ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΔΙΩΞΗ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2005, 04:05:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ μικρή λίστα βλέπω, αγαπητή spirit!!!!

Συνήθως, οι οπαδοί των "σκοτεινών" σχεδίων (βλ. Μεσαίωνας) την εμπλουτίζουν πολύ περισσότερο...

Αλήθεια, έστω γι' αυτά, τί γνωρίζουμε ώστε να κρίνουμε; (η ερώτηση φυσικά, δεν είναι προσωπική)

Κι όταν γράφω "γνωρίζουμε", εννοώ "γνωρίζουμε" και όχι "υποψιαζόμαστε ακριβώς επειδή δεν γνωρίζουμε", "μας είπε η θεία του μπαμπά της γειτόνισσας, που ο μπατζανάκης της είναι στέλεχος πολυεθνικής" ή "διαβάσαμε στην ιστοσελίδα του επόμενου επίδοξου συγγραφέα best-seller".

Καλή χρονιά!
.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2005, 04:28:14  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ,και σενα αγαπητη Zadok,
αυτη η μικρη λιστα,ειναι μια μικρη αναφορα,που θα επανερθω με πιο πολλες αναλυσεις για την καθε μια,ως τοτε περιμενω και αλλα στοιχεια απο το αγαπητο,ΑΖΩΕΛ.
ετσι κι αλλιως το κουβαρι προσπαθουμε να ξεμπλεξουμε,με ΑΠΙΘΑΝΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ


«Όποιος σκοπεύει να παλέψει με τέρατα πρέπει να φροντίσει να μη γίνει ο ίδιος τέρας. Όταν κοιτάζεις επίμονα την άβυσσο, η άβυσσος κοιτάζει εξίσου επίμονα πίσω σε σένα».


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2005, 04:43:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ετσι κι αλλιως το κουβαρι προσπαθουμε να ξεμπλεξουμε,με ΑΠΙΘΑΝΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ

Καλή μου spirit, δεν είναι απαραίτητο να χρησιμοποιήσετε/ουμε την ίδια συνταγή.

Λίγη πρωτοτυπία θα ήταν να χρησιμοποιηθούν υπαρκτά στοιχεία και γεγονότα, που δε νομίζω να βλάπτει.

Όσο ζω, ελπίζω...

Χρόνια Πολλά και για τα γενέθλιά σου!
.
.

3A

Virtus Junxit Mors Non Separabit (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2005, 16:17:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ, ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟ ΑΤΟΜΟ, ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΘΕΩΡΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ. (tpt, ΣΟΥ ΔΙΝΩ ′ΤΡΟΦΗ′ ΤΩΡΑ!)
ΑΠΛΑ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΠΛΕΥΡΑ Η ΟΠΟΙΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΑΨΕΥΣΩ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ, ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΠΑΛΗΘΕΥΩ ΤΙΣ ΥΠΟΨΙΕΣ ΜΟΥ. ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΚΟΡΔΟΝΙ, ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ Η ΚΟΥΡΤΙΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΠΩΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ…¨ΡΕ ΧΑΖΟ! ΚΟΙΤΑ! ΠΛΑΚΑ ΣΟΥ ΚΑΝΑΜΕ!¨
ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΤΗΝ ΑΣΧΗΜΗ ΠΛΕΥΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΠΙΟ ΨΗΛΟ ΒΟΥΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΩ ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΕΛΑΙΔΟΥΝ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ, ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΕΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΘΑ ′ΕΞΑΓΝΙΣΩ′ ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ.
ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΣΥΖΗΤΗΘΗΚΕ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΜΕ ΤΙ ΟΠΛΑ ¨ΜΕ¨ ΠΟΛΕΜΑΝΕ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΜΕ ΠΟΛΕΜΑ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΜΕ ΜΙΑ ΑΣΠΙΔΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΝΟΝΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΟΛΕΜΗΣΩ ΜΕ ΕΝΑ ΣΠΑΘΙ, ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑ 45αρι.
ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΣΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΡΕΘΕΙ ′ΤΑΠΙ ΚΑΙ… ΨΥΧΡΑΙΜΗ′ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ. ΑΛΛΑΞΕ Η ′ΘΕΣΗ′ ΜΟΥ, ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΣΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗΣ ΜΟΥ. ΕΧΩ ΒΡΕΘΕΙ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ. ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΠΙΛΟΓΗ. ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΝΕΙ Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΘΥΜΩΝΕΙ, ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙΣΕΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΩΣ… ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ! ΕΣΥ ΕΓΩ Ο ΔΙΠΛΑ ΚΤΛ. ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΕΣΕ ΣΤΗ ΠΑΓΙΔΑ. ΜΑ ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΓΥΡΩ ΣΑΣ, ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΑΝ.
ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΦΥΠΝΙΣΗ ΚΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΑΣΦΥΚΤΙΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΑΜΦΙΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΤΑΙ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ Η ΕΞΥΠΝΗ ΤΗΣ ′ΠΑΡΕΑΣ′ ΛΟΙΠΟΝ!
ΜΑ ΒΙΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ. ΔΙΟΤΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ, ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΟΥΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΘΟΥΜΕ. ΤΕΤΟΙΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΕΥΝΟΗΣΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΨΕΥΤΟΣΩΤΗΡΕΣ!
ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΑΛΙΖΩ.
ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΣΩΣΩ ΕΓΩ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ tpt… ΧΕ ΧΕ! ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!
ΒΕΥΟΝD…
ΝΙΩΘΩ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΟΥ. ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ. ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ.
ANALPHABET…
ΚΑΤΑΝΟΩ ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΣ. KAI ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΚΑΙ ΜΙΛΗΣΑ ΟΠΩΣ ΜΙΛΗΣΑ.
ΕΣΥ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ, ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΟΡΟΥΣΕΣ ΑΝ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΕΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ; ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣ, ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΒΙΖΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΦΑΚΕΛΟ, ΤΟΝ ΕΙΧΑΝ ΕΙΔΗ.
AVATARGR…
ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΜΕ ΕΛΑΦΡΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ. ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΩ ΤΑ ΟΣΑ ΛΕΣ. ΚΑΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ′ΑΡΧΕΙΑ′. ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ. ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ Η′ ΠΟΛΙΤΙΚΑ Η′ ΜΕ Ο,ΤΙ ΑΛΛΟ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΘΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΤΟΝ ′ΨΑΧΝΟΥΝ′ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΦΑΚΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΤΟ ΥΑ Η′ ΥΕ ΑΣ ΠΟΥΜΕ;
ΓΙΑΤΙ ΕΝΑ ΝΕΑΡΟ ΑΓΟΡΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΦΑΚΕΛΟ ΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΟΥΤΕ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΑΚΟΜΑ;
ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ (ΒΑΡΕΩΝ ΒΑΡΩΝ!) ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ (;) ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ, ΧΤΥΠΑΝ ΚΟΥΔΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΖΗΤΑΝΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΕΝΤΥΠΑ, ΣΥΝΤΑΣΟΝΤΑΣ ΤΟ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΝΕΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ; ΔΙΟΤΙ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΣΟ ΧΑΖΟ ΚΑΙ ΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΥΤΟ, Η′ ΟΣΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ, ΔΕΝ ΜΟΥ ΧΤΥΠΗΣΑΝ ΠΟΤΕ ΕΜΕΝΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΤΟΙΜΑΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΚΑΡΤΑ Η′ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΤΙ ΑΛΛΟ. ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ. ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΣ, ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ. ΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΡΩΤΗΣΟΥΝ ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ; ΔΙΟΤΙ ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΑΝ ΚΑΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΠΡΙΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ, ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΗΘΕΛΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΗΣ. ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΤΥΧΕ ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. ΜΑ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΙΟ ΜΙΑΣ ΓΝΩΣΤΗΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΚΟΠΕΛΑ. ΕΤΥΧΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ. ΕΣΤΩ.
ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΤΕ ΟΛΟΙ ΣΑΣ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΣΥΛΛΕΓΟΝΤΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝΥΠΟΠΤΟ ΦΙΛΗΣΥΧΟ ΠΟΛΙΤΗ. ΣΥΜΦΩΝΩ. ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΤΡΑΒΗΓΜΕΝΟ. ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ; ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ… ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ. ΙΣΩΣ ΑΠΛΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΝΟΥ ΤΟΥΣ.
ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΠΟΥ ΚΑΜΕΡΕΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΖΑΝ ΑΝΥΠΟΠΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ, ΔΙΟΤΙ ΕΙΠΑΝ, ΠΩΣ ΤΟ DNA TOYΣ ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, ΕΙΠΑΝ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΣΠΡΩΞΕΙ ΣΤΗΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ, ΕΙΠΑΝ!!! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ, ΤΙ ΝΑ ΠΩ…
ΚΑΙ Ο ΜΠΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΠΟΥΣΟΒΙΟΙ… ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ. ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ!
ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Ο ΦΙΛΟΣ ΖΙΝΟΝ, ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΛΑΘΗ ΚΑΙ ΞΕΦΕΥΓΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΟΥΤΕ ΚΑΙ Η ΕΥΠ ΕΙΝΑΙ ΑΛΑΝΘΑΣΤΗ, ΦΙΛΕ AVATARGR, ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙΤΕ Η ΠΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟΠΑΘΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ′ΚΑΚΟ′.
ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ SPIRIT ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΙΕΔΩΣΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ′ΜΥΘΕΥΜΑΤΑ′ ΠΕΡΙ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΟΡΑΤΟΥ ΧΕΡΙΟΥ ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕ ΕΝΑ ΣΧΕΔΙΟ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΝΑ ΚΥΡΙΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΣΠΡΩΧΝΟΝΤΑΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ. ΓΙΑΤΙ; ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΑ… ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΟΜΑΞΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ; ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΑΟΡΑΤΟΣ ΕΧΘΡΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΝΙΚΗΘΕΙ; ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΠΟΔΥΝΑΜΩΣΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ, ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΩΦΕΛΗΘΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΑΛΟΓΑ;
ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ′ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ′ ΠΟΥ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΤΙΣ ΥΛΟΠΟΙΗΣΟΥΝ; ΚΑΙ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΑΛΙ Η ΙΔΙΑ ΑΠΟΡΙΑ… ΠΟΙΟΙ ΠΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ; ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ; ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΑ…
ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΖΟΥΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ… ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΕΠΙΔΙΩΚΟΥΝ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ.
ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΣΕ ΓΚΡΕΜΙΣΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ; ΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ.
ΔΙΕΣΤΡΑΜΜΕΝΑ ΜΥΑΛΑ; ΝΑΙ. ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΑ ΓΑΛΟΥΧΕΙ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΣ, ΔΙΟΤΙ ΚΑΙ Ο ΠΛΑΤΩΝΑΣ ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΥ ΣΠΗΛΑΙΟΥ, ΑΥΤΟ ΤΟΝΙΖΕ. ΚΑΙ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΒΑΘΥ ΚΑΙ ΚΟΣΜΙΟ ΤΟ ΟΛΟ ΣΧΕΔΙΟ ΚΑΙ Η ΑΙΤΙΑ ΟΛΗΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΜΕΛΗΣΕ ΝΑ ΤΟΝΙΣΕΙ ΠΩΣ ΚΑΛΟΥΜΑΣΤΕ ΝΑ ΞΕΦΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ. ΚΑΙ ΟΛΟ ′ΑΥΤΟ′ (ΣΠΗΛΙΑ-ΣΚΟΤΑΔΙ-ΠΛΑΝΗ-ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΠΕΣΤΕ ΤΟ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ!), ΕΔΩ ΣΤΟ ΓΗΙΝΟ ΠΕΔΙΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΟΡΦΗ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΟΤΕ ΡΟΤΣΙΛΝΤ-ΡΟΚΦΕΛΛΕΡ-ΜΠΟΥΣ-ΚΤΛ. Η′ ΘΡΗΣΚΕΙΑ-ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ-ΧΡΗΜΑ ΚΤΛ. ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΕΔΙΟ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΚΡΙΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΕΙΚΟΝΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΕΙ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΚΑΙ ′ΟΡΑΤΟΤΗΤΑ′.
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ, ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ′ΑΝΑΓΚΑΣΕΙ′ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ. ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΝΟΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΤΩΡΑ (Η′ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΝΟΟΥΜΕ), ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΩΡΑ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ;
ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ, ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ΕΞΑΡΣΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 50-60 ΧΡΟΝΙΑ; ΚΑΙ ΟΛΟΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΥΠΕΡΣΥΓΧΡΟΝΟΣ ΟΠΛΙΣΜΟΣ; ΡΩΤΑΩ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΟΝΟΩ ΚΑΤΙ. ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΘΕΣΩ ΣΤΑΔΙΑΚΑ.
ΚΑΙ ΟΣΟ ΆΣΧΕΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΦΑΝΟΥΝ ΑΡΧΙΚΑ, ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΧΕΣΗ ΑΠ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ.
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΑΣ!

EYXOMAI ΟΛΟΨΥΧΑ, ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΓΝΩΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ.
ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ, ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ.
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΣΟΦΙΑ.
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ.

ΑΠΕΙΡΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2005, 23:51:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητη ΑΖΩΕΛ καλως-ηρθες στον αγωνα...Να ξερεις απλα πως
αυτο που θα επιχειρησεις να κανεις ειναι "κομματι" επικινδυνο και
μπορεις να πεις, ολιγον τι χωρις χρηση...ΟΙ μαζες εχουν μπει κιωλας στην "φορμα" αναπαραγωγης και συνεχους ελεγχομενης κλωνοποιησης, πολλα χρονια πριν απο την δηκια μου και την δηκια σου γενησση...Δεν θα σου προτεινω τι να κανεις, ευχαριστως ομως θα δεχομουν,απο κει που εγω σταματησα να ακολουθησεις.

Να θυμασαι πως ειναι συσκολο το μονοπατι της αληθειας...οσοι την ανακαλυπτουν...θα επιθυμουσαν το αντιθετο.

"Carpe diem, qua minimum credula postero..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 12:44:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Hermes.. Θέλεις να μας πεις τι εννοείς ?

ΑΖΩΕΛ, αυτό που πιο πολύ απασχολεί εμένα, πέρα από το φακέλωμα είναι πως αν κάποιοι μας επιβουλεύονται, αυτό που έχουν πιο πολύ απ΄ όλα επιτύχει είναι το φακέλωμα του μυαλού μας , κυριολεκτικά.

Τηλεόραση και internet, μας καθηλώνουν πίσω από τις οθόνες μας. Μας φακελώνουν μέσα από τους ηλεκτρονικούς μας λογαριασμούς. Παρακολουθώντας τους ηλεκτρονικούς μου λογαριασμούς ο καθένας θα συνέλεγε πολύ περισσότερα στοιχεία για τη φύση μου, το χαρακτήρα μου, τα γούστα μου κτλ, απ ότι αν είχε 5 φωτογραφίες και καμιά δεκαριά πιστοποιητικά.

Αλλά το δεχόμαστε αυτό το φακέλωμά καλή μου, μπαίνουμε στο internet, καταθέτουμε απόψεις, κάνουμε ψώνια, αλληλογραφούμε ηλεκτρονικά με φίλους που μένουν μακριά, πολλές φορές δουλεύουμε ή ψάχνουμε δουλειά μέσα από αυτό. Όλη μας η ζωή αποτυπωμένη σ΄ένα σκληρό δίσκο, στις μνήμες του λογαριασμού μας..

Και στον ελεύθερο χρόνο μας..τηλεόραση. Η agb ξέρει αν είδα ριάλυτι χτες. Εγώ είμαι ο λόγος που θα συνεχιστεί η θα κοπεί το ριάλυτι ή το νέο σήριαλ. Αλλά αν είναι να μου επιβληθεί θα μου επιβληθεί..

Δεν έχουμε ελευθερία να αποφασίσουμε καλή μου. Οι πλασματικές ανάγκες μας δεν είναι πια πλασματικές. Είναι ..το μέσω, το αίτιο και το νόημα στη ζωή μας. Αλλά δεν ήμαστε άμοιροι ευθυνών !


BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 16:27:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ, ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ΕΞΑΡΣΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 50-60 ΧΡΟΝΙΑ; ΚΑΙ ΟΛΟΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΥΠΕΡΣΥΓΧΡΟΝΟΣ ΟΠΛΙΣΜΟΣ; ΡΩΤΑΩ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΟΝΟΩ ΚΑΤΙ. ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΘΕΣΩ ΣΤΑΔΙΑΚΑ.

Αν παρατηρήσεις την εξέλιξη του ανθρώπινου πολιτισμού σαν σύνολο, ή και οποιουδήποτε πολιτισμού σε μια δεδομένη περίοδο, θα διαπιστώσεις ότι είναι εκθετική. Ανακαλύπτεις ένα πράγμα, το οποίο σε βοηθάει να ανακαλύψεις άλλα δύο, τα οποία σε βοηθάνε να ανακαλύψεις άλλα τέσσερα, τα οποία σε βοηθάνε να ανακαλύψεις άλλα 8 κλπ.

Η μόνη περίπτωση να σταματήσει αυτό είναι να διακοπεί η επιστημονική/τεχνολογική πρόοδος από άσχετους παράγοντες (π.χ. οι μετακινήσεις πληθυσμών που προκάλεσαν το Μεσαίωνα και διέκοψαν την επιστημονική/τεχνική "απογείωση" της ελληνορωμαϊκής εποχής).

Εδώ και 50-60 χρόνια, αν και απέχουμε πολύ από το να ζούμε ειρηνικά και ήσυχα, είναι γεγονός ότι οι κοινωνίες της Δύσης διάγουν μία μάλλον ειρηνική περίοδο, οπότε η εκθετικότητα δε δυσκολεύτηκε να εκδηλωθεί. Ταυτόχρονα, για 40 από αυτά τα χρόνια είχαμε τον Ψυχρό Πόλεμο, ο οποίος επέβαλλε ένα φοβερό ανταγωνισμό μεταξύ ΗΠΑ και Σοβιετικής Ένωσης σε όλους τους τομείς της τεχνολογίας και κυρίως στη στρατιωτική τεχνολογία. Για να καταλάβεις, το ταξίδι στη Σελήνη, το Ίντερνετ, τα συστήματα GPS έχουν όλα προκύψει από στρατιωτική -κατά βάση- έρευνα.

Bottom line: δε νομίζω ότι τώρα ειδικά συμβαίνει κάτι ιδιαίτερα διαφορετικό από αυτό που συνέβαινε τον καιρό που ανακαλύπταμε τη φωτιά και τα πέτρινα εργαλεία. Απλώς ανακαλύπτουμε πιο εντυπωσιακά πράγματα.

Real stupidity beats artificial intelligence any time. -- Terry PratchettΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2005, 16:30:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η agb ξέρει αν είδα ριάλυτι χτες.

Δεν το ξέρει. Μπορεί να το εικάσει με (όχι-και-τόσο-όσο-πιστεύουν-οι-άσχετοι-από-στατιστική-καναλάρχες-)αρκετά καλή πιθανότητα να πέσει μέσα. Αλλά δεν ξέρει συγκεκριμένα εσύ τι έβλεπες, εκτός αν έχεις μηχανάκι στο σπίτι σου.

Real stupidity beats artificial intelligence any time. -- Terry PratchettΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2005, 09:06:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ JUNK.ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΔΕΙΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΑΖΩΕΛ ΕΔΩ ΚΑΙ 50-60 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΕΝΑΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ.Η ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΚΘΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΕΣ ΤΟΠΙΚΕΣ ΣΥΡΡΑΞΕΙΣ(ΠΕΡΣΙΚΟΣ,ΓΙΟΥΓΚΟΣΛΑΒΙΑ ΚΟΚ) ,ΟΥΤΕ ΑΦΑΝΙΣΜΟΥΣ ΕΞΕΛΙΓΜΕΝΩΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΩΝ ΕΧΟΥΜΕ ΛΟΓΩ ΦΥΣΙΚΩΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ,ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΙΕΡΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΝΑ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΕΙ ΚΑΘΕ ΤΙ ΝΕΟ ΕΚΤΟΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ,ΙΣΑ ΙΣΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑΝ "ΥΓΕΙΗ" ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ ΜΕΤΑΞΥ ΚΟΛΟΣΙΑΙΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΤΕΥΓΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΦΑΚΕΛΛΩΣΟΥΝ Η ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΟΚΛΟΥΘΟΥΝ.ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΝΑ ΠΛΟΥΤΙΣΟΥΝ ΜΕ ΚΑΘΕ ΛΟΓΗΣ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΨΥΧΩΣΗ ΜΕ ΘΕΩΡΙΕΣ ΣΥΝΟΜΩΣΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΕΤΟΙΑ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2005, 09:17:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΡΙΣΗΣ ΑΖΩΕΛ.ΕΑΝ ΕΙΧΕΣ 4-5 ΒΙΛΕΣ ,ΕΝΑ ΚΟΤΕΡΟ,ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΠΛΟΥΤΗ ,ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΥΛΙΚΑ,ΘΑ ΕΓΡΑΦΕΣ ΠΟΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ?ΘΑ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΣΕΣ ΤΟΝ ΕΝΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΑΟΡΑΤΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΓΙΑ ΦΑΚΕΛΛΩΜΑ ΚΑΙ ΥΠΟΣΕΙΝΗΔΕΙΤΟ ΠΟΛΕΜΟ?Η ΤΟΤΕ ΟΛΗ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΓΓΕΛΙΚΑ ΠΛΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΠΤ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2005, 10:55:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
junk95, μπορεί να μην ξέρει για μένα συγκεκριμένα, γνωρίζει όμως για την πόλη μου, τη γειτονιά μου ή την ηλικία μου, γνωρίζει τι προτιμούν να βλέπουν οι άνθρωποι σαν εμένα, οπότε δε νομίζεις ότι δύσκολα πέφτει έξω και με μένα?

Η θεωρείς πως είναι δύσκολο να κατασκευαστούν προγράμματα που εκ των προτέρων θα μου αρέσουν? Δε χειραγωγούνται δηλαδή οι νοικοκυρές, δε βλέπουν πρωινάδικα ή μεσημεριανάδικά? Δε λατρεύουν τα πιτσιρίκια την Καλομοίρα? Δε βλέπουν οι άντρες ράλι, ποδόσφαιρό και sex and the city?

Δεν ισχυρίζομαι πως υπάρχουν συνομωσίες πίσω από τα κανάλια, αλλά ήμαστε ή δεν ήμαστε όλοι σε κάποιο ποσοστό χειραγωγούμενοι από αυτά?
Ντύσιμο, μουσικά ρεύματα, Life style επιλογές. Από που επιβάλλονται όλα αυτά αν όχι από τα ΜΜΕ?

Σίγουρά υπάρχει ένας σκοπός πίσω από όλα αυτά : Το χρήμα . Έτσι συνωμοτεί ο ιδιοκτήτης του club με τον καναλάρχη και κάνουν διαφήμιση, και στέλνει και 5 διάσημους, και πάει εκεί όλος ο κόσμος οπότε που θα πας και εσύ αν θελήσεις να δεις κόσμο : Εκεί θα πας, βλέπεις δε βλέπεις τηλεόραση, έχεις δεν έχεις μάθει από τα ΜΜΕ για το μαγαζί.

Ο καναλάρχης και ο μαγαζάτορας θα τα κονομήσουν, ο διάσημος θα πάρει το ποσοστό του και εμείς θα αναρωτιόμαστε πως έχει ψευτίσει η διασκέδαση στης μέρες μας και μήπως φταίει που μεγαλώνουμε τελικά..


BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2005, 12:59:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AΡΑ ANALPHABET ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ΟΤΙ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ/ΜΥΣΤΗΡΙΩΔΗ/ΚΑΚΟ ΣΚΟΠΟ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ ΟΠΩΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ Η ΑΖΩΕΛ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2005, 14:03:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
tpt το ένα δεν αποκλείει το άλλο. Για μένα το να μας μετατρέπουν σε άβουλα όντα για να αγοράζουμε ότι μας πουλάν και να μας περνούν τα φράγκα είναι από μόνο του μια μυστική -κακή συνομωσία.

Γιατί ο μισθός μας είναι ο καρπός των κόπων μας καλέ μου. Αν δεν επιλέγουμε απόλυτα που θα τον ακουμπήσουμε, δεν ήμαστε σύγχρονοι σκλάβοι?

Κάποιοι το έχουν πιάσει το νόημα και βγάζουν τα προϊόντα αυτά που αγοράζουμε χωρίς να ξέρουμε γιατί. Αυτοί είναι τα μέλη της οποίας συνομωσίας. Τη δουλειά τους κάνουν βέβαια, όχι κάτι παράνομο. Αλλά αυτό δε με κάνει να αισθάνομαι λιγότερο σκλάβα. Ιδιαίτερα αν με φακελώνουν κιόλας για να βρουν τρόπους να αυξήσουν την υποδούλωση μου..


BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2005, 14:04:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

junk95, μπορεί να μην ξέρει για μένα συγκεκριμένα, γνωρίζει όμως για την πόλη μου, τη γειτονιά μου ή την ηλικία μου, γνωρίζει τι προτιμούν να βλέπουν οι άνθρωποι σαν εμένα, οπότε δε νομίζεις ότι δύσκολα πέφτει έξω και με μένα?

Υπό κανονικές συνθήκες θα συμφωνούσα. Αλλά άκου πώς δουλεύουν τα μηχανάκια:
-Η τηλεόραση παίρνει εικόνα από το μηχανάκι (όπως πολλές τηλεοράσεις παίρνουν εικόνα από βίντεο). Το μηχανάκι έχει τη διαφορά ότι στέλνει στα κεντρικά ότι "τώρα βλέπουν αυτό".
-Κάθε μέλος της οικογένειας έχει το δικό του τηλεκοντρόλ.
-Όταν ένα μέλος της οικογένειας κάθεται στην τηλεόραση, πατάει ένα κουμπί στο τηλεκοντρόλ του. Έτσι το μηχανάκι καταλαβαίνει ότι π.χ. "έκατσε η γιαγιά στην τηλεόραση". Παρομοίως, όταν σηκώνεται, πατάει ένα άλλο κουμπί που πληροφορεί το μηχανάκι ότι "έφυγε η γιαγιά από την τηλεόραση". Αυτό πρέπει να γίνεται ακόμα και αν σηκώνεται για πολύ λίγο, π.χ. για ένα κατούρημα.
-Κάθε μέλος της οικογένειας αλλάζει κανάλι με το δικό του τηλεκοντρόλ ("η γιαγιά βλέπει Θέμο").

Η ανταμοιβή για όλα αυτά είναι πολύ μικρή, νομίζω μια τοστιέρα ή κάτι τέτοιο.

Τι είδους άτομα θα δέχονταν να παρακολουθούνται με τόσο στενό και άβολο τρόπο για μια τοστιέρα;

Όχι αντιπροσωπευτικά άτομα, αυτό είναι σίγουρο. Ούτε ιδιαίτερα περιθωριακά άτομα, γιατί το περιθώριο δε γουστάρει παρακολούθηση. Βασικά φαντάσου μία τετραμελή οικογένεια μικροαστών+γιαγιά, με αρκετά χαμηλό επίπεδο μόρφωσης ώστε να νομίζει ότι η προσωπική ζωή έχει να κάνει με το βρακί της Βίσση, αρκετά χαμηλό οικονομικό επίπεδο ώστε μια τοστιέρα να είναι πολυτέλεια και βέβαια την απόλυτη φασιστική βεβαιότητα του φιλήσυχου νοικοκυραίου ότι "δεν έχει τίποτα να κρύψει".

Σκέψου και τα αποτελέσματα:
-Υποτίθεται πως ο Έλληνας βλέπει 4 ώρες τηλεόραση κατά μέσο όρο. Όποιος όμως δουλεύει σαν ιδιωτικός υπάλληλος (δηλαδή ένα τεράστιο ποσοστό του εργατικού δυναμικού της χώρας) συνήθως πολύ απλά δεν έχει το χρόνο ή την όρεξη να δει 4 ώρες τηλεόραση. Εξάλλου μετά τον πρώτο ενθουσιασμό (μέχρι τα τέλη της δεκαετίας του '90), το βίντεο έκανε πολύ δυναμικό comeback συνεπικουρούμενο τώρα τελευταία και από το dvd. Παντού ανοίγουν video/dvd club. Για κάποιο μυστήριο λόγο, τα κανάλια δεν ασχολούνται με το θέμα...
-Υποτίθεται πως η Ανίτα έχει απίστευτη τηλεθέαση, αλλά εγώ ξέρω μόνο ένα (1) άτομο που τη βλέπει τακτικά, κι αυτό επειδή κομματιάζει από τους μπάφους και θέλει να γελάει. Και ακόμα και αυτός, στις διαφημίσεις βλέπει κάτι άλλο. Αντίθετα με το κοινό των εταιρειών μέτρησης, που πιθανόν είναι οι μόνοι άνθρωποι στον πλανήτη που δεν κάνουν ζάπινγκ στις διαφημίσεις.
-Υποτίθεται πως τα δελτία ειδήσεων του Star και του Alter πουλάνε, αλλά εγώ δεν ξέρω ούτε έναν που να μη συμφωνεί ότι είναι τα απόλυτα λαϊκιστικά σκουπίδια.
-Υποτίθεται πως ο κόσμος γουστάρει περισσότερο Ρέμο και Πέγκυ Ζήνα από οτιδήποτε άλλο, κι όμως ο καθένας γύρω μας έχει τα δικά του γούστα (που με κανέναν τρόπο δεν περιορίζονται στο ελληνικό λαϊκοπόπ) και οι περισσότεροι όταν δουν μία ακόμα συνέντευξη του Ρέμου στο Χατζηνικολάου αλλάζουν αμέσως κανάλι.
-Υποτίθεται πως ακόμα και ο τελικός του Euro είχε 80% τηλεμερίδιο (δηλαδή το 20% έβλεπε κάτι άλλο), ενώ προσωπικά αμφιβάλλω πάρα πολύ ότι υπήρχε έστω και ένας ανοικτός δέκτης σε ολόκληρη την ευρωπαϊκή ήπειρο που να έδειχνε κάτι άλλο.
-Κραυγαλέο παράδειγμα: πρόπερσι 100-200.000 άτομα κατέβηκαν στο δρόμο (μαζί με εκατομμύρια σε όλον τον πλανήτη) για να διαδηλώσουν ενάντια στον πόλεμο του Ιράκ. Η Αθήνα είχε παραλύσει για 8 ώρες. Δεν υπήρξε ούτε ένα στοιχειωδώς σοβαρό άτομο που να μην ενδιαφερόταν για το γεγονός (τόσο της διαδήλωσης όσο και του επικείμενου πολέμου). Κι όμως τα κανάλια έδειξαν τις βόλτες του Κοκού στην Αθήνα και που έπαθε λάστιχο και γενικά τα γνωστά σκουπίδια που ενδιαφέρουν το κοινό των εταιρειών μέτρησης.

Οι μετρήσεις δε δίνουν ακριβή εικόνα του τι βλέπουμε εμείς. Δίνουν ακριβή εικόνα του τι βλέπουν περίπου 5000 εξαιρετικά χαμηλού επιπέδου άτομα. Δε συμφωνώ λοιπόν ότι τα κανάλια ξέρουν τι βλέπεις εσύ, και σε κάθε περίπτωση δε συμφωνώ ότι ξέρουν τι βλέπεις εσύ συγκεκριμένα.

Πιστεύω όμως ότι τα κανάλια νομίζουν ότι ξέρουν τι βλέπεις εσύ, γιατί οι περισσότεροι μάνατζερ είναι τόσο άσχετοι από στατιστική που δε θα αναγνώριζαν ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα ακόμα και αν τους κοπάναγαν στο κεφάλι με δαύτο. Οπότε όλοι οι υπόλοιποι υφιστάμεθα 24/7 τα γούστα των τελειωμένων νοικοκυραίων με τις τοστιέρες και μοιραία ψιλοκολλάμε, αν δεν έχουμε τίποτα καλύτερο να κάνουμε.

quote:

Η θεωρείς πως είναι δύσκολο να κατασκευαστούν προγράμματα που εκ των προτέρων θα μου αρέσουν? Δε χειραγωγούνται δηλαδή οι νοικοκυρές, δε βλέπουν πρωινάδικα ή μεσημεριανάδικά? Δε λατρεύουν τα πιτσιρίκια την Καλομοίρα? Δε βλέπουν οι άντρες ράλι, ποδόσφαιρό και sex and the city?

Δεν ισχυρίζομαι πως υπάρχουν συνομωσίες πίσω από τα κανάλια, αλλά ήμαστε ή δεν ήμαστε όλοι σε κάποιο ποσοστό χειραγωγούμενοι από αυτά?
Ντύσιμο, μουσικά ρεύματα, Life style επιλογές. Από που επιβάλλονται όλα αυτά αν όχι από τα ΜΜΕ?

Σίγουρά υπάρχει ένας σκοπός πίσω από όλα αυτά : Το χρήμα . Έτσι συνωμοτεί ο ιδιοκτήτης του club με τον καναλάρχη και κάνουν διαφήμιση, και στέλνει και 5 διάσημους, και πάει εκεί όλος ο κόσμος οπότε που θα πας και εσύ αν θελήσεις να δεις κόσμο : Εκεί θα πας, βλέπεις δε βλέπεις τηλεόραση, έχεις δεν έχεις μάθει από τα ΜΜΕ για το μαγαζί.

Ο καναλάρχης και ο μαγαζάτορας θα τα κονομήσουν, ο διάσημος θα πάρει το ποσοστό του και εμείς θα αναρωτιόμαστε πως έχει ψευτίσει η διασκέδαση στης μέρες μας και μήπως φταίει που μεγαλώνουμε τελικά..


Όπως το θέτεις τώρα, δε θα διαφωνήσω. Αλλά είναι άλλο πράγμα η διαφήμιση (έστω και η έμμεση) και άλλο η χειραγώγηση. Άλλο το κυνήγι της τηλεθέασης και άλλο η συνειδητή εξυπηρέτηση χθόνιων σκοπών.

Δεν είναι κακό -από μόνο του- να προσπαθεί ένα κανάλι να δουν όσο το δυνατόν περισσότεροι (ή όσο το δυνατόν περισσότεροι από συγκεκριμένη πληθυσμιακή ομάδα) την εκπομπή του. Ούτε είναι κακό -από μόνο του- να διαφημίζει πράγματα άμεσα ή έμμεσα. Και τα δύο είναι ο σκοπός ύπαρξης των καναλιών, τα οποία άλλωστε δεν είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα (παρά τις φιλότιμες προσπάθειες κάποιων από αυτά να μας πείσουν για το αντίθετο).

Συχνά βέβαια στο κυνήγι της τηλεθέασης με όσο το δυνατόν λιγότερο κόστος, το επίπεδο πέφτει πάρα πολύ χαμηλά. Θεωρώ π.χ. ότι ο Χάρδας κάνει απίστευτο κακό στην κοινωνία, αφού σε κάθε εκπομπή του σκορπάει ένα ιδιότυπο μίγμα ανορθολογισμού, φασισμού και τρόμου, προσεγγίζοντας με ιδιαίτερα επιφανειακό και βλαβερό τρόπο διάφορα θέματα (εξωγήινοι, εκτρώσεις, εθνική συνείδηση, παραφυσικά φαινόμενα, διαφθορά) που εγγυημένα πουλάνε. Κάθε εκπομπή του Χάρδα κολλάει μερικές εκατοντάδες χιλιάδες άτομα στην τηλεόραση (αφού το θέμα της είναι γενικά ενδιαφέρον), εκ των οποίων μερικές χιλιάδες -ιδιαίτερα στις νεότερες ηλικίες- απορροφούν πλήρως την ολοσδιόλου ψεύτικη άποψη του θέματος που παρουσιάζει ο Χάρδας. Καίγονται μερικές χιλιάδες άτομα για να πουληθούν μερικές χιλιάδες προϊόντα. Κακό. Θεωρώ το Χάρδα ένα γελοίο απατεωνίσκο που ούτε καν συνειδητοποιεί πόσο κακό κάνει με τα ψέμματά του. Ακόμα και στην περίπτωσή του όμως, παραδέχομαι γελοιότητα και όχι δόλο. Αν υπάρχει κάποιος σκοπός, αυτός είναι η τηλεθέαση (ακριβέστερα: η διαφήμιση), όχι η μετατροπή των μαζών σε ένα μάτσο φασίζοντες ανορθολογιστές (παρ' όλο που συμβαίνει κυρίως το δεύτερο και όχι το πρώτο).

Τελικά, κανείς δε μας αναγκάζει να δούμε κάτι και κανείς δε μας αναγκάζει ακόμα και αν το δούμε να συμπεριφερθούμε όπως στοχεύουν οι καναλάρχες. Μόνοι μας το κάνουμε όσοι το κάνουμε και συνεπώς δε μας φταίει κανένας.


Real stupidity beats artificial intelligence any time. -- Terry PratchettΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2005, 16:51:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
junk95,
θα διαφωνήσω μόνο στο εξής-(από αυτά που έγραψες):ότι ο Χάρδας,
δεν καταλαβαίνει καν τι κακό προξενεί με τις εκπομπές του.
Πιστεύω ότι ξέρει και παραξέρει και ό,τι κάνει,το κάνει συνειδητά.
Είναι αδύνατο να μη γνωρίζει τι κάνει,
αφού τις εκπομπές του τις ετοιμάζει μαζί με άλλους συνεργάτες,
ξέρουν που θα "χτυπήσουν",που θα "εκφοβίσουν",που θα "προβληματίσουν"
κλπ.
Γενικά,οι περισσότερες εκπομπές στην τηλεόραση είναι καλά οργανωμένες
και όσοι τις φτιάχνουν,ξέρουν πολύ καλά που αποσκοπούν.
Με όλα τα υπόλοιπα που έγραψες περί AGB κλπ,κλπ,
συμφωνώ κι επαυξάνω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2005, 23:41:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΜΜΕ ΕΣΤΙΑΣΑΤΕ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΑΣ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ OFF ΣΤΟΝ ΤΗΛΕΚΟΝΤΡΟΛ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ??????

ΓΙΑΤΙ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ??

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΜΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΜΑΣ ΕΠΙΒΑΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ????

ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ...

ΤΙΣ ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΠΟΙΟΣ ΤΙΣ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΙΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ ????
ΤΙΣ ΜΕΛΕΤΕΣ ????
ΤΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΑΡΘΡΑ ????
ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΒΙΒΛΙΩΝ ????

ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΤΟ ΡΑΔΙΟΦΟΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΜΟΥΣΙΚΗ ????
ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ ΜΕ ΦΙΛΕΣ ?????

ΟΧΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2005, 02:24:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ, ΑΝΑLPHALBET; ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΒΑΖΕΙ ΣΕ ΣΚΕΨΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ.
ΟΤΑΝ Η ΕΕ ′ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΕ′ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ECHELON, ΑΝΕΘΕΣΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΤΑΝΚΑΝ ΚΑΜΠΕΛ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ.
ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ; «ΦΑΚΕΛΩΜΕΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΤΟΙΚΟΙ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΗΠΑ, ΜΕΣΩ ΕCHELON».
ΤΟ ′ΣΥΣΤΗΜΑ′, ΤΟ ΥΙΟΘΕΤΗΣΕ ΚΑΙ Η ΕΕ.
ΜΕ ΤΟ ΝΟΜΟ 2479/97 ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΦΑΚΕΛΩΜΑ, ΤΟ ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΚΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ. ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΒΓΑΖΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ. ΤΑ ΕΙΔΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ, ΣΕ ΕΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΡΘΡΟ ΤΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑ ΑΠΟΣΚΙΤΗ.
ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ; ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΜΕ. ΚΑΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ.
ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑΤΙ ΕΣΤΗΣΑΝ, ΤΟΣΑ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΩΝ. ΓΙΑ ΔΙΑΦΩΝΟΥΝΤΕΣ, ΛΕΕΙ, ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΗΡΥΞΗΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥ ΝΟΜΟΥ. ΑΥΤΟ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟ PATRIOT ACT 2 ΤΟΥ Υ.ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ ΤΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ.
(ΠΡΙΝ ΤΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΣΤΟΥΣ ΠΥΡΓΟΥΣ, ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΣΕ ΕΙΔΗ ΕΝΑ ΠΑΡΕΜΦΕΡΗ ΣΕΝΑΡΙΟ. ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΕΙΝΑΙ, ΠΩΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΕΝΑΡΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΓΡΑΦΕΙΑ. ΚΑΠΩΣ ΔΙΑΡΡΕΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΩΝΑΖΟΥΝ, ΜΑ ΠΟΙΟΙ ΑΚΟΥΝ!
ΘΥΜΑΣΑΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ (ΑΧ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΟΛΙΓΟΥΝΤ! ΠΡΟΦΗΤΟΨΥΧΟΘΗΡΕΥΤΗΣ!)ΜΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΚΟΠΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΤΗΣ; ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ; ΚΑΙ ΤΥΧΑΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΝ ΒΡΗΚΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΗΣ; ΜΙΑ ΑΠΙΘΑΝΗ ΤΥΠΙΣΣΑ, ΠΟΥ ΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΝ ΜΑΧΑΙΡΙ ΚΑΙ ΟΠΛΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ; ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ. ΑΥΤΗ Η ΤΑΙΝΙΑ ΕΙΧΕ ΓΥΡΙΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΣΥΜΒΕΙ Η ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΟΥΣ ΠΥΡΓΟΥΣ. ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΣΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ; Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΗΣ ΤΥΠΙΣΣΑΣ… ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ (ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ) ΕΝΑ ΣΧΕΔΙΟ, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΠΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΤΑ ΕΣΩ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΤΟΥΣ, ΟΠΟΥ ΘΑ ΦΡΟΝΤΙΖΑΝ ΝΑ ΤΟ ΡΙΞΟΥΝ ΣΕ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΣ ΑΡΑΒΕΣ (ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑ ΠΤΩΜΑΤΑ ΠΑΓΩΜΕΝΑ, ΙΡΑΚΙΝΟ-ΕΤΣΙ!), ΕΧΟΝΤΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΩΝ ΘΥΜΑΤΩΝ. Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΟΥΣ; Ω ΠΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΣΗ, ΗΤΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΜΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΣΤΙΣ 11-9. )
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΑΥΤΟ ΤΗΣ 11-9, ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ-2001, ΤΟ ΚΟΓΚΡΕΣΣΟ ΠΕΡΑΣΕ ΤΟ ΝΟΜΟ PATRIOT ACT. O OΠΟΙΟΣ ΑΝΕΣΤΕΙΛΕ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΛΟΓΟΥ, ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ, ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΥΝΑΘΡΟΙΣΗΣ, ΤΟ ΑΠΟΡΡΗΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΚΤΛ. ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ Η ΟΗS ΚΑΙ Η SSD, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΑΝΩ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ. ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΔΟΘΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ.
ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΠΙΣΗΣ, ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΘΕΙ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ, ΟΠΟΥ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΒΛΗΘΟΥΝ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΣΕ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕ ΙΑΤΡΙΚΟ ΒΡΕΤΑΝΙΚΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ. Η ΦΑΡΜ. ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΕΥΘΥΝΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΥΤΟ, ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ 1 ΕΚΑΤ. ΔΟΛΛΑΡΙΑ ΣΤΟΝ ΜΠΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ ΤΟΥ.
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΑΙΖΕΙ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΕΝΑΡΙΟ, ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΟΥ ΠΕΝΤΑΓΩΝΟΥ…… ΧΤΥΠΗΜΑ ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ, ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ 2012, ΜΕ ΕΝΑΝ ΟΔΥΝΗΡΑ ΜΕΓΑΛΟ ΑΡΙΘΜΟ ΘΥΜΑΤΩΝ. ΚΑΙ ΜΕΛΕΤΟΥΝ ΕΙΔΗ, ΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ. ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΑΙΤΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ′ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥ′ (;) ΚΑΘΕΣΤΩΤΟΣ ;
ΟΥΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ, ΜΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ, ΟΛΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΚΑΙ ΑΠΛΩΝΟΝΤΑΙ.
ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ Νο 2. (ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΠΑΛΙ! ΑΧ ΕΡΜΗ ΜΟΥ ΠΑΤΡΙΔΑ!)
ΟΛΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΞΕΚΙΝΟΥΝ. ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΛΟΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ ΛΑΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΕΡΜΗ ΧΩΡΑ, ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ, ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΗ ΖΩΝΗ.
ΑΡΘΡΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΣΕ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΣΕ ΒΙΒΛΙΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ ΜΟΥ.
ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΡΘΡΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ, ΠΑΡΑ-ΗΤΑΝ ΩΜΑ ΚΑΙ ΡΙΨΟΚΙΝΔΥΝΑ ΓΡΑΜΜΕΝΑ, ΦΙΛΕ ΕΡΜΗ! ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΩ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ, ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ, ΔΙΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΩ ΤΟ ΒΑΘΟΣ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΛΕΣ.

ΑΠΕΙΡΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2005, 02:27:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tpt.. ΟΤΑΝ ΖΗΤΟΥΣΑ ΤΗΝ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΣΟΥ ΑΠΟΨΗ, ΔΕΝ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΤΗΝ ′ΦΤΙΑΧΤΗ′ ΛΟΓΙΚΗ ΣΟΥ, ΜΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΙΝΗ ΣΟΥ ′ΦΥΣΗ′, ΠΟΥ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΟΥΓΚΡΑΣΤΕΙΣ. ΜΑ ΔΙΚΗ ΣΟΥ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ, ΠΛΕΟΝ.
ΠΑΙΞΕ ΤΟΝ ′ΡΟΛΟ′ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ′ΜΕΡΙΔΙΟ′ ΣΟΥ, ΛΟΙΠΟΝ. ΑΛΛΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΚΑΤΙ, ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΣΠΡΩΧΝΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ, ΕΙΝΑΙ… ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ; ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΕΣ ΤΟΠΙΚΕΣ ΣΥΡΡΑΞΕΙΣ, ΛΕΣ; ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΕΡΣΙΚΟ ΓΙΟΥΓΚΟΣΛΑΒΙΑ ΚΟΚ… ΚΟΚ ;;;;;; ΣΥΓΝΩΜΗ… ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΝ ΚΑΤΩ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ, ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ; ΜΑ ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ; ΕΧΟΥΜΕ ΕΙΡΗΝΗ; ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ Η ′ΕΙΡΗΝΗ′ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΠΟΛΕΜΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΙΡΗΝΗ; ΠΟΛΕΜΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΡΥΣΕ ΜΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΑΝΗΤΗ, ΑΛΛΟΥ ΜΕ ΟΠΛΑ ΚΑΙ ΠΥΡΑΥΛΟΥΣ ΑΛΛΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΡΦΗ ΔΗΘΕΝ ΣΥΜΜΟΡΙΩΝ, ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ, ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ, ΚΑΤΑΣΚΟΠΙΑ, ΠΕΙΝΑ, ΦΤΩΧΙΑ, ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ, ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ, ΚΤΛ ΚΤΛ, ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ, ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΙΣΧΥΡΟΥΣ ΚΑΙ ΗΓΕΤΕΣ. ΑΠΕΝΑΝΤΙΑΣ ΤΑ ΔΙΑΙΩΝΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΤΗΡΕΙ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΕΜΟ ΚΑΝΕΙΣ! ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ, ΩΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΘΕΩΡΟΥΜΕ… ΦΥΣΙΚΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.
ΚΙ ΕΣΥ ΜΟΥ ΛΕΣ, ΣΧΕΔΟΝ, ΠΩΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ;
ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ; ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΒΑΛΚΑΝΙΑ; ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ, ΣΤΗΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑ, ΚΟΡΕΑ, ΚΙΝΑ, ΑΜΕΡΙΚΗ, ΡΩΣΙΑ; ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΣΤΟ ΙΡΑΝ; ΣΤΗ ΣΥΡΙΑ; ……ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ; ΜΑ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΜΟΥ, ΕΙΣΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ! ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ; ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΟΒΑΣΑΙ; ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΡΟΜΑΞΕΙΣ;
ΟΤΑΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΥΠΟΦΕΡΕΙ, ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΠΟΝΑΕΙ ΟΛΗ Η ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ! ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΥΤΟ; ΧΤΥΠΑΣ ΣΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ, ΚΑΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΦΤΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ ΤΡΙΧΕΣ ΤΩΝ ΜΑΛΛΙΩΝ ΣΟΥ. ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ;
ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ; ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΗ Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ. ΜΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ. ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΔΙΑΜΕΛΙΣΜΕΝΟ ΚΟΡΜΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ, ΕΣΥ ΘΑ ΝΟΜΙΣΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΖΛ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΕΞΕΤΑΖΕΙΣ.

ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ… ΠΟΙΟΣ ΕΙΔΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΒΟΥΙΞΕ Ο ΤΟΠΟΣ ΜΕ ΤΟ ΤΡΑΓΙΚΟ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΟΔΥΝΗΡΟ ΤΣΟΥΝΑΜΙ, ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΣΤΟ ΙΡΑΚ; ΑΥΤΑ ΤΑ ΡΙΜΑΔΙΑΣΜΕΝΑ ΜΙΚΡΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ, (ΠΟΥ ΚΑΤΑ Τ ΑΛΛΑ ΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΑΡΘΡΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΟΛΜΟΥΣΕ!), ΠΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΜΑΔΙΚΟΥΣ ΤΑΦΟΥΣ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑΝ ΣΤΗ ΦΑΛΟΥΤΖΑ; (ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ. ΚΑΝΟΥΝ… ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ.) ΟΛΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΓΕΡΟΙ. ΚΙ ΑΚΟΜΑ ΒΡΙΣΚΟΥΝ. ΜΑ ΣΙΩΠΗ ΠΑΝΤΟΥ. ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΑΥΤΟ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.
Η ΜΗΠΩΣ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΠΟΥ ΣΗΚΩΘΗΚΑΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ ΚΑΙ ′ΠΕΡΙΠΟΛΟΥΝ′… ΚΥΚΛΩΝΟΝΤΑΣ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΤΟΥ ΙΡΑΝ.
ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΗΓΕΤΩΝ ΚΑΙ… ΞΕΧΩΡΙΣΤΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ…

…..ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ!

JUNK95, TI ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΩΡΑ; ΠΩΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΟΛΕΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΕΛΙΣΣΕΤΑΙ; ΜΟΝΟ Η… ′ΙΑΤΡΙΚΗ′ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΩΦΕΛΗΘΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ. ΟΧΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ! ΤΟ… ¨Ο ΣΚΟΠΟΣ ΑΓΙΑΖΕΙ ΤΑ ΜΕΣΑ¨ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΣΑ ΚΑΝΟΥΝ. ΕΚ ΣΙΩΝ ΕΓΓΕΝΗΘΗ Η ΦΡΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ Α Ν Θ Ρ Ω Π Ο! ΑΥΤΗ Η ΠΕΡΙΒΟΗΤΗ ΦΡΑΣΗ, ΒΟΗΘΗΣΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΤΟΥ!
ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΣ; ΠΩΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΧΑΡΗ ΣΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΛΕΜΟ ΒΡΕΘΗΚΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΑΘΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΠΑΡΟΥΤΙ, ΣΤΑ ΕΞΥΠΝΑ ΟΠΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΥΡΑΥΛΟΥΣ; ΑΠΟ ΤΟ ΆΛΟΓΟ, ΒΡΕΘΗΚΕ ΝΑ ΠΑΤΑΕΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗ ΣΕΛΗΝΗ; ΑΠΟ ΤΟ ΥΨΩΜΑ ΚΑΙ «ΧΕΙ! Μ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ», ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ;
ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2500 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΕΜΟΙ, ΜΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΗΤΑΝ ¨ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΟΣ¨, ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΜΕ ΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ;
ΚΑΙ ΤΑ ′ΟΠΛΑ′ ΦΙΛΕ ΜΟΥ (ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΣΑ ′ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ′)…… ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΝΕΑ ΤΟΥΣ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ. ΟΧΙ ΜΕΤΑ.
ΔΕΝ ΛΕΩ ΠΩΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΥΠΝΗ ΟΝΤΟΤΗΤΑ… ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ. ΜΑ… ΜΑΘΑΙΝΕΙ! ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΜΕ, ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!
Η ΕΡΕΥΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ. ΚΑΜΙΑ ΑΝΤΙΡΡΗΣΗ. ΜΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙ ΥΛΙΚΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ.
ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ… ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΟΡΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΑΛΕΥΡΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΟ ΨΩΜΙ. ΟΣΕΣ ΩΡΕΣ-ΜΕΡΕΣ-ΜΗΝΕΣ ΚΙ ΑΝ ΣΤΕΚΟΤΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΥΣ ΣΠΟΡΟΥΣ ΣΙΤΑΡΙΟΥ, ΠΟΣΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΘΑ ΕΙΧΕ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ; ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΣΚΕΨΗ-ΠΡΑΞΗ-ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ-ΑΛΧΗΜΕΙΑ;
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ… ΔΕΝ… ΔΕΝ!
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΝΕΟΥ ΓΟΝΟΥ-ΣΠΟΡΑΣ…
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΦΗ-ΧΑΜΕΝΗ (;;;) ΓΝΩΣΗ ΠΟΥ…ΞΑΦΝΟΥ ΒΡΕΘΗΚΕ…
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΔΩ ΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ′ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΥΣ′ ΜΕ… ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ, ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΝ ΞΑΦΝΙΚΑ, ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ… (ΤΟ ΑΝΤΑΛΑΓΜΑ ΜΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ!)
ΜΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΙΩΝΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΕΓΙΝΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΒΙΑΣΤΙΚΑ. ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ, ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΒΙΑΣΤΙΚΑ.
ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΩ ΤΟ ΘΕΜΑ; ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΙΑ, ΟΣΟ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ. ΚΟΝΤΑ ΔΙΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΠΛΗΣΙΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ, ΠΟΥ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ, ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ. ΜΠΟΡΟΥΝ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΤΙΛΗΦΘΟΥΜΕ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ. ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΘΕΣΗ, ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΟΥΜΕ ΛΑΘΟΣ ΠΛΕΥΡΑ.

ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΟΛΟΙ… ΚΑΙ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ…
ΜΑ… ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ′ΤΟΥ′, ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ.
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΟΛΛΑ… ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΗ ΤΟΥ… ′ΕΡΕΥΝΗΤΗ′.


ΨΥΧΟΑΚΟΥΣΤΙΚΗ…
ΝΕΥΡΟΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ…
MULTI-STATE ANTI-TERRORIST INFORMATION EXCHANGE…
………ΣΕ ΕΞΕΛΙΞΗ ΚΑΙ ΔΡΑΣΗ………

ΑΠΕΙΡΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2005, 02:48:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

JUNK95, TI ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΩΡΑ; ΠΩΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΟΛΕΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΕΛΙΣΣΕΤΑΙ;


Δε νομίζω να είπα αυτό. Για την ακρίβεια είμαι απολύτως σίγουρος ότι σε γενικές γραμμές ισχυρίστηκα το ακριβώς αντίθετο.

Είπα βέβαια ότι ο Ψυχρός Πόλεμος οδήγησε σε αρκετές εξελίξεις. Άλλο "ψυχρός" πόλεμος, άλλο "κανονικός" πόλεμος όμως.

Real stupidity beats artificial intelligence any time. -- Terry PratchettΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PHILOSOFOS-1
Πλήρες Μέλος

Bolivia
1201 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2005, 03:49:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PHILOSOFOS-1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ

Ο ανθρωπισμος σημερα χρησιμοποιειται σαν μορφωση για ανθρωπια.
ειπε ο μαρξ οτι το οικονομικο ειναι καθοριζει την συνειδηση του
ανθρωπου!
ο ανθρωπος μπορει να ζησει σε εναν 'πλουραλιστικο κοσμο' με πολλους
τροπους ζωης και θεωριες!!
ειμαστε η ανωτερη βαθμιδα εξελιξης των οντων?
απο εμας εξαρταται ειμαστε οντα πολιτικα ειπε και ο αριστοτελης!
ανθρωπισμος οντολογικος και υπαρξιακος οχι οικονομικος!


η αγαπη ειναι παντοτινη

ghΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2005, 10:00:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΙ ΑΖΩΕΛ.ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ!!!!ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ Η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΣΗ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ,ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ, ΘΑ ΥΦΙΣΤΑΝΤΑΙ.ΔΛΔ ΟΙ ΠΡΟΓΟΝΟΙ ΣΟΥ(ΜΑΣ) ΟΤΑΝ ΠΟΛΕΜΟΥΣΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΛΑΟΥΣ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥΣ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΤΟΥ ΤΟΤΕ ΚΟΣΜΟΥ(Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Κ.Α) ΔΛΔ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?ΚΑΠΟΙΑ ΜΥΣΤΗΡΙΩΔΗ ΣΥΝΟΜΩΣΙΑ?ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑ.ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΕΚΤΑΣΗ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ/ΑΡΜΟΖΕΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΕΜΟΥΣ/ΣΥΡΡΑΞΕΙΣ ΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ,ΓΙΑ ΜΕΝΑ!ΤΟ ΟΤΙ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΥ ΜΕΝΩ ΚΑΙ ΤΙ ΥΨΟΣ ΕΧΩ,ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΟΥ ΤΗΛ/ΝΟΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ.ΑΝ ΠΑΩ ΚΑΙ ΔΟΛΟΦΟΝΗΣΩ ΤΟΝ ΠΑΠΠΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΕΜΟ ΠΛΕΟΝ Η ΙΤΑΛΙΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΑΛΛΑ Η ΙΝΤΕΡΠΟΛ ΘΑ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕΣΕΝΑ ΤΗΝ ΑΘΩΑ.ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2005, 01:05:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΖΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ.
ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΝΤΟΠΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΧΡΗΜΑ.
ΕΠΙΤΡΕΨΤΕ ΜΟΥ, ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΟΥ.
…… ΤΟ ΧΡΗΜΑ, ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ΠΛΑΝΗ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΣΕΙ!
ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ, ΠΩΣ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΗΜΑ.
Η ΑΝΕΡΓΙΑ (Η ΟΠΟΙΑ ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ), Η ΦΤΩΧΙΑ (ΠΟΥ ΣΤΕΡΕΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΙΩΣΙΜΗ ΖΩΗ, ΜΑ ΚΑΙ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΤΗΣ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑΣ), ΑΠΟΔΥΝΑΜΩΣΗ ΨΥΧΗΣ ΚΑΙ ΝΟΥ ΔΙΟΤΙ ΜΟΧΘΕΙΣ 20 ΩΡΕΣ ΤΟ 24ωρο ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΣΟΥ (ΠΟΥ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΩΤΕΡΑ!), Η ΠΕΙΝΑ ΚΑΙ Ο ΦΟΒΟΣ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΞΕΠΟΥΛΑΣ ΤΑ ΙΕΡΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΞΙΕΣ ΣΟΥ, ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΕΙΨΗ ΧΡΗΜΑΤΟΣ……
ΠΟΛΕΜΟΙ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ‘ΧΡΗΜΑ’ (ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ, ΔΕΣ ΠΕΡΣΙΚΟ. ΟΠΙΟ, ΔΕΣ ΑΦΓΑΝΙΣΤΑΝ. ΜΕΤΑΛΕΥΜΑΤΑ, ΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗ.)
ΚΡΑΤΗ ΣΚΛΑΒΟΙ, ΔΙΟΤΙ ΧΡΩΣΤΑΝΕ!
ΤΡΑΠΕΖΕΣ, ΟΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΑΝΘΡΩΠΩΝ… ΚΑΙ-ΚΑΙ-ΚΑΙ-ΚΑΙ………..!!!!!!!!!!!!!
ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΥΝ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΠΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΝ, ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΑΣΚΗΣΗ ΒΙΑΣ ΚΑΙ ΕΞΟΥΣΙΑΣ.
ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΈΤΣΙ…
ΑΝ ΣΑΣ ΠΩ, ΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ, ΘΑ ΜΕ ΠΙΣΤΕΨΕΤΕ;
ΟΧΙ, ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΤΕ ΤΡΕΛΑΡΑ!
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΕΓΩ;
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑ;
ΧΑΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΤΙ! ΧΑΡΤΙ, ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Η ΕΥΧΗ!
ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΚΟΒΕΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΚΑΝΟΝΙΖΕΙ ΤΗΝ ΜΟΙΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΟΡΟΥΣ;
ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΚΟΒΟΥΝ ΤΑ ΚΡΑΤΗ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΩΣ ΚΡΑΤΟΣ;
ΑΚΟΥΣΤΕ ΜΕ……
ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΧΩΡΑΦΙ. ΤΟ ΟΡΓΩΝΕΙΣ ΤΟ ΣΠΕΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΤΡΟΦΗ ΣΟΥ. ΑΠΟ ΑΥΤΟ, ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ 100 ΑΤΟΜΑ. ΞΑΦΝΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΥ!) ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ‘ΝΟΜΟ’ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΘΑ ΒΓΑΖΕΙ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΧΩΡΑΦΙ ΤΡΟΦΗ ΓΙΑ 20. ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ; ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ 80;
ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ, ΚΑΙ ΟΙ ΕΚΑΤΟ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΠΩΣ… ΒΓΑΖΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ 20. ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΝ ΦΥΣΙΚΟ ΔΙΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ‘ΕΙΔΙΚΟΙ’ ΤΟΝ ‘ΠΕΙΘΟΥΝ’ ΠΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ.
ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΡΙΔΙΑ ΤΩΝ 20, ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΙ, ΔΙΟΤΙ ΟΙ 80 ΤΟΥ ΔΙΠΛΑ ΧΩΡΑΦΙΟΥ… ΞΕΧΥΘΗΚΑΝ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ… ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ.
ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ… ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΞ ΑΙΤΙΑΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ‘ΑΔΙΚΙΑΣ’ ΚΑΙ ΤΗΣ ‘ΠΛΑΝΗΣ’, ΑΡΧΙΣΕ Η ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ. ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ, ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΟΥΝ ΦΥΣΙΚΟ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΟ. ΛΟΓΟ… ΤΟΥ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ‘ΤΡΟΦΗ’. ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ, ΟΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ, ΤΟ ΡΙΧΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΤΗΣ ‘ΤΡΟΦΗΣ’. ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΚΑΠΟΙΟΙ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΠΟΥ ΕΣΥ ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΣΑΙ, ΕΝΩ ΕΚΕΙΝΟΙ ΔΡΟΥΝ ΑΝΕΝΟΧΛΗΤΟΙ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΑΙ ΔΙΟΤΙ ΕΣΤΡΕΨΑΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΟΥ ΑΛΛΟΥ, ΚΑΙ ΣΕ ΧΕΙΡΑΓΩΓΟΥΝ ΟΠΩΣ ΘΕΛΟΥΝ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ ΤΟΝ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΧΡΗΜΑ.
ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΑΙ ΤΩΡΑ ΕΓΩ Η ΑΝΟΗΤΗ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ, ΠΩΣ ΤΟ ΧΡΗΜΑ, ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥΣ-ΣΟΥ.
ΕΡΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ, ΠΩΣ ΑΝ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΤΩΧΙΑ, ΠΕΙΝΑ, ΑΔΙΚΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ, ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΧΡΗΜΑ (ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΥΣΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟΥΣ) ΚΤΛ ΚΤΛ…… ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΚΟΨΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ……… X A Ρ T I!
ΑΥΤΟΣ, ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΙΑΣΚΟ…… (ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΕΤΑΙ ΓΥΡΩ ΜΑΣ), ΕΚΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ.
ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΝΗ ΚΑΛΟ-ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΜΕΝΗ. Η ΕΙΚΟΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΑΙΩΝΩΝ ΜΑΣ.
ΟΧΙ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ…… ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΧΡΗΜΑ. ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΚΙ ΈΤΣΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΙΤΙΑ.
ΕΙΚΟΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. ΤΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ, ΣΤΗ ΓΗ ΜΑΣ…. ΤΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΞΩ ΚΑΙ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ, ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΣΤΕ.
ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΧΟΥΝ ‘ΕΚΕΙΝΟΙ’…
ΤΑ ΔΡΩΜΕΝΑ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΓΗΣ ΜΑΣ…
ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΑ ΜΥΡΙΣΑΜΕ ΑΚΟΜΑ.
ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΤΑΞΟΥΝ, ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΠΑΙΝΕΥΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΜΑΣ.
ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΤΗΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΩΝΟΥΝ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΓΗΣ… ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΩΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ. ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΡΑΤΟΥΝ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΟΥΣ, ΩΣΤΕ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ, ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ (ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ), ΝΑ ΤΟΝ ‘ΣΚΟΤΩΣΟΥΜΕ ( ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΨΑΞΟΥΜΕ, ΤΟ ΕΣΧΑΤΟ.)
ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ ΛΙΓΟ, ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ…… ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ, ΕΣΤΩ ΛΙΓΟ! ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!

ΑΠΕΙΡΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2005, 01:30:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ JUNK95... ΔΕΧΟΜΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΚΑΙ ΑΝ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΤΩΝ ΛΟΓΩΝ ΣΟΥ, ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ!

ΑΠΕΙΡΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2005, 11:11:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑΡΤΙ. Συμφωνώ, αλλά αν άπειρο απο αυτό το χαρτί ήταν στη διάθεση του καθενός απο εμας, ποιός θα δούλευαι για να το αποκτήσει? Εγώ δε θα πήγαινα στο γραφείο μου, αλλά ούτε ο χασάπης θα πήγαινε στο μαγαζί του. Απο πόυ θ αγόραζα κρέας? Δεν είναι επακριβώς χαρτί, αντιπροσωπεύει ποσότητά χρυσού που διαθέτει το κάθε κράτος. Αυτή η ποσότητα είναι που καθορίζει τα όροια κποής των νομισμάτων.

Με όλα τα άλλα συμφωνώ, σίγουρα δεν πρέπερι να είναι αυτοσκοπός.

BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2005, 11:39:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΠΗΓΗ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑ .
ΔΕΝ ΤΥΠΩΝΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΧΡΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΔΥΝΑΤΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΔΥΝΑΜΟΙ
ΧΑΡΤΙ. Συμφωνώ, αλλά αν άπειρο απο αυτό το χαρτί ήταν στη διάθεση του καθενός απο εμας, ποιός θα δούλευαι για να το αποκτήσει? Εγώ δε θα πήγαινα στο γραφείο μου, αλλά ούτε ο χασάπης θα πήγαινε στο μαγαζί του. Απο πόυ θ αγόραζα κρέας? Δεν είναι επακριβώς χαρτί, αντιπροσωπεύει ποσότητά χρυσού που διαθέτει το κάθε κράτος. Αυτή η ποσότητα είναι που καθορίζει τα όροια κποής των νομισμάτων
ΣΥΜΦΟΝΩ ΑΛΛΑ ΑΝ ΗΘΕΛΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΛΥΣΗ
ΑΣ ΤΥΠΩΝΑΝ ΧΑΡΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΑΣ ΕΔΙΝΑΝ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΟΛΙΤΗ 200 ΕΥΡΩ ΕΤΣΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΕΦΤΑΝΑΝ ΤΑ
ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΙΝΑΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ.
ΛΥΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΟΥΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2005, 12:38:02  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΣ ΤΥΠΩΝΑΝ ΧΑΡΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΑΣ ΕΔΙΝΑΝ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΟΛΙΤΗ 200 ΕΥΡΩ ΕΤΣΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΕΦΤΑΝΑΝ ΤΑ
ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΙΝΑΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ.
ΛΥΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΟΥΝ


«Όποιος σκοπεύει να παλέψει με τέρατα πρέπει να φροντίσει να μη γίνει ο ίδιος τέρας. Όταν κοιτάζεις επίμονα την άβυσσο, η άβυσσος κοιτάζει εξίσου επίμονα πίσω σε σένα».


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2005, 14:15:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΛΔ ΑΖΩΕΛ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΤΣΙΚΑ ΜΕ ΕΝΑ ΧΑΛΙ?Η ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΠΑΛΙ ΥΠΗΡΧΕ ΣΥΝΟΜΩΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΝΩ ΧΕΡΙ?
ΕΣΥ ΠΑΛΙ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΣ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΠΕΡΙ 200€ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΛΥΣΚΕΦΤΗΚΕΣ...
ΑΝ ΕΔΙΝΑΝ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ Λ.Χ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΤΑ 200 ΕΥΡΩ ,ΤΑ ΕΔΙΝΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΖΗΤΙΑΝΟΣ ΕΚΕΙΝΟΣ ΘΑ ΤΑ ΞΟΔΕΥΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΤΑ ΑΠΟΤΑΜΕΙΕΥΑ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕ ΤΟ ΧΑΣΜΑ ΠΛΟΥΣΙΩΝ ΦΤΩΧΩΝ.Η ΝΟΜΙΖΕΙΣ Ο ΜΠΑΚΑΛΗΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΔΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΛΟΥΣΕ ΤΗΝ ΜΠΡΙΖΟΛΑ ΤΟΥ 200€ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΞΕΡΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΠΑΡΕΙ?
ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΣΚΑΡΦΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΑΠΛΟ.....
ΠΟΛΕΜΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΤΑΝΟΜΗ ΤΟΥ ΠΛΟΥΤΟΥ/ΓΗΣ....ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZΩΕΛ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
401 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2005, 19:36:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZΩΕΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ANALPHABET, ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΧΡΥΣΟΥ, ΗΤΑΝ Η ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΜΕΡΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ(ΓΡΑΜΜΑΤΙΟ-ΕΠΙΤΑΓΗ-ΧΑΡΤΙ, ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΠΕΣΤΟ) ΑΝΑ ΧΩΡΑ. (ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΛΕΟΝ Η ΕΞΟΡΥΞΗ ΧΡΥΣΟΥ ′ΕΜΠΟΔΙΖΕΤΑΙ′ -′ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΑΙ′, ΝΑ ΠΡΑΤΤΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ.)
ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΥΣΟ-ΠΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΩΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΑ ΚΡΑΤΙΚΑ ΧΡΗΜΑΤΙΚΙΒΩΤΙΑ-ΘΗΣΑΥΡΟΦΥΛΑΚΙΑ ΤΩΝ ΚΡΑΤΩΝ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΟΥΝ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΙΣΧΥ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ……
…………ΠΟΙΟ ΧΡΥΣΟ; ΠΟΥ ΧΡΥΣΟΣ; ΧΡΥΣΟΣ… ΝΙΕΝΤΕ! ΝΑΔΑ! ΔΕΝ!
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΥΣΟΣ! ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΟΛΟΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΧΡΥΣΟΣ;
ΚΑΙ ΕΞΟΡΥΞΕΙΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ… ΜΑ ΑΠΟ ΠΟΙΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΑΕΙ;
ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΕΔΩ ΣΤΑ ΠΕΡΙ ΧΡΥΣΟΥ.

ΜΕΤΑ…
ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΤΗΣΟΥΝ ΠΑΓΚΟΥΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΙΛΟ ΤΟ… ΧΑΡΤΙ! ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΗΛΑΔΗ!
ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΥΠΕΡΒΟΛΗ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙ ΣΕ ΟΚΝΗΡΙΑ Η’ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΧΑΩΔΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!
ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΜΕ ΛΙΓΟ…
ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΗΜΑ (ΤΟ ΧΑΡΤΙ!), ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙΤΑΙ Η ΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ Η ΑΓΟΡΑ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ. ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΟΡΑ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ. ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΑ, ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΕ ΚΑΙ Η ΑΝΑΛΟΓΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ. ΤΟ ΝΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ, (ΠΟΥ ΠΑΣΧΟΥΝ ΣΟΒΑΡΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗ-ΕΘΝΗ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ) ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΛΥΣΙΔΩΤΕΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ-ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ, ΘΑ ΕΠΟΥΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ. ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΩ ΠΟΛΛΑ, ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ.
ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ. ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ ΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΕΙΔΗ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑΣ ΣΗΜΕΡΑ. ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΤΟ ΥΓΙΕΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΤΡΟΦΙΜΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΤΑΣ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ.
ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ. ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ, ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΟΥΝ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΚΑΤΑΝΕΜΗΘΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΑΨΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΤΩΧΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΛΥΦΤΟΥΝ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ, ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ!
ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ, ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΛΑ, ΟΛΟΙ ΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ, ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ.
Ο ΚΕΙΝ ΕΝΑΣ ΣΠΟΥΔΑΙΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΟΒΑΡΗ ΜΕΛΕΤΗ, ΕΚΑΝΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΦΤΩΧΙΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΕΠΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ. ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ ΑΥΤΟΥ. ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ, ΑΝΑΦΕΡΟΤΑΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΜΙΛΗΣΑ. ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΣΤΟΝ ΡΟΥΣΒΕΛΤ, ΕΚΕΙΝΟΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ. ΜΑ… ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕ. ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑΝ ΞΑΦΝΙΚΑ ΝΕΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΣΤΑ ΔΡΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ, ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ.

Tpt… ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΣYΝΔΙΑΖΩ ΤΟ tpt ME TO tI-pO-tA ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ!
ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΛΥΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΠΗ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ‘ΧΑΡΤΙΟΥ’, ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕΣ. ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ. ΔΙΟΤΙ…
1) ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΙΣΧΥΡΙΣΤΗΚΑ ΠΩΣ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΕΣΥ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟ ΛΕΓΑΤΕ ΚΙ ΕΓΩ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΛΥΝΕΤΑΙ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ. ΕΙΠΑ ΕΠΙΣΗΣ ΠΩΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ-ΠΛΑΝΗ, ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ α)ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ β)ΤΟ ΜΕΣΟ ΝΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΥΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ γ)ΤΟ ΜΕΣΟ ΝΑ ‘ΔΙΑΛΥΟΥΝ’ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ δ)ΤΟ ΠΕΠΛΟ ΝΑ ΚΡΥΒΟΥΝ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΣΚΕΨΗ-ΣΤΟΧΟ. ΤΗΝ ΒΙΤΡΙΝΑ, ΤΗΝ ΚΟΥΡΤΙΝΑ ΟΠΟΥ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ.
ΤΟ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΧΡΗΜΑ, ΤΑ ΟΣΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ, ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ. ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΑΣ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΣΗΜΕΙΑ. ΔΕΝ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ, ΕΦ ΟΣΩΝ ΞΕΡΟΥΜΕ… ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ!
ΚΑΙ…
2) ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΥ ΛΕΣ (ΧΕ ΧΕ!) ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ, ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ…’ΧΑΡΤΙ’! ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.


ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΗΣΑΝ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.
ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ΠΟΥ ΥΠΝΩΣΑΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΣΤΕΡΩΝΤΑΣ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ.
ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΓΟΝΟΜΕΤΡΟ.
ΠΑΙΔΕΙΑ-ΜΟΡΦΩΣΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΕΤΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΛΟΥΠΩΝΕΤΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ.
ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ… ΑΠΛΑ ΦΤΑΙΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ‘ΤΑ’ ΚΑΝΟΥΝ ΣΩΣΤΑ, Η’ ΠΟΥ ΕΠΙΔΙΩΚΟΥΝ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟ;
ΟΧΙ. ΔΕΝ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ.

ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΤΙ…… ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ‘ΑΦΑΝΙΣΟΥΝ’ ΤΗΝ ‘ΕΛΛΗΝΙΚΗ’ ΣΚΕΨΗ…… ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ ΘΑ ΜΕΙΩΘΟΥΝ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ.


ΑΠΕΙΡΗ Η ΑΛΗΘΕΙΑ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2005, 14:05:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το μόνο που με παρηγορεί τον τελευταίο καιρό είναι πως η ibm θα δημιουργήσει νέα γλώσσα προγραμματισμού που θα βασίζεται στην Ελληνική.

Μακάρι να είναι ένα βήμα επανόδου στις μεθοδολογίες της Ελληνικής σκέψης, όπως το έθεσες και με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη ΑΖΩΕΛ.

BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2005, 20:09:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το μόνο που με παρηγορεί τον τελευταίο καιρό είναι πως η ibm θα δημιουργήσει νέα γλώσσα προγραμματισμού που θα βασίζεται στην Ελληνική.

Σου έχω "άσχημα" νέα...

Real stupidity beats artificial intelligence any time. -- Terry PratchettΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy