ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΔΙΩΞΗ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 02:19:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σπαθί μήπως είσαι μέλος καμιάς οργάνωσης και σου έχουν αναθέσει την παρακολούθηση της Αζωέλ;

Αζωέλ μου το έχουν πει και άλλοι σε άλλα φόρουμ κυρίως ότι είμαι ήρεμος και πράος. Πίστεψέ με αυτή η ηρεμία μου βγαίνει μόνο στο γραπτό λόγο. Στην ζωή μου είμαι γεμάτος αγχος και νευρικότητα(κακό αυτό).Συνεχώς σκεύτομαι για τα πάντα(ασχετο).

Στο θέμα μας τώρα.
Θα ήθελα να ρωτήσω όλα τα μέλη που πήραν μέρος στην συζήτηση. Πιστεύετε οτι μπορεί να υπάρχει έστω και μία στο εκατομύριο περίπτωση ότι η δίωξη κατά της ανθρωποτητας δεν έχει να κάνει μόνο με γήινους;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 16:05:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΙ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΣΟΦΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΤΑΔΙΔΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΒΛΑΠΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΕΣΕΝΑ.
ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΝΗΣΥΧΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΔΙΑΡΚΩΣ, ΔΕΙΧΝΕΙ ΕΝΑ ΠΝΕΥΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΑΛΤΩΝΕΙ.
ΑΛΙΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΤΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ ΜΑΣ ΑΝΑΠΑΥΟΝΤΑΙ!

ΕΓΩ ΘΑ ΡΩΤΟΥΣΑ, ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΑ ΣΟΦΙΖΕΤΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ.

ΝΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΛΑ, ΔΙΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ.
ΝΑΙ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΑΝΕΤΑ ΚΑΙ ΣΥΧΝΑ ΑΧΟΡΤΑΓΑ ΚΑΙ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΑΛΛΩΝ.

ΤΙ ΣΚΕΨΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΟΜΩΣ, ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΩΝΕΙ ΣΧΕΔΙΑ ΤΕΤΟΙΑ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΜΕ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΠΩΣ ΣΕ 50-100 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΑΚΤΙΚΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟ ΕΚΕΙΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ.
ΚΑΙ ΑΝΑ 50-100 ΧΡΟΝΙΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΝΕΩΝΟΥΝ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΑΥΤΑ. ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΙΟ ΘΛΙΒΕΡΑ ΚΑΙ ΑΘΛΙΑ.

ΠΟΙΑ ΣΚΕΨΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ, ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ (Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΦΟΒΑΤΑΙ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ), ΩΣΤΕ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ ΜΕΘΟΔΕΥΜΕΝΑ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΕΝΩ ΞΕΡΕΙ (!) ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΖΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΚΠΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΣΚΟΠΟΥ ΤΟΥ.
Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΩΣ ΟΝ, ΠΡΑΤΤΕΙ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ (ΟΠΟΙΟ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ), ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΙΩΣΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ.

Η’ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΙΣΕΙ ΘΑΝΑΣΙΜΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΙΣΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΖΕΙ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΧΡΟΝΙΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ, Η’ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΥΧΑΙΟΣ ΚΑΙ ΟΡΙΖΕΤΑΙ ΩΣ ΛΑΝΘΑΝΟΝ «ΓΕΓΟΝΟΣ» ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΖΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ, Η’ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΞΕΠΕΡΝΑ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΦΥΣΗ, Η’ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΒΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΑΝΙΣΟΡΡΟΠΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΜΑΥΡΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΚΟΜΑ.

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΩΣ ΟΝ, ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΖΕΙ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΕΙΡΗΝΙΚΑ. ΘΕΛΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΗ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ. ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΚΑΚΟ.
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΕΝΤΟΝΑ ΟΤΑΝ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΤΗΝ ΕΠΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ.
ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΒΙΩΝΟΥΝ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΕΚΕΙΝΩΝ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΞΑΠΟΛΥΟΥΝ ΕΝΑΝ ΠΟΛΕΜΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΩΝ ΕΠΙΤΙΘΕΜΕΝΩΝ.
ΔΙΑΣΑΛΕΥΕΤΑΙ Ο ΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙ ΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ ΤΟΥΣ.
ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΑΝΑΠΗΡΟΙ ΚΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΑΝΤΕΠΕΞΕΛΘΟΥΝ ΟΡΘΑ ΣΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ.
ΔΕΣ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥΣ.
ΚΑΙ ΜΙΛΩ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΘΡΩΠΟΕΙΔΗ ΑΥΤΑ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΠΙΟ ΑΠΟΤΡΟΠΑΙΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΩΝ ΠΡΑΞΕΩΝ ΤΟΥΣ.

ΑΝ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ;
ΠΟΣΟΙ ΑΡΑΓΕ ΤΟΛΜΟΥΝ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΝ ΠΩΣ ΕΚΕΙ, ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΜΑΣ, ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ.
ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ.
ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΠΛΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΥΣ.
ΚΑΠΟΙΟΙ ΒΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ.
ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΜΑΣ… ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΑΣ… ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΑΝΗΣΥΧΙΑ.
ΓΙΑ ΝΑ ΑΦΟΥΓΚΡΑΣΤΟΥΜΕ ΛΙΓΟ…

ΣΠΑΘΙ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ, Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥ.
ΕΓΩ ΑΥΤΟΝ, ΕΣΥ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ.
ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΚΟΤΣΙΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ.
ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ.
ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΩ ΠΩΣ ΕΓΩ ΛΕΩ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΕΝΝΟΩ ΤΟ ΝΑ ΠΡΑΤΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΑΨΕΥΔΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΠΡΑΤΤΟΝΤΑΣ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΛΕΕΙ Η ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΤΟΥ.


"ΟΥΚ ΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΙΕΡΑ ΟΠΛΑ ΟΥΔΕ ΛΕΙΨΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΝ ΟΠΟΥ ΑΝ ΣΤΟΙΧΗΣΩ ΑΜΥΝΩ ΔΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΙΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΠΛΕΙΩ ΔΕ ΚΑΙ ΑΡΕΙΩ.........."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2005, 20:33:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω για μία φορά φίλη Αζωελ.

Δεν πιστεύω ο ανθρωπος να σοφίζεται την καταστροφή της ανθρωπότητας. Μάλον είναι λίγο αναίσθητος και στον αγώνα του για κυριαρχία δεν θεωρεί πολύ σημάντικές τις συνέπειες που μπορεί να έχουν κάποιες ενέργειές του. Για παράδειγμα μπορεί να θεωρεί μικρό τον αντίκτυπο μιας πυρηνικής έκρηξης. Μπορει να σκεύτονται οτι δεν θα πάρει έκταση το φαινόμενο με παραπάνω πυρινικά όπλα, θα πεθάνουν αρκετοι, κάποιοι μαζί με εμάς θα σωθούν αλλά θα συνεχιστεί το ανθρώπινο είδος. Άντε το πολύ να έχουν κάποιοι πράσινο δέρμα!!!

Όσο για το αν παίζεται κάποιο παιχνίδι πάνω από τα κεφάλια μας. Έχετε διαβάσει ένα βιβλίο εναλακτική λύση 3(alternative 3). Το είχα διαβάσει παλαιότερα και νόμισα ότι ήταν κάποιο μυθηστόρημα μέχρι που ήρθα στην Αγγλία. Εδώ διαπίστωσα ότι το ντοκυμαντερ στο οποίο αναφέρεται το βιβλίο αυτό υπήρξε(science report), οι δημοσιογράφοι δεν ειναι φανταστικά πρόσωπα, και το ντοκυμαντερ ξεκίνησε με θέμα "Γιατί η Μεγάλη Βρετανία δεν μπορεί να κρατήσει τους επιστήμονές της στη χώρα τους). Από εκεί ξετυλίγεται σε πάρα πολλά συγκλονιστικά γεγονότα αν αυτά αληθεύουν.

Σε επόμενή μου απάντηση στο θέμα θα δημοσιεύσω αν θέλετε links για τα δυο επεισόδια απο το ντοκυμαντερ καθώς επίσεις 2 ιστοσελίδες με ενδιαφέροντα στοιχεία για την εναλακτική λύση 3.

Συγχωρέστε με που δεν το κάνω τώρα αλλα μόλις έφτιαξα τον υπολογιστή μου και έχω χάσει τις διευθύνσεις.

Σημασία δεν έχει τι θέλουμε, τι μπορουμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 18:53:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑ ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΙΚΑΝΟ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ.
ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΑΙΤΙΕΣ.

ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΟΝ ΕΧΩ ΙΚΑΝΟ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ.
ΑΛΛΑ…. ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΚΑΤΙ…!
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΙ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΠΩΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΕΣΤΡΑΜΜΕΝΟ ΣΧΕΔΙΟ, ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.

ΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΓΚΑΘΙΣΤΑ ΙΚΑΝΟΥΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΤΡΟΜΕΡΟ ΣΧΕΔΙΟ.

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ;



"ΟΥΚ ΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΙΕΡΑ ΟΠΛΑ ΟΥΔΕ ΛΕΙΨΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΝ ΟΠΟΥ ΑΝ ΣΤΟΙΧΗΣΩ ΑΜΥΝΩ ΔΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΙΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΠΛΕΙΩ ΔΕ ΚΑΙ ΑΡΕΙΩ.........."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2005, 23:54:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αζωέλ μία καλή αρχή για την εναλακτική λύση 3 είναι http://www.abovetopsecret.com/pages/alternative3.html . Στην σελίδα αυτή μπορείw να διαβάσεiς όσα ειπώθηκαν σε μία διάλεξη το 1990 από τον Capt. Bill Robertson. Παρακάτω υπάρχουν link με σχετικά βίντεο από την εκπομπη - ντοκυμαντερ που έλαβε χώρα στην Αγγλία στα τέλη του '70(Science Report).
Μπορείς επίσης να διαβάσεις και το βιβλίο Εναλακτική λύση 3(Alternative 3). Παλιές εκδόσεις είχαν λιγα στοιχεία. Κάποιες νέες εκδόσεις του βιβλίου αλλάζουν πολύ, υπάρχουν αρκετά πρόσθετα ψεύτικα στοιχεία και το βιβλίο μοιάζει με μυθιστόρημα.
(Έχω διαβάσει παλιά έκδοση αλλά έχω το βιβλίο στην Ελλάδα και δεν μπορώ να θυμηθώ από ποιόν εκδοτικό οίκο είναι)

Προσοχή όταν ανοίξετε τις σελίδες με τα link γιατί πετάγονται πολλά παραθυράκια (κινδυνος για ιούς κ.α.) γι'αυτό παραθέτω απευθείας τα link για κατέβασμα των αρχείων.

εκπομπή science report.
Η ποιότητα της εικόνας δεν είναι καλή και υπάρχουν λίγα καρε ανα δευτερόλεπτο. Ο ήχος είναι καλός.

http://www.thule.org/brains/alt31.rm
http://www.thule.org/brains/alt32.rm
http://www.thule.org/brains/alt33.rm
http://www.thule.org/brains/alt34.rm

Κατά την διάρκεια του ρεπορτάζ οι δημοσιογράφοι κατάφεραν να έχουν πρόσβαση σε υλικό(βιντεο) που δεν μπορεσαν να αποκρυπτογραφήσουν στην αρχή. Όταν τα κατάφεραν με την βοήθεια προσώπου που είχε πρόσβαση σε ανάλογη τεχνολογία το αποτέλεσμα ήταν ... θα δείτε.

Και το σχετικο βίντεο.
http://bizton.bizland.com/sitebuildercontent/sitebuilderfiles/ufointhewoods.avi

Τέλος πάρα πολλοί αργότερα ανέφεραν ότι ήταν ψεύτικο. Μάλον προσπάθεια συγκάλυψης. Μετά από μικρή έρευνα στο ιντερνετ και αφού ρώτησα αρκετούς άγγλους, μεσήλικες τώρα, που παρακολούθησαν εκείνη την εκπομπή κατέληξα σε διαφορετικα συμπεράσματα.

Αλλά ο καθένας είναι ελεύθερος να πιστέψει ότι θέλει. Δημοκρατία έχουμε! (εχουμε;)

Σημασία δεν έχει τι θέλουμε, τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 11:41:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ BEST-SELLER ΛΕΕΙ ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΑ ΤΑ ΕΞΗΣ.
Η ΕΝΑΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ 3 ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΤΗΝ ΙΔΡΥΣΗ ΑΠΟΙΚΙΑΣ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΩΣΤΕ ΛΙΓΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ Η ΕΛΙΤ ΠΟΥ ΘΑ ΣΩΘΟΥΝ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΟΥΝ ΕΚΕΙ. ΕΧΕΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ 2.
Η ΕΝΑΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ 1 ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΤΡΥΠΕΣ ΣΤΗΝ ΣΤΡΑΤΟΣΦΑΙΡΑ ΜΕ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΠΥΡΗΝΙΚΩΝ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΙΕΦΕΥΓΕ Η ΜΟΛΥΝΣΗ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.
Η ΕΝΑΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ 2 ΠΠΡΟΤΕΙΝΕ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΙΚΤΥΟ ΑΠΟ ΥΠΟΓΕΙΕΣ ΣΤΟΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΟΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΒΙΩΝΕ Η ΕΛΙΤ.
ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΝΑ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΣΟΥΝ.
ΜΗΠΩΣ Η ΤΡΥΠΑ ΤΟΥ ΟΖΟΝΤΟΣ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΛΥΣΗ?
ΟΙ ΦΗΜΕΣ ΓΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΥΠΟΓΕΙΕΣ ΣΤΟΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ?
Ο ΦΙΛΟΣ Ο orfeas ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ .
ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΑΝ ΠΟΛΛΟΙ ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΠΑΤΗ ΤΟ ΟΛΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 18:50:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΑΠΟΨΗ, ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ;

"ΟΥΚ ΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΙΕΡΑ ΟΠΛΑ ΟΥΔΕ ΛΕΙΨΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΝ ΟΠΟΥ ΑΝ ΣΤΟΙΧΗΣΩ ΑΜΥΝΩ ΔΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΙΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΠΛΕΙΩ ΔΕ ΚΑΙ ΑΡΕΙΩ.........."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 21:23:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσωπικά δεν τα πολυπίστευα όλα αυτά μέχρι που ήρθα στην Αγγλία και μίλησα με άτομα που είδαν την εκπομπή τότε. Οι ρεπορτερ υπάρχουν, οι επιστήμονες που έφυγαν για δουλεια σε αυστραλία και αμερική(θέμα ντοκυμαντερ) υπήρχαν και έκοψαν κάθε επαφή με την οικογένειά τους και εντέλει εξαφανίστηκαν.

Οπότε δεν ξέρω τι να πιστέψω.
Σίγουρα κάτι γίνεται απλά δεν ξέρω πόσο ψηλά, πόσο μακρυά φτάνει το θέμα.

Έχω την εντύπωση Αζωέλ ότι ξέρεις πολύ καλά για το θέμα αυτό. Απλά έριξες αδεια για να πάρεις γεμάτα! Πάντως να ξέρεις ότι θα έδινα πολλά για μία απόδειξη ότι κάτι γίνεται.

Σημασία δεν έχει τι θελουμε, τι μπορουμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 10:35:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΝΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΦΩΤΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 15:03:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΡΙΧΝΩ ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΓΕΜΑΤΑ;
ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ.
ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ ΒΕΒΑΙΑ, ΠΩΣ Η ΠΡΟΘΕΣΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΣΚΑΠΤΟΥΣΑ. ΟΜΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΣΟΥ.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΡΥΨΕΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ, ΟΣΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ-ΤΡΕΛΕΣ-ΠΑΡΑΤΡΑΒΗΓΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΗΡΞΑΝ.
ΤΟ ΝΑ ΖΗΤΩ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΑΣ, ΩΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΣΥΝΟΜΙΛΩ.
ΤΟ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ, ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΟ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΩ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΩ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΚΑΤΑΝΟΗΤΗ.
ΔΕΝ ΟΔΗΓΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΟΔΗΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΑ.
ΟΡΦΕΑ ΘΕΛΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΣΕΠΡΑΞΕΣ ΕΣΥ.
ΤΟ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΛΑ Η’ ΟΧΙ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ, ΕΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΕΔΑΦΟΣ ΑΥΤΟ, ΠΟΥ ΘΑ ΩΦΕΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΛΑΨΕΙ.

"ΟΥΚ ΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΙΕΡΑ ΟΠΛΑ ΟΥΔΕ ΛΕΙΨΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΝ ΟΠΟΥ ΑΝ ΣΤΟΙΧΗΣΩ ΑΜΥΝΩ ΔΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΙΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΠΛΕΙΩ ΔΕ ΚΑΙ ΑΡΕΙΩ.........."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 15:22:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε παρακαλώ καλή μου Αζωέλ μην με παρεξηγείς. Ήθελα να πώ ότι, πιστεύω πώς ξέρεις τα σχετικά με την εναλακτική λύση 3 και απλά θέλεις να μάθεις από εμάς αν δεχόμαστε αυτά ως αληθή.

Ε λοιπόν εγώ πιστέυω ότι αυτά που είδα στο ντοκυμαντερ είναι αληθινά και έχουν συμβεί.

Θέλω να ξέρεις ότι σε θεωρώ πολύ ξεχωριστό άτομο, σε σέβομαι και με τίποτα δεν θα ήθελα να μαλώσω μαζί σου(δεν με συμφέρει - θα με θάψεις με τις γνώσεις σου σε αυτά τα θέματα!!! ). Να διαφωνίσω ναι, το δέχομαι για να γίνει μια καλή σηζύτηση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 20:53:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΛΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΑΥΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!
ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ. ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΣΟΥ.
ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΣΑ ΟΣΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ. ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΟΣΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ, ΑΝ ΟΧΙ ΛΙΓΟΤΕΡΑ.
ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΙΛΟΥΝ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΧΙ.
ΚΑΙ… ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΑΨΩ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΘΑΨΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΩ.
ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΕΣ. ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΔΙΑΦΩΝΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΣΚΕΨΕΙΣ. ΑΥΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΕΝΑΣ ΥΓΙΗΣ ΝΟΥΣ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΥΓΙΕΣ, ΝΑ ΔΕΧΕΣΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΛΕΓΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΕΙΣ.
ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΟΥ ΨΑΧΝΩ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΕΤΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΡΟΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΟΥ.
ΕΙΠΕΣ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΣΚΕΨΕΙΣ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ…
ΧΕ ΧΕ… ΜΑΛΛΟΝ ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ!
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!


"ΟΥΚ ΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΙΕΡΑ ΟΠΛΑ ΟΥΔΕ ΛΕΙΨΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΝ ΟΠΟΥ ΑΝ ΣΤΟΙΧΗΣΩ ΑΜΥΝΩ ΔΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΙΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΠΛΕΙΩ ΔΕ ΚΑΙ ΑΡΕΙΩ.........."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arhtos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
92 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2005, 21:05:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arhtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μα.. και η γη με δικά μας έξοδα γυρίζει...

----
Δυστυχώς και η Γη με δικά μας έξοδα γυρίζει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 10:25:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Arthos δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις αλλά δεν πειράζει.

Αζωέλ διάβασα στην ιστοσελίδα www.vempos.gr για την εναλακτική λύση 3 ότι ήταν απάτη και ότι οι δημοσιογράφοι εκτός από έναν ήταν μικροί ηθοποιοί(αναφέρει τις ταινίες που έχουν παίξει).

Καθώς είμαι δύσπιστος σε ότι διαβάζω έψαξα στη βάση δεδομένων του www.allmovie.com που έχει καταγεγραμένες τις περισότερες ταινίες και ηθοποιούς και δεν βρήκα αυτά τα ονόματα. αντιθέτως έχω βρεί αρθα των υποτιθέμενων ηθοποιών με την βοήθεια κάποιον αγγλων. Άρα υπήρχαν αυτοί οι δημοσιογράφοι!

Ότι και να έχει γίνει εγώ προσωπικά βλέπω ότι υπάρχει μεγάλη συγκάλυψη. Οπότε κάτι έχει γίνει! Τουλάχιστον τα στοιχεία για τους επιστήμονες που έχουν εξαφανιστεί είναι αληθινά!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 12:59:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ… ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΠΟΛΛΟΙ ΕΨΑΞΑΝ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕΓΑΛΟΣ ΝΤΟΡΟΣ, ΟΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ.
ΥΠΗΡΞΕ ΜΕΓΑΛΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ, ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΗΧΗΣΗ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ. ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΞΕΘΑΡΡΕΥΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΝΑ ΜΙΛΟΥΝ.
ΤΗΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΧΤΥΠΗΣΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ.
ΟΥΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΦΩΣ. ΑΛΛΩΣΤΕ Η ΙΔΙΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΩΣ.
ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ…
ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙΣ…
ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΝ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΡΙΠΤΕΙΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΤΡΥΚ ΚΑΙ ΨΕΥΔΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕΣ ΕΝΤΕΧΝΑ ΜΕΣΑ ΤΗΣ.
ΨΕΥΔΟΜΑΡΤΥΡΕΣ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΜΕΝΟΥΣ ΣΤΟ ΨΕΜΑ, ΕΧΕΙ ΔΟΞΑ ΣΤΟ Θεό ΤΟΥΣ, ΠΟΛΛΟΥΣ!
ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΝΑ ΠΟΥΝ ΚΑΤΙ. ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ. ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΣΑΙ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΑΥΟΥΝ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ, ΧΑΝΕΙΣ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΝ ΣΟΥ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΠΑΥΕΙΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ. ΚΑΙ ΕΝ ΤΕΛΗ, ΠΡΟΤΙΜΑΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΞΥΠΝΟΥΣ ΠΟΥ… ΕΙΔΕΣ ΚΙ ΕΣΥ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΠΟΝΗΡΑ ΚΑΙ ΩΣ ΕΞΥΠΝΟΣ, ΔΕΝ ΕΠΕΣΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΓΙΔΑ ΚΑΙ ΩΣ ΕΞΥΠΝΟΣ ΠΡΟΤΙΜΑΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ, ΠΟΥ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΓΕΛΟΥΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΤΛ ΚΤΛ ΚΤΛ.
ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ, ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΜΕΝΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ ΣΤΟ ΝΑ ΜΕΤΑΒΑΛΟΥΝ ΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΕ ΨΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΡΙΠΤΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΟ ΤΗΣ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΗΣΗΣ. ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ, ΕΧΟΥΝ ΒΟΥΛΩΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΜΑΤΑ, ΩΣΤΕ ΑΠΟ ΦΟΒΟ ΜΗΝ ΧΑΣΟΥΝ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΝΟΥΝ… ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΟΙ ΛΟΓΟ… ΑΝΙΣΟΡΡΟΠΙΑΣ ΚΑΙ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΗΣΗΣ, ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΟΥΝ ΞΑΝΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ, ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΠΟΤΕ.

"ΟΥΚ ΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΙΕΡΑ ΟΠΛΑ ΟΥΔΕ ΛΕΙΨΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΝ ΟΠΟΥ ΑΝ ΣΤΟΙΧΗΣΩ ΑΜΥΝΩ ΔΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΙΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΠΛΕΙΩ ΔΕ ΚΑΙ ΑΡΕΙΩ.........."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 14:11:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρόλο που υπάρχει ανώτερη τεχνολογια στα χέρια κάποιων και μπορούν να μας κάνουν να πιστεύουμε οτιδήποτε διαστρεβλώνοντας την αλήθεια, αδυνατώ να καταλάβω ποιά μπορεί να είναι τα σχέδιά τους,
- αν υπάρχουν σχεδια και τα βάζουν σε ισχύ γιατί αποτυγχάνουν,
- μήπως κινούνται με πολύ αργό ρυθμό και δεν τα καταλαβαίνουμε,
- μήπως τα σχέδια μπαίνουν σε εφαρμογή τώρα για να δούν κάποια ωφέλη
οι επόμενες γενιές,
- αν ναί γιατί να το κάνει κάποιος αυτό εφ'όσον δεν έχει άμμεσα ωφέλη,
- μήπως το κάνουν για το καλό μας και δεν το καταλαβαίνουμε,
- μήπως νομίζουν ότι θα γίνει κάτι κακό αν μάθουμε την αλήθεια,
- μήπως η τεχνολογία έχει προχωρήσει τόσο ώστε δεν υπάρχει άμμεση
ανάγκη σε υγρά καύσιμα, φάρμακά, κλπ και φτάσουν όλοι οι άνθωποι να
απολαμβάνουν όλα τα αγαθά σε μηδενικό κόστος(ουτοπια) και τελειώσει
αυτός ο έλεγχος επιτέλους και αυτή η εξάρτηση του ανθρώπου σε υλικά
αγαθά! Οπότε χάνουν κάποιοι το πάνω χέρι!

Πολλά ακόμη τα ερωτήματα και σίγουρα αναπάντητα προς το παρών!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΠΑΘΙ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 15:22:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΠΑΘΙ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
<ΑΖΩΕΛ> έχεις απόλυτο δίκιο!Έτσι ακριβώς δρουν.Μα το βλέπουμε συνέχεια!Καλούν κάποιον για να μιλήσει και έχουν γύρω του ένα σωρό άλλους ειδικούς που θα τον βγάλουν ψευτη και ανόητο.Δεν ξέρω πόσοι μπορούν και το διακρίνουν όλο αυτό,αλλά συμβαίνει.Και χαίρομαι που το τονιζεις.Το έχω σκεφτεί πολλές φορές,αλλά δεν ήξερα πώς να το εκφράσω σωστά.Κι εσύ το έκανες.Το κάνεις πάντα γι αυτό και σε θαυμάζω!
<orfea1> μην με τρελαινεις!Δεν είμαι κατάσκοπος!Ξέρω πως το λες αστειευόμενος,αλλά ορτσα!Εγώ την <ΑΖΩΕΛ> δεν την θαυμάζω απλώς.Εγώ την έβαλα στην καρδιά μου.Με έχει μαγέψει.Δεν ξέρω το γιατί,αλλά κέρδισε την εμπιστοσύνη μου.Και δεν συνηθιζω να εμπιστεύομαι γυναίκες αν και γυναίκα είμαι.
ενδιαφεροντα ερωτηματα <orfeas1>.πρεπει να τα σκεφτω!


«Σας διδάσκω τον υπεράνθρωπο. Ο άνθρωπος είναι κάτι που πρέπει να ξεπεραστεί.»Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 16:30:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ! ΚΑΛΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΜΑ Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ (ΣΤΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ ΜΑΣ. ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΣΑΙ!

ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ... ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΧΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΣΥΜΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ!


"ΟΥΚ ΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΙΕΡΑ ΟΠΛΑ ΟΥΔΕ ΛΕΙΨΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΗΝ ΟΠΟΥ ΑΝ ΣΤΟΙΧΗΣΩ ΑΜΥΝΩ ΔΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡ ΙΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΠΛΕΙΩ ΔΕ ΚΑΙ ΑΡΕΙΩ.........."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 16:49:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως έχει γίνει μία πάρα πολύ καλή δουλειά στο χώρο της συγκάληψης. Σκευτείτε να γίνει κάτι όπως εμφάνιση ΑΤΙΑ στο κέντρο της Αθήνας και γίνουν μάρτυρες χιλιάδες άτομα. Δεν πιστεύω να γίνει και τίποτα. Ο κόσμος θα εξακολουθεί να πιστεύει ότι δεν ήταν αληθινό, ή ότι κάτι άλλο τρέχει, ή ότι είναι δική μας τεχνολογία και τελικά θα είναι ακόμη ένα μετεωρολογικό μπαλονι!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 18:34:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΖΩΕΛ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ.
ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΔΕΝ ΕΡΕΥΝΑ ΑΥΤΑ ΤΑ
ΘΕΜΑΤΑ ΣΕ ΒΑΘΟΣ .
ΟΙ ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑΝ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΑ ΑΓΓΙΞΑΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΑ
ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΑΝ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2005, 18:56:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι εκπομπές ενδιαφέρονται γι'αυτά μόνο για να κάνουν νούμερα και να μην δώσουν κάποια εξήγηση γιατί μπορεί κανένας να τους τραβήξει το αυτάκι!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2005, 23:49:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑ...

ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΝΟΥΝ ΓΚΑΛΟΠ, ΕΡΕΥΝΑ, ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΖΗΤΑΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ.
ΜΑΖΕΥΟΥΝ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ, ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ, ΤΙΣ ΒΑΖΟΥΝ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΣΕ ΕΝΑΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΝΑ ΤΙΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΕΙ.
ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ, Ο ΙΔΙΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ... ΓΡΑΦΕΙ, ΠΑΡΑΓΕΙ ΕΝΑ ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ.
ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΟΝΟΜΑ (ΣΥΧΝΑ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ)...
ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΝΕΟ ΒΕΣΤ ΣΕΛΕΡ.

ΤΙ ΝΑ ΠΩ...


"H ΛΟΓΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΕΠΛΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΡΥΒΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2005, 01:13:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάνω σ'αυτό Αζωέλ θα ήθελα να πω ότι τελευταία κυκλοφορούν πάρα πολλές νέες ταινίες και πολλά βιβλία με θέματα όπως συνομωσίες, εξωγήηνους, ΑΤΙΑ, θρησκείες, αδελφότηες, κτλ.
Παράδειγμα κώδικάς da vinchi, crimson rivers 2, konstantine, matrix, starwars, war of the wolds, και πολλά άλλα ακόμη. Υπάρχουν και οι συγγραφείς αυτών αλλά είμαι σίγουρος ότι ακολουθούν την έρευνα αγοράς!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2005, 00:26:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΡΦΕΑ.
ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΡΟ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΕΞΑΡΣΗ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ.
ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΑΠΟΤΕΛΟΥΣΑΝ ΚΟΚΚΙΝΟ ΠΑΝΙ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟΥΣ.
ΜΑ ΤΩΡΑ ΚΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΩ.

ΑΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΘΑΡΟ.
ΚΑΝΩ ΜΙΑ... ΑΝΑΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗ ΔΙΣΚΩΝ!
ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΩ ΣΥΧΝΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ.
ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ!!!

"H ΛΟΓΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΕΠΛΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΡΥΒΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/03/2005, 01:51:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Take your time Αζωελ" όπως θα έλεγαν και οι φίλοι μου οι Άγγλοι. Δεν πιστεύω να πέσει ο server του Εσωτερικά! Εδώ θα είναι το φόρουμ αυτό για να μπαίνουμε να μιλάμε όποτε μπορούμε και θα μείνουν αρκετό καιρό για να τα διαβάζουμε!!!

Τρία πράγματα μπορώ να σκευτώ πάνω στο θέμα.

Ένα είναι ότι μας δείχνουν αυτά που θέλουμε να δούμε για να μην
ασχολούμαστε με άλλα πράγματα (όπως την κατάσταση στην μέση
Ανατολή).

Δύο ότι το κάνουν γιατί αυτή η θεματολογία απλά πουλάει

Τρία ότι μας προετοιμάζουν για κάτι παρόμοιο (δεν πολυπιστεύω ότι
τους καίγεται καρφί για να μας προετοιμάσουν για κάτι).

Ίσως να είναι και όλα τα παραπάνω.

Και κάτι διαφορετικό.

Δεν θυμάμαι αν έχει γίνει κάποια σχετική αναφορά στο θέμα(ή αν έχω ξαναμιλήσει γι'αυτό).

Μέσα στα πλαίσια μιας μικρής έρευνας στο διαδίκτυο για στοιχεία που θα χρησιμοποιούσα σε μία εργασία μου για το πανεπιστήμιο, έπεσα πάνω στα chemtrails. Υποτίθεται ότι είναι ψεκασμοί από αεροπλάνα πάνω από μεγάλες πολεις για διάφορους λόγους. (πειράματα , έλεγχος ανθρώπων, κλπ).

Μένω σε μεγάλη πόλη του yorkshire όπου υπάρχει πολιτικό αεροδρόμιο, αγγλική στρατιωτική βαση και μία αμερικανικη. Κατα καιρούς βλέπω τέτοια πράγματα στον ουρανο(θα προσπαθήσω να παραθέσω παρόμοια φωτογραφία). Τελευταία γίνεται πολύς λόγος γι'αυτά στη αγγλία. Απο όσα άκουσα μέχρι τώρα παρόμοιες ενέργειες γίνονται σε μεγάλες πόλεις σε όλο τον κόσμο.

Σχετική σελίδα : http://www.rense.com/politics6/chemdatapage.html

Πιστεύω ότι αυτά τα πειράματα ή ότι άλλο είναι έχουν να κάνουν με το θέμα στο οποίο συζητάμε τώρα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΠΑΘΙ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2005, 23:25:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΠΑΘΙ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εδω να δεις πως ψεκαζουν φιλε μου!Ντε και καλα να μας αποχαυνωσουν
με ολους τους τροπους που ξερουν.Α!και μιας και αυριο ειναι το παιχνιδι ελλαδα αλβανια,ας ειμαστε ψυχραιμοι γιατι νομιζω πως μερικοι
θα το εκμεταλευτουν καταλληλα το γεγονος.Ας ειμαστε ηρεμοι.τροπους ψαχνουν να μας φωρεσουν την πουκαμισα του ρατσιστη.Ετσι τους βολευει καλητερα για να μας βουλωνουν το στομα.Προσοχη λοιπον.

<Κι εγω Μια θεονοη>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 01:00:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελευταία εβδομάδα δεν παρατήρησα ψεκασμούς γιατί έχει συνεφιά και δεν φαίνεται τίποτα. Με την πρώτη ευκαιρία θα δημοσιεύσω δικές μου φωτογραφίες από τα chemtrails στην περιοχή. Θα προσπαθήσω επίσης να βάλω και φωτογραφίες από την αμερικάνικη βάση της περιοχής.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 13:13:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΡΟ...
ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΡΟ ΠΟΥ ΠΙΝΟΥΜΕ, ΟΡΦΕΑ, ΤΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΧΕΙΣ;

"H ΛΟΓΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΕΠΛΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΡΥΒΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2005, 13:30:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν το έχω ψάξει πολύ για το νερό ακόμη. Σίγουρα γίνεται χλωρίωση του νερού σε όλα τα υδραωγεία. Τώρα αν βάζουν και τίποτε άλλο μέσα δεν το γνωρίζω. Όταν βρίσκομαι στο σπίτι μου στην Ελλάδα δεν πίνω νερό από την βρίση. Μία φορά την εβδομάδα ανεβαίνω με ένα φίλο σε βουνό των σερρών και συγκεντρώνουμε νερό από τις πηγές για να πίνουμε. Το νερό της βρίσης έχει μία παράξενη γεύση(χλωριο).

Δέν είναι τυχαίο όμως ότι πρίν από μερικές μέρες ήταν η παγκόσμια ημέρα του νερού η οποία σηματοδοτήθηκε σαν την αρχή της δεκαετίας του νερού.

http://www.worldwaterday.org/page/130

Edited by - orfeas7 on 30/03/2005 13:42:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

orfeas7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
322 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2005, 02:28:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orfeas7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φθορίωση του νερού (sodium fluoride) γίνεται για την υγεία των δοντιών γιατί υποτίθεται ότι καταπολεμά την τεριδόνα. Οι ναζί χρησιμοποιησαν αυτό το συστατικό σε μία προσπάθεια ελέγχου των μαζών. Οι ρώσοι το χρησιμοποίησαβν στις φυλακές. Το παραπάνω συστατικό είναι ένα από τα βασικά που χρησιμοποιούνται για τιν παρασκευή του PROZAC και του αερίου νεύρων sarin(χρησιμοποιήθηκε στις επιθέσεις στο μετρό στην Ιαπωνία).

Πηγή: http://www.greaterthings.com/Lexicon/F/Fluoride.htm

Επίσης αναφέρετε ότι η χρήση αυτού του χημικού ανεβάζει τα επίπεδα του αρσενικού στο νερό συστατικό το οποίο είναι τοξικό σε μεγάλη ποσότητα στον άνθρωπο. (http://www.nap.edu/nap-cgi/skimit.cgi?isbn=0309033381&chap=46-46)

Τέλος μετά από έρευνες που έχουν γίνει βρέθηκε ότι δεν καταπολεμά αποτελεσματικά την τερηδόνα αλλά σε πολλές χώρες συνεχίζουν να το προσθέτουν στα υδραγωγεία.
http://environmentalrisk.cornell.edu/ERAP/Seminars/Fluoride.html

Δεν έχει σημασία τι θέλουμε, ούτε τι μπορούμε... αλλά τι κάνουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy