ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΑΠΟΛΥΤΗΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2005, 22:15:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η εικόνα της απόλυτης ευτυχίας;
Η αγάπη να μην αποκοιμηθεί ποτέ...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]


ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΗΘΗΚΗ ΤΟΥ

ΕΠΙΚΟΥΡΟΥ

ΕΥΤΥΧΙΑΧΩΡΙΣ ΨΥΧΙΚΗ ΓΑΛΗΝΗ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΝΟΗΤΗ!

ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΓΑΛΗΝΗ ΛΕΕΙ Ο ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ ,ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΟΥΤΕ ΗΔΟΝΗ ΟΥΤΕ ΧΑΡΑ, ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΩΣ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΤΑΡΑΧΗ.
ΠΡΟΧΩΡΩΝΤΑΣ ΟΜΩΣ Ο ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ ΕΠΙΣΗΜΑΝΕ ΣΥΓΓΕΝΕΙΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΗ ΨΥΧΙΚΗ ΓΑΛΗΝΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΗΔΟΝΗ, ΑΦΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ ΟΤΙ Η ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΕΙΚΤΗΣ ΤΗΣ ΟΜΑΛΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑΣ ΚΑΘΕ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ. ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΣΗ ΤΟΥΣ ΟΛΑ ΤΑ ΖΩΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΝ ΤΟ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΕΠΙΖΗΤΟΥΝ ΤΗΝ ΗΔΟΝΗ,ΣΥΜΠΕΡΑΝΕ ΟΤΙ Η ΗΔΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΓΕΝΙΚΗ ΜΕ ΤΗ ΦΥΣΗ ΜΑΣ, ΕΝΟ Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟΣ.

Η ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΗΔΟΝΗΣ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙ ΕΥΡΥ ΦΑΣΜΑ: ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΕΥΦΟΡΙΑ ΚΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΦΤΑΝΕΙ ΩΣ ΤΙΣ ΠΙΟ ΥΨΥΛΕΣ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΟΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ.


quote:
Ρισκάρεις και δεν φρενάρεις...Μοιάζει απλό αλλά είναι τυραννικό.

ΚΑΤΑ ΤΟΝ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΦΕΙΛΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΦΩΛΙΑΖΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ Η ΖΩΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΦΩΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΤΟΥ.
ΦΥΣΙΚΑ, Η ΑΡΕΤΗ ΜΟΝΗ, ΛΕΕΙ Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟΣ ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΓΙΑ

ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΕΥΤΥΧΙΑ.


ΕΤΣΙ ΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ Η ΥΓΕΙΑ,Η ΔΥΝΑΜΗ(οταν νιωθεις δυνατος πρεπει να ρισκαρεις) ,ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΑΓΑΘΑ.


quote:
Μύριζε ο κήπος κάτι εκπληκτικές ευωδιές φυσούσε γλυκά, τα λίγα φώτα τρεμόπαιζαν και χάνονταν, η ησυχία βύθιζε στο αίμα μου μιά γαλήνη, μιά εξαίσια νάρκη ένα κόσμο αγαπημένο.
Αντίκρυζα τις σκιές του σύμπαντος και σκέφθηκα τα λόγια του Ζάλμαν Σνέουρ,
[Το σύμπαν κρέμεται σ΄ένα φιλί και υπάρχει γιατί βασίζεται σ΄ένα φιλί...]

ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΓΝΩΣΗ,ΕΙΝΑ tabula rasa,ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΕΓΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΕΜΠΕΙΡΙΚΟ ΥΛΙΚΟ.ΔΗΛΑΔΗ

ΟΙ ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ΜΑΣ

Η ΟΠΟΙΕΣ ΚΑΤΑΓΡΑΦΟΥΝ ΤΟΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΣΕ ΕΝΑ ΛΕΥΚΟ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΕ ΨΥΧΗ ( η ψυχή είναι"χάρτης ευεργός είς απογραφήν")

ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΥΤΥΧΙΑ ;
ΟΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΛΟΓΟ ΤΟΥ....ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΒΟΥΛΗΣΗ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ

Δεν υπάρχει τίποτα στο νου που να μην υπήρξε στις αισθήσεις,εκτός από τον ίδιο τον νου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2005, 20:26:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πνοή υγεία θάνατος
στα χρώματα ζωής,
ποιός γουστάρει πένθιμα εμβατήρια
και σαπισμένες μνήμες

Ποιός ξύπνησε αθάνατος
μιάς ζήσης θαρρετής
που μπλοφάρει μ΄ατέλειωτα μυστήρια
και άφθονες ευθύνες,

Ούτε θάνατο φοβάμαι
μήτε γήρας
φως αλμύρας
σ΄ένα κύμα στεργιανό
ότι αξίζει να θυμάμαι
ήχο λύρας
ήλιο πείρας
σ΄ένα κόσμο ωκεανό.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 17:54:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΥΣ...
ΕΥΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΛΗΘΗΝΟΣ
ΝΑ ΜΗΝ ΜΛΠΟΦΑΡΕΙΣ, ΜΑ ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΕΙΣ
ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΖΩΗ,
ΜΗΝ ΖΕΙΣ ΣΕ ΓΥΑΛΙΝΟ ΚΛΟΥΒΙ.

ΝΑ ΑΓΑΠΑΣ, ΝΑ ΑΓΑΠΑΣ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΓΑΠΑΣΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΕ ΟΤΑΝ ΠΟΝΑΣ........

ΠΟΤ`Ε ΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΟ ΚΑΙΝΟ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ

Δεν υπάρχει τίποτα στο νου που να μην υπήρξε στις αισθήσεις,εκτός από τον ίδιο τον νου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2005, 20:54:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα στον πόνο πιά αντέχω,
πέρασα μύριες δοκιμασίες
και δεν με νοιάζει αν υπερέχω,
ζωή κι αγάπη θέλουν θυσίες.

ψυχή και λάθη κρύβουν ουσίες...
Πάντως εικόνα μεγάλης ευτυχίας είναι να ξεμπροστιάζεις άτομα που πήγες να θεοποιήσεις και πέσανε στα μάτια σου κοινοί ανυπεράσπιστοι θνητοί. Αχ!!!
Και πέσανε στα μάτια σου σαν κάτι πυροτεχνήματα της στιγμής...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 01:31:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ψυχή και λάθη κρύβουν ουσίες...
Πάντως εικόνα μεγάλης ευτυχίας είναι να ξεμπροστιάζεις άτομα που πήγες να θεοποιήσεις και πέσανε στα μάτια σου κοινοί ανυπεράσπιστοι θνητοί. Αχ!!!
Και πέσανε στα μάτια σου σαν κάτι πυροτεχνήματα της στιγμής...



ΠΟΣΟ ΣΟΦΟΤΕΡΟΙ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΑΣ...
ΠΟΣΟ ΑΝΩΤΕΡΟΙ....

ΠΟΣΟ ΤΥΧΕΡΟΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΤΥΧΙΑ ΜΑΣ..................

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ

Δεν υπάρχει τίποτα στο νου που να μην υπήρξε στις αισθήσεις,εκτός από τον ίδιο τον νου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 21:03:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα βέβαια εικόνα απόλυτης ευτυχίας είναι να βλέπεις κάποιους να ξεμπροστιάζονται και να γίνονται ρεζίλι. Εικόνα χαράς, γιατί βλέπεις αντικρύζεις ζεις την πραγματικότητα, και λες βρε εγώ τα έλεγα αλλά δεν τα άκουγα.
Δεν πειράζει εμπειρίες θέλει η ζωή... ΄Αλλοι συλλέγουν εμπειρίες σοφίες κι άλλοι αμαρτίες...
Η αμαρτία φίλοι μου
δεν έρχεται από μόνη
συνήθως ζει στο αίμα σου
και την κινείς σαν πιόνι.
΄Αλλα νέα από τον αχλαδόκαμπο θέλουνε οι μάγκες;

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 21:10:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν πειράζει εμπειρίες θέλει η ζωή... ΄Αλλοι συλλέγουν εμπειρίες σοφίες κι άλλοι αμαρτίες...
Η αμαρτία φίλοι μου
δεν έρχεται από μόνη
συνήθως ζει στο αίμα σου
και την κινείς σαν πιόνι.
΄Αλλα νέα από τον αχλαδόκαμπο θέλουνε οι μάγκες;


[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]


ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ
ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΜΑΡΤΙΑ;
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΧΛΑΔΟΚΑΜΠΟΣ;

Δεν υπάρχει τίποτα στο νου που να μην υπήρξε στις αισθήσεις,εκτός από τον ίδιο τον νου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 21:44:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aμαρτία μάτια μου γιά να σοβαρευτώ -σοβαρή ήμουν πάντα- είναι ο εμπαιγμός στις ανθρώπινες ψυχές. Οι τάσεις των ψευτοφιλοσόφων πως λέμε ψευτογιατρών να μειώνουν ανθρώπινες προσωπικότητες. Ευτυχώς που υπάρχουν ακόμα άνθρωποι.
Ο Αχλαδόκαμπος είναι φίλε μου ένας μικρόκοσμος που όλα είναι ώριμα. Τα όνειρα τα πάθη οι αλήθειες τα συμβάντα τα δάκρυα τα χαμόγελα ψυχής. Ο αχλαδόκαμπος είναι γεμάτος καρπούς. ΄Ομορφους εύγευστους κι αδοκίμαστους από αδάμαστους ανθρώπους τεμπέληδες κι αγροίκους. Ο αχλαδόκαμπος είναι το φως. Ωφέλιμο φρούτο. Κάτι άλλα που υπάρχουν στον ορίζοντα είναι και άγουρα και σάπια.
Βλέπω τα στραβά κι ανάποδα κι η ποιήτρια από την Αθήνα δίνει τη θέση της σε ένα άγριο θηριάκι. ΄Ακακο μωρέ δεν δαγκώνει, ούτε βγάζει νύχια απλά επαναστατεί με όπλο το λόγο και την κρητική λεβεντιά του.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rizitis
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
678 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2005, 21:56:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rizitis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Aμαρτία μάτια μου γιά να σοβαρευτώ -σοβαρή ήμουν πάντα- είναι ο εμπαιγμός στις ανθρώπινες ψυχές. Οι τάσεις των ψευτοφιλοσόφων πως λέμε ψευτογιατρών να μειώνουν ανθρώπινες προσωπικότητες. Ευτυχώς που υπάρχουν ακόμα άνθρωποι.
Ο Αχλαδόκαμπος είναι φίλε μου ένας μικρόκοσμος που όλα είναι ώριμα. Τα όνειρα τα πάθη οι αλήθειες τα συμβάντα τα δάκρυα τα χαμόγελα ψυχής. Ο αχλαδόκαμπος είναι γεμάτος καρπούς. ΄Ομορφους εύγευστους κι αδοκίμαστους από αδάμαστους ανθρώπους τεμπέληδες κι αγροίκους. Ο αχλαδόκαμπος είναι το φως. Ωφέλιμο φρούτο. Κάτι άλλα που υπάρχουν στον ορίζοντα είναι και άγουρα και σάπια.
Βλέπω τα στραβά κι ανάποδα κι η ποιήτρια από την Αθήνα δίνει τη θέση της σε ένα άγριο θηριάκι. ΄Ακακο μωρέ δεν δαγκώνει, ούτε βγάζει νύχια απλά επαναστατεί με όπλο το λόγο και την κρητική λεβεντιά του.


[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]



Ο ΓΕΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΒΟΣΚΟΣ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΕΞΩΜΕΙΝΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΣΤΗ ΜΑΔΑΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΕΙΣ ΗΝΤΑ ΜΟΥΠΕ ;
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥΣ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΝΑ ΦΑΙΝΕΣΑΙ ΛΙΓΟΣ!

ΚΑΛΕΣ ΑΝΤΑΜΩΣΕΣ

Δεν υπάρχει τίποτα στο νου που να μην υπήρξε στις αισθήσεις,εκτός από τον ίδιο τον νου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2005, 05:53:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
«Ό,τι γράφει στο βιβλίο... Συμφωνώ!»

«Τι είναι Θεός;»
©Μ_Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2005, 21:19:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
MOZ [Θεός Θεοί συνώνυμα]
Τι λες;

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2005, 23:03:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να σε εκδικούνται πικρόχολα και πισώπλατα χωρίς λόγο πάντως είναι σίγουρα η θαμπή σκοτεινή γκρίζα ραγισμένη εικόνα της απόλυτης δυστυχίας.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
[Πιες με,με τα μάτια σου και θα σου κάνω πρόποση με τα δικά μου, ή άφησε ένα φιλί στο ποτήρι μου, και δεν θα ψάξω γιά κρασί...]
H αγάπη που αναζητάς είναι καλή.Αλλά η απρόσμενη καλύτερη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2005, 09:21:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το χάδι της ζωής σε μάτια όνειρα αισθήσεις ανάσες και ψυχές.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2005, 09:30:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να δίνεις το χάδι της καρδιάς σου όσο ανασαίνεις εκεί που έχεις επιλέξει.
Κάποιοι άνθρωποι στερήθηκαν το χάδι, ή ακόμα και την ίδια την αγάπη...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2005, 15:53:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2005, 19:07:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΑ ΣΚΟΤΕΙΝΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ...

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2005, 19:58:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παραθέτω μια εικόνα που μου φάνηκε οχι απόλυτη ευτυχία,αλλά αστεία.
Ελπίζω να γελάσετε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2005, 21:01:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γλυκό.
Η εικόνα της απόλυτης ευτυχίας;
Που αλλού,και, γράφω και, στον θεικό έρωτα που συνοδεύεται από αγάπη...Απέραντη απόλυτη παθιασμένη και ατελείωτη.
Διαφωνεί κανείς;

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2005, 21:09:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
NO NO...!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2005, 19:43:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2005, 17:47:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λίγο κέικ με παγωτό καραμέλα; ΄Ολα είναι εφικτά.
Και ευπρόσδεκτα κυρίως τα εύγευστα.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

semina
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
631 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2005, 00:00:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους semina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ένα παιδί που μετράει τα άστρα..
και στα μάτια του λάμπουν τα δικά του όνειρα..

μα οτι και αν αγγιξω οποια πορτα και αν χτυπησω τιποτα δε φτάνει στο δικο σου ουρανό κατι να γυαλιζει θελεις παντα και ας θυμιζει οτι πιο θαμπο μαζι και φωτεινοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2005, 18:41:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ένα παιδί που μετράει τα άστρα..
και στα μάτια του λάμπουν τα δικά του όνειρα..

Σεμίνα, υπέροχο!
Αν και κάτι φορές γιά όλους εμάς τους ταλαίπωρους της τσιμεντούπολης η απόδραση σε ένα ερημικό νησί θα ήταν ένα θεικό δώρο. Θεόσταλτη ηρεμία!
Απομονωμένο νησί, σχεδόν ακατοίκητο, ίσως και στη μέση ενός ατέλειωτου ωκεανού. ΄Ετσι σε ένα ταξίδι στο φως της μέρας και στην έναστρη ξέχωρη υπέροχη μαγεία της νύχτας, όπου μπορείς να διαβάζεις τα λόγια των άστρων, παρέα με μιά απογυμνωμένη αθωότητα ψυχής, μιά όμορφη απλότητα και μιά έξοχη διαύγεια νου.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2005, 22:55:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να δεις στα μάτια κείνου που αγαπάς, ή εκείνης που έχεις λατρέψει, την πραγματική ουσιαστική ανεξάντλητη έξοχη μοναδική ευτυχία ή χαρά αν θέλετε στο βλέμμα του, της. Πιστέψτε με...Τίποτα ομορφότερο αγνότερο γλυκύτερο...Τίποτα.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2005, 23:59:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 00:03:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2005, 09:34:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραίες εικόνες.
Θα αξιωθώ να -περάσω- μερικές σύντομα.
Η εικόνα της απόλυτης ευτυχίας.
Να μην έχουν οι σχέσεις ημερομηνία λήξης.
Τι λες nst;

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2005, 00:45:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
quote:
Να μην έχουν οι σχέσεις ημερομηνία λήξης.

Δεν ρώτησες εμένα αλλά παίρνω το θάρρος να απαντήσω.
δεν έχουν ημερομηνία λήξης αλλά όρια αντοχής και φοβίες για το μέλλον.

Όταν καταλαβαίνει ο ένας τον άλλον αλλά δεν τολμούν να καταλάβουν.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2005, 11:02:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΦΡΟΔΙΤΗ αν και με κάλυψε εν μέρει ο Pixeldream, οι'' σχέσεις ''όταν είναι σχέσεις ψυχής δεν έχουν ΠΟΤΕ ημερομηνία λήξεως.
Οι άλλες είναι επιφάνεια και αυτή εκ των φυσικών νόμων υφίσταται μεταβολές...
Μου πήρε πολύ χρόνο να το καταλάβω και δεν το αφήνω να φύγει.
Είναι σπάνιο αλλά όχι αδύνατο...να υπάρξει.


Φιλιά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2005, 11:07:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1367188
Maintained by Digital Alchemy