ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 WICCA
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Desperate_Crying_Angel
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2005, 22:00:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Desperate_Crying_Angel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη τώρα είδα για τα Ελληνικά.Απλά έχω συνηθίσει.Δν θα ξανασυμβεί.Κ πάλι συγνώμη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ovelon
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2005, 12:26:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ovelon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalimera mpori na diagrafi parakalo to kimeno me tus arxeo8riksus apenadi stus apokrifistes pu ego o idios exo vali?? allios ipokite se dio3i !

eyxaristo poli moli gini na me idopiiseteΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 14:24:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ/ή ovelon, θα μας εξυπηρετούσε καλύτερα εάν είχες στείλει το παραπάνω μήνυμα/ειδοποίηση μέσω e-mail καθώς το παρατηρήσαμε μόνον αφότου ο ίδιος ο Εκδοτικός Οίκος μας ενημέρωσε. Είμαστε ήδη σε επικοινωνία μαζί τους...

Θα σε παρακαλέσω επίσης να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και οχι σε Greeklish καθώς αυτός ο τρόπος γραφής δεν είναι αποδεκτός στις Ομάδες Συζήτησης του ESOTERICA.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 02:21:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ovelon, το "προβληματικό" μήνυμά σου(27/12/2004, 10:28:41) έχει ήδη τροποποιηθεί. Σε παρακαλούμε να προσέχεις - και να προβλέπεις - τέτοια ζητήματα από εδώ και στο εξής.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eliathor_Elf
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2005, 20:16:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eliathor_Elf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχετικά με τον Παγανισμό στην Ελλάδα,
Επισκευθείτε την νέα σελίδα του Rev. Marduk (Ιερέα και Ιδρυτή του πρώτου ναου Wiccan στην Ελλάδα "Ιεροφυλάκιον των Δελφών"): www.revmarduk.com
Η σελίδα είνα κατα βάση στα Ελληνικά με πληροφορίες για την Corellian Tradition wicca και σχετικές πληροφορίες για τον ναό. Επίσης μπορεί όποιος θελήσει να γίνει και μέλος στο Forum της σελίδας.

Σημ.1: Η σελίδα και ο ναός είναι μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα.
Σημ.2: Η σελίδα είναι καινούρια και αναμένουμε σε ελάχιστο χρονικο διάστημα να εμπλουτιστεί με περισσότερες πληροφορίες και εγγραφή νέων μελών.

Φιλικά Eliathor_elf (Moonwalker)

Οι άνθρωποι βλέπουν μόνο ότι θέλουν, έχουν κλειστά τα μάτια. Όταν θα τα ανοίξουν δε θέλω να βρίσκομαι εν ζωή για να δω τις συνέπειες.
Arthour J. ElorotΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

faery_of_the_moon
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2006, 17:21:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους faery_of_the_moon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολουσ!
τελειωσ τυχαια ανακαλυψα το θεμα αυτο...τυχαια διαβασα καποια μηνυματα που εχουν γραφτει εδω και πολυ καιρο φανταζομαι και αν και ισωσ αργα θα ηθελα να δωσω καποιεσ απαντησεισ.τεσπα ασ αρχισω μην πολυλογω.Καταρχασ απο οσο γνωριζω αλλο ειναι wicca και αλλο παγανισμοσ.οι wicca εχουν δογμα (μαι καλh σελιδα οπου μπορειται να διαβασετε για wicca :www.artofwise.gr) και εχει αναγνωριστει ωσ θρησκεια.Την χαρακτιριζουν ωσ φεμινιστικη θρησκεια και απο οσο ξερω εχει καποια κοινα με τον παγανισμο αλλα δεν πρεπει να ταυτιζεται.Ο παγανισμοσ δεν εχει δογμα ειναι τροποσ ζωησ δεν ακολουθει τισ παραδοσεισ ουτε ειναι υποχρεωτικο να ακολουθεισ καποια standar πραγματα.Η wicca η αλλιωσ νεο-παγανισμος εχει χασει τιν παλια παραδοση που ειχε και ειναι υπερ υπερ "ειρηνικη"(αν μπορεισ να το χαρακτηρησεισ ετσι) του τυπου μιν πατησεισ το μυρμιγκι μιν σκοτωσεισ την μυγα και αλλα τετοια!αυτο κατανταει γελοιο!Δεν γινεται να μην σκοτωσεισ το κουνουπι εφοσον σε ενοχλει θελω αν πω ενταξ να εισαι ειρηνικοσ και ετσι αλλα οχι και να φωβασαι να ζεισ μην ακνεισ κακο σε κανενα.το λεω γτ εχω ακουσει πολλεσ ακραιεσ περιπτωσεισ.
Επισησ το να εισαι παγανιστης δεν σημαινει οτι εξασκησ την Τεχνη.απλα οι περισσοτεροι παγανιστεσ ειναι και μυημενοι στην ΤΕχνη χωρισ ομωσ να σημαινει οτι ειναι υποχρεωτικο!
Στον παγανισμο δεν υπαρχουν συγκεκριμενεσ θεοτητεσ ακολουθεισ οποιον θεο θελεισ απο οποια παραδοση θελεισ(απο την κελτικη την κινεζικη την ελληνικη κτλ)
εγω αυτα ηξερα και ηθελα να τα μοιραστω μαζι σασ..
ελπιζω να μην σασ κουρασα
φιλικα
MESTERIA


"οσο ζει ο αθρωπος ο θανατοσ δεν υπαρχει και οταν υπαρχει θανατος ο αθρωπος δεν ζει πια"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Melian
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2006, 02:04:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Melian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα σας...

πρώτα απ' όλα θα ήθελα να πω ότι οι απόψεις όσων ήξεραν τί πάει να πει wicca ήταν πολύ σωστές στα μηνύματα πάνω στο θέμα και ορισμένα μηνύματα ήταν ιδιαίτερα διαφωτιστικά. ίσως όμως αυτό το θέμα να μην συγκινεί πια τα μέλη του forum διότι το ποιο πρόσφατο μήνυμα ήταν πριν 3 μήνες σχεδόν.. κρίμα

εγώ είμαι solitary wiccan αλλά ψάχνω κάποια άτομα με περισσότερη γνώση από εμένα για να με βοηθήσουν να εξελιχτώ και να μάθω περισσότερα σε διάφορους τομεις.. έχω κάνει κάποια ξόρκια μόνη μου καθώς και φίλτρα, διαλογισμό, επικλήσεις στα τέταρτα και στη θεά αλλά είμαι βέβαιη πως έχω ακόμα πολλά να μάθω..
αν σας είναι εύκολο θα ήθελα διακαώς κάποιον που να μπορεί να με βοηθήσει...

ευχαριστώ που με ανεχτήκατεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heron
Νέο Μέλος

Germany
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2007, 06:16:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Heron  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Heron  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Heron  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος Heron  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΣΕ ΠΟΙΟΝ?????

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαλη


Sto Avalon. Ekei 8a er8ei meta i wra na geni8eis ksana.
Oso gia to Ouja, su leo na proseheis giati, poli ehun pa8ei zhmia mafto.
Egw ws magos ke Channel-Medium boi8aw pollous na ksana ksepleksun me ta pnebmata pu kallun.
Ta pio polla pnebmata pu emfanizonte ekei ephontai apo tin katwteri taksi tu Astral-Zone ke eivai poli epikindina.

"If you are trying to change the world, people ignore you, then they ridicule you, then they atack you, then you Win"

Starhawk, Wicca-HighpriestessΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2007, 10:10:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Heron, καλώς ήρθες κοντά μας!

Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς ώστε να είναι πιο ευανάγνωστα τα μηνύματα σου.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stefan111
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2010, 04:43:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν καταλαβαινω γιατι ολοι θελουν να μπλεξουν μα τα πνευματα? αστα εκει που ειναι ρε wicca, πιστευω πως δεν θα ηθελες να μπλεξεις με τα πνευματα!!

το ouija board ειναι ενα πολυ υσχυρο εργαλειο που πρεπει να χρησιμοποιειται ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ!!!

δεν θελω να σας το παιξω ειδικος αλλα ετσι ειναι!!!!!

φιλικα στεφαν!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy