάζουν δεν είναι απο την ίδια την αυτοβιογραφία του Lane; Ή είναι και ο Λέιν Εβραίος και λέει ψέμματα;

Και τώρα πές μου:
Αν ο Λέιν είναι όσο καθαρόαιμος όσο λέει, δεν θα'πρεπε και ο μπαμπάς του να ήταν το ίδιο καθαρόαιμος; Τί λοιπόν να διαφυλάξουμε; Τους βάρβαρους μέθυσους που δέρνουν τα παιδιά τους και βγάζουν τη γυναίκα τους στο "πεζοδρόμιο" γιατι, λέει, είναι Λευκοί;
Μπορείς να φανταστείς σε τί τεράστιο βαθμό όσα λέει ο Λέιν για την Μητρότητα είναι παράγωγο του νού ενός τρομαγμένου μικρού παιδιού που βλέπει τη μητέρα του να κακοποιείται; Μήπως ο Πουριτανός Ιερέας που του έκανε τη ζωή μαύρη δεν ήταν Λευκός και Ευρωπαίος; Τι να διαφυλάξουμε από όλα αυτά;

Γιά μένα το πρόβλημα με τον Λέιν είναι οτι τελικά δεν είχε το θάρρος να αντιμετωπίσει μέσα του τον ΠΑΤΕΡΑ του, και έτσι το έριξε σε πιο εύκολες λύσεις, τί οι Εβραίοι, τι τό'να, τι τ'άλλο.

Και ποια η σχετικότητα του μυνήματος του για την Ελλάδα; Είναι από τις λίγες χώρες που δεν έχει ανάγκει να διαφυλάξει το "λευκό" μέλλον των παιδιων της, αφου ούτε Τζαμαϊκανούς έχουμε ούτε Ινδούς, ούτε Πορτο-Ρικάνους, ούτε Ζουλου.
Τό μόνο άλλο που έχω να σχολιάσω είναι οτι μου άρεσε οτι είσαστε η ΜΟΝΗ τοπική ομάδα που μετέφρασε τις 14 λέξεις με ... 15! Ποιος λέει οτι ο Έλληνας δεν προτοτυπεί πια!

Και τελικά θεωρείτε τις απόψεις του Λέιν σαν Ε/Σ; Βλέπω βέβαια οτι είναι Ευρο-Κελτικος Φυλετικός Συντηριτισμός, αλλά απο πού κι ως που Ε/Σ;

Και μιά και δεν σάρέσει το ADL, γιατί είναι Εβραίικο, να και ένα άλλο:- http://eyeonhate.com/pows/pows2.html. Εδώ μπορείτε να δείτε και τους συγκατηγορούμενους του Λέιν, όπως, πχ, την ευγενή φυσιογνωμία του κ."Σκουτάρι".

===

Πάντως ευχαριστώ τον ΙΑΠΕΤΟ που μου ξεκαθάρισε τη θέση του για τα "Spear of Destiny", κλπ., χαίρομαι που σε κάτι τουλάχιστον, συμφωνούμε.

===

Τό ένα πράγμα που δεν καταλαβαίνω, είναι γιατί, αφου ταυτίζετε τον Ε/Σ με ΑΙΜΑ-ΤΙΜΗ-ΓΗ-ΠΙΣΤΗ, τον περιορίζετε μόνο στους "Άρυους".

Άν, πχ, οι Μογγόλοι εκδηλώσουν την ίδιο σεβασμό για το ΑΙΜΑ-ΤΙΜΗ-ΓΗ-ΠΙΣΤΗ, για ποιόν λόγο να μήν είναι και αυτοί Ε/Σ;

Τέλος, θα ήμουν ευγνώμων για κάποια παραπομπή στον Γκαίτε, εκει που να λέει για ΑΙΜΑ-ΤΙΜΗ-ΓΗ-ΠΙΣΤΗ, και σας κάνει να πιστεύεται οτι στήριξε τον Ε/Σ.

Φιλικά

Κ

ΥΓ. Θεωρώ άκρως σημαντικό να απαντηθεί η ερώτηση του Ρεαλιστή για την μεταχείρηση της Ελλάδας από τον Χίτλερ.

Καί αυτό γιατί απ'ότι έχω δεί ό Χίτλερ εφάρμοζε την ίδια ταχτική σε ΟΛΟΥΣ τους "φιλους" του, ακόμα και στους ίδιους τους ανώτερους αξιωματικούς του, όποτε του πήγαιναν κόντρα.

Και φοβάμαι οτι αυτή είναι η Μια και Μόνη θλιβερή αλήθεια για τον Χίτλερ, με Ε/Σ ή χωρίς...

Edited by - kynikos on 24/04/2004 02:54:01
Edited by - kynikos on 24/04/2004 02:56:14

Edited by - kynikos on 24/04/2004 11:51:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2004, 14:17:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λίγη ιστορία και ενα ερωτημα για τον thule καθως και για όποιον
άλλο έχει διάθεση να απαντήσει.

Πριν το τέλος του 19ου αιώνα οι γερμανικοί ψευτοδιανοουμενοι κύκλοι είχαν επηρεαστεί από μια κίνηση ανάμικτη από παγανιστικές τελετουργίες και θεωρίες βόρειας φυλετικής αγνότητας που ξεκίνησε από κάποιον Γκουιντο φον Λιστ.
Γεννημένος το 1848 γιος ενός πλούσιου έμπορου δερμάτων (από εκεί και το φετίχ μάλλον με τα δερμάτινα,μπότες,μαστίγια ή απλά έβλεπε βαθεία στο μέλλον)που εμπορευόταν μπότες ιππασίας.
Ο φον Λιστ είχε αποκηρύξει την καθολική πιστη,όταν στα 14 έδωσε ιερό όρκο ότι
Μια μέρα θα χτίσει ναό για τον Βοντεν(οντιν),πολεμικό θεό της σκανδιναβικής μυθολογίας.
Το 1870 ο φον Λιστ είχε αρκετούς πιστούς και άρχισε να κάνει παγανιστικές τελετές στα ηλιοστάσια και τις ισημερίες.
Το 1875 τράβηξαν την προσοχή του κόσμου λατρεύοντας τον Ήλιο ,σαν τον Μπαλντουρ θεό τον σκανδιναβών που σκοτώθηκε στην μάχη και αναστήθηκε από τους νεκρούς.
Η τελετή έγινε σε ένα λόφο στην Βιέννη και τελείωσε όταν ο φον Λιστ έθαψε οχτώ μπουκάλες με κρασί βαλμένες έτσι ώστε να σχηματίζουν μια σβάστικα.
Στην δεκαετία του 20 όταν ο Χίτλερ ζήτησε να του υποβάλουν σχέδια για ένα εύκολα αναγνωρίσιμο σύμβολο όπως το σφυροδρέπανο των ρώσων κομμουνιστών.
Ο Φρειδερίκος Νορκ ,ένας οδοντίατρος που ήταν αποκρυφιστης έδωσε την ιδέα της σβάστικας πάνω σε άσπρο δίσκο με κόκκινο φόντο.
Ο Χίτλερ ενθουσιαστικέ αλλά την αντεστρεψε, ο
Νορκ ήταν μέλος του τάγματος GERMANNENOR-DEN που μαζί με τον σύλλογο ΘΟΥΛ ,είχαν να αναλάβει να συνεχίσουν την οργάνωση του φον Λιστ.
Και οι δυο ήταν σύλλογοι που αντάλλασσαν θεωρίες και μέλη και αποτελούντα αρχικά
Από την τάξη των γερμανών αξιωματικών που πίστευαν ότι υπήρχε μια μαζική διεθνής συνομωσία βασισμένη σε αποκρυφιστικες ενέργειες.
Για να αντιδράσουν ιδρύσαν μια δικιά τους ελευθεροτεκτονικη αποκρυφιστικη βόρεια οργανωση,με τελετές με μανδύες ,περικεφαλαίες σπαθιά βιγκινγκ.
Ο σημαντικότερος απο τους δυο ηταν ο σύλλογος θουλ που πήρε το όνομα του από την μυθική χώρα ουλτιμα θουλ,ένα είδος παράδεισου πάνω στην γη.

Από πού βγαίνει από όλα αυτά ότι ο ΕΘ.ΣΟ. έχει ρίζες στη Ελλάδα????


Να πούμε και για τον Χορμπιγκερ??

--


Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!

Edited by - τυχερουλης on 24/04/2004 14:24:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thule
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
61 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2004, 19:33:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thule  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑΙΡΕΤΩ, με το δεξί χέρι υψωμένο λίγο πάνω από το ύψος του ώμου και την παλάμη τεντωμένη.

Κάποιες απαντήσεις,

Ρεαλιστής, ήμουν κατανοητός, οι περισσότεροι θεωρητικοί του Ε/Σ αν διαβάσεις τις αναφορές τους είναι επηρεασμένοι από την αρχαία Ελλάδα κλασικής εποχής, τώρα ως αναφορά τους ινδοευρωπαίους είναι μεγάλη συζήτηση και ξεφεύγουμε από το θέμα , νομίζω ότι υπάρχει σχετικά για ινδοευρωπαίους σε ένα άλλο forum http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3296
Ένα από τα συνηθισμένα λάθη λόγω παραπληροφόρησης είναι των Νορδικών θέσεων με τις εθνικοσοσιαλιστικές.
Ο όρος nordic, βόρειος έγινε του συρμού μόλις στην δεκαετία του 20. προγενέστερα, οι διάφοροι μελετητές συζητούσαν για Αριους, ινδοευρωπαίους, ινδογερμανούς, ή Τεύτονες.
Η πρώτη ανθρωπολογική αναφορά έγινε από τον Deniker to 1922, αλλά η επικράτηση του όρου σχετίζεται με τον Hans Gunther και το πολύκροτο βιβλίο του (φυλογνωσία του γερμανικού λαού) 1922.
Υπάρχουν πολλές φυλετικές απόψεις στον Ε/Σ, μπορούμε να πούμε υπάρχουν κάποιους ακρότητες με κάποιους Νορδιστές οι οποίοι όμως δεν αντιπροσώπευαν απόλυτα τις Ε/Σ φυλετικές θεωρίες, μάλιστα κάποιοι Νορδιστές ισχυριζόταν ότι μόνο το 7-8% είναι βόρειοι στην Γερμανία!!
Παντός για κάποιων που θέλει να το ψάξει περαιτέρω αυτό το θέμα υπάρχει ένα σίτε με την ιστορία της λευκής φυλής του σουηδού νορδιστη arthur kemp www.stormfront.org/whitehistory πάντως δεν μπορώ να πω πως συμφωνώ απόλυτα αλλά είναι ένα αξιόλογο σίτε.

Η δική μας φυλετική θεωρία δεν είναι στατική. Ο Von Gickstedt ήδη είχε χαράξει τις νέες αρχές:
"... Οι φυλές μας προμηθεύουν τα πρωταρχικά θεμέλια της ιδιοσυστασίας και των εκφράσεων μας. Καθορίζουν την συλλογική φυσική και ψυχική έκφραση του λαού μας. Αλλά ο λαός μας (folk) είναι μία νέα βιολογική ενότητα, τα μέλη της οποίας είναι συνδεδεμένα με τα επιβλητικά δεσμά της κοινότητας του αίματος και της κοινής πατρίδας.
Μέσα σ'ένα λαό, οι δυσνόητοι βιολογικοί νόμοι της ανθρώπινης εξέλιξης, της κληρονομικότητας και της επιλογής, της προσαρμογής και της γενετικής παρέκκλισης, γίνονται πραγματικότητα. Η φυλή είναι συνεπώς ένα αποτέλεσμα. Ο Λαός (volk) είναι μία αρχή στην βιολογική εξέλιξη των ανθρωπίνων πληθυσμών".
Ο Eugen fiscer είπε κάποτε, χαράζοντας το νέο φυλετικό δόγμα στην Εθνικοσοσιαλιστική Γερμανία:
"Οι Γερμανοί είναι το προϊόν μιας χιλιόχρονης διαδικασίας βιολογικής και πνευματικής συγχώνευσης".
Παραφράζοντας τον θα μπορούσαμε με την σειρά
μας να πούμε:
"Οι Έλληνες είναι το προϊόν μιας τρισχιλιόχρονης διαδικασίας βιολογικής και πνευματικής συγχώνευσης".

Λευκή Φυλή αποτελείται από ένα σύνολο υποφυλών με βασικότερες τρεις, Νορδική Αλπική και Μεσογειακή. Ενδεικτικά αναφέρουμε ότι η Νορδική υποφυλή χαρακτηρίζεται από δολιχοκεφαλία και ανοιχτό χρώμα ματιών και μαλλιών, η Αλπική από βραχυκεφαλία ,μέτριο ανάστημα και καστανό χρώμα μαλλιών, με ανοιχτούς οφθαλμούς, η δε Μεσογειακή είναι συνδυασμός το προηγούμενων. Φυσικά και οι υποφυλές μπορούν να αναλυθούν σε πλήθος ακόμα ποικιλίων.
Ας μην όμως συνεχίσουμε αυτό το μέγα θέμα.

Όσο αναφορά τα "χάδια" του Χίτλερ στην Ελλάδα... ο Χίτλερ οποίος είχε δώσει εντολή ειδικά στην Ελλάδα να υπάρχει καλή μεταχείριση και να μην καταβαίνει η ελληνική σημαία αλλά να υψώνετε η σβάστικα δίπλα, δεν λέμε ότι δεν έγιναν και αγριότητες κυρίως από το Στράτο της Βερμαχτ, άλλο ο πόλεμος δεν γίνετε με λουλούδια, αυτά ήταν εναντίον των εντολών του Χίτλερ.

Κυνικός δεν μπορώ να καταλάβω αν διαβάζεις καλά αυτά που γράφω, αλλά είμαι κατανοητός πιστεύω, Εθνικοσοσιαλιστής μπορεί να είναι μόνο κάποιος που είναι Άρειος στην ψυχή και στο σώμα! ουδείς άλλος.
Είπες: Τό μόνο άλλο που έχω να σχολιάσω είναι οτι μου άρεσε οτι είσαστε η ΜΟΝΗ τοπική ομάδα που μετέφρασε τις 14 λέξεις με ... 15! Ποιος λέει οτι ο Έλληνας δεν προτοτυπεί πια!
Δεν καταλαβαίνω για πια ομάδα μιλάς? Προσωπικά δεν γνωρίζω κανέναν εδώ μέσα, και τον ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ προς έκπληξη μου εδώ μέσα τον γνώρισα.
Νομίζω τυχερουλη να σε κάλυψα. Δεν θέλω να επαναλαμβάνομαι.


Τιμή σε εκείνους που στην ζωή τους όρισαν να φυλάγουν Θερμοπύλες!!!


THULE -->


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2004, 19:59:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mάλλον οχι,έκανα ένα λάθος επίτηδες για να δώ
αν θα με διορθώσεις και δυστυχώς το κατάπιες.

Δεν το έκανα για σε μειώσω αλλά για να βεβαιωθώ εγω
οτι ακόμη και η ιδεολογική σας εκπαίδευση δεν είναι πλήρης.

Βεβαιώθηκα λοιπόν ότι καλά καλά δεν γνωρίζεται ούτε τους
ιδεολογικούς σας γεννητορες, και μια και δεν τους ξέρατε δεν
ήθελα να σας προσφέρω εγώ αυτήν την γνώση ή να υποθέσω ότι δεν
διαβάζεται τίποτα από όσα γράφω ή εγραψα,ή πάλι δεν μπορείτε
να κατανοήσετε.

--

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2004, 20:35:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
thule
quote:
Κυνικός δεν μπορώ να καταλάβω αν διαβάζεις καλά αυτά που γράφω, αλλά είμαι κατανοητός πιστεύω, Εθνικοσοσιαλιστής μπορεί να είναι μόνο κάποιος που είναι Άρειος στην ψυχή και στο σώμα! ουδείς άλλος.
Άν το θέτεις έτσι, δεν φαίνεται να υπάρχει παρεξήγηση, αλλά αναρωτιέμαι αν συμφωνούν όλοι, ιδίως οι φίλοι ΙΑΠΕΤΟΣ και ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ.
Ρωτάω, γιατι μόνος σου λες οτι "Υπάρχουν πολλές φυλετικές απόψεις στον Ε/Σ". Οι απόψεις πχ της Savitri Devi, τείνουν πιο πολύ προς την Βραχμανική έννοια του arya.

Αυτό που θέλω να καταλάβω εγώ, είναι αν είναι ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ιδεολογία, δηλαδή θα μπορούσε ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ να γίνει Άρυος (ευγενής) στην ψυχή και στο σώμα (ασπαζόμενος τις αρχές Πίστη-Τιμή-Αίμα-Γη) , ή είναι ΦΥΛΕΤΙΚΗ ιδεολογία, δηλαδή καθωρίζεται απο παράγοντες που ΔΕΝ ελέγχει το ίδιο το άτομο;

quote:
Είπες: Τό μόνο άλλο που έχω να σχολιάσω είναι οτι μου άρεσε οτι είσαστε η ΜΟΝΗ τοπική ομάδα που μετέφρασε τις 14 λέξεις με ... 15! Ποιος λέει οτι ο Έλληνας δεν προτοτυπεί πια!
Δεν καταλαβαίνω για πια ομάδα μιλάς? Προσωπικά δεν γνωρίζω κανέναν εδώ μέσα, και τον ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ προς έκπληξη μου εδώ μέσα τον γνώρισα.

Συγνώμη, αναφερόμουνα στην ιστιοσελίδα www.geocities.com/neonazigr , με την οποία, απο τα γραφόμενά του, φαίνεται να έχει κάποια σχέση ο φίλος ΙΑΠΕΤΟΣ. Πράγματι, δεν ξέρω αν σχετίζεται με εσένα, αλλά επειδή έχουν ενα αφιέρωμα στον Λέιν, νόμισα οτι θα ήξερες σε τί αναφερόμουν.

Κ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2004, 21:25:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΧΑΙΡΕΤΩ, με το δεξί χέρι υψωμένο λίγο πάνω από το ύψος του ώμου και την παλάμη τεντωμένη.

Κάποιες απαντήσεις,

δεν λέμε ότι δεν έγιναν και αγριότητες κυρίως από το Στράτο της Βερμαχτ, άλλο ο πόλεμος δεν γίνετε με λουλούδια, αυτά ήταν εναντίον των εντολών του Χίτλερ.

THULE -->




Η γνωστή καραμέλα,δεν το κάναμε εμείς οι αλλοι το έκαναν..........

http://www.distomo.gr/history/sfagi.htm


Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρεαλιστής
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
71 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2004, 23:24:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρεαλιστής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οτι και να λετε,που να χτυπιεστε κατω, ο χιτλερ το
"we must have done with these lice!"
το ειπε για τους Ελληνες!
Αυτο δεν αλαζει με καμια σοφιστεια και αμπελοφιλοσοφια!

Και αν ρωτησετε και κανενα παππουλη θα σας πει για το τι σημαιες κυμματιζαν στην Ελλαδα..

Σχολιαζεις επισης λειαν επιλεκτικως...

Τι εχεις να πεις για την ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΣΗ?

Τι εχεις να πεις για τον ΒΟΥΛΓΑΡΙΚΟ ΕΠΟΙΚΙΣΜΟ?

Εγινε χωρις να το παρει χαμπαρι ο χιτλερ? Ή μηπως ο 3ος ξαδελφος του ηθελε να γινει η αν. Μακεδονια και Θρακη βουλγαρια και επεισε παρασκηνιακα τον χιτλερ για να το δεχθει?

Τυχερουλη...να 'ταν μονο το Διστομο...

Απειρα τα παραδειγματα μεγαλοψυχιας,πολιτισμου και αρετης των ναζιστων γερμανων...Αλλα φαινετε καποιοι δεν τα ξερουν αυτα...ή θεωρουν κατι ψωρο-εκατονταδες-χιλιαδες Ελληνες που πεθαναν στην κατοχη απο εκτελεσεις και πεινα "παραπλευρες απωλειες" ενος "δικαιολογημενου πολεμου" για την "επικρατηση ανωτερων ιδανικων και πολιτισμικων στοιχειων"....χχμμ...κατι απο την επικαιροτητα μου θυμιζει αυτο....

Αν εχετε ιστορικα στοιχεια που μπορουν να διαβαλλουν τα υπαρχοντα περι μαζικων εκτελεσεων και θηριωδιας των ναζι στην Ελλαδα να μας τα παρουσιασετε να δουμε κι εμςιτο φως μας τεσπα...
προσεξτε ομως για τα υπαρχοντα στοιχεια περιλαμβανουν αρθρα,φωτογραφιες και μαρτυριες ανθρωπων που ζουν ακομη!Μας τα μαρτυρησαν οχι μονο Ελληνες αλλα και γερμανοι διοικητες,στρατιωτες κτλ αλλοι που "υπηρετουσαν" στην Ελλαδα!


Πως να το κανουμε ρε παληκαρια? Αυτα τα πραγματα εγιναν!
Οσο και να μας παπαγαλιζετε τις θεωριες των ουνων περι αρειων και περι λευκης ανωτερωτητας,δεν θα καταφερετε τιποτα μιας και αυτος ο τοπος γνωρισε αυτον τον "πολιτισμο" και "κοσμοθεωρια" και απο την καλη και απο την αναποδη...Και οχι μονο δεν δεχτηκε αυτων τον "πολιτισμο" αλλα πρωτοστατησε στον αγωνα για την ταπεινωτικη συντριβη του!

Ο Ελληνας δεν θα χαθει ποτε!Και αυτο γιατι η ιστορικη μνημη του (ο σημαντικοτερος παραγοντας στην διαμορφωση εθνικης συνειδησης) ειναι σημαδεμενη απο τις ουλες που της αφησαν τα χτυπηματα της μοιρας τα τελευταια 2000-3000 χρονια!Αν κατι καταφεραν οι ναζιδες ειναι να χαραξουν ακομη πιο βαθεια την συνειδηση αυτη!

Και να μην επικαλουνται οι ναζιστο-ιδεολογοι αρχαιους Ελληνες διανοητες,γιατι βρισκονται -πνευματικα- πιο κοντα στην Τσιτα του ταρζαν παρα στον Σωκρατη (οπως οι περισσοτεροι μας αλλωστε..).

Περι ταυτισεως Ελληνισμου με ναζισμο και λοιπες ρατσιστικες ιδεολογιες και κομπλεξισμους..περαστε μια βολτα απο 'δω να δειτε τι συνεναινε κοινωνικα στο απωγειο του Ελληινικου πολιτισμου (Ελληνιστικα χρονια) http://www.ime.gr/chronos/06/gr/society/index202.html
Επισης ειναι ενδιαφερον να δειτε τι συνεβαινε κοινωνικα και στις αλλες περιοδους..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IAΠΕΤΟΣ
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2004, 23:39:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους IAΠΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα,
Βλέπουμε ότι το παρόν topic αποτελεί μία ευκαιρία να ξεκαθαρίσουν ορισμένα ζητήματα γύρω από ό,τι σχετίζεται με τον όρο "Εθνικοσοσιαλισμός".
Για να μη γινόμαστε κουραστικοί,δεν θα επικεντρωθούμε τόσο σε αναφορές του προσφάτου παρελθόντος.
Ο Ε/Σ,λοιπόν,δεν αποτελεί ιδεολογία με σαφώς προσδιορισμένα όρια,αλλά μια συνισταμένη πολλών τάσεων,ιδιαιτέρως στις ημέρες μας.Δεν θα ήταν υπερβολή να πούμε ότι δεν υπάρχει ενιαίος Ε/Σ,άλλα ένα πλήθος "εθνικοσοσιαλισμών",κάτι που αποτελεί προτέρημα,μα και μειονέκτημα,ταυτόχρονα.
Η δική μας πολιτική τοποθέτηση,ο δικός μας "εθνικοσοσιαλισμός" αν προτιμάτε,πιστεύουμε ότι μπορεί να γίνει αντιληπτή μέσα από την ιστοσελίδα μας.
Από εκεί και πέρα, λίγα σχετικά με το ζήτημα των Ινδοευρωπαίων και της φυλετικής προέλευσης των σύγχρονων Ευρωπαίων.
Οι πρωτο-Ινδοευρωπαίοι,όντως,σχετίζονται με τον νορδικό τύπο λευκού ανθρώπου,σε καμμία περίπτωση με τον μεσογειακό ή αλπικό.Ο μεσογειακός τύπος αποτελούσε τον κύριο φυλετικό τύπο του μη-ινδοευρωπαϊκού υποστρώματος της Γηραιάς Ηπείρου,το οποίο,σύμφωνα με ορισμένους επιστήμονες,ήταν μέρος μιας ενιαίας ινδο-μεσογειακής πολιτισμικής μονάδας,μη-σημιτικής και μη-αρίας (ινδοευρωπαϊκής προελεύσεως,στην οποία ανήκουν ο μινωικός πολιτισμός και ο του Μοχέντζο-Ντάρο στον ινδικό χώρο.
Σήμερα,ωστόσο,ο όρος "Άρειος" δίδεται,καταχρηστικά ομολογουμένως,σε όλους τους φυλετικά καυκάσιους(λευκούς)λαούς.Για τον λόγο αυτόν έχει αντικατασταθεί σε μεγάλο βαθμό ο όρος "Aryan" από τον "White".
Το ότι,ίσως,υπήρξε μια περιορισμένη εισροή νεγρικών ή μογγολικών γονιδιών στην νότιο και ανατολική Ευρώπη αντιστοίχως,επ'ουδενί τρόπω θέτει εκτός πλαισίων της μεγάλης καυκάσιας φυλετικής ομάδας τους λαούς των περιοχών αυτών (Ρώσους,Έλληνες κτλ).
Στο σημείο αυτό,οφείλουμε να τονίσουμε ότι οι ανιστόρητες θέσεις περί φυσικής συνεχείας του ελληνισμού από...το 10000000 π.Χ. ως σήμερα,μας βρίσκουν εξ ολοκλήρου αντίθετους.Οι νεοέλληνες δεν αποτελούν τίποτα άλλο,παρά κράμα Αρβανιτών,Βλάχων,Σλάβων κ.λπ.,εθνοτικών ομάδων του βαλκανικού χώρου,ευρωπαϊκές,εν τούτοις,φυλετικά.
Ως εθνικοσοσιαλιστές δεν βλέπουμε τον λόγο να απολογηθούμε σε κανέναν για τα "εγκλήματα" (αλήθεια,ο μεγαλύτερος ξεριζωμός στην Ιστορία,κάπου 8.000.000 Γερμανών της ανατολικής Ευρώπης,η Δρέσδη,η Χιροσίμα,ο θάνατος 5000 κατοίκων του Πειραιά από τους Συμμάχους,ήταν "θεάρεστες" πράξεις;)των γερμανικών στρατευμάτων στον ελλαδικό χώρο.Οι δικοί μας συμπατριώτες "αναπαύονται" (όχι εν ειρήνη,σίγουρα) στο γερμανικό νεκροταφείο του Διονύσου.
Όσον αφορά αυτούς που πουλούν "εξυπνάδα" και "σοφία",επειδή διαβάζοντας την "αυγή των μάγων" κ.τ.τ.,νομίζουν ότι ανακάλυψαν την Αμερική,τους καλύπτει η ανωτέρω αναφορά μας σχετικά με τα "βιβλία για ηλιθίους".

ΟΜΑΔΑ ΜΕΛΕΤΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρεαλιστής
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
71 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2004, 00:00:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρεαλιστής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κανεις δεν ειπε ειπε οτι οι πολεμοι δεν εχουν αθωα θυματα...ποσο μαλλον ενας παγκοσμιος...
Ειναι γνωστο οτι σκοτωθηκαν εκατομμυρια...επισης ειναι γνωστο οτι τα καρπετ-μπομπινγκ με ναπαλμ στην ιαπωνια προκαλεσαν παραπανω θυματα και απο τις 2 πυρηνικες...Ειανι γνωστο οτι βομβαρδιζοταν πολεις στην γερμανια λιγο πριν την ληξη του πολεμου...ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΠΟΙΟΣ ΑΡΧΙΣΕ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ και στην τελικη ειναι ηθικος αυτουργος για ολα τα παραπανω...Βασανιστηκαν γερμανοι και ιαπωνες κρατουμενοι στα χερια των συμμαχων?Σιγουρα ναι (αν και σε μικροτερο βαθμο).Το θεμα ειναι οτι οι γερμαναραδες το ειχαν κανει χομπυ και τροπο ζωης...
Ποιοι κανανε πειραματα σε ανθρωπους?
Γιατι γυναικα γερμανου διοικητη στρατοπαιδου εβραιων διατηρουσε σπιτι της πινακες που ο καμβας ηταν ανθρωπινο δερμα και αμπαζουρ απο ανθρωπινο δερμα επισης? (θα επανελθω με στοιχεια για αυτο μιας και υπαρχουν και ομολογιες σε διεθνες δικαστηριο...)
Κανανε τετοια πραγματα οι συμμαχοι?συγνωμη δηλαδη...

Γενικα το ναζιστικο καθεστως ειχε ενσωματωσει μεγαλο αριθμο παρανοικων,κομπλεξικων,ψυχασθενων κουτουλου κουτουλου...αυτο ειναι ΓΕΓΟΝΟΣ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρεαλιστής
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
71 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2004, 02:25:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρεαλιστής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
περί φυσικής συνεχείας του ελληνισμού και γενικοτερα περι ελληνικου πολιτισμου και συνδεσης του με ουφο-σκουφο και δικτατορες...

Το διαχρονικο μυνημα αυτου που ονομαζουμε "Ελληνικο Πολιτισμο" ειναι ενα! Επιβολη της λογικης και του πνευματος στα ζωωδη ενστικτα του ανθρωπου!(η συστηματοποιημενη εφαρμογη της λογικης ανακαλυφθηκε ως εννοια και εφαρμοστηε απο του Ελληνες!Δεν υπηρχε πριν!)Οι αρχαιοι διανοητες "επειθαν" δεν "επεβαλαν",και αν οι συμπολιτες τους δεν ασπαζοταν ενθερμα τα λεγομενα τους,δεν σκαγαν απο κομπλεξ...την πεφταν στο πυθαρι τους και δεν ενοχλουσαν κανεναν!
Αυτοι που επεβελαν με την πειθω λεγοταν ΣΟΦΙΣΤΕΣ και ηταν τροχοπεδη στην αναπτυξη της φιλοσοφιας.Ηταν κυριως "δικηγοροι" απληστων αριστοκρατων και εμπορων ή ακομη προπαγανδιστες και ιδεολογοι των διαφορων καταπιεστων..
Αυτους που "επεβαλαν" με την φυσικη βια τους λεγανε λεει...τυραννους και οχι φιλοσοφους ουτε...και γνωστη η μοιρα των τυραννων που αποτυπωνεται ευστοχα σε αρχαιολληνικες τραγωδιες...αν εχει μπει κανεις στο κοπο να τις διαβασει βεβαια...και δεν αναλωνεται σε ευκολες εκπευδευτικες-παιδαγωγικες λυσεις απο ανδρομεδα και βερολινο μερια...

Οσο και να προσπαθουμε να καταλαβουμε του αρχαιους Ελληνες σημερα,θα χτυπαμε τα μουτρα μας στον τοιχο...δεν γινεται κυριοι να προσπαθουμε να βαλουμε τον Σωκρατη ή των Πλατωνα στα δικα μας ρουχα...Για να καταλαβουμε πως σκεφτοταν αυτοι οι ανθρωποι που πραγματικα εξανθρωπησαν τον κοσμο πρεπει να φαμε πολλα ψωμια...εδω ευιεστατοι ανθρωποι και χρησιμοποιοντας την σωστη μεθοδολογια σε πανεπηστημια φαγαν ολη τους ζωη προσπαθωντας να καταλαβουν και αν τους ρωτησετε θα σας πουν οτι...κατι πιασαμε μωρε αλλα...

Φυσικα ο Σωκρατης και οι αλλοι οταν λεμε εξανθρωπησαν την ανθρωποτητα δεν ενοουμε μονο τους..βαρβαρους....αλλα και ολους τους Ελληνες της εποχης τους...γιατι στην Αθηνα ο Σωκρατης σε κατι παλικαρακια που υποστηριζαν κληρονομηκοτητα και τιτλους την ελεγε...και αυτοι τον σκοτωσαν...Ειχε δικαιωμα ενας ημιμαθεις Αθηναιος να λεει οτι ειναι πιο "ανθρωπος" απο εναν βαρβαρο που ειχε μελετησει Σωκρατη?δεν νομιζω αλλα ειμαι σιγουρος οτι και αυτος ο Αθηναιος θα ελεγε."αντε ρε βαρβαρε μαλακα απολιτιστε,εγω ειμαι Αθηναιος ρε!Εχουμε το Σωκρατη στην Αθηνα ξερεις και αυτο με κανει πολιτισμενο πολυ...κατσε τωρα που θα κανουμε και καμια μεταγραφη απο Σαμο κανενα μαθηματικο να δεις.."
Φυσικα και αυτος Αθηναιος ειχε το δικαιωμα και το προνομιο να ειναι περηφανος για την πολη του που εβγαλε τον Σωκρατη!Αλλα δεν ειχε το πνευματικο επιπεδο του Σωκρατη ουτε και τον πολυκαταλαβαινε...αν τον καταλαβαινε δεν θα τον σκοτωνε...

Ελληνικος πολιτισμος = Ελληνικη διανοηση
και οχι
Ελληνικος πολιτισμος = Ελληνικος πληθυσμος στο συνολο του

Φυσικα,αν και οχι Σωκρατης,ειμαι περηφανος που η χωρα μου εχει βγαλει αριθμητες προσωπικοτητες που πηγαν τον κοσμο μπροστα!Φυσικα και η ιστορικη μου μνημη με συνδεει αρηκτα με τον Ελληνικο πολιτισμο και τουε εκφραστες του!
Αυτη ομως η ιστορικη μνημη παραλληλα ειναι και υποχρεωση μιας και πρεπει -να προσπαθησω τουλαχιστον- να ζησω με τα ιδανικα αυτου του πολιτισμου.Γιατι δεν γινεται να αποκαλουμαι πολιτισμενος και να αποκαλω τους αλλους απολιτιστους και ζωα μονο και μονο επειδη πριν 2000 χρονια "ορισμενοι-μονο" απο τους αρχαιους προγονους μου ηταν "εκπολιτιστες".Ειναι υποχρεωση μου να προσπαθησω να "εκπολιτισω" πρωτα τον εαυτο μου και υστερα να εκπολιτισω προβαλοντας τον τροπο ζωης μου και τους "βαρβαρους"...οχι να επιβαλω εκπολιτισμο...
Στην αρχαια Ελλαδα οποιος ηθελε "εκπολιτιζοταν"...δεν εκπολιτιζε κανεις με το ζορι εαν δεν απατωμαι...κατακτουσε για οικονομικα συμφεροντα ναι!αλλα τοτε δεν το ονομαζαν εκπολιτισμο βλεπετε...η σοφιστεια ηταν ακομη στο εμβρυακο της σταδιο...

Ενω αντιθετα ο ΕΣ απ'οτι φανηκε και στην πραξη ειναι το αλλο ακρο...Επιβολη των ζωωδων ενστικτων πανω στην λογικη και το πνευμα!Επιβολη-Επιβολη-Επιβολη-νομος της φυσης-νομος του ισχυροτερου-νομος-νομος-ποιανου νομος?

Αν ακολουθουσε ο ανθρωπος τους νομους της φυσης κατα γραμμα ακομη θα καναμε μονοζυγο απο τα πευκα...
Φυσικα και τα ενστικτα δεν σβηνουν....χαλιναγωγουνται ομως...και το ξεραν οι αρχαιοι...χαλιναγωγουνται οχι σε στρατοπεδα συγκεντρωσης με κουρες βασανηστηριων,ουτε μεσω μεγαλοστομιων και προπαγανδας...ειναι προσωπικη υποθεση του καθενος η χαλιναγωγηση και ΘΕΙΚΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ η αγκυστρωση σε αυτες τις πεποιθησεις μεχρις τελικης πτωσης...Δυστυχως μονο εναν απο τους φιλοσοφους που το κανανε αυτο εχουμε σε εικονες και λιβανιζουμε χωρις φυσικα οι περισσοτεροι να καταλαβαινουμε τι ειπε οταν ζουσε...


Ο Σωκρατης πχ ο οποιος φλερταρε με την ολιγαρχια..ανετα θα μπορουσε να παρασυρει πειυωντας κοσμο για να επιβαλει τις οποιες ιδεες του (ως δημαγωγος θα ηταν πολυ ανωτερος του οποιου αδολφου πιστευω..).Ως γνησιος εκπροσωπος (και συν-δημιουργος) του Ελληνικου πνευματος ομως,προτιμησε να δικαστει και εν τελει να εκτελεστει/αυτοτονησει!Αυτος ηταν που ειχε πει αν δεν κανω λαθος,"η διαφορα του ανθρωπου απο το ζωο ειναι οτι μπορει να επιλεξει να σκοτωθει αντι να σκοτωσει".


Τετοιους ειδους ανθρωπους επικαλουνται οι "βαρβαροι" κατα καιρους δυναστες του κοσμου (με πιο προσφατους τους χιτλερ,σταλιν,πολ ποτ,σαρον,μπους,μπλερ) και τετοιες ιδεες χρησιμοποιουν οπως Ελληνισμος,Χριστιανισμος,κτλ για να δωσουν κυρος στις δικες τους θεωριες,που εντελει εξυπηρετουν μονο τα δικα τους συμφεροντα και οχι του ανθρωπου γενικοτερα (δηλ της ανθρωποτητας στο συνολο της!)

Επαναλαμβανω οτι δεν ηταν αγιοι ολοι οι αρχαιοι Ελληνες...Αυτοι ομως που πραγματικα συνεβαλαν στην αναπτυξη του Ελληνικου πολιτισμου ηταν...
Και αυτον τον πολιτισμο πρεπει να σεβομαστε αφου και μονο ο αποηχος του ηταν πολλα ντεσιμπελ το 1800 και κατεστει ικανος να μας προσφερει την εθνικη ανεξαρτησια το '21!

Στην αρχαια Ελλαδα αγαπητοι...υπηρχαν οι φιλοσοφοι,οι σοφιστες,οι ιερεις,οι τυραννοι,οι βασιλιαδες,οι ξενοφοβοι, αυτοι που διναν "πρασινες καρτες" σε μεταναστες (πχ Μιλισιοι),υπηρχαν οι ολιγαρχικοι,οι τραμπουκοι,οι κομπλεξικοι,οι παρανοικοι,αυτοι που γα...σαν τις μανες τους και τις αδερφες τους,οι αδερφες,οι εξυπνοι,οι βλακες,οι μορφωμενοι,οι ημιμαθεις,οι προσκυνημενοι,οι προδοτες,οι λιποτακτες,οι γενναιοι,οι ηρωες κ.α. ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΛΙΓΟΙ ΜΕΙΝΑΝ ΓΝΩΣΤΟΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ!!!
Βεβαια μειναν και οι τυραννοι στην ιστορια...αλλα για αλλοθς λογους...για τις "αγαθοεργιες τους"....


Οταν λεμε ειμαι απογονος των Ελληνων της αρχαιοτητας ειναι σωστο!
Πρεπει να διευκρινιζουμε ομως..ποιας κατηγοριας αρχαιων Ελληνων...Η διευκρινηση αυτη γινεται αυτοματα απο τα γραφομενα μας εδω μεσα πιστευω...


Ο Ελληνικος πολιτισμος δεν ειναι τιτλος ευγενειας που πιστοποιειται βιολογικα!Αυτα ειναι κομπλεξισμοι που μονο στοχο εχουν να κανουν καποιους να νιωσουν καλυτερα μεσα στην ατελειωτη μετριοτητα τους!

Για μενα οι "βαρβαροι" και μη κατεχωντες το Ελληνικο γονιδιακο κοπιραιτ, αναγενησιακοι,διαφωτιστες,ο Σλημαν,ο Λορδος Μπαιρον,κ.α. ειναι πολυ περισσοτερο Ελληνες απο τα διαφορα ανδραποδα της νεοελληνικης ιστοριας (και στη θεωρια και στη πραξη!).Γιατι πως να το κανουμε...ο Σλημαν προσεφερε πιο πολλα στον Ελληνικο πολιτισμο και την Ελλαδα (ηθικα και οικονομια εαν θελεται) απο τους ηλιθιους που εχουμε για πρωτυπα τα τελευταια χρονια...

Ειναι πιο Ελληνας ο Μπαιρον που παρατησε την καλοπεραση και τα οργια (νεοελληνικα παρτουζες) που εκανε στο Λονδινο και ηρθε στην Ελλαδα να δωσει τα παντα για μια ιδεα και εναν λαο!
Ειναι πολυ πιο Ελληνας απο τον τσακα και τον καθε τσακα των ριαλιτι σοου!Εγω αυτους βλεπω ζωα και βαρβαρους που μαιμουδιζουν στις τηλεοπτικες εκ-ΠΟΜΠΕΣ..
Αλλα δεν γινεται θα μου πεις....ο Μπαιρον ειχε "βαρβαρικο" κατωτερο ντι-εν-ει ενω ο τσακας εχει Ελληνικο ντι-εν-ει,ιχωρ,παραπανω σπονδυλους,κτλ κτλ γνωρισματα που καταστουν εναν ανθρωπο πολιτισμενο...

Δεν λεω ειναι καπατσος ο Ελληνας,και αυτο φαινεται απο το οτι αν βρεθει στο καταλληλο περιβαλον διαπρεπει!Οχι ομως ολοι οι "βιολογικα" Ελληνες.Γιατι εχουμε 10αδες Ελληνοπουλα που καταξιωνονται στο εξωτερικο και γινονται καθηγητες πανεπηστημιων ακομη και πρυτανεις...αλλα εχουμε και 1000αδες χαραμοφαηδες που αφου περασουν 2-3 χρονακια ζωη και κοτα στα "ξενα" με τα λεφτα του νταντι γυρνανε στη Ελλαδα απραγοι για να εμπλουτισουν ξανα πολιτιστικα την Ελλαδα μας με το "θειο" ντι-ενει τους...


Αξιοπροσεκτο ειναι το γεγονος επισης οτι ο πολιτισμος της Ελλαδας δεν θα παει μπροστα μελετωντας σωστα την επιστημη και φιλοσοφια -με τον τροπο που μας υπεδειξαν οι αρχαιοι Ελληνες- αλλα μεσω αναγνωσης αποκωδικοποιησεων μυθων,ΕΣ ιδεολογιων,αναρχικων ιδεολογιων,κτλ κτλ

Αντιθετα τα καφετι κοντοστουπικα ζωακια που ακουν στο ονομα ΙΝΔΟΙ λεει εχουν βαλει σε εφαρμογη τα τελευταια χρονια σχεδιο να γινουν πληρως ανεπτυγμενο κρατος μεχρι το 2020!!!Ακου να δεις τους μαλακες!Καλουν λεει πισω στα -τελευταιας τεχνολογιας- ερευνητικα κεντρα τους Ινδους επιστημονες του εξωτερικου.Επισης λεει αναπτυσουν εναν φορητο υπολογιστη χαμηλου κοστους (τρεχει και λινουξ λεει..) που θα διατεθει και στα πιο απομακρυσμενα χωρια ωστε να εξοικιωθουν ολοι με την τεχνολογια των υπολογιστων!Επισης αντι να κανουν πιο ευκολα τα σχολεια τους...τα δυσκολευουν...οπως επισης και τις προυποθεσεις εισαγωγης.Παραλληλα ομως αυξανουν τις υποτροφιες ετσι ωστε οι θεσεις που καταλαμβαναν οι μετριοι "εχω μπε-εμ-βε και κινητο" (γιατι υπαρχουν και αριστοι με μπε-εμ-βε και κινητο) να καταληφθουν απο αριστους της κατηγοριας "δεν εχω βρακι να βαλω στο κωλο μου"!Γενικοτερα το ολο εγχειρημα της τεχνολογικης και πνευματικης αναβαθμισης των ινδων εχει ανατεθει κυριως σε πανεπηστημιακους μεγαλου βεληνεκους...

Αλλα οι ινδοι ως ζωα φαινεται...δεν εχουν καταλαβει οτι οι πανεπιστημιακοι ειναι οργανα των σιωνιστων και τους εμπιστευονται λεει..Επισης ειναι τοσο ηλιθιοι που πιστευουν οτι η αναβαθμιση αυτη θα ερθει μεσω της συστηματικης και αναγνωρισμενης εκπαιδευσης και οχι μεσω "νεο-προφητων"...Μα τι μαλακες αυτοι οι ινδοι!Μα δεν γινοταν και αλλιως αφου ειναι ζωα....τους βλεπω στην Αθηνα που κοιμουνται στα χαρτοκουτα σαν τα ζωα λες και δεν μπορουσαν να πιασουν μια μεζονετα στα ΒΠ...Ασε που κανουν και χειρωνακτικες...α πα..πα..ζωα!απολιτιστοι!Γινεται αυτοι που κοιμουνται στις βρωμιες να γινουν ανθρωποι?Ειναι ετσι μωρε αυτοι...δεν ειναι στο ντι-εν-ει τους να ειναι εξυπνοι σαν κι εμενα τον Ελληναρα που κουτσα-κουτσα εβγαλα το λυκειο διαβασα και 20-30 "εξωτικα" βιβλια τα αποστηθισα και εκπολιτιστηκα!Τι λες?Δεν ειμαι πολιτισμενος?Εβραιος θα εισαι για να τα λες αυτα...

Τελειωνοντας (ουφ)...
Οι αρχαιοι Ελληνες δεν γενοκτονησαν κανενα λαο!Ανετα θα μπορουσαν να καταλαβουν ολο τον τοτε γνωστο κοσμο (ανατολη και δυση), να κανουν σκλαβους ολους τους βαρβαρους και να κυβερνουν ως η τελεια βιολογικα φυλη τον κοσμο....(ο Μ. Αλεξ. με 40000 κατελαβε τον μισο σε λιγα χρονια..).
Δεν το κανανε ομως...το ξερω ειναι δυσνοητο για αρκετους αλλα κατι θα ξεραν που δεν το κανανε...(Η εκστρατεια του Μ. Αλεξ. αποτελει ειδικη περιπτωση που για να αναλυθει θα ηθελε αλλο καινουργιο τοπικ).
Ουτε χρησιμοποιησαν την τεχνολογια για πολεμικους σκοπους!(σε μεμωνομενες περιπτωσεις βεβαια ναι). Ολοι οι αυτοματισμοι του Ηρωνα πχ ειχαν καθαρα αισθητικο χαρακτηρα (http://www.history.rochester.edu/steam/hero/).
Για σκεφτητε....να σκεφτοταν...Εθνικοσοσιαλιστικα αυτος ο ανθρωπος...


ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ ΩΣ ΕΛΛΗΝΕΣ! ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΜΝΗΜΗ! (γιατι αρετη,κατανοηση,λογικη,φιλοτιμο κτλ μας αφησαν χρονους...)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2004, 09:16:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
η ανωτέρω αναφορά μας

και ο πληθυντικός της (ψευτο)μεγαλοπρέπειας συνεχίζεται...

Προς τί αυτό το α' πληθυντικό...?

Είμαστε... Ο εξής ένας... Ο Ιαπετός


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2004, 09:24:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρεαλιστή μήπως να άλλαζες το nickname σου σε ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ρεαλιστής
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
71 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2004, 11:05:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρεαλιστής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

περί φυσικής συνεχείας του ελληνισμού και γενικοτερα περι ελληνικου πολιτισμου και συνδεσης του με ουφο-σκουφο και δικτατορες...

Το διαχρονικο μυνημα αυτου που ονομαζουμε "Ελληνικο Πολιτισμο" ειναι ενα! Επιβολη της λογικης και του πνευματος στα ζωωδη ενστικτα του ανθρωπου!(η συστηματοποιημενη εφαρμογη της λογικης ανακαλυφθηκε ως εννοια και εφαρμοστηkε απο του Ελληνες!Δεν υπηρχε πριν!)Οι αρχαιοι διανοητες "επειθαν" δεν "επεβαλαν",και αν οι συμπολιτες τους δεν ασπαζοταν ενθερμα τα λεγομενα τους,δεν σκαγαν απο κομπλεξ...την πεφταν στο πυθαρι τους και δεν ενοχλουσαν κανεναν!
Αυτοι που επεβελαν με την πειθω λεγοταν ΣΟΦΙΣΤΕΣ και ηταν τροχοπεδη στην αναπτυξη της φιλοσοφιας.Ηταν κυριως "δικηγοροι" απληστων αριστοκρατων και εμπορων ή ακομη προπαγανδιστες και ιδεολογοι των διαφορων καταπιεστων..
Αυτους που "επεβαλαν" με την φυσικη βια τους λεγανε λεει...τυραννους και οχι φιλοσοφους... και γνωστη η μοιρα των τυραννων που αποτυπωνεται ευστοχα σε αρχαιολληνικες τραγωδιες...αν εχει μπει κανεις στο κοπο να τις διαβασει βεβαια...και δεν αναλωνεται σε ευκολες εκπαιδευτικες-παιδαγωγικες λυσεις απο ανδρομεδα και βερολινο μερια...

Οσο και να προσπαθουμε να καταλαβουμε του αρχαιους Ελληνες σημερα,θα χτυπαμε τα μουτρα μας στον τοιχο...δεν γινεται κυριοι να προσπαθουμε να βαλουμε τον Σωκρατη ή των Πλατωνα στα δικα μας ρουχα...Για να καταλαβουμε πως σκεφτοταν αυτοι οι ανθρωποι που πραγματικα εξανθρωπησαν τον κοσμο πρεπει να φαμε πολλα ψωμια...εδω ευφιεστατοι ανθρωποι και χρησιμοποιοντας την σωστη μεθοδολογια σε πανεπηστημια φαγαν ολη τους ζωη προσπαθωντας να καταλαβουν,και αν τους ρωτησετε θα σας πουν οτι...κατι πιασαμε μωρε αλλα...

Φυσικα ο Σωκρατης και οι αλλοι οταν λεμε εξανθρωπησαν την ανθρωποτητα δεν ενοουμε μονο τους..βαρβαρους....αλλα και ολους τους Ελληνες της εποχης τους...γιατι στην Αθηνα ο Σωκρατης σε κατι παλικαρακια που υποστηριζαν κληρονομηκοτητα και τιτλους την ελεγε...και αυτοι τον σκοτωσαν...Ειχε δικαιωμα ενας ημιμαθεις Αθηναιος να λεει οτι ειναι πιο "ανθρωπος" απο εναν βαρβαρο που ειχε μελετησει Σωκρατη?Δεν νομιζω αλλα ειμαι σιγουρος οτι και αυτος ο Αθηναιος θα ελεγε."αντε ρε βαρβαρε μαλακα απολιτιστε,εγω ειμαι Αθηναιος ρε!Εχουμε το Σωκρατη στην Αθηνα ξερεις και αυτο με κανει πολιτισμενο πολυ...κατσε τωρα που θα κανουμε και καμια μεταγραφη απο Σαμο κανενα μαθηματικο να δεις.."
Φυσικα και αυτος Αθηναιος ειχε το δικαιωμα και το προνομιο να ειναι περηφανος για την πολη του που εβγαλε τον Σωκρατη!Αλλα δεν ειχε το πνευματικο επιπεδο του Σωκρατη ουτε και τον πολυκαταλαβαινε...αν τον καταλαβαινε δεν θα τον σκοτωνε...

Ελληνικος πολιτισμος = Ελληνικη διανοηση
και οχι
Ελληνικος πολιτισμος = Ελληνικος πληθυσμος στο συνολο του

Φυσικα,αν και οχι Σωκρατης,ειμαι περηφανος που η χωρα μου εχει βγαλει αναριθμητες προσωπικοτητες που πηγαν τον κοσμο μπροστα!Φυσικα και η ιστορικη μου μνημη με συνδεει αρηκτα με τον Ελληνικο πολιτισμο και τους εκφραστες του!
Αυτη ομως η ιστορικη μνημη παραλληλα ειναι και βαρια υποχρεωση μιας και πρεπει -να προσπαθησω τουλαχιστον- να ζησω με τα ιδανικα αυτου του πολιτισμου.Γιατι δεν γινεται να αποκαλουμαι πολιτισμενος και να αποκαλω τους αλλους απολιτιστους και ζωα μονο και μονο επειδη πριν 2000 χρονια "ορισμενοι-μονο" απο τους αρχαιους προγονους μου ηταν "εκπολιτιστες".Ειναι υποχρεωση μου να προσπαθησω να "εκπολιτισω" πρωτα τον εαυτο μου και υστερα να εκπολιτισω προβαλοντας τον τροπο ζωης μου και τους "βαρβαρους"...οχι να επιβαλω εκπολιτισμο...
Στην αρχαια Ελλαδα οποιος ηθελε "εκπολιτιζοταν"...δεν εκπολιτιζε κανεις με το ζορι εαν δεν απατωμαι... Κατακτουσε για οικονομικα συμφεροντα?Φυσικα και ναι! Αλλα τοτε δεν το ονομαζαν "εκπολιτισμο" αυτο βλεπετε...η σοφιστεια ηταν ακομη στο εμβρυακο της σταδιο...

Ενω αντιθετα ο ΕΣ απ'οτι φανηκε και στην πραξη ειναι το αλλο ακρο...Επιβολη των ζωωδων ενστικτων πανω στην λογικη και το πνευμα!Επιβολη-Επιβολη-Επιβολη-νομος της φυσης-νομος του ισχυροτερου-νομος-νομος-ποιανου νομος μωρε?

Αν ακολουθουσε ο ανθρωπος τους νομους της φυσης κατα γραμμα ακομη θα καναμε μονοζυγο απο τα πευκα...
Φυσικα και τα ενστικτα δεν σβηνουν....χαλιναγωγουνται ομως...και το ξεραν οι αρχαιοι...Χαλιναγωγουνται οχι σε στρατοπεδα συγκεντρωσης με κουρες βασανιστηριων,ουτε μεσω μεγαλοστομιων και προπαγανδας...Ειναι προσωπικη υποθεση του καθενος αυτη η χαλιναγωγηση και ΘΕΙΚΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ η αγκιστρωση σε αυτες τις πεποιθησεις μεχρις τελικης πτωσης...Δυστυχως μονο εναν απο τους φιλοσοφους που το κανανε αυτο εχουμε σε εικονες και λιβανιζουμε...χωρις φυσικα οι περισσοτεροι να καταλαβαινουμε τι ειπε οταν ζουσε...


Ο Σωκρατης πχ ο οποιος φλερταρε με την ολιγαρχια..ανετα θα μπορουσε να παρασυρει πειθωντας κοσμο για να επιβαλει τις οποιες ιδεες του (ως δημαγωγος θα ηταν πολυ ανωτερος του οποιου αδολφου πιστευω..). Ως γνησιος εκπροσωπος (και βασικος συντελεστης) του Ελληνικου πνευματος ομως,προτιμησε να δικαστει και εν τελει να εκτελεστει/αυτοτονησει! Αυτος ηταν που ειχε πει αν δεν κανω λαθος,"η διαφορα του ανθρωπου απο το ζωο ειναι οτι μπορει να επιλεξει να σκοτωθει αντι να σκοτωσει".


Τετοιους ειδους και βεληνεκους ανθρωπους επικαλουνται οι "βαρβαροι" κατα καιρους δυναστες του κοσμου (με πιο προσφατους τους χιτλερ,σταλιν,πολ ποτ,σαρον,μπους,μπλερ) και τετοιες ιδεες χρησιμοποιουν οπως Ελληνισμος,Χριστιανισμος,κοινωνικη ισοτητα,κτλ για να δωσουν κυρος στις δικες τους υπο-θεωριες,που εντελει εξυπηρετουν μονο τα δικα τους συμφεροντα(και των υποτακτικων τους) και οχι του ανθρωπου γενικοτερα (δηλ. της ανθρωποτητας στο συνολο της!)

Επαναλαμβανω οτι δεν ηταν αγιοι ολοι οι αρχαιοι Ελληνες...Αυτοι ομως που πραγματικα συνεβαλαν στην αναπτυξη του Ελληνικου πολιτισμου ηταν πολυ κοντα στο να αγιασουν...
Και αυτον τον πολιτισμο πρεπει να σεβομαστε αφου και μονο ο αποηχος του ηταν πολλα ντεσιμπελ το 1800 και κατεστει ικανος να μας προσφερει την εθνικη ανεξαρτησια το '21!

Στην αρχαια Ελλαδα αγαπητοι...υπηρχαν οι φιλοσοφοι,οι σοφιστες,οι ιερεις,οι τυραννοι,οι βασιλιαδες,οι ξενοφοβοι, αυτοι που διναν "πρασινες καρτες" σε μεταναστες (πχ Μιλισιοι),υπηρχαν οι ολιγαρχικοι,οι τραμπουκοι,οι κομπλεξικοι,οι παρανοικοι,αυτοι που γα...σαν τις μανες τους και τις αδερφες τους,οι αδερφες,οι εξυπνοι,οι βλακες,οι μορφωμενοι,οι ημιμαθεις,οι προσκυνημενοι,οι προδοτες,οι λιποτακτες,οι γενναιοι,οι ηρωες κ.α. ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΛΙΓΟΙ ΜΕΙΝΑΝ ΓΝΩΣΤΟΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ!!!
Βεβαια 'μειναν και οι τυραννοι στην ιστορια...αλλα για αλλους λογους...για τις "αγαθοεργιες τους"....


Οταν λεμε ειμαι απογονος των Ελληνων της αρχαιοτητας ειναι σωστο!
Πρεπει να διευκρινιζουμε ομως..ποιας κατηγοριας αρχαιων Ελληνων...Η διευκρινηση αυτη γινεται αυτοματα απο τα γραφομενα μας εδω μεσα πιστευω...


Ο Ελληνικος πολιτισμος δεν ειναι τιτλος ευγενειας που πιστοποιειται βιολογικα!Αυτα ειναι κομπλεξισμοι που μονο στοχο εχουν να κανουν καποιους να νιωσουν καλυτερα μεσα στην ατελειωτη μετριοτητα τους!

Για μενα οι "βαρβαροι" και μη κατεχωντες το Ελληνικο γονιδιακο κοπιραιτ, αναγενησιακοι,διαφωτιστες,ο Σλημαν,ο Λορδος Μπαιρον,κ.α. ειναι πολυ περισσοτερο Ελληνες απο τα διαφορα ανδραποδα-ηγετισκους-δικτατορισκους της νεοελληνικης ιστοριας (και στη θεωρια και στη πραξη!).Γιατι πως να το κανουμε...ο Σλημαν προσεφερε πιο πολλα στον Ελληνικο πολιτισμο και την Ελλαδα (ηθικα και οικονομικα εαν θελεται) απο τους ηλιθιους που εχουμε για πρωτυπα και σωτηρες τα τελευταια χρονια...

Ειναι πιο Ελληνας ο Μπαιρον που παρατησε την καλοπεραση και τα οργια (νεοελληνικα-παρτουζες) που εκανε στο Λονδινο και ηρθε στην Ελλαδα να δωσει τα παντα για μια ιδεα και εναν λαο!
Ειναι πολυ πιο Ελληνας απο τον τσακα και τον καθε τσακα των ριαλιτι σοου!Εγω αυτους βλεπω ζωα και βαρβαρους που μαιμουδιζουν στις τηλεοπτικες εκ-ΠΟΜΠΕΣ..
Αλλα δεν γινεται θα μου πεις....ο Μπαιρον ειχε "βαρβαρικο" κατωτερο ντι-εν-ει ενω ο τσακας εχει Ελληνικο ντι-εν-ει,ιχωρ,παραπανω σπονδυλους,κτλ κτλ γνωρισματα που καταστουν εναν ανθρωπο πολιτισμενο...

Δεν λεω ειναι καπατσος ο Ελληνας,και αυτο φαινεται απο το οτι αν βρεθει στο καταλληλο περιβαλον διαπρεπει!Οχι ομως ολοι οι "βιολογικα" Ελληνες.Γιατι εχουμε 10αδες Ελληνοπουλα που καταξιωνονται στο εξωτερικο και γινονται καθηγητες πανεπηστημιων ακομη και πρυτανεις...αλλα εχουμε και 1000αδες χαραμοφαηδες που αφου περασουν 2-3 χρονακια ζωη και κοτα στα "ξενα" με τα λεφτα του νταντι γυρνανε στη Ελλαδα απραγοι για να εμπλουτισουν ξανα πολιτιστικα την Ελλαδα μας με το "θειο" ντι-εν-ει τους...


Αξιοπροσεκτο ειναι το γεγονος επισης οτι ο πολιτισμος της Ελλαδας δεν θα παει μπροστα μελετωντας σωστα την επιστημη και φιλοσοφια -με τον τροπο που μας υπεδειξαν οι αρχαιοι Ελληνες- αλλα μεσω αναγνωσης αποκωδικοποιησεων μυθων,ΕΣ ιδεολογιων,αναρχικων ιδεολογιων,κτλ κτλ

Αντιθετα τα καφετι κοντοστουπικα ζωακια που ακουν στο ονομα ΙΝΔΟΙ λεει εχουν βαλει σε εφαρμογη τα τελευταια χρονια σχεδιο να γινουν πληρως ανεπτυγμενο κρατος μεχρι το 2020!!!Ακου να δεις τους μαλακες!Καλουν λεει πισω στα -τελευταιας τεχνολογιας- ερευνητικα τους κεντρα,Ινδους επιστημονες του εξωτερικου.Επισης λεει αναπτυσουν εναν φορητο υπολογιστη χαμηλου κοστους (τρεχει και λινουξ λεει..) που θα διατεθει και στα πιο απομακρυσμενα χωρια ωστε να εξοικιωθουν ολοι με την τεχνολογια των υπολογιστων! Επισης αντι να κανουν πιο ευκολα τα σχολεια τους...τα δυσκολευουν...οπως επισης και τις προυποθεσεις εισαγωγης. Παραλληλα ομως αυξανουν τις υποτροφιες ετσι ωστε οι θεσεις που καταλαμβαναν οι μετριοι "εχω μπε-εμ-βε και κινητο" (γιατι υπαρχουν και αριστοι με μπε-εμ-βε και κινητο..) να καταληφθουν απο αριστους της κατηγοριας "δεν εχω βρακι να βαλω στο κωλο μου"! Γενικοτερα το ολο εγχειρημα της τεχνολογικης και πνευματικης αναβαθμισης των ινδων εχει ανατεθει κυριως σε πανεπηστημιακους μεγαλου βεληνεκους...

Αλλα οι ινδοι ως ζωα φαινεται...δεν εχουν καταλαβει οτι οι πανεπιστημιακοι ειναι οργανα των σιωνιστων και τους εμπιστευονται λεει.. Επισης ειναι τοσο ηλιθιοι που πιστευουν οτι η αναβαθμιση αυτη θα ερθει μεσω της συστηματικης και αναγνωρισμενης εκπαιδευσης και οχι μεσω "νεο-προφητων"...Μα τι μαλακες αυτοι οι ινδοι!Μα δεν γινοταν και αλλιως αφου ειναι ζωα....τους βλεπω στην Αθηνα που κοιμουνται στα χαρτοκουτα σαν τα ζωα λες και δεν μπορουσαν να πιασουν μια μεζονετα στα ΒΠ...Ασε που κανουν και χειρωνακτικες...α πα..πα..ζωα!απολιτιστοι!Γινεται αυτοι που κοιμουνται στις βρωμιες να γινουν ανθρωποι? Ειναι ετσι μωρε αυτοι...δεν ειναι στο ντι-εν-ει τους να ειναι εξυπνοι σαν κι εμενα τον Ελληναρα που κουτσα-κουτσα εβγαλα το λυκειο διαβασα και 20-30 "εξωτικα" βιβλια τα αποστηθισα και εκπολιτιστηκα! Τι λες?Δεν ειμαι πολιτισμενος? Εβραιος θα εισαι για να τα λες αυτα...

Τελειωνοντας (ουφ)...
Οι αρχαιοι Ελληνες δεν γενοκτονησαν κανενα λαο! Ανετα θα μπορουσαν να καταλαβουν ολο τον τοτε γνωστο κοσμο (ανατολη και δυση), να κανουν σκλαβους ολους τους βαρβαρους και να κυβερνουν ως η τελεια βιολογικα φυλη τον κοσμο....(ο Μ. Αλεξ. με 40000 κατελαβε τον μισο σε λιγα χρονια..).
Δεν το κανανε ομως...το ξερω ειναι δυσνοητο για αρκετους αλλα κατι θα ξεραν που δεν το κανανε...(Η εκστρατεια του Μ. Αλεξ. αποτελει ειδικη περιπτωση που για να αναλυθει θα ηθελε αλλο καινουργιο τοπικ).
Ουτε χρησιμοποιησαν την τεχνολογια για πολεμικους σκοπους!(σε μεμωνομενες περιπτωσεις βεβαια ναι). Ολοι οι αυτοματισμοι του Ηρωνα πχ ειχαν καθαρα αισθητικο χαρακτηρα (http://www.history.rochester.edu/steam/hero/).
Για σκεφτητε....να σκεφτοταν...Εθνικοσοσιαλιστικα αυτος ο ανθρωπος...


ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ ΩΣ ΕΛΛΗΝΕΣ! ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΜΝΗΜΗ! (γιατι αρετη,κατανοηση,λογικη,φιλοτιμο κτλ μας αφησαν χρονους...)




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρεαλιστής
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
71 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2004, 11:08:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρεαλιστής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΤΜΙΝ!!!

Εγινε λαθος και αντι για εντιτ εβγαλα κλωνο...θα σε παρακαλουσα ΝΑ ΣΒΗΣΕΙΣ αυτα τα 2 τελευταια μυνηματα μου!

Ευχαριστω προκαβολικα και συγνωμη για την αναστατωση στο τοπικ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2004, 11:19:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είμαστε... Ο εξής ένας... Ο Ιαπετός

Όχι καλέ μου Oannes, ο ΙΑΠΕΤΟΣ γράφει αντιπροσοπεύοντας τους οπαδούς της ιστιοσελίδας του.

Έτσι και... δύο να είναι, δικαιούται να χρησημοποιεί τον πλυθιντικό!

Έπι χούντας κυκλοφορούσε κι ένα ανέκδοτο, ελαφρώς τροποποιημένο παρακάτω. Κάποιο top χουντικό στέλεχος έβγαζε λόγο:
- «Λαέ της Ελλάδος!»
- «...μπορείς να με λές και ΠΑΡΜΕΝΙΩΝΑ... »

==========

Φίλε thule,

Ωστε ο Arthur Kemp είναι Σουηδός νορδιστής, έ;
Αχ, βρε thule, μόνο να'ξερες, μόνο να'ξερες...

Φίλοι μου, όλην αυτη την σαβούρα του υπονόμου που σας πλασάρουν για καθοδηγητές, όλους αυτούς τους Κέμπιδες, και τους Λέινιδες, αυτούς έχετε για παραδείγματα "ανώτερων" ανθρώπων, άραγε;

Ο ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ έλεγε οτι δεν παίρνει "μασκαράδες" στα σοβαρά. Και αυτή όλη η γαλερία τί είναι φίλε ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ;; Εγώ λέω οτι άν τους βλέπατε να σας πλησιάζουν στον δρόμο, θα πηγαίνατε απ' το άλλο πεζοδρόμιο!

=======

Δεν μπορώ να ξέρω ποιά είναι τα κίνητρά που σας έχουν οδηγήσει σε αυτές της αλλοπρόσαλες κοσμοαντιλήψεις.

Κατά βάθος πιστεύω οτι και εσείς, όπως όλοι μας, θέλετε μια κοινωνία πιο επικοδομητική, απαλλαγμένη από της αδικίες που βλέπουμε καθημερινά, μια κοινωνία που να χαίρετε και να παροτρύνει το άτομο σε προσωπικά επιτεύγματα, και σε κοινωνική συνοχή.

Αυτό όμως φίλοι μου, δεν νομίζω ΠΟΤΕ να μπορέσει να γίνει μέσα απο νοοτροπίες μίσους και εθελοτυφλίας. Ωραία θα ήταν όλα τα προβλήματα μας να οφείλονταν σε "εναν" ευκολοπροσδιόριστο εχθρό, κάποιον που δεν είχε καμμία σχέση με τον εαυτό μας.

Μην κάνετε το λάθος να νομίσετε οτι η σημερινή πλουτοκρατία (που όντως δημιουργεί πλήθος δεινά για τον κοσμάκη) αποτελείται απο ΜΙΑ εθνική ή φυλετική ομάδα.

Μην αυτουπνοτίζεστε οτι ο Χίτλερ (ένας άνθρώπος που ΟΥΤΕ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ την λέξη «ΤΙΜΗ», έστω στα Γερμανικα, ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ), ήταν οτιδήποτε άλλο από αυτό που ήταν --- ένας από τους πιο διεστραμμένους τυράνους της σύγχρονης εποχής.

Ναι, η σημερινή εποχή έχει αναγκη απο πολεμιστες, αλλα πολεμιστές του πνεύματος, της διάνοιας και της καρδιάς, και όχι του αίματος, της φυλής, της κοπριάς και της δεισιδαιμονίας...

Δεν είμαστε πια Ζουλού κύριοι...

Κ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Germany
267 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2004, 19:56:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όσα γραφτηκαν εδώ μέσα, αρκούν για να διαπιστώσει κανείς όχι μόνο την άγνοια περί εθνικοσοσιαλισμού ( που πάντα πίστευα ότι υπάρχει – και τώρα επιβεβαιώνομαι), αλλά και μια βαθύτατη σύγχυση. Δεν φταίνε φυσικά αυτοί που έχουν άγνοια ή που τα... μπερδεύουν.
Η 60 χρονη προπαγάνδα είναι τέτοιας εκτάσεως, που και ο πιό ισχυρός χαρακτήρας δύσκολα θα μπορούσε να αντισταθεί και να σπάσει τα ιδεολογικά δεσμά του Συστήματος. Στη Γερμανία η κατάσταση είναι ακόμη πιό τραγική. Κάποιοι μάλιστα απόγονοι των SS έχουν ασπαστεί μέχρι και τον... ιουδαϊσμό ! Ως εκεί έχει φτάσει η αντιναζιστική ψύχωση που τους καλλιέργησε το εκφυλισμένο Σύστημα.

Τώρα υπάρχουν και κάποιοι που επιμένουν να μιλούν για τον πόλεμο Ελλάδος – Γερμανίας, που όμως δεν έχει να κάνει τίποτα με την Εθνικοσοσιαλιστική Ιδεολογία. Είναι γεγονός ότι εμείς τότε διλέξαμε στρατόπεδο – αυτό των Συμμάχων. Το πώς, είναι άλλη ιστορία. Το γεγονός δεν αλλάζει. Από ‘κει και πέρα τα πράγματα δεν ξέρω πώς αλλιώς θα μπορούσαν να εξελιχθούν. Μας έβαλαν σ’ έναν πόλεμο, δολοφόνησαν τον Ι.Μεταξά ( ο οποίος δεν επέτρεπε αγγλικές δυνάμεις στην Ελλάδα, αφού κάτι τέτοιο θα προκαλούσε Γερμανική επέμβαση – όπως οι ίδιοι Γερμανοί μας είχαν διαβεβαιώσει) και όλα εξελίχτηκαν όπως γνωρίζουμε. Τί σχέση όμως μπορεί να έχουν όλα αυτά με τον Εθνικοσοσιαλισμό; Τελικά η σύγχυση εξελίσσεται σε ιδεοληψία. Διότι κάθε αναφορά από ‘κει και πέρα περιττεύει. Πολεμήσαμε τους Γερμανούς, αφού μας τοποθέτησαν σ’ αντίπαλα στρατόπεδα. Όπως θα πολεμούσαμε και τους Άγγλους, αν είμασταν στον Άξονα. Τιμούμε τους νεκρούς μας, γιατί αυτό είναι καθήκον κάθε Εθνικοσοσιαλιστή, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δίνουμε άφεση αμαρτιών στους εμπνευστές και τους δημιουργούς εκείνης της ανθρωποσφαγής. Δεν πρόκειται να πιστέψουμε ότι οι Εβραίοι, ο Στάλιν κι ο Τσώρτσιλ – εκείνη η μαφιόζικη κλίκα - πολέμησαν για την Ιδέα της Ευρώπης και για την Ελευθερία των λαών της. Μόνον μικρόνους θα πίστευε κάτι τέτοιο! Κι απ’ ό,τι φαίνεται, τέτοιοι υπάρχουν πολλοί.

Πάντως αναγκάζομαι να θυμίσω στους έχοντες μικρή ή και καθόλου μνήμη, ότι τα θύματα της μπολσεβίκικης ανταρσίας του Σταλινόδουλου ΚΚΕ ήταν πολύ περισσότερα απ’ όσα είχαμε σ’ολόκληρο τον Β’ΠΠ. Δεν είδα να έχει κανείς την ίδια ευαισθησία... Γιατί άραγε; Δεν θα αναφέρω πηγάδες, ομαδικές εκτελέσεις (σφαγές κατ’ ουσίαν και στην κυριολεξία) ολόκληρων χωριών από τα ανθρωπόμορφα εκείνα κτήνη της κόκκινης λαίλαπος που σάρωσε τη χώρα μας κατά τα έτη 42-49... Αποτέλεσμα – να μην τιμάται κανείς από τους νεκρούς εκείνους, το παιδομάζωμα των 28.000 παιδιών το ξέχασαν επιλεκτικώς και οι κόκκινοι λύκοι νομιμοποιήθηκαν (!!!) και μοστράρουν και στην «Ελληνική»(!) Βουλή καμαρώνοντας για... τους «αγώνες» τους!!! Δεν είδα κάποιον να εξανίσταται από την απαράδεκτη αυτήν κατάσταση... Στην Ελλάδα ο μαρξιστικός υπόκοσμος έχει όχι μόνο μια σκανδαλώδη ανοχή, αλλά κυριαρχεί – με τον έναν ή τον άλλο τρόπο - σ’ όλους τους τομείς της δημοσίας ζωής... Έχει καταντήσει να θεωρείται προσόν το να ‘σαι μαρξιστής !!! Ακούγεται σχεδόν φυσιολογικό !!! Δεν θα κρίνω φυσικά τον Μπολσεβικισμό μόνο από τα θύματά του. Και θύματα να μην υπήρχαν – πάλι θα τον απορρίπταμε ως άνθρωποι φυσιολογικοί που δεν θέλουμε να έχουμε καμία σχέση με τα ψυχανώμαλα, αντιανθρώπινα και αντιφυσικά τεχνητά ψευδοϊδεολογήματα όπως αυτά του Μαρξισμού και του Φιλελευθερισμού. Εθελόδουλοι φυσικά υπάρχουν πάντα. Διαστροφικές φύσεις επίσης. Είναι όλοι αυτοί που βρίσκουν υπέροχο τον Κόσμο μας σήμερα. Είναι αυτοί που τον υπερασπίζονται. Που συμμετέχουν στις διαδικασίες του. Που πιστεύουν στις κίβδηλες «αξίες» του. Που προασπίζονται τους εμπνευστές του. Που καταναλώνουν και ανανεώνουν τους μύθους του. Που επιμένουν στη διαστροφή. Που δέχονται τα πάντα στο όνομα της.... δημοκρατίας. Που συμμορφώνονται. Όχι όμως όλοι. Υπάρχουν κι αυτοί που αρνούνται να δεχτούν να γίνουν μέρος της παρακμής και της σαπίλας ! Υπάρχουν κι αυτοί που αρνούνται όχι της επιλογές του Συστήματος – αλλά το ίδιο το Σύστημα! Που επιμένουν να μείνουν Πιστοί! ( «Όταν οι άλλοι γίνουν άπιστοι – Εμείς θα παραμείνουμε Πιστοί»! ).

Οι φίλοι thule και ο IAΠΕΤΟΣ παρέθεσαν τις απόψεις τους και ξεκαθάρισαν το ζήτημα. Και τοποθέτησαν τα πράγματα σε μια ξεκάθαρη βάση - έτσι όπως τα αντιλαμβάνεται ο Εθνικοσοσιαλισμός.

Όσον αφορά τις δικές μου παρεμβάσεις, έχω να πώ τούτο.
Οι πιό πολλές απορίες-ερωτήσεις ( απόρροια της παραπάνω συγχύσεως, ασφαλώς) έχουν απαντηθεί. Υπάρχουν στις αναφορές μου και δεν κρίνω σκόπιμο να επεκταθώ. Αν είχαν την καλοσύνη, οι φίλοι που ρωτούν, ας κάμουν τον κόπο να διαβάσουν πιό προσεκτικά τα όσα έγραψα. Αν φυσικά οι ερωτήσεις τους είναι καλόπιστες... Διότι αν έχουν άλλα κίνητρα, είναι σίγουρο ότι όσες απαντήσεις κι αν πάρουν, θα εξακολουθήσουν τις «δήθεν» αναπάντητες ερωτήσεις, τις κουτοπόνηρες και υποκριτικές ενστάσεις, τα πικρόχολα σχόλια και τις επιφανειακές «ιστορικές ερμηνείες» – στην προσπάθειά(!) τους να περιγράψουν αυτό που δεν θέλουν (δικαίωμά τους φυσικά) να καταλαβαίνουν.

Εν τούτοις, θα πω μερικά πράγματα, διότι το μέγεθος της συγχύσεως εξηγεί απολύτως και την νεφελώδη άποψη που έχουν οι νεοέλληνες περί πατριωτισμού. Μια έννοια που την επικαλούνται ακόμα και κομμουνιστές !!! Μιά έννοια, που φυσικά από μόνη της δεν αποτελεί κανενός είδους κοσμοθεώρηση. Δηλαδή δεν έχει κοινωνική φιλοσοφία ούτε πολιτειακή θέση. Δεν έχει άποψη για την οικονομική ζωή. Έτσι ένας πατριώτης σήμερα, μπορεί να δηλώνει – και συνήθως είναι – ένας αστός, δημοκράτης, φιλελεύθερος κατά την κοινωνική του τοποθέτηση και βέβαια θιασώτης της καπιταλιστικής «αναπτύξεως». Και όλα αυτά, πασπαλισμένα με μια επιδερμική εντύπωση επιφανειακής παραδόσεως και θρησκευτικής υποκρισίας... Είναι ένας «εθνικισμός» χωρίς καν μια στοιχειώδη αισθητική, που μπερδεύει αρχαιοελληνικό κάλος, σκυλάδικα, «ελληνικό τρόπο ζωής»(!!!), ημιμάθεια, ακατάσχετες θεωρίες για αρχαία διαστημόπλοια , ψευτοπατριώτες που «τα ‘κονομάνε» (κατά το λαϊκόν), και τόσα άλλα! Ένας πατριωτισμός του «τζατζίκι – σουβλάκι – συρτάκι» δεν μπορεί να έχει καμιά σχέση με τον πατριωτισμό, όπως τον αντιλαμβάνεται ο Εθνικοσοσιαλισμός. Επιπλέον, Εθνικοσοσιαλισμός δεν είναι απλά μια μαθηματική άθροιση του τύπου....εθνικισμός+σοσιαλισμός = εθνικοσοσιαλισμός !!! Πέραν αυτού όμως, δεν πρόκειται σε καμιά περίπτωση για τον αστικό «εθνικισμό» και τον τον εβραϊκό μαρξιστικό σοσιαλισμό(;).Ένας τέτοιος πατριωτισμός – ή μάλλον μια τέτοια πατριωτική φούσκα – δεν είναι ο δικός μας πατριωτισμός. Αυτός είναι εθνικισμός του συστήματος. Δεν έχει κανένα κοσμοθεωρητικό υπόβαθρο, καμιά μεταφυσική διάσταση. Είναι στην βαθύτερή του ουσία αντι- Ευρωπαϊκός και γι’ αυτό δεν μπορεί να αποτελέσει θεμέλιο για μια Ευρωπαϊκή Ενότητα – όπως την ορίζει ο Εθνικοσοσιαλισμός. Ο Πατριωτισμός μας συμπληρώνεται από τον Ευρωπαϊκό Εθνικισμό και ολοκληρώνεται. Μόνο σε μια συνειδητοποιημένη φυλετικά και πολιτιστικά Ευρώπη, δύναται να μεγαλουργήσει η πατρίδα μας, μέσα στα πλαίσια της Ευρωπαϊκής Ομοεθνίας. Για να χτίσουμε τη Νέα Ευρώπη, είναι ανάγκη να γκρεμίσουμε όλους τους μικροεγωισμούς μας , που είναι, εν πολλοίς, δημιουργήματα των βασιλικών δυναστειών και της πίστεως σε κάποιο στέμμα....

Επομένως οι έννοιες του ΑΙΜΑΤΟΣ (ΦΥΛΗ), της ΓΗΣ (ΠΑΤΡΙΔΑ), της ΤΙΜΗΣ (ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΚΩΔΙΚΑΣ) και της ΠΙΣΤΕΩΣ (ΣΤΑ ΙΔΑΝΙΚΑ ΤΗΣ ΦΥΛΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΥ) δεν αφήνουν κανένα περιθώριο παρερμηνείας. Ο Εθνικοσοσιαλισμός έχει μια Παγκόσμια άποψη και είναι μια Ιδεολογία από Λευκούς για Λευκούς. Δεν είναι σύστημα προς εξαγωγή! Αφορά τη Φυλή μας και αποβλέπει στην Ένωση της Ευρώπης κάτω από τις Υψηλές Αξίες και τις Αρχές της. Κι όχι όπως σήμερα, όπου οι Ευρωπαϊκοί λαοί, πνιγμένοι στη σήψη, τον εκφυλισμό και τη διαστροφή, παρακολουθούν διηρημένοι τον αργό τους θάνατο, στον οποίο τους καταδίκασαν οι νικητές του μεγάλου εκείνου εμφυλίου Ευρωπαϊκού Πολέμου ! Δεν είναι ένα παγκόσμιο ψευδοσύστημα. Είναι δημιούργημα της Ευρωπαϊκής Ψυχής που σ’ αυτήν απευθύνεται.

΄Οπως είπα, ο Εθνικοσοσιαλισμός αποβλέπει στη δημιουργία μιας Νέας Ευρώπης κι ενός Νέου τύπου Ανθρώπου – πέρα από τις παρακμιακές και πλαδαρές υπάρξεις της σημερινής εποχής. Αποβλέπει στο αρχαιοελληνικό ιδεώδες της Ομορφιάς και της Υγείας για όλη την Ευρωπαϊκή Ομοεθνία. Φυσικά, ας μη ψάχνουν κάποιοι να βρούν τα πάντα στο Γ’Ράιχ. Ο Εθνικοσοσιαλισμός δεν είναι κάτι στατικό, δογματικό και αμετάβλητο, όπως οι ψευδοϊδεολογίες του μαρξισμού και του φιλελευθερισμού. Το μεγαλείο του, άρχισε να γίνεται αντιληπτό – και λέω άρχισε – με τα ευρωπαϊκά Waffen SS. Τότε, που στις τάξεις τους πολέμησαν αδελφικά , ένα εκατομμύριο νέοι εθελοντές από διαφορετικά Έθνη – για την Ευρώπη των Οραμάτων τους. Και διότι, τα Υψηλά Ιδανικά σφυρηλατούνται καλύτερα με τη συντροφικότητα σ’ ένα χαράκωμα, απ’ ό,τι σε μια ατέρμονη φιλολογική συζήτηση. «Το Αίμα είναι Πνεύμα», θα πεί ο Νίτσε. Τα σώματα των Ευρωπαίων μαχητών, πολέμησαν για μια Ευρώπη Ενωμένη, πραγματικά Ευρωπαϊκή, δίχως ξενόφερτους και ψυχοκτόνους μπολσεβικισμούς και καπιταλισμούς. Ήταν αυτή η Ιδέα, που ένωσε όλα εκείνα τα παιδιά από διαφορετικές πατρίδες, ωστε να αγωνιστούν για έναν Ανώτερο Σκοπό. Ήταν η Ιδέα της Ευρώπης. Η Ευρώπη γι’ αυτούς δεν σήμαινε κάτι το... διαλυτικό, αλλά «ο προστατευτικός θώρακας που υπερασπίζεται τις διαφορετικές εθνότητες μέσα σε μια αρμονική συνεργασία υπερήφανων και τίμιων Εθνικιστών» (Leon Degrelle). Και ας μη βιαστούν κάποιοι για...«συμπεράσματα». Διότι όταν οι Ευρωπαίοι εθνικιστές πολεμούσαν για την πατρίδα τους, κάποιοι «προοδευτικοί», πιστοί στις διαταγές των Μπολσεβίκων, καλούσαν τους λαούς τους να μην πολεμήσουν (πχ βλ. «Γαλλικό» Κομμουνιστικό κόμμα – οι γνωστοί πουρκουάδες, «Ελληνικό» ΚΚ – επιστολές Ζαχαριάδη κλπ...).

Σίγουρα η εποχή του Μεσοπολέμου ήταν μια εποχή που συγκλόνισε την Ευρώπη. Ο Κομμουνισμός απειλούσε να ισοπεδώσει τα πάντα. Ο Φιλελευθερισμός είχε πλέον χρεωκοπήσει, αφού είχε συσσωρεύσει τεράστιες κοινωνικές ανισότητες. Τότε ξεκινά μια Εθνική Αναγέννηση όλων των Ευρωπαϊκών Λαών. Μικρά ή μεγάλα κινήματα - πολλές φορές με αντικρουόμενες θέσεις – προσπαθούν να προσφέρουν κάποια λύση. Έτσι έχουμε τον Ιταλικό Φασισμό, τη Γαλλική Δράση ( Action Francaise), την Ισπανική Φάλαγγα, τη Λεγεώνα του Αρχάγγελου Μιχαήλ στη Ρουμανία, τους Εθνικοσοσιαλιστές στη Γερμανία και δεκάδες άλλα κινήματα σ’ όλες τις Ευρωπαϊκές Πατρίδες. Άλλα κινούνται στο χώρο ενός αυταρχικού συντηρητισμού και πίστεως στη μοναρχία, άλλα σ’ έναν πιό ριζοσπαστικό εθνικισμό και άλλα σ’ έναν επαναστατικό εθνικισμό. Η γρήγορη εξάπλωση του πολέμου δεν άφησε και πολλά περιθώρια ωριμάσεως και σταθεροποιήσεως. Η ιστορική εξελικτική διαδικασία όμως , είναι αυτή που μας λέει ότι μόνο ο Εθνικοσοσιαλισμός είναι αυτός που κατάφερε να ξεπεράσει τα στενά πλαίσια του Γερμανικού εθνικισμού και να μετεξελιχθεί σ’ ένα Όραμα για μια Νέα Ευρώπη. Μόνο αυτός έχει Μύθο. Μόνο αυτός κατάφερε να συνενώσει Ευρωπαίους εθελοντές για μια εκστρατεία ενάντια στο δικέφαλο τέρας Καπιταλισμό- Μπολσεβικισμό. Μόνο αυτός δημιούργησε κοινούς Ήρωες της Ιδέας.

Αρκετά όμως με την Ιστορία. Πάντως, αυτό απαντά και στο ερώτημα, γιατί υπάρχουν «διαφορετικοί» εθνικοσοσιαλισμοί. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΙ. Διαφορετική είναι η οπτική γωνία από την οποία τον βλέπουν και τον αναλύουν. Ο Εθνικοσοσιαλισμός είναι πάνω απ’ όλα ζωντανή πραγματικότητα, κανόνας ζωής, βιολογική κοσμοθεωρία , πράξη κι αγώνας – όχι φιλολογική ενατένιση αμπελοφιλόσοφων σαν κι αυτούς του μαρξισμού (με τους χιλιάδες τόμους θεωρίας – που τώρα χρησιμεύουν πια ως καύσιμη ύλη στους εξαθλιωμένους λαούς του... κάποτε «ενδόξου» προλεταριάτου). Εν τούτοις έχει μεγάλες μορφές που ασχολήθηκαν με τη σηστηματοποίηση και καταγραφή των αξιών του. Τέτοιες μορφές είναι ο Alfred Rosenberg , η Savitri Devi, o Julius Evola, ο Miguel Serrano και πολλοι άλλοι. Γεγονός είναι ότι ο Εθνικοσοσιαλισμός δεν πρόλαβε να εφαρμόσει την πολιτική του όπως θα ήθελε. Ο Πόλεμος δημιούργησε άλλες προτεραιότητες.
Η Θεωρία ζυμώθηκε με τη Μάχη. Οι θεωρητικοί του, αναλόγως της οπτικής τους γωνίας, έκαναν κάποια ανάλυση. Όμως Εθνικοσοσιαλισμός δεν είναι μόνο ο Alfred Rosenberg, ούτε μόνο η Savitri Devi. Είναι όλα αυτά μαζί και όχι μόνο. Είναι πάνω απ’ όλα – όπως τόνισα – όλο το απόσταγμα των αξιών , των ιδεωδών και της αισθητικής ολοκλήρου του Ευρωπαϊκού Πνεύματος - του οποίου υπερασπιστής είναι ο Εθνικοσοσιαλισμός. Εκεί βρίκεται η Ουσία του. Σ΄έναν πίνακα του Μιχαήλ Άγγελου, σ’ ένα γλυπτό του Πραξιτέλους ή του Arno Breker, σ’ ένα άκουσμα του Bethoven ή του Μ.Καλομοίρη, σ’ έναν Kέλτικο μύθο ή στο Έπος της Ιλιάδος...

Είναι γεγονός ότι ο Εθνικοσοσιαλισμός αναλύθηκε και συστηματοποήθηκε, κυρίως μετα την ήττα ! Έτσι είναι ! Μετά τον απόηχο των μαχών, μέσα στις διώξεις και την εμετική προπαγάνδα των αντιπάλων, ξεκίνησε και η προσπάθεια για μια συστηματική θεωρητικοποίηση της Ιδέας. Όμως κάτι τέτοιο περικλύει και κινδύνους. Αφήνω έξω τους γραφικούς και ανεγκέφαλους που επιμένουν να αναπαράγουν την ιουδαϊκή προπαγάνδα. Θέλω να πώ, ότι υπάρχουν διάφορα κινήματα σ’ όλο τον κόσμο που αυτοτιτλοφορούνται Εθνικοσοσιαλιστικά. Αυτό δεν τα κάμει όμως και ΕΣ. Σίγουρα, ο Εθνικοσοσιαλισμός δεν είναι ούτε πρέπει να είναι μια προσπάθεια ανβιώσεως του ... ’33 ! Σήμερα είναι άλλα τα προβλήματα που απασχολούν την Ευρώπη. Φυλετικά προβλήματα, μόλυνση του περιβάλλοντος, νέες αρρώστιες, ηθική σήψη, παγκόσμιο Κεφάλαιο, υπογεννητικότητα της Ευρώπης, ναρκωτικά, Οργανωμένο έγκλημα κλπ. κλπ. Επομένως , κάθε Φυλετική Ομάδα ή Κίνηση που ασχολείται ή αγωνίζεται για τη Λευκή Φυλή, δεν μετατρέπεται και σε εθνικοσοσιαλιστική! Θα μπορούσαμε να ονομάσουμε μια Οικολογική Οργάνωση που ασχολείται με τη διάσωση της Αρκούδας π.χ. ως Εθνικοσοσιαλιστική; Παρά το γεγονός ότι ο Εθνικοσοσιαλισμός είναι ένα γνήσιο – και ίσως το μόνο – αληθινά Οικολογικό Κίνημα. Θα μπορούσαμε να ονομάσουμε την ΚΚΚ Εθνικοσοσιαλιστική Οργάνωση; Σε καμιά περίπτωση. Όπως επίσης δεν μπορούμε να ονομάσουμε Εθνικοσοσιαλιστές τους διάφορους Εθνικιστές που είτε είναι μέρος του Συστήματος, είτε το έχουν εν μέρει αποδεχτεί. Θα μπορούσαμε π.χ να ονομάσουμε το Εθνικό Μέτωπο της Γαλλίας, Εθνικοσοσιαλιστικό ; Όχι φυσικά! Βέβαια, τα πράγματα στην Ευρώπη είναι πολύ διαφορετικά και καμιά κινηση δεν θα μπορούσε να υπάρξει, αν διαλαλούσε ότι είναι μια ακραιφνής Εθνικοσοσιαλιστική Κίνηση ( βλέπετε....δημοκρατία έχουμε...). Ναί – την ίδια στιγμή που οι πόρνες στο Άμστερνταμ είναι νόμιμες, την ίδια στιγμή που τα ναρκωτικά κυκλοφορούν στα σχολεία κάτω από την ανοχή (και με τη συνδρομή πολλές φορές) του Συστήματος, την ίδα στιγμή που τα προδοτικά κομμουνιστικά κόμματα είναι νόμιμα, την ίδα στιγμή που οι παιδεραστές είναι Σύστημα σε πολλές χώρες(με υψηλές διασυνδέσεις μάλιστα- βλ. Βέλγιο), την ίδια στιγμή ένα Εθνικοσοσιαλιστικό Κόμμα θεωρείται ... κακό !!! Ναί, είναι το απόλυτο κακό στη Σήψη και την Παρκμή του Συστήματος. Δεν είναι όμως κάθε φυλετική κίνηση κατ’ ανάγκη και εθνικοσοσιαλιστική. Όπως δεν είναι και κάθε εθνικιστική κίνηση που αρνείται την Ευρωπαϊκή προοπτική και τις άλλες αξίες της Εθνικοσοσιαλιστικής Κοσμοαντιλήψεως. Όπως π.χ. δεν είναι ο Φασισμός, Εθνικοσοσιαλισμός.

Στις ΗΠΑ τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά. Εκεί δεν τίθεται, πλέον, καθόλου η έννοια του Έθνους ή του Έθνους -Κράτους. Ποτέ δεν υπήρξε. Το ζήτημα των Νέγρων είναι σ’ όλους γνωστό. Γνωστή είναι και η παράδοση της ΚΚΚ – είναι όμως τελείως διαφορετικά πράγματα. Το ενδιαφέρον μας για τους αδελφους Λευκούς της Αμερικής – όπως για τους Έλληνές της – είναι μεγάλο και μας απασχολεί. Δεν μπορεί να μας αφήνει αδιάφορους. Ο Φυλετισμός μας, δεν μπορεί παρά να αφορά όλους τους φυλετικά συγγενείς μας, όπως ο καθένας μας ενδιαφέρεται για την οικογένειά του, για το σόϊ του, κ.λ.π. Εκεί δίνεται ένας άλλος αγώνας. Δεν είναι όμως όλοι αξιόπιστοι, ούτε όλοι σοβαροί. Όπως και στην Ευρώπη άλλωστε. Προσωπικώς, πιστεύω στην Κίνηση National Alliance του αειμνήστου Dr. William Pierce (που είχα την ευτυχία και την τιμή να γνωρίσω) – δίχως να παραβλέπω και κάποια φαινόμενα που με βρίσκουν αντίθετο - και στη Ε/Σ Κίνηση NEW ORDER που συνεχίζει την παράδοση του Lincoln Rockwell. Όμως τώρα νομίζω ότι μιλούμε για Εθνικοσοσιαλισμό κι όχι γενικώς για τα Λευκά Κινήματα ,παγκοσμίως! Γεγονός πάντως είναι ότι ο Εθνικοσοσιαλισμός του 2004 μετατρέπεται σε μια Πλήρη Πανευρωπαϊκή - Λευκή Πρόταση ! Ξέρω, είναι δύσκολο να ξεπεραστούν τα εμπόδια- κατάλοιπα παλαιών σωβινισμών και μικροεγωισμών. Ποτέ δεν μας άρεσαν τα εύκολα. Όμως τα γεγονότα τρέχουν – η Σιωνιστική Παγκοσμιοποίηση προχωρεί. Δεν υπάρχουν περιθώρια για αυταπάτες. Οι ίδιες οι εξελίξεις αναδεικνύουν τον Εθνικοσοσιαλισμό ώς τη Λύση στο ζητούμενο, όχι πλέον μόνο της Υπάρξεως της Λευκής Φυλής, αλλά και της Ζωής πάνω στον Πλανήτη! Τα ίδια τα γεγονότα κι όχι οι άνθρωποι ! Οι άλλοι, οι «αστοπατριώτες» θα ξεπεραστούν – όπως ξεπεράστηκαν ήδη – και θα μείνουν προσκολλημένοι σε φαντάσματα, περιχαρακωμένοι στις διαχωριστικές γραμμές του 19ου αιώνος. Δίχως καν να αντιλαμβάνονται το βαθύτερο νόημα και την Ουσία αυτών που λένε ότι δήθεν πιστεύουν και «υπερασπίζονται» (πώς άραγε;). Όπως ξεπεράστηκαν και τότε, με την εκστρατεία των Ευρωπαίων εθελοντών για μια Νέα Ευρώπη. Οι άλλοι, έμεινα πίσω, κολλημένοι στους αντιδραστικούς μονάρχες, στις μιζέριες και στα συστήματα που είχαν ήδη πεθάνει, αλλά κάποιοι προσπάθησαν να τα νεκραναστήσουν μετά το 45 !!!

Είναι επαναστατικό – το ξέρω. Μα , ο Εθνικοσοσιαλισμός μόνον ως Επανάσταση δύναται να θεωρηθεί. Γι αυτό και ξεσηκώνει αντιδράσεις από πολλούς φορείς. Από αστοπατριώτες, από θρησκόληπτους ζηλωτές, από νεο-παγανιστές της συμφοράς, από κομμουνιστές, από φιλελεύθερους θιασώτες της Παγκοσμιοποίησης, από μίζερους και «κουρασμένους», από ψυχικά νεκρούς. Όμως ο Χίτλερ είχε πει: « Οι σκέψεις μας και οι πράξεις μας δεν πρέπει να αποφασίζονται με βάση την επιδοκιμασία ή την αποδοκιμασία του καιρού μας, αλλά από τις δεσμευτικές υποχρεώσεις μας σε μια Αλήθεια την οποία έχουμε αποδεχτεί». Μια συζήτηση μεταξύ Λευκών Εθνικιστών μπορεί πολλές φορές να έχει συναισθηματικό βάρος -κατά περιόδους, αλλά δεν έχει να προσφέρει τίποτα απολύτως, σε πρακτικό επίπεδο, όσον αφορά την επιβίωση και την ύπαρξη των Λαών μας ή ακόμα και την ύπαρξη οποιουδήποτε ευρωπαϊκού Έθνους. Μια ματιά στις ειρηνικές εισβολές αλλοφύλων στην Ευρώπη, αλλά και μια ματιά στους αριθμούς, αρκεί. Ας κρίνουν, όσοι νομίζουν ότι με ξεπερασμένα δόγματα μπορούν να αντιμετωπίσουν την Κρίση αποτελεσματικά. Αν μπορούσαν, θα το είχαν κάνει ! Το μόνο που καταφέρνουν είναι να τρέφουν ψεύτικες ελπίδες στον κόσμο, για να δεχτεί την αυτοκαταστροφή του! Και μερικοί να γεμίζουν τα θυλάκιά τους(βλέπε τσαρλατάνους «ερευνητές – συγγραφείς», δήθεν «ελληνοκεντρικούς» κλπ). Γι αυτό και τα Ε/Σ κινήματα βρίσκονται υπο διωγμό, σε αντίθεση με τον κάθε γραφικό, όσο τρελά κι αν είναι τα όσα λέει...

Θα συμφωνήσω με τον φίλο Κyniko ότι η εποχή μας θέλει πολεμιστές του Πνεύματος. Και βέβαια δεν είμαστε Ζουλού – όπως φιλότιμα προσπαθεί να μας μετατρέψει το Σύστημα με την πολυφυλετική του προπαγάνδα, με την υποκουλτούρα του ( τύπου MTV- όπου πραγματικοί Ζουλού προβάλλονται ως... πρότυπα στη Νεολαία – ευτυχώς που δεν μας έχουν φάει ακόμα !), με τον εξοβελισμό της Κλασικής Παιδείας, με την ανάδειξη σκουπιδιών (και στην κυριολεξία- βλ. εκθέσεις κοπράνων ζώων ) ως «Τέχνη» (!!!), με την αποπνευματοποίηση του σύγχρονου ανθρώπου, με την δαιμονοποίηση όλων εκείνων των τιτάνων του Πνεύματος που μπορούν να αποτελέσουν ένα έναυσμα αντίστασης, με την επιβολή κάθε βρωμερού κίναιδου ως «πνευματικού» ανθρώπου, με την προώθηση της παρακμής σε κάθε πτυχή της ζωής μας... Αυτή είναι η κατάσταση – παγκοσμίως! Η εποχή μας, αντί να παράγει Πνεύμα, μάλλον... πουλάει πνεύμα .

Δεν πρόκειται να ξοδέψω άλλο χρόνο για να εξηγήσω κάτι που μερικοί δεν θέλουν να καταλάβουν, αλλά επιμένουν να αναμασάνε τα όσα βλέπουν στις κινηματογραφικές ταινίες. Είναι άδικος κόπος. Αυτοί που λένε όσα λένε, θα συνεχίζουν να ανακυκλώνουν την εμετική προπαγάνδα, όντας θύματά της. Άλλοι θα πιστεύουν πως μέσα από εθνικοπατριωτικά σχήματα θα σωθεί η πατρίδα(έχουμε δεί πολλά τέτοια – μόνο που δεν θυμάμαι το μέσο όρο ζωής τους... ). Άλλοι πάλι θα στέκουν αδιάφοροι στο χάος, διότι έχουν πιο... σοβαρά πράγματα να κάνουν (να πάνε σε κανένα Club ας πούμε...). Άλλοι θα αυνανίζονται πνευματικά περιμένοντας την Ομάδα Ε ή αναζητώντας τους... Ολύμπιους μέσα σε νεο-παγανιστικούς νεο-χίππικους χομπίστες.

Όμως η Ελπίδα και ο Αγώνας για οποιαδήποτε αναγέννηση, δεν ήταν ποτέ έργο των πολλών. Οι πολλοί πάντα είναι και επιφανειακοί ή και αδιάφοροι. «Η μάζα είναι δειλή» - θα πεί ο Χίτλερ. Φυσικά, ο Εθνικοσοσιαλισμός έχασε στρατιωτικώς από όσους είχε κονιορτοποιήσει και εξαφανίσει στο πολιτικό πεδίο. Παραμένει ως ηττημένος, στα βιβλία της Ιστορίας, αλλά ο Μύθος έχει τους Κανόνες του και ο νικητής δεν γίνεται πάντα μυθικός ήρωας. Ναί, ο Εθνικοσοσιαλισμός έχασε τότε, αλλά δημιούργησε μια Παράδοση, ένα Όραμα Ευγενές, Αιώνιο, που είναι Ζωντανό ! Δεν πρόκειται για μια εξιδανίκευση του Γ’ Ράιχ. Δεν συμφωνώ πάντα με τη λογική των Ρεβιζιονιστών - «είναι έτσι - κι όχι έτσι»... Ο Εθνικοσοσιαλισμός για τους Εθνικοσοσιαλιστές του σήμερα, είναι η θέλησή μας και το δικαίωμά μας για Ζωή , ενάντια στη διαστροφή και το θάνατο που σκορπά το Σύστημα. Είναι το δικαίωμά μας στη διαφορά ! Το δικαίωμα στην Ύπαρξη και μεγαλουργία της Φυλής μας. Οι υπόλοιποι ας θαυμάζουν τα «έργα» των «καλών» της υποθέσεως. Είναι όλα δικά τους ! Τους αρέσει και το απολαμβάνουν ως φαίνεται. Δικαίωμά τους !

«Όταν πέσει κι ο Τελευταίος από μας
τότε η Ανθρωπότητα θα πεθάνει»
Α.Χίτλερ


Edited by - ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ on 25/04/2004 22:49:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2004, 20:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από ποια εποχή ακριβώς γίνατε πολεμιστές του πνεύματος?
Οι προγονοί σας δεν ήταν που άναβαν τεράστιες φωτιές με τα βιβλία¨??


--

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!

Edited by - τυχερουλης on 25/04/2004 23:39:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρεαλιστής
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
71 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2004, 00:14:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρεαλιστής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με το να λεμε το προφανες,οτι δηλ. σκοτωσαν και οι κομμουνιστες στην κατοχη κοσμο,δεν δικαιολογουμε τις ναζιστικες (γερμανικες και ντοπιες) θηριωδιες!Δυστυχως για εσας οι "κοκκινες ορδες",και για τους αλλους ο "μπαμπουλας φασιστας" πλεον δεν υφιστανται ως ζωντες οργανισμοι!Οποτε καμια απο τις 2 πλευρες δεν εχει πια το αλλοθι του "σατανικου εχθρου" της αντιπερα οχθης...και εχετε χασει και οι 2 το Α και το Ω της προπαγανδας σας,τον "αμμεσο εξωτερικο" κινδυνο...Οποτε προς το παρον εχουμε βρει την ησυχια μας...Επισης μην επικαλεισθε "μαρξιστικο" παρακρατος και ψηγματα κομμουνισμου,γιατι εγω δεν ακουσα να εχει τιμωρηθει ΠΟΤΕ κανενας μαυραγωριτης,καταδοτης και συνεργατης των ουννων!Ολοι τους κυκλοφορουν αναμεσα μας και εχουν και κανενα εργοστασιακι να βγαζουν τα προς το ζην...επισης οι κανακαρηδες τους ειναι αξιοι συνεχιστες της σπορας του μισους και της διχονοιας μεταξυ των Ελληνων!Τουλαχιστον οι κομμουνιστες (και το χειροτερο..μαζι τους και αλλοι προδευτικοι ανθρωποι) περασαν απο 1-2 νησακια για διακοπες και γιναν και 5-10 εκτελεσεις...

Βεβαια σεις εχετε πατενταρει την ολντ-ταιμ-κλασικ καβατζα-"εξωτερικη απειλη" που ακουει στο ονομα "εβραιοι"...
Και οι 2 ακραιες ιδεολογιες,στην εφαρμογη τους καταληγουν στα ιδια...περιστολη ατομικων ελευθεριων,μη ελευθερη κυκλοφορια ιδεων,επιβολη μαζικης κουλτουρας,κοινωνικη μηχανικη και ολιγαρχια(των ζηλωτων...).Φυσικα για ολα αυτα οι πολιτες πειθωντε (με το καλο ή με το κακο..)να τα θυσιασουν στο βωμο του "εξωτερικου κινδυνου" (βλεπε την λαιτ-εκδοχη,ΗΠΑ..)

Ολα τα ολοκληρωτικα συστηματα ειναι καταδικασμενα μιας και δεν αποτελουν προιοντα φυσικων διεργασιων,αλλα παραγωγα νοσηρων αν-εγκεφαλων!Ο ΕΣ δεν εδραιωθηκε γιατι γενηθηκε ως αναγκη στις συνειδησεις των γερμανων γενικοτερα μεσα απο μακροχρονιες διαδικασιες,αλλα οπως πολυ σωστα σεις ειπατε (και εχει μεινει γραμμενο) οτι τοτε στην γερμανια 2 ηταν οι επιλογες.'Η κουμμουνισμος ή ΕΣ!Οποτε ηταν καθαρα ενα παιχνιδι που η εκβαση του κριθηκε στην σκακιερα της προπαγανδας και του τραμπουκισμους των εδω κι εκει σκληροπυρηνικων...

Αντιθετα οπως ειπα και παλιοτερα,η δημοκρατια γενηθηκε ως ζωτικη αναγκη για την αποφυγη των παραπανω τραγικων συστηματων διακυβερνησης.
Η δημοκρατια ειναι ενας σφριγιλος οργανισμος,ενω ο ΕΣ μια μουμια...
Η δημοκρατια αντιπροσωπευει και ανεχεται ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΠΟΛΙΤΩΝ,αρκει βεβαια να τηρουνται οι κανονες που δεν προσβαλουν την ελευθερια καποιου αλλου.


Επισης μην επικαλεισθε ως κακο φαινομενο που θα εξαλειψετε την χειραγωγηση των μαζων και την υποκουλτουρα (ΜΤV & κουλτουρα ΗΠΑ) μιας και εκει ειστε πρωταθλητες και οι αμερικανοι ειναι μαθητουδια μπροστα σας...Ο χιτλερ επεισε ενα ολοκληρο εθνος να συρθει στον χειροτερο πολεμο της ανθρωποτητας,ενω ο μπους μετα βιας επεισε για να στειλει στρατο σε 2 περιφερειακες συγκρουσεις...

Στην τελικικη ποιος ειναι αυτος που θα κρινει τι θα μου προβαλεται?Τουλαχιστον τωρα μπορω να πιστευω οτι θελω,να διαβαζω οτι θελω,να πηγαινω οπου θελω,να βγω να καταγγειλω,με στοιχεια βεβαια,οποιον θελω κτλ.Δειτε το απλα.Σκεψου να πηγαινεις στο περιπτερο και να εχει 10 πολιτικες εφημεριδες που ελεγχονται απο το κρατος και γραφουν τα ιδια πραγματα και οι 10...(γιατι καπως ετσι γινοταν στην ναζιστικη γερμανια..).Αυτο το λετε πολιτισμο αυτο? Επισης ειναι γνωστο οτι σε τετοια καθεστωτα δικιο εχει αυτος που δειχνει περισσοτερο ζηλο,παρα...αυτος που εχει δικιο... μιλαμε για τρελο κοινωνικο πισωγυρισμα!Χωρις τα βασικα τα παραπανω συστατικα της δημοκρατιας μια κοινωνια δεν παει μπροστα,δεν γινονται αλλαγες,δεν αναπτυσονται νεες ιδεες...δηλαδη εχουμε μια απολιθωμενη ιεραξεταστικη κοινωνια!

Το θελετε δεν το θελετε να το χωνεψετε, η δημοκρατια και ιδιως η Ελληνικη που κατοχυρωνεται απο ενα συνταγμα που δυσκολα θα βρειτε αλλου..,ειναι το τελειοτερο βιωσιμο και λειτουργικο πολιτικο συστημα που εφαρμοστηκε ποτε!Φυσικα και δεν ειναι τελεια...παιρνει βελτιωσεις και μπορουμε να πουμε οτι καταλαβαμε τι πραγματικα ειναι μονο οταν το ηθος των πολιτικων βελτιωθει λιγο ποιοτικα, και την απολαυσουμε οπως θα επρεπε και ελπιζω μας αξιζει..

Αν εχετε τοσο πιστη στην διαννοια του λευκου και της βιολογικης του ανωτερωτητας,τοτε δεν θα χρησιαζοταν να καψει ο αδολφος ολα τα μη συμβατα με τον ΕΣ βιβλια.Απλουστατα οι αρειοι γερμαναραδες αν δεν ηθελαν να μην τα διαβαζαν...εκτος πια αν ο ΕΣ θεωρει τους ανθρωπους τοσο ηλιθιους που χρειαζονται καθοδηγηση απο "πατερουληδες"...

Ακομη ομως περιτεχνα αποφευγετε να απαντησετε.....

Γιατι ο ΒΟΥΛΓΑΡΙΚΟΣ ΕΠΟΙΚΙΣΜΟΣ?

Γιατι η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΣΗ?
Στην Ελλαδα...

Και γενικοτερα...
Γιατι ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ?

Γιατι θανατωση ΑΝΑΠΗΡΩΝ και διανοητικα καθυστερημων?


Σε αυτα εχετε δωσει το ονομα κατεξοχην "αρεια-λευκη ιδεολογια" και "λευκο πολιτισμο"?
Γιατι συγνωμη...αν καποτε αποδειχθει οτι οντως ετσι αυτος ειναι ο λευκος πολιτισμος....εγω θα παω να γινω μαυρος!

Και πρατωντας ολα τα παραπανω εγκληματα κατα της ανθρωποτητας....ποια η διαφορα σας απο τον πιο σιωνιστη εβραιο?Μηπως κι αυτος δεν θελει την κυριαρχια της φυλης του?Μηπως κι αυτος δεν πιστευει οτι εχει καποια ανωτερη αποστολη στον κοσμο?Μηπως κι αυτος δεν πιστευει οτι εχει την τον θεο και γενικοτερα τη θεια ταξη με το μερος του?

και ακομη....γιατι ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ ΣΤΗΝ αλλοεθνη ΤΟΥΡΚΙΑ κατα τον Β'π.π.?

Τους αμερικανους μην τους αποπερνεις πολυ γιατι αμερικανικες εταιριες στηλωσαν την οικονομια του ναζιστικου κρατους αρχικα....και συγκεκριμενα η εταιρια που ακουει στο ονομα ΙBM σημερα...
Ο ανωδος του ναζισμου δεν ηταν τιποτα αλλο παρα το νοθο της εθελοτυφλιας της μεσοπολεμικης αγγλιας και της αντικομμουνιστικης στηριξης της αμερικης...Τι καναν αυτοι οι συμμαχοι πριν μπει ο χιτλερ στην πολωνια...ζουσαν σε αλλο πλανητη και δεν βλεπαν...απλο καναν οτι κανανε με τον σανταμ...μονο που δεν φροντισαν να αποδυναμωσουν τον χιτλερ πριν γινει επικινδυνος και για τους ιδιους...

Ολα αυτα αγαπητοι ειναι καρκινωματα μιας κοινωνιας οπου η δημοκρατια δεν λειτουργει πληρως και η παιδεια δεν ειναι τετοια ωστε να χειραφετει τους ανθρωπους!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2004, 00:44:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ηταν η ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΙΕΘΝΩΝ ΔΙΑΚΑΝΟΝΙΣΜΩΝ (με μετοχους τις ισχυροτερες αμερικανικες τραπεζες) χρυσος-λιωμενα δοντια-λαφυρα.

STANDARD OIL καυσιμα

AMERIKAN I.G. χημικα και συνθετικο καοτσουκ

DAVIS OIL COMPANY καυσιμα

FORD οχηματα,κινητηρες αεροσκαφων

GENERAL MOTORS του Ειρηνεου ντυ Ποντ (οι φλεβες γεματες απο εβραικο αιμα) συνθετικη βενζινη και καοτσουκ ,κινητηρες αεροσκαφων.

ITT ηλεκτρονικος εξοπλισμος-πυροσωληνες πυροβολικου.
ηλεκτ.υλικο ιπταμενων βομβων.


--


Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!

Edited by - τυχερουλης on 26/04/2004 00:53:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2004, 02:09:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ,

Επειδή φαίνεται να μην το έχεις αντιληφθεί:

Δεν γίνεται ΕΞ ΟΡΙΣΜΟΥ να έχεις πνευματική θέση ΚΑΙ να ασπάζεσαι φυλετική αποκλειστικότητα. Sorry.

Αν πιστεύεις σε κάποιες Αρχές, είτε Θάρρος, είτε Θυσία, είτε Ελευθερία, τότε οφείλεις να σέβεσαι ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ τις εκδηλώνει, ασχέτως φυλής.

Άν ξεκινάς με βάση οτι κάποιο άλλο ΑΤΟΜΟ είναι αναγκαστικά κατώτερο απο εσένα, ο'τι και να κάνει, τότε η θέση σου βασίζεται στην ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΗ, δηλαδή στη ΔΕΙΣΙΔΑΙΜΩΝΙΑ, και ουσιατικά γίνεσαι χειρότερος και από τους Ζουλού, γιατί αυτοί, τουλάχιστον, εκδήλωναν σεβασμό προς έναν άξιο αντίπαλο.

Μήπως με την πίστη στό "ΑΙΜΑ" προσοπαθείτε να καλύψετε προσωπικά υστερήματα, που αλλοιώς θα απαιτούσαν ΑΛΗΘΙΝΗ πνευματική εργασία εκ μέρους σας; Μήπως ο Ε/Σ είναι απλά μια άλλη λέξη για την τεμπελιά; Ποιά είναι τελικά η απαιτούμενη πνευματική εργασία ενός Εθνικοσοσιαλιστή;

Κ


Edited by - kynikos on 26/04/2004 02:31:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2004, 14:47:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To να απορρίπτεις τον ΕΣ φοβούμενος "χιτλερικές ή άλλες περίεργες εκδηλώσεις" είναι σαν να προσπαθήσεις να πείσεις έναν χοληστεροπαθή ότι είναι άλογο προκειμένου να μήν τρώει κρέας.

Δεισιδαίμων ο Παρμενίων; Τι άλλο θα ακούσουμε εδω μέσα ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2004, 15:11:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

To να απορρίπτεις τον ΕΣ φοβούμενος "χιτλερικές ή άλλες περίεργες εκδηλώσεις" είναι σαν να προσπαθήσεις να πείσεις έναν χοληστεροπαθή ότι είναι άλογο προκειμένου να μήν τρώει κρέας.

Γιατί;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2004, 15:18:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eίναι κατανοητό ότι ψευδοθρησκείες και ψευδοφιλοσοφικά κοινωνικά ρεύματα να στρέφονται ενάντια σε αντιλήψεις που στηρίζονται στην αλήθεια και που αντιμετωπίζουν τον άνθρωπο σαν ελεύθερο όν.
Ο άνθρωπος λοιπόν πρέπει να παραμένει υποτακτικός , μπερδεμένος , με ενοχές και συμπλέγματα , ανελεύθερος ,μηδαμηνός, ταπεινός είλωτας των ¨"δημοκρατικών" συστημάτων που κατευθύνονται απο την φασιστική ελίτ 20 οικογενειών.
Δημοκρατία του κατευθυνόμενου όχλου λοιπόν ,το άσυλο του τσαρλατάνου
το βασίλειο του βλάκα , το κρυσφύγετο του εγκληματία , ο παράδεισος του άθλιου, το λειβάδι του νεμόμενου μόσχου της μετριότητας.
Να λοιπόν ο φόβος.
Τρέμουμε στην ιδέα της φυλετικής διαφορετικότητας μήπως και αποδειχτεί ότι κάποιοι είναι ανώτεροι . Και τοτε τι θα κάνουμε;
Χώστε τους λοιπόν όλους μέσα στο ίδιο τσουβάλι να μην έχουμε τέτοιες περιπέτειες....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2004, 15:42:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νά και ένας γρίφος που ίσως βοηθήσει μερικούς φίλους να καταλάβουν ΓΙΑΤΙ η "φυλετική ανωτερότητα" = "δεισιδαιμωνία".

«Έξω κούκλα,

Μέσα ... πανούκλα.»

Τί είναι;

K.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2004, 15:48:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Eίναι κατανοητό ότι ψευδοθρησκείες και ψευδοφιλοσοφικά κοινωνικά ρεύματα να στρέφονται ενάντια σε αντιλήψεις που στηρίζονται στην αλήθεια και που αντιμετωπίζουν τον άνθρωπο σαν ελεύθερο όν.
Ο άνθρωπος λοιπόν πρέπει να παραμένει υποτακτικός , μπερδεμένος , με ενοχές και συμπλέγματα , ανελεύθερος ,μηδαμηνός, ταπεινός είλωτας των ¨"δημοκρατικών" συστημάτων που κατευθύνονται απο την φασιστική ελίτ 20 οικογενειών.
Δημοκρατία του κατευθυνόμενου όχλου λοιπόν ,το άσυλο του τσαρλατάνου
το βασίλειο του βλάκα , το κρυσφύγετο του εγκληματία , ο παράδεισος του άθλιου, το λειβάδι του νεμόμενου μόσχου της μετριότητας.
Να λοιπόν ο φόβος.
Τρέμουμε στην ιδέα της φυλετικής διαφορετικότητας μήπως και αποδειχτεί ότι κάποιοι είναι ανώτεροι . Και τοτε τι θα κάνουμε;
Χώστε τους λοιπόν όλους μέσα στο ίδιο τσουβάλι να μην έχουμε τέτοιες περιπέτειες....



Ναι ρε παιδάκι μου, ωραία όλα αυτά, αλλά γιατί "το να απορρίπτεις τον ΕΣ φοβούμενος χιτλερικές εκδηλώσεις είναι σα να προσπαθήσεις να πείσεις το χοληστεροπαθή ότι είναι άλογο προκειμένου να μην τρώει κρέας";

Εγώ διακρίνω δύο υποπροτάσεις:

1) Είναι εντελώς άκυρο να προσπαθήσεις να πείσεις ένα χοληστεροπαθή ότι είναι άλογο προκειμένου να μην τρώει κρέας.

2) Το να απορρίπτεις τον ΕΣ φοβούμενος χιτλερικές εκδηλώσεις είναι κάτι σαν το (1) (υποθέτω ως προς την ακυρότητα).

Κατ' αρχήν, το (1) δυσκολεύομαι να το καταλάβω (γιατί θα χρησιμοποιούσες μια τόσο χαζή επιχειρηματολογία για να πείσεις κάποιον ότι τρώει κρέας), αλλά ΟΚ, υποθέτω δε μας νοιάζει τόσο τι λέει η πρόταση όσο το ότι είναι άκυρη.

Δεύτερο και κυριότερο, γιατί είναι άκυρο να απορρίπτεις τον ΕΣ φοβούμενος χιτλερικές εκδηλώσεις; Όλοι οι ναζί θαυμάζουν απεριόριστα το Χίτλερ, χαιρετίζουν ναζιστικά κλπ. Δεν αντιλέγω ότι υπάρχουν και οι διανοούμενοι που τη βλέπουν πιο ιδεαλιστικά τη φάση, όμως σε γενικές γραμμές ο μέσος χρυσαυγίτης είναι ένα τομάρι και μισό που μόλις του γεμίσεις το κεφάλι με ΕΣ το πρώτο πράγμα που θα κάνει θα είναι να πάει να πλακώσει στο ξύλο (ή να κάψει, ή να χαρακώσει) όποιο διαφορετικό βρεθεί μπροστά του. Δεν ξέρω, ίσως δεν του εξηγείτε σωστά τι ανθρωπιστικός και ωραίος που είναι ο ΕΣ, αλλά εγώ νομίζω ότι πολύ απλά δεν είναι καθόλου ανθρωπιστικός αλλά αντιθέτως γεμάτος μίσος και στηριζόμενος στο μίσος και την άρνηση.

Επιπλέον ο ΕΣ όταν κυριάρχησε αν δεν κάνω λάθος έδωσε τρομοκρατία, παγκόσμιο πόλεμο, στρατόπεδα συγκέντρωσης, αηδιαστικά πειράματα, βίαιους εκτοπισμούς εκατομμυρίων, κάψιμο βιβλίων, φίμωμα διανοουμένων κλπ κλπ.

Τρίτον, ΕΣ=Χίτλερ. Μη μου πεις ότι ο Χίτλερ δεν ήταν ο ιδανικός εκφραστής του ΕΣ. Ό,τι έκανε ο Χίτλερ αποτελεί δόγμα για τον ΕΣ όπως ό,τι έκανε ο Χριστός αποτελεί δόγμα για το χριστιανισμό. Ε λοιπόν μου φαίνεται πολύ περίεργο μια ιδεολογία που έχει για πρότυπό της το Χίτλερ να γίνεται ανεκτή στη βάση του ότι... δεν παίζει να μας δώσει χιτλεράκια. Παίζει και παραπαίζει.

Με ποια λογική λοιπόν δεν είναι θεμιτή η απόρριψη του ΕΣ λόγω φόβου μην έχουμε πάλι τα γεγονότα του 1933-1945 τη στιγή που αυτά ακριβώς τα γεγονότα είναι η επιτομή του ΕΣ;

Παραμπιπτόντως, θα μου επιτρέψεις να παρατηρήσω ότι αν ανήκες στους "κατώτερους" (όπως και είναι πολύ πιθανό, γιατί αν οι Έλληνες ναζί εκ των πραγμάτων -αφού δηλαδή κοιτάξουν τη φάτσα τους στον καθρέφτη- ρίχνουν πολύ νερό στο κρασί του τι εστί Άρυα Φυλή[*], σε διαβεβαιώ ότι για κάτι Νορβηγούς και κάτι Σουηδούς είστε στην καλύτερη περίπτωση ελαφρώς μπασταρδεμένοι Άρυοι που είναι χρήσιμοι ως σύμμαχοι), θα έτρεφες πολύ λιγότερη απέχθεια για τα διάφορα τσουβάλια με τους ίδιους.

[*] Κοινώς: Έλληνας ναζιστής = μάθανε πως γ@μιόμαστε πλακώσανε κι οι γύφτοι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2004, 16:00:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι, βρε Junk95,

Μην τα λές τόσο μονοδιάστατα!

Άν υπάρχει Ε/Σοσιαλισμός που να αρνείται απόλυτα τον Χίτλερ, και νά εξηγεί γιατί ΔΕΝ ήταν σωστός Ε/Σοσιαλιστής, εγώ μπορεί και να ενδιαφέρομαι...

Κ.

Edited by - kynikos on 27/04/2004 16:02:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thule
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
61 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2004, 18:44:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thule  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας,

Μια διευκρίνιση ο εθνικοσοσιαλισμός είναι μια φιλοσοφία είναι τρόπος ζωής, όπου μέσα υπάρχει και ο φυλετισμός δεν είναι ταυτόσημα όμως.
Όσο για κάποια μηνύματα μερικών είναι ανάξια σχολιασμού φαίνεται το επίπεδο που έχουν.
Δεν έχω διάθεση να τσακωθώ με κανέναν, ξέρω ποίοι είναι οι εχθροί μας, οι υπόλοιποι είναι μέρος του συστήματος και είναι ανώφελο να τα βάζεις με αυτούς.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΦΥΛΑΞΟΥΜΕ ΣΕ ΟΛΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΙΔΕΩΔΕΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ, ΕΝΑΣ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΑΓΩΝΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥ ΚΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΘΑ ΒΑΣΤΑΞΕΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΑΓΚΑΛΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΤΕΙ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟ ΜΕ ΤΟ ΓΕΡΜΑΝΙΣΜΟ(Α.ΗITLER.)!!

THULE -->

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kynikos
Πλήρες Μέλος

United Kingdom
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2004, 19:43:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kynikos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε thule

Η θεώρησή σου οτι ο κόσμος υποδιαιρείται στους οπαδούς σου, στους εχθρούς σου, και σε όλλους τους υπόλοιπους, "που είναι μέρος του συστήματος" είναι τουλάχιστον άκρως επιπόλαια, ιδίως εδώ μέσα, στο esoterica.
Θα έλεγα και προσβλητική!

Αν, λεγοντας "το σύστημα" εννοείς τις αντιεξελικτικές δυνάμεις και την επίδρασή τους σήμερα, σε πληροφωρώ οτι ΧΙΛΙΑΔΕΣ άτομα εργάζονται πνευματικα εκτός του συστήματος, άτομα που δεν είναι "φιλοι" ή "εχθροί" σας όπως το εννοείς, αλλά ΑΝΘΡΩΠΟΙ.
Δεν "τα βάζουν" μαζι σου, απλά εκεί που έχεις πέσει, κοιτανε μπας και μπορούν να σε βοηθήσουν. Πώς είσαι σίγουρος οτι δεν είσαι και εσύ μερος των αντιεξελικτικών δυνάμεων; Με ποιό μέτρο;

Ούτε οι εχθροί σου πιστεύω οτι ξέρεις ποιοι είναι - χρόνια τώρα δεν έχω καταφέρει να βρώ έναν ναζιστή που να μπορεί να πει ΤΙ είναι εβραίος. Οτι είπα στο συγκεκριμμένο θέμα ισχύει και εδώ.

Ο φίλος junk95 με κάλυψε όσον αφορά το αδιαίρετο του Ε/Σ και του φυλετισμού.
Αν πάντως ακόμα νομίζεις οτι ο Ε/Σ έχει κάποια φιλοσοφία πέραν από τον φυλετισμό, γιατι δεν την αναπτύσεις - αφου γι αυτό άνοιξες το τόπικ, να δούμε, στέκει στο φώς της ημέρας;

Κ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IAΠΕΤΟΣ
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2004, 21:53:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους IAΠΕΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Xαίρετε,
Η εξέλιξη του διαλόγου μάς φέρει σε θέση να προχωρήσουμε στην περαιτέρω αποσαφήνιση του όρου "Εθνικοσοσιαλισμός".
Θέτουμε,λοιπόν,στους επικριτές του Εθνικοσοσιαλισμού,τι αυτοί αντιλαμβάνονται ως τέτοιον,διότι όπως καθίσταται ευκόλως εμφανές,"εχθροί" και "φίλοι" κατηγορούν ή υπερασπίζονται,αντιστοίχως,μια βουλησιαρχική εικόνα αυτού.
Όσον αφορά το αν ταυτίζoνται Εθνικοσοσιαλισμός και Φυλετισμός,οι αναρχοφυλετιστές θα έχουν άλλη γνώμη.
Οι στρασσερικοί Εθνικοεπαναστάτες δεν νομίζουμε ότι θα χαρούν ιδιαίτερα,αν τους παρουσιαστείτε σαν "πιστοί" του Χίτλερ(αυτό για το αν κάθε "ναζί" είναι και φιλοχιτλερικός).
Από περιέργεια,το Εθνικομπολσεβικικό Κόμμα Ισραήλ,δεν ξέρουμε,είναι "αντισημιτικό";
Ο Julius Evola,και οι Παραδοσιακοί,που έλεγε ότι "δεν είμαστε φασιστές,γιατί ο Φασισμός δεν μας αρκεί",o oποίος δίδασκε σε σχολή εκπαίδευσης SS,είναι ή όχι "ναζί";
Τι λέτε;

ΟΜΑΔΑ ΜΕΛΕΤΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑΣ

Edited by - IAΠΕΤΟΣ on 28/04/2004 22:40:50

Edited by - IAΠΕΤΟΣ on 28/04/2004 23:25:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thule
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
61 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2004, 23:13:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thule  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε κυνικέ,

Το ποίος είναι προσβλητικός εδώ μέσα φαίνετε και ποιος έχει επιχειρήματα φαίνετε, γιατί το μόνο που κανείς είναι να βρίζεις και να ειρωνεύεσαι, όπως για το κείμενο του David Lane, αντί να το σχολιάσεις μας μίλησες για τα δύσκολα παιδικά του χρόνια! Και μάλιστα αναδημοσιεύσει από το εβραϊκό ADL!
Με την ίδια λογική κυνικέ, προς τι το μίσος σου για τον Χίτλερ?
Μήπως όταν ήσουν μικρός και δεν έπινες το γάλα η μαμά σου σε φοβέριζε ότι θα φωνάξει το δρακουμέλ Χίτλερ? Και σου έχει μείνει εφιάλτης?
Ας σοβαρεύουμε λίγο και ας μην ρίχνουμε το επίπεδο τόσο χαμηλά.

Τιμή σε εκείνους που στην ζωή τους όρισαν να φυλάγουν Θερμοπύλες!!!

THULE -->


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.25
Maintained by Digital Alchemy