ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 AMWAY: Εταιρεία ή Οργάνωση?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Airbus380
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2012, 07:00:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όσα σκαλοπατάκια κι αν είναι, σε ρετιρέ βρίσκομαι, οπότε σε περιμένω..!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κostakourtas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
245 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2012, 20:51:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν έχει νόημα μια συνέχεια επι του θέματος.
Με όλα αυτα που έγραψες,πρέπει να...κατέβω μερικά σκαλοπάτια,για να σου απαντήσω και δεν προτίθεμαι να το κάνω!

οπα ανωτεροτης! ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΣ! απαντηση σε συνομιλητη ε? θαυμαστη μετριοφροσυνη κ ταπεινοφροσυνη! Αντε γεια

Ποιός ήρθε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Airbus380
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2012, 03:58:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από την στιγμή που εκείνος θέλει και διαφημίζει πως είναι ο Εφευρέτης της Υψηλής νοημοσύνης, να μην χαλάσω χατήρι....
Δεν δηλώνω ποτέ μου ότι είμαι καλύτερος των Αστεριών, απλά Τους περιμένω στα "λιμέρια" μου....
Του εξήγησα πως όσο Εφυέστατος είναι εκείνος που αποφεύγει τις πυραμίδες όπως ο διάβολος το λιβάνι, άλλο τόσο θα ήθελε να είναι στην θέση του Πρώτου που είχε την ιδέα του συστήματος των ιδεών των πυραμίδων, όπως και ΄τοσοι άλλοι στην θέση του....!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Manoo
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2013, 17:41:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα!

«Έπεσα» πάνω σε αυτό το ιδιαίτερα ενδιαφέρον forum στην αναζήτηση μου στο google περί AMWAY και είπα να καταθέσω κι εγώ την άποψη μου.

Έχω δεχθεί τις προηγούμενες μέρες 4 «επιθέσεις» για κάποια online υπηρεσία που έχει εύκολο χρήμα, λύσιμο του προβλήματος διαβίωσης κτλ κτλ. Ένας από τους 4, άθελα του μάλλον, μου είπε το όνομα της εταιρίας καθώς τον ρωτούσα επίμονα τι πουλάει. Τελικά, του ξέφυγε.

Αμέσως έκανα googling και βρήκα τη σελίδα, στην οποία με έκπληξη διαπίστωσα πως είχε κολόνιες, καλλυντικά και όλα τα γνωστά που μέχρι εκείνη τη στιγμή αρνούνταν να μου πει πως πουλάει.

Έρχομαι να συμφωνίσω με τα περί μυστικότητας που έγραψαν καποια μέλη, όπως και για τα μεγάλα και παχυλά λόγια. Σκεπτόμενος όσα έχω σηζυτήσει, με λύπη μου διαπίστωσα πως κάποιοι προσπάθησαν να με χειραγωγήσουν. Ένιωσα όμορφα, ηγέτης, δυνατός. Άνθρωποι που μέχρι πρότινος είχαν μαζί μου ένα απλό "γεια" και αυτό όχι πάντα.

Ο λόγος που γράφω αυτές τις γραμμές όμως είναι ένας.

Διάβασα στις προηγούμενες σελίδες 2 ή 3 μεγάλα και πολύ καλογραμμένα posts, σχετικά με τις «αρνητικές» εμπειρίες κάποιων, και μπορώ να πω με σιγουριά 99% πως πρόκειται για ανθρώπους που ασχολούνται με το αντικείμενο του MLM. Και μάλιστα πολύ ενεργά.

Δε θέλω να πω ποια posts νομίζω όλοι καταλαβαίνετε. Οι δομή αυτών των posts, έχει την κλασική μορφή ενός Advertorial (διαφημιστικό κείμενο) που συναντάμε στον τύπο. Και μάλιστα χρησιμοποιούν ίσως τη νούμερο ένα τακτική που χρησιμοποιούν οι εφημερίδες για να προσελκήσουν αναγνώστες. Επικεντρώνονται στα αρνητικά.

Η δομή είναι η εξής:
- Πως ξεκίνησα
- Αρνητικό
- Αρνητικό
- Αρνητικό
.
.
.
- Αρνητικό
- Αρνητικό
- Ψεγάδι θετικού
- Εγώ δεν μπόρεσα, εσύ όμως ΙΣΩΣ μπορείς!

Ζητώ συγνώμη για το μεγάλο post και ελπίσω να μη σας κούρασα. Επίσης δε θέλω να κλείσω το κείμενο με το δικό συμπέρασμα. Απλώς καταθέτω την άποψη μου.

Best :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy