ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Περί ΑΝΕΜΩΝ και ΥΔΑΤΩΝ 2 !
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2007, 14:49:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia
Ναι, πώς, ωραία τα γλυκά σου! Όπου να 'ναι έρχονται και τα τρία γουρουνάκια, γιατί σαν κι αυτά θα καταντήσουμε...


Κάντε οικονομία στο νερό: πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2007, 15:40:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
quote:
OANNHSEA :"keraynos,
Δεν μου λες κοπελάρα μου, μηπως είσαι από τους ανθρώπους που το σλόγκαν τους είναι: μεγαλυτέρα δε όλων, η της γαστρός υδονή;"

Καλησπέρα και από μένα.
Φίλε OANNHSEA, δεν το κρύβω ότι μ' αρέσει πολύ το καλό φαγητό, αλλά ΟΧΙ η ποσότητα. Ετσι κερδίζω μεν την ηδονή του ουρανίσκου, αλλά γλυτώνω τα περιττά κιλά .

PREDATOR πολύ ωραία η ποικιλία γλυκών που μας πρόσφερες.Θα μπω στον πειρασμό να πάρω ένα maffin.

Για την ώρα όμως λέω να "χτυπήσω" κανένα μπριζολάκι με σαλατούλα

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2007, 16:47:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Χαιρετώ την παρέα!
Καταρχήν να καλωσορίσω στην παρέα μας, την/ον; loukritia !

loukritia !

quote:
ΖΗΤΩ Ο ΧΕΙΜΩΝΑΣ...
(ΓΟΥΣΤΑΡΩ..........)

Και εγώ γουστάρω βρε ΟΑΝΝΗΣΕΑ, αλλά που είναι; 30 βαθμούς είχαμε σήμερα!

quote:
Εσύ, φίλε μου, μια χαρά ώρα το σέρβιρες!
Εγώ το είδα στις 8 το πρωί!

Και μένα μου έχει τύχη αυτό!

quote:
Merci beaucoup, mon enfant!

Μην αρχίζεις το Γαλλικό, γιατί με φτιάχνεις!

quote:
Φιλε Krios, σου αρεσουν τα γαλλικα προϊοντα? ή μονο η "γλωσσα"?

Η "γλώσσα" και...ένα προΐόν! Ειδικά αν συνδυαστούν....

quote:
Είπα κι εγώ από σήμερα να ξεκινήσω διατροφή κι αύριο λίγη άσκηση και γυμναστική, αλλά βρήκα λάθος περίοδο να μπω στο παρεάκι σας.

Πάντα υπάρχει το....αύριο!!!

quote:
Λάθος topic διάλεξες να μπεις αν θες να κανείς δίαιτα εγώ απ τον
Καιρό που γραφώ εδώ πέρα έχω πάρει 10 κιλά.

Σσσσσ... Θα χάσουμε τον πελάτη!

quote:
δεν ειπατε...σας αρεσαν τα γλυκακια που σας προσφερα?

Τέλεια! τέλεια, μόνο που ξέχασες τα...κρουασάν!

quote:
αυτη τη φορα θα πρεπει να το κανουμε "μεγαλυτερο" πιο ευρυχωρο... και φυσικα με ακομα καλυτερες "φαγητο-προσφορες"!!!!

Έτσι φαίνεται...

quote:
Όπου να 'ναι έρχονται και τα τρία γουρουνάκια, γιατί σαν κι αυτά θα καταντήσουμε...

Υπερβολές βρε!

quote:
Για την ώρα όμως λέω να "χτυπήσω" κανένα μπριζολάκι με σαλατούλα

Το ίδιο λέω να κάνω και εγώ!
Και η δίαιτα (όχι πως την έχουμε και κατεπειγόντως ανάγκη) από αύριο!


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2007, 17:25:23  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Διαιτα απο αυριο? Αυριο ειναι Πεμπτη ...

Απο Δευτερα τωρα ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2007, 17:51:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Δίκιο έχεις!!!


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2007, 18:10:57  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Απο Δευτερα τωρα

Ξεκινάω και εγώ από την δευτερα παρουσία όμως

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2007, 20:05:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Αααααααα....
Αυτή η δευτέρα είναι πολύ καλύτερη!


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2007, 20:53:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma
Χαιρετώ την παρέα!

Μια και πιάσαμε τις... καταγωγές και τις... γαστρονομικές μας προτιμήσεις, θα πρότεινα να γράψουμε και τις αγαπημένες μας ασχολίες και τα χόμπι μας!

Είχα θέσει ένα ανάλογο θέμα παλαιότερα... αλλά τώρα το έχει πάρει ο ύπνος...

Αγαπητέ Krios

Δεν παίζω!

Θέλω και εγώ ένα ανάλογο καλωσόρισμα! Τι δηλαδή... μας ξεπετάς με ένα απλό Καλώς ήρθες;;;;;



Φιλικά, http://starworld.myforumportal.com/

η karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2007, 07:37:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλημέρα σε όλη την παρέα και καλό μήνα!

quote:
Μην αρχίζεις το Γαλλικό, γιατί με φτιάχνεις!

Ε, αν είναι να σε φτιάχνω με τα Γαλλικά να το γυρίσω αμέσως στα Ελληνικά!
Μην έχουμε άλλα στα γεράματα!

quote:
Διαιτα απο αυριο? Αυριο ειναι Πεμπτη ...

Απο Δευτερα τωρα ...


Αναφέρεσαι στην περίφημη Δευτέρα στις 30 Φλεβάρη;

Γιατί όντως θα καταλήξουμε σαν τα τρία μικρά γουρουνόπουλα σε λίγο καιρό!
Χεχε!

Θα συμφωνήσω πάντως με τον PREDATOR πως σύντομα θα κλείσει αυτό το θέμα και θα έχουμε τα εγκαίνια του τρίτου μέρους.
Έρχεται και χειμώνας οπότε θα μπούμε στην χειμερινή version του θέματος!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2007, 08:13:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Καλημέρα σε όλη την κομπανία...
Και καλό μήνα να έχετε, (με όσο το δυνατόν λιγότερα προβλήματα στο κεφάλι σας...).
Το θέμα μπορεί να εξελίσεται σε γαστρεμαργικό, αλλά το πάω ρε παιδί μου... (ΜΙΑΜ, ΜΙΑΜ...)

Με την τσίμπλα στο μάτι να βλέπεις τόσα ωραία γλυκά και φαγήτα - σε φτιάχνει κάπως για την υπόλοιπη ημέρα...
Καφέ σήμερα κανείς;;;
Πάω να φτιάξω τον δικό μου... Cafe au chocolat...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2007, 08:24:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Καλημέρα και καλό μήνα!

quote:
Αγαπητέ Krios

Δεν παίζω!

Θέλω και εγώ ένα ανάλογο καλωσόρισμα! Τι δηλαδή... μας ξεπετάς με ένα απλό Καλώς ήρθες;;;;;


Τι;
πως;
Θα μου διέφυγε βρε!
Κάλιο αργά παρά ποτέ δε λέει το ρητό;


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2007, 08:30:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:
Ε, αν είναι να σε φτιάχνω με τα Γαλλικά να το γυρίσω αμέσως στα Ελληνικά!
Μην έχουμε άλλα στα γεράματα!

quote:
Καφέ σήμερα κανείς;;;

Έρχεται....


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2007, 09:57:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Καλημέρα και από μένα

Ετοιμάζω καφεδάκι και φεύγω για τη δουλειά. Αν και δεν ξέρω σήμερα τελικά αν θα το βρω κλειδωμένο το σχολείο, χθες ξεκίνησαν και τα δικά μας αποχή και μίλαγαν για κατάληψη.

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2007, 10:04:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia
Καλημέρα σε όλους και Καλό Μήνα!
Αγαπητέ Κριός, σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το καλωσόρισμα, αν και ήσουν ο μόνος μαζί με τον/την Open Mind που με κάνατε να μη νιώθω ανύπαρκτη...
Ε, ναι λοιπόν,θα αντισταθώ στους πειρασμούς σας και ξεκινάω από σήμερα διατροφή. Και στη δευτέρα παρουσία θα κρύβομαι πίσω απ'τους υπόλοιπους, που θα 'χετε γίνει σαν βουνά!

Κάντε οικονομία στο νερό: πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2007, 13:27:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:
Αγαπητέ Κριός, σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το καλωσόρισμα, αν και ήσουν ο μόνος μαζί με τον/την Open Mind που με κάνατε να μη νιώθω ανύπαρκτη...

Σε αυτό το χώρο αγαπητή μου loukritia, κανείς δεν είναι ανύπαρκτος, είμαστε όλοι μια παρέα!
Θα τολμούσα να πω, η καλύτερη διαδικτυακή παρέα, ίσως...
Μήπως τα παραλέω; Μπα...
Όπως και να χει κανείς δεν περνάει απαρατήρητος εδώ!
Η φιλοσοφία του...μαγαζάκι μας () βρίσκετε στην αρχή, εδώ, αν σε ενδιαφέρει...

http://www.esoterica.gr/forumS/topic.asp?TOPIC_ID=8896

Φίλε Open Mind, όπως πρόσεξα, από την πρώτη πεντάδα, είσαι ο ποιο σταθερός...πελάτης!!!

quote:
Και στη δευτέρα παρουσία θα κρύβομαι πίσω απ'τους υπόλοιπους, που θα 'χετε γίνει σαν βουνά!

Ουδής τέλειος αγαπητή μου loukritia!
Και τα....βουνά, "έχουν" τις χάρες τους!

quote:
Θα συμφωνήσω πάντως με τον PREDATOR πως σύντομα θα κλείσει αυτό το θέμα και θα έχουμε τα εγκαίνια του τρίτου μέρους.
Έρχεται και χειμώνας οπότε θα μπούμε στην χειμερινή version του θέματος!

Πούντος βρε παιδιά αυτός ο χειμώνας;
Χειμώνα ακούω, και χειμώνα δε βλέπω....
Πάντως βρε παιδιά, για να εξομολογηθώ την...αμαρτία μου () δεν το περίμενα, ότι πριν κλείσουμε τα πρώτα μας γενέθλια, θα είχαμε φτάσει στο Νο3!!!


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2007, 14:30:42  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα και καλό μηνα .
quote:
Αγαπητέ Κριός, σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το καλωσόρισμα, αν και ήσουν ο μόνος μαζί με τον/την Open Mind που με κάνατε να μη νιώθω ανύπαρκτη

Θα συμφωνήσω με τον κριος εντάξει μην περιμένεις να σχολιάζουν και ολοι
Ότι γραφούμε και εμένα μου έχει τύχει να γράψω κάτι και να μείνει ασχολίαστο
quote:
Φίλε Open Mind, όπως πρόσεξα, από την πρώτη πεντάδα, είσαι ο ποιο σταθερός...πελάτης!!!

Εμ τι ψέματα νομίζεις έγραψα ότι έχω πάρει 10 κιλά
Απ τον καιρο που γραφώ εδώ πέρα ?..


quote:
Ε, ναι λοιπόν,θα αντισταθώ στους πειρασμούς σας και ξεκινάω από σήμερα διατροφή. Και στη δευτέρα παρουσία θα κρύβομαι πίσω απ'τους υπόλοιπους, που θα 'χετε γίνει σαν βουνά!

Τουλάχιστον θα πάω φαγωμένος και ευχαριστημένος .

quote:
Ετοιμάζω καφεδάκι και φεύγω για τη δουλειά. Αν και δεν ξέρω σήμερα τελικά αν θα το βρω κλειδωμένο το σχολείο, χθες ξεκίνησαν και τα δικά μας αποχή και μίλαγαν για κατάληψη.



Μάλλον κλειδωμένο θα το βρεις απ ότι βλέπω τους πιτσιρικάδες ολοι
Θέλουν να λουφάρουν οπότε μαλλον θα πάρουν άδεια απ τη σημαία
Προφασιζομενοι την κατάληψη .
Άλλωστε και εμείς τα ιδία δεν κάναμε?. Η μοναδική φορα που κάναμε
Κατάληψη με πραγματικά αιτήματα ήταν τότε με το ποιντ συστεμ το
Θυμάστε ?.


quote:
Αναφέρεσαι στην περίφημη Δευτέρα στις 30 Φλεβάρη;

31 δεν πέφτει ?.
quote:
Με την τσίμπλα στο μάτι να βλέπεις τόσα ωραία γλυκά και φαγήτα - σε φτιάχνει κάπως για την υπόλοιπη ημέρα...
Καφέ σήμερα κανείς;;;


Το μεσημέρι είναι το χειρότερο όπως τώρα κοντεύει η ώρα να πας για φαί
Μπαίνεις εδώ βλέπεις τα εδέσματα και πας ορεξάτος αντε μετά να κανείς
Δίαιτα

.
Καρμα Γιατι δεν ξυπνάς το θέμα σου?.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2007, 15:24:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Ουφ επί τέλους κατάφερα να γυρίσω σπίτι χαμός γίνεται έξω πάλι, τελικά αγαπητέ Open Mind , δεν έκαναν τα δικά μου κατάληψη.

Μετά από συζήτηση κατάλαβαν ότι στην ουσία το σχολείο τους δεν έχει κάποιο πρόβλημα, και έτσι μπήκαν στο μάθημά τους κανονικά.

Μα τα αιτήματα που είχαν βρε παιδιά ήταν εξωφρενικά, με το ζόρι να βρουν σοβαρούς λόγους, μη σας πω ότι οι λόγοι τους ήταν για το topic "τα πιο παράξενα των παράξενων" .
Χαρακτηριστικά για να πάρετε μια γεύση ένας από τους λόγους όσο κι αν φαίνεται απίστευτο ήταν το σχήμα της τυρόπιτας!!!!
Γιατί οι τυρόπιτες που έχει το κυλικείο τους είναι στρογγυλές και όχι τρίγωνες!!!


loukritia Καλώς ήρθες στην παρέα μας

Καλό μεσημέρι και καλή μας όρεξη σε όσους δεν έχουμε φάει ακόμα.
Σήμερα προτείνω κάτι ανθυγιεινό


carbonara

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2007, 15:27:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma
Καλησπέρα παιδάκια!!!! Καλό μήνα να έχουμε!

Αγαπητέ Krios

Σ' ευχαριστώ για... το καινούργιο καλωσόρισμα! Εντάξει... ικανοποιηθήκαμε... κάπως!

Αγαπητέ Open Mind

Το θέμα... το ξύπνησα! Όλοι εδώ: http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7443

Για να δούμε... για να δούμε....



Φιλικά, http://starworld.myforumportal.com/

η karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2007, 16:03:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Καλη"Σ"περα και καλο μηνα να εχουμε...


μετα απο παρα πολλες ωρες προσπαθειας, καταφερα να μπω στο Εσωτερικα


Τι συμμπτωση... και εγω spaghetti ειχα για μεσημεριανο...αλλα με "κοκκινη" σαλτσα (και μπεϊκον...)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2007, 16:05:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:
Τουλάχιστον θα πάω φαγωμένος και ευχαριστημένος

Συμφωνώ, και επαυξάνω!

quote:
Άλλωστε και εμείς τα ιδία δεν κάναμε?.

Και χειρότερα, αλλά τα...ξεχάσαμε!

quote:
31 δεν πέφτει ?.

32 ίσος;;;

quote:
Σήμερα προτείνω κάτι ανθυγιεινό

Α μάλιστα! Δηλαδή το χτεσινό ήταν υγιεινό, τώρα ησύχασα...


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2007, 16:32:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
quote:
Τι συμμπτωση... και εγω spaghetti ειχα για μεσημεριανο...αλλα με "κοκκινη" σαλτσα (και μπεϊκον...)

Κοίτα να δεις τι σύμπτωση!!!
Εγώ είχα "μπέικον", αλλά χωρείς το spaghetti !
Α, και λίγο ποιο...χοντροκομμένο!


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2007, 17:35:41  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
πολλες συμπτωσεις...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2007, 17:53:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma
Χμ.... η καλή μαγείρισσα της παρέας... λόγω έλλειψης χρόνου... παραγγέλνει απ' έξω! Χα, χα!!!

Σήμερα παρήγγειλα πατάτες φούρνου (με κρέμα γάλακτος και τυριά) και ντομάτες γεμιστές με μπεσαμέλ από πάνω!!!!

Φτιάχνω, όμως... και πολύ ωραία μακαρονάδα (και με σάλτσα και με κιμά και καρμπονάρα)!!!!!


Φιλικά, http://starworld.myforumportal.com/

η karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2007, 17:58:20  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Μετά από συζήτηση κατάλαβαν ότι στην ουσία το σχολείο τους δεν έχει κάποιο πρόβλημα, και έτσι μπήκαν στο μάθημά τους κανονικά.



Μπράβο τους ήσυχα παιδάκια .
quote:
Χαρακτηριστικά για να πάρετε μια γεύση ένας από τους λόγους όσο κι αν φαίνεται απίστευτο ήταν το σχήμα της τυρόπιτας!!!!
Γιατί οι τυρόπιτες που έχει το κυλικείο τους είναι στρογγυλές και όχι τρίγωνες!!!



Τι δεν είναι τρίγωνες οι τυρόπιτες ? δεν υπάρχουν στρογγυλές ? και δεν έχουν κάνει κατάληψη γι αυτό το σοβαρότατο αίτημα ?
quote:
Μα τα αιτήματα που είχαν βρε παιδιά ήταν εξωφρενικά, με το ζόρι να βρουν σοβαρούς λόγους, μη σας πω ότι οι λόγοι τους ήταν για το topic "τα πιο παράξενα των παράξενων

Ειδές σκέπτεται ο άνθρωπος για να λουφάρει ?

quote:
Αγαπητέ Open Mind

Το θέμα... το ξύπνησα! Όλοι εδώ



Έρχομαι από εκεί σε λίγο

quote:
Τι συμμπτωση... και εγω spaghetti ειχα για μεσημεριανο...αλλα με "κοκκινη" σαλτσα (και μπεϊκον...)
--------------------------------------------------------------------------------


Κοίτα να δεις τι σύμπτωση!!!
Εγώ είχα "μπέικον", αλλά χωρείς το spaghetti



Βλέπω το τιμήσατε το μπέικον μονο εγώ έφαγα φακή σήμερα ?
Θα φάω κανένα σουβλάκι το βραδύ γα να καλύψω τις θερμίδες που έχασα

quote:
Άλλωστε και εμείς τα ιδία δεν κάναμε?.
--------------------------------------------------------------------------------


Και χειρότερα, αλλά τα...ξεχάσαμε



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2007, 07:31:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios
Καλημερίζω την παρέα!
Η φραπεδιά μας είναι έτοιμοι!


Η αμφιβολία είναι η αρχή της σοφίας!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2007, 08:02:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλημέρα σας!
Σήμερα η ημέρα είναι εξαιρετική καθώς ακολουθεί Σαββατοκύριακο!

Αγαπητή loukritia, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις του Esoterica γενικότερα αλλά και σ' αυτό το θέμα ειδικότερα!
Θα παραμείνεις μάλλον, έτσι;

quote:
Φίλε Open Mind, όπως πρόσεξα, από την πρώτη πεντάδα, είσαι ο ποιο σταθερός...πελάτης!!!

Για εμάς τι λένε οι πηγές σου;

Σχετικά με τις καταλήψεις, θυμάμαι που προβάλλαμε κι εμείς κάτι εξωφρενικούς λόγους για καταλήψεις στο Γυμνάσιο και το Λύκειο - όχι σε όλες τις τάξεις, μετά σοβάρεψαν οι λόγοι - όπως οι τυρόπιτες κλπ.
Ακόμη παίζουν αυτοί οι εξωφρενικοί λόγοι λοιπόν;
Βέβαια εμείς αρχίζαμε από Δεκέμβρη για να έχουμε περισσότερες ημέρες off μαζί με τα Χριστούγεννα...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2007, 08:54:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλημέρα φιλαράκια .

Μετά από δυο μέρες αραλίκι και νηστείας λόγο ίωσης (ωχ ακόμα πονάνε τα κοκαλάκια μου).....πρέπει να πω ότι ούτε βαλτή να ήσασταν με όλα αυτά τα φαγητά που γράφεται εδώ μέσα .

ΧΑ, ΧΑ από το πρωί φαντασιώνομαι τι θα πρωτόφαω το μεσημέρι…….





Βοηθάτε παιδία, από πού να πρωτοξεκινήσω ;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2007, 08:56:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8
Καλημέρες!!Ήρθε και η Παρασκευή,επιτέλους.

Αν και είναι τόσο πρωί ακόμα,βλέποντας τα ζυμαρικά,μου ήρθε μια λιγούρα.Για αυτό,θα κεράσω τα αγαπημένα μου φαγητά.

Όντας λάτρης των ασιατικών νοστιμιών,να κεράσω πρώτα ένα πιάτο λαχταριστά noodles.

Και φυσικά,κοτόπουλο teriyaki,αν και το προτιμώ με μοσχάρι συνήθως.

Και δύο νοστιμιές που αρέσουν σε λίγους από ότι φαίνεται,τουλάχιστον στην Ελλάδα.Σούσι!!

Και φυσικά,το απαραίτητο συνοδευτικό με όλα αυτά,το ζεστό σάκε!

Καλή όρεξη λοιπόν!!
Σε όποιον αρέσου οι συγκεκριμένες κουζίνες,επειδή το ψάχνω το θέμα,μπορώ να προτείνω μέρη στην Αθήνα με το καλύτερο ασιάτικο φαγητό(χωρίς να είναι και ακριβό,ε;)


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2007, 09:49:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia
Καλημέρα στη φαγανή παρέα!

Ευχαριστώ και για τα υπόλοιπα καλωσορίσματα και ναι λοιπόν, θα παραμείνω!

Καλέ μου Open Mind, καλά τα λες, όμως άλλο πράγμα να σχολιάζουν ό,τι λες ή να είσαι το επίκεντρο κι άλλο να πεις μια καλημέρα σ'ένα νέο μέλος. Anyway, ίσως να ήμουν κι εγώ λίγο υπερβολική, sorry guys!

Όσο για τα καημένα τα παιδάκια, φίλε Keravnos, άστα να κάνουν την κατάληψή τους να χαρούν λιγάκι. Σιγά μην υπάρχει σχολείο που δεν έχει ελλείψεις, απλά δεν μπορούν να τις σκεφτούν.. Βοηθήστε τα ντε λίγο κι εσείς να φτιάξουν κανά αίτημα της προκοπής..!

Άντε και καλή όρεξη και για σήμερα-ή μάλλον καλό τσάκισμα, γιατί βλέπω ότι το σπορ δίνει και παίρνει!!!

Υ.Γ.1: Εγώ το 'χω ρίξει σε μαύρο ψωμί, γαλοπούλες και γάλα με fitness μαλακίες.. Λυπηθείτε με!
Υ.Γ.2: Πού έισαι, κύριος Κριός: Σε πάω!


Κάντε οικονομία στο νερό: πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2007, 10:13:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου elo, περαστικά!
Βρήκες την υγειά σου τώρα;

Όσον αφορά το τι θα φας το μεσημέρι, συμβιβάζεσαι με ένα φιδέ;

maraki8 μου, το κινέζικο φαγητό μου αρέσει πάρα πολύ αλλά σούσι δεν θα έτρωγα ποτέ!
Με πιάνει αηδία και στην σκέψη ακόμα!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy