ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΑΠΟΛΥΤΗΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2005, 04:30:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΑΠΟΛΥΤΗΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ;

-ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΓΕΛΑΕΙ,
-ΕΝΑ ΦΙΛΙ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ
-ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ
-ΛΑΜΨΕΙΣ ΦΩΤΟΣ ΠΟΥ ΑΓΓΙΖΟΥΝ...

-ΜΙΑ ΑΣΤΡΑΠΗ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ
-ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ Η ΣΚΕΨΗ ΦΥΛΑΕΙ
-ΓΗΙΝΑ ΠΑΘΗ ΠΟΥ ΚΑΙΝΕ
-ΟΝΕΙΡΑ ΑΥΓΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΛΑΙΝΕ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2005, 08:33:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
να έχεις ζητήσει από έναν άνθρωπο,που δεν έχεις δεί ξανά,σοκολάτα και να σου προσφέρει απλώχερα,μοιράζοντας μαζί σου και το τελευταίο κομμάτι...

σε ευχαριστώ καλή άγνωστη φίλη μου,να είσαι πάντα καλά,για να προσφέρεις σημαντικές στιγμές....μαζί με ένα

χαμόγελο ευτυχίας....

με απέραντο σεβασμό και αγάπη ο μάνος σας

υ.γ πρίν από ένα μήνα ,μέσα σε βαγόνι του ηλεκτρικού,που μου χάρισες τελειότητος στιγμή.σε ευχαριστώ.

WHISPERS OF THE DREAMS

Edited by - manos on 05/06/2005 08:34:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΑΣΚΑΛΟΣ
Νέο Μέλος

Solomon Islands
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2005, 12:03:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΑΣΚΑΛΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παιδια σας εχω μια εκπληξη.....πηγαινετε ολοι στο φορουμ,νεα θεματα.και στο τοπικ για το μυστικα..........

ο δασκαλος μιλησεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2005, 12:21:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΑΣΚΑΛΟΣ,μήπως θα ταίριαζε καλύτερα να παρέθετες/μετέφερες το κειμενό σου στο τόπικ "πίνακας ανακοινώσεων"...?


σε ευχαριστώ εκ των πρωτέρον

με απέραντο σεβασμό και αγάπη ο μάνος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2005, 21:43:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απόλυτη ευτυχία υπάρχει.

Προσωπικά την πετυχαίνω στον απόλυτο βαθμό, όταν :

Ταυτίζομαι ρεαλιστικά με τον εμπνευστή και δημιουργό των πάντων.

όταν συμβαίνει αυτό ,οι ένοιες και τα προβλήματα όλου του κόσμου ,είναι και δικά μου.

Η ανθρώπινη ψυχή αντέχει τα πάντα.

Λύπη μέχρι θανάτου, αλλά ας είναι καλά το κόλπο με τα δάκρυα, που μας προφυλάσσουνε απο αυτόν.
Όταν μου συμβαίνει αυτό λέω :

Δημιουργέ, ούτε και εσύ είσαι απόλυτος.

Έπλασες τον άνθρωπο και δεν τον αφήνεις να γευθεί την χαρά & τον πόνο στον μέγιστο βαθμό.
Γιατί ;;;

Η απάντηση έρχεται αβίαστα φυσιολογικά , μέσα απο τον ίδιο τον εαυτό μου.


-Εσύ και εγώ και όλος ο κόσμος, είμασταν ένα και το αυτό.
Πέρασαν όμως τόσοι αιώνες εξέλιξης , που δεν μπορείς να θυμηθείς.
Εγώ το επιτρέπω, επειδή είσαι έργο δικό μου και επειδή ζω και εγώ μέσα απο εσένα.
Εσύ τα βρίσκεις μπαστούνια & εγκαταλείπεις την προσπάθειά σου, επειδή σε επηρεάζουνε
κάποιοι συνάνθρωποι σου αρνητικά.

Τόσο αρνητικά μερικές φορές που σκέφτεσαι :

-Ο θάνατος τα σβήνει και τα τελειώνει όλα.

Όχι δεν είναι έτσι , είναι αλοιώς.

Πίστεψε στην φαντασία σου.


ρωτάω :
- Απόλυτα ευτυχία με οδηγό την φαντασία ;;;

Μου ψυθυρίζει:
-Γιατί αμφιβάλεις ;;;

Απαντώ :
-Επειδή οι περισσότεροι συνάνθρωποί μου ,έχουνε πάψει να πιστεύουνε στην φαντασία τους.

Μου λέει :
-Άστους αυτούς, αυτοί δεν βλέπουνε την τύφλα τους.

Ρωτάω :
-Με ποιον να καταπιαστώ ;;;

Απαντά :
-Με δουλεύεις, δεν βλέπεις την ΑΦΡΟΔΙΤΗ + τον manos.

Δεν εκφράζονται αυτοί απόλυτα, τουλάχιστον στο θέμα της ευτυχίας ;;;

Μάθε απο αυτούς ο.κ.

Λέω :
o.k ευχαριστώ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2005, 22:36:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απολυτη ευτυχια σε μονιμη βαση ,μαλλονενα ονειρο.Αν πεταξω με την
φαντασια ομως αυτη την στιγμη ,θα ηταν να ειμαι σε μια θαλασσα και να ακουω το συρριγμο των κυμματων επανω στα βοτσαλα,να εχει ζεστη και να βλεπω το ασημενιο κυμα του φεγγαριου στα νερα της.
Ποτε θα παμε διακοπες? Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 00:42:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ένα παιδί να χαμογελάει..
και να μην πάψει ποτέ..
ή καλύτερα όλα τα παιδιά του κόσμου να χαμογελούν..
αυτό θεωρώ εγώ ευτυχία..

Μια γενναιόδωρη αγάπη έχει πάντα φυλαγμένη τη διαθήκη τηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 02:23:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
όταν δεν με ξυπνούν οι σκέψεις.....που συνοδεύονται απο ημικρανία...

με απέραντο σεβασμό και αγάπη ο μάνος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2005, 13:16:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑ ΜΕ ΑΓΑΠΟΥΝ.
ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΑΠΩ.
ΜΕ ΠΑΘΟΣ.
ΠΟΤΕ ΧΛΙΑΡΑ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2005, 14:39:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η αντιθετη εικονα απο αυτη της απολυτης δυστυχιας

οπου υπαρχει πολυ φως,υπαρχουν και πολλες σκιεςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 20:25:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΑΠΟΛΥΤΗΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ

Αυτή της αλήθειας.

DevaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2005, 20:55:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΕΥΡΕΤΗ, ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ [ΑΝ ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΗ ΕΝΙΟΤΕ] ΑΚΑΤΑΜΑΧΗΤΗ ΚΑΙ ΔΙΑΦΑΝΗ.
ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ;
ΛΕΥΚΑ ΚΑΘΑΡΙΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2005, 10:18:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μέσα στου χρόνου την γεννήτρια την φρικτή,
η μήτρα των χρωμάτων ανοιχτή.
Και μες στο ολόλευκο που ο ίλιγγος αυξαίνει,
χανόμαστε κι οι δυο αγκαλιασμένοι...


Deva Parinito

Έγινε, τα λέμε...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2005, 17:34:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

ΛΕΜΕ ΠΩΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΝΕΥΡΑΣΘΕΝΙΚΟΣ ΑΥΤΙΣΤΙΚΟΣ ΥΔΡΟΚΕΦΑΛΟΣ ΘΕΑΤΡΙΚΟΣ ΑΓΧΩΤΙΚΟΣ ΑΣΦΥΚΤΙΚΑ ΑΔΕΙΟΣ,
ΚΙ ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΓΕΥΤΟΥΜΕ ΤΟΣΕΣ ΦΥΣΙΚΕΣ ΟΜΟΡΦΙΕΣ,ΑΞΙΟΘΕΤΑΤΑ ΒΟΛΤΕΣ ΣΕ ΓΡΑΦΙΚΑ ΣΤΕΝΑ ΤΟΠΟΥΣ ΓΕΜΑΤΟΥΣ ΟΜΟΡΦΙΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΤΙΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΜΕ.
ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΣΑΣ Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΑΠΟΛΥΤΗΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ;
ΑΦΡΟΔΙΤΗ

ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].



ενα μωρο που θηλαζει.


ειτε ειναι ανθρωπινο κουταβι, ειτε αλλου ειδους...


.


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2005, 21:05:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια σκηνη που ειδα σε ενα κηπο πριν απο λιγο .Μια ασπρη γατουλα να παιζει με τα τρια μικρα γατακια της.Σαν φουντωτες μπαλιτσες ηταν μεσα στο γρασιδι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 12:24:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΓΙΖΕΙΣ ΕΥΑΙΣΘΗΤΕΣ ΧΟΡΔΕΣ. ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ...Μιά εικόνα πραγματικής ευτυχίας είναι ο γατούλης ο Φοίβος μου. Τον αφήνω μόνο του πολλές ώρες...Φεύγω στισ 8 το πρωί και γυρίζω στις 11 το βράδυ. Τα έχει όλα, φαγητό παιχνιδάκια βεραντούλα του αφήνω και μιά μικρή εσοχή να τρυπώνει στο σπίτι, και να δροσίζεται κουλουριασμένος στα έπιπλα ή κάτω στα μάρμαρα.Μόλις γυρίζω κάνει σαν τρελλός. Θέλει χάδια έρχεται πάνω μου κάνει τα δικά του.Νομίζεις πως θα σκάσει από την τρελλή χαρά και τα ακροβατικά που κάνει. Κάθε μέρα και νέα.Είναι πανέμορφος. Μετά τρώει και κάθεται αγκαλιά μου. Αγνή μορφή αγάπης. Αγνότατη.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2005, 13:00:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ζηλευω Αφροδιτη.Εγω μεχρι 20 χρονων ειχα παντα ζωα αλλα μετα ανεπτυξα μια αλλεργεια και τωρα μονο καναρινια μπορω να εχω.
Σημερα ομως που ξαναειδα τα γατακια δεν αντεξα και επιασα το ενα ,φανταζομαι θα εχεις ακουσει πως χουρχουριζουν οταν τα χαιδευεις.
Οντως ενιωσα ευτυχια .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
U.N.D
Νέο Μέλος

Aruba
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2005, 17:38:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους U.N.D  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ωραια τα ζωακια αλλα πρεπει να ξερουμε και τι αισθανονται τα ιδια.
ειναι οντως μια μορφη ευτυχιας αυτη που η nst και ΑΦΡΟΔΙΤΗ ειπαν αλλα νομιζω οτι η κυριως ευτυχια ειναι μεσα μαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2005, 19:44:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μέσα μας είναι εκεί ανασαίνει, στα απλά χαμογελά και ενθουσιάζεται. Παντού είναι η ευτυχία αν την ποθήσεις. Στην ελευθερία τα ταξίδια την ανεμελιά την διασκέδαση την περιπέτεια την αγάπη.
Στην ρουτίνα και την ισοπέδωση όμως δεν είναι. Δεν είναι.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2005, 12:47:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΩ ΣΕ ΕΝΑ ΠΛΑΝΗΤΗ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΙΚΡΥΣΩ ΞΑΝΑ ΜΙΚΡΟΠΡΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΥΣ. ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΤΟΙΜΟΥΣ ΝΑ ΚΑΤΑΣΠΑΡΑΞΟΥΝ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ.
Η ΤΕΛΕΙΑ ΕΙΚΟΝΑ. ΝΑ ΑΦΑΝΙΣΤΕΙ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΚΑΚΕΝΤΡΕΧΩΝ ΑΤΟΜΩΝ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2005, 01:49:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ίσως η στιγμή που η ώρα της εδώ πραγματικοτητάς μου...παύση...νοιώσει το υπέρτατο φώς της απουσίας μου...

με απέραντο σεβασμό και αγάπη ο μάνος σας

WHISPERS OF THE DREAMS

Edited by - manos on 01/07/2005 01:50:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2005, 09:24:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιά υπέροχη συζήτηση-ανάλυση που σε απεγκλωβίζει από τα φτωχά σου σκοτάδια.
΄Η ένα χέρι φιλίας αν θέλετε...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2005, 19:33:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είχα πάει διακοπές στη Γαλλία για 15 μέρες..
όχι ακριβώς διακοπές..ήταν ένα πρόγραμμα ανταλλαγής!!
Εκεί που καθόμουν στο λεοφωρείο ένιωθα τόσο μόνη..και δίπλα μου τόσα παιδιά..
Ώσπου έτσι όπως κοιτούσα από το παράθυρο..
έτυχε να δω ένα ζευγάρι..
έπαιζαν..κυνηγητό ίσως..μέσα στη φύση..στα δέντρα..
αυτή η εικόνα μου φάνηκε τότε σαν εικόνα απόλυτης ευτυχίας..


μα οτι και αν αγγιξω οποια πορτα και αν χτυπησω τιποτα δε φτάνει στο δικο σου ουρανό κατι να γυαλιζει θελεις παντα και ας θυμιζει οτι πιο θαμπο μαζι και φωτεινοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2005, 00:49:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Λαθος" ερωτημα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2005, 15:34:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
....φανταζομαι θα εχεις ακουσει πως χουρχουριζουν οταν τα χαιδευεις....Οντως ενιωσα ευτυχια .

Αχ… τώρα που είπες αυτό, μου θύμισες μια ιστορία, φίλη μου.

Έτυχε πριν λίγους μήνες να επισκεφτώ ένα φιλικό ζευγάρι που είχαν τη νεογέννητη κορούλα τους στο σπίτι. Ο μπαμπάς της λοιπόν, την έβαλε μπρούμυτα στο πόδι του και της χάιδευε την πλατούλα. Η μικρή λοιπόν… έβγαζε κάτι ήχους ευχαρίστησης άλλο πράγμα!!! Ήταν από τα ωραιότερα θεάματα, ειλικρινά!

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2005, 21:52:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μέσα στου χρόνου την γεννήτρια την φρικτή,
η μήτρα των χρωμάτων ανοιχτή.
Και μες στο ολόλευκο που ο ίλιγγος αυξαίνει,
χανόμαστε κι οι δυο αγκαλιασμένοι...


Deva Parinito

-----
Και ύστερα ξυπνάμε στο ασήμαντο,
αυτό που μας σαρώνει. Λέμε αδύνατο...
Βουλιάζοντας σε βάλτους ρουτινιάρικους
σε χρόνους δακρυσμένους σκανδαλιάρικους.

Σπασμένες σκέψεις και φιλί ακύμαντο
μιάς ρήμας που ζωή εσύ μας δάνειζες,
την πήρες την απόγνωση και διάβηκες,
αφήνοντας το όνειρο αφύλαχτο.

Κι ύστερα γιόρτασες...



[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 05:38:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΑΠΟΛΥΤΗΣ ΣΧΕΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ
ΟΥΤΕ ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΟΥΤΕ ΕΥΤΥΧΙΑ.
ΜΙΚΡΑ ΚΟΜΑΤΙΑ ΓΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ
ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ?

ΙΣΩΣ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΥΤΥΧΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΧΑΝ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ ΕΝΑ ΦΡΟΝΙΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΛΕΓΑΝ ΟΙ ΠΑΝΤΕΣ ΤΟ ΑΥΤΟ!
ΜΙΑ ΘΕΛΗΣΗ ΠΟΥ ΝΑ ΕΚΠΟΡΕΥΩΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΙΩΝΙΑ ΑΓΑΠΗ...ΛΕΩ ΤΩΡΑ ΕΓΩ!!


ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2005, 10:18:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΑΠΟΛΥΤΗΣ ΣΧΕΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ
ΟΥΤΕ ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΟΥΤΕ ΕΥΤΥΧΙΑ.
ΜΙΚΡΑ ΚΟΜΑΤΙΑ ΓΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ
ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ?
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ
---

Eγώ θα έλεγα Καλημέρα, και λίγο ακόμη...
Σωστή έκφραση. Μου έφτιαξες τη μέρα. [Μικρά κομμάτια γευόμαστε]Μεγάλη σοφία περικλείει αυτή η φρασούλα.
Την ψάχνω κι εγώ, την αναζητώ την ευτυχία κάτι χρόνια τώρα, όλο την αγγίζω κι όλο μου ξεφεύγει, σαν κάτι κόκκους άμμου που δεν στέκονται μέσα στην χούφτα του χεριού, κι όλο γλιστράνε και χάνονται. Κι εκεί που ψιθυρίζω στον εαυτό μου, να, κρατάς τη σιγουριά τις σταθερές ιδέες την ισχυρή δύναμη θέλησης, τις μυριάδες δράσεις βάσει αποφάσεων, εκεί κάτι μοιάζει μη ελεγχόμενο.
Θα την ψάχνω την εικόνα της ευτυχίας. ΄Εστω μέσα σε δύο μάτια.
Ακόμα αντέχω με ηρεμία στοχασμό πίστη υπομονή δράση. Απλά γουστάρω και την πραγμάτωση.
Καλημέρα και συγνώμη λες,
καλημέρα κι ευχαριστώ συμπληρώνω εγώ.

Ο νους κυριαρχεί κι ελέγχει τα συναισθήματα. ΄Ετσι λέω... Αλλά είναι;

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2005, 00:07:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο νους κυριαρχεί κι ελέγχει τα συναισθήματα. ΄Ετσι λέω... Αλλά είναι;


ΣΙΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΝΟΥ ΝΑ ΕΛΕΝΞΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΜΑΣ.
Ο ΝΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ FIREWALL ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΛΑΘΟΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ
ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΧΑΚΕΡ-ΜΕ ΚΑΤΙ ΜΑΤΙΑ- ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΣΥΣΤΙΜΑ ΝΑ ΚΑΤΑΡΕΥΣΕΙ.


ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: ΑΦΗΣΤΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΙΝΕΙ ΕΓΙΝΕ.ΑΜΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΧΑΣΑΜΕ....ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ??!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2005, 09:08:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρισκάρεις και δεν φρενάρεις...Μοιάζει απλό αλλά είναι τυραννικό.
Χθες βράδυ κοιτούσα τον ουρανό, είχα αράξει στην βεράντα μιάς αγαπημένης οικογένειας που με φιλοξενεί πολύ μακριά από την λατρεμένη μου Αθήνα, με χυμό και καλή διάθεση κι είπα να αφήσω τις σκέψεις να με πάνε μεταμεσονύχτια σε φωτεινά μονοπάτια. Α δεν είναι δύσκολο! Μύριζε ο κήπος κάτι εκπληκτικές ευωδιές φυσούσε γλυκά, τα λίγα φώτα τρεμόπαιζαν και χάνονταν, η ησυχία βύθιζε στο αίμα μου μιά γαλήνη, μιά εξαίσια νάρκη ένα κόσμο αγαπημένο.
Αντίκρυζα τις σκιές του σύμπαντος και σκέφθηκα τα λόγια του Ζάλμαν Σνέουρ,
[Το σύμπαν κρέμεται σ΄ένα φιλί και υπάρχει γιατί βασίζεται σ΄ένα φιλί...]
Φίλησα λοιπόν τα μάτια του σύμπαντος και έκανα τον γλυκύτερο ύπνο της ζωής μου, ξεχνώντας να κάνω ευχές στα άστρα που πέφτανε. Δεν τις γουστάρω τις ευχές. ΄Οτι είναι να έρθει θα ΄ρθει αλλιώς... στο καλό...και με τις νίκες...
Η εικόνα της απόλυτης ευτυχίας;
Η αγάπη να μην αποκοιμηθεί ποτέ...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy