ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΑΡΑΓΕΙ Ο ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ(ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΘΕΜΑ)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
sakhs3
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
236 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2005, 21:11:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sakhs3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Στο χερι σου ειναι παντως να μην γινεις ο πατερας σου, αλλα να γινεις αυτο που θελεις.


αυτο ετσι και αλλιως φιλε!

sakhs3Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2005, 03:42:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ AREIOS ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΛΕΞΗ "ΘΡΗΣΚΕΙΑ" ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΛΕΞΗ "ΔΟΓΜΑ"????
ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ,ΜΠΟΡΕΙΣ????????????????????????
ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΑ ΛΕΞΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ,ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΕΓΩ.
ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΘΕΩΡΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΘΟΛΙΚΟΥΣ ΙΝΔΟΥΙΣΤΕΣ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ,ΚΑΙ ΟΧΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΥΣ ΟΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΛΑ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


398 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2005, 12:12:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Ούνε

Μιλάς για την υποκειμενικότητα της αντίληψης και έχεις δίκιο. Μιλάς με πολύ ευγενικό τρόπο για το παραμύθιασμα (θαυμαστος μηχανισμός αντιμετώπισης του φόβου) που είχες αναφέρει σε προηγούμενο μυνημα σου. Μιλάς για ένα ψέμα που θα μας δώσει τη δύναμη της ζωής.

Τελικά ποια είναι η αλήθεια; Ποια είναι η καθολική αλήθεια και γιατί την κατέχεις εσύ, γιατί σε εσένα δεν μετρά η υποκειμενικότητα;

Εσύ λες: Δεν υπάρχει Θεός, δεν τον βλέπω, δεν τον ακούω, τον φιάξατε γιατί είστε δειλοί (ΥΠΟΘΕΣΗ).... Χρησιμοποιείς πίστη. Την πίστη ότι δεν υπάρχει. Δεν μπορείς να μου αποδείξεις ότι δεν υπάρχει....
Εγώ λέω : Υπάρχει θεός. Όταν ο νοήμων άνθρωπος έφιαξε πολιτισμό, τότε κάποιος υπέρτατος νους έφιαξε τον άνθρωπο (ΥΠΟΘΕΣΗ)..... Χρησιμοποιώ πίστη. Την πίστη ότι υπάρχει. Δεν μπορώ να σου αποδείξω ότι υπάρχει.....

Αγαπητέ έχεις δίκιο, δεν ΑΝΤΕΧΩ το βάρος της «αλήθειας» του ότι ζωή είναι ότι βλέπω, ακούω, και μυρίζω. Δεν αντέχω το βάρος του ότι γεννήθηκα για να μεγαλώσω, να τρώω, να πίνω, να περπατάω, γεννήθηκα για να σπουδάσω τα ψίχουλα της γνώσης που δίνουν οι μεγάλοι της γης, γεννήθηκα για να κάνω παιδιά να φιάξω και κανένα σπιτάκι και ύστερα να πεθάνω.....

Δεν μπορώ να καταδικάσω τον άνθρωπο σε κάτι τόσο λίγο σε κάτι τόσο μικρό. Όσο και αν όλα αυτά περιέχουν τις αλήθειες τους για την πραγματική ζωή. Δεν τα μηδενίζω. Αλλά εγώ πιστέυω ότι ο άνθρωπος είναι ευλογημένο όν, γεννήθηκε για τον ουρανό.

Έχεις δίκιο ότι ο άνθρωπος δεν άντεχει άλλα βάρη και εμπόδια. Δεν χρειάζεται κανένα βάρος στη συνείδηση του από την στιγμή που αγαπήσει το Χριστό Λόγο. Χωρίς όμως αυτή την αγάπη ο άνθρωπος έχει αποδείξει (και μέσα στους κόλπους του Χριστιανισμού) ότι μπορεί να φτάσει στο άκρο της απίστευτης κακίας και κτηνωδίας.

Ειλικρινά θα ήθελα να μάθω την αλήθεια έτσι όπως την βιώνεις, και τη ζωή έτσι όπως την κατανοείς αλλά και την άποψη σου πως ένας άνθρωπος μπορεί (αν μπορεί) να είναι ελέυθερος.....

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


398 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2005, 12:19:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Σάκη
Λες:
quote:
σας καλω να μου υποδειξετε,ΠΟΥ?? τελικα κανει ο χριστιανισμος τον ανθρωπο καλυτερο ,κοινωνικοτερο ,θετικοτερο,περισσοτερο "αγαπων"
ευτυχισμενο?? μεσω ποιας διαδικασιας στην ψυχοσυνθεση του?
η με ποιο αλλο τροπο τελος παντων??(επιστημονικα καταξιωμενο)

με λιγα λογια απο την στιγμη που πιστευει σ αυτο το δογμα,τι βελτιωνει στον εαυτο του?? τι κοινωνικες προεκτασεις εχουν αυτα??


Εαν σου πω ότι το δόγμα λέει αγάπη προς τον συνάνθρωπο, εσωτερική καθαρότητα και ειρήνη, καλοσύνη, συγκαταβατικότητα, πραότητα, ειλικρινή αγάπη προς όλα τα έμψυχα και άψυχα όντα θα μου απαντήσεις ότι αυτά είναι θεωρητικά.
Εάν σου πω ότι από αυτό το δόγμα ξεπήδησαν άνθρωποι που αγάπησαν και βοήθησαν έμπρακτα τον συνάνθρωπο τους, θα μου μιλήσεις για την ανεπάρκεια και τα λάθη του ιερατείου.
Εαν σου μιλήσω για τον τρόπο που βιώνω εγώ το Χριστό θα θέλεις «επιστημονικά καταξιωμένο τρόπο».
Μου ζητας να φάω τη σούπα με το πηρούνι, και να σε κεράσω κιόλας. Μάλλον δεν θέλεις να φας, όσο και αν δείχνεις ότι αναζητάς.


Σου λέω ότι αισθάνομαι τον αέρα και τον βιώνω και μου λες να στον περιγράψω να τον δεις. Ε! Τι να κάνουμε δεν γίνεται....
Κάποτε ο άνθρωπος πίστευε ότι μπορούσε να δει. Και προσκυνούσε το φεγγάρι....
Τώρα ο άνθρωπος πιστέυει ότι μπορεί να καταλάβει. Και προσκυνά τους λαβύρινθους της λογικής του την «επιστημονική καταξίωση»....


Η όλη διαφορά βρίσκεται στη πίστη......γιατί δεν μπορείς να το δεχτείς
Στη πραγματική πίστη της ανθρωπιάς του Χριστού Λόγου και όχι την παραχαραγμένη.....


Εγώ πιστέυω στο θεό και θεώρώ τιμή μου να τον προσκυνώ και να τον υπηρετώ γιατί πιστέυω στην αγάπη του.....
Εσύ δεν πιστέυεις στο θεό και όταν με βλέπεις να τον προσκυνώ με θεωρείς δειλό.....

Εγώ θεωρώ ανδρεία να κοιτάξω μέσα μου και να αγωνιστώ για αυτά που βλέπω και δεν καταξιώνουν το ανθρώπινο ον.
Εσύ θεωρείς ανδρεία να συμβιβαστεις με αυτά, να τα θεωρήσεις μέρος της ύπαρξης σου.....

Όταν αγαπάς κάτι με όλη σου τη δύναμη, μπορείς να σκύψεις εμπρός του, εαν δεν το βλέπεις καν θεωρείς αυτόν που το κάνει τρελό και ψυχοκοινωνικά άρρωστο.....

Ενώ ο «άθεος» είναι ελέυθερος και τι ψυχοκοινωνικά εύρωστος! Λειτουργεί με βάση τη δική του συνειδησιακή κρίση!!
Αλήθεια αγαπητέ από που άντλησε αυτή τη συνειδηση; Από που απέκτησε τις αρχές αυτής; Δεν «έχτισε» συνείδηση από τον πατέρα τη μάνα το δάσκαλο, τη τηλεόραση, τις έρπουσες και μη κοινωνικές αξίες......
Μηπως έχουμε συνειδησιακή παρθενογέννεση; Και μη μου πεις για λογική διεργασία γιατί και η λογική για να ξεκινήσει τη διεργασία χρειάζεται «συνειδησιακή πληροφορία».


Μιλάς για ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ. Αλήθεια που την είδες;;;;
Βλέπεις καμιά κοινωνία που να κυριαρχεί το «αγαπάτε αλληλους»;
Βλέπεις καμιά κοινωνία που να κυριαρχεί το «αν σε κτυπήσουν στο ένα μάγουλο γύρνα και το άλλο»;
Βλέπεις καμιά κοινωνία που να κυριαρχεί το «εαν έχεις δύο χιτώνες δώσε τον ένα»;
Βλέπεις καμιά κοινωνία που να κυριαρχεί το «ευλογείται αυτούς που σας διώκουν»;
Βλέπεις καμιά κοινωνία που να κυριαρχεί το «ή θεός ή μαμωνάς»;
Γιατί εγώ βλέπω μια κοινωνία που «άνθρωποι» σκοτώνουν μικρά παιδιά για να πουλήσουν όργανα, τα κλέβουν για να τα εκπορνέψουν, που κανείς δεν σέβεται τον διπλανό του. Εγώ δεν βλέπω μια χριστιανική κοινωνία αλλά μια «άθεη» κοινωνία χωρίς όρια στον εγωισμό, στην εκμετάλευση, στην κακία, στο μίσος, στην απαξίωση του ανθρώπινου προσώπου......

Αγαπητέ μου φίλε λες:

quote:
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΟΝΟ ΛΟΓΙΚΕΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙΣ!!!

Ας κάνω ένα «λογικό» συνειρμό. Κοιτάμε γύρω μας και βλέπουμε αυτά τα θάυματα που έχει επιτύχει ο άνθρωπος και ο πολιτισμός του. Εσύ λες ότι όλα αυτά ξεκίνησαν από την ΑΜΟΙΒΑΔΑ και τους ΠΙΘΗΚΟΥΣ εγώ λεω ότι ξεκίνησαν από ένα υπέρτατο αγαθό νου ΤΟ ΘΕΟ.....

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΚΑΝΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΟΓΙΚΕΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙΣ.......Η ΠΡΑΞΗ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΩΣΤΕΣ

Και η πράξη είναι τώρα που σου μιλώ και βλέπω σε εσένα ένα κομμάτι μου....

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αreios
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2005, 12:32:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αreios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα φιλε ΤΡΤ
Ο χριστιανισμος ειναι μια θρησκεια η οποια βασιζεται σε διαφορα δογματα
τα οποια και αφενος την οριζουν, αφετερου την διαχωριζουν σε διαφορες αιρεσεις-"ομολογιες".
Μπορεις να μην πιστευεις στην ανασταση νεκρων (παραδειγμα φερνω, χαριν συζητησεως) αλλα δεν δικαιουσαι να λες οτι εισαι χριστιανος εκτος εαν υπαρχει μια αιρεση που καλειται χριστιανικη και που υποστηριζει αυτο ακριβως..
Ξερεις τι εχω καταλαβει; Οπως οι περισσοτεροι στην Ελλαδα
εχετε μια θρησκεια η οποια ειναι ακριβως το αντιθετο του χριστιανισμου και λετε οτι ειστε χριστιανοι, γιατι ποτε δεν εχει γινει κατηχηση πριν
την εισαγωγη στο ορθοδοξο δογμα. Πολυ απλα δεν ξερετε τι και που πιστευετε!
Αυτο το αμορφο πραγμα οπου ο καθενας εχει μια δικη του θρησκεια
βεβαια δεν ειναι εξορισμου αρνητικο, εκτος και αν μπαινει μεσα στα
παιχνιδια της εξουσιας και του πλουτισμου των Θρησκοκερδοσκοπων
της θεοκρατικης κοινωνιας μας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


398 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2005, 14:26:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Σάκη

Αναφέρθηκες σε κάποιους ψυχολόγους. Συγχωρεσε με αλλά όλοι αυτοί οι κύριοι και οι κυρίες που μπορούν να λεν ότι θέλουν με την ταυτότητα του επιστήμονα, θα ήθελα να τους δω στο σπίτι τους, πως ζουν και συμπεριφέρονται και όχι στην μεγάλη καρέκλα του γραφείου τους όπου αυτοί είναι οι «γιατροί» και εγώ ο ασθενής. Θα ήθελα να τους δω όταν έρχονται οι λογαριασμοί και δεν έχουν να πληρώσουν, όταν χτυπάει το τηλέφωνο με κακά μαντάτα, όταν έχουν πρόβλημα υγείας πως λειτουργούν; Πως συμπεριφέρονται; Μήπως χρειάζονται αυτοί ψυχολόγο;

Και μια ερώτηση. Με ποια επιστημονική διαδικασία «είδαν» τη ψυχή και μιλούν για αυτή;
Η ψυχή φαίνεται ο θεός όχι......


Edited by - ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ on 24/01/2005 14:28:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2005, 15:27:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Η ψυχή φαίνεται ο θεός όχι......"

Ιεροποιήσαμε την άγνοια και την ονομάσαμε Θεό. Ανιεροποιήσαμε τη γνώση και την αμφισβήτηση και την ονομάσαμε ΣΑΤΑΝΑ.....

Ο Θεός, τα ιδανικά και τα όνειρα πλάθονται με τα ίδια υλικά....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


398 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2005, 15:52:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ιεροποιήσαμε τη γνώση και την αμφισβήτηση και την ονομάσαμε αλήθεια.
Ανιεροποιήσαμε τη ψυχική αίσθηση γιατί δεν συμβαδίζει με τα ψίχουλα της γνώσης που μας προσφέρουν.
Κλείσαμε τις πόρτες μιας γνώσης ενός άλλου μέρους της ύπαρξης μας...

Η "γνώση" δεν εξαλείφει την υποκειμενικότητα αλλά είναι αυτή καθαυτή η υποκειμενικότητα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

X-tremist
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2005, 17:06:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους X-tremist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οσο περισσοτερο παρηκμαζει η κοινωνια ,περικλειοντας εντος της "πασα νοσον και μαλακια" ,τοσο θα αυξανεται το μισος των ανθρωπων εναντιον του Θεου ...........

Δεν αναφερει κανενας απ`οτι βλεπω ,οτι ολα οσα ζησαμε ,ολα οσα βλεπουμε σημερα ,καποιοι φωτισμενοι,αρκετους αιωνες πριν τα εχουν προβλεψει....
Ο ενας θεωρει οτι επειδη υπηρξε ιερεας για ενα μικρο κατα την γνωμη μου χρονικο διαστημα ,εχει την απολυτη και αποδεδειγμενη απαντηση για ολα και ολους οσους πιστευουν σε αυτο που ονομαζεται Ορθοδοξια !

Ετσι κατονομαζονται οι Χριστιανοι ,ως ψυχικα αρρωστοι,φανατικοι,και ως ατομα που δεν μπορουν να διακρινουν την πλανη της θρησκειας ,επειδη εχουν υποστει πλυση εγκεφαλου και προτιμουν να ειναι σκλαβοι κατω απο τις διαταγες ενος αφεντη Θεου !
Τι μας λετε ωρε !

Γεγονος ειναι,οτι ολοι εσεις που αρεσκοσαστε να επικρινετε με καθε ευκαιρια την αρρωστη οπως λετε θρησκεια ,ανηκετε στο σαπιο συστημα της υποτιθεμενης ελευθεριας του ατομου ,που διαφθειρει και μετονομαζει πραγματα ,οπως π.χ. τον ερωτα ,σε χυδαιο σεξ ,με προεκτασεις καταστροφικου χαρακτηρα για την οικογενεια ,η οποια αποτελει βασικη αξια για καθε κρατος !

Σε καποια παραγραφο ,καποιος φιλος ,προτεινει να ερευνησουμε τις αλλες θρησκειες ,να μπλεξουμε δηλαδη με αλλα χωραφια ,ενω εδω ,δεν μπορουν οι περισσοτεροι να ξεμπλεξουν με τα δικα μας.....

Ποιος ειναι εκεινος που δεν θα ηθελε να υπαρχει στην ζωη του ,μια αρμονια ,μια πληρη ισορροπια,που να του αποδιδει καθημερινα καρπους................

Το να προσπαθουν οι μεν να αποδειξουν στους δε ,οτι κανουν λαθος για την οποια επιλογη τους ,ειναι το λιγοτερο γελοιο ,εκτος και αν υπαρχουν πραγματικα επιχειρηματα αποδειξιμα .
Ποιος ειναι ομως αυτος που απεδειξε την μη υπαρξη του Θεου ,βασιζομενος οχι σε διαφορες θεωριες αμπελοφιλοσοφων και δηθεν ψυχολογων (που δεν θεραπευσαν πρωτα την δικη τους ψυχη)?

Και τελικα ,μπορει να μας πεισει κανενας ,οτι η ουσια ,και οχι τα προσωπα της θρησκειας μας ειναι λανθασμενη ?
Αναχρονιστικη ειναι σιγουρα σε αρκετα σημεια ,αλλα αυτο δεν αναιρει σε καμμια περιπτωση τα Πατερικα Κειμενα ,οπως εγραψε καποιος αλλος...

Ειναι τοσο δυσκολο να καταλαβουν ορισμενοι ,οτι ο δρομος του πολεμιστη ,ειναι ολοτελα μοναχικος ,και δεν σχετιζεται με παρατραγουδα παπαδων ,διαφθορες και αρπαχτες ,εγληματα που εχει διαπραξει το ιερατειο καθοδηγουμενο απο....αλλα ιερατεια στην αρχικη προσπαθεια επικρατησης του στον Ελληνικο χωρο ,κλπ?

Και για να τελειωνουμε ,εχετε αναρωτηθει ποιοι ειναι οι λογοι ,που το ιερατειο παρουσιαζει τα τελευταια 100 χρονια ,μια εικονα πολυτελους μαγαζιου ,με πελατες ,"προοδευτικους" ιερεις -εισαγωγεις- καινοτομικων
(δηλ.αιρετικων) αποψεων ,και παντος ειδους διαφθορα ?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αreios
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2005, 20:26:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αreios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εκτος αν στο "δογμα" φιλε tpt εννουσες το χριστιανορθοδοξο ενω εσυ ακολουθεις την καθολικη ομολογια (ετερο δογμα κι αυτο του πολυδογματικου χριστιανισμου)
Μου θυμιζει καποιους νεοελληνες που λενε οτι
"εμεις ειμαστε ορθοδοξοι, αυτο δεν ειναι ..θρησκεια!"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sakhs3
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
236 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2005, 21:45:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sakhs3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

Εαν σου πω ότι το δόγμα λέει αγάπη προς τον συνάνθρωπο, εσωτερική καθαρότητα και ειρήνη, καλοσύνη, συγκαταβατικότητα, πραότητα, ειλικρινή αγάπη προς όλα τα έμψυχα και άψυχα όντα θα μου απαντήσεις ότι αυτά είναι θεωρητικά.
Εάν σου πω ότι από αυτό το δόγμα ξεπήδησαν άνθρωποι που αγάπησαν και βοήθησαν έμπρακτα τον συνάνθρωπο τους, θα μου μιλήσεις για την ανεπάρκεια και τα λάθη του ιερατείου.
Εαν σου μιλήσω για τον τρόπο που βιώνω εγώ το Χριστό θα θέλεις «επιστημονικά καταξιωμένο τρόπο».
Μου ζητας να φάω τη σούπα με το πηρούνι, και να σε κεράσω κιόλας. Μάλλον δεν θέλεις να φας, όσο και αν δείχνεις ότι αναζητάς.


το δογμα φιλε μιλαει για "αγαπη"! αλλα μονο "μιλαει"!
αλλες ειναι οι παροτρυνσεις του δογματος περαιτερω ,για αυτον που θα ασχοληθει,και δεν εχουν καμια σχεση με "αγαπη"
η αγαπη τους μοιαζει σαν το "τυρι" που βαζουν στην φακα για να πιασουν τον " ποντικο"
η σαν ενα ποτηρι πνευματικο δηλητηριο,πασπαλισμενο με την τρουφα της"αγαπης",να μην καταλαβαινει το θυμα τι πινει!!

ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!

ολες αυτες οι παρακμιακες προτροπες στη κοινωνια!θυμιζουν αγαπη!!
τα εκατομυρια ανθρωπων που ψυχικα εκβιασμενοι "πηγαν καλογεροι"
και σκοτωναν το κορμι τους ,πετωντας την ζωη τους στα σκουπιδια!
εσυ το αντιλαμβανεσε "ως αγαπη"!!!???

αυτες δεν ειναι οι προτροπες των επισημων "στελεχων"της θρησκειας"

θα μπορουσα να γραφω ωρες ,για το μισανθρωπο που διακυρησετε βαφτισμενο "ως αγαπη"
ασε ,καλυτερα ,την "αγαπη "σας τη βιωσα απο πρωτο χερι πολυ καλα!!
και εζησα το απολυτο εγκλημα στον εαυτο μου!

και μην μου πεις ,οτι καταλαβα "λαθος"
οποια απο τις δεκαδες φιλοσοφημενες αποψεις κι αν δεχθηκα! (φωτισμενων καλογερων,και λαικων κληρικων,η αποψεις αγιων ,αποστολων)
ολες στο ιδιο πηγαδι με εριχναν!!
ασε φιλε ,στο σπιτι του κρεμασμενου δεν μιλανε για σχοινι!!

quote:

Η όλη διαφορά βρίσκεται στη πίστη......γιατί δεν μπορείς να το δεχτείς
Στη πραγματική πίστη της ανθρωπιάς του Χριστού Λόγου και όχι την παραχαραγμένη.....

συμφωνω ! η πιστη σε κατι που δεν υπαρχει!
πιστεψε με αυτος ειναι ο ορισμος της σχιζοφρενειας!!


quote:

Ενώ ο «άθεος» είναι ελέυθερος και τι ψυχοκοινωνικά εύρωστος! Λειτουργεί με βάση τη δική του συνειδησιακή κρίση!!
Αλήθεια αγαπητέ από που άντλησε αυτή τη συνειδηση; Από που απέκτησε τις αρχές αυτής; Δεν «έχτισε» συνείδηση από τον πατέρα τη μάνα το δάσκαλο, τη τηλεόραση, τις έρπουσες και μη κοινωνικές αξίες......
Μηπως έχουμε συνειδησιακή παρθενογέννεση; Και μη μου πεις για λογική διεργασία γιατί και η λογική για να ξεκινήσει τη διεργασία χρειάζεται «συνειδησιακή πληροφορία».

!!


quote:

Μιλάς για ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ. Αλήθεια που την είδες;;;;
Βλέπεις καμιά κοινωνία που να κυριαρχεί το «αγαπάτε αλληλους»;
Βλέπεις καμιά κοινωνία που να κυριαρχεί το «αν σε κτυπήσουν στο ένα μάγουλο γύρνα και το άλλο»;
Βλέπεις καμιά κοινωνία που να κυριαρχεί το «εαν έχεις δύο χιτώνες δώσε τον ένα»;
Βλέπεις καμιά κοινωνία που να κυριαρχεί το «ευλογείται αυτούς που σας διώκουν»;
Βλέπεις καμιά κοινωνία που να κυριαρχεί το «ή θεός ή μαμωνάς»;
Γιατί εγώ βλέπω μια κοινωνία που «άνθρωποι» σκοτώνουν μικρά παιδιά για να πουλήσουν όργανα, τα κλέβουν για να τα εκπορνέψουν, που κανείς δεν σέβεται τον διπλανό του. Εγώ δεν βλέπω μια χριστιανική κοινωνία αλλά μια «άθεη» κοινωνία χωρίς όρια στον εγωισμό, στην εκμετάλευση, στην κακία, στο μίσος, στην απαξίωση του ανθρώπινου προσώπου......




εσυ φιλε μου! εχεις απαρνηθει την φυσικη συμπεριφορα του ανθρωπου!
και προσπαθεις να τον κανεις "εξωγηινο"
προσεξε λιγο αυτο!!

κανενας ανθρωπος δεν σεβεται εκεινον ο οποιος εχει χαρακτηριστικα"
ηλιθιου" και καθε φορα που τον χαστουκιζεις γυρναει το μαγουλο του!
η μεθοδος εξυπηρετει εξωελλαδικους σκοπους με σκοπο ανοχη στην ηττοπαθεια!και παρακμη!
ο πραγματικος σεβασμος ,επερχεται μονο σεβομενος τους νομους της φυσης ,η οποια τους εχει ορισει,ΜΕΣΩ ΤΗς ΑΝΔΡΕΙΑΣ!!δηλαδη!
νομοι που του σεβεται ολη η πλαση! και ειναι απολυτα ΕΓΚΥΡΟΙ
ΚΑΙ ΙΣΧΥΟΥΝ ΣΤΟ ΕΠΑΚΡΟ!!
τιποτα δεν χαριζεται !
κατι τετοιες αποψεις οδηγησαν την ελλαδα,στην λογικη ,δεν πειραζει
που σε π.....αν οι τουρκοι!! σκυψε και περιμενε!!

περαν της ουτοπιας των νομων του χριστ/σμου που ουτε μικρα κοριτσακια ,δεν παιρνουν στα σοβαρα!
φαινεται και το ανεφαρμοστο επι 1700 ετων αυτων που προαναφερες!!
για τις υπολοιπες περιπτωσεις ισχυει το ιδιο!!

quote:

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΚΑΝΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΟΓΙΚΕΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙΣ.......Η ΠΡΑΞΗ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΩΣΤΕΣ



δυο χιλιαδες χρονια τωρα !πραξη δειχνετε!!
και τα ειδαμε τα αποτελεσματα

ισως ειμαι λιγο καυστικος !
αλλα εκνευριστηκα "απο την αγαπη"που προαναφερες!!

sakhs3Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sakhs3
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
236 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2005, 22:03:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sakhs3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ Σάκη

Αναφέρθηκες σε κάποιους ψυχολόγους. Συγχωρεσε με αλλά όλοι αυτοί οι κύριοι και οι κυρίες που μπορούν να λεν ότι θέλουν με την ταυτότητα του επιστήμονα, θα ήθελα να τους δω στο σπίτι τους, πως ζουν και συμπεριφέρονται και όχι στην μεγάλη καρέκλα του γραφείου τους όπου αυτοί είναι οι «γιατροί» και εγώ ο ασθενής. Θα ήθελα να τους δω όταν έρχονται οι λογαριασμοί και δεν έχουν να πληρώσουν, όταν χτυπάει το τηλέφωνο με κακά μαντάτα, όταν έχουν πρόβλημα υγείας πως λειτουργούν; Πως συμπεριφέρονται; Μήπως χρειάζονται αυτοί ψυχολόγο;

Και μια ερώτηση. Με ποια επιστημονική διαδικασία «είδαν» τη ψυχή και μιλούν για αυτή;
Η ψυχή φαίνεται ο θεός όχι......


Edited by - ΑΝΑΣΤΗΜΕΝΟΣ on 24/01/2005 14:28:09



ας κανουμε λιγο σοβαρη συζητηση αγαπητε!
οι ψυχολογοι δρουν βασει των επιστημονικων δεδομενων!

και ακου λιγα απο αυτα!πραγματα που συνεβησαν σε χιλιαδες ανθρωπους
που τελικα επαθαν κακο ,πολλοι αυτοκτονησαν! και αυτοι αποφανθηκαν
οτι αυτο συνιστα αρρωστεια!ΕΤΣΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΑΓΑΠΗΤΕ!!
εψαξαν λοιπον την αιτια του κακου ,βρηκαν την αιτια ,καιθεραπευσαν
τον κοσμακη!!αυτο ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΑΓΑΠΗΤΕ!
μεσα σε αυτα που συμπεραναν,και με στοιχεια περαιτερω!
ειναι και τα ακολουθα!
1. ο ανθρωπος πρεπει να λειτουργει διασθητικα και μονο!μεταβαση σε
εξωθεν αναλυσεις -τροπο σκεψης ,τον μεταγει σε αρρωστο ψυχονοητικα!
(σε αντιθεση απο εσας που λετε ,οτι πρεπει να ακολουθει συγκεκριμενες "θεικες εντολες"
2.ο ανθρωπος πρεπει να εχει απολυτη εμπιστοσυνη "αυτοπεποιθηση"
στον εαυτο του!αλλιως ΝΟΣΕΙ ,και επονται πολλες εκ των φοβιων!!
(σε αντιθεση με εσας που λετε ,οτι μονος του ,δεν μπορει να κανει τιποτα ,και ολα τα κανονιζει ο"θεος" και απο μονοι μας δεν μπορουμε ΤΙΠΟΤΑ!)
ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΑΓΑΠΗΤΕ ! ΑΠΟ ΤΙς ΨΥΧΙΚΑ ΥΓΕΙΕΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΗς ΘΡΗΣΚΕΙΑς ΣΑΣ
! ΞΕΡΕΙς ΠΟΣΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΠΕΘΑΝ ΚΑΚΟ ΜΕ ΤΙς ΑΥΤΕς ΣΑς ΤΙς ΘΕΣΕΙΣ??!!!

ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΗΞΕΡΑ!!

ΟΜΩΣ ΕΠΑΘΑ!!

ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΓΚΥΡΟ ΨΥΧΙΑΤΡΟ !ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΕΙς ΚΑΙ ΜΙΛΑΣ!ΦΙΛΕ!

ΕΓΩ ΓΝΩΡΙΣΑ ΚΑΤΙ ΝΤΟΥΖΙΝΕς ΑΠΟ ΔΑΥΤΟΥΣ ,ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!
ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΦΤΑΙΝΕ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑΝ!!

καλο βραδυ!

sakhs3Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2005, 09:05:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AREIOS EIΔΕΣ ΠΟΥ ΤΟ 90 ΦΕΥΓΑ ΤΗΣ % ΕΚΑΝΕ ΦΤΕΡΑ?
ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΚΑΙ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ.ΕΣΥ ΤΟ ΕΙΠΕΣ.....
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΨΙΛΟΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.
""εμεις ειμαστε ορθοδοξοι, αυτο δεν ειναι ..θρησκεια!""
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΟΓΜΑ ΦΙΛΤΑΤΕ.Η ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΔΛΔ.ΠΟΥ ΠΑΠΑΡΙΑ ΟΡΘΗ ΕΙΝΑΙ ΔΛΔ...
Η ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ.ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΘΟΛΙΚΟΙ,ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΩΤΕΣΤΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟΣΟΙ ΑΛΛΟΙ.
ΕΑΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ.
1-1 ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΜΑΣΤΕ(-ΝΕΙΣ).ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΔΟΓΜΑ ΣΟΥ ΣΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΗΣ ΔΟΜΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΡΧΩΝ ΤΟΥ,ΠΟΥ Η ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΣΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αreios
Μέλος 2ης Βαθμίδας


295 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2005, 12:23:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αreios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι πιστευεις ακπου αλλου και απλως δεχεσαι καποια χριστιανικα στοιχεια εχοντας το δικο σου προσωπικο πιστευω περα απο τις επισημες εκκληισιες. Ειναι ετσι;
Αν με ρωτας δεν εχω καμμια σχεση με χριστιανισμο οποτε
ειμαστε ελευθεροι να πιασουμε οτιδηποτε χωρις μεταφυσικους κινδυνους.

ΥΓ το μην υβριζεται τα θεια ισχυει πια;

ΑΝΕΡΓΕ ΠΕΙΝΑΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΧΕΙ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Telxinas
Μέλος 2ης Βαθμίδας


331 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2005, 20:17:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Telxinas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να προσθέσω ένα πρόσφατο γεγονός που ίσως δώσει το κατιτίς.

Ακούσαμε στις ειδήσεις από προχθές για ένα ζευγάρι που κακοποιούσε σεξουαλικά τα δύο μικρά κοριτσάκια τους. Ένας εκ των δύο "γονέων" είναι παιδί παπά...

Ας μην ξεχνάμε φυσικά και τα αδέρφια Ξηροί(αυτό στην περίπτωση που πραγματικά γραπώσανε την 17Ν, αν όντως ήταν μέλη της)


Επιχείρησης Γης Μαδειάμ (Μην κάνεις κλικ!)

Telxinas - Καθαρισμοί ΧαλιώνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sakhs3
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
236 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2005, 20:38:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sakhs3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ετσι ειναι φιλε!

δυστυχως ο χριστιανικος τροπος ζωης (βασει των προσταγων του)
δεσμευει,μπλοκαρει ,και κατατρεχει την φυσικη ψυχοσυνθεση του
ανθρωπου,επιβαλοντας του μονομερες ητοπαθες φερσιμο!

το οποιο εκδηλωνει αλλης μορφης αντιδρασεις,(βιαιες,διαστροφικες)
για τον λογο ,οτι μπλοκαριστηκε απο μια ηθικη ,η οποια δεν ειναι
φυσικη για τον ανθρωπο!

στο χωριο μου λενε" σκυλι που το δενεις ,αγριευει και δαγκωνει!!)

sakhs3Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PhoenixGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας


88 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2005, 22:46:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PhoenixGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ (ΕΞΕΡΕΙΤΑΙ Ο KOSTINO)

O Έλληνας όταν είναι ήρεμος πιστεύει στον Θεό που του επέβαλαν με το ζόρι, όταν θυμώσει ξαναγυρίζει στον Δία που του ήταν οικείος, αλλά όταν γίνει έξαλος πιστέψτε με, ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.
Τα εγκλήματα της καθολικής και χριστιανικής εκλησίας είναι ιστορικά και επιστημονικά επιβεβαιωμένα, μην κοιτάτε που εδώ στο Ελλαδιστάν το πατριαρχείο φιμώνει τους επιστήμονες - συγγραφείς.
Στο εξωτερικό η αλήθεια έχει βγει στην φόρα απο τις αρχές του 18ου αιώνα με πρωτεργάτη τον σεβαστότατο κο Έντουαρντ Γκίμπον και με αξιόλογο συνεχιστή τον κο W.E.H. Lecky με το αριστούργημα επιστημονικής ιστορικής έκθεσης "Ιστορία των ευρωπαϊκών ηθών" του 1849, στο οποίο ξετυλίγεται ο οχετός και η δυσοσμία του χριστιανικού και καθολικού δόγματος όπως και των βυζαντινών δυναστειών.
Διαβάστε - διαβάστε όσσο πιό πολλύ μπορείτε για να σκοτώσετε την πλύση εγκεφάλου που σας έκαναν απο τότε που ήσασταν ανυπεράσπιστα βρέφη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sakhs3
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
236 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2005, 01:12:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sakhs3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ (ΕΞΕΡΕΙΤΑΙ Ο KOSTINO)

[quote/]
θα σου προτεινα φιλε μου,μην κανεις διακρισεις αυτου του ειδους!
ο καθενας την αποψη του εκφραζει!

αν διαφερει η αποψη του απο την δικη σου!
και πιστευεις για το ορθο της δικης σου,πεισε τον,με τον διαλογο!!

οι αρχαιοι ημων προγονοι ,ειχαν θεσπισει την ελευθερια της αποψης και γνωμης ,για ολους!!

sakhs3Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2005, 02:47:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα δεκανίκια του καπιταλισμού είναι η θρησκεία και η κάθε θρησκεία ανά τον κόσμο και με πραγματική εφαρμογή σε όλες της εποχές.
Η μόνη ελπίδα των φτωχών για μια δυναμικη ανταπόδοση στους δυνάστες τους χάνεται με την υπόσχεση μιας άλλης ζωης, παραδεισενιας…..
Ο μόνος παράδεισος και η μόνη κόλαση βρίσκεται μέσα στην ψυχή μας για οσο ζουμε..
Ακούγεται σαν απόσπασμα από τον ριζοσπάστη αλλά έτσι είναι .
Οποίος κατάλαβε, κατάλαβε……

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PhoenixGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας


88 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2005, 13:11:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PhoenixGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Σάκη3
Ο διαχωρισμός του χρήστη Kostino απο τον όρο ΦΙΛΟΙ δεν αποτελεί προσπάθεια φίμωσης ή επίθεσης εναντίον του χρήστη.
Είναι δήλωση μιας ξεκάθαρης θέσης που παίρνω απέναντί του για ιδιάζοντες λόγους.
Δεν αποτελεί ΔΙΑΚΡΙΣΗ η έκφραση ενός ανθρώπου οτι ΔΕΝ σε θεωρώ φίλο.
Και όπως πολλύ σωστά προανέφερες κι εσύ ο ίδιος "οι αρχαιοι ημων προγονοι ,ειχαν θεσπισει την ελευθερια της αποψης και γνωμης ,για ολους!!"
Ελπίζω να έγινα κατανοητόςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sakhs3
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
236 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2005, 20:09:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sakhs3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οκ!
μου δοθηκε η εντυπωση ,οτι ηταν αλλο το υφος σου!

δεν ειμαι δα !και συντονιστης!

sakhs3Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy